Cornerboys breekt door Kaatsen in Kastel Geen Belgische titel voor H.K.W.-jeugd Afwezigen en Rijkswacht bepaalden het spel Hams kaatsverbond Kaatskalender De thuisploeg die startte met Eendracht Zogge wil opnieuw de jeugd 24 - 26.5.1989 - De Voorpost KAATSEN Lagere I en II Merchtem - Vliegende Bal Nieuwerkerke: 13-15 Ruststand 8-4 Nieuwerkerken trad aan zon der Filip Van der Veken, die de laatste weken in goede vorm verkeert, maar weer houden was door zijn leger dienst. Naast het ontbreken van deze basispion kreeg de ploeg bovendien ook nog af te rekenen met de laattijdige aankomst van drie andere ba sisspelers. Ze waren opgehou den door een rijkswachtkon- trole. Zonder opwarming Het begon zijn stempel op het spel te drukken. Langzaam aan werd er aan de achter stand geknaagd:: 10-8. In een hardnekkig duel ging de score naar 12-9 en dan volgde er J°8e"Ln„ - - Kastel-Tollembeek Ploegleider Jaak Cools steekt kans maakt op de eindtitel. het niet weg dat zijn ploeg Ze hebben dit deze week on- Cornerboys het dit jaar ge- derlijnd met een fikse zege op weldig doet en een goede Wembley II. Wie weet krijgt Jaak nog gelijk! Wembley II - Cornerboys (3- Rene en Roger Pletinck, voor de bezoekers een gran- Denderbelle-Zandbergen dioos moment. Vijf spelen op Baasrode-Okegem nj werden veil gesteld en Herne-Terjoden Nieuwerkerken kwam met 12- Idegem-Opstal 14 voor. De overwinning en WeUe-Wieze meteen ook de punten waren Bevordering veilig. 27/5/1989 Yves De Moor was eveneens Dmmm-Herdersem afwezig, zodat de overwin- 28/5/1989°°^ ning aan een zijden draadje Erembodegem-Herdersem heeft gehangen. De ploegen Adec Baasrode-Merchtem bleven in eikaars nabijheid, Kerksken-Hamme Zogge moest het gros van de ploeg wanneer het om afgeleverde Denderzonen-Duvel aan de wedstrijd beginnen, ballen gaat: 21-20, 18-20 bui- Durmen-Baardegem tengekeerde ballen en bij de Ho8ere I en II bezoekers zorgde Raymond p7/5/1^9 Cooreman voor 4 en Borre- 2^5/1989 3S man voor 2 overgekeerde Hanune St.-Anna-BnrsKgem ballen. Haaltert-Buggenhout c IK \'V A O I Voegende Bal-Wieze Samenstelling Vliegende Bal Gijzegem-VBR Opwijk Nieuwerkerken Puurs-Opwijk Erik Sonck, Raymond Coore- ^er£™ 'S ™j' man, Borreman, Jan en Bert 26.5 18.30 Pauwels. Wieze-Brassegem A Volgende wedstrijd vindt Brussegem B-Zele A plaats op 28 mei omstreeks 16 27.5 10.00 zodat de gasten met veel moeite een degelijke bal terug konden slaan. Een goede Chris Erpels bij Merchtem (ex-Baasrode) kon als groot- midden vrij vlot een 6-2 uit bouwen. De spelers van Vlie gende Bal beseften dan pas, dat er iets gedaan moest wor den, wilden ze niet punten- loos naar huis terugkeren. Even voor de rust was het spel gelijkopgaand, "zodat de rust stand bij 8-4 werd vastgelegd. In de tweede helft was het eerste spel voor de thuis ploeg,maar vanaf dat ogen blik kwam Nieuwerkerken meer en meer in de wedstrijd. Franky D'Hauwe, Willaert Eddy en Aime De Cock, wis ten zeer vroeg hoe laat het was. Want de druk van de bezoeker was zo sterk dat de lokalen er bitter weinig bij te pas kwamen. Halfweg was er dan ook al een 1-6 score op het bord gekomen. Na de pauze ging het wel iets beter met de lokalen, maar verder dan twee spelen kwamen ze toch niet. Voor Cornerboys met Georges Walschap, Mes- kens Jozef, Andre Tilley, Jean-Pierre Goossens en Dirk Van den Abbeele werd het dus een klinkende overwin ning. Toyota - Geemzicht (12-6) Een onverwachte flinke tegenstand van de bezoekers op Moerzeke Kastel. Vooral in het eerste gedeelte waren ze zeer goed. Van den Broeck Robert, De Schoesitter Pier re, D'Haese Patrick, Eddy Raemdonck en Wery Willaert uur. De ex-ploeggenoten van Hof Ten Rode Baasrode-VA konden de eerste helft afslui ten met amper één puntje achterstand 6-5. En dat had zeker niemand durven voor- Van der Veken en Pauwels (Wieze) komen dan op be- B-Denderbelle zoek. Beide spelen* liggen ^de"-De TKkoms' Bu8ge" erop gebrand een sportieve Hamme zo„e-Kastel Rap en 0Pstellen- Met een tikkeltje weerwraak te nemen. vlug n,'">r K" of"'or- 26.5 18.30 Moorsel-Hamme St.-Anna 28.5 09.00 Hamme St.-Anna-Zele A Zele B-Kastel Rap en Vlug 10.30 Denderbelle-Brussegem A Eendracht Zogge wil het ab- En de pupillenploeg: Straet- 28.5 10.30 soluut over een andere boeg man Bart, Vehent Koen, Van Baasrode-Hamme Zogge gooien. De laatste tijd was der Strickt Wauter, De Clercq Brussegem B-Terjoden Eendracht zo wat achterop Tom, Rothier Hans, Callaert De Toekomst-Buggenhoul-Moor. toe. meer aandacht bij de afwer king hadden ze op winst ge staan. Na de verfrissing ging het minder goed bij Geem zicht omdat de thuisploeg nu uit een andere vaatje tapte. De jongens van Jean-Pierre Peelman lieten er nu geen gras overgroeien en gingen naar een flinke overwinning geraakt in de kaatssport. De- Joren, Van den Heuvel Weely D i r-T Wieze-Hof ten Rode Baasrode ze Hamse kaatsclub met een en Michiels Filip. Miniemen zeer groot verleden had al De eerste ploeg is van start 26.5 18.30 heel wat aan belangstelling gegaan in bevordering en Brussegem-Denderbelle ingeboet. Daarom wil men heeft het zeker nog niet slecht Terjoden-Hamme St.-Anna het nu anders gaan doen. Men gedaan. Met reeds vijf over- 28.5 10.30 wil in de eerste plaats op- winningen op acht wedstrij- Zele-Baasrode nieuw belangstelling opwek- den ziet er er naar uit dat het H°^5 Erembodegem-Buggenhout ken voor de kaatssport bij de een schitterend jaar zal wor- j^d^°^omst- jeugd. Daarom is men er in den voor Eendracht Zogge. 26 5 jg 30 geslaagd om twee jeugdploe- Alle thuiswedstrijden starten Denderbelle-Hamme St.-Anna gen in te schrijven. Een ploeg om 15 uur op het kaatsterrein Hamme-Zogge-Baasrode kadetten en een pupillen- naast de kerk. Wieze-Kastel ploeg. Deze zijn samenge- De kern van het vorig seizoen Terjoden-De Toekomst Buggen- steld als volgt: die bestond uit Gerry en hout. Kadetten: Mettepenningen Frankie Ronsman, Eric Wil- "jj"1,'0"" Jurgen, Willaerts Jean-Pierre, laerts, Danny Baert en Leon rr5Jrf0 Haems Luc, Baert Bruno, Baert werd nu aangevuld met 27 5 15 00 8 m Claes Peter en Geerinck Jimmy Cornelis en dat schijnt wieze Sportief-Kokejane Peter. een versterking te betekenen. Hamme St.-Anna-Denderbelle PAARDENSPORT Corner-Eruo-Trucks (10-12) In het derby van het Twee Bruggenplein is de Euro- Trucks ploeg toch overeind gebleven en hebben ze daar HANDBAL geweldig moeten voor strij den. Het is een boeiende wed strijd geworden, waarin beide vijftallen nog ver uit elkaar liepen. In het eerste stuk van de wedstrijd was Euro-Trucks schijnbaar iets beter, vooral in de opslag konden ze het meest scoren en dat kon zich het best uitdrukken op het scorebord aan de rust 4-6. Na de hervatting begon ook Cor ner meer en meer zijn draai te vinden. Etienne Colman, Leo Heirwegh, Eddy D'Hondt, Luc Verlee en Serafien Schiers, begonnen dan aan de achtervolging, maar ondanks veel inzet geraakten ze niet op gelijke hoogte. Op het laatste moment met 10-11 scheen Corner nog in laatste instantie het te zullen halen, maar ze sneuvelden op de meet. Wembley II - VAG Mijs (0- 12) De bezoekers die zich meer en meer als de grote eindkan- didaat voorstellen hebben op Den Doorn te Hamme Sint Anna niet veel moeite moeten doen om een grote overwin ning vast te leggen. Net als een bull-dozer gingen ze ver der. Moortgat, Kockelkoren, Boon, Vermeir en Beeckman lieten in de eerste helft aan de thuisploeg al geen enkel spel letje liggen 0-6. Ook in het tweede gedeelte kon de piet- wals niet worden gestopt. Zonder de thuisploeg er in slaagde een tegenspel te sco ren kon VAG Mijs zijn kar wei afmaken. De vraag moet worden gesteld wie zal VAG Mijs van Gerrit Vermeire kunnen stoppen? Ons Vermaak-Geemzicht (12- 10) Eigenlijk is deze uitslag een pure verrassing. De lokalen die algemeen aanzien werden als het zwakke broertje in deze reeks hebben van de komst van Geemzicht geprofi teerd om hun eerste overwin ning te laten opschrijven. Ons Vermaak gestart met Freddy Van Kerckhove, Gerrit Boon, Van Havermaet Geert, Leo Rooms en Bertel Peelman, zorgde in de eerste helft al voor een verrassende weer stand, waarvan Geemzicht aardig van opkeek. Toch kon de ploeg van Maurice Malfiet toch halfweg gaan rusten met een 4-6 voorsprong. Dat de strijd nog niet gestreden was bewees Ons Vermaak dade lijk na de rust toen ze vrank- weg hun kans gingen en Geemzicht stilaan maar zeker hun achterstand zagen in el kaar zakken. Eens gelijk kreeg Ons Vermaak er moed op en was Geemzicht op ach tervolging aangewezen. Het zou nog een spannend slot worden waarin Ons Vermaak tot vreugde van de lokale aan hang hun eerste overwinning konden laten opschrijven. Daarmee is de kous niet af. Want er komen nog overwin ningen voor Ons Vermaak. Hopelijk krijgen de Ons Ver maak dirigenten gelijk. De kompetitie kan er alleen maai bij winnen. Klassement VAG Mijs Eurotrucks Corner Wembley I Cornerboys Geemzicht Toyota 4 4 0 9 48 5 3 2 47 44 3 2 1 20 34 3 2 1 17 33: 3 2 1 19 28 4 0 4 48 27 i 2 2 0 15 24 8. Ons Vermaak 4 1 3 46 17 9. Wembley II 4 0 4 48 14 noten. Zowel de kadetten als de scholieren moesten als V.H.V.-kampioen het tegen Beyne opnemen, de LFH- kampioen. De omstandigheden zaten be slist niet mee aangezien er in Beyne diende gespeeld en een zeker thuisvoordeel is nooit weg te cijferen. Toch was het opvallend dat H.K.W. zich moeilijk kon aanpassen aan de inderdaad «andere» ma nier van fluiten in het Walen land. Maar om de redenen van de nederlagen nu enkel daaraan te wijten lijkt ons vergezocht. Vooral de kadet ten mogen een mea culpa sla gen, want als men vijf 7-m worpen mist kan een wed strijd moeilijk worden gewon nen. Volgens trainer-coach P. Dauwe werd H.K.W. zeker niet bevoordeeld door de scheidsrechters, maar de H.K.W. verantwoordelijke hoopt dat zijn jonge spelers hieruit de nodige lessen zullen trekken. Vooral omdat H.K.W. volgend seizoen na tionaal speelt en dus regelma tig zal gekonfronteerd worden met dezelfde omstandig heden. Kadetten Beyne-H.K. Waasmunster: 15-14 Het wedstrijdbegin liet uit schijnen dat H.K.W. duide lijk sterker was dan de Walen. Het werd inderdaad 2-6, maar dan ging het kamplustige Bey ne nog agressiever spelen, speelde eerst de man en dan de bal en het werd plots moei lijk voor H.K.W. Als net in het eindsignaal van de eerste helft Beyne een betwistbaar doelpunt toch toegewezen kreeg, stond het 7-7 aan de Dendermonde. Opendeurdag bij Rijbaan Piet. Vanzelfsprekend werd reklame rust. H.K.W. raakte nu totaal gemaakt voor hel eigen huis. En de kans bestaat dat er een muziekmaatschappij te van kook, de ploeg is duide- paard komt (foto Piet Hermans) lijk zulke zaken niet gewend Een beetje tegen de verwach- en het werd 10-7 vooraleer tingen in zijn de H.K.W.- H.K.W. opnieuw de wed- ploegen er niet in geslaagd strijdconcentratie kon op een nationale titel binnen te brengen. Het werd nog 13-13 rijven in de finalewedstrijd maar in de eindfase bleek tegen hun Waalse leeftijdsge- Waasmunster mentaal niet Zondag 21 mei Opstal Pelote- Kastel Rap en Vlug: 15-8 Ruststand: 8-7. Een tamelijk zware zijwind, die bijwijlen beukte in het nadeel van de opslagers, blies dwars over het terrein. Het leveren werd er niet gemak kelijker op. Bij een 1-2 stand hadden de drie eerste opsla gers onder elkaar al 8 ballen buiten de lijnen geleverd. Op stal verstond sneller de kunst hoe er precies moest geleverd worden en ook in het keren leek het op zijn eigen, moei lijk te bespelen terrein be voordeeld, tegenover de be zoekers. Deze heren leverden maar buiten de lijnen en ook het keren, op enkele flitsen na van Danny Van Duysen, bleef onzeker. Opstal nam de lei ding en het liep uit tot 5-2. Kastel bleef wel aanklampen, dankzij enkele sterke opslag- spelen van De Clercq en Wie- landt. En dan geraakte het bij 7-7 op gelijke hoogte met de thuisploeg. De ruststand werd vastgelegd op 8-7. Alles was dan nog mogelijk. Zo dacht Opstal Pelote er echter niet over... Met een wild enthousiasme werd Kas tel in de hoek gedrumd en overdonderd. Zelfs voor sprongen van 0-30 en 15-40 gingen spel na spel telkens weer met slechte opslagen verloren. Alleen Rudi De Clercq kon nog eenmaal met formidabele opslagen zijn spel pakken. Kastel kon al leen vanuit de verte toezien hoe het moest. Een weer eens veel te zenuwachtige Van der Stricht met 8 slechte opslagen in drie spelen, werd naar het einde toe vervangen door spe ler-trainer Steels. Maar ook deze kon het zwalpende Kas tel niet meer in koers krijgen. Bij Opstal kreeg'een voortref felijk spelende Daelemans naar het einde toe krampen en hij werd bij een 14-8 stand eveneens vervangen. Kastel is zijn trouwe supporters een re vanche verschuldigd. Digest: afgeleverde ballen: Opstal 17, Kastel 29 overgekeerde ballen: Opstal 2, Kastel 3. Ondanks een felle zijwind - licht, tegen - leverde De Clercq toch tweemaal over. Uitblinkers: bij Opstal: Rob bie Segers; Kastel: alleen De Clercq Rudi in de opslag. Zondag 28 mei speelt Kastel tegen Tollembeek. Bevordering Baardegem-Kastei: 4-15 Kastel Rap en Vlug diende geen noemenswaardige in spanningen te leveren om een zwakke thuisploeg op achter stand te plaatsen. Baardegem werd zonder punten thuis ge laten. De rust werd bij een 3-8 ingegaan. Klassement Hogere III 1. Baasrode 2. Kastel Rap en Vlug 3. Opstal Pelote 4. Herne 5. Okegem 6. Zandbergen 7. Tollembeek 8. Welle 9. Terjoden 10. Idegem 11. Wieze 12. Denderbelle Bevordering: Merchtem-Kerksken: Ruststand: 8-2. Merchtem, dat sinds de terug keer van Fons Van Kerckho- ven goed draait, heeft tegen Willebroek alle voornemens bevestigd. Wanneer Franky Van Hoof en Van Kerckho- ven nog wat meer wedstrijden in de benen hebben, zal Merchtem een te duchten tegenstander zijn. Willebroek kan er reeds van meespreken: 11-15. Tegen Kerksken kregen de bovenvermelde spelers hulp i van kleinmidden Danny Van Damme, die goed was voori twee overgekeerde ballen. De i grootmidden van Kerksken kan terugblikken op een goe de prestatie. Adec Baasrode ontvangt op 28 mei de Merch- temse ploeg. 15-7 Hof Ten Rode Baasrode-Den derbelle: ÏO-O Denderbelle, het zwakke i broertje uit de reeks, kon te gen de jongeren van het Hofj Ten Rode geen vuist maken' Denderbelle zal nog vele wed strijden moeten spelen om vorderingen te boeken en het j wist duidelijk geen raad mei! de tegenstander. De bezoe-f kers boden geen tegenstand! aan een enthousiast Baasroj de. Zowel in de opslag als ii de terugslag overklasten di gastheertjes hun tegensta» der. Er was enkel goed spê van de thuisploeg te beworvf deren. Een goede trainingswedstrijdj ter voorbereiding van de top per tegen VA Baasrode, die doorgaat op zaterdag 27 mei 1 1989 om 10.00 uur op het terrein van Adec Baasrode. Supporters op post om uw r ploeg te steunen tegen dorps- j l genoot Baasrode. 1 Baasrode V.A. laat punt ontglippen Dendermonde. Opendeurdag bij Rijbaan Piet. Deze schitterende koets kreeg heel wat belangstelling, ook van de jeugd (foto Piet Hermans) opgewassen tegen zulke situa ties. Vooral jammer voor doelman Maes die een reuze wedstrijd speelde. Voor H.K.W. scoorden: Roels 4, De Meerschman 4, Verhelst I, Baert 1, De Graeve 1 cn W. De Groote 3. Scholieren Beyne-H.K. Waasmunster: 13-11 Enkele spelers die ook de ka- dettenwedstrijd hadden ge speeld, bleken duidelijk nog niet «hersteld» van de opdof fer. Een vergissing aan de tafel - of was het van de scheidsrechters - maakte dat Roels een tweede 2' straf kreeg aangesmeerd en een vi suele reaktie naar de scheids rechters toe zorgde ervoor dat na 10' reeds W. Roels tegen rood opkeek. Meteen was de pioeg totaal uit zijn wedstrijd concentratie en aan de rust leidde Beyne met 9-3. In de rust werden de spelers erop gewezen dat zij met allerlei andere zaken bezig waren wat hun normaal spel sterk nega tief beïnvloedde. De spelers groep ging dan op normaal spelen, naderde tot 9-7, maar toch bleken enkele scholieren niet opgewassen tegen de stress-situatie. H.K.W. eirt- digde de wedstrijd bewust, met zijn kadetten op het ter rein en ondanks het feit dat het nog 12-11 werd, kon de taak in deze omstandigheden niet afgemaakt worden. Alles wat in Beyne misliep kan po sitieve gevolgen hebben voor de H.K.W.-jeugd die het in de Oost-Vlaamse kompetitie misschien wel «te gemakke lijk» heeft. H.K. Waasmunster: De Bode I, De Meerschman 4, De Graeve 1, W. De Groote 1, Ternest 2, Van Damme 2. EVA Hogere III Baasrode V.A.-WeUe: 15-7 Toen de stand 14-4 aan wees leek niets meer Baas rode V.A. van de drie punten te kunnen afhou den. Het werd weliswaar 14-5 maar geen nood dacht men. Maar dan diende Quisquater vervangen we gens een lichte kwetsuur en vooraleer de thuisploeg het goed besefte had het voor een punt strijdende Welle het zevende spel ge scoord. Meteen verloor Baasrode een punt tot groot ongenoegen van het ganse V.A. gezelschap dat zich echter troostte met de wetenschap dat door het onverwacht verlies van Kastel de ploeg nu aan de leiding prijkt. Het wed- strijdslot niet te na gespro ken, speelde V.A. niet temin collectief een erg sterke wedstrijd. Gestart met de na kwetsuur gere cupereerde Quisquater werd het onmiddellijk 2-0. De ploeg van de Broek kant viel dan toch even terug waarvan Welle ge bruik maakte om te nade ren tot 3-2 maar met bij zonder sterke opslagen en slim keren tegen de wind in, nam Baasrode opnieuw het wedstrijdgebeuren in handen en stevende recht naar een 8-3 voorsprong aan de rust. Welle pakte het eerste spel na de her neming maar dan zag men een taktisch bijzonder sterk spelende thuisploeg aan het werk die de bezoe kers in alle spelonderdelen domineerde. Zo ging het in één ruk naar 14-4 en toen iedereen al een drie punten-overwinning had genoteerd liep het- toch nog verkeerd. Een logi sche 15-7 zege werd over schaduwd door het feit dat één punt werd verkwan seld. Lagere Baasrode V.A.-Opwyk: 11-15 Reeds voor de tweede maal dit seizoen liet het jeugdige Baasrode V.A. zich verrassen door een tegenstander die duidelijk niet over meer capacitei ten beschikt. Deze keer was het Opwijk dat Baas rode te grazen nam en meteen voor een regel rechte verrassing kon zor gen. V.A., die dit seizoen voor de eerste maal over zijn volledige spelerskern kon beschikken, startte nochtans denderend. Het zag er naar uit dat coach Claes een juiste beslissing had genomen met de sa menstelling van zijn basis vijf want met overgekeer de ballen van Wim Claes en De Ruysscher leidde de thuisploeg onmiddellijk met 4-0. Maar totaal on verwacht viel het toen stil bij V.A. Er werd opval lend veel buiten geleverd en van slecht ging het nog slechter zodat Opwijk naar een 5-8 ruststand ste vende, vooral door de 15- en die Baasrode zelf aan bracht. Na de rust, nu met David in de ploeg ten na dele van De Ruysscher, beterde het er niet op en Opwijk bleef het spelbeeld oriënteren. Via 7-10 en 9-11 leek het er even op dat groot-midden W. Claes de bakens nog zou verleggen maar de bezoekers konden opnieuw profiteren van de onzuivere opslag bij de thuisploeg om via 10-13 naar een onverwachte 11- 15 te stevenen. Kadetten Baasrode V.A. - Denderbelle definitief uit. 13-3 Na de 13-3 zege tegen Den-i 1 derbelle blijft Baasrode sa men met Terjoden ongesla-; gen aan de leiding. V.A.j t moest nochtans het terrein op 1 met de miniemen Joos en Van Cauwenberghe maar via sterk i spel van Verhulst, B. Claes en T. Joos werd het vlug 3-0.1 I Even kon Denderbelle de V.A. vloedgolf stoppen (3-2) maar Baasrode herpakte zich op een onverbeterlijke wijze en met verzorgde en harde opslagen waar de bezoeken geen raad mee wisten ging het in een ruk naar een 7-2 rust stand. Na rust kwam miniem De Kimpe zijn collega Van Cauwenberghe aflossen en Baasrode bleef goed gemoti veerd spelen en liep verder uit tot 12-2. Dan pas pakte Den derbelle zijn derde en laatste spel waarna het sterke V.A. probleemloos uit maakte. Pupillen Baasrode V.A. Terjoden KM Met een 10-4 overwinning heeft Baasrode het op de der de plaats gerangschikte Terjo den wellicht definitief terug geslagen. Meteen lijkt de ti telstrijd zich te zullen toespit sen tussen de twee Baasrood- se ploegen V.A. en Hof Tenl Rode en toekomende zater-i dag zal het er beslist spannen als V.A. een paar kilometers verder zijn dorpsgenoten gaat partij geven. Tegen Terjodenl bewees V.A. in elk geval heel! wat in zijn mars te hebben. Na een 3-2 stand pakte V.A. 7 uit met sterke opslagbeurtettj W en meteen vond TerjodeH jl geen antwoord meer op het knappe spel van de thuis- j p Het werd 7-2 aan de rust en de driepuntenze| wenkte naar V.A. Nog evel kon Terjoden repliceren (8-4 maar dan maakte Baasrode.

De Voorpost | 1989 | | pagina 24