Biljartfinales in Sint-Niklaas... TTC Stekene bracht hulde aan z'n kampioenen! De Decker wint tornooi van het Atheneum Schoolbadminton Jeugdploeg én trainer Vermeulen «in vedette». De Voorpost - 26.5.1989 - 21 TAFELTENNIS .UaWttntSbPi!Trcnlte0kfle I?'8™"5 keer de titel van lp 7de en Jeroen Van Pou- tafeltennisklub .TIL Steke- onmiddellijke toekomst. klubkampioen bij TTC Steke- cke bracht het zelfs tot vice- ne» sloot vonge week haar Niets dan vreugde bij de be- ne. Proficiat! kamnioen seizoen officieel af met een stuursleden dus en in 't bij- algemene ledenvergadering zonder bij jeugdtrainer en Suksesseizoen Tiende keer en een huldiging van de ver- «duivel-doet-al» Mare Ver- Dat het goed gaat met TTC Verder werden tal van ere- dienstehjke klubleden klub- meulen die toch een grote Stekene wordt reeds bewezen plaatsen behaald in diverse kampioenen. Het voorbije verdienste heeft in de prachti- door het feit dat tijdens het tornooien en de klub organi- seizoen werd, uitsluitend door ge resultaten van «zijn. voorbije het dertiende - seerde voor de tweede keer jeugdspelers. Kwam daarbij seizoen met 6 ipv met 3 ploe- de «Wisselbeker Tafeltennis- TTC Stekene een «ongeloof- nog dat Mare zn jubileum gen (vorig seizoen) in kompe- centrum Stekene» die, net als lijk» suksesvol seizoen. Een vierde: hij behaalde inder- titie werd gespeeld. de eerste uitgave werd ae- sukses dat nog maar moeilijk daad voor de tiende opeen- Bij de seniores eindigde de A- wonnen door TTC Sint-Pau- ploeg op de 7de plaats in 2de wels. afdeling KVKT, de B-ploeg Natuurlijk werd in de schoot werd eveneens 7de maar dan van de klub zelf ook het klub- 'n provinciale van de kampioenschap gespeeld, net KBTTB terwijl de C-senioren zoals vorig jaar in drie 6de werden in de 5de afdeling reeksen, van de KVKT. In de jeugdreeksen waren er Bij de jeugd was de oogst liefst 21 deelnemers tegen- beter. Vooral dan vanwege de over slechts 7 vorig seizoen. Peter Suy werd derde met slechts 10 puntjes minder dan de tweede en Jeroen Van Poucke vinden we op de 4de plaats, terwijl veteraan De Beleyr toch nog 5de werd. Het klubkampioenschap: Jeugd: 1. Jeroen Van Poucke (420 punten), 2. Peter Suy (400 p.), 3. Gunther De Ruysscher (379 p.), 4. Stijn Cant (363), 5. Michel Slezak (329), 6. Sven Stuer (310), 7. Joachim De Wachter (3902), 8. Frede ric D'anvers (300), 9. Filip Suy (254), 10. Stefaan Geers (238), 11. Lieven Nijs (219), 12. Eü De Maeyer (206), 13. Jeroen Buysse (199), 14. Stijn Ivens (196), 15. Manuël De Biljarten. Het bestuur van B.C. Sint-Anna uit Aalst (da) BILJARTEN - —o„zuuuv. De populariteit en de belang- Eindklassement nationale in- favoriet echter regelmatiger A-pioeg die kampioen werd Natuurlijk haalde Jeroen Van Puysselaer (180), 16. Kim De filing voor het biljarten zul- terklubkampioenschappen: skoren dan zijn opponent van ,8 :an de Poucke de titel. Hij totaliseert Smet (121), 17. Tim De Block ,en ,in het Waasland feitelijk Excelsior Mccheien 6 13 843% B.C. Het Wiel en na 50 beur- (104), 18. Marleen Wouters n0°it afnemen. Vooral dan ViromaMol 4 to 814% ten, won Staf Vael de begeer- (80), 19. Caroline D'anvers toch niet w Sint-Niklaas waar S£Lu,k JgJÏ de titel. Hij triomfeerde met (78), 20. Margo Vermeulen deze. sP°rf reeds 'an8 tot een 27-20 en een gemiddelde van (50) en 21. Bert Vernimmen traditie is uitgegroeid en Sint-Niklase biljartbond: fina- 0.540. (12). meerdere klubs, er al een res- les driebanden: In de tweede kategorie voor Veteranen: pektabele leeftijd hebben be- Ondanks de attraktiviteit bij 34 punten, hebben Werner 1. Willy De Beleyr (228 p.), 2. Een aantal daarvan de eindstrijd der nationale in- Braem van B.C. Onze Wijk Mare Vermeulen, traineren duivel-doe't-al van TTC Stekene, speelde zich voorde tiende opeenvolgende keer tot klubkampioen in de open kategorie. Hoe lang nog? (d. Brol) BADMINTON KVKT. Dit talentvolle trio 420 punten tegenover 400 speelde in de «Beker van voor z'n «eeuwige konkur- Oost-Vlaanderen» bovendien rent» Peter Suy, terwijl Gun- een prachtige kampagne en ther De Ruysscher derde bereikte zowaar de finale, die werd met 379 punten, uiteindelijk met nipte 5-4 cij- In de reeks veteranen namen fers werd verloren tegen de deze keer elf tafeltennissers rj. v kampioen uit eerste afdeling, deel tegenover 8 vorige keer. Luc Smits (184 p0,~3. M.m! hebben destijds ook voor een terklubkampioenschappen, en Georges Christiaens van zxjnder meer een prachtig re- Géén konkurrentie voor Wil- Temmerman (127), 4. René bePaalde samenwerking ge- werden de finales van de Sint- B.C. Brabo, een partij biljart sultaat dus. iy De Beleyr wat de titel be- D'Hooghe (59), 5. Dirk Gar- kozen en aldus, is de Sint- Niklase biljartbond toch nog driebanden op hoog niveau Ue B-ploeg van de jeugd ein- treft: hij haalde 228 punten en revoet (53), 6. René Suy (51), Niklase Biljartbond ontstaan, als het belangrijkste be- gespeeld. Door een reeks van digde 4de en de C-ploeg vijf- liet daarmee Luc Smits (184) 7. Paul De Puysseleir (48), 8. Dat dateert al van een 29-tal schouwd. Vooral dan door de vier en een van vijf punten 7 '"iffvwr 8 V3n en MM" Temmerman (127) Ronny De Ruysscher (45), 9. Jaren teru8en sindsdien, wor- verschillende lokale suppor- heeft deze laatste ook een diezelfde KVK I achter zich. Claude D'Anvers (41), 10. den jaarlijks een aantal kom- tersclans en voor de geselek- lange tijd de leiding behou- ue A-ploeg van de jeugd En dan was er nog de «open Hugo Van Poucke (26) en 11. Petlties in Uubverband ge- teerde biljarters, ook al door den. Het grote moment in de naaide daar bovenop nog de reeks», waar 15 TTC-Steke- Dirk De Wachter (5). speeld. Steeds de aanleiding de inzet van het stedelijk match kwam er nadat Werner provinciale titel binnen (tegen naars naar de titel ping-pong- Open reeks: voor een reeks boeiende par- meesterschap. Braem al üchtjes in het voor- TTC Sint-Pauwels) en stootte den in plaats van 17 vorig 1. Mare Vermeulen met 290 tiien en aan ve,e garters, In reeks 6 voor 15 punten deel stond en met een reeks door tot de finale van de Fe- seizoen. De meest opvaUende punten, 2. William Wuytack worden daarbij ook de moge- heeft De Boeck van B.C. van 11, werd Georges Chris- derale kampioenschappen, prestatie kwam hier uiteraard (270), 3. Peter Suy (260), 4. 'ijlden geboden tot het Graanmaat, beslist niet ont- tiaens nadien kansloos ge- Hier werd met 7-3 verloren van Mare Vermeulen. Niet Jeroen Van Poucke (248), 5. aanscherpen van de eigen goocheld. In de finale tegen steld. Na 32 beurten werd van Kraaienhof uit Ant- zozeer omdat hij zich klub- Willy De Beleyr (218), 6. Luc technische bagage. Belangrijk Leo Uns van B.C. Brabo, Werner Braem dan ook als de werpen. kampioen speelde, maar wel Smits (214), 7. Gunther De worden dan telkens ook de werd met een reeks van vier nieuwe kampioen in de twee- Maar er was nog meer! Indivi- omdat dit reeds voor de tien- Ruysscher (168), 8. M.M. finales en vorige vriJdag met onmiddellijk het voordeel ge- de reeks aangekondigd met dueel bracht de jeugd zowel de keer in suksessie is. Een Temmerman (167), 9. Stefaan B K- Volkshuis a,s gastheer, nomen en De Boeck heeft dat een skore van 34-19 Ook met de provinciale titel bij de pré- enorme prestatie zonder Geers (128), 10. Jan Neme- werden de stedelijke eind- eigenlijk niet meer afgestaan, een indrukwekkend gemid- mmiemen (Sven Stuer) als bij meer. geer (101), 11. Filip Suy (92), beurten b'j de dnebanders ge- Alleen na zes beurten kwam delde van 1062 en voor Geor- de heren - jeugd NG (Jeroen Wel zien we dat er «stilaan- 12. Regina Van den Eynden sPeeld- Eigenlijk ook zowat Uo Uns nog even langszij ges Christiaens, bedroeg dit Van Poucke) naar Stekene. maar-zeker» konkurrentie (63), 13. Joachim De Wach- 3,5 het aperitief voor de natio- maar nadien heeft de biljarter nog 0 612 In het raam van de jaarlijkse schoolsportdag organiseerde het Koninklijk Atheneum van Dendermonde een badmintontor- nooi voor de hogere cyclus in de sporthal te St. Gillis- Dendermonde. Een sportieve school dus waar badminton is opgenomen in het sportpakket. Maar de werkelijkheid ziet er heel wat anders uit. Het materiaal is aanwezig zeggen de sportleraren. En dat is waar. Maar als een school over slechts één terrein beschikt en niets is toegelaten zonder de aanwezigheid van een leerkracht, is het natuurlijk onmogelijk dat enkele jongeren tijdens de middagpauze of na de lessen aan badminton doen. En waarom hebben alleen de hogere oriëntatiejaren de keuze uit verschillende sporten. Waarom trouwens hebben de kinde ren uit het vijfde en zesde lagere geen keuze. Zij zijn toch de talenten voor later. Het wordt dus meer dan tijd dat de schoolsportfederaties hun verantwoordelijkheid gaan opnemen. Vierendertig leerlingen van de derde, vierde en vijfde econo- i Twee spelers werden geselek- teerd voor de individuele fe derale kampioenschappen: Peter Suy eindigde uiteinde- maar-zeker» komt. Mare had slechts 20 voorsprong op William Wuy tack, terwijl de jeugd reeds staat te dringen. Inderdaad, ter, 14. Paul De Puysselaer (48) en 15. Egide Van Veltho- ven (4). d. Brol De laureaten van TTC Stekene met, telkens van links naar rechts, bovenaan Peter Suy, M.M. Temmerman, Gunther De Ruysscher, Jeroen Van Poucke, voorzitter Dirk Garrevoet en Manu De Puysselaer die een trofee kreeg als meest regelmatige speler e m0deme WetenschaPPen "amen onderaan Mare Vermeulea, Willy De Beleyr,' William Wayiack enluc Smiis.'ld. Bral, In de voormiddag werden de enkels betwist en in de namiddag de dubbels. nale interklubkampioen- van B.C. Brabo, stelselmatig In de eerste kategorie voor 42 schappen vrij klein biljart, moeten afhaken. Na 18 beur- punten, werden de finalisten Deze aantrekkelijke en uit- ten was het dan ook bekeken Patrick Cogen van B.K. zonderlijke manifestatie op en won De Boeck met 15-10 Volkshuis en Raymond Man- het groene laken, werd ook en een gemiddelde van 0.833. gelschots van B.C. Het Wiel. over een drietal dagen ge- ln reeks 5 voor 18 punten, Na 13 beurten stonden beiden spreid. Een buitenkansje toen werd Tom Wouters de jonge nog gelijk en daarna heeft de ook voor de liefhebbers en bij belofte van B.C. Graanmaat poulain van B.C. Het Wiel Rita en William Van Mol in de nieuwe kampioen. Met met reeksen van vijf, drie en café De Toekomst aan de Mark Nijs van B.C. Brabo als zeven punten, een duidelijke Vermorgenstraat in Sint-Ni- rivaal, werd het evenwel geen optie op de titel genomen, klaas, werd het tenslotte nog denderende partij. Er werd Nochtans werd de partij niet een uitstekende organisatie, ook maar moeizaam geskoord uitgespeeld: na 27 beurten Daar stonden de mannen van en Tom Wouters, had 46 moest een ongestelde Patrick B.K. Volkshuis met voorzit- beurten nodig om de 18 pun- Cogen het laten afweten en ter Frans Bogaert, ook borg ten te bereiken. Toen had op dat moment, was de stand voor. Voor een prachtige tro- Mark Nijs er al 12 geskoord 19-10 in het voordeel van feeéntafel eveneens en met de en voor B.C. Graanmaat, Raymond Mangelschots, uitreiking hiervan in aanwe- werd het dan ook al de twee- Bij de topklassers naar 50 zigheid van sportschepen Ur- de titel bij deze finales. punten, werd het ook al een bam Vercauteren, werd in Een derde ook bij de vierde klubderby tussen Dirk Muy- Sint-Niklaas de biljartdrie- reeks voor 22 punten, want laert en Mark De Prijcker daagse bij B.K. Volkshuis Georges Debbaut en Gust De beiden van B C Het Wiel nog met een feestelijk tintje Maeyer werden daarin bij een Aanvankelijk bleef de skore afgesloten. onvervalste klubderby be- ook tamelijk gelijk maar met Belgische nationale mterklub- trokken. Het werd een vrij reeksen van zes en vijf sloeg kampioenschappen vrij klein boeiende partij en na 19 beur- Mark De Prijcker al een dui- biljart: ten, stonden beiden met 10-10 Voor de finale van deze natio- nog steeds gelijk. Nadien nale interklubkampioen- werd het zelfs nog 14-14 en schappen, hadden een viertal van dan af, zou Gust De klubs zich gekwalificeerd. Het Maeyer enigszins het voor waren B.V. Pol' B.C. Excelsior delijke kloof. Toen Dirk Muylaert dan ook een reeks van vijf lukte, werd er iets van de achterstand afgedongen maar het werd onvoldoende BILJARTEN Bij die vierendertig deelnemers waren ook vier meisjes. Alle leerlingen werden onderverdeeld volgens het studiejaar dat ze volgen. Voor de finales werden telkens twee sets tot 10 punten gespeeld. Per gewonnen set werd één punt toegekend. Op die manier speelde elke deelnemer zeven wedstrijden. Bij de leerlingen van de vijfdes eindigde Alain Muysewinckel eerste met 11 punten op 14 voor Wim De Nul. Thierry De Decker, van het Drive jeugdteam dat zijn trainingen in deze sporthal laat doorgaan, was zonder veel moeite met het maximum der punten in de reeks van de vierdes voor José Perez en Tony Moyson met 10 punten. In de grootste reeks van de derdes verloor Alain Berckmoes, ook van het Drive jeugdteam, geen enkele wedstrijd. Achter Berckmoes eindigden Tommy De Brandt (ex-Drive jeugd team) op 12 en Sven Van Nuffel (Drive jeugdteam) met 11 punten op de tweede en derde plaats. De vier meisjes werden met voordeel bij de jongens onderver deeld. Desondanks slaagde Elke Van de Dungen van de derde economische B er toch in alle wedstrijden te winnen. Terwijl de 16 dubbelparen in de namiddag aan de slag gingen, speelden Thierry De Decker en Alain Berckmoes de grote finale. Het werd een spektakelstuk. Kwam De Decker in de eerste set 7-0 voor slaagde Berckmoes er toch in tot 7-7 gelijk te komen. Maar wat Berckmoes vanaf dan ook probeerde verder dan 15- 10 kwam hij niet. Maar die eerste set was nog maar een voorsmaakje. In de tweede set speelden beide spelers voor de volle 100% en de strijd was dan ook tot 8-8 gelijkopgaand. Maar dan maakte De Decker de definitieve kloof en won de finale met 15-9. In de dubbels speelde iedereen minimum drie wedstrijden. De combinaties Moyson-Berckmoes, Van de Dungen-De "parten. Tachtig deelnemers kwamen naar BC Ons Huis in Kruibeke voor een Boodt en De Decker-Taïri, wonnen alle wedstrijden. golfbiljartkampioenschap. In de A-B-reeks won Ronny Robijn en was Mark Verneert Door tijdgebrek kwam het hier niet tot een finale. tweede. De C-D-reeks werd gewonnen door Kris D'Hondt en Felix Koeck was tweede. (LC) Algemeen kampioen werd Ronny Robijn (dw) B.V Politie Gent, deel verwerven. Ook al om- 0m Mark De Prijcker nog Excels>or Mechelen, dat Georges Debbaut het ernstig te bedreigen. Beiden o£ .2 R:B»C t0en een t,jdlang liet afwe,en skoorden nadien ook nog vrij en na 58 beurten, was de titel regelmatig en na 49 beurten voor Gust De Maeyer met was ook een 22-19 als eindresultaat. Sint-Pholien uit Luik, welke elk door een drietal geselek- teerde biljarters werden ver tegenwoordigd. Dat was ook voldoende voor een 18-tal partijen met meestal een spel peil op hoog niveau. Span nend werd het in De Toe komst alleszins en de meerde re wijzigingen in het klasse ment, toonden dit ook duide lijk aan. Slechts tijdens de laatste matchen kon B.C. Ex- was ook deze bijzonder boeiende en hoogstaande fi jn reeks 3 voor 27 punten, nale gespeeld. Als de nieuwe x;° h u ,Vae' van kampioen werd Mark De Prij- Volkshuis de titel in eigen- cker gelauwerd met een skore midden houden. Nochtans van 50-36 en een gemiddelde heeft Marcel Kinet van B.C. van 1.020. Dat bedroeg voor Het Wiel geen geschenken ge- Dirk Muylaert toch nog 0.734 geven en op een bepaald en met de gebruikelijke cere- ogenblik,stond het zelfs 17-17 monie nadien, werden de fi- gelijk. Voordien had Staf nales der driebanders van de M Vae,Jrn^t1.efnJreeks van v'Jf Sint-Niklase biljartbond bij eels or Mechelen enig voor- ook duidelijk de leiding geno- Rita en William Van Mol in deel behalen en het werd ten- men en langzaam, had Marcel alle gezelligheid afgesloten slotte nog voldoende, voor de Kinet die achterstand opge- Roger Van Laere titel van interklubkampioen... haald. Nadien zou de lokale Biljarten. In het Volkshuis te Sint-Niklaas werden de stedelijke finales driebanden georganiseerd. We zien de organisatoren en de finalisten (Iv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 21