Postkantoor van Lede toont reilen en zeilen Forum met signaal- en bewaklngsfunktie Roger Raveel Recent Minister Tindemans opent vandaag Etna te Erembodegem Info-avond rond vandalisme Erpe-Mere De Voorpost - 26.5.1989 - 5 Petanque Vakantiegenoegens Vakantiegenoegens Erpe-Mere speelt petanque op zondag 28 mei, dit alles in een gemoedelijke sfeer onder vrienden. Aanvang om 14 uur op de banen achter het Gemeentelijk Centrum in de Nieuwstraat te Mere. Info Dolf Vermeiren, tel. 053/80.27.96. Om het aanbod van de direktie van het distrikt De gaan Met K.W.B.-Mere op stap Op zaterdag 27 mei trekt KWB-Mere op stap naar de diepzeehaven van Zeebrugge, het vakantiehuis Duinse Pol ders in Blankenberge, de duinen, de zee en tenslotte de stad Brugge. Vertrek op het dorp in Mere om 7.30 u. De deelnameprijs bedraagt 300 fr. per persoon (bus, bezoek haven, fooi Mnse Md» Kan men picknicken o. een dagschotel ™f Open-Deur-Dagen nen bieden. En voor hen Gent, nml. het organise- weekend van Lede Om- ren van een groots Open- megang. De deuren staan Deur-dagen, met allerlei wagenwijd open voor het aktiviteiten errond, werd publiek: zaterdag 27 mei onder de stimulans van de van 14.00 tot 18.00 u. en door tijdens het zal Ray Franky, zelf een gebruiken aan 250 fr. Inschrijven kan bij Herman Troch of Camiel Schockaert. Met K.W.B.-Burst op uitstap Op zondag 28 mei organizeert K.W.B.-Wandelklub Reinaert in samenwerking met Vakantiegenoegens een daguitstap te De Lausnay met entoe- tot 17.00 u. Maandag 29 ex-postman, optreden. De Derde Leeftijd wordt voor die aktiviteiten verwacht in de nabijgelegen zaal «Volkskring», terwijl in een tent tussen het Post kantoor en het Rijks- siasme en met spoed een mei en dinsdag 30 mei zijn wachtgebouw de gewone Vriendenkring van de Post voorbehouden voor van Lede opgericht die Leedse schooljeugd voor het organiseren van omdat volgens de postont- de bezoekers even kunnen en verpozen. In het postkantoor zelf - - - de Open-Deur-Dagen te- vanger vooral de derde worden de aktiviteiten van Nassogne, een aangenaam vakantiedorp in de Luxemburgse Vens als werkgroep zou leeftijd zijn voordeel kan een modem postbedrijf provincie. TT - - - De deelname in de onkosten bedraagt 250 fr. voor volwasse nen en 200 fr. voor kinderen tot en met 14 jaar, of maximum 1.000 fr. per gezin. Vooraf inschrijven bij D. De Brouwer, Wilgendreef 18 te Burst. fungeren. Hun eerste rea- doen bij de kennis van de getoond aan de hand van lisatie, de 1ste Open- Deur-Dagen van Lede houden heel wat in en ste venen duidelijk op sukses af dat, zo hoopt de werk groep, in de toekomst her haald zal kunnen worden. werking en het diensten aanbod van een postkan een video-film, kunnen de bezoekers alle mogelijke Aalst. Het warme weer lokt de mensen naar de terrasjes. Op de Grote Markt bleef haast geen plaats onbezet (a) Lede Dartskampioenschap Dartsklub Just Nevest organiseert in lokaal Soetekin het Tijdens een perskonferen- Dartskampioenschap van Groot-Lede. Selekties op zondagen tje werden de Open-Deur- 10 en 17 juni en finale op zondag 24 juni. Dagen voorgesteld door Ongeval Op de Brusselseteenweg te Oordegem deed zich rond 21 u. een verkeersongeval voor waarbij Dorothea Van der Stuyft, Oud Smetlede 99 te Smetlede werd gekwetst. toor, werd een dag voor de dokumentatie met uitleg derde leeftijd voorzien, krijgen, zijn er tentoon- maar gezien het sukses en stellingsborden opgesteld de massale respons op het met informatie over de initiatief vanwege de be- post en in de garage wordt jaardenbonden, wordt een een filatelistische tentoon- en ander voorzien voor de stelling opgesteld en er Derde Leeftijd op dinsdag wordt voorzien in een dag- Vaderkesdag o.a. de postontvanger Luc 30 en woensdag 31 mei~ stempel en een filatelisti- De Lausnay en door leden Voor de ouderen is er een sche briefomslag. En dan van de Direktie Gent. Luc koffietafel voorzien en zij is er ook nog de traditione- De Lausnay stelde in zijn zullen kennis kunnen ma- le prijskamp met vragen inleiding dat een modern ken met alle voorzienin- die zullen gevonden kun- postkantoor een bedrijf is gen en sociale mogelijkhe- nen worden in de ruimten In zaal Sint-Martinus te Oordegem organiseert de Kon. van algemeen nut en dan den die een postkantoor die openstaan tijdens deze Harmonie Sint-Martinus op zaterdag 3 en zondag 4 ter ook als een bedrijf gerund gelegenheid van vaderkesdag «paling voor vader». moet worden. En als groot J3e Eventueel telefonisch bestellen bij Roger De Rouck (091/ euvei Vond hii dat het nu- 90 68.05.48) of bij Jozef Huylebroeck (091/69.05.94). bliek niet voldoende od de j lila Tot uiterlijk 31 mei kan U ook bestellen bij Oktaaf Aelbrechl, ooeï met voiaoenae op ae Wp.bpp.chp p|H hPinV OGdBfl -dm Putbossstreat 29 te Papegem, bij Jan De Moor, Oude Henweg hoogte is van welke moge- VBNIBBrMIBIBIU UCIMVIUCUCII coir 74 te Oordegem, bij Patrick De Coensel, Hoging 50 te hjkheden zowel op gebied 359 Oordegem of bij Carine Van Canneghem, Grote Steenweg te van verzending, kommuni- ,rs( Oordegem (dagbladhandel). katie, financiën en zelfs a sociaal dienstbetoon de Karei De Gucht te Lede pOSt te bjeden heeft. Daar- Europees parlementslid Karei De Gucht spreekt te Lede a.s. om heeft hij die gelegen- maandag 29 mei te 20 u. voor de P.V.V.-Jongeren over «De om Open-Deur- tonkurrenttepositie van onze K.M.O.'s in het perspektief van organiseren met Europa 1992». -5 .0n K beide handen gegrepen: hu Ongeval hij wil de drempelvrees ide In de Hoogstraat liep Ledenaar Kris Van der Haeghen van het publiek wegwerk te verleden woensdag zware verwondingen op bij een verkeers- en door een open-deur- grc ongeval. politiek, lam en een postbode aan kun- Open-Deur-Dagen. Aalst. Een gedeelte van de doorsteek aan de Keizershallen werd reeds gesloopt (a) I Aalst. Rerum Novarum in de Keizershallen. Een massale belangstelling (a) Het verkeersbeleid beïnvloeden ten goede is de doestelling van het verleden zondag opgestarte «Forum voor Ver keersbeleid» te Aalst. Een aantal tot dan toe geïsoleerde wjj korganisaties en een paar nieuwelingen die eigen noden in hun buurt ontdekten verenigden zich onder de nationale leuze dat eendracht macht baart. Gangmaker van de tot- slagen zich zelf overbodig standkoming van Forum is te maken, de Aktiegroep Langzaam Bij het verkeer te Aalst Verkeer van de buurt van worden inderdaad een de Rozendreef. Maken er aantal scheefgetrokken si- verder van deel, het Wijk- tuaties vastgelegd. An- komitee Horebekeveld ders-validen, zwakke weg- (Botermelkstraat, Sint- gebruikers en senioren Paulus), de aktiegroep «genieten» er immers een Graanmarkt «Park Eren, eerder stiefmoederlijke niet parkeren», de Aal- behandeling. Forum wil sterse afdeling van de Ka- uiteraard aan deze proble- tholieke vereniging van men sleutelen en begint gehandikapten, het Gijze- alvast met die problemen gems komitee van de Mi- kenbaar te maken, de mosawijk, het Ronsevaal- mensen ervoor te sensibili- komitee van Erembode- seren en de materie be gem en vanuit de politieke spreekbaar te stellen, hoek de CVP-Jongeren en de VD-Juniors. Zwakke weggebruikers genieten daarbij prioriteit. Bij de eerste samenkomst Forum wil de spreekbuis was reeds duidelijk dat er zijn die de moeilijkheden voldoende werk op de waarmee bewoners wor- planken is en Forum er stelen bundelen en gefor- allicht niet zo vlug zal in muleerd naar het stadsbe stuur ter behandeling overbrengen. Foruml ziet het nut niet in van een adviesraad voor verkeer naast de verkeers- kommissie en opteert dan ook voor een samenvoe ging van beide instanties. Forum ziet verder het ver keersbeleid als een te inte greren onderdeel van de globale ruimtelijke orde ning. En niet in het minst wil Forum ijveren voor een meer efficiënt, minder duur en meer toegankelijk openbaar vervoer waarbij het stadscentrum zou ont last worden. Forum heeft een dubbele funktie. Een signaal- en alarmfunktie voor akute gevallen en een permanen te bewakingsopdracht over het al dan niet uitvoe ren van gedane toezeggin gen en beloften. Iedereen die met de mate rie begaan is is welkom bij Forum dat in Vredeshuis, Esplanadetsraat 8 te 9300 samenkomt elke tweede dinsdag van elke maand, dus, van pok tijdens de vakantie :0.30 tot 22.30 u. LH In Galerie Denise Van de Velde, Tragel 7 te 9300 Aalst kan U van morgen zaterdag 27 mei tot en met zondag 2 juli etsen, hout sneden en litho's van Ro ger Raveel meemaken van donderdag tot en met zon dag telkens van 14 tot 18 u. plus op afspraak via 053/78.75.47 of 053/ 70.04.65. Van deze bekende heden daagse Vlaamse schilder worden deze keer niet de schilderijen, maar wel het recent grafisch werk getoond. Evenals in zijn schilderijen vinden we de Raveel terug wiens betrachting het is, zoals hij zelf zegt: «met nieuwe ogen de voorwer pen uit mijn omgeving te zien in hun onderlinge re latie en van hieruit een eigen plastische taal op te bouwen». Raveel heeft hierbij geen nood aan een uitgebreide tematiek. Een kenmerkend element in zijn werk is ook het tegenover mekaar stellen van konkrete en abstrakte gegevens, die samen met de primaire kleuren zijn eigenzinnige weergave van een ruimtelijkheid bepa len, denk maar aan het dikwijls terugkerend vier kant: een leegte, een idee, een doorkijk naar het ach terliggende dat de toe schouwer zelf kan in vullen. Deze ongemeen rijke leef wereld vinden we even zeer terug in zijn grafisch werk als in zijn schilde rijen. LH ibh (jf Aalst. Rerum Novarum in de Keizershallen. Zij zorgden dat er muziek was (a) m Vandaag vrijdag 26 mei wil de firma Etna die duidelijk in de lift zit haar tienjarig bestaan en tegelijkertijd de opening van de nieuwe gebouwen aan de lilde Industriezone te Erembodegem-Aalst enthousiast vieren. Etna, de specialist in speciale laswerken, industriële verwarming, sanitair- en elektriciteitswerken, industrieel pijpfittenapparatenbouw, metaalkonstrukties en uit rusten van pomp- en turbinestations vindt U in de lilde industriezone, komende van de E40 aan de Industrielaan, eerste straat rechts vlak voorbij Coplac achteraan links in de straat. Plechtigheid overwinnen. Door uitbrei- hoogte van 13 meter. Een Te 17 u. welkomstwoord ding te eng behuisd werd staaltje van degelijk va- bestaande huisvesting aan- kmanschap, motivatie en gekocht bij de Dender te doortastendheid die de fir- pen Gilbert Bourlon Erembodegem aan de ma duidelijk kenmerkt, spreekt oveT «de KMO in Gerstenstraat 13 doch Twee jaar terug werkten Aalst». Na een intermezzo moest er na protest van ze met 10 personen, nu door de Erembodegemse milieuverenigingen in ver- met 75. Alleen tekort aan fanfare «Niets zonder Ar- band met geluidshinder hooggekwalificeerd perso- beid» spreekt minister van verhuizen. neel belemmert voorlopig buitenlandse betrekkingen In de derde industriezone nog verdere uitbreiding. Leo Tindemans over «de vond ze na lang wachten De omzet die in 1984 22 en toewijzing door de cu- miljoen bedroeg steeg on- door co-zaakvoerder Dan ny De Cock waarna sche- toch nog een ster». kontinenten. Ondertussen richt Etna Volgende week meer de- zich naar Europa '92, doch tails over de viering kijkt ook uit en heeft reeds lh goede relaties in andere Lebbeke KMO 1992», opening van de nieuwe ge bouwen door de minister, Vlaanderen waarna officiële rator de infrastruktuur van dertussen tot 150 miljoen een failliet meubelbedrijf per jaar. bij Coplac die uiteraard En wat betreft personeel gevolgd door receptie en aangepast' ^n gemodemi- heeft Eta goede elkaar be- buffet. Aktiviteiten i Aalst- Rerum Novarum in de Keizershallen. Tussen de verschillende afdelingen werd debutant met kinderziek- ooi een kwis gehouden (a) ten doch wist die steeds te seerd moest worden. Met vruchtende relaties met eigen handen bouwden het Aalsters VTI qua op- beide zaakvoerders Danny leidingskursussen en spe- In 1978 zeer bescheiden De Cock uit Herzele en de cialisaties. Etna mikt hoog begonnen aan de Ninove- Britse ingenieur George en wil tonen dat in Aalst niet alleen Amylum een dinamische firma is doch bodegem zijn hart verloor dat ook Etna verhoudings in amper tweeëneneenhalf gewijs dinamisme, ver maanden, meestal na de trouwen bij het kliënteel uren en vooral tijdens en hoop op de toekomst uitstraalt, want «Stel uw doel hoog; mist ge de 665 m3 oppervlakte bij een maan, wellicht hebt ge steenweg met plaatsen van Turrell die bij een motor centrale verwarming trip door Europa te Erem- breidde haar aktiviteiten geleidelijk uit en vestigde zich te Erembodegem aan de Kerkhofbaan. Uiter aard kampte ze zoals elke weekends een hoge gloed nieuwe achterbouw van Op voorstel van de ge meentelijke jeugdraad or ganiseert de Lebbeekse sociaal-kulturele dienst, op dinsdag 30 mei a.s. een info-avond over «vanda lisme». Vandalisme kan bepaald worden als «het opzette lijk schenden, verminken' of vernielen van privé of publieke eigendommen». Heel wat mensen en in stanties worden overigens met vandalisme gekon- fronteerd: de gemeentelij ke overheid, de politie, de scholen, allerlei jeugdin- stanties en een hele reeks slachtoffers. Vanuit diverse hoeken wordt bereidheid aan de dag gelegd om het vanda lisme zoveel mogelijk te beperken, maar gemis aan kennis over dit verschijn sel is wellicht oorzaak van het uitblijven van konkre te akties. Nog al te vaak wordt vandalisme dan ook als zinloos gedrag aanzien, er worden amper dieper liggende oorzaken erkend, men heeft geen kijk op de omvang van vandalisme, men twijfelt aan het effekt van bepaalde maatre gelen... Voor dit initiatief kon de jeugdraad een beroep doen op de medewerking van het pedagogisch insti tuut Vives en de gemeen telijke politie. Deze info-avond gaat door in het lokaal van de so ciaal-kulturele dienst, Sta tionsstraat 26 te Lebbeke. Aanvang: 19.30 u.

De Voorpost | 1989 | | pagina 5