Geplaagd door de zon Marcel Bekaert verrast alle favorieten Werner Wuyts beoogt de zege fe ut ml BWCL wielrennen Oostvlaams kampioenschap WAOD in Impe Veteranen WAOD te Waasmunster-Ruiter Bij de OVWB-veteranen Antonio Cecchinato, Pierrot Dewit, Willy De Bruyn en Omer Van Molle: spurtwinnaars WAOD Trofee Waasland De Voorpost - 26.5.1989 - 27 StétM. - FINA OPS ,?"'yco WIELRENNEN Zaterdag in Zottegem Luc Van Der Eecken en Freddy Roelekens Tien beklimmingen van de Grotenberg en heelwat vals plat, daarbij een echt zomer weertje en de renners konden weer naar hartelust afzien. Hoewel alles tot half-koers bijeenbleef, vielen er heelwat slachtoffers tijdens de beklim ming van de Grotenberg en toen Luc Van der Eecken, Freddy Roelekens en Johnny Dierickx er vandoor gingen, had niemand nog verhaal daartegen. De spurt van het trio werd gewonnen door Roelekens, voor Dierickx en Van der Eecken als enige A- renners. De rest kwam in stukken en brokken en dood vermoeid over de meet. De mannen van Martin leken wel op rust want Heyvaert als achtste en Laureys als tiende van de A-reeks, was niet om over naar huis te schrijven. In de B-reeks was het al even slecht met Van Laethem als 8e en Van Handenhove als 10e. Ronny Mettepenningen stapte af met een veel te zwaar hoofd (dat komt er van als ge tot in de vroege uurtjes goed geladen naar huis komt van een trouwfeest) en ook Frank Veldeman gaf er de brui aan. C- en D-reeksen Marcel Van Impe en Jean Reeds van bij de start gingen Van Impe en Alfred Neyts aan de haal. Ze namen iets meer dan een minuut maar werden terug ingelopen. Het peloton dat telkens kraakte bij de beklimming van de Grotenberg, had reeds heel wat renners verloren en voor aan bleef men maar door gaan. Van Impe leek ontem baar en na zijn zoveelste de marrage was hij in de voor laatste ronde voorgoed weg. Hij zegevierde met voor sprong, voor Paul De Wever die ook al de rest in de steek had gelaten. Dan arriveerde Willy Roels met daarachter het peloton in kleine stukjes. Bij de D-renners won Jean Goossens zijn zesde palm zonder al te veel tegenstand. Met hem won de beste D- renner uit de koers. Uitslagen A-reeks: 1. Luc Van der Ee cken, 2. Van Durme, 3. Ser- goris, 4. Paridaens, 5. De Mil de, 6. Van den Abbeele, 7. Van Gijseghem, 8. Heyvaert, 9. Van Ransbeeck, 10. Laureys. B-reeks: 1. Freddy Roele kens, 2. Scheerlinck, 3. Die rickx, 4. Clemmen, 5. A. Van der Eecken, 6. Lievens, 7. Van der Helst, 8. Van Lae them, 9. De Kuyper, 10. Van Handenhove. C-reeks: 1. Marcel Van Impe, 2. De Wever, 3. Roels, 4. De Boelpaepe, 5. Van Steer- them, 6. De Bruycker, 7. Van Laer, 8. Van Ginderdeuren, 9. De Bruycker, 10. Colman. D-reeks: 1. Jean Goossens, 2. De Clercq, 3. De Mey, 4. Van Huffel, 5. De Clercq O., 6. Sonck, 7. Dewolf, 8. Van den Hoecke, 9. Van Impe L., 10. Van de Velde. Zondag in Zwalm C- en D-reeksen Freddy Van Steerthem en Wil ly De Clercq Twintig ronden met geen en kele meter plat, voeg daarbij de warmte en een blik- semstart en ge hebt na vijf ronden reeds een tiental op gaven. Het peloton was uit eengereten. Vooraan vijf lei ders, dan nog vijf achtervol gers en de rest werd uit koers genomen. Met nog tien ren ners dus de laatste ronde in. Vooraan moest Willy Roels, geplaagd door krampen, nog opgeven en met vier trokken ze naar de meet, waar Van Steerthem het gemakkelijk haalde. Van de achtervolgers kwam Marcel Van Impe nog alleen toe en konden we nog een formidabele remonte van Roger Van Huffel bewon deren. WAOD-Wielrennen. In Ossenisse (Zeeuws-Vlaanderen) was Marco Smet uit Beveren de eerste van een trio Waaslanders (dw) A- en B-reeksen Robert De Milde en André Van der Eecken Na een ontspanning van Bae- le, De Cabooter en Bloem, ging direkt de goede trein weg. A. Van der Eecken, Ro bert De Milde en Tummeleer namen vrij vlug een ruime voorsprong en ondanks de reaktie van Ballet en D'Hondt, later geholpen door Luc Van der Eecken, bleef de stand ongewijzigd. In de laat ste ronde moest de lokale Tummeleer de rest nog laten rijden. Van der Eecken won vlot, voor De Milde. Luc Van der Eecken klopte zijn beide gezellen in de spurt en Freddy Roelekens kwam net iets te kort om aan te sluiten. Theo Van Handenhove won de spurt van wat nog aan overle venden restte. Uitslagen A-reeks: 1. Robert De Milde, 2. Tummeleer, 3. L. Van der Eecken, 4. Ballet, 5. Dhondt, 6. De Vos, 7. Serhoris, 8. Pauwels, 9. De Coorde, 10. Ryde. B-reeks: 1. André Van der Eecken, 2. Roelekens, 3. Van BWCL-Wielrennen. In Denderwindeke won Ronny Mettepenningen de A-reeks (xl) Handenhove, 4. De Winne, 5. Dierickx, 6. De Kuyper, 7. Wandels, 8. Van Londerzele, 9. Nevens, 10. G. Paridaens. C-reeks: Freddy Van Steer them, 2. Van Gestelen, 3. Van Impe, 4. De Wever, 5. De Bruycker R., 6. De Man, 7. Nuël, 8. Van den Bos sche, 9. Neyts, 10. Moreels. D-reeks: 1. Willy De Clercq, 2. Verbraeken, 3. Van Huf fel, 4. De Watines, 5. De Mey, 6. De Schepper, 7. Sonck, 8. Tanckeré, 9. Du- bus, 10. De Wolf. Volgende wedstrijden: Zaterdag in Wetteren, café De Koets, Korte Masse- menstwg. Zondag: 3e Memorial Fran cois Bouchez in Sint-Lievens- Houtem, Marktplein, café De Gouden Leeuw. Marcel Bekaert is een totaal onverwachte maar niettemin verdienstelijke winnaar ge worden in de Oostvlaamse ti- telren van de WAOD, die op de lichtlopende wegen van Lede en Impe en onder een stralende zon werd verreden. Een veertigtal renners begon nen aan de verkenningsronde, maar in de tweede ronde trok Paul Boel van het Dender- mondse Automobielbedrijf DAB er alleen vandoor. Twee kilometer verder kwam Gerry George erbij en onder hun beiden bleven ze zo'n twee ronden voorop rijden met 30 sekonden voorsprong. In de vijfde ronde kwamen daar nog vijf renners bij. Halfkoers kregen we dus ze ven leiders: Paul Boel, Gerry George, Marcel Bekaert, Ghislain Van Lierop, Frans Brouwers, Graham Well en Jan Maes. De grote geklopte was Roger Degers, die de goede trein gemist had. Op drie ronden van het einde hadden de zeven een voor sprong van 2 minuten. Toen Paul Boel voor het ingaan van de finale een verrassende aan val opzette, was Marcel Be kaert bij de pinken. De man uit Landegem counterde di rekt en toonde aan de streep zijn snelle benen. Zo werd hij Oostvlaams kampioen voor Paul Boel. 20 sekonden later regelde Ghislain Van Lierop de spurt voor de derde plaats. Vierde was Frans Brouwers die gedurende gans de wed strijd een goede indruk liet. De spurt van het peloton werd gewonnen door Roger Segers. Uitslag 1. Marcel Bekaert, 2. Paul Boel, 3. Ghislain Van Lierop, 4. Frans Brouwers, 5. Gra ham Webb, 6. Gerry George, 7. Jan Maes, 8. Roger Segers, 9. Desiré Van Daele, 10. Frits De Vos. B-reeks Daniël De Pauw won als een ware kampioen en was tevens organisator van deze prachti ge wedstrijd. Om de mensen uit de buurt en vooral de eigen supporters gunstig te stemmen zat hij bestendig in de voorste gelederen. Er wa ren verschillende uitvallen, maar steeds kwam alles terug samen. In de voorlaatste ron de zijn Daniël De Pauw en Raymond Pieters dan toch weggeraakt. Zij kregen dertig sekonden voorsprong, die ze tot op de meet konden behou den. Op de spurt van Daniël De Pauw stond geen maat. 30 sekonden later won Albert Kesteloot de spurt van het peloton. 1. Daniël De Pauw, 2. Ray mond Pieters, 3. Albert Kes- seloot, 4. Roger Verbeke, 5. Etienne Verheggen, 6. 20 ren ners ex-aequo. BWCL-Wielrennen. Alweer Ronny Mettepenningen in Sint-Martens-Bodegem, terwijl Theo Van Handenhove de B-reeks won (xl) Zondag 28 mei a.s. zijn de veteranen van WAOD aan het werk op de Ruiter. Tal van Wase oud-renners zijn er aan de start en in de eerste plaats de voor eigen volk rijdende Julien De Baere, verder de Temsenaren Karei Smet en Miel Van Hul, Willy Ruys en Jean Portaels uit Hamme; Timo Van Damme uit Sint-Niklaas, Fons Quintelier en Gaston Van Roye; Edgard David van St. Pauwels, Remi De Moor uit Stekene, André De Vos van Sinaai en om het lijstje te besluiten de zeer aktieve Romain Baert en Gilbert Pieters uit Sint-Niklaas. Technische inlichtingen: 4e Grote Prijs Bernard Poppe. Wielerkoersen voor veteranen WAOD met 7.000 fr prijzen. 14 u: wedstrijd voor de veteranen van cat. D en E (plus 55 jaar), 50 km of 9 ronden. 16 u: wedstrijd voor veteranen cat. C (45 tot 54 jaar), 56 km of 10 ronden. Alle koersformaliteiten in café De Volksvriend, Sousbeek straat 100. Omloop: Sousbeekstraat, Groenstraat. Langen- aardstraat, Ketel voetstraat, Neerstraat en Sousbeekstraat Organisatie: WAOD-vrienden De Ruiter. Bij dit warm weder reden de OVWB-veteranen hun derde koers op het industrieterrein van Kobbegem. Naar gewoonte was Antonio Cecchinato winnaar van de A- reeks in de spurt en dat is niet verwonderlijk want deze Italiaanse ex-prof klopte in zijn jeugdjaren kleppers als Baronchelli, Conti, Basso en Gimondi meermaals in de sprint Thans waren het Freddy Janssens, en Frans Van Eyck die aan zijn meesterschap moesten geloven. In de B-reeks was het nogmaals Pierrot Dewit die zich de snelste toonde en zijn negende zege van het seizoen behaalde. Vorige week won hij nog het Kampioenschap van Brabant in Jemappe. Ook Willy De Bruyn won de C-reeks in de spurt, hoewel hij vorige week toch wat met zijn gezondheid sukkelde. Het werd zijn derde zege van het seizoen. Bij de alleroudsten was het dc meer dan 78-jarige Omer Van Molle die het opnieuw in de spurt haalde, voor een sterk rijdende Eugeen Beelen. Omer is aan zijn 64e jaar als wielrenner bezig. Hij startte immers in 1925. Dit seizoen won hij negen wedstrijden (twee veldritten inbegrepen). Als dat geen rekord is als aktief renner... Uitslagen A-reeks: 1. Antonio Cecchinato, 2. Freddy Janssens, 3. Frans Van Eyck. B-reeks: 1. Pierrot Dewit, 2. Giuseppe Salesse, 3. Cyriel Pannecoucke. C-reeks: 1. Willy De Bruyn, 2. Julien Loggier, 3. J.P. Bonetti. D-reeks: 1. Omer Van Molle, 2. Eugeen Beelen. 3. Jean Spenders. PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gelegen in het domein Beukenhof. Lange- straat 16 te Aalst. Verant woordelijke is Van Damme Louis. Geraardsbergsestraat 116, Aalst. Tel. 053/21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Ter linden). Tel. 053/77.77.40. Ver antwoordelijke is Barrez Wilfried, Anjerstraat 4, 9308 Hofstade- Aalst. Tel. 053/70.18.88. De terreinen van Reynaert Loke ren zijn gelegen in de Oude Brug- laan 35 te Lokeren. Tel. 091/ 48.07.47. Verantwoordelijke is Guy De Maesschalck. H. Geest- molenstraat 131, Lokeren. Tel. 091/48.12.24. Nederkouter Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen. Margote 93. Verantwoordelijke is De Bruyne Julien. Heuvel 121 bus 5. 944Ó Erembodegem. Tel. 053/ 77.11,62. BWCL-Wielrennen. De B-reeks in Balegem was voor Freddy Roelekens. Luc Pauwels nam de palm van de A-reeks mee naar huis (xl) Stand na Ossenisse (21.5) 1- Roger Beelaert, Kiel- drecht, 159 punten, 2. Gino De Munck, Melsele, 140, 3. Freddy Oelbrandt, Belsele, 115, Marco Smet, Beveren, 115, 5. Patrick Demaere, Nieuwkerken, 105,6. William Despeels, Beveren, 103, 7. Fernand De Wael, Belsele, 93, 8. Kris Heirwegh, Burcht, 89, 9. Benny Van Buynder, Nieuwkerken, 87, 10. Mare Borggraef, Burcht, 86, 11. Eddy Rombaut, St. Niklaas, 80, 12. Felicien Claessens, Grembergen, 69, 13. Dimitri Demunck, St. Gillis, 61, 14. Marc Vandermeulen, St. Ni klaas, 60,15. Erwin Van San- de, St. Niklaas, 57, 16. Jan Meul, Beveren, 55,17. André Van Paemel, Belsele, 48, 18. Erick Van Tiggel, Zwijn- drecht, 45, Patrick Van Goe- them, Stekene, 45,20. Adriën Maes, Melsele, 41,21. Freddy Luyckx, Waasmunster 36 punten. Volgende proeven: Zaterdag 27 mei Burcht, zon dag 11 juni Borgerhout, maandag 12 juni Belsele. Belangrijk bericht: De wielerwedstrijd voorzien op zondag 28 mei te Sint- Niklaas-Tereken voor liefheb bers WAOD is afgelast we gens wegeniswerken. BWCL-Wielrennen. Paul De Wever won de C-reeks in Denderwindeke, terwijl Gaston Van Den Hoecke de D-reeks won (xl) BWCL-Wielrennen. In Balegem won Marcel Van Impe de C-reeks, waarin Van Steerthem tweede werd. De D-reeks werd gewonnen door Georges Michiels. Gaston Van Den Hoecke werd er tweede (xl) Test-Aankoop van de maand mei heeft het meer speciaal over CD's, kassettes en co en komt tot de vaststelling dat er nogal wat prijsverschillen be staan. Ook reflekscamera's en zoomlenzen Worden in het nummer besproken. Test- Aankoop, Hollandstraat 13 te 1060 Brussel. Marco Smet won de wieler koers WAOD: van zondag 21 mei te Ossenisse (Zeeland). 1. Marco Smet de 80 km in 1.59, 2. Benny Van Buynder, 3. Gino Demunck, 4. Roger Beelaert, 5. Cor Verplancke (NI), 6. Mare Borggraef, 7. Ronny Bahijn (NI), 8. Patrick Demaere, 9. William Des peels, 10. Freddy Oelbrandt. Wase WAOD-renners naar Eindhoven Volgende renners werden aangeduid om een internatio naal criterium te betwisten in Eindhoven op zondag 28 mei: Eddy Rombaut, John Heyn- drickx, William Despeels, Mare Vandermeulen, Gino Demunck, Roger Beelaert en Mare Borggraef. Werner Wuyts realiseert flinke verrichtingen. Als kers verse amateur hoeft hij momenteel voor niemand onder te doen. Indertijd was hij als nieuweling en junior vaak bij een ontknoping een gevaarlijk heerschap en rekende telkens op een lonende spurt. In die jaren is Werner uitgegroeid tot een stevige knaap die bij machte is om tijdens de wedstrijd kollega's tot de orde te roepen. Twee recente wedstrijden leverden hem evenveel tweede plaat sen op. "In Beveren werd ik in extremis door Gunther De Bauw in de luren gelegd", zegt Werner. "Ik draaide als eerste doorheen de laatste bocht en had uitzicht op de zege. Helemaal op het laatst moest ik buigen. In Haasdonk vormde ik nog voor de finale begon een leiderstrio met Edwin Enthoven en Dirk De Cauwer. Aan de streep kwam ik net te kort om te triomferen." Werner Wuyts zet komend weekeinde te Gits aan in het kampioenschap der beide Vlaanderen waar hij beslist bij machte moet zijn om een degelijk resultaat bijeen te fietsen." (E.G.)

De Voorpost | 1989 | | pagina 27