viert kampioenen Voetbalvereniging Heikant KSC Lokeren- Rac. Mechelen Wat er gebeurde na de wedstrijd Sukses voor "Dag en Nacht van 't Straatje" V riendschapstornooi «Studieprefekt Theo De Wiest» Beverse off-day over heel de lijn GZK-Darts Zomerkriterium 18 - 26.5.1989 - De Voorpost VOETBAL De voetbalclub van de Zeelse wijk Heikant spartelde sportief een moeilijke tijd door. Na twee opeenvolgende promoties in 1982 en 1983 was de club naar tweede provin ciale opgeklommen. In even veel seizoenen zakte het terug naar de laagste provinciale reeks. Een eendrachtig clubbeleid en meer armslag via een eigen clublokaal 't Peebosken, een clubblad en de steun van sponsors schiepen ruimere mogelijkheden. Voorzitter De Rijckere en een bereidwillige schare me dewerkers waren paraat om acht ploegen, waaronder zes jeugdploegen, speelmogelijk- heid te geven. Een ruim deel van de aan dacht ging naar de fanion- ploeg die onder leiding van trainer Gerard Verhelst er in gelukte om de promovering naar derde provinciaal te rea liseren. Tijdens de ontvangst van de kampioenen in de trouwzaal van het gemeentehuis was de FC Heikant-voorzitter geluk kig met het behalen van de titel maar anderzijds wees hij op de dringende noodzaak dat de sportaccommodatie in de Rechte Heistraat zou worden gereaüseerd. De club heeft nood aan terreinen en een verlichting. Het hoofdterrein kan het intens trainingspro gramma niet meer verwerken. Schepen voor de Sport Marcel De Waele beloofde de club een kampioenenge schenk met de belofte dat vol gend jaar de Rechte Hei- straat-akkommodatie zou worden gerealiseerd. Beno Vorige week zaterdag orga niseerde de Stekense Voet balvereniging Straatje voor de tweede keer de "Dag en Nacht van 't Straatje", een doorlopend voetbalgebeuren voor jong en oud, groot en klein: van duiveltjes tot en met veteranen. Deze grootse voetbaldag begon reeds om 9 uur in de voormiddag en er werd bijna doorlopend ge voetbald door èl de verschil lende plaatselijke jeugd- en andere ploegen. De voetbal marathon werd afgesloten met om 22 u een veteranen- wedstrijd tussen WS en KWB Hellestraat. Om 18 uur had normaal het hoogtepunt van deze "voet bal-om-de-voetbaldag" moe ten beginnen met een wed strijd van de allereerste kam- pioenenploeg van WS, de miniemen A dus. Dit als voor- wedstrijd van de match tussen het eerste elftal van W Straatje en de kampioenen- ploeg Standaard Wetteren. De miniemenploeg van WS diende evenwel diezelf de dag de finale van het Oost vlaams kampioenschap te be twisten in Dendermonde, zo dat de "Dag en Nacht van 't Straatje" het zonder de kam- pioenenploeg diende te stel len. Maar... nè de finale te Dendermonde - die met zwa re én overdreven 4-0 cijfers werd verloren- keerden de miniemen zo snel mogelijk naar Stekene terug. Erbarmelijk Op eigen vertrouwd terrein werden ze door de burge meester én de spelers van Standaard Wetteren gehul digd. WS-voorzitter Frans Audenaerdt dankte de kam- pioenenploeg van Wetteren voor hun komst naar Stekene en feliciteerde beide kam- pioenenploegen van harte. Ook Wetterens voorzitter De Kerpel en trainer Ferket wer den in de hulde betrokken en kregen bloemen. Voetbal. SK Kallo, kampioen in tweede provinciale, werd ontvangen op het gemeentehuis van Beveren (Iv) Van de aanwezigheid van burgemeester Rollier maakte hij gebruik om de aandacht te vestigen op wat hij noemde "de erbarmelijke toestand waarin wij hier leven" en hj verwees in het bijzonder naar de kleedkamers, die een eventuele kontrole van de ge- zondheidsinspektie niet zou den overleven. Hij sprak dan ook de hoop uit dat het nieuwe gemeen tebestuur aan deze erbarme lijke situatie iets zal gaan doen. "Want, meende hij, U bent er toch ook een beetje verantwoordelijk voor!" De Stekense burgemeester Rollier wenste de kampioe nen proficiat en zwaaide met lof naar het bestuur van W Straatje omdat het veel voor de jeugd doet. Hij kwam ver rassend uit de hoek wanneer hij zei: "We hebben trouwens een boontje voor 't Straatje. Niet alleen omdat het er spe ciale mensen zijn, maar voor al omdat het een centrum is van sportiviteit, 't Straatje moet en zèl daarom ook de plaats en de akkommodatie krijgen waarop het recht heeft!" Een vrouwelijk oppositie raadslid liet haar twijfels over de oprechtheid van de spreker blijken door herhaalde pogin gen om met schelle stem de toespraak van burgemeester Rollier te onderbreken. Dit kon de feestvreugde evenwel niet temperen en na een gele genheidsfoto voor ons blad, ging de voetbalmarathon on gestoord verder... d.Brol Voor de hoofdwedstrijd tussen de kampioenenploeg Standaard Wetteren en het plaatselijke fanionelftal van V. V.S. tijdens de "Dag en Nacht van 't Straatje" kregen de miniemen van WS van de spelers van Wetteren een medaille, terwijl de kleine kampioenen aan de spelers van Wetteren bloemen overhandigden. Een wederzijdse kampioenenhulde dus. ..Een ogenblik om nooit meer te vergeten voor de talentvolle voetballertjes van 't Straatje Stekene (d.Brol) Verslag 5' wedstrijd 1/4 finales heren Uytersprot Peter-Putteman Luc De Rop Geert-Van Rossem René Roels Rik-T onneüer Pascal Boeyckens Marc-De Man Willy 1/2 finales heren De Man Willy-Putteman Luc Tonnelier Pascal-Van Rossem René Finale Heren Tonnelier Pascal-De Man Willy Finale Dames Van Hulle Katleen-Parewijck Patricia Klassement na 5 tornooien Dames i. Parewijck Patricia Van Hulle Katleen 3. Van San Tamara 4. Van De Castele Linda 5. Haffner Emanuelle 6. Van Bellingen Elise Joos Anja Heren (eerste 16 van 40) 1. Tonnelier Pascal 2. Uyttersprot Peter 3. De Man Willy 4. PuttemanLuc 5. Mertens Oscar 6. De Potter Christof 7. Van Rossem René 8. D'Hollander Etienne Hendrickx Rudy Boeyckens Mare 11. De Potter Peter De Schrijver Larry 13. BerchmanJef 14. De Potter Bart Claessens Patrick 16. Maes Dirk Moonen Mare Hendrickx Gaston Roels Rik gemidd. 61 12,2 46 9,2 45 9,0 43 8,6 39 7,8 37 7,4 32 6,4 30 6,0 30 6,0 30 6,0 26 5,2 26 5,2 25 5,0 24 4,8 24 4,8 22 4,4 22 4,4 22 4,4 22 4,4 Na het beëindigen van de voetbalwedstrijd KSC Loke ren - Racing Mechelen op zaterdag 13 mei 1989 heeft de radioverslaggever het optreden van de Lokerse politie als "schandalig" gecommentarieerd. Op zondag 14 mei 1989 is de heer burgemeester tussengekomen bij de BRT-Radiosportredactie met de v^aag dat die reporter met de heer politiecommissaris kontakt zou willen nemen teneinde te vernemen wat er juist gebeurd was. Er is wel kontakt geweest tussen een afgevaardigde van de BRT-sportredactie en de heer Com missaris. Er werd beloofd het nodige te doen om betrok ken verslaggever verder kontakt te laten opnemen. Tot op heden was dit echter niet gebeurd. Naar het einde van de wedstrijd toe was het duidelijk voelbaar dat de supporters van Racing Mechelen klaar stonden om het voetbalveld te betreden door over de afsluitingen te klauteren. Gelet op de sportieve sfeer van de wedstrijd zelf en het feit dat door de behaalde zege Rac. Mechelen verzekerd was van het behoud, werd dit betreden van het terrein verwacht als een normale uiting van vreugde. Er waren richtlijnen gegeven aan het politiepersoneel om NIET op te treden tegen supporters die na het beëindigen van de wedstrijd het terrein zouden betreden. De politie is NIET opgetreden tegen die supporters. Na het eindsignaal van de wedstrijd bestormden tientallen supporters het terrein. Spelers en toeschouwers begroet ten elkaar. Een bepaalde groep supporters van Mechelen begaf zich echter naar de plaats waar een sterke kern van supporters van Lokeren zich bevonden, nl. in het midden van de overdekte staanplaatsen. Die groep Racing-sup porters begon met de vernieling van de afsluitingen en sommigen probeerden zelfs bij de Lokerse aanhang te geraken. Op dat ogenblik trad de politie op om de vernieling van de afsluitingen te doen ophouden, de daders ervan te vereenzelvigen en aan te houden. Ook moesten daar de supporters van de twee ploegen uit elkaar worden gehouden om ergere schermutselingen te ver mijden. Het optreden van de hondengeleider, die op een bepaald ogenblik ook aangevallen werd, was noodzakelijk en van doorslaggevende aard om erger te voorkomen. Bij de overbrenging van aangehouden personen werd het politie personeel aangevallen en geschopt door onbekenden. Drie politieleden liepen verwondingen op. De politie Lokeren heeft dus geen supporters aangevallen, maar werd aangevallen bij het uitoefenen van haar taak. Stadsbestuur Lokeren Promotie base-ball Op 27 april 11. was het vier jaar geleden dat de heer Theo De Wiest, studieprefekt aan het Koninklijk Atheneum Dendermonde, plots over leed. Hij was niet alleen een door velen gewaardeerd schoolhoofd, maar ook een fervent tennisliefhebber. Onmiddellijk dachten dan ook een aantal vrienden aan een Vriendschapstornooi ten nis, dat zijn naam levend zou houden. Dit «Vriendschaps tornooi Studieprefekt Theo De Wiest» is nu aan zijn vier de uitgave toe op donderdag 15 en vrijdag 16 juni a.s. Het is een wedstrijd voor dubbel heren en dubbel gemengd en wordt ingericht op de terrei nen van het prachtige Rijksin ternaat aan de Galeidestraat 30 in Dendermonde. Elk personeelslid van de scho- lengroep, behorend tot de kern Dendermonde, kan in schrijven, eventueel met een partner die niet behoort tot de scholengroep. Er kan ook in dividueel ingeschreven wor den er zal dan een partner gezocht worden onder de an dere individuele inschrijvin gen om een evenwichtige ploeg te vormen. Er wordt gespeeld in reeksverband, zo dat elke ploeg minstens drie partijen zal spelen. Het regle ment bepaalt verder dat een match 55 minuten duurt met een inslagtijd van 5 minuten; dat er gespeeld wordt naar 5 gewonnen sets; dat er gebeld wordt als de speeltijd voorbij is (de aan de gang zijnde bal wisseling wordt uiteraard uit gespeeld); dat als de skore gelijk is er nog één bal wordt gespeeld; dat in geval van ge lijke rangschikking het ver schil tussen gewonnen en ver loren spellen bepalend is. Inschrijvingen worden inge wacht tot maandag 12 juni om 19 uur. De deelnemers kunnen kon takt opnemen met de kon- taktpersoon van hun school, of met het Koninklijk Athe neum, tijdens de schooluren vragen naar de heer Coore- man op het nummer 21.95.05/ 06/07 of met het Rijksinter naat (buiten de schooluren op nr. 21.90.77 (vragen naar Mw. De Stoböeleir) voor de planning van de wedstrijden. Het inschrijvingsgeld be draagt 50 BF per individuele deelnemer of 100 BF per ploeg, te betalen samen met het af te geven inschrijvings formulier, Snauwaertballen worden door de inrichters ter beschikking gesteld. Er worden twee trofeëen (wisselbekers) in kompetitie gesteld. Spelers, supporters en simpa- tizanten zijn van harte wel kom op de openingsdrink op donderdag 15 juni vanaf 19 uur. Het tornooi wordt afge sloten met een visbarbecue op vrijdagavond 16 juni vanaf 19 uur, waarvoor uiteraard ook dient ingeschreven te worden. Zondag 21 mei zal te Beveren ingaan als een zwarte dag. De kleinste base-ballers (miniemen, 8 tot 12 j.) kregen bezoek van de Indians. Voor onze kleinsten werd het een gelijkopgaande wedstrijd met veel fouten aan beide zijden. Uiteindelijk bleek dat de bezoekers de minste fouten maakten en dus ook wonnen met 11-19 voorsprong. Onze kadetten hadden Luchtball partij te geven. Terwijl Beveren hun werper in de steek liet, door wild-trows en veldfouten op te stapelen, bleek Luchtball veel te sterk aan slag. Twee home-runs en een regelmatig slaggemiddelde zorgden voor een overwinning voor Luchtball. Eindstand: Beveren-Luchtball 3-18 De Beverse softball dames trokken naar Spartans voor, wat later bleek, een zeer zware nederlaag. Door gebrek aan belangstelling van de eigen speelsters en een zeer zwakke bezetting werd deze wedstrijd een afstraffing voor Beveren: eindstand Spartans-Beveren 24-2. In tegenstelling tot de andere Beverse ploegen speelden! Lions een zeer mooie wedstrijd tegen Putse Batters. Beverfll dat een bliksemstart kende (3-0), werd inning na innir ingehaald door Putse Batters. De 6e slagbeurt, waarin 2 triple geslagen werden, draaide uit op een 3-4, dit mede door et onbegrijpelijk falen van E. Michelet die zich liet afvangend 3e base. In de 7e inning bleek de veer gebroken bij Beveren, 7. De 9e en laatste slagbeurt maakte deze achterstand grote (3-10), toch slaagde Beveren er in om nog 3 punten te score maar de eindjump bleek te kort. Een zeer mooie spannen wedstrijd. Eindstand: Beveren-Putse Batters 7-10. Kalender Zondag 28/5 2e afd. base-ball: Beveren-Gent Kadet. base-ball: Luchtball I-Beveren Softball dames: Beveren-Mortsel Biljarten. Het individueel biljartkampioenschap van Temse is gestreden. Chris Van der Borcht won c Van Bossche de hoge reeks en Simon Wallens de superreeks (dw) 1 lage reeks, Ive Voetbal. FC Heikant is een moeilijke periode te boven gekomen en in het voorbije seizoen behaalde het de titel in vierde provinciale, een gelegenheil voor een ontvangst op het gemeentehuis van Zele (gvw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18