Aanleg Lebbeekse atleliekpiste in opspraak De Goudvink viert vijfendertig jaar ornitologie "Snookerklub Sporthal Stekene" huldigde laureaten Is there something rotten in the state of Denmark? De Voorpost - 26.5.1989 - 19 Je kon, tijdens de Lebbeekse gemeenteraadszitting, editie eind april, gedurende zowat PV van ingebrekstelling tien minuten in de raadszaal een muis horen lopen. Niet dat de dame en de heren wordt ingetrokken raadsleden bevangen werden door een akute aanval van bloedige ernst en plichtsbesef daartoe leek het intermezzo ons al bij al te kort van duur feit was echter dat met steeds toenemende aandacht geluisterd werd naar de interpellatie van SP-raadslid Clement Vlassenroot. Vlassenroot behandelde tijdens zijn interpellatie de verbeteringswerken, een tweetal jaar geleden uitgevoerd aan de atletiekpiste en de spring- en kamparena's van het Gemeentelijk Sportkompleks. En beschuldigde het schepenkollge en dan in het bijzonder burgemeester Moeyersoon ervan de aannemer in bescherming te hebben genomen en de gemeente te hebben opgezadeld met een atletiekakkomodatie die op heel wat punten niet voldoet. Vlassenroots tussenkomst kwam blijkbaar tegelijk onverwacht en vrij hard aan, want toen interpellant met kollega Johan De Mol fluisterend overleg pleegde, reageerde de burgemeester vrij heftig met: «Ik schors de zitting voor een periode van tien minuten!» Tijdens de zitting van het schepenkollege van 20 au- gutus 1987 wordt echter belsist de PV van inge brekstelling in te trekken, «ingevolge ingewonnen in lichtingen». Welke zijn die inlichtin gen? M.a.w. wat is er ge beurd tussen 10 en 20 au gustus? Clement Vlassen root: «Bij de bespreking op de werfvergadering van de ingebrekestelling op 14 augustus, verklaart de aannemer dat hij hierover telefonisch kontakt had met een lid van het sche penkollege. Uit een brief van de aannemer, gericht aan het schepenkollege (28/8) komen we aan de weet met wie hij in kon- takt getreden was en wat de inhoud van het gesprek was: in deze bewuste brief herinnert de aannemer het kollege aan het telefoon gesprek dat hij op maan dag 10 augustus dag van de ingebrekestelling ge voerd had met de burge meester en waarin deze bevestigde dat vermelde beslissing te niet zou wor den gedaan. Op 13 augus tus werd dit nogmaals be vestigd door de sekretaris. M.a.w. op 10 augustus Lebbeke. Tijdens de interpellatie omtrent de aanleg van de piste, kon je in de raadzaal wordt door het schepen een muis horen lopen (foto Guy) kollege tot ingebrekestel ling beslist. Diezelfde dag nog formuleert de burge- Hoognodig herstel funktioneren van het af- blijkt immers geen enkel meester aan de aannemer We rekapituleren even de wateringssysteem. bruikbaar bestek voor der- de belofte dat dit PV zal voorgeschiedenis uit Vlas- Een kommissie samenge- gelijk werk te bestaan; een ingetrokken worden. Wat senroots tussenkomst: Tij- steld uit afgevaardigden gespecialiseerd ontwerper dan gebeurt in een zitting van Bloso, de gemeentelij- was niet bekend. Met van het ko,,ege op 20 au- ke technische dienst, AC steun van Bloso slaagde de ëastus- Lebbeke en de sportfunk- h. Janssens erin een dege- De kous is hiermee echter tionaris, opteerde op 20 lijk werkstuk af te leveren, nog niet af: in het verslag maart 1986 niet voor een Zijn aandeel hield voor de var* het schepenkollege gedeeltelijke vernieuwing, gemeentekas trouwens van 12 oktober 1987, bijna maar voor een algehele een besparing van zowat *wee maanden later, lezen vernieuwing. Het advies in 300.000F in. we dat het PV van inge- die richting wordt door de Achteraf worden de wer- brekestelling, opgesteld en ning; de jaren tevoren had gemeenteraad gevolgd en ken door het schepenkol- binnengebracht op 11 au- de technische dienst wel de raad verleent zijn goed- lege toevertrouwd aan de gustus, niet werd voorge- PPnrnhpprH mpt pinpn npr. bpnrinp Ann i cTT hranht in Hp -riftinrr vin 1 n de toegekende subsidies teruggevorderd worden? De uitvoeringstermijn Zoals reeds gezegd, zette Clement Vlassenroot zijn relaas verder, beliep de uitvoeringstermijn 30 wer kende dagen. Naar de me ning van de Technische dienst was deze periode op 20 juli verstreken en wa ren de werken toen niet volledig uitgevoerd. Naar de mening van het sche penkollege is de eindda tum der werken 18 augus tus en was verder alles in orde. Deze datum van 18 augus tus houdt echter geen steek, want dat lezen we in het dagboek der werken? Dat op 25 augustus nog de afscheidingselementen van de steeplebaan worden ge- Lebbeke. De atletiekpiste schoon van verre, maar verre van schoon (foto Guy) Op het inlichtingsblad om trent de uitvoeringster mijn staan als verletdagen (ingevolge de regen) 4, ,5, 15, 16, 17, 22, 23 24, 25, 26 juni en 27 juli aangege ven, nochtans werd op de ze dagen volgens het dag boek gewerkt. Het dag boek werd vanaf 22 juni overigens niet meer gete kend door de aannemer. Welke aannemer neemt het risiko het dagboek niet dagelijks te tekenen? Of was hij er toen reeds van zijn, wortd de piste niet overtuigd dat de werken goedgekeurd door de schepenkollege en vooral geraakt was. De eerstvol- de burgemeester de aan- gende weken verwachten nemer duidelijk in be- we wel het resultaat van scherming en werd een ge- dit onderzoek, meentelijk ambtenaar, bo- Clement Vlassenroot was vendien ontwerper van het blijkbaar niet tevreden bijzonder bestek, gedesa- over het antwoord vanuit voueerd. het schepenkollege en Nu bijna twee jaar later vroeg om antwoord op zijn heeft de aannemer de ge- vragen, breken die vermeld staan De diskussie ging toen in het PV nog niet uitge- trouwens de bitsige kant voerd, de piste is nog op en burgemeester steeds onafgewerkt, de on- Moeyersoon dreigde zelfs effenheden in de boven- klacht neer te leggen. VU- laag zijn er nog steeds, de raadslid Willy Bosman van proeven op deze oneffen- zijn kant vond het spijtig heden werden nog steeds dat zijn fraktie niet over niet uitgevoerd. Wanneer het dossier beschikte, deze proeven niet gunstig Pierre Van Rossem steld door de heren profes soren D. Van Gerven en E. Willems van het Insti tuut voor Lichamelijke Opvoeding van de KU Leuven. Besluit van dit akademisch verslag: «Op enkele lichte oneffenhe den na, die door de belij ning verraden worden, voldoet de konstruktie aan de sporttechnische verei sten». In Leuven zijn blijkbaar ook de wonderen de we reld nog niet uit, waarmee we bedoelen dat wat er zoek raakt kan worden te ruggevonden. (pvr) dens de gemeenteraadszit ting van 13 juni 1985 keur de de raad het bijzonder bestek herstellingen van de piste en de kampa rena's goed. Na een gebruik van tien jaar was de oude niet meer geschikt voor verdere sportbeoefe- niet tijdig klaar zouden zijn? De aannemer weigerde zelfs een tweede dagboek te verstrekken, toen het eerste vol was, hoewel hij daartoe door de wet ver plicht werd. Hij kan echter ook het dagboek betwisten maar deed dit niet. Dus aanvaardt hij het als korrekt. Vlaamse Atletiekliga, hoewel dit een uitdrukke- Epiloog lijke voorwaarde van het Tijdens de maandelijkse bestek vormt. ontmoeting van he sche- Het gevaar bestaat dat de penkollege met de pers (11 aannemer niets meer doet, mei) kregen de perskor- de datum van eindopleve- respondenten volgend be ring nadert. Wat kan bete- richt overhandigd: «Wer- wi 14CC„M kenen dat de gemeente ken aan het sportcentrum - en die speciaal ontworpen is met een onafgewerkte en Piste en kamparena's: Op om kleine woningen te verwar- slecht aangelegde piste op- 9 mei 1989 heeft het sche- Viessmann Vito Cell heeft een nieuwe oplossing gevonden voor de kleine eigendomswo ningen die een verwarmings ketel zoeken. Het is een ketel die slechts een halve vierkante meter ruimte in beslag neemt gezadeld blijft. Het gemeentelijk aandeel bedraagt 2.566.000F. geprobeerd met eigen per- keuring aan een gewijzigd firma Hacquet, voor een bracht in de zitting van 10 soneel de piste te herstel- bestek, opgesteld door de bedrag A len. Eén der oorzaken van h. Janssens van de Techni- deze dringende herstelling sche Dienst, was het onvoldoende In het Vlaamse Gewest De werken... 11.1.1987 in de namiddag ter ondertekening aange boden. Te goeder trouw zijnde over de juistheid Enkele tijd geleden hield dit gaf als resultaat dat Pascal "Snookerklub Sporthal Steke- Vermeiren de eerste kam- Van bij het begin van de van de voorgestelde te- werken, aldus verder de kortkomingen, werd het SP-woordvoerder, werd formulier voorzien van de ne" voor 't eerst in haar be staan een plechtige prijsuitrei- king met een hulde aan de klublaureaten. "Snookerklub Sporthal Ste- kene" is enkele maanden ge- leden gegroeid uit een groep je vrienden die onderling re- gelmatig een partijtje snooker j speelden. Nu eens was het i aanbod té groot, dan weer was er niemand om tegen te spelen... Daarom werd over ig wogen of het niet mogelijk was om snooker in klubver- nit band te beoefenen. Het was pk meteen de start van de Ste- kense snookerklub... 115 Op 1 november 1988 werd de klub uiteindelijk boven de o* doopvont gehouden en een twintigtal jonge mensen wer- pioen werd van Snookerklub de aannemer er uitdrukke lijk op gewezen dat de uit voeringstermijn 30 da gen gerespekteeerd moet worden. AC Lebbe ke had immers de organi satie van de Gouden 800 gepland op 8 augustus en deze manifestatie niet kunnen organiseren, zou Sporthal Stekene. Hij won 23 een zware financiële ader- nodige handtekeningen. Dit, aldus Clement Vlas senroot, roept natuurlijk vragen op. Mocht dit laat ste met de waarheid stro ken, waarom werd de in gebrekestelling dan op 10 augustus ingeschreven? Wie gaf hiertoe de op dracht? De schepenen wa ren hier dus niet van op de wedstrijden terwijl William lating voor de klub bete- hoogte? Heeft de burge- De Block tweede werd met 22 kenen, gewonnen wedstrijden. Op de Op 25 mei werden de wer- derde plaats eindigden Luc ken aangevat. Gedurende De Saegher en Rudy De de eerste vijf weken waren Smedt met elk 21 gewonnen echter slechts twee werk- wedstrijden doch eerstge- lieden «aanwezig». De ou- noemde kreeg de derde plaats de bekleding van piste en tekst van het schepenkol- omdat hij 1.706 punten verza- kamparena's werd niet af- }eëe van 12 oktober juist melde tegenover "slechts" gefreesd, maar verwijderd 1.651 voor z'n konkurrent. met een bak van een graaf- De laureaten werden uiter- machine, zodat vele be- aard uitgebreid gefeliciteerd tonnen kantstenen van de en ontvingen een prachtige binnenboord vernield of trofee waarna een "gulle" re- beschadigd werden. Daar- ceptie volgde. naast ontstond er schade reden gegeven om de inge- Geïnteresseerden die willen aan de onderliggende as- brekestelling toetreden tot de "Snooker- faltlaag. klub Sporthal Stekene" kun- Het gemeentepersoneel nen zich steeds aanmelden in heeft deze blokjes op- meester, ten persoonlijken titel,, een spelletje ge speeld om het terugtrek ken van de ingebrekestel ling te verantwoorden? Indien de aangehaalde is, kunnen we spreken van schriftvervalsing voor wat de tekst van 10 augustus betreft. Al bij al werd echter nog geen enkele aanvaardbare trekken. Op 18 augustus zijn de De aannemer van zijn werken geenszins beëin- kant kreeg geen enkele digd, want de afstootbal- boete, maar ondertussen ken zoals voorzien, volde- werd hij wel uitbetaald, den niet en moesten nog Duidelijk is bovendien dat worden vervangen, waar- het schepenkollege en in schuwmgsbordenvaste het bijzonder de burge plaatjes met aanduiding meester alles gedaan heeft van de startplaatsen en 0m de aannemer te be- tussenafstanden, zijn niet schermen. Als reaktie op geplaatst, de voorgeschre- een verslag van de h. Jans ven proeven zijn niet uit- sens 0Ver diens bemerkin- gevoerd, het plan van de gen op de werken aan de uitgevoerde belijning is piste, lezen we in het ver niet afgeleverd, evenmin siag Van het schepenkolle- het joedkeuringsattest ge: «Vastgesteld wordt dat \7i_~ alle geformuleerde opmer kingen voorbarig zijn, ge zien de voorlopige opleve ring der werken nog niet heeft plaats gevonden. Hij zal op het verkeerdelijk opstellen van deze opmer kingen worden gewezen door de sekretaris». Hier wordt door het kolle ge een duidelijk standpunt ingenomen; het eigen per soneel wordt voor schut gezet. We eisen dan ook een dui delijke verklaring van het schepenkollege... penkollege een verslag ontvangen betreffende de uitvoering van deze wer ken. Het verslag is opge- men. Voor meer informatie Viessmann BelgiumHerme- straat 14 te 1930 Zaventem. van de Vlaamse Atletiekli ga en de afstootbalken moesten nog worden ver vangen. den lid. Na vijf maand onder- de cafetaria van de sporthal nieuw geplaatst, nieuwe 'inge kompetitie speelde ie- aan de Nieuwstraat. blokjes werden geleverd dereen tegen iedereen - mét d.Brol. door de aannemer. heen- en terugwedstrijd - en Langs ommeer werd het duidelijk dat de vooropge zette datum, 9 augustus nl., niet zou worden ge haald. Er werd immers te weinig en onkundig perso neel ingezet en het inge zette materieel een te zware graafmachine en een defekte borstelmachi ne voldeed niet. Op 20 juli 1987 verstreek de uitvoeringstermijn, op De procedure De aannemer werd in ge breke gesteld op 10 augus tus 1987 voor wat betreft de uitvoeringstermijn. Het schepenkollege heeft de verdere procedure de aannemer dient zonder verwijl zijn tekortkomin gen te herstellen; hij kan per aangetekend schrijven aan het bestuur, verzon den binnen de 15 kalen derdagen volgend op de postdatum van het toezen den van het PV, zijn ver weermiddelen doen geld- De voorlopige oplevering Spijts de opgesomde ge breken en de oneffenhe den in de piste wordt de voorlopige oplevering ver richt. Het schepenkollege neemt genoegen met de vermelding van de gebre ken op het PV, het erkent dat nog werken moeten uitgevoerd worden en spijts al wat reeds gebeurd is wordt het PV getekend (19 oktober 1987). Op dit PV staat vermeld dat de waarborgtermijn 12 maanden bedraagt, vol gens art. 43.3 van het be stek loopt die termijn over 24 maanden en volgens de aannemer beloopt de ter mijn vijf jaar. Besluit In dit dossier, besloot Cle ment Vlassenroot, gaat het duidelijk om werken die niet tijdig, onvolledig en met gebreken uitge voerd werden, nam het Reaktie van het schepen kollege In zijn reaktie na een schorsing van de zitting van zowat tien minuten verklaarde schepen André Tirez o.a. dat overgegaan werd tot de voorlopige op levering, onder welbepaal de voorwaarden. Onder voorwaarde o.a. dat het technisch verslag uitge voerd door Prof. Van Ger ven van de KUL, gunstig zou zijn. De betrokken professor heeft echter be kend dat het dossier zoek Dezelfde interesse van en- Achiel Leeman en Roger Van kele Zeelse vogelkwekers, die Avermaet, die er van bij de hun vrije tijd besteedden aan stichting bij waren en verder het kweken en verzorgen van Willy Roosendans en Victor vogels leidde vijfendertig jaar Van der Jonckheid, die 25 geleden tot de stichting van jaar bij de vereniging zijn in- De Goudvink. geschreven. De basis werd gelegd door In aanwezigheid van AOB- o.a. René Willockx, die de afgevaardigde Antoine eerste voorzitter werd, door Claeys, wees schepen Van wijlen Gaston De Loof, de Kerckhove op de inspannin- tweede voorzitter. Verder gen die de Goudvink in het toonden Francois Manman, verleden reeds deed. De deel- Willy De Kimpe en Gustaaf name aan tentoonstellingen, Block levendige interesse. De de eigen tentoonstelling, het basis van een bloeiende vere- onderhouden en bevolken niging met een internationale van de volière in het Park reputatie was gelegd. De Peeters. Goudvink groeide van 35 le- Onder impuls van een ak- den naar 105 leden en mee- tief bestuur bestaande uit rdere keren werden clubmen- voorzitter Henri De Kegel, sen gelauwerd om het behalen ondervoorzitter René Wil- van wereldtitels. lockx, schatbewaarder Elie 1989 was een jubileumjaar Verlaeckt, sekretaris Etienne voor de ornitologische vereni- Van Lysebettens, tentoonstel- ging. Tijdens een plechtigheid lingssekretaris Gilbert De in de commissiezaal van het Paepe, verslaggever Frank De gemeentehuis overhandigde Beule, parkverzorger Antoi- schepen Jozef Van Kerckhove ne Albrecht en bestuurslid de medaille van de koning aan Rudy Pannecoeck zal De de huidige voorzitter, Henri Goudvink ook in de toekomst De Kegel. Verschillende le- blijven ijveren om het vogel den ontvingen eretekens: Re- bestand intakt te houden, né Willockx, Elie Verlaeckt, B penkollege gebreke ge- steld. brekstelling houdt voor de L annemer alleen hij een zware boete kan oplopen, maar dat hij vol- W gens het bestek verant- woordelijk is voor de aan- gerichte schade. Zo zal hij wÊh HHHl a"e kosten> door AC Leb- p beke gemaakt, ten behoe- rascal Vermeiren werd de eerste kampioen van de ve van de organisatie van "Snookerklub Sporthal Stekene" en tijdens een korte de «Gouden 800» en de Plechtigheid kreeg hij uit de handen van ere-voorzitter organisatie ervan in Aalst, Alfons De Saegher een prachtige trofee (d.Brol) moeten betalen. 10 augustus 1987 werd de en; zijn stilzwijgen na deze aannemer door het sche- termijn geldt als een er kenning van de vastgestel de feiten- niet toegepast. Het schepenkollege kan evenwel de ingebrekstel ling teniet doen, na het volgen van voorgaande procedure. Ook hier kan de vraag worden gesteld of eventuele betwistingen niet moesten worden on derworpen aan het juri disch advies van het Minis terie van de Vlaamse Ge meenschap. Loopt men hiermee niet de kans dat Zele. De Ornitologische Vereniging De Goudvink bestaat 35 jaar en daarom werd ze op het gemeentehuis van Zele ontvangen (gvw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 19