V.C. Temse-dames gevierd 20-jarig bestaan én dubbelslag in het teken van de jeugd Staf Mannaert stopt ermee Finales Beker van Oost-Vlaanderen Handbal-«geruchten» BASKETBALL-REBOUNDS Zaterdag in Buggenhout Kosa start in provinciale De Voorpost - 26.5.1989 - 23 VOLLEYBAL Vorige week zaterdag werden de dames van V.C. Temse op meer dan passende wijze ge vierd. In eigen Scheldege- meente werd de viering van wal gestoken met een mooie boottocht op de Schelde. Dit opwarmertje bracht dan een hele schare supporters rond de Temse dames die de boot ruilden voor een tocht naar het Temsese gemeentehuis waar zij werden opgewacht door Burgemeester Van Riet, schepen van sport Cordeel en schepen Moniek Verheyen en Hugo Maes. Burgemeester Van Riet merkte in zijn ope ningsrede op dat V.C. Temse- dames een regelmatig bezoe ker wordt van het gemeen tehuis en hiermee bedoelde hij dan dat de dames onlangs nog werden gevierd door de Wase Persclub als Sportploeg van het Jaar. Sportschepen Cordeel merkte nog maar eens op dat de Temse-dames kampioen werden zonder bui tenlandse inbreng en dat is toch niet niks vergeleken met de konkurrentie. Ook dames- trainer Hugo Huybrechts Volleybal. De oscarwinnaars van de VC Temse-dames kampioenenploeg (dw) werd in de hulde betrokken net als de bestuursleden Fiel Vercauteren en Baziel Van Renterghem die van de Wase Persclub uit handen van Mar cel De Pauw een aandenken kregen. Verder werden alle speelsters in de hulde betrok ken. Dat waren: kapitein Jo Kayaerts, Petra Van Glabbe- ke, Bieke De Caluwé, Nadia Van den Branden, Domini que De Roo, Kathleen Fle- bus, Ann Govaertsen, Daisy De Coen, Els Rogiers en Astrid Claes verlaten zoals gekend V.C. Temse maar ook zij hadden een groot aandeel in de dubbel van de Temse- dames. Meteen werd een moeilijk hoofdstuk in de voeten ge schoven van Fonny Boes mans, de fiere voorzitter van dit V.C. Temse-dames. Hij mocht als laatste spreker de nieuwkomers citeren. Met Katrien Hellewaut. Lieve Eliaerts en Lies de Wolf mag Temse dan ook volgens «de Fonny» niet verzwakt ge noemd worden. Nadat Boes mans dan ook kapitein Jo Kayaerts bedankte voor haar diensten nu ze zich een jaartje terugtrekt uit de kompetitie- sport (huwelijk) was het heuglijkste nieuws op deze viering dat voorzitter Boes mans met enige fierheid kon melden dat niet minder dan Volleybal. De dames van VC Temse behaalden de dubbelslag in eerste nationale en dus moesten ze op het gemeentehuis gehuldigd worden (dw) 65 meisjes tussen 12 en 18 jaar Katleen Flebus en Katrien lijk maken van eigen jeugd dingt in de Europese beker geantwoord hebben aan de Hellewaut als ervaren lesgeef- naar nationaal en internatio- der landskampioenen. Een oproep van het V.C. lemse - sters van die jeugd onder het naai topvolleybal. En wees mooie bekroning na 20 iaar damesbestuur om een ern- waakzame oog van trainer gerust, internationaal zal inzet, stige jeugdwerking te starten. Huybrechts wil Temse im- Temse nog lang meedraaien. Met Petra Van Glabbeke, mers de doorstroming moge- Zeker nu het dit seizoen mee- BASKETBAL HANDBAL Zaterdag Tl mei wordt definitief een streep gezet onder het handbalseizoen 1988-1989. In de sporthal Vierhuizen in Buggenhout, worden dan de finalewedstrijden gespeeld in het kader van de Oostvlaamse handbalbeker. En het belooft nog een sprankelend afscheid te worden aan een seizoen dat voor onze streekploegen heel wat verrassingen in petto had. Bij de heren zijn het toevallig de twee klubs, H.C. Lokeren en Ajax Lebbeke, die de geviseerde promotie aan hun neus zagen voorbijgaan, die het tegen elkaar moeten opnemen. Zowel Ajax als Lokeren willen dan ook hun blazoen opfleuren met het behalen van de Oostvlaamse Beker. Lokeren, regerend Bekerhouder, start met 5 doelpunten voorgift wegens het reeksverschil zodat Ajax niets aan het toeval zal mogen overlaten om tijdens het wedstrijdbegin op geen onoverkomelijke achterstand te worden geplaatst. Bij de dames gaat de finale tussen de twee Lebbeekse klubs Nopri en Squadra Femina. Op het eerste gezicht een ongelijke strijd, maar ook hier is er een voorgift van 4 doelpunten voor Squadra zodat het niet uitgesloten is dat deze finale een verrassing van formaat kan brengen. Vooral omdat Nopri naar het kompetitieslot toe duidelijk een uitgebluste indruk achterliet. Het programma: 15 uur Nopri Lebbeke-Squadra Fem. Lebbeke 4) 17 uur H.C. Lokeren 5)-Ajax Lebbeke Het vroegere Leeuwerik Lede zeker brokken maken in die vangers als Patrick De teren. Deze 'ploeg alleen als zet binnen enkele maanden afdeling. Cleene, Tom De Witte, Ma- geheel zou voor vele klubbe- zijn eerste voetstappen in de Hermes-Waasland stelde zijn rio De Vrij, Alain Thibaut, sturen al een wissel op de nationale afdelingen. Er werd transfertlijst samen met blik- Willy Marin en Mark Vercau- toekomst zijn. daarom uitgekeken naar een LIEFHEBBERSVOLLEYBAL Zaterdag heeft zijn huidige ploeg Robuco Buggenhout voor een schitterend afscheid gezorgd, Staf Mannaert, de byna 42-jarige doelman, werd met een «afleidingsma- noeuver» naar de sporthal gelokt. Daar waren een 30-tal gewezen pioegmakkers aanwezig om met Mannaert nog één wedstryd te spelen en de sympatieke doelman daarna te vergasten op een hulde die hy beslist niet zal vergeten, bloemen, geschenken en met Mannaert in het midden van de kring het «Merci Gustaaf» zingend. Een duidelijk geëmotioneer de Staf was een gelukkig man en toen hij ons te woord stond Dertig jaar in het handbal Staf Mannaert startte op 12- vu wen uil uiis ic wuoru siunu r—j'-, *-"• bleek nog maar eens welke Jange leeft.jd als een van de R. Moyersoon, J. Brouillard wilskracht hem bezield heeft velen d,e ,n Dendermond- en nog een «boel. sympathi- se wijk Donckstraat met het santen. G. Vos, J. Van Damme, D. Huyghe, D. Gijssels, I. De Pauw, J. Rosseel, R. De Bock, P. Bouteille, W. Tim merman, J. Quisquater, L. Batselier, R. Merckx, W. De Mol, E. Van Aerschot, D. Mannaert, P. Mannaert, R. Asaert, G. De Vuyst, P. Hertsens, D Van den Stock, L. Thijs, I. Seghers, F. De Troch, H. Trienpont, P. De Schaepdrijver, St. De Swaef, Volleybal. V.C. Den Bolhoed won het tornooi van Sinda Sint-Niklaas (Iv) om het zolang vol te houden. Inderdaad, toen hij op 37- jarige leeftijd met een zware kniekwetsuur diende afge voerd naar het A.Z. te Jette, dacht iedereen dat dit het ein de betekende van zijn aktieve sportloopbaan. Maar Staf wil de beslist nog «terugkomen», ook al omdat hij zijn dank baarheid wou tonen voor de fantastische opvang, zo beti telde hij het, door Robuco in die moeilijke periode. En in derdaad, zowat een jaar later stond Mannaert opnieuw tus sen lat en palen net of er niets gebeurd was. Integendeel, Mannaert bleek de steunpi laar voor Robuco en nog in zijn laatste wedstrijd tegen kampioen Zandvliet zorgde bij er op zijn eentje voor dat Robuco ginder nog een punt ging halen. Staf Mannaert heeft dus in schoonheid af scheid genomen van zijn ge 11' verjaardag. handbal kennis maakten. Tot zijn 19 jaar bleef hij K.A.V. Dendermonde trouw, en be leefde de heroïsche tijden op het «Pater Ruttenplein». Toen liep het even verkeerd als hij opgeroepen werd voor de trainingen voor het Natio nale junioren team, en een beetje verwaarloosd werd door zijn club, die verzuimde voor transportmogelijkheden te zorgen. Mannaert schakel de na zijn legerdienst dan een tijdje over naar de voetbal sport maar als zijn boezem vriend, H. Trienpont, hem ging ophalen om zich aan te sluiten bij S.K. Grembergen, had de handbalmicrobe hem opnieuw te pakken. Via H.C. Lokeren en H.B.C. Dender monde - waarmee hij de pro motie vierde, belandde Man naert uiteindelijk bij Robuco Buggenhout en daar bleef hij fanionkeeper tot zijn meer EVA Handbal. Gustaaf Man naert van Robuco Buggen hout nam afscheid (arch.) het feit dat hij duidelijk nog lang niet «opgebrand» was, wou hij er nu mee stoppen in Na zijn huldiging in de Bug- genhoutse sporthal, werd er met zijn gewezen en huidige Koel" X Tk0 ,r'T P'oèSe8„eW„T te moeten afhaken in minder E tiiH„nc dankbare omstandigheden. Ten andere, wie heeft het hem ooit voorgedaan op 42- jarige leeftijd, na een sport- carrière die 30 jaar duur de, in het bezit van al zijn kapaciteiten er zelf een punt achter te kunnen zetten. kaart tijdens een etentje dat tot in de vroege uurtjes duurde. Voor de vuist weg diegenen die niet weerhouden waren om op het afscheid van de sympatieke doelman aanwe zig te zijn: R. Van der Veken, Het is ongelooflijk hoe het weer gonst van geruchten in de handbalkringen. Als men nu alles moest geloven wat er verteld wordt zou men tot de vaststelling moeten komen dat er voor vele spelers en trainers dubbelgangers rond lopen want dezelfde namen worden meermaals geciteerd bij verschillende klubs. Het gekke is dat deze geruchten steeds ontkend worden als men de betrokkene of de klubs kontakteert, maar waar er rook is. is er vuur blijft ook hier een vaststelling. In ieder geval wij doen niet mee met deze «roddels» want de transferperiode moet nog beginnen en velen nemen nu al hun wensen voor werkelijkheid. Vast staat wel dat H.C, Lokeren naar een vervanger voor trainer J. De Proft op zoek is en dat het duo Buelens-Van den Borre niet langer de sportieve toekomst van H.B.C. Dendermonde helpt bepalen. Dat J. Princen weg is bij Ajax Lebbeke is geen nieuws meer, en de dans van de trainerswissels is volop op gang. Ook «verse» namen cirkuleren in het trainersmilieu maar laten wij nog even wachten om trainers en ploegen aan elkaar te binden. Wat het «lot» van Avanti Buggenhout betreft, kunnen wij enkel melden dat er nog altijd niets definitiefs is. Wel nam voorzitter Ghysels kontakt met enkele klubs die in het verleden belangstelling toonden voor de overname van het stamnummer. Mocht dit ooit gebeuren, wat niet uitgeslo ten is, de damesafdeling blijft beslist verder bestaan en het is niet uitgesloten dat Avanti blijft «werken» met jeugd- ploegen om van daaruit te bouwen aan de klub. Het fabeltje van de industrieel uit Kraainem of de burgemees ter van een Brusselse randgemeente lijkt hiermee defini tief tot de sprookjes te gaan behoren. EVA hoofdsponsor, die werd ge vonden bij de pvba Danny Sport. De ploeg wordt dus met een nieuwe naam bedacht BBC DANNY LEDE en ook op sportief vlak is er bewe ging. Als blikvanger werd Chris Phlips (Okapi Aalst) aangetrokken, terwijl Pat Van Impe en Pascal Van Bo ven blijven. De kern bestaat verder uit Bart Goeman, Ed dy Mertens, Geert en Hans Van Driessche, Pat De Bor ger en Guido Coppens. Yvan Hellinckx verhuist terug naar Okapi om er de funktie van trainer-coach bij een van de ploegen uit te oefenen. Al bij al wordt BBC Danny Lede een outsider met het duo Frans Van Driessche en Jef Troch als twee boegbeel den op de trainersbank. Met de jeugd komen voor Lede kadetten en miniemen in kompetitie, terwijl nog een derde jeugdploeg wordt opge leid. Goed nieuws ook voor BBC Erpe Mere, dat ingevolge het wegvallen van BBC lier naar vierde provinciaal, medestij ger wordt naar de nationale afdelingen. Herman Van Den Broeck en Bieseman zullen samen met het jeudig talent Handbalklub Kosa, wat staat voor Keiberg Old Stars Aalst, start dit seizoen in provincia le. Het gaat hier vooral over oud-spelers van Eendracht Vrij Aalst, die het in een eigen klub willen waarmaken. Voorzitter is Jean-Paul Steen- door ondervoorritter'iemand Vo"eyba'- Si"'to Sint-Niklaas organiseerde een rekreatierolleybaltomooi (Ir) Coen, sekretaris Norbert De Backer, trainer-coach Marcel Steenhout en de bestuursle den Francois De Gendt en Danny Baeyens. Dat bestuur heeft niet stilge zeten en kon op de transfer markt volgende spelers aan werven: Danny Baeyens, Jo- han Coen, Peter Cooreman. Norbert De Backer, Francois De Gendt, Ludwig Van Nieu- wenborgh, Werner Van Nieu- wenborgh, Roger Van Herre- weghe, Albert Verpeten, Francois Van Durme, Rudy De Doncker, Jean-Pierre De Jaeger, Peter, Franky en Dirk Van Herreweghe. Het ligt in de bedoeling om direkt aan de kop van provin ciale mee te draaien en allicht zit er zelfs een promotie naar imh Voshol- Showploeg "FC Kromme Banaan" tijdens het tornooi van Sinda Sint-Niklaas J in (Iv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 23