Wilfried Peeters doet zege nog eens over Bert Persoon hoopt Johan Leyssen in Kemzeke Edwin Enthoven in Haasdonk Frankie De Cauwer met voorsprong Edwin Enthoven is erdoor Gunther De Bauw naar de Ardennen Frankie De Cauwer 0p frjsser weer m Haasdonk "Kan jij aan dat weer niets voor was geschoven was een c i ta r> - veranderen, vroeg Bert Per- aantal vogels gaan vliegen. Ik Frankie De Cauwer behaal- Cauwer in Dunnck s gezel- s00n na afl0op van de provin- heb geprobeerd om hen bij te de zondagnamiddag in Haas- schap maar snel trok hij al- ciale titelren in Erpe-Mere. halen. Je mag het aan Kurt donk een zesde setfoenzege. leen op avontuur In korte Met zo'n hitte kom ik een- Rogge vragen. Hij was in De nieuweling tut Smt-Gilbs- tijd had hi, een nante voor- voudig niet aan de bak. Ik zou mijn gezelschap. De kloof Waas lanceerde in zijn eentje sprong opgebouwd. Luc De wiljcn dat het zondagnamid- hebben we niet kunnen over een aanval en verwierf een Moor en Chnstophe Van dag maar 15 graden was. Dan bruggen. Na zo'n 70 km woog voorsprong van ruim dne mi- Meirvenne, later gevolgd blijf ik beslist niet bij de pak- de hitte als lood. Ik kwam tot nuten 25 renners waren aan door Nico Delcart en Gino ken zitten en waag mijn de vaststelli„g dat het beste destarfverechenenennazon Dunnck trokken tevergeefs in kans.,, eraf was en ik niet meer voor 5 km. trokken Björn Nachter- de tegenaanval. De Cauwer Bert Pers00n is van de ee„ |aats zou in aanmer. gale en Gino Dunnck in de won afgescheiden. Nico Del- Oostvlaamse juniores die ge- king komen. Al bij al bleef aanval. Korte tijd daarna wip- cart werd later tweede en de selekteerd zijn voor het Bel- het resultaat beneden de ver te De Cauwer weg uit het spurt voor de derde plaats gisch kampioenschap dat zon- wachtingen maar ik wijt dat peloton. Nachtergale die werd gewonnen door Didier dagnamjddag gereden wordt grotendeels aan de extreem vooraan snel moest lossen Cnel voor Nico De Jonghe en in het Brabantse Merchtem. warme weersnmsiandi.he- werd binnen de kortste keren Luc De Moor. Niemand rekent de renner uit den. Konditioneel voelde ik bijgehaald. Even bleef De (e.g.) Stekene tot de tenoren. Zelf mij voor honderd procent in 1 ook is hij van mening dat er orde. Enkele dagen voor de Bart Peelman wil goede resultaten Profs in Belsele-Puivelde Wielerkoers voor juniores in Stekene 26 - 26.5.1989 - De Voorpost WIELRENNEN Wielrennen. In Kemzeke won Alain Laeremans de ama teurswedstrijd. Stefan De Beleyr was de eerste Waaslander (lv) Twaalf maanden en drie da gen, om precies te zijn, was het geleden dat Wilfried Pee ters de profwedstrijd te Belse le-Puivelde had gewonnen. Nu de jubilerende Alberts- vrienden uit Puivelde noodge dwongen hun profkoers moesten brengen op zaterdag, was dat voor Peeters van de Sigma-ploeg geen beletsel om opnieuw het zegegebaar te maken in het Waasland. Toch denken we dat alleen Peeters een gelukkig man was in het wegsmeltende Puivelde na af loop van deze wedstrijd want sportief gezien betekende de ze zaterdagwedstrijd voor het bestuur van de nu al 25 jaar organiserende Albertsvrien- den een grote stap terug. Nor maliter organiseren zij op woensdag en dan kreeg men in Belsele toch gemiddeld 100 renners over de vloer. Nu op zaterdag een nationale wed strijd dus, waarvoor ook al 40.000 fr. meer uit de kas moest opgeofferd worden, kwamen "slechts" 64 profs hun rugnummer afhalen. Voeg hierbij het slappe tempo dat de broodrenners aanhiel den (aankomst om 18u30!) en het steekspel van de sportbe stuurders die sportief ook nog (bijna) wat roet in het eten kwamen strooien en je hebt alle ingrediënten om een hut sepot voor te schotelen. Danny Janssens en Mare Macharis de bedrijvig- sten In de eerste twee koersuren hielden de heren renners er een toeristische uitstap op na. De kaap van de 30 kilometer per uur werd niet overschre den en zelfs toen er enkele schuchtere uitvalspogingen dienden te worden genoteerd van Nevel en Harmeling en even later van Pol Hage- doom, Vemie, Spaenhoven en Johan Pauwels kwam de gemiddelde uursnelheid nau welijks boven de 30 uit. Zo bleef de wedstrijd dan een uurtje of drie zachtjes sudderen tot Danny Janssens en Mare Macharis de aanvals- klok luidden. Spoedig kregen zij Wilfried Peeters, Willy Willems, Ludo Giesberts en Peter Van Impe in hun zog en meteen was de beslissende ontsnapping een feit. De snel heid van de profs ging fors de hoogte in en op één ronde van 15 kilometer kon een bonus opgetekend worden van 2 mi nuten. Die werd later zelfs uitgebouwd naar 4 minuten en toen iedereen dacht de beslissing gezien te hebben kwamen de heren sportdirek- teurs op het toneel. Van het leidend trio mochten er maar twee meer aan de leiding rij den zodat de voorsprong smolt als sneeuw voor de zon. Nationaal kampioen Etien- ne De Wilde gunde echter zijn ploegmaat Wilfried Pee ters de zege en met 30 sekon- den winst kon het zestal dan toch de spurt op gang bren gen. Het was een goede gok geweest van De Wilde want Peeters regelde inderdaad de spurt van de kopgroep met een tweede opeenvolgende zege voor gevolg in het kleine Puivelde dat echter voor het organiseren van profkoersen een hele grote blijkt te zijn. Spijtig genoeg willen de ren ners niet altijd hun medewer king verlenen. Marc Steveunck Ter gelegenheid van de "Kleine Kermis" organiseert Nering door Sport en Steun - Stekene op zondag 28 mei 1989 een wielerwedstrijd voor juniores, namelijk de "Ereprijs Herenkapper Salon Julien". Voor deze juniorenwedstrijd zijn 13.000 fr. prijzen voorzien en de wedstrijd gaat van start om 15 uur aan "Salon Julien", Dorpsstraat 43 te Stekene. De deelnemers dienen een afstand van 94 km. af te leggen, verdeeld over 14 ronden. De aankomstlijn is getrokken ter hoogte van het Gildenhuis, Dorpsstraat 42. In dit café kunnen de prijswinnaars hun prijs afhalen. Ze dienen zich evenwel te laten inschrijven in café Sportief, Dorpsstraat 124 te Stekene. De palm wordt geschonken door "Bloemenhandel Julien Strobbe" uit de Dorpsstraat en de inrichters van Nering door Sport en Steun krijgen medewerking van de foorkramers, de han delaars in en om Stekene en van het gemeentebestuur. d.Brol Liefhebbers Edwin Enthoven behaalde in Haasdonk zijn vierde sei zoenzege. Hij versloeg in een spurt met drie Werner Wuyts en Dirk De Cauwer, 63 ren ners verschenen aan de start en afgezien van wat schermut selingen bleef het bonte gezel schap geruime tijd samen. Even voorbij halfweg vormde zich voor het eerst een lei dersgroepje met Frank Pee ters, Joeri Verstraeten, Dirk Dingemans, Patrick Heire- wegh, Danny Daelman en Pa trick Van Hoors. Binnen de kortste keren werden deze zes renners bij het nekvel gegre pen. Gaston Pieters en Ivan Smet waagden ook nog eens een uitval maar ook zij wer den snel tot de orde geroe pen. Op hun beurt namen Patrick Van de Ven, Ronny Van Kerckhove, Gerry Van Lierop en Glenn Van Haute- kerke even 20 sekonden maar ook deze keer reageerde het peloton. Op zo'n 15 km. van het einde legde Eric Wuytack de basis voor een definitieve uit val. Hij reed even alleen voorop, werd gegrepen maar onmiddellijk trokken Entho ven, Wuyts en De Cauwer op pad. Zij bleven voorop en verdeelden de dichte prijzen. Luc Van Looy werd later vier de voor Guy Van Hese, Eric Wuytack en Gerry Van Lierop. (e.g.) Wielrennen voor dames. In Berlare werd de wedstrijd voor dames-internationalen gemakkelijk gewonnen door nationaal kampioene Agnes Dusart (jj) Wielrennen. Wilfried Peeters won de beroepsrennerskoers in Belsele-Puyvelde (lv) Wielrennen. Franky De Cauwer uit Sint-Gillis-Waas na zijn zege in Haasdonk (lv) Wielrennen. Edwin Enthoven uit Stekene won de amateurskoers in Haasdonk (lv) Johan Leyssen behaalde in Kemzeke een vlotte overwin ning. Op zo'n 3 km van het einde rukte hij zich los en behield tot de finish een lichte voorsprong. De Waaslander Kurt Van Landeghem zou als eerste in de aanval gaan. Hij kreeg snel Johan Leyssen in het gezelschap en kort nadien volgden ook Peter Wuyts, Luc Wouters, Gert Willockx en Ronny Raeymaeckers. De rest van het deelnemersveld verzeilde in de achtergrond. Op zo'n 20 km van het einde bedroeg de voorsprong van de leiders ruim anderhalve im nuut. Op pakweg 15 km va het einde lanceerden Lew sens en Luc Wouters et; nieuwe aanval. Kurt Vas, Landeghem kon dadelijk aaw sluiten. De drie renners zot} den voorop blijven maa Leyssen toonde zich duidelijk de sterkste en in staat om ziet in extremis van de twee ande! ren los te maken. Wouter, zou tweede worden op 10 sel en Kurt Van Landeghefl maakte zo'n 5 sek. later ziji opwachting. Een voorsprong van drie minuten veroveren, het is niet aan iedereen gegeven. Vorige zondag in Haasdonk lukte Frankie De Cauwer dit huzarenstukje. Op het ogenblik dat hij wegsprong was het net of hij zette een spurt op gang. "Het was erop of eronder", zei de nieuweling uit Sint- Gillis-Waas. "Heel snel waren twee renners op avontuur getrokken. Het lag voor de hand dat zo'n vroege vlucht niet ging blijen duren. Ik was trouwens ook niet van plan om bij de pakken te blijven zitten, hoewel het weer niet van die aard was om hard te werken. Luc De Moor trok als eerste in achtervolging. Ik haakte mijn wagentje aan. Weg waren wij. Snel kreeg ik één van de twee vluchters in het vizier. Kort nadien ontwaarde ik de andere. Ik bleef even in zijn gezelschap en ben er toen alleen vandoor getrokken. De voorsprong bleef groeien met een overwinning als orgel punt." Frankie De Cauwer heeft geen reden tot klagen. Haasdonk vormde een zesde zege. Konditioneel bereikt de nieuweling een hoogtepunt waar hij blijkbaar niet snel over heen zal zijn. Zo lijkt het althans. (e-g.) Edwin Enthoven heeft enkele dagen gesukkeld. Tijdens een wedstrijd in Denderleeuw liet hij een minder gunstige indruk. In Haasdonk werd hij winnaar nadat hij aanvanke-' lijk een figurantenrol had vertolkt. "Ik heb enige tijd gesukkeld met mijn bloed, zegt Edwin. Het ontbrak mij aan kracht, vandaar dat ik nauweüjks tot het uiterste kon gaan. Ik won in Haasdonk en daar had ik in de verste verte niet op gerekend. Aanvankelijk evolueerde ik in het peloton en was verlegen voor een bijkomende inspanning. Op zo'n vijfentwintig kilometer van het einde begon het onrustig te worden in de groep. Toen zich een leidersformatie vormde, wipte ik mee. Ik ondervond op dat ogenblik geen ongemakken, vandaar dat ik een risiko nam. Het ging beter dan verwacht. In het slot ben ik meegesprongen met Werner Wuyts en Dirk De Cauwer en wedijverde met sukses aan de streep." Van vrijdag af zet Edwin Enthoven aan in de Ardense Triptiek. Een wedstrijd die verspreid is over dne dagen. Vorig jaar liet hij geen te beste indruk. Nu maakt hij zich op om beter te doen. Gunther De Bauw lukt de laatste tijd erg behoorlijke resultaten. Deze week nam hij aan geen wedstrijden deel. Wel organiseerde hij een intense voorbereiding op de Ardense Triptiek waaraan hij deelneemt met Gino Brijs, Gino Vercauteren, Philip Rooms, Garry De Cock en Patrick Moras. "Ik hoop er een goed figuur te slaan, zegt de amateur uit Beveren-Waas. Het is overigens de eerste keer dat ik aanzet in deze rittenwedstrijd. Het wordt dus een stap in het onbekende." Gunther De Bauw heeft geen reden tot klagen over de kompetitie. "Ik werd tot nu toe drie keer eigenaar van de bloemen, zegt de Waaslander. Recent won ik in eigen Beveren. Ik ging er een duel met Werner Wuyts aan en toonde mij de snelste. Vorige zondag in Haasdonk miste ik de trein. Ik was nochtans mee met de goede ontsnapping maar toen in extremis elf kollega's de vlucht namen, was ik heel even niet bij de zaak. Attent zijn in de koers hoort er telkens bij. Je ziet wel. Nieuwelingen sterkere knapen op de wereld titelren nam ik deel aan een rondlopen. onderzoek. Het resultaat was "Volgens mij zijn er vijf gunstig en hieruit afgeleid belangrijke kanshebbers. Ste- moest ik in staat zjn om ster ven Das, Bart Peeters - niet ker te presteren dan in de degene die regelmatig op tele- periode waarin ik deelnam visie te zien is -, Michel Note- aan de Oostvlaamse Ster der baert, Danny Bleeckx en Ste- Juniores waarin ik eindover- fan Seis. Uiteraard kan er een winnaar werd." nobele onbekende op het Voor Bert Persoon zijn flin- voorplan verschijnen. Neem ke resultaten in de komende wel van mij aan dat drie van weken belangrijk. Allicht zal de vijf geciteerde namen zul- de verrichting in de titelren len te vinden zijn binnen de van nu zondag een doorslag- eerste tien van de einduitslag, gevende rol kunnen geven in Het parcours in Merchtem het eventueel afdwingen van ken ik niet zo best, maar ei- een selektie voor Kemmel- genlijk doet dat niets ter Ledegem-Kemmel. De Steke- zake." naar heeft naast het koersen nog andere katten te geselen. Figurant De examens staan voor de Algemeen werd verwacht deur en metéén nadert een dat Bert Persoon een sterkere periode waarin minder wordt rol zou vertolken in Erpe- getraind en het zware koers- Mere. werk even opzij wordt ge- "Ik ging met de beste be- schoven. Of een selektie mo- doelingen van start, vertelt de gelijk wordt voor het wereld- Waaslander. Bij het vertrek kampioenschap in de Sovjetu- bevond ik mij bijna helemaal nie valt in de huidige omstan- achteraan. Vooraleer ik naar digheden af te wachten. Bart Peelman behoort tot het Oostvlaamse gezelschap dat geselekteerd is voor het Belgisch kampioenschap voor juniores dat nu zondag in het Brabantse Merchtem gereden wordt. In de provinciale titelren liet de Moerzeke- naar een goede indruk en legde trouwens beslag op een vijftiende plaats. Bart geeft grif toe dat er op de kracht van Tom Steels eenvoudigweg geen maat stond. "Het deed pijn telkens hij demarreerde. Ik was van bij de start bij de zaak en werd snel lid van een leidersgroep. De verstandhouding was niet goed. Daarvoor waren we ook te talrijk. Bij iedere demarrage van Steels moesten renners lossen. Ik heb tot vijf keer toe de aanval weten te beantwoorden. Tenslotte moest ik mij gewonnen geven. Met Alain Maes heb ik nog gepoogd om aansluiting te zoeken met zes leiders. Het was tevergeefs. Achteraf bekeken voel ik mij beslist niet ongelukkig. In zijn geheel genomen reed ik een behoorlijke wedstrijd.

De Voorpost | 1989 | | pagina 26