COPPENS J.P. De Voorpost - 26.5.1989 - 13 RUIMDIENST Ruimen van beer- en sceptische putten kuisen van regenputten Berckmoes A. DE WITTEN Tel. 053/21.43.40 Tegen Vlaams Blok Terwijl in de grote schouwburg van De Werf verleden vrijdag Pim Jacobs en zijn trio met echtgenote Rita Reys furore maakte en we achteraf naar het dakterras op de vierde verdieping verhuisden werden we gekonfronteerd met de naweeën van een spijtig incident. Het Vlaams Blok had in de kleine theaterzaal immers een verkiezingsmeeting gepland. Volgens het dekreet is het zo dat geen enkele vereniging van om het even welke filosofische of ideologiscne ingesteldheid in De Werf kan geweigerd worden mits aan bepaalde voorwaarden te voldoen, o.m. qua morali teit. Toen volksvertegenwoordiger van het Vlaams Blok De- winter en Annemans hun intrede maakten samen met enkele adepten werden ze door een 35-tal punkers met eieren bekogeld maar ook met meer gevaarlijke voorwerpen be dreigd. Een 24-jarige Opwijkenaar kreeg zelfs een messteek in de hals en moest naar het Sint-Elisabethziekenhuis worden overgebracht. De arrondissementele voorzitter van het Vlaams Blok stelde in een persmededeling dat «het protokol van de onverdraag zaamheid de rode loper uitrolt voor het schorremorre dat met fysiek geweld uitdragen van ideeën tracht te verhinderen». Eerste keer, goede keer In de eerste editie van de nieuwe kwisreeks in netwerk, De Ridderstraat, ging de overwinning naar eersteling Tiger Pub (103) voor Asdammen (86), VOK (87), Palugama (72), Koes koes (68), Adgaad (67), Jonk en Aad (63), Kwistetweernie j (62), Retro 69 (60), Klub 30 (54) en FN-klub (41). Organisato ren waren die van Kanernieopkomen. Vandaag vrijdag is het de beurt aan Asdammen uit Herdersem. Brand In de garage Honda bij Van Gijseghem, Moorselbaan ont stond verleden zaterdag rond 13 u. brand. De schade bleef beperkt door vlugge tussenkomst van de brandweer. Oppassen voor achterste van een paard Toen hengstenhouder Luc Boulanger uit de Aalstersestraat 196 te Ninove zijn hengt naar Aalst voerde om er een merrie te dekken wilde de hengst na afloop van de karwei de aanhang wagen niet in. De eigenaar moest van de eigen hengst daarbij een zware trap inkasseren en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Rerum Novarum te Aalst Na tien jaar onderbreking waarbij plaatselijke afdelingen elk op hun eentje Rerum Novarum vierden werd te Aalst verleden zaterdag de draad voor het hele Verbond (arrondissement) weer opgenomen door het AVW. Of de 500 aanwezigen deze viering al dan niet deden slagen zal het onderwerp uitmaken van een evaluatie door het bestuur. Bij de kwis werd Ninove winnaar voor Aalst, Erpe-Mere en Geraardsbergen. En tussendoor zorgden Deep Creek Jazz- suite Alkuone en Liliane Saint-Pierre voor animatie en sfeer. Elke deeltak van het ACW toonde via een stand(je) hoe kan ingespeeld worden op Europa 92. Nationaal voorzitter Theo Rombouts stelde dat de doelstellin gen van de befaamde encycliek nog steeds aktueel zijn en niets van hun draagkracht moest inboeten. Slot was de machtsoverdracht op verbondelijk ACW-vlak waarbij Désiré De Saedeleer de taak van de scheidende voorzitter Marcel Fiers overnam. Hij kreeg er een fiets bovenop. Daensautorally A.s. zondag 28 mei op speelse en ontspannen manier met de wagen tijdens een autorally het werkgebied van Daens ontdekken kan U via een aantal pittoreske plekjes in de Denderstreek. Een rally waaraan iedereen, ook zonder enige ervaring, kan deelnemen. Vertrek aan De Werf tussen 13 en 14.30 u. Gratis voorbehou den parkeergelegenheid in de Pontstraat. Deelnemen kost t 250 tr. Slechts 200 fr. bij voorinschrijving, daarenboven goed voor een toeristisch pakket. Prijsuitreiking 20 u. op het dakterras van De Werf met als eerste prijs een bromfiets Honda Speciale prijs voor de best gerangschikte Aalstenaar, voor de best gerangschikte jongste deelnemer en voor de verst komende. Verder tal van waarde volle prijzen. Galerij Muylaert-Hofman Tentoonstelling van juwelen en sculpturen van Thierry Bont ridder van 2 tot 24 juni tijdens de winkeluren. Op maandag voormiddag en zondag gesloten. De kunstenaar zal aanwezig zijn op zondag 11 juni van 14 tot 18.30 u. Thierry Bontridder is een in 1956 geboren Brusselaar jj die studeerde aan het Instituut voor Kunsten en Ambachten te Brussel en zijn atelier heeft te Sint-Genesius-Rode. Reeds 5 jaar exposeert hij juwelen en sculpturen zowat overal in Vlaanderen, Brussel en Wallonië maar ook in onze buur landen. r Steelband te Aalst Tijdens het weekend was de Aston Manor Steel Band uit Birmingham te Aalst te gast. Leerlingen van de pas in 1984 opgerichte Aston Manorschool die zich o.m. ten doel stelt jongeren een zinvolle vrijetijdsbesteding aan te reiken en hen weg te houden van «de straat». Het twintigkoppig gezelschap studenten beneden de 16 jaar werd door direkteur van het RIBSO aan de Molendreef naar de Ajuinstad gehaald, werd ten stadhuize door de burgemees ter ontvangen en zorgde voor twee mooie concerten in het i Rijksinstituut voor Biezonder Secundair onderwijs. Eetfestijn v AKV De Schramoeillekrabbers organiseert een eetfestijn op zondag 11 juni van 11.30 u. tot 15 u. in de zaal van het RIBSO, Molendreef 57 te 9300 Aalst. Steak naar keuze (320 fr.), entrecóte (840 fr. voor 2 personen) of balletjes in tomatensaus 150-200 fr., soep steeds incluis. Zomerfeest In Arendschool Op zaterdag 3 juni is er in de rijksbasisschool Arend, Binnenstraat 308 vanaf 14 u. zomerfeest met volksspelen voor kinderen en volwassenen, videovoorstelling van kinder- ,(l karnaval 1989 van 14 tot 18 u., kinderprondelmarkt van 14.30 ie u. tot 18 u., demonstratie telegeleide autootjes te 14.30 u., trekking van de tombola te 17 u., brochettenfestijn van 17.30 tot 20 u. en prijsuitreiking van de volksspelen te 20 u. ledereen welkom. ar CVP voor Europa Euromeeting te Aalst in de Keizershallen op vrijdag 9 juni in r aanwezigheid van Leo Tindemans, minister buitenlandse betrekkingen. BEGRAFENISSEN Begrafenissen Dorp 7 crematies MOORSEL Alle formaliteiten 053/21.45.51 PVV voor Europa Morgen zaterdag 27 mei te Brakel-Michelbeke in zaal Mavan- do 25ste volksbal Herman De Croo met Luc Steeno The Blitz Band. Reuze tombola, 1.500 zitplaatsen, ruime parkeer gelegenheid. Voorstelling van de kandidaten Willy De Clercq en Jozef Browaeys. Hlbakusha Een Japanse delegatie werd verleden dinsdag door het stadsbestuur ontvangen. Onder hen 4 Hibakusha (overleden van de atoombommen van Hiroshima en Nagasaki). Achteraf waren ze te gast in het Vredeshuis waar ze uit naam van hun 360.000 lotgenoten getuigenis aflegden over het droevig lot dat hen beschoren is. Als slot van de Vredesweek zou op 27 oktober op het Aalsters Esplanadeplein een Japanse vredespaal worden opgericht. Retro8pektleve Stephan Gorus In het Oud-Hospitaal kan U tot en met zondag 11 juni een retrospektieve van de Dendermondse kunstschilder Stephan Gorus meemaken van maandag tot en met donderdag van 10 tot 12 en van 14 tot 17 u., op zaterdag van 14 tot 17 u. en op zondag van 10.30 u. tot 12.30 u.en van 14 u. tot 18 u. Vernissage vandaag vrijdag 26 juni te 20 u. door kuituursche pen Gracienne Van Nieuwenborgh. Dieven In de Erembodegemse Industriezone In de nacht van dinsdag op woensdag kregen vier bedrijven van de Industriezone te Erembodegem ongewenst bezoek. Bij Etna, nog maar pas geïnstalleerd aan de Industrielaan bij Coplac waar vandaag de opening plaats heeft werd een deur geforceerd en 15.000 fr. meegenomen. Bij Taervernier ver dween een fiets en de automobieiinspektie werd eveneens doorzocht samen met een vierde niet genoemd bedrijf. Baardegem Fletsellng Via alternatieve wegen per fiets door de Faluintjes op zondag 4 juni met start te 14 u. aan «Ons Huis», in de Hoogstraat naar het Beukenhof in de Langestraat te Aalst waar kans tot het beoefenen van allerhande sporttakken. Een organisatie van de BGJG die ook op donderdag 22 juni in De Werf te Aalst het grootoudersfeest bijwoont met Cyriel Van Landuyt als spreker van 14.30 u. tot 17 u. Animatie met o.m. La Esterella. Kaarten bij Rita Crabbe of bij een wijkmeester van de Baardegemse BGJG-afdeling. Feest van Slnt-Margrlet 40 jaar terug heeft het «Komitee Sint-Margriet» met o.m. Louise De Bie, Margriet Moortgat, Raymond Van der Borght zaliger en Honoré Monsieur ervoor gezorgd dat de patrones van de parochie gevierd werd o.m. met een kleurrijke stoet tijdens de jaarlijkse ommegang op 20 juli. Honoré Monsieur is ervan overtuigd dat jongeren klaar staan om de fakkel over te nemen. Het gaat inderdaad om een eeuwenoude traditie die best in ere wordt gehouden als Baardegems mooiste dag. Met De Vliegende Spaak naar Lourdes Te 19 u. vertrekt aan Maxes op donderdag 13 juli de bus naar Lourdes voor een vijfdaags verblijf in vol pension in hotel Esplanade Edeen. Terug te Baardegem op 20 juli te 11 u. Nog 8 plaatsen vrij. 12.000 F. Info bij Romain Terrace, Hoogstraat 13. Tel. 052/ 35.06.29 na 17 u. Priesterjubileum Pater Missionaris De Gols die vele jaren in Kongo vertoefde wordt gehulidgd ter gelegenheid van zijn gouden priesterjubi leum op 15 oogst a.s. Détails volgen. Erembodegem B.G.J.G.-Gezlnsboerderijdag Zondag 28 mei 1989 organiseert de B.G.J.G. een «Ge- zinsboerderijdag». Afdeling Erembodegem-Centrum trekt naar de Kinderboerder ij «De Bosrand», Potaardestraat 10, te Gontrode Melle. Vanaf 10 uur tot 18 uur zijn daar doorlopend aktiviteiten voorzien, zoals: Infostands: dierenbescherming, boekenstand, VELT, diee- twinkel, natuurprodukten, B.G.J.G.-J.G.A., schminkstand- C.R.W. Aktiviteiten: schaapscheren, wolverwerking, geitemelk en kaasproeven, ponyrijden, tuinaktiviteiten, smeden, brood bakken, klompen maken, vertellen op de hooizolder, cavia- koers, potten bakken, natuur- en boswandeling met gids (om 13 uur), volksdans. Wie samen met de B.G.J.G.-Erembodegem wil genieten van deze leerrijke en heerlijke ervaring, kan samen vertrekken (met eigen vervoer) vanaf het dorpsplein te Erembodegem om 10.45 u. Een tweede verzamelpunt is het station van Gontrode tussen 11.15 u. en 11.30 u. Als middagmaal zal je zelfbereide pic-nic er heerlijk smaken. Vanzelfsprekend zijn er ter plaatse brood jes, wafels, rijstpap, drankjes, enz... te bekomen. Ga je mee, geef dan a.u.b. een seintje naar: W. Bulckaert 053/21.16.78 of M. Appelmans 053/77.45.17. B.G.J.G.-Natlonale Fietsdag B.G.J.G.-Terjoden organizeert op zondag 4 juni 1989 een «Retourfietstocht naar Overmere-Donkmeer». Vertrek om 13.30 u. te Terjoden op het Kerkplein. Afstand circa 35 km. Met anderhalf uur rust aan het Donkmeer. Deelname (verze kering inclusief): 20 fr. per persoon. 20 jaar St.-Amanduskerk Twintig jaar geleden, op 1 mei 1969 werd de St.-Amanduskerk ingewijd door Mgr. L.A. Van Peteghem, bisschop van Gent. Om dit te gedenken wordt een fototentoonstelling opgezet, rond het oude Erembodegem op 1 mei 1969. De kerkgemeen schap zelf wil deze verjaardag ook in de verf zetten tijdens een viering, op zondag 25 juni a.s. te 11 uur, in deze kerk. ledereen die hoe dan ook wil meewerken is welkom op de voorbereidingsvergadering donderdag 8 juni te 20 uur in het Parochiehuis. O.L.Vr.-Hemelvaartparochie start met «Pastorale Kern» Deze pastorale kern, gevormd voor de komende drie jaar, bestaat uit volgende 10 personen: Pastoor Jan Colpaert, onderpastoor Alfons Vinck, Simonne Van Cauwenbergh (Leu- vestr. 81a), Flor Caers (Kerkstraat 4), Peter Biesbrouck (Lindenlaan 8), Arlette Van den Bergh (Groenstraat 141), Hedwig De Bolster (Leuvestr. 142), Inge Van Overwaele (Kouterbaan 28), Lieven en Myriam Roelandt-Bonnaerens (Kerkhofbaan 67). De pastorale kern heeft zelf een moderator gekozen: Peter Biesbrouck en een sekretaresse Myriam Bonnaerens, die samen met de parochiepriesters de groep zullen begeleiden en de agenda zullen voorbereiden. De pastorale kem wil aan alle mensen van de O.L.Vr.- Hemelvaartparochie de hand reiken om samen het geloof te verdiepen en levend te houden; ze wil dat dit gebeurt door aktieve inzet en door samen verantwoordelijkheid op te nemen op alle terreinen van het kerkelijk leven. K.S.A.-St.-Amandu8bond Zondag 4 juni, te 14 uur in het Heem, Bredestraat, worden kampdia's belicht voor leeuwkes en jong-knapen. Afscheid catechisten 1ste jaar Zaterdag 27 mei te 20 uur in het Parochiehuis. Postzegelkring «Dendria» Klubvergadering zondag 28 mei te 9.30 u. in het Parochiehuis. A.A.-groep «Om Mekaar» Groepsvergadering woensdag 31 mei te 20 uur in de boven zaal van het Parochiehuis. Wereld80lldariteit De omhaling in de O.L.Vr.-Hemelvaartkerk en de St.-Aman duskerk tijdens het Rerum-Novarumweekend voor de aktie «Wereldsolidariteit» van de kristelijke arbeidersbeweging, heeft 19.362 fr. opgebracht. Basketbaltornooi B.B.C. Erembodegem In Sporthal Denderdal: op zondag 28 mei voormiddag vanaf 8 uur: schiftingswedstrijden. Te 12 uur: barbecue, 's Namiddags te 13.30 uur: oud spelers B.B.C. tgeen spelers Hoorn; te 15 uur: wedstrijd voor 5" en 6° plaats; te 16.30 uur: wedstrijd voor 3" en 4" plaats; te 18 uur: finale. Uitreiking trofeeën te 20 uur. Met K.V.L.V.-Erembodegem naar Nederland Het K.V.L.V.-bestuur van Erembodegem nodigt alle leden vriendelijk uit tot een mooie daguitstap op dinsdag 20 juni naar Maaseik en het witte stadje Thorn, in Nederland, p Vertrek aan de O.L.Vr.-Hemelvaartkerk om 7.15 u. Aan komst in Maaseik 10 uur. - Ontvangst door een plaatselijke gids en aanbieding van koffie met Maaseiker knapkoek. Bezoek aan het toeristisch ontvangstcentrum met o.a. maquette «Oud Maaseik» een klank- en lichtspel, in multivi- sion, over de ontstaansgeschiedenis van de stad. - Korte stadswandeling door de oude stadskern met bezoek aan de oude rijke kerkschat. - Pauze en gezamenlijk middagmaal. - Daarna naar het «Museactron», waar de oudste, private apoteek van ons land te bezichtigen is. (Indrukwekkende Delftse, tinnen en houten potten!). - Rond 16 uur naar Thorn en daarna terug naar Maaseik en... Erembodegem. Deelnameprijs: 900 fr. (reisgeld fooi, gids - koffie - middagmaal - èlle ingangsgelden). Inschrijven bij de K.V.L.V.-wijkverantwoordelijken! Gezinssportdag Op zaterdag 27.5.89 van 13 tot 18 uur in sporthal Denderdal: gezinssportdag georganizeerd door Jiu-Jitsu Yukio Tani Aalst. Jubilarissen mei 1989, te Erembodegem Diamanten bruiloft: Vermoesen Andreas en Van de Perre Clementina, Kleistraat 50. Gouden bruiloften: Clocheret Victor en Michiels Maria, Groenstraat 23 Saeys Jan en Ghysens Hermine, Leuvestraat 81 Van Herreweghe Leonardus en Vera Amandina, Ninove- steenweg 121. Gijzegem Schoolfeest Op zaterdag 3 en zondag 4 juni, telkens vanaf 14.30 u. schoolfeest in het Sint-Vincentiusinstituut, Basisschool te 9308 Gijzegem. Toegang via de Stationsstraat. Toegang kost 50 fr. Onder de 12 jaar gratis. Het tweejaarlijks schoolfeest wordt voor de eerste keer over twee-dagen gespreid. Thema is: «Oei... er zit een gnokkel op zolder». Een 20-tal opvoeringen telkens gevolgd door een grootse tombola met per dag ruim 1Ó0.000 fr aan prijzen. Ook barbecue en bliksemtombola met o.m. een achtdaags verblijf voor 4 personen in Spanje, een reis naar Joegoslavië, een marmeren salontafeltje, fotocamera's, radio's, c.d.'s e.d.m. Iedereen welkom. Hofstade Power-training Vakantiegenoegens Hofstade organizeert elke vrijdag van 19 tot 21 uur in Jeugdhuis Pallieter power-training, ledereen is welkom! Talrijke toestellen zijn ter beschikking. Er wordt gezorgd voor passende begeleiding. Er wordt een deelname gevraagd van 20 fr. Info: Marcel Van den Bonne, tel. 053/77.89.93. Meldert Oldtimersbeurs In het Affligems bellekoutercomplex morgen zaterdag 27 en zondag 28 mei, Oldtimersbeurs met als uitschieters de Chrysler Royal 1932 die nog eigendom geweest is van minister Gutt berucht bij de geldzuiveringsaktie na WO 2. Ook te zien de Standard 16 HP Saloon de luxe en in unieke replica de Mercedes Reitwagen anno 1885. Info via Eric Wets, 054/33.35.46 of Guy Evens, 054/33.45.38 Parochiecentrum Tijdens het weekend van 3-4 juni zijn Lambert en Mimi Van de Sijpe uw gastheer en -vrouw. Senioren Knutselnamiddag in het parochiecentrum a.s. maandag 29 mei vanaf 14 u. Rerum novarum Kaarting georganiseerd door ACV-CM in het parochiecentrum vandaag vrijdag 26 mei te 20 u. met 3.000 fr vooruit plus de inleg van 50 fr. per persoon. De Bergkllmmers Wielerklub De Bergklimmers organiseert a.s. zondag 28 mei een wielerwedstrijd voor juniores met vertrek te 15 u. over een afstand van 88 km. Start aan café Herman. 18.000 F prijzen. Moorsel Kermis Morgen zaterdag 27 mei bloemenbal van de middenstand met White Label in zaal Katholieke Kring met eerste dans te 22 u. Gratis tombola op de toegangskaarten. Eerste prijs een fiets. Te 02 u. trekking van het weekend Parijs. Op zondag 28 te 19 u. T.D. met Gino van Vlaanderen, georganiseerd door de Landelijke Gilde bij Gudule. Op maandag 29 vanaf 18 u. avondmarkt in de Nieuw-, Statie- en Kloosterstraat geanimeerd door de Faluintjeskapel en de Harmonie Sint-Cecilia Wieze. Te 22.30 u. groots vuurwerk. Nieuwerkerken 50 jaar KAV Nieuwerkerken viert het vijftigjarig bestaan van KAV a.s. zondag 28 mei. Na de plechtige dankmis te 9.30 u. in de parochiekerk luistert het Brass-ensemble Arioso met een aperitiefkoncert de feestelijke receptie op waarna te 12.45 u. banket. Te 15 u. koffie en gebak met tussendoor een vleugje KAV-historiek en te 16 u. toespraak door mw. Van Cauwen- bergh-Dooms. Onder leiding van M. De Nijs en F. Adams volgt dan te 16.30 u. «Zeg het met muziek» en daarna volgt de apotheose met in samenzang het Afscheidslied. Invullen belastingaangiften Traditiegetrouw organizeert het ACW-Aalst zitdagen voor het invullen van belastingaangiften ten voordele van de leden. In Nieuwerkerken wordt (nog) een zitdag gehouden in het ACV- CM-lokaal, vrijdag 26 mei van 18 tot 21 uur. Fietsgravering Op zaterdag 3 juni van 9 tot 12 uur in de Gemeenteschool, Schoolstraat, Nieuwerkerken. Schuifbakschieten De Schuifbakschieters De Golfbrekers, organizeren in café Pros, Kwalestraat, Nieuwerkerken, op 27 mei '89 van 15 tot 23 uur en op 28 mei van 15 tot 20 uur hun 7' Bekerwedstrijd Schuifbakschieten. Aalst. Thuis weg is de naam van de belottersclub van Meldert waar Annie Neuland, Kris Pannekoeck en Freddy Van Mol de winnaars van de avond werden fa) Aalst. Enkele deelnemers aan het totaalspektakel Hiphaphopduvelshowin Meldert waar de Gidsen als volmaakte gasten fungeerden (a) Aalst. In de Sini-Martinuskring werd een exotisch buffet aangericht om kennis te maken met de migrantenwerking (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 13