WTC Blijf Jong uit Stekene fietst naar Lourdes Alleen Den Bond kan de Bastianen nog bedreigen Michele Van der Heyden en Erwin Heyse in B-reeks, Mark De Meester in C-reeks Weinig belangstelling voor gewestelijke outdoor-kampioenschappen De Verenigde Hamse Boogschutters De Voorpost - 26.5.1989 - 25 U F U OS Oi j '»5U« S'titó» léwiuj: OfNOERMONOE 5 iCFENOEuRDAbt Ir /mei .vanaf» r~ 'MEI .VANAF' J4UDE VEST 1 BOOGSCHIETEN De zesde en voorlaatste schif ting tellende voor het Hamse schutterskampioenschap 1989 had nu zijn verloop in het lokaal van Den Bond, ieder een verwachte zich aan een scherpe aanval van de gasthe ren maar het waren in tegen deel de Bastianen die nog drie punten verder uitliepen. De Wuitens hadden de eer deze schifting te openen en al meteen schoot Eddy De Witte de hogen tegen het zeil, niet tegenstaande deze prachtige start slaagde Eddy er maar niet in om gans de kop te schieten en moest zich tevre den stellen met den hogen 1 zijvogel evenals Alain Van Den Broeck (kast.), Luc Pre sent (kast.) en Eddy De Schepper. Leo Willaert (4gekr.) en Luc Ost (eil.) luk te enkele de hogen en dat is ver beneden de verwachtin gen. André Laureys (O.V.) van wie wij dachten dat hij totaal versleten was zorgde nu voor de verrassing en schoot gans de kop 2 latvogels, Ronny De Witte (wuit.) en Dirk De Cauwer (bast.) luk ten eveneens gans de kop maar laatstgenoemde kon geen aanspraak maken op de punten van de rechter zijvogel daar zijn ploegmaat Rudi Maes die zijvogel verongeluk te in de vierde ronde. André Laureys en Ronny De Witte mochten dus kampen voor het dagklassement en het was weer die duivelse An dré die het haalde met een voltreffer in de eerste kamp beurt. In de rangschikking staat Dirk De Cauwer nog steeds met een riante voorsprong aan de leiding en wordt bijna zeker de kampioen 1989. Voor de tweede en derde plaats kan het nog spannend worden tus sen Eddy De Schepper en Alm Van Den Broeck, de rest lijkt ons reddeloos ver slagen. Bij de Iatschutters schoten Pa trick Verhelst (kast.), Freddy Raemonck (wuit.), Louis Van Overstraeten (4gekr.) en Da niel Eeckhout zich in de kij ker met vier punten maar de eergierige leider Jean D'Hol- lander (kast.) dulde geen tegenstand en schoot vijfmaal raak, wat hem meteen de dag prijs opleverde. Proficiat Jean! In de rangschikking heeft Jean D'Hollander nu twee punten voorsprong op Daniël Eeckhout en drie op Eric Lambrecht (eil.) dit wordt be slist een spannende en ze nuwslopende finale. Bij de dames kon Marleen Van Kerckhove (db) zoals voorspeld de vereiste vijftien punten volschieten en wordt dus de volwaardige dames kampioene der panacheschut- sters. Proficiat! Bij de latschutsters kon men duidelijk zien dat de zenuwen een grote rol spelen, leider Ann D'Hollandcer (kast.) kon amper tweemaal scoren maar de concurrentie deed het al niet beter zodoende blijft de rangschikking bijna ongewijzigd en gaat Ann naar de finale met slechts 1 puntje voorsprong op Sandra De Witte (wuit.) en 2 puntjes op Greta Casier (D.B.) dit wor den beslist de eerste drie doch in welke volgorde dat is een groot vraagteken. De dagprijs werd in de wachtgesleept door Kathleen Saerens (4 gekr.) die met drie punten voldoende had om te winnen. Bij de juniors verdedigde Pe ter Steels (db) hardnekkig zijn leidersplaats en wist vier waardevolle puntjes te ver overen wat net voldoende was om niet van de leiding ver drongen te worden door Kri- stof De Vijlder (D.B.) die nu met de hogen 1 zijvogel op gelijke hoogte komt, de strijd voor goud en zilver gaat tus sen deze jeugdige kleppers die zeker geen geschenken zullen uitdelen. Voor het brons zien wij dat Bary Wil laert (eil.) die nu ook weer drie puntjes wist te versieren op gelijke hoogte komt van Rudy Steels (db), dit kan eveneens een mooie finale worden met de derde plaats als inzet. De dagprijs ver dwijnt voor de vierde maal in de zakken van Peter Steels en dat mag toch wel eens onder lijnd worden. Bij de 55 plussers kunnen wij ons zeker geen voorspellingen veroorloven, in deze reeks zijn er werkelijk nog teveel kanshebbers voor de titel 89. Robert De Graef (kast.) wist Gilbert De Schepper (db) af te schudden en komt nu al leen aan de leiding met het kleinste verschil. Op de derde plaats vinden wij drie sterk aandringende klep pers zoals André Robbrecht (ov) Cesar Verheyden (kast.) en Omer Steels (db), dit wordt eveneens een keiharde finale. De dagprijs werd ge wonnen door Pierre D'Haen (eil.) die met zijn vijf punten liet zien dat hij tot meer in staat is dan de klassering laat vermoeden. Bij een overzicht op het ploe- genklassement zien wij dat de Bastianen nu reeds acht pun ten voorsprong hebben en dat laat vermoeden dat de ploeg van Dirk De Cauwer voor de vierde achtereen volgende keer de allerhoogste eer zal opeisen. De ploeg van Eddy De Schepper (db) met Patrick Rousseau, Gilbert De Schep per, Willy D'Hollander en Omer Steels is zeker niet te onderschatten en zou nog wel eens voor de verrassing kun nen zorgen alhoewel het een uiterst moeilijke opdracht zal worden daar de finale door gaat in het lokaal der Bas tianen. De strijd voor de derde plaats zien wij met belangstelling te gemoet, het vijftal van André Van Geyte (eil.) werd van de derde plaats verdrongen door Alain Van Den Broeck en zijn kornuiten, het verschil is slechts 1 puntje en hier zal de finale moeten uitwijzen of de Kastellenaren nu werkelijk beter zijn dan de Moerzeke- naren. Verder zien wij geen noemenswaardige wijzigingen en kunnen wij aannemen dat iedereen met belangstelling uitkijkt naar de finale op za terdag 10 juni a.s. Het ploegenklassement na de zesde schifting 1. Het" peleton van Dirk De Cauwer, Bastianen, 115 p. 2. Het peleton van Eddy De Schepper, Den Bond, 107 p. 3. Het peleton van Alain Van Den Broeck, Kastel, 97 p. 4. Het peleton van André Van Geyte, 't Eiland, 96 p. 5. Het peleton van Sandra De Witte, Wuitens, 86 p. 6. Het peleton van Robert De Graef, Kastel, 71 p. 7. Het peleton van Jan Peel- man, Vier Gekroonden, 66 p. 8. Het peleton van André Robbrecht, Ons Vermaak, 57 P- 9. Het peleton van Louis Lambrecht, 't Eiland, 53 p. 10. Het peleton van Marleen Van Kerckhove, Den Bond, 50 p. 11. Het peleton van Cindy Steels, Den Bond, 48 p. 12. Het peleton van Gilbert Leeman, Bastianen, 43 p. 13. Het peleton van Ronny' De Witte, Wuitens, 41 p. 14. Het peleton van Leopold Robbrecht, Vier Gekroonden 36 p. 15. Het peleton van Herman Eeckhout, Bastianen, 29 p. Rangschikking der panache- schutters 1. Dirk De Cauwer, Bast. 38 p., 2. Eddy De Schepper, Bond, 32 p., 3. Alain V.D. Broeck, Kast. 31 p., 4. Eddy De Witte Wuitens, 28 p., 5. Luc Ost Eiland 27 p. Rangschikking Iatschutters 1. Jean D'Hollander, Kastel 25 p., 2. Daniël Eeckhout Bastianen, 23 p., 3. Eric Lam brecht, Eiland, 22 p., 4. Frans Willaert EUand, 21 p., 5. Wil ly D'Hollander, Bond, 19 p. Panacheschutsters 1. Marleen Van Kerckhove, Bond, 5 p. Panacheschutters 55 plussers 1. Gilbert Leeman, Bastia nen, 3 p. Rangschikking der latschut sters 1. Ann D'Hollander, Kastel, 16 p., 2. Sandra De Witte, Wuitens, 15 p., 3. Greta Ca sier, Bond, 14 p., 4. Hermien Colman, kastel, 11 p., 5. M.L. De Prins, 4 Gekr., 11 p. Rangschikking der juniors 1. Peter Steels, Bond, Kristof De Vijlder, Bond 16 p., 3. Rudy Steels Bond, Bary Wil laert, "Eiland 9 p., 5. Robby De Witte, Wuitens en Cindy Steels, Bond 7 p. Rangschikking der 55 plussers 1. Robert De Graef, Kastel, 18 p., 2. Gilbert De Schepper, Bond, 17 p., 3. André Rob brecht, O.V., Cesar Verhey den, Kastel, Omer Steels, Bond, 15 p. De finale gaat door op zater dag 10 juni in het lokaal der Bastianen te St. Anna. LP. Minivoetbal. Miel Ravijts en Patrick De Vos aan de scheidsrechterstafel tijdens het tornooi van de Dendermondse Brandweer (foto p. hermans) Minivoetbal. Ook de Civiele Bescherming van Liedekerke had een afvaardiging gestuurd naar het tornooi van de Dendermondse Brandweer (foto p. hermans) Zowel de B-reeks, op TC Lumsport, als de C-reeks, op TC Hof ter Burst, kregen van onze tennissers weinig belang stelling voor de toekenning van de gewestelijke titels. Naast een aantal «ster-tor- nooien» zou de oorzaak ook moeten gezocht worden in het gebrek aan stimulans vanwe ge de klubleidingen. Die ge ringe deelname degradeert natuurüjk de waarde van de gewestelijke titels maar doet helemaal niets af aan de ver diensten van de nieuwe kam pioenen. De B-dames schreven met vier in en tornooileider Mar- WIELERTOERISME 2) Met het prachtige voorsei- zoen komen ook de nog ze steeds florerende wielertoe- it ristenklubs volop tot ont- rs plooiing. Na een deugddoen- el de «winterslaap» geraken de fietsende toeristen en/of toe ristische fietsers stilaan op volle toeren, klaar voor het grotere werk als het ware. Ook de Stekense wielertoeris- tenklub WTC Blijf Jong, ge vestigd in lokaal Sint-Helena te Bosdorp 100, is ondertus- sen het stadium van het inrij den voorbij. Stilaan worden I de kilometers met meer ge- i mak verteerd en wordt reeds gedacht aan tempo maken, n? Voor de fietsers van Blijf »r. Jong de klub die reeds o-méér dan zeventien jaar rond- ig- toert langs de Vlaamse wegen ti- begon het seizoen trou- it- wens alweer met een heuglij- id- ke gebeurtenis: ze ontvingen namelijk een prachtige nieu we uitrusting van de firma's Carrosserie Willy Inghels, Houthandel Gino Van Nie- landt en Bouwbedrijf Van der Linden. Meerdaagse WTC Blijf Jong uit Stekene is niet alleen een klub met tradi tie die zich gedisciplineerd en nauwgezet aan de klubregle- menten en aan de wegkode houdt, het is ook een klub waar iedereen die graag fietst terecht kan. In de schoot van de klub zijn inderdaad twee onderscheiden groepen. In de B-groep en dat zijn de echte toeristen op de fiets kan iedereen aan z'n trek ken komen. We vinden er zowel de niet zo vaardige fiet sers als de vaardige fietsers die geheel uit vorm zijn of het wat rustiger willen doen. Ook de dames, de jonge en de niet meer zo jonge fietsers kunnen hier terecht, want in groep B wordt gefietst aan een gezapig tempo en wordt eenieder op gewacht. Dan is er ook een A-groep voor de «echte» wielertoeris ten, met nadruk op «wieier». Daar is men slechts op z'n plaats indien men een strak tempo kan aanhouden, indien men regelmatig traint en met perfekt materiaal voor de dag komt. Deze A-groep neemt trouwens elk jaar deel aan een of meerdere grote tochten zoals de klassiekers Parijs- Roubaix, Namen-Bouillon- Namen, Luik-Bastenaken- Luik, enz. Om de twee jaar organiseert WTC Blijf Jong dan ook nog een meerdaagse fietstocht naar het buitenland. Zo wa ren er in het nabije verleden reeds de legendarische toch ten vraag het maar aan de deelnemers! van Lourdes naar Stekene (1979), van Mo naco naar Bosdorp over 1.650 km (1981), van het Spaanse Barcelona naar het Wase Ste kene over 1.800 km (1983), een rondrit op het eiland Cor sica (1985) en de bergtocht van het Italiaanse Riva naar Stekene over 1.200 km (1987). Omdat de geschiedenis zich herhaalt zij het niet steeds in dezelfde volgorde wordt er in 1989 dus ook een derge lijke meerdaagse fietstocht georganizeerd bij de Bos- dorpse wielertoeristen. De topper voor dit jaar wordt de tocht van Stekene naar Lour des in het Franse zuiden: na een vlakke aanloop dus be hoorlijk wat klimwerk. Daar horen we nog van! d. Brol cel Verspeelt zette op Lum sport Michele Van der Hey den tegen Greet De Prest en Vicky Mae$ tegen Isabelle Poppe. Het eerste duel bleek het spannendst met in de be slissende derde set tie-break na 6-1,3-6 en 7-6. Vicky Maes had aan haar twee klasse- mentspunten verschil genoeg om Poppe makkelijk op af stand te houden. Ook de be slissende partij werd een drie- setter waarin Van der Heyden pas naar het einde van de tweede set een haast uitzicht loze situatie toch nog in set winst kon ombuigen. De 16- jarige Michele Van der Hey den maakt de tennistoekomst uit van TC Temse. Bij de heren kwam het tot een TC Eekloduel. Geen echte beloften trouwens want beide finalisten, 26 en 27 jaar, moe ten al tot tennisrijpheid geko men zijn. Erwin Heyse en Guy De Pauw, beide B -4/6, kwamen na twee sets in fina: le. Die eindstrijd kon echter nooit echt boeien want De Pauw bleek geen klant voor Heyse die technisch en snel in de uitwerking toch wel meer in zijn mars heeft dan alge meen werd verwacht. Hof ter Burst kreeg geen in schrijvingen voor een dames C-kompetitie. Bij de heren werd Mark De Meester, KAV Dendermonde, de nieuwe ge westelijke kampioen. De B-uitslagen Minivoetbal. Tijdens het tornooi van de Dendermondse Brandweer konden de organisa toren van de kans gebruik maken om enige reklame te maken voor hun opendeurdagen van dit weekend (foto p. hermans) Michele Van der Heyden- Greet De Prest 6-1, 3-6, 7-6 Vicky Maes-Isabelle Poppe 6- 1,6-1 Finale Van der Heyden-Maes 6-3, 5- 7, 6-2 Heren Erwin JJeyse-Luc Wijnants 7- 5, 6-1 Guy De Pauw-Bert Selhorst 6-3,7-6 Finale Heyse-De Pauw 6-4, 6-1. Minivoetbal. De Brandweer van Oudegem tijdens het tornooi georganiseerd door hun Dendermondse collega's (foto p. hermans) WTC Blijf Jong uit Stekene voor het lokaal op Bosdorp (d. Brol) Op 5 juni zal in Brussel de Wereldmilieudag plaatsvin den. Onder meer met een aka- demische zitting in het Eg- montpaleis. In de voormiddag is er een seminarie voorzien over de wetenschappelijke as- pekten van de klimaatveran deringen en de gevolgen voor het milieu. Tijdens de eerste drie maanden van 1989 zijn de investeringen van de lokale besturen met 9% gestegen. Dat is een toename met 1,5 miljard frank. De in vesteringen gedurende de eer ste drie maanden bedroegen 17,8 miljard. Minivoetbal. De Zeelse brandweerlui op het Dendermondse tornooi (foto p. hermans)

De Voorpost | 1989 | | pagina 25