Jaarboek Heemkundige Kring Belledaal van de pers Vijfde Sint-Maartenbarbecue Teleshop tweedehandskleding breidt uit Erekanunnik Albert Coppens overleden Nieuwerkerks Graphidec verhuist naar Kobbegem Volksunie heeft nieuw bestuur Bibliotheek Oude Gentbaan gesloten 4 - 26.5.1989 - De Voorpost Heemkundige Kring Belledaal Affligem publiceerde zijn reeds vierde Jaarboek. Getuige alleszins van permanen te aktiviteit. De Heemkundige Kring zit inderdaad niet stil en is reeds aan de voorbereiding toe van de viering van zyn eerste lustrum. Het lag inderdaad van bij van Teralfene, het ge- de stichting in 1984 in de meentelijk onderwijs bedoeling dat de Kring als wordt er in extenso behan- bewijs van zijn werkzaam- deld door erevoorzitter heden ieder jaar een Jaar- René Mertens; VTB-VAB boek zou publiceren en en wandelklub worden er dat is dan ook telkenj are zeer uitgebreid beschreven het geval geweest. Het door Laurens Van der keurig uitgegeven boek op Schueren, Rik De Bolle kwartoformaat telt 140 pa- uit Essene heeft het over gina's tekst met tal van Andreas Avelinus en W. zwart-wit foto's en fac-si- De Leyn over de Broeder- milé dokumenten. schap van de H. Drievul- Het brengt een beeld van digheid, treffende staaltjes wat de kring tijdens het van humor op school ko- verlopen jaar zoal heeft men van de hand van L. meegemaakt. Steppé en Louis De Brue- Leo De Rijck belicht er de cker kan U er in meema- dorpsfiguur Treezens Sus ken met René Mertens. in, W. Cobbaert heeft het Verder heeft Pieter Mi- over het geslacht Cobbaert chiels het over Femand den Boy (postbode), Frans Moortgat over Hekelgem- se soldaten onder Napo leon, W. De Leyn over Onze-Lieve-Vrouw ter Nood uit Teralfene en tot slot snuift Rik De Bolle uit de Oude Doos. De Heemkundige Kring Belledaal telt momenteel een 70-tal leden uiteraard meest uit de regio doch ook van ver daar buiten. Voor het lidmaatschap en voor de werking schijnt de provinciegrens wel een heuse barrière te zijn. Dit jaarboek is, zo lang de voorraad strekt, te beko men voor 300 fr plus even tueel 40 fr verzendingskos ten bij de Heemkundige Kring Belledaal p.a. M. De Leyn - Kertens, Aer- hulst 53 te 1780 Affligem. LHH Aalst. De toegang tot de NMBS parking, de grootste van ons land (a) Was er al een geslaagde opendeurdag in het Sint- Maarteninstituut te Aalst, de barbecue die op zater dag 20 en zondag 21 mei werd georganizeerd, ken de een al even groot suk- ses. In feite gaat het zowel voor de opendeurdag als voor de barbecue om akti- viteiten die in Aalst wijd en zijd bekend zijn. De barbecue wordt traditio neel verzorgd door het le rarenkorps en dat was ook dit jaar weer zo. Op een aangename manier kon den ouders, oud-leerlin gen, sympatizanten en na tuurlijk ook de leerlingen aan tafel aanzitten voor wat je kan noemen een verrukkelijke maaltijd. En op die wijze draagt men natuurlijk zijn steentje bij tot het welzijn van de school. De opbrengst van deze barbecue zal overi gens besteed worden aan het aankopen van nieuw meubilair voor de twee grote schoolrefters. Een honderdtal leerkrach ten, opvoedend en admini stratief personeel, de di- rektie en een flink aantal leerlingen zorgden voor een vlotte bediening. DA Aalst. Gauw even noteren wat de familie drinkt. De barbecue in het Sint-Maarteninsti tuut werd een sukses (a) «De Shop» nieuw magazijn in Moorselbaan Vzw HAK, Hulp-, Ad- kans te geven, te laten her- dene projekten, waaron- vies- en Kontaktcentrum waarderen en ter beschik- der het krisis-interventie- Aalst is duidelijk in volle king te laten stellen tegen centrum Niemandsland, expansie. minimale prijzen. Kom eens kennismaken, u Haar deelinrtiatief Tele- Met grote zorg en toewij- zal verrast staan van de shop Tweedehandskleding ding werken ongeveer 40 degelijk - georganiseerde is een vast begrip gewor- vrijwilligsters aan de uit- werking, den i Aalst en kan rekenen bouw van deze suksesvolle Het moederhuis Teleshop op de medewerking van de recyclagezaak die uniek is tweedehandskleding be- bevolking. in haar opzet. vindt zich in de Pontstraat De toevoer van de kleding Om de bevolking van de 58. Tel. w053/78.95.52. wordt immers door de hele streek van Aalst nog Het is open van dins- tot goodwill van velen verze- meer tegemoet te komen, en met vrijdag van 13.30 kerd. opent Teleshop een bij- tot 17 u. en bovendien op Hoe meer kleding wordt huis op de Moorselbaan, zaterdag van 10 tot 16 u. afgeleverd, hoe strenger 13, Aalst, «De Shop». De nieuwe afdeling, «De de selectie kan gebeuren Het moederhuis Teleshop Shop» bevindt zich aan de en hoe degelijker het aan- blijft als basiswerkplaats Moorselbaan 13., tel. 053/ bod in de magazijnen. bestaan en bevoorraadt 21.32.56. Open van maan- Daarom blijft Teleshop het nieuwe verkooppunt, tot en met vrijdag van haar verzoek naar eenie- Met de opbrengst wordt 13.30 tot 17 u. en op zater- der richten om verder ge- verder gewerkt door de dag van 13.30 tot 16.30 u. dragen kleding een nieuwe VZW HAK aan verschei- LH Aalst. De koks van dienst hebben er nog veel plezier in. Deze mannen van het Sint- Maarteninstituut hebben er nog goede moed op (a) Gisteren donderdag werd Meldertenaar E.H. Al- bert Coppens in de leeftijd van 84 jaar in aanwezig heid van mgr. De Bisschop na een plechtige dienst in de Sint-Baafskatedraal te Gent bijgezet in de grafkelder van het Sint-Baafskapittel van Maria- kerke. E.H. Albert Coppens was een tijdgenoot van wijlen Deken van Aalst Constant De Vos en van P.ater Beenediktijn Albert Baert, reeds een halve eeuw werkzaam in de missies van Transvaal, beiden eveneens illustere meldertse zonen. Albert Coppens, zoon van de gemeenteontvanger en broer van een mijningenieur die een rol speelde bij de mijnramp in Marcinelle werd te Melden geboren op 10.1.1905 en werd priester gewijd in 1932. Hij was erekanunnik van het Sint-Baafskapit tel, erediocesaan hoofdinspekteur van het vrij tech nisch onderwijs en direkteur van de Zusters vanj O.L.V. Visitatie. Eerder was hij direkteur van heti Hoger Technisch Instituut Sint-Antonius te Gent. Hij was doctor in de wijsbegeerte en vereerd met] nationale onderscheidingen, o.m. kommandeur in; de Kroonorde. Mei Op diep ders Brut Veri bed cha In d geb Car Me Op san Na: pro De ner MO Wil Le Aalst. In het Sint-Maarteninstituut werden alle beschikbare krachten ingeschakeld om de barbecue vlot te laten verlopen (a) De firma Graphidec uit Nieuwerkerken, Sint-Ro- chusstraat 15 verlaat de regio en verhuist eerlang samen met de firma Ma- chinimp naar Kobbegem bij de papierreus Hasel- donckx aan de Breker. Een centralisatie gegroeid uit noodzaak in het voor uitzicht van Europa 92. Momenteel worden in Kobbegem de gebouwen bedrijfsklaar gemaakt en wordt uitgekeken naar nieuwe afnemers vooral in Nederland en in Noord- Frankrijk. Samen met de zowat 40 arbeidskrachten uit Gra phidec heeft Haseldonckx nu ongeveer 220 werkne mers in dienst. En het ziet er volgens de eerste prog noses naar uit dat het per soneelsbestand nog aan uitbreiding toe zal zijn. Er werd in elk geval in de regio Asse reeds een huis-aan-huisaktie ge voerd. Kaderleden, be dienden voor gespeciav seerde machines en m< gazijnbedienden zouds er welkom zijn. H®. De firma heeft inderdaa|V( met de nieuwe direktie ge. wind duidelijk in de zeil» t0i Graphidec en MachinimPu werden inderdaad kon 74 plementair bij Has®00 donckx waar o.m. perse00 neelsbeheer, financiën e logistiek kunnen geglobs - liseerd worden. i m£ Graphidec en Machining |<0' blijven alleszins zelfstan Eu dig bestaan. O.m. weger de gekendheid van hu0l merknaam. Graphide In verkoopt inderdaad mate ve riaal en machines aan gre on te drukkerijen in ons lan en in Luxemburg en I chinimp verkoopt uitruj ting voor de grafische sel tor als camera's persen. Haseldonckx verhandi papier, karton en brief omslagen in de groc handel. Aalst. Voorlopig blijft de parking aan het groot college behouden. Voor de automobilisten is dat goed nieuws (a) Tijdens de statutaire driejaarlijkse vergadering van de arrondissementele raad werd het VU-bestuur arrondissement Aalst hernieuwd. De verkiezing werd geleid door voorzitter Pol Van den Brempt, voorzitter van de Partijraad van de VU. Arrondissementeel voorzitter Willy De Saeger (Ninove) en arr. sekretaris Maria Van Caenegem (Herzele) werden met meer dan twee derden der stemmen herverkozen en dus in hun funkties bevestigd. Naast de nationale mandatarissen die ambtswege in het bestuur zitting hebben werden als bestuurslid verkozen Mieke Blommaert uit Gijzegem, Willy Vaqn Mossevelde uit Aalst, Danny Denayer uit Aalst, Bert De Cremer uit Denderhoutem, Rita Borreman uit Geraardsbergen, Koen De Lobel eveneens uit Geraardsbergen en Erwin Vermeire uit Denderleeuw. Het arrondissement Aalst zal in de nationale partijraad vertegenwoordigd zijn door Willy Van Mossevelde en Erwin Vermeire. LH Wegens verbouwings werken aan de kleuterklas aan de Oude Gentbaan gaat de wijkbibliotheek fi liaal Terlinden dicht. Op de gemeenteraad werd na diskussie beslist dat het bi bliotheekfiliaal zal overge bracht worden naar het lo kaal in het HRITO in de Welvaartstraat. In afwach ting dat deze wijkbiblito heek operationeel wordl kunnen gegadigden zid wenden tot de hoofdbij bliotheek in De Werf in d< Molenstraat. Lezers nog in het bezit zijn een boek, kunnen dat De Werf inleveren. Aalst. De nieuwe parking aan de Moorselbaan krijgt stilaan zijn definitieve vormge ving (a) Aalst. Werken aan de Oude Gentbaan hebben voon gevolg dat het bibliotheekfiliaal dicht gaat (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 4