Bazel X Y Z laureaat Renaat Ravlltsto nee Itorno oi Verkeersknelpunten in Temse Oppositie voelt zich uitgesloten in Kruibeke Het kiwiseizoen is gestart Vijfde omnisportkamp in Waasmunster Folklorefestival in Moerbeke-Waas Rekreatieve Durmejogging in Tielrode De Voorpost - 26.5.1989 - 31 Zoaltuxi Apple v „w Board (Continent) IV. V. In aanwezigheid van zyn moeder en zyn broeder werd de ons op 36-jarige leeftijd ontrukte Renaat Ravijts andermaal plechtig herdacht in de feestzaal van het stadhuis voor de gelegenheid volgelopen met toneelliefhebbers ter gelegenheid van de bekend making de resultaten en uitreiking van de prijzen van het reeds achtste tweejaarlijks toneeltornooi Renaat Ravijts dat reeds burgerrecht en prestige heeft verworven. Een artistieke avond die, al was het een snikhete zomeravond, de vele belangstellenden bleef boeien door de diversiteit van het gepresteerde. Polyvalent talent verzekeringsrecht en eko- juridische adviezen was hij Aalstenaar Renaat Ravijts nomie aan KU Leuven. spelend lid van een hand (1937) was een veelzijdig Beroepshalve afgevaardig- balklub en vooral toneel man die akademische titels de beheer en begaan met vergaarde: dr. in de rech- verzekeringen, fiskaliteit, ten en licentiaat notariaat sociale wetgeving, immo- aan de RUG en licentiaat biliën, geldbeleggingen en Brugge. artistieke standing en er- Hij was een zeer opge- kenning. Voor de voorzit- merkt akteur in Elsloo ter was Renaat Ravijts een vereerd met een eerste en ijveraar voor het liefheb- in het Kon. Landjuweel berstoneel wiens naam en met een derde prijs. Op 19 faam in ere moet gehou- oogst 1973 werd hij ons den worden, echter ontrukt. Ravijtstornooi Vijftien jaar na de dood We eten weer volop heerlijke kiwi's. De «Supreme Har vest» is namelijk het eerste schip dat de haven van Zee- brugge binnenliep met de nieuwe oogst kiwifruit uit Nieuw-Zeeland. Naar schat ting zouden er dit jaar wat minder kiwi's uitgevoerd wor den. 45 tot 50 miljoen pla- in het verleden wordt afge- enigszins beperkt door de zachte winter, dat werd ruim schoots gekompenseerd door de hitte van zomer en herfst, het ideale groeiklimaat. mens: akteur en regisseur van Renaat is de Werk bij almateursgroepen doch groep die het Renaat Ra- ook bij Theater Vertikaal vijtstomooi te zijner her- Gent en Korrekelder innering organiseert van mening in hun opzet ge slaagd te zijn. De deelna me van de verenigingen en de opmerkelijke resulta- In 1989 zal het kiwifruit aan- *en bewijzen dat. Toch geboden worden in de klassie- werd aan de formule ke éénlagige plateaus, losver- enigszins gesleuteld. De Voor burgemeester Anny De Maght laat Renaat Ra vijts een niet op te vullen leemte achter. Toch heeft Aalst ook nu een bloeiend toneelleven van kringen die het zelfstandig weten te rooien. De burgemeester alludeer de dan voorzichtig op het feit dat de oude stads schouwburg die ten dode opgeschreven stond, wel licht geresutareerd zal worden en aan liefheb berskringen nog heel wat kansen zal kunnen bieden. pese markt. De toekenning de start van dit kersverse ki- yan een quota per land zoals wiseizoen, viert de New Zea- Toneelstad teaus tegen 52 miljoen vorig jaar. Over de kwaliteit van de Nieuwzeelandse kiwi's anders niets dan lof. Al bleven de bestuiving en de bloemzetting pakt in tri-packs of in kratten jury bestond eerder uit af- van 15 en 31 plateaus. gevaardigden van de deel- De helft van het uitgevoerde Op 27 en 29 mei worden nog nemende toneelvereniein- frurt is bestemd voor de Euro- twee schepen verwacht. Met ge„ zelf. Alle afgevaardig- den bleken echter niet land Apple &Peaï Marketing stóeds konsekwent te zijn. Gracienne Van Nieuwen- schaft. Voortaan zal een Board, vertegenwoordigd en de Werkgroep besloot Dörgn, kuituurschepen nieuw, fijnmazig distributie- door Brian Atiken in Londen dan ook zelf de jurering net ervoor zorgen dat het en Nic Fissette in Sint-Trui- waar te nemen, transport van het schip naar den, tevens de oprichting van Deze werkgroep bestaat ,1. haar suksesvolle marketingor- ujt voorzitter Edmond G.L. Cooman, sekretaris Paul Sonck in opvolging van de Lokeren. Vorige zaterdag was Rob Hocke en his Boogie and Blues Band te gast. Deze Nederlandse formatie bracht de zwoele sfeer in de jazzklub (polo) ideale verkoopspunten sneller en soepeler verloopt. doch zelfs gekende aktrice en lid van de Werkgroep noemt Renaat een sociaal voelend man, relative rend, steeds tot helpen be reid en bovendien vol hu- De nieuwe lading kiwi's is aangekomen (dw). Tijdens de jongste gemeenteraadszitting in Kruibeke ger Weyn uit Kruibeke bevor deed de CVP-oppositic zyn beklag over het feit dat ze te derd tot korporaal. De ge- weinig b(j het beleid betrokken worden. «Er werd wel jpcenteraad aanvaardde tege- een werkgroep 'Openbaarheid van bestuur' opgericht maar in de praktijk wordt de oppositie genegeerd», stelde raadslid Erik Blommaert vast. De raadsleden wensen in de toekomst uitgenodigd te wor den als er hoorzittingen wor den ingericht, als er manife staties zijn van gemeentelijk belang en bij werkbezoeken van hoge funktionarissen, zoals onlangs gemeen schapsminister Sautvens van openbare werken. «De oppo sitie wenst een positieve bij drage te leveren bij het ge meentebeleid. Het stelselma tig onthouden van deze infor matie aan de gemeenteraads leden betekent dan ook een ernstige belemmering in hun streven om hun gemeen temandaat naar behoren te wordt verstoord door jonge ren met bromfietsen. Daarom 1990. zal aan dc ingang van hel park 0ok hct ve„oek va„ p^. een verkeersbord worden ge- brigadier Guido Paelinck om plaatst dat de toegang voor de pertode van disponibiliteit bromfietsers verbiedt. voor per„0„ujke aangele. Tijdens dezelfde gemeen- genhcdc„ ,e verlengen met teraad werden in besloten zit- zcs maande„ werd ingewil- ting drie arbeiders benoemd jjpd in vast verband bij de ge meentelijke technische Alfons De Laet werd aange- dienst. Dirk Van Puymbroeck duid als kandidaat voor de werd benoemd tot geschoold Kontaktkommissie Linkeroe- arbeider A en Peter Van Pol- ver Sektie Kontrole, bij de fliet en Bart Bolsens werden gasmaatschappij IGAO, en aangesteld als halfgeschoolde Alfons Claes wordt voorge- arbeiders A. dragen als kandidaat voor het In de gemeentelijke lagere mandaat van kommissaris bij jongensschool werd Dieter de interkommunale Intergem. Meganck uit Sint-Niklaas vast De gemeenteraad besloot nog benoemd als leerkracht. Nico eenparig, een verzoek in te Mossu uit Sint-Pauwels werd dienen bij de koning om de aangesteld als bijzonder leer- eretitel van het ambt van bur- meester lichamelijke opvoe- gemeester te verlenen aan ding. Hij vervangt Hilde Can- Georges Verberckmoes, die gedurende 25 jaar burgemees- ter was. sluiting en de betonnen rust- ge brandweerdienst werd Ro- P.V.B. vervullen», betoogden zij. De meerderheid ging vervol gens niet in op het voorstel van CVP-fraktieleider André Lardon om een tegemoetko ming van 350 frank per maand te verlenen aan huurders van een personenalarmsysteem. Burgemeester Denert vond dat dit een taak was voor het OCMW en niet voor het ge meentebestuur. Volksunieraadslid Raymond De Roeck kloeg nog het van dalisme aan in het buurtpark Het Fabriekske te Rupelmon- de. Niet alleen de beplantin gen worden er regelmatig ver- fijn die in bevallingsverlof is. nield, maar ook de draadaf- Bij de gemeentelijke vrijwilli- Lokeren. Leden van WV-toerisme werden t.g.v. het 25-jarig bestaan op het stadhuis ontvangen (polo) betreurde Marcel Carlier die in februari 11. plots overleed, penningmeester Ronald Schollaert en le den Maurits De Smet, Ella Looman, Dolf Sedeyn, Ward Uyttersprot, Tuur Van den Brulle en Gra cienne Van Nieuwen- borgh. Geld? Voorzitter Edmond Cooman is van mening dat het zelfs als Vlaanderen 40% meer aan kuituur zou spenderen, met overheids steun voor kuituur, het in de toneelsektor nog steeds pover gesteld is. Gelukkig heeft de Werkgroep ande re steun. Voor geld doen de groepen het immers ze ker niet. Wel voor het be komen of behouden van Al wie vertrouwd is met het verkeersgebeuren in Temse, zal het wel al opgevallen zijn dat steeds weer dezelfde verkeersknelpunten voorkomen. Het betreft hier een aantal plaatsen waar de weggebruikers zich geregeld 'aten ver'eiden om een verkeersovertreding te begaan, mor. «We kunnen hém Der8eUi'ce situaties leveren diks wij ls een gevaar op voor best eren door te trachten de andere. weggebruikers en verhogen hiermee de ver keersonveiligheid in het algemeen. Om op deze proble men nogmaals de aandacht te trekken, publiceren we de lyst van de meest voorkomende verkeersknelpunten op het grondgebied van Temse. Deze lyst werd trouwens reeds besproken in de gemeentelijke verkeerscommissie van 11 mei 1989 en van enkele aanvullingen voorzien. Hierbij dient wel nog opgemerkt te worden dat deze opsomming verre van volledig is, maar in ieder geval wel de belangrijkste verkeersknelpunten aangeeft. bouwde kom: 60 km/u. goed toneel te brengen. Grensoverschrijdend en kwaliteitsvol. Het stadsbe stuur wil initiatieven ne men om Aalst steeds meer en meer een toneelstad te doen worden». Vergelijken... de parkeervakken; kruispunt Kouterstraat - A. Wauters- straat - Vrijheidstraat - Schel- destraat; Pastoor Boelstraat: stationeren aan de verkeerde kant van de weg; School straat: parkeren tussen de bei de inritten van de akademie (bushalte!); Schcldcstraat, tussen Boodtstraat en Markt; Veerstraat; Wilfordkaai, t.h.v. de terrassen; Gasthuis straat, aan de zijde van de school; Leie, op het fietspad. Steendorp: Gelaagstraat, aan de school. Bij het afronden van de Gemakkelijkheidshalve zijn mooie avond waarbij mu- de verschillende knelpunten ziek en zang werden inge- onder te verdelen in een aan- schakeld en uitgevoerd op tal kategorieën, waaronder het niveau betreurde voorzit- sne' rijden en het fout par- ter Cooman dat de deelne- K®ren de meest voorkomende Enkele van bochten: Gentstraat (Tielro- Schooluitgangen Aan de meeste scholen van gevaarlijkste Temse heerst 's morgens, 's middags en 's avonds, gedu- de), t.h.v. de steenbakkerij; rende ongeveer een half uur- Hogenakkerstraat (Tielrode), tje, een enorme verkeers- - ■- we de chaotische toestanden weinig de opvoeringen van die r<md sommige scholen de andere deelnemers heersen als de kinderen met meemaken. «Hoe kunnen ze de eigen prestatie eva lueren als ze die van hun tegenstanders niet hebben meegemaakt»... enkele scherpe bochten; Doornstraat (Temse), t.h.v. de spoorwegovergang; Haas- donkse Steenweg (Veile), t.h.v. de Barbierbeek; Hospi- tot de onveiligheid van de de auto worden afgezet of taaistraat - Heirputstraat schoolomgeving. Deze onvei- opgehaald; toestanden die ve- (Steendorp), enkele scherpe ijge situatie zet weer andere bochten. chaos. Een groot deel van de ouders brengt immers hun kinderen met de auto naar school en draagt hiertoe bij le gevaren met zich meebren gen voor de kinderen die niet met de auto naar school komen. Fout parkeren Het fout parkeren is een pro- Te hoge snelheden De meeste wegen in Temse treft" hier meestal kortpar- waar té hoge snelheden wor- keerders die voor vijf of tien den genoteerd, zijn tamelijk minuten parkeren om event- ouders, uit angst, ertoe aan om ook hun kinderen met de auto naar school te brengen, waardoor het nog wat gevaar lijk ook het ontslag van twee brandweerlieden. Marcel Verhaegen uit Kruibeke ver laat het korps omdat hij de banken moeten het hier ont- pensioengerechtigde leeftijd gelden. Het raadslid diende van zestig jaar heeft bereikt daarom klacht in tegen onbe- en Rafael De Jonghe uit Ru- kenden. Om dergelijke van- pelmonde diende zijn ontslag dalenstreken in de toekomst >n om gezondheidsredenen, te voorkomen stelde hij voor De gemeenteraad nam ver- om de politie meer toezicht te volgens akte van de vraag van laten uitoefenen op woens- Jozef Van Poeck, bestuurs- dagnamiddag en de zaterdag. chef bij de gemeentelijke ad- De Roeck stelde ook vast dat ministratie, om vervroegd op de rust in dit parkje geregeld pensioen te worden gesteld ird door jonge- me' ingang van 1 februari bleem dat m Temse een eïhte" "j,"/'.w^d' en plaag geworden is. Het be- "0^fhfB Pa»^"eren te voet of met de fiets durven komen. Een oplossing bieden voor dit probleem is niet zo J.uuiwiijtt iiiniuivii punvolUI UU1 C veilt- J-r brede, drukke invalswegen, jes boodschappen te doen (al- e?nvoud'8- Een 8?ed b?" waar het wegbeeld dikwijls hoewel er ook zijn die vele "*erblJ zou Zlln om de uitnodigt om snel te rijden, uren aan één stuk fout gepar- °uders ertoe aan le zeUein om Ook bij het doorrijden van de keerd staan). Dit gebeurt ech- P eveatueel nabijgelegen '«op plaatsen dilom dive™ 5*?^ redenen moeten vnjblijven: J van het verkeer. bebouwde kom wordt de snel heid veelal onvoldoende ver minderd om een veilig ver keer te garanderen. Speciale aandacht dient te worden bes teed aan de gevaarlijke boch ten, die soms op onverwachte plaatsen te vinden zijn. De belangrijke wegen waar de werkelijke gereden snelhe den geregeld boven de maximaal toegelaten snelheid liggen zijn de volgende: Elversele: rijksweg N41 Pont- weg, Nieuwe Steenweg: km/u. en dan te voet hun kinderen te gaan afhalen, waarborgen van 'voldoende He'B "ouwens de bedoeling uitzicht op kruispunten, open- de voor laten van poorten en uitritten, enz. Derhalve betekent dit fout parkeren ook een gevaar voor het verkeersverloop, denk maar aan een mogelijke doorgang voor de brandweer of een aanrijding op een kruispunt wegens té slecht zicht. De plaatsen waar der- 60 gelijk fout parkeren voor komt zijn veelvuldig, zodat Melsele. Toneelvereniging Reynaert bracht in regie van Frank Van Laecke, «Elektra» van Sofokles op de planken. Akteurs: Lieve Van der Aa, Milène Van der Aa, Veerle Cools, Frank Van Laecke, Luk Allaerts en Jan Laenens. Tielrode: Burgemeester Hey- hier slechts de meesfvoorko- manstraat: 60 km/u. mende gevallen worden opge- Temse: Cauwerburg: 60 km/ somd: u.; Hoogkamerstraat - be- Elversele: kruispunt G. bouwde kom: 60 km/u.; Braemstraat - Dorpstraat. Krijgsbaan - viadukt: 40 km/ Tielrode: kruispunt Ge- u.; Krijgsbaan - bebouwde ntstraat - Bettehemstraat. kom: 60 km/u.; Veile: 60 km/ Temse: Kasteelstraat, onder- u- meer vóór de brandweer; Steendorp: Kapelstraat - be- Markt, buiten de afgebaken- iedere school van Temse e regeling uit te werken waar door de schoolomgeving er veiliger kan op worden. Weldra zal in onderlinge sa menwerking tussen rijkswacht en politie streng opgetreden worden tegen voormelde ver keersknelpunten in Groot- Temse, nl. té hoge snelheden, het fout parkeren en de schooluitgangen. Terloops wenst me de bevol king er nogmaals attent op te maken dat het oversteken via de zebrapaden dient te gebeu ren en dat de overstekende voetgangers dan ook door de automobilisten gerespekteerd zouden worden. Tijdens het eerste weekend sterde. van augustus organiseert Dit jaar zullen vijf buiten volksdansgroep Toon en Tine landse groepen uit Joegosla- uit Moerbeke-Waas naar jaar- rw. lijkse gewoonte een interna tionaal folklorefestival. De sportkamporganisatie zoekt nog steeds naar mede werkers. Van 21 tot en met 25 augustus organiseert de sport kamporganisatie vart de sport raad voor de vijfde maal een wegstraat 19 te Waasmunster, omnisportkamp in Hoogen- tel. 052-46.19.62. Belangstel- donck, aan de Nijverheids- lenden voor deze vijfde om- laan. Het programma begint nisportkamp kunnen reeds ii stilaan vorm te krijgen, leder schrijven jaar hebben de organisatoren adressen, vië. Polen. Oostenrijk, Portu- steeds meer begeleiders nodig Redaktieraad gal en Frankrijk deelnemen, om het geheel draaiende te Vierschaarkroniek alles samen zo'n 150 volks- houden. Wie de evolutie van dit festi- dansers. Alle groepen komen r p 4 centiaten lichamelijke opvoe- val, dat inmiddels aan de zes de uitgave toe is, van dichtbij volgt, is wellicht vertrouwd met de gestadige groei de" vooravond^ i'STo? *h week te helpen begeleiden spraakstrukturen. Ook de kunnen steeds kontakt opne- sport-; en kultuurraad werden men met Patrick Bart, Lange opnieuw samengeroepen. On- Veldstraat 4, tel. 091-48.40.78 langs werd de redaktieraad of met Koen David, Spoor- van de Vierschaarkroniek sa mengesteld. Deze bestaat uit burgemeester Strobbe, sche pen Rudi De Maere, PW- raadslid Gunther Philips, Danny De Schepper - Gem- bel, Eric Van Mele - SP, Er- win Verdunnen VU en één vertegenwoordiger van het OCMW Jozef Moens. Verder vertegenwoordigt Luc Van op vermelde In de Heidegemeente is enke le maanden na de installatie nieuw huiswaarts dinsdag voormiddag 9 augustus. om de ongeveer tweehonderd kinderen gedurende deze IW luaaiiubii na ut lUSUUIdUC van de nieuwe gemeenteraad Ack" d«'ultuurraad en Hen- op verschillende terreinen n Macs de sportraad, vorm gegeven aan allerlei in- De belangrijkste wijziging dit Zoveel mensen een onderko- jaar is dat het festival niet men verschaffen is geen sine- langer plaatsvindt in de sport hal van Moerbeke, maar in een grote tent van 1.100 nv kure. Daarom is Toon en Ti ne op zoek naar gastgezinnen die tijdens het eerste augus- die wordt neergeplant op de tusweekend twee gasten gemeentelijke sportterreinen, hun huiskring kunnen opne- Voor de tweede maal vinden De startplaats is gesitueerd voorzien voor de oudste en dit jaar de Durmefeesten ter hoogte van café Ons Stee- jongste deelnemer en voor de plaats te Tielrode. ven, Gentsttraat 179 te Tiel- groep met het grootste aantal De gemeentelijke sportdienst rode. deelnemers, organiseert in het kader hier- Natuurlijk wordt ook nu weer De deelname is volledig gatis van op zaterdag 3 juni te 17 de nadruk van deze jogging en omvat een verzekering te- kele dagen als gastgezin te uur een rekreatieve jogging, gelegd op het rekreatieve as- gen lichamelijk letsel, fungeren, of kent u belang- Durmejogging die de kans pekt. Wel zal de mogelijkheid Voor en na de jogging is er zestigplussers en minder-vali- stellenden in uw vrienden- biedt om op een ontspannen- bestaan, voor lopers die iets kleed-en-wasgelegenheid den willen bijwonen. En kring, dan kunt u steeds kon- de manier een aantal kilome- sneller willen hollen, om van voorzien in de gebouwen van vooral willen de organisato- takt opnemen met de verant- tertjes te «verzetten». start te gaan een tiental meter V.K. Tielrode, waar tevens ren nu eens eindelijk komaf woordelijke voor de huisves- Het rustige parcours van ong. vóór de joggers. Er zijn geen de inschrijving voor de jog- maken met de schier ondraag- ting. Marcel Verschraege. Be- 6 km. loopt volledig langs- prijzen voor de snelste of eer- ging plaatsvindt vanaf 16 uur. lijke hitte, die telkens weer de gonialaan 18 in Moerbeke- heen de potpolder en wordt ste deelnemer. deelnemers en bezoekers tei- Waas, tel. 091/46.83.15. gelopen op verharde wegen. Wel worden er aandenkens M.R. De sporthal is immers te klein men en op deze manier hun geworden voor de voorstel- kulturele horizon willen ver- ling op zaterdagavond; bo- ruimen, vendien is ze moeilijk toegan kelijk voor de rolstoelgebrui- Bent U geïnteresseerd om e kers die de speciale maandag- namiddagvoorstelling voor

De Voorpost | 1989 | | pagina 31