Winst voor F.C. Baanvrienden uit Beveren F.C. 't Fort uit Nieuwkerken wint opnieuw Tornooi V.K. Trappen Steels in Belsele Tornooi F.C. Samara in Sint-Niklaas F.C. Wazoo eerder verrassend Voetbaltomooi F.C. Interdecor in Sint-Niklaas 30 - 26.5.1989 - De Voorpost twice; ptrasw LIEFHEBBERSVOETBAL Technische resultaten Reeks 1: V.K. Trappen Steels - F.C. 't Stamineeken F.C. 't Stamineeken - S.K. Moerheide 1-1 3-2 S.K. Moerhide - V.K. Trappen Steels 1-2 Reeks 2: V.V. Eendracht - F.C. Baanvrienden 1-4 F.C. Baanvrienden - V.C. Bristol 1-1 V.C. Bristol-V.V. Eendracht 0-3 Klasseringen Reeks 1: 1. F.C.'t Stamineeken 2. V.K. Trappen Steels 3. S.K. Moerheide Reeks 2: 1. F.C. Baanvrienden 2. V.V. Eendracht 3. V.C. Bristol Finales: Wedstrijd voor de 5e en 6e plaats: S.K. Moerheide-V.C. Bristol: 2-14 Wedstrijd voor de 3e en 4e plaats: V.K. Trappen Steels-V.V. Endracht: 3-0 Algemene finale: F.C. 't Stamineeken - F.C. Baanvrienden: 0-2 Fair-playbeker: F.C. 't Stamineeken Roger Van Laere Een uitstekend spelend F.C. Anitec dat ook nog een aantal fraaie doelpunten skoorde, haalde het eerder gemakke lijk tegen L.V.K. Ankerhof dat slechts bij m omenten kon overtuigen (5- 1). Bij de matchen voor de tor- nooiplaatsen van drie tot vijf, zou L.V.K. Ankerhof echter een betere beurt maken. Door een own-goal van Sean De Munck, werd de voor sprong tegen F.C. Interdecor nogal vrij vlug gerealiseerd (0-1). Nadien werd er uitste kend verdedigd en voor L.V.K. Ankerhof, betekende het meteen ook de eerste zege in het tomooi. Door F.C. In terdecor werd de schade ech ter op F.C. Familia verhaald. Vooral een schitterende eer ste ïelft werd hiervoor beslis send met o.a. de twee doel punten van Chris De Prijcker. Daardoor werd F.C. Familia ook een beetje kansloos ge steld en alleen een tegenpunt, zou het verlies nog enigszins kunnen beperken (1-4). Ook tegen L.V.K. Ankerhof werd het voor F.C. Familia een nederlaag. De verdediging hield echter lang stand en niet zonder moeite, won L.V.K. Ankerhof uiteindelijk met 2- 0. zelfs en een hoekschop van Wilfried Jochmans, werd door Danny De Roeck tot een doelpunt omgebogen (1-0, 12e min.). Ook Franky Van Gysel probeerde het nog eens voor F.C. Wazoo maar Her wig Hanssen de gelegenheids doelman van R.C. Raap, hield de skore toen ongewij zigd. Van dan af werd R.C. Raap ook de betere ploeg en F.C. Wazoo, zou enigzins tot verdedigen worden gedwon gen. Ondanks enkele wen kende kansen langs o.a. Yvan Het voetbaltomooi van V.K. Trappen Steels in Belsele, is tijdens het vorige weekend weer tot een topmanifestatie uitgegroeid. Niet helemaal verwonderlijk trouwens met telkens ook een uitstekende organisatie en als toemaatje, een aantal spektakelrijke at- traktiviteiten Sensatie was er alleszins met de demonstratie door de Helikoptersklub uit Sint-Niklaas en het nummer tje met de warmeluchtballon, moest door de winderige weersomstandigheden wor den afgelast. Geen hinder echter voor het groots voet baltomooi, waaraan ander maal een zestal ploegen heb ben deelgenomen. Voldoende voor een reeks spannende en sportieve wedstrijden. Ook een goede kwotering voor de scheidsrechters Antoine Boënne, Marcel Boone en Liefhebbersvoetbal. FC Trappen Steels organiseerde een tornooi voor liefhebbersploegen (dw) Dré Van De Voorde en in verband met de publieke be langstelling, skoorde het voet baltomooi van V.K. Trappen Steels eveneens nogal hoog. Alleszins een sukses voor klu- bvoorzitter René De Baer en zijn verdienstelijke medewer kenden en de slotceremonie, werd er nog de trofeeënuitrei- king in aanwezigheid van sportschepen Urbain-Vercau- teren. De wedstrijden Schiftingen In de eerste reeks met V.K. Trappen Steels, S.K. Moer heide en F.C. 't Stamineeken, heeft de laatstgenoemde ploeg uiteindelijk nog de gro te finale gespeeld. In de stand na de schiftingswedstrijden eindigde F.C. 't Stamineeken evenwel met hetzelfde punte- naantal als V.K. Trappen Steels. Reglementair werden de geskoorde doelpunten dan beslissend en die balans, schommelde toen in het voor deel van F.C. 't Stamineeken. Tegen de organisatoren werd nochtans 1-1 gespeeld en na dien, verloor S.K. Moerheide met 3-2 van F.C. 't Staminee ken, De 2-1 winst van V.K. Trappen Steels tegen datzelf de S.K. Moerheide werd daarom ontoereikend en voor de organisatoren, werd het tenslotte nog de strijd om de derde en vierde plaats. In de tweede reeks werden F.C. Baanvrienden en V.V. Eendracht zowat met dezelf de situatie gekonfronteerd. Eerst zag er dat helemaal an ders uit door de afgetekende 4-1 winst van F.C. Baanvrien den tegen V.V. Eendracht. In de strijd met V.C. Bristol werd het slechts 1-1 en voor F.C. Baanvrienden, werd het toen afwachten op het laatste resultaat der reeks. In deze match behaalde V.V. Een dracht een 3-0 zege tegen V.C. Bristol en dat werd juist niet voldoende, voor het spe len van de algemene finale. Wedstrijd voor de vijfde en zesde plaats Voor de match tegen V.C. Bristol, hebben zich slechts een zevental spelers van S.K. Moerheide aangeboden. Niet helemaal verantwoord zelfs en desondanks, geraakten de Hammenaars nog het eerst op voorsprong. Toen V.C. Bris tol enigszins van de verrassing was bekomen, werd de stoot kracht méér op punt gesteld. Vooral tijdens de tweede helft liep het uiterst vlot en hebben de Sint-Niklazenaren, nog de meeste doelpunten geskoord (2-14). Wedstrfjd voor de derde en vierde plaats Een aantrekkelijke match tus sen V.K. Trappen Steels en V.V. Eendracht, met de orga nisatoren als de meest schot- vaardige ploeg. Dat werd ook nog voor de rust uitgedrukt met doelpunten van Mario Van Raemdonck en Mark Buytaet. Daarmee was V.V. Eendracht op een serieuze achtervolging aangewezen en ondanks alle inspanningen, werd de verdediging van V.K. Trappen Steels niet gepas- Liefhebbersvoetbal. FC Moerheide uit Hamme i (dw) het tornooi van FC Trappen Steels seerd. Deze laatste ploeg deed het trouwens beter langs Erik De Vlieger en daarmee werd ook de eindstand be reikt (3-0). Finale Twee duidelijk gemotiveerde ploegen aan de start van de finale: F.C. 't Stamineeken en F.C. Baanvrienden, met als gastspelers Patrick Bodson en Mark Beniers. Het werd ook een bijzonder spannende finale met de bei de ploegen: meestal in een vrij hoge versnelling. Daar door werd de attraktiviteit ook nog opgedreven en bij een tamelijk evenwichtig spel- vertoon, zouden er slechts weinig doelkansen worden af gedwongen. Een tweetal door F.C. 't Stamineeken met Jo- han Van De Walle en Karei Temest als de voornaamste smaakmakers. Ook F.C. Baanvrienden kon zich slechts bij momenten als gevaarlijk manifesteren en na het half uur, skoorde Geert Bosman voor de ploeg uit Beveren dan toch (0-1, 32' min.). Boeiend werd ook het vervolg en na de rust, zou F.C. 't Stamineeken enigszins moeten afhaken. Toen kon F.C. Baanvrienden zich als iets beter aanstellen, zonder echter het resultaat te kunnen forceren. Tijdens het laatste kwartuur trok F.C. 't Stamineeken nogal duidelijk de offensieve kaart en er wer den nu ook méér risico's ge nomen. Voor de ploeg uit Belsele werd dat trouwens fa taal en op enkele minuten van het einde, skoorde Patrick Bodson voor F.C. Baanvrien den (0-2, 86e min.). Tevens ook het doelpunt der beslis sing en aldus, won F.C. Baan vrienden uit Beveren niet he lemaal onverdient het bijzon der geslaagde voetbaltomooi van V.K. Trappen Steels in Belsele. Roger Van Laere Reeds voor de vijfde maal werd in Sint-Niklaas, het voetbaltomooi van F.C. In terdecor geoganiseerd. Het eerste lustrum trouwens en zoals bij de vorige edities, met een vrij ruim en aantrekkelijk programma. Thans ook met de deelname van een vijftal ploegen en daarvan, heeft 't Fort uit Nieuwkerken voor de tweede opeenvolgende maal het tomooi gewonnen. Vol doende ook voor het defini tief behoud van de wisselbe ker «Bert Dombree» en voor F.C. Interdecor, was er ten slotte nog de Fair-playbeker toegewezen door Marcel Boone en Norbert De Bock als de verdienstelijke scheids rechters. Door klubsekretaris Philip Van Hove en het orga nisatieteam van F.C. Interde cor, werden ook nog Joris Comet en Gino Nijs van S.K. Sint-Niklaas als re-gasten aan gekondigd. In verband met de publieke belangstelling werd er vooral 's zondags een hoog tepunt bereikt en het tomooi van F.C. Interdecor, werd ook nog goed voor een reeks spannende en tamelijk spor tieve wedstrijden. Liefhebbersvoetbal. FC 't Fort uit Nieuwkerken won het eerste lustrumtomooi van FC Interdecor (Iv) Liefhebbersvoetbal. Scheidsrechter Marcel Boone tijdens het eerste lus trumtomooi van FC Inter decor (Iv) De wedstrijden Schiftingen In voetbal tellen alleen de doelpunten. Dat ondervond F.C. Interdecor na het ope- ningspunt van Jack Wirken tegen F.C. 't Fort (1-0). Een ploeg die voor de rust nog de gelijkmaker bestelde en na dien met een own-goal van Peter Boon, zelfs op voor sprong klom (1-2). Uit een eindoffensief puurde F.C. In terdecor ook geen profijt en het was integendeel F.C. 't Fort, dat nog een derde doel punt skoorde (1-3). In een tweede wedstrijd waren F.C. Interdecor en F.C. Familia uit Sint-Niklaas, sterk aan elkaar gewaagd. De wederzijdse ver dedigingen hielden de brilsko- re op het bord en slechts tij dens de tweede helft, zou Chir s De Prijcker voor F.C. Inderdecor de wisnt kunnen forceren (1-0). Voor F.C. Fa milia was er nadien de match tegen F.C. 't Fort. De laatste ploeg skoorde in iedere helft één maal en een niet onver dienstelijk F.C. Familia, bleef hierop het antwoord schuldig (0-2). Voor F.C. Anitec en L.V.K. Ankerhof beiden uit Sint-Niklaas, was er toen de wedstrijd met een recht streekse finaleplaats als inzet. Finale Voor de belangrijkste wed strijd van dit tomooi, zou F.C. Anitec zich slechts met tien spelers aanbieden. Er gens ook een beetje spijtig en aanvankelijk, was van die minderheid niet veel te mcr ken. Naarmate dat de wed strijd vorderde werd F.C. 't Fort ook de betere ploeg en met twee doelpunten, werd dit ook duidelijk gesteld (2- 0). Een belangrijk moment in de wedstrijd werd nadien de strafschop voor F.C. Anitec. Deze werd echter door Yvan Maes naast geschoten en voor die ploeg, werd dit ook het begin van het einde. Een vlot kombinerend F.C. 't Fort skoorde trouwens nog twee maal en volgens het geboden spektakel, werd dat ook als logisch beschouwd (4-0). Het team uit Nieuwkerken won aldus nog vrij gemakkelijk voor de tweede maal het voet baltomooi van F.C. Interde cor in Sint-Niklaas. Technische resultaten: Schiftingswedstrijden F.C. 't Fort-FC Interdecor 3-1 FC. Interdecor-FC. Familia 1-0 FC. Familia-FC. 't Fort 0-2 FC. Anitec-LVK. Anker hof 5-1 Tijdens de laatste maanden werden er bij F.C. Samara in Smt-Niklaas, belangrijke wij zigingen doorgevoerd. Vooral dan aan de top en in de be- stuurskem, hebben Romain Tinck, Herman Van Caute- ren, René Tinck en voorzitter Flor Van De Eynde al afge haakt. Mensen die het des tijds bij de omschakeling van F.C. 't Beenhouwerken naar F.C. Samara ernstig meenden en waarvan het enthousiasme, ook al duidelijk is afgezwakt. Die zware taak wordt nu overgenomen door de over- blijvenden uit de kerngroep met Freddy Cerpentier, An- dré Albrecht en Kris Gijse- linck. Een drietal verantwoor delijken ook voor het voetbal tomooi van F.C. Samara in Sint-Niklaas en tijdens het vo rig weekend, werd er in de Kleine Breedstraat nog goed geskoord. Het werd daar trouwens nog een zeer ver zorgde organisatie met als verdere pluspunten: een dui delijke belangstelling, een aantal sportieve en genietbare wedstrijden en tenslotte, ook nog een goede leiding van het scheidsrechtersduo Roger Moortgat en Robert Van Steelant De wedstrijden Schiftingen Van het viertal deelnemende ploegen, werd R.C. Raap uit Sint-Niklaas als de algemene favoriet beschouwd. Dat werd ook reeds duidelijk tijdens de openingsmatch tegen F.C.Sa mara en daarin heeft R.C. Raap volledig aan de ver wachtingen beantwoord. Voor de organisatoren werd het tenslotte nog een afgete kende 8 - 2 nederlaag en met een, werd F.C. Samara ook naar de troosting verwezen. Dit werd nadien ook het lot van V.K. Were Di uit Steke- ne. Voor velen een verrassing trouwens en in deze match heeft een duidelijk versterkt F.C. Wazoo voor de eerste maal een brokje sensatie in het tomooi van F.C. Samara geweven. De ploeg uit Sint- Niklaas skoorde uiteindelijk tweemaal en V.K. Were Di, zou daarop het antwoord schuldig blijven (0-2). Troosting: Spektakel tijdens de troosting met twee ploegen, welke een zeer attraktieve match speel den Zowel V.K. Were Di als F.C. Samara waren daarvoor met de beste bedoelingen ge start en de beide formaties, hebben er zeker niet ontgoo cheld. De liefhebbers van doelpunten werden trouwens duidelijk verwend en er werd ook niet minder dan zeven maal geskoord. Daarvan heeft F.C. Samara er vijf voor de eigen rekening genomen Yvan Stroobandt doelmatig afgestraft (2-2, 81e min.). De forcing van R.C. Raap werd nu nog duidelijker opgedre ven en in die periode, hield Jan Van Gijsel de doelman van F.C. Wazoo de rivalen meermaals van een nieuwe goal. In de slotminuut werd die echter nog naar F.C. WA ZOO toegeschoven en met een vrijschop, bestelde Dan ny De Roeck toen de beslis sing (3-2; 89e min.). Voor R.C. Raap kon Gino Daman de laatste kans ook niet meer Liefhebbersvoetbal. FC Wazoo won het tomooi, georganiseerd door FC Samara (dw) en ondanks alle inspanningen, geraakte V.K. Were Di slechts aan een tweetal tegen- punten (5-2). Finale Voor de eindstrijd in het tor nooi van F.C. Samara, ston den de verwachtingen hoog gespannen. Ook enigszins be grijpelijk door de kwalitatieve waarde van de gastspelers in de beide ploegen. Door R.C. Raap en F.C. Wazoo werd dan ook een zeer attraktief spelpeil aangeboden. Span nend werd die finale alleszins en door F.C. Wazoo, werd ook nog het eerste doelpunt geskoord. Nogal vrij vroeg Stroobandt en Gino Daman, geraakte R.C. Raap echter niet aan de gelijkmaker. Ook na de rust zou deze ploeg vruchteloos blijven aandrin gen en bij de zeldzame coun ters, had F.C. Wazoo langs Wilfried Jochmans méér ge luk (2-0, 68e min.). Bijna on middellijk hierop werd het op de rand van buitenspel 2-1 en R.C. Raap wilde nu blijkbaar méér. Dat sukses kwam er op een tiental minuten van het einde bij een uiterst knappe kollektieve aanval en als Dan ny De Roeck van F.C. Wazoo zich ook nog een missertje permiteerde, werd dit door verzilveren en vrijwel verras send, won F.C. Wazoo uitein delijk het interessante voetal- tomooi van F.C. Samara in Sint-Niklaas Technische resultaten Schiftingen: R.C. Raap - F.C. Samara88 -2 V.K. Were Di - F.C. Wa zoo 0 -2 Troosting: F.C. Samara - V.K. Were Di Finale: F.C. Wazoo-R.C. Raap 33 -2 Wedstrijden voor de derde, vierde en vijfde plaats FC Interdecor-LVK Anker hof 0-1 FC Familia-FC Interdecor 1-4 LVK Ankerhof-FC Familia 2-0 Finale FC 't Fort-FC Anitec 4-0 Fair-laybeker: FC Interdecor Roger Van Laere Liefhebbersvoetbal. De tornooi-organisatoren van FC Interdecor (Iv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 30