Kleiweg te Vlekkem in de belangstelling, voetwegels niet minder Minister Wallniel: «Leegstand te Aalst niet alarmerend» Tref biedt kansen aan streekeigen bedrijven. Gemeenteraad Erpe-Mere I I De Voorpost VRIJDAG 11 ME11889 42- JAARGANG NR. 28 -42 F tf\ SS «s S» s SS ve Gemeenschapsminister Ruimtelijke Ordening en Huisvesting reageert in een persme dedeling op een krantenartikel waarbij gesteld werd dat Aalst één van de koplopers is van de leegstand in het Vlaamse Gewest. Gesteld werd dat «volgens de cijfers van de stedelijke dienst grondbeleid in Aalst 15% van de woningen leeg staat». De minister vroeg aan de Administratie voor Huisvesting een grondig onderzoek naar de aangeklaagde toestand in te stellen. Uit gesprekken met het Aalsters stadsbestuur en uit een studie zou blijken dat de aangehaalde cijfers betreffende de leegstand niet afkomstig zijn van de stedelijke dienst grondbeleid doch wel van het Aalsters Koördinatiekomitee voor Welzijnsbeleid dat zich daarbij heeft gesteund op een C.E.V.I.-computerlijst met daadwerkelijke inschrijvingen in het bevolkingsregister. 2,36 4,55% reeds gevoerde enquêtes. In 1987 was dat 2,36% op Niet 15% doch 2,36 tot Op grond van cijfers van basis van cijfers geput op 4,55% is leegstand volgens de woningtelling bedroeg een door de stedelijke po- verschillende te Aalst de leegstand in 1981 3,5%. litie georganiseerde en quête. In 1988 was de leegstand opgelopen 4,55% volgens cijfers van de elektriciteitsdistributie dient evenwel te worden opgemerkt dat, om een voldoende mobiliteit op de woningmarkt toe te laten, een minimale leegstand (de zogenaamde fiktie- leegstand of woningmuta- tiereserve) als een aan vaardbaar gegeven wordt vooropgesteld, mits deze leegstand een bepaald per centage niet overschrijdt. Dit percentage is bepaald op 3% van het totale wo ningbestand voor gemeen ten met verstedelijkt ka rakter en op 2,5% voor landelijke kernen. minister Waltniel kan gesteld worden dat, op basis van een 8ff^k,ferd, °P A.alst" v de Hrin- stad de leegstand, althans op het eerste zicht, als niet-alarmerend voor komt. Toch heeft de ge meenschapsminister zijn administratie verzocht de inventaris van woonbe- en dit jaar is het gemiddel de 3,: onderzoek van de drin kwaterdistributie Voor de diverse deelge meenten zijn enkel gege vens bekend op basis van de elektriciteitsdistributie. Ook hier blijkt het leeg-\ standspercentage merk?>fd en leeSstand °P te F -■ 6 volgen in nauwe samen- Hjk'agerte^ndanwat stadsbestuur. ïe-Mere. Een wandeling is voorlopig hopgeloos langs de beekwaar het pad in de tgeving van de ijzeren brug aan de Beekkantstraat, volledig verdwenen is (jv) de vraag om het onteigeningsplan betreffende de wegeniswerken aan de Meiweg te ftekkemdorp definitief goed te keuren had schepen Van Wilder twee bezwaarschrif- t pn ter verduidelijking van de toestand. Deze protesten werden door het college wel als F* ntvankeljjk beschouwd maar niet gegrond. H(j meldde ook dat de gracht, die slechts en scheidinsgreppel is tussen twee eigendommen, zou overwelfd worden indien deze J) ^zuiverheden zou bevatten. Het gebeurlijk overwelven is echter niet begrepen in de juidige werken. angezien de onenigheid voor de «toekomst en voor verharden moest er alles- jiaar gelet op de noodzaak vele jaren; een haag mag zins een bekisting aange- elde H. Van Wilder voor een dergelijk projekt niet et college te machtigen in de weg staan», stelde bt gerechtelijke onteige- Van Wilder dit agenda- ling langs deze Meiweg. punt voor dat unaniem Pp uitzondering van één goedgekeurd werd. lersoon is iedereen ak- Ook met andere beslissin- ^«xfoord in de omgeving gen kon iedereen zich ver laar schepen van openba- zoenen en zo zal men eer- t werken belooft tot het lang voetpaden aanleggen •terste te zullen gaan om in de Ninovestraat te Burst en minnelijke schikking en de Merestraat te Erpe, let deze persoon te tref- wat samen ruim een an- in. Toch wil de SP-fraktie derhalf miljoen zal kosten, jet het voorstel niet ak- Het aanleggen van de >rd gaan en verleent voetpaden in de Kerkveld- pen machtiging omdat ze straat en Groendal te Me- )lgens J. De Wolf, in re en in de Dr. G. De rijd is met de minis- Vosstraat te Erpe is ge- friële onderrichtingen raamd op 2,5 miljoen, ter- er in feite geen motive- wijl het uitbreiden van het bracht worden wat hoge kosten meebrengt en er zijn op het ogenblik nog te veel andere wegen waar- echt wandelpad van te maken. Ook de VU-fraktie had een paar vragen gericht tot het college, eveneens in verband met de slechte toestand van bepaalde we gels. Hierop reageerde D. Vindevoghel dat «het op vallend is hoeveel vragen de oppositie heeft over za ken die vroeger konden gedaan worden». Jan De Vuyst replikeerde echter op een gevatte manier: «De fraktieleider zal altijd op die manier reageren, maar wij hebben zaken prioriteit gegeven», kwes tie van oppositie voeren. De VU-fraktieleider had het over de slechte toe stand van de weg die loopt van de Griet tot achter de tuin van het klooster te Aaigem, vooral te wijten aan een steunmuur die omgevallen is. Hier ver zoekt hij om een grondige herstelling, zowel van het pad als van de berm. Al hoewel deze muur al ruim twee omgevallen is, heeft het huidig college toch al een beslissing genomen hieromtrent en zal men de berm beschermen door plantsoen aan te brengen waarbij men zelfs meer veiligheid zal bekomen. aan men voorrang moet VU-raadslid Carlos De geven. De slechte toestand Brouwer interpeleerde van het tweede gedeelte is over de wegel naast de volgens hem te wijten aan Molenbeek waar in de om- een omwonende boer die geving van de brug aan de er water loost. Hier zal Beekkantstraat geen we- men echter buizen leggen gel meer te bespeuren is. voor de afwatering zodat Reeds vroeger werd hier de wegel droog zal liggen naar de provinciediensten en men zal dit stuk wegel geschreven maar tot op zodanig saneren om er een bet huidig ogenblik is van herstelling niets in huis ge komen. Schepen Van Wil der schetste het verloop van dit dossier: in januari 1987 werd dit voor het eerst aan de provincie ge meld en in december 1987 heeft men verwittigd dat er grondverschuivingen waren en de oever inge zakt. Meerdere mensen gebruiken dit stuk als een wandelweg en wegens het uitblijven van herstellin gen hebben 46 personen een petitie ondertekend om er toch iets aan te doen en de wegel begaanbaar te maken. In januari is dit pas doorgestuurd naar de provincie en in februari 1988 heeft de gouverneur laten weten dat de wegel afgesloten werd. Hieruit besluit het huidige college dat er sinds meer dan een jaar niets gebeurd is maar bij de wisseling van de meerderheid heeft men onmiddellijk een schrijven gericht om meer uitleg en vooral om te zien wat er in de nabije toe komst kan gedaan worden om deze wegel te ontslui ten. Vast staat nu al dat een afvaardiging van het gemeentebestuur een ver gadering zal bijwonen met de technische dienst van het provinciebestuur waar men deze zaak zal bespre ken. Hopelijk komt hier weldra een oplossing want het betreft hier een van die wandelwegen die een deel gemeente toch zo mooi en aangenaam kan maken. vermeld wat dienen kan Aalst. Gemeenschapsminister Waltniel aan het woord: Aalst heeft geen achterstand zo zei hij (a) Aalst. Aandachtige toehoorders voor de toespraak van gemeenschapsminister Waltniel (a) ig voorhanden is. ."hepen Van Wilder wil :hter niet meer tijd ver zen en zeker geen ver- iging oplopen op het srkschema. Trouwens al- middelen zijn nog niet Itgeput noch uitgepro- :erd zodat er nauwelijks n een motivering sprake an zijn. Ook burgemees- |r De Langhe vond dat de iteigeningen al lang ge- >eg aan gang zijn en de irsoon die niet wil ak- pord gaan woont zelfs :t in de gemeente. Met ikerheid stelde hij dat •rstellen aan deze per- in tot geen akkoord zul- leiden, reden waarom nu een beslissing wil :men in de raad vooral idat de werken dringend :nen uitgevoerd te wor- in. Uiteindelijk wilde de fraktie toch de machti- ig verlenen maar dan op 'rwaarde dat men in de ilissing duidelijk zou irmelden «dat de midde- uitgeput zijn», stelde J. Wolf en hij kreeg zijn iedereen trouwens, 'k tegen het onteige- igsplan voor de wege- werken in de Holland- 'aat te Mere was een aarschrift ingediend t reden dat een sparren- lag zou onteigend wor- yoor\n. Dit was een argument in weinig doorslaggeven- t aard want een weg is lokaal watervoorzienings- net in Daalbroek te Mere op 230.000 fr geraamd is, hetzelfde zal gebeuren in de Berkenweg te Burst en dit zou 270.000 fr kosten; dezelfde werken in de Lin destraat te Erondegem kosten iets meer en men raamt dit op 470.000 fr. Vermits al deze werken met een gemeenschapstoe lage uitgevoerd worden kosten zij aan de gemeen te slechts 40 procent van de kostprijs. Op voorstel van Fr. De Brouwer (LVB) zal men in de Edestraat te Mere het elektriciteitsnet uitbreiden en het is de bedoeling om de palen zonder lampen van een verlichting te voorzien. Zelfde raadslid deed een voorstel om het pad in het Blauwbos een opknapbeurt te geven waarmee het college ak koord ging en ook deed hij een voorstel om de Gote- gemveldstraat te verhar den om zo naar Gotegem te kunnen doorsteken. Volgens De Brouwer wordt deze landbouwweg vrij veel door wandelaars gebruikt en het is een al ternatieve weg, zonder verkeer, naar het afgele gen Gotegem. Volgens schepen Van Wil der is deze weg in goede staat, als landbouwweg ge zien en indien men die wil Op donderdag 30 november en vrqdag 1 december organiseren de Jonge Kamer Aalst en de Kamer van Koophandel in samenwerking met de stad Aalst, de Gewestelijke Ontwikkelingsmaatschappij Oost-Vlaanderen en de Kamers van Koophandel Dender- monde, Oudenaarde en Halle-Vilvoorde hun tweede «Industriële Ontmoetingsda gen» die als «TREF» reeds van bij de eerste editie twee jaar geleden een voltreffer werden. Het is niet alleen de bedoeling van de organisatoren op hun lancée verder te gaan doch uit te breiden en hoger te mikken. Het Europa van Morgen begint inderdaad in uw achtertuin waar immers nog zo veel te oogsten valt. Kleine bedrijven Tref richt zich alleszins niet naar mastodontbe- drijven of multinationals beschikken inderdaad niet steeds over de middelen om grootschalig uit te pakken. Tref wil U helpen de bedrijven in de eigen streek beter te leren kennen. Jonge bedrijven moeten ervan overtuigd worden dat een goede buur beter is dan een verre vriend. «U moet het om het ver te brengen niet ver gaan zoeken». De Treffilosofïe Tref wil regionale commerciële relaties stimuleren o.m. door de kans te gebruiken van tolering just in time. Zonder er veel tijd in te investeren kunnen heel wat relaties worden gelegd. Tref duurt inderdaad slechts twee namiddagen, samen goed voor 13 uur kontaktmo- gelijkheid. In plaats van grote, dure en tijdrovende stands biedt Tref «gesprekshoeken» die klein, zijn voorgebouwd en uniform. Iedereen heeft dus gelijke kansen en gelijke oppervlakte. Bovendien niet duur want met 25.000 fr BTW) alles inbegrepen komt U er van af zonder verder enige rompslomp of kopzorg voor standopbouw. De voorbereiding door de exposant zelf is dus tot het minimale herleid. Tref viseert niet massale opkomst van scholen, groe pen, toeristen of andere belangstellenden doch viseert enkel professionele kontakten. Toch kan iedereen er desgewenst terecht mits betalen van 100 fr. Exposanten Wie er de eerste keer reeds bij was krijgt als pionier de eerste kans. Twee dagen na de eerste mailing waren er reeds 20 inschrijvingen binnen want «ondernemers met lef schrijven in voor Tref». Naast de as Aalst-Dendermonde en Oudenaarde werd nu ook het arrondissement Halle-Vilvoorde bij de organisatie betrokken. Tref beschikt daartoe tot een uitgebreid adressenbestand en een uitgebreide doku- mentatie. Tref richt zich naar industriëlen en kan aan 125 gegadigden een stand bieden. Het laat zich voorspellen dat enige selektie niet te ontgaan zal zijn. Ook bedrij- 1^2 ven die nog niet regionaal gestruktureerd zijn krijgen er een optimale kans. «Een buizenfabrikant die twee jaar terug deelnam werkte toen met 2 helpers. Nu heeft hij er 17 in dienst». Ook bedrijven zonder enige publicitai re ervaring vinden bij Tref best hun gading en boven dien wordt prioriteit verleend aan toekomstgerichte bedrijven ten opzichte van verouderde. En de bezoekers? Industriëlen uit Oost-Vlaanderen, Vlaams Brabant en nu ook Antwerpen worden persoonlijk uitgenodigd. Ook aankopers van grote bedrijven zijn er zeer wel kom. Er werden reeds 18.000 vrijkaarten verstuurd. «Wie het moet weten, zal het weten». De exposanten zelf komen uit de eigen regio's. Wat blijft behouden? Uit een enquête bleek duidelijk dat in 1987 66% van de exposanten tevreden waren. Gemiddeld waren er twaalf nuttige kontakten per standhouder die eventueel van kontakt naar een kontrakt konden leiden. Het initieel concept blijft alleszins behouden. De Kamer van Koophandel van Halle-Vilvoorde wordt er echter bij ingeschakeld. Ook de doelgroep blijft de zelfde al is hij dan ook aan uitbreiding toe. Nieuw in Tref? Het zaalplan werd aangepast. Het restaurant werd overgebracht in een tent binnenin waar ook de toespra ken zullen gehouden worden. Voor de exposanten is beursbegeleiding voorzien die zich zelfs op het professioneel vlak kan bewegen. Voorafgaandelijk wordt een info-avond georganiseerd op 2 oktober voor de exposanten en een persmeeting volgt op 12 oktober. Er wordt enige animatie voorzien om informele kontak ten te bevorderen. Bovendien zijn er langere openings tijden: 13 u in plaats van 10. Ook de logo is enigszins gewijzigd. Men wil dus meer professioneel zijn en mikken op zowat maximaal 130 stands en door een meer indrin gende enquête wil men het profiel van de exposant en dat van de bezoeker precieser definiëren. Dat daarbij kan gerekend worden op EFRO-steun vermits de aanvraag voor einde maart gebeurde en de realisatie nog in 1989 gebeurt is alleszins een pluspunt voor de organisatie die zowat 50 van haar totaal budget uit Europees geld voor regionale ontwikkeling kan halen. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 1