m Ongeloof lijk, wat we met TV-Ekspres gewonnen hebben Stormram voor menswaardig syndikaal beleid Stephan Gorus in Oud- Hospitaal 5*spres Opkomen tegen kanker De Voorpost 16 - 2.6.1989 - De Voorpost De Vereniging voor Kankerbestrijding v.z.w. beklemtoont het belang in deze materie van te zorgen voor een goede voeding. Er kwam dan ook een keurig boekje van de pers met "100 recepten, gezond en lekker" van de hand van Laurence Brion, Catherine Everaerts, Martine Vandenbroeck, met een aantal praktische tips, menu's voor allerlei gelegenheden en vooral wegwerken van eentonig heid. Het zijn inderdaad gevarieerde, vitamine- en vezelrijke recepten met bovendien een door diëtis ten uitgekiend laag vetgehalte. Bovendien zorgen ze voor een volledig uitgebalanceerd evenwicht in de voeding. De v.z.w. zou zich gesteund voelen moest U een gift doen van 500 frank of van 1.000 frank. Deze laatste is bovendien fiskaal aftrekbaar. Of meent U verder te kunnen gaan? Prima. U kan storten op naam van de vereniging, Zaterdagplein 13B te 1000 Brussel, op nr. 000-000 00 89-89. (L.H.) Paul Verbeke ruilt Dendermonde voor Antwerpen Zaterdag werd op een amicale wijze Paul Verbeke uitgewuifd door de ABVV-verantwoordelijken van Den dermonde. De altijd speelse en goedlachse maar ook hard werkende Paul Verbeke neemt inderdaad de taak van sekretaris van de centrale van de voedings- en hotelarbeiders van Antwerpen op zich. Komt hij in een andere, geen vreemde, werkkring terecht, een ding blyft hij behouden: Dendermonde en Antwerpen hebben dezelfde rood-witte kleuren in hun vaandel en beide steden koesteren zich in de brede Scheldestroom. Ook in Antwerpen moet Paul Verbeke zich dus een beetje thuis voelen. Per 1 juni neemt hy zijn nieuwe taak in Antwerpen op en zyn vrienden en collega's hadden eraan gehouden om Paul letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes te zetten. De feestzaal van de Bond Moyson was versierd met de knalrode vakbondsvaandels en vele vrienden en kennis sen van Paul Verbeke waren present met geschenken en gelukwensen. De Dendermondse kunstschilder Stephan Go- rus (1913) stelt in stadsmu seum Oud-Hospitaal aan de Oude Vismarkt werk WMkbUd ran D Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54 64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekenin 442-1 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 tentoon dat een synthese brengt van zijn lange schil dersloopbaan. U kan er terecht tot en met zondag 11 juni van maandag tot donderdag van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur, op zater dag van 14 tot 17 uur en op zondag van 10.30 tot 12.30 en van 14 tot 18 uur. Op vrijdag evenwel gesloten. Een monografie is be schikbaar waarin U meer biezonderheden over deze kunstschilder verneemt en een idee krijgt van de evo lutie van zijn werk. Toen Gorus 22 jaar te rug te Aalst exposeerde op uitnodiging van de toen malige kuituurschepen Bert Van Hoorick, was hij een abstrakt schilder. Zijn initiatie in de schil derkunst ontving Stephan van zijn vader die leraar was aan de Koninklijke Akademie van Dender monde. Hij evolueerde echter geleidelijk aan van impressionisme naar ex pressionisme, naar ab strakt schilderen en naar neo-figuratie. In zijn om vangrijk oeuvre kan men de voornaamste feiten van de jongste decennia op de voet volgen. Uiteraard dan steeds bekeken door Gorus' ogen. Stephan Go rus stelde reeds tentoon in heel wat Vlaamse steden en gemeenten maar ook in Frankrijk, Engeland, Duitsland, de V.S. en zelfs in Zuid-Afrika. Werken van hem bevin den zich in staatsbezit, in stad- en gemeentehuizen en in tal van privé-verza- melingen. (l.h.) Dienst werkloosheid Uit de toespraak van Eddy Gerlo vernamen we een en ander meer over Paul Ver beke. Hij werd geboren in Oudegem en ging er na tuurlijk ook naar de lagere school. Later stapte hij over naar het Atheneum in Dendermonde om dan de technische richting te gaan volgen. Paul week ook uit naar Aalst waar hij zich het inschrijven in een school onder de naam van Oscar Muylaert. Dat maar om aan te tonen dat Paul Verbeke al van jongsafaan een zwak had voor poet sen. Eenmaal de school verlaten ging hij aan het werk. In het papierfabriek te Oudegem waar zovele mensen van Oudegem hun dagelijkse boterham ver dienden. Lang bleef hij er niet, want Paul moest zijn le gerdienst gaan vervullen en hij verzeilde in Siegen. Na zijn soldatentijd vond hij werk in Brugge, waar hij als enige man tussen 150 vrouwen tewerkge steld was. Paul hield er de bijnaam «Solo Paul» aan over. Daar kreeg hij zijn eerste syndikale impulsen. Hij kwam dan dichterbij huis werken, meer be paald in een drukkerij in Zele, waar hij maar korte tijd bleef. In 1972 stapte hij over naar het onderwijs en op 1 juli 1974 werd hem een plaats in de vakbond aangeboden. Paul Verbeke maakt kwa anciënniteit bij het ABW-Dendermonde deel uit van de top-5. Hij kwam er terecht bij Cle ment De Man die de dienst werkloosheid voor zijn rekening had. Paul Verbeke kreeg enkele da gen de tijd om zich in de wetgeving ter zake te ver diepen. Hij verzeilde later naar een gelijkaardige aangescherpt. Zo was er de eenheidswet en de daaraan verbonden stakin gen. Verbeke ging toen nog naar school. Hij kon niet begrijpen dat men schoot op arbeiders die opkwamen voor hun rechten. Ook de grote ver schillen die er op school waren tussen rijken en ar men vielen hem op. Hij schetste dan zijn kennis making met de vakbond, de figuur van Clement De Man die hem heel veel heeft bijgebracht en zijn belevenissen in een Brugse firma waar hij inderdaad de enige mannelijke werk nemer was. En tussendoor vertelde hij anekdotes uit zijn ervaringen als vak- I bondsafgevaardigde. Hii ontweek ook de moeilijke periodes niet die er ge- i weest zijn en noemde zijn taak biezonder boeiend waarin hij honderd pro- j cent opgaat en besloot met j een hulde aan de syndikale afgevaardigden die aan de basis liggen van de grote ledenwinst in Dendermon- de en het Waasland. Dendermonde. Paul Verbeke neemt zijn nieuwe taak op in Antwerpen (foto Piet Hermans) dienst in Lebbeke waar men dringend iemand no dig had. Hij keerde dan terug naar Dendermonde om er de leiding van dienst werkloosheid op zich te nemen en op 1 maart 1984 werd hij sekretaris van de afdeling voeding. Paul is lange tijd politiek aktief geweest, eerst in Oude gem, later in Groot-Den- dermonde waar hij raads lid was voor de SP. Daar naast speelde hij ook een voorname rol in het socia le leven in Oudegem. Hij was er de figuur die het karnaval nieuwe impulsen Dendermonde. Vele vrienden van Paul Verbeke woonden zijn afscheidsviering bij (foto Piet Hermans) gaf. Eddy Gerlo noemde hem een van de stormram men voor een menswaar dig, syndikaal beleid. Als geschenk kreeg Paul Ver beke een ingelijste tekst over de figuur van de vak- bondssekretaris. Namens de afdeling Voe ding- en Hotelcentrale Dendermonde-Ronse- Sint-Niklaas bedankte Ka- rel De Bruecker Paul Ver beke voor de inzet en Ed dy Van den Broeck van het ABW-Dendermonde deed dat in naam van het ABW-personeel van Dendermonde. Waarop het tijd was om de vele geschenken en bloemen te overhandigen. Sociale rechtvaardigheid In zijn dankwoord zou Paul Verbeke de aandacht vestigen op enkele belang rijke gebeurtenissen in zijn leven, gebeurtenissen die zijn zin voor sociale rechtvaardigheid hebben HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Lebbeke. De Wij-kern die het jeugdtoneel promoot (foto Guy) DE 3 KLOKKEN van langer,'hovestraat 1 st. gillis, df.fidermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 25 mei. Richting noord-zuid: 1. Jos Nys en Werner Cornelis, 2. Henny Pollijn en Georges Stad, 3. echtpaar Christiaens. Richting oost-west: 1. Toon Van Tilborg en Karei Colpaert, 2. Paul Veldeman en Paul Van Damme en 3. echtpaar Michiels. Voor Marcel Vennekens (Weverstraat 9, 3999 Eindhout-Laakdal) s het geluk wel erg mild: hij won twee jaar geleden ook al een droomvakantie op Tenerife! 'En daar bewaar ik de beste herinneringen aan!' zegt hij met zichtbaar entoesiasme. Als houthandelaar heeft Albert Van den Eynde (Diestersteenweg 181, 3940 Paal-Benngen) weinig of geen tijd om te reizen. 'Ik ben blij door die gratis droomvakantie nu eindelijk eens verplicht te zijn tijd vnj te maken om op reis te gaan!' aldus Albert Wie destijds regelmatig een dagblad of tijdschrift kocht in het centraal station van Antwerpen, zal deze winnares van een droomvakantie zeker herkennen: als dagbladverkoopster heeft Angele Aerts (Karei Govaertsstraat 5, 2100 Deume) er 20 jaar gewerkt1 Herman Verhoeven (Lindelaan 5, 2288 Bouwel) heeft een uitstekend geheugen, hij kent zelfs de wedstrijdgetallen van TV-EKSPRES uit het hoofd! Of die gave hem van pas zal komen op Tenerife, betwijfelen we, want hij hoeft er geen frank uit te geven... Mevr. Geerinckx (Fruithoflaan 33, 2600 Berchem) zal nooit een week overslaan zonder na te kijken of ze wat gewonnen heeft. 'Het is eigenlijk maar een kleine moeite,' verduidelijkt ze, 'en dankzij die moeite heb ik onlangs een prachtige video gewonnen!' Georgette De Beule (Oudstrijderslaan 21 W3, 9100 Lokeren) is een bekend gezicht voor de bezoekers van het De lhaize-grootwarenhuis waar zij werkzaam is als kassierster Ook zij kan straks een weekje als 'VIP van TV-EKSPRES naar TEN-BEL! 'Als het weer een beetje meevalt', aldus Marie-José Clarysse (Kwintebankstraat 5, 8400 Oostende),'heb je hier aan de kust óók een droomvakantie, maar hoe vaak is dat het geval7. Gelukkig is het weer op Tenenfe heel wat betrouwbaarder' Over entoesiasme gesproken! Maria Aerta (Drie Donken 8, 2820 Bonheiden) koopt elke week twee eksemplaren van TV-EKSPRES om haar kansen in deze wedstrijd te verdubbelen. Een taktiek die vruchten afwerpt: straks kan deze lezeres gratis naar Tenerife! Marie-Josee Bolle (Krekelstraat 14, 8770 Ingelmunster) had tot hiertoe nog nooit wat gewonnen. Maar ze bleef toch altijd stiekum hopen... en terecht, want onlangs won ook zij één van de 200 gratis droomvakanties op TEN-BEL! Denise De Pree (Annuntiatenstraat 30, 8000 Brugge) dankt haar prijs, een week lang gratis luilekkeren op een zonovergoten Tenerife, als eregast van TV-EKSPRES, aan haar dochter. Het was zij immers die opmerkte dat mama gewonnen had! Bart en Heidi Ooms (Venstraat 29, 2240 Viersel- Zandhoven) hebben een beroemde buurvrouw: Cecile Van Dijck! Ook hier weer was het een 'derde' persoon die de winnaars attent maakte op hun prijs, een gratis droomvakantie op TEN-BEL: de moeder van Heidi! Net zoals honderden anderen wisten deze lezers van TV-EKSPRES eenvoudig niet wat hen overkwam. Ook JIJ kan méér winnen dan je ooit hebt durven dromen. Deze week gaat er weer eens een kluis open van 100.000 fr cash! Grijp de kansen die je zomaar in de schoot vallen, en doe mee aan die unieke wedstrijd van TV-EKSPRES. TV-EKSPRES geeft je niet alleen de meest volledige programma's en de beste ontspanningslektuur. Maar voegt er ook nog een massa schitterende prijzen aan toe. Elke week opnieuw! HTf Het duurde enkele weken vooraleer Marc en Rose-Marie Steenhaut (Hofleeuwergem 58, 9300 Aalst) hun prijs konden ophalen de kinderen waren telkens ziek Maar nu ze eindelijk alle dokumenten in handen hebben, kunnen ook zij straks gratis naar Tenenfe! Joel De Smet (Vossestraat 11, 9740 Gavere) vindt TV-EKSPRES een prima blad, dat hem uitstekend helpt zijn wemige vrije uurtjes te plannen. En dan is het toch maar mooi meegenomen, vindt hij, als je ondertussen ook nog gratis op reis kan naar Tenerife' Richard Decoster heeft zelden of nooit tijd om op reis te gaan. Hij moest altijd wel ergens deelnemen aan een wipschutterstornooi. Ook zijn zoon heeft de kriebels van die hobby al te pakken... Maar straks kan hij gratis op reis naar Tenerife' Julien Wouters (17e esc. LT AVN SPB 6, 4090 BSD) kwam helemaal uit Duitsland over om zijn hoofdprijs, een gratis droomvakantie op TEN-BEL, af te halen. Hij werkt er als beroepsmilitair, en koopt wekelijks zijn eksemplaar van TV-EKSPRES in de kantine Drie jaren geleden waren Walter en Monique Vervaeke (Nieuwstraat 21, 8780 Oostrozebeke) nog eens als winnaars van een droomvakantie op TEN-BEL uit de bus gekomen. 'En wat we daar beleefd hebben gelooft geen mens. Zoiets moet je zelf meemaken!' aldus Monique.

De Voorpost | 1989 | | pagina 16