Daar is FC. Van Hooste uit Stekene weer! Voetbalklub REAL MARGRIET uit Eksaarde bestaat 20 jaar Precies 20 jaar na het ontstaan... De Voorpost - 26.5.1989 - 29 uit Berlare, uitblinker en winnaar op de LIEFHEBBERSVOETBAL Op zaterdag 27 mei 1989 viert men bij Real Margriet feest. De voetbalklub bestaat 20 jaar. Aangezien dit een niet- alledaags gebeuren is voor een caféploegske, mag men dit niet zomaar voorbij laten gaan. Deze feestelijkheden hebben plaats in de feestzaal van Café Ons Vermaak, Bautschoot 25, 9108 Lokeren. Alle oud- spelers en spelers worden hierop samen met hun vrouw of verloofde uitgenodigd. Het programma voor deze avond ziet er als volgt uit: Van 18.00 uur tot 19.00 uur: Receptie met fototentoonstel ling, waarbij al de mogelijke foto's van de afgelopen 20 jaar, alsook al de bestaande persartikelen worden ten toongesteld. Vanaf 20.00 uur is er dan een feestmaal. Daarna zorgt een disco-bar voor de nodige am biance en plezier. Voor al de aanwezige spelers en oud-spe lers is er een herdenkingstro fee voorzien. Hoe het allemaal begon Alles startte in de nazomer van 1969 toen enkele vaste café-gasten van café «De Nieuwe Wijk» besloten om ook een voetbalploeg te stich ten. In de beginperiode wer den er enkel vriendenwed strijden gespeeld. De perso nen die zorgden dat alles op poten kwam waren lokaal houder Marcel Van de Vyver, Eddy De Puysseleire, Mare Francis en Jean-Pierre Bauwens. Naar een naam heeft men niet lang moeten zoeken. Men nam het voorbeeld van een bekende club uit Spanje. Maai het tweede gedeelte van deze naam veranderde men in de naam van de lokaalhouds ter. Zodoende was de naam REAL MARGRIET. In augustus 1973 wilde men in kompetitieverband optreden. Er werd gestart in het Lief- hebbersverbond van Melle. De klub begon in de derde reeks. Na vier jaar promo veerde de klub naar tweede afdeling. In 1979 ging men naar eerste afdeling. De pro motie werd telkens afgedwon gen door een tweede plaats. In 1981 werd er besloten om naar het Voetbalverbond Groot-Gent over te stappen. Er werd gestart in de vijfde afdeling. In die zeven jaar dat de club in Groot-Gent speel de eindigde men nooit buiten de eerste vijf van de rang schikking. Men eindigde drie maal tweede, eenmaal derde, tweemaal vierde en eenmaal vijfde. Vorig jaar eindigde Real Margriet nog tweede in de tweede afdeling. Na ne gentien jaar was het nog steeds wachten op die eerste titel, hoewel het heel dikwijls bij de eerste plaats was geweest. Vorig jaar besloot het bestuur de overstap naar het Sport- verbond Waasland te wagen, omdat dit verre verplaatsin gen uitspaarde. En ongeloof lijk maar waar, het 20e jaar kon men de eerste titel vie ren. Deze eerste titel werd behaald in de 2de afdeling van de zaterdagkompetitie. Deze eerste titel komt wel op het goede moment, want nu zal er dubbel gefeest worden op 27 mei. Real Margriet heeft dus lang op zo'n sukses moeten wachten. Maar de club had ondertussen wel de naam van een typische tor- nooiploeg te zijn. Men kan zich blijkbaar beter koncen- treren op een weekend dan op een ganse kompetitie. Maar liefst 19 maal werd men eind winnaar van een tornooi. Een van die uitschieters was het Paastornooi van RC Door slaar in 1980, toen men de finale won met 2-1 tegen het eerste elftal van Eksaarde. Het grootste suksesjaar was 1987, toen men aan 5 tornooi en deelnam en ze alle 5 won. Het huidige bestuur, onder leiding van de enige overge blevene van het eerste uur Marcel Van de Vyver, hoopt dat men opnieuw geen twintig jaar moet wachten op een volgende titel. Liefhebbersvoetbal. In de laatste minuut van de bekerfinale tussen King's Erotica en Oude Schuur Lokeren kon King's de stand op 3-2 brengen. Hierop volgde een hevig protest van de tegenpartij wegens voorafgaand handspel. De scheidsrechter bleef bij zijn beslissing (polo) Liefhebbersvoetbal. Prior kreeg de beker van de fair-play in het Lokers Liefhebbersverbond (polo) Liefhebbersvoetbal. King's Erotica behaalde in extremis de beker van het Lokerse Li'Jh^l>ersvoetbal. Aan de vertegenwoordigers van de ploegen uit de eerste reeks van het tornooi (polo) Lokerse kampioenschap werd een beker overhandigd (polo) Liefhebbersvoetbal. De bekerfinale tussen King's Erotica en Oude Schuur te Lokeren Liefhebbersvoetbal. Alle vertegenwoordigers van de ploegen uit de tweede reeks kregen kende een spannende tweede helft. Eerstgenoemde ploeg stond met 0-2 in het krijt, maar een beker, ter herinnering aan het kampioenschap van Lokeren (polo) .kon toch nog gelijkstellen (polo) Bijna 5 jaar geleden bloklet- terden we: «FC Van Hooste uit Stekene is niet meer...». Deze familie-hefhebbersvoet- balploeg speelde op 9 juni 1984 inderdaad z'n «allerlaat ste» liefhebbersvoetbalwed strijd, doch toen was de ploeg in feite reeds ontbonden. De «Van Hoostes» speelden inderdaad niet meer (regel matig) nadat ze tot en met seizoen 1982-'83 meedraaiden in het ondertussen ook reeds ter ziele gegane «Liefhebbers- voetbaltornooi van Stekene». In dat tornooi was FC Van Hooste gekend en zelfs ge vreesd als een taaie tegenstre ver met als sterkste wapen de grote inzet en het niet afge vend entoesiasme. Met alle gevolgen vandien, zowel voor de ploeg zelf als voor de tegenstrevers. Heel wat hoger gekwoteerde ploegen dienden dan ook regelmatig punten te laten tegen deze Van Hoostes. Vijfendertig jaar Het is inderdaad 20 jaar gele den op 15 juni 1969 om juist te zijn dat achttien neven uit de grote Van Hoos te familie besloten om elk 200 fr in een voetbalkas te stop pen. Ze kochten er een voet baluitrusting mee toen kon dat blijkbaar nog! en vorm den één van de vele liefheb bersvoetbalploegen die toen als paddestoelen uit de grond schoten. Na enkele maanden van gelegenheids- en/of vrien denwedstrijden werd meege werkt aan de start van het Stekense Liefhebbersvoetbal- tornooi. FC Van Hooste speelde toen op het terrein van 't Straatje voor 1.000 f per jaar! en de ploeg was in de beginjaren zowat een vaste waarde onderaan de klasse ring. Dit kwam onder meer door het feit dat niet alle Van Hoostespelers over evenveel voetbaltalent beschikten. En het beterde er niet op met «ouder worden». Op een be paalde ogenblik was de ge middelde leeftijd van FC Van Hooste 35 jaar zodat verjon ging zich méér dan opdrong. Jaarlijks werden nu «échte» Van Hoostes gewisseld voor dichte en verre familieleden, kennissen of vrienden en FC Van Hooste werd minder fa- milieploeg maar méér voet balploeg. De resultaten gin gen dan ook in stijgende lijn en de ploeg werd één van de sub-toppers. Na het seizoen 1980-'81 legde de ploeg zelfs beslag op de derde plaats in de eindstand. De «vernieuwing» deed even wel niet altijd deugd aan de familiegeest en wanneer coach Walter Van Hooste die bijna in z'n eentje vele jaren «het bestuur» van FC Van Hooste uitmaakte het voor bekeken hield, was de fut er uit. Er werd nog wel een poging gedaan om een vernieuwde ploeg uit te bou wen en eventueel nieuwe lucht op te doen in een ander tornooi, doch na een bijzon der moeilijke beslissing werd de ploeg opgevouwen. Na een 14-jarig bestaan. Reünie Eén jaar na het opdoeken van de ploeg werd nog een «aller laatste» wedstrijd als afscheid gespeeld, waarna de kas werd leeggegeten en (vooral) ge dronken. Dit is de oudste foto van FC Van Hooste. Het dokumentdateert uit de «pionierstijds» van het Stekense liefhebbersvoetbaltornooi, want werd genomen op 14 oktober 1972 toen FC Van Hooste (rechtstaand) nog een échte familieploeg was en het opnam tegen KWB Hellestraat (gehurkt), dat toen nog een échte Hellestraatse ploeg was., (d. Brol) Exit FC Van Hooste dus. Nu, vijf jaar later, binden de «Van Hoostes» terug de schoenen aan. En dit gebeurt niet louter omwille van het feit dat het zowat 20 jaar geleden is dat de ploeg werd gesticht. Nee, ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van de op het voetbalterrein nog steeds aktieve oud-FC Van Hoostes- peler Willy Van Waesberghe nodigde FC Vagebonden de huidige ploeg van de 50- jarige het vroegere FC Van Hooste uit om nog eens een matchke te voetballen. Na de wedstrijd zijn er koffie- koken en daarna uiteraard een gzellig bijeenzijn. Oud- voetballers en oude voetbal lers onder elkaar dus... Het kan best leuk worden, vooral wanneer die «oudste» oud-speler nog eens op de grasmat zullen komen. Er wordt voor een verzekering gezorgd. Natuurlijk zijn andere spor- tievelingen en sympatisanten ook van harte welkom voor deze unieke «voetbal»-wed- strijd die doorgaat op zater dag 27 mei 1989 vanaf 15 u. op het terrein van de Vage bonden te Stekene-Bosdorp. d.Brol Deze foto is dan de jongste foto van de Van Hoostes, want dateert van 9 juni 1984, de dag dat de Stekense liefhebbersvoetbalploeg FC Van Hooste z'n officiële afscheidswedstrijd speelde tegen FC Alonco. Gehurkt in het midden herkennen we de 50-jarige (nu) Willy Van Waesberghe. (d. Brol) Duivensport. Omer Bogaert uit Meerdonk is geregeld winnaar van de grote zetnummers op de halve fond in de Sint-Niklase Verbroedering (gvw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 29