Goldart Drie gitaristen spelen zestien nummers op achttien snaren Erpe-Mere in de ban van de kwis GOLDART De CD van Trio Achttien Nu ook een zaak voor ware elite-snoepers te Aalst... Pralines doopsuiker 6 - 10.11.1989 - De Voorpost Trio Achttien verwijst duidelijk naar drie artiesten, beroepsmusici, die spelen op samen achttien snaren. De compact-disc die verleden week in de Generale Bank aan de pers werd voorgesteld en verleden vrijdag in de zaal Van Innis aan het publiek, is de eerste van deze formatie. Gitaartrio's zijn er bovendien weinig. In België is het trio Hilde Raeymaekers, Freddy Duffeleer zöutoer^^^HjkeWo's^sL'n. Neder'and kinderen verdronS zich ach,e' de °m d' Sim K Aalst. Ook de volwassenen waren present op de verwelkoming van Sint-Maarten (a, 'X* HM BIJ GOLDART VIND JE OOK IJSPRAL1NES, IJSTAARTEN, IJS EN SORBET Typische Aalstenaars zijn het niet. Ze hebben wel Aalst als gemeenschappe lijk referentiepunt. Ofwel wonen ze er ofwel geven ze er les aan de muziek- akademie. Ze vonden el kaar trouwens tijdens de geslaagde gitaarhappe nings in het belfort. Liever dan hun intrede te doen met een elpee werd geopteerd voor de com- pact-disc als media-in strument van de toe komst. Er worden er, met medewerking van de Ge nerale Bank, 2000 gereali seerd bij Pavane Records. «Er werd geopteerd voor kwaliteit en vinylmuziek is wat betreft klassieke mu ziek momenteel nog maar weinig meer in trek». Een financiële doelstel- >g Achttien met deze CD al lerminst nagestreefd. Uit de kosten geraken zal reeds als zeer positief worden aangezien. Het is wel een veelbelo- In Erpe-Mere kan men elke week terecht voor een hele resem aktivitei- ten wat vaak tot gevolg heeft dat concurrentie on vermijdelijk wordt. Als het om twee totaal ver schillende takken gaat in het culturele leven dan kan het er nog door maar als twee organiserende groeperingen tijdens de zelfde avond een zelfde genre aansnijden dan is het toch van het goede te veel en al spreekt men dan niet van rivaliteit, dan kan men toch gewagen van een zekere concurrentie die aan beide zijden niet bevorderlijk is voor de op komst. Het is vroeger reeds duidelijk gesteld dat afspraken veel van deze narigheden zouden kun nen voorkomen.... maar helaas. Het kan alleen maar in Erpe-Mere gebeuren dat in dezelfde deelgemeente twee kwissen georgani seerd worden en het dient gezegd dat beide recht op bestaan hebben, maar toch kan men niet ontken nen dat hier iets mank loopt. Gelukkig was er zo wel bij de sport als bij de 11.11.11-aktie genoeg be langstelling om de zaak te laten doorgaan. De inter esse voor deze laatste was trouwens zodanig groot dat men ploegen neeft moeten weigeren, om re den van plaatsgebrek, zelfs toen men van lokaal veranderde en van het ontmoetingscentrum naar het Chiroheem ver huisde. Dit wijst er op dat de inzamelingsaktie voor de derde wereld regel recht naar een nieuw suk- ses gaat en dat men wel licht het rekord van vorig jaar kan breken. Er had den zich voor deze 11.11.11-kwis dertig ploe gen laten inschrijven, maar men kon slechts aan 22 plaats bieden. De tus- senreeksen werden res pectievelijk gewonnen door Raveling Dender- houtem, Nescio Zotte- gem en Wereldwinkel Haaltert. Het was niet al leen een saaie theoreti sche vraagstelling, maar de praktische proeven zorgden voor de gewenste "ambiance". De uiteinde lijke uitslag gaf bijna het zelfde beeld als dit bij de tussenstand tijdens de reeksen en winnaar werd Nescio uit Zottegem, ge volgd door Touring Club Burst en Wereldwinkel Haaltert, dat nota bene slechts een ploeg van twee man afgevaardigd had. Daarna kwamen Rave ling, de gelegenheid- sgroep "Op stap met Bart", Wanhoop Dender- monde, Wereldwinkel Er pe-Mere, Chiro Faidoli en Oudercomité van de Boerderij Aaigem. Ook bij de sportkwis kon men een twintigtal ploe gen inschrijven en hier won Wielerclub Fontein- jesvrienden het pleit met Ed. en Em. Verhoeven, Ed. Van Der Eecken, G. De Rijck, M. Duville en D. De Schutter. Dan volg den BBC Erpe-Mere, Eendracht Burst, FC Me re, FC Octopus, WC Jong maar moedig, ZVC Hoeksken, Dorpszangers Erpe. JV vende CD waarbij zowat iedereen aan zijn trekken komt. Klassieke muziek vooral van de hand van Freddy Duffeleer die zorgde voor de nodige transkripties want originele muziek voor 18 snaren behoort tot de witte raven. Voor meer publiekvriendelijke wer ken zorgde Eddy Pere mans en Hilde Raeymae kers bewerkte eigentijdse songs voor achttien sna ren. Er wordt werk gespeeld van Albeniz, de Falla maar ook van Marcel De Jonghe. Voor de opnamen kon be roep worden gedaan via Mare De Witte en Jean Reulliaux op de kapel van de Paters Kapucijnen. Niet alleen was dat een goedkope oplossing maar vooral is het akoestisch een meevaller. Enig werk qua mixage of aanpassing in de studio is er niet mee gemoeid. Trio Achttien kreeg reeds heel wat kansen tot optre den via Jeugd Muziek doch ook bij onze noor der- en oosterburen oogstten ze reeds sukses- sen. Via de CD hoort u naast Aalst. Sint-Maarten arriveerde in Aalst, waarvan hij de patroonheilige is en waar hij door een massa jongeren uitbundig werd begroet (a) de reeds vermelde kom- ponisten ook werk van Vi valdi, van Scott Joplin en van de Beatles, o.m. Yes terday. De CD wordt niet aange zien als een projekt om winst te maken. Wel als een intro, als een visite kaartje van belang. Verleden vrijdag werd de CD dan ook in de Van Inniszaal van de GB in de Aalsterse Nieuwstraat voorgesteld. BRT-jour- nalist Johan Persijn bracht er interviews met de drie leden van het trio en Koen Uvin van BRT 3, pas terug uit de States, voerde gesprekken met de kunstenaars. Onder de aanwezigen ook Marcel De Jonghe, direk- teurvan de muziekakade- mie van Dibleek van wie ook een nummer staat op de 55 minuten durende compact-disc. LH STEEKKAART Pralines doopsuiker (in dezelfde zaak Gold Market - aankoop goud) Hopmarkt 8, 9300 Aalst - tel.: 053/21.16.33 Open alle dagen van 9-12 en van 13-18 uur Gesloten op zondag en maandag De pralines worden steeds met de grootste zorg verpakt Maar Goldart is er gans het jaar, temeer daar er een zeer gespecialiseerde afdeling in de zaak is ingebouwd met een enorme keuze aan doop suikers. Begin november opende Vera De Coninck, een exclusieve zaak van pralines en doopsuiker onder de relatief nieuwe naam «GOLDART». Goldart is een jonge en dynamische pralinefa- bricant uit Ronse die op dit ogenblik reeds meer dan 30 betere patisserieën bevoorraadt. Vanaf nu dus ook te Aalst aan de Hopmarkt 8. Vera De Coninck heeft in een rekordtijd (amper een paar weken) een bijzonder fraai winkelin terieur ingericht dat op een unieke wijze getuigt van goeie smaak. Een zaak die men probleem loos zo maar zou kunnen overplanten in het hartje van Brussel of eender welke Grootstad. Maar de charmante Vera De Coninck heeft naast haar mooi winkelkader nog belangrijker troeven, namelijk haar produkt. De Goldart-praline wordt artisanaal gemaakt d.w.z. er wordt enkel de beste en zuiverste boter, room, chocolade enz. gebruikt, zonder dat er kleurstoffen en bewaarmiddelen worden aan toegevoegd. Tevens wordt elke Goldart nog stuk voor stuk met de hand bewerkt zelfs al zijn er meer dan 40 soorten te verkrijgen. Ook marsepeinen zijn in diverse fruit- en vruchten- vormen beschikbaar. De schrijver van dit arti kel is bij ons weten niet ijdel, maar hij heeft Vera De Coninck in gezelschap van Sabine en Jean, de fabrikanten van Goldart-pralines toch de pretentie een zeer attente «zoete» fijnproever te zijn. Welnu, hij kan U in alle eerlijkheid getuigen dat de Goldart-praline u- niek is van smaak en uitzicht en op dit gebied minstens de vergelijking met de topmerken kan doorstaan, met tevens dit verschil dat zijn prijs vriendelijker is. Nu de St. Maarten- en Sinterklaastijd heel dichtbij is en de Eindejaarsfeesten nakend zijn, is Goldart met zijn schitterende geschenkver pakkingen volledig klaar voor U. "Goldaart" feestelijk geopend aan de Hopmarkt te Aalst. Familie De Coninck samen op de foto tijdens de openingsreceptie je kan er kiezen uit niet minder dan 42 soorten lekkere pralines.

De Voorpost | 1989 | | pagina 6