Tom Steels een pracht van een kampioen Het mooie palmares van Tom Steels Tom kan op 350 supporters rekenen En nu naar Moskou Rekreatietornooi van V.C. Den Bolhoed U»W vuuipusi - £.0. I303 I WIELRENNEN Als knaap van 17 kan Tom Steels een mooi palmares voorleggen. Vorig jaar trad hij voor het eerst in de belangstelling tijdens de ronde van het Meetjesland. Het leek erop dat hij eindwinnaar zou worden, was het niet dat hij in de slotetappe het slachtoffer werd van een lekke band. Enkele dagen later was het leed metéén vergeten toen hij in Geraardsbergen Oostvlaams kampioen werd. De Ronde van Vlaanderen werd voor de Waaslander ook al een sukses en toen was het uitkijken naar de titelren in het Waalse Grand-Rechain. "Dat werd een misser, zegt Tom. Van bij het begin werd ik overmand door zenuwen. Ik was tevens een beloerd figuur. Bij iedere demarrage kreeg ik dadelijk reaktie van de hele bende. Aan het eind van de koers zat ik gewoon kapot. Het was wel een leerrijke ervaring geweest. Ik trok het besluit dat ik in het vervolg op een andere manier naar zo'n topwedstrijd moet toeleven. Er werd mij tevens aangeraden om een ander voorbereidend programma te volgen, wat ik in dit seizoen ook gedaan heb. Het streven was om pas in mei een piek te bereiken, omdat precies in die maand zowel de provinciale als de nationale titelren op het programma stonden. Een week of drie geleden ging het even wat minder goed, maar dat was te wijten aan een verkoudheid. Zoiets gaat over, dacht ik bij mezelf." Dat Tom van dat griepje niet de minste last meer heeft bewijzen de recente resultaten. In acht dagen won hij liefst drie koersen, waaronder twee kampioenschappen. Een week dus om nooit te vergeten. (E.G.) Wielrennen. De supporters van Tom Steels vergaten er uur en tijd bij (dw) Het leek zondagavond in Nieuwkerken-Waas wel een kleine kermis. De ganse buurt van de Kwakkelhoek, waar Tom Steels woont, was op de been. Het huis van 's lands junioreskampioen werd in sneltempo gesierd met foto's, vlaggetjes en de nationale driekleur. In het lokaal De Gouden Leeuw verdrongen zich de supporters in afwach ting van de komst van de kampioen. In dat gezelschap bevond zich Lucien Gaublom- me (55), voorzitter van de supporterski ub. "Zelden heb ik zo'n sfeer meegemaakt, zegde de voor zitter. Dat je renner lands kampioen wordt maak je na tuurlijk niet elke dag mee. Ik hoef niet te zeggen hoe geluk kig we ons voelen. Iedereen is weer opgetogen. Een week of drie geleden was de sfeer be drukt. Tom zat in een minde re periode. Sommigen lieten verstaan dat zijn beste perio de achter de rug was. Ik vond die reaktie een beetje jam mer, Het is niet iedere dag rozengeur en maneschijn. Een sportman kent hoogte punten maar ook momenten waarbij het een beetje minder gaat. Tom sukkelde even met een verkoudheid en een ont steking op de tanden, wat in vloed had op zijn konditie. Voor de rest was er helemaal niets aan de hand. Ik ken Tom, kom bijna iedere dag in het gezin over de vloer en weet wat hij voor zijn sport over heeft. Hij kan bovendien rekenen op een uitstekende medische verzorging, wat trouwens van enorm groot be lang is voor een wielrenner. Het minste wat er op dat vlak misloopt werkt ongunstig op de konditie, en heeft mindere verrichtingen tot gevolg." Het feit dat Tom Steels Bel gisch kampioen werd, zal in Nieuwkerken-Waas aanlei ding geven tot het organiseren van een feest. "Ik meen dat we als kleine gemeenschap trots mogen zijn op iemand die een titel won van dergelijk belang, vervolgt de voorzitter. Ik ben voorts in de overtuiging dat het aantal leden zal stijgen als gevolg van de recente verrichtingen. Zo'n 350 mensen zijn momen teel lid van de vereniging. Er zijn er natuurlijk veel meer die sympathie betuigen. Naar ik meen waren er in Merch- tem wel 500 Nieuwkerkenaars aanwezig om Tom aan het werk te zien. Dat is toch heel wat." (e.g.) Fier als een pauw, enigszins vermoeid, maar met een bre de glimlach, beklom Tom Steels het ereschavotje in Merchtem waar hij door dui zenden wielerfans bejubeld werd als een verdienstelijk kampioen. Voor de junior uit Nieuwkerken-Waas was het de tweede titel in acht dagen. Een week eerder had hij de Oostvlaamse titel gewonnen. Honderden supporters ston den zondagavond ongeduldig te wachten op de komst van de kampioen. De hele buurt was in feest en in het lokaal De Gouden Leeuw, waar je op de koppen kon lopen, wou iedereen Tom Steels zijn ver haal horen doen. "Denk niet dat het zo mak kelijk gegaan is, zegde Tom. Er werden vaak akties onder nomen. Toen voorbij halfweg de vaak genoemde favorieten in de spits gingen rijden, moest ik wat ondernemen. Ik realiseerde de aansluiting en op dat ogenblik flitste het mij door het hoofd dat ik wel eens eigenaar van de driekleurige trui kon worden. Even raakte ik in paniek toen ik krampen kreeg. Ik verloor terrein. Ge lukkig onderging Frankie Van Poucke hetzelfde lot, vandaar dat we met twee waren om de kloof snel weer te overbrug gen. Van toen af ging het vlot. Wie wat ondernam reed ik dadelijk achterna. Op 500 m. voor de streep stortte Sleeckx zich in het avontuur. Ik kreeg meteen een "punt" voor mij waar ik me kon op richten. Meteen kwam de streep in zicht." In die laatste paar honderd meter stoof Tom Steels als een pijl uit een boog op het einddoel af. "De titel lag voor het grij pen en die mocht ik niet ver liezen. Vandaar dat ik al mijn krachten aanwendde, ver volgt de Waaslander. Zo'n prettig gevoel over kwam mij nog nooit toen ik als eerste onder het spandoek reed. Kampioen van België worden had ik niet verwacht. Ik rekende wel op een plaats Op zaterdag 9 september organiseert VC Den Bolhoed haar derde gemengd rekreatievolleybaltornooi op de ter reinen van het speelplein «Blij en Trouw», Industriepark Noord 33 te Sint-Niklaas. De wedstrijden starten om 9u30. Het inschrijvingsgeld bedraagt 450,- fr per ingeschreven ploeg. Tijdens het tornooi zijn er verscheidene maaltijden, snacks en dranken te verkrijgen tegen zeer demokratische prijzen. Men kan inschrijven tot uiterlijk 31 augustus op het sekretariaat Antwerpsesteenweg 22, 2700 Sint-Niklaas of telefonisch op nr. 03/778.21.19. De overschrijving van het inschrijvingsbedrag geldt als definitief bewijs. De overschrijvingen zijn te verkrijgen op het voormelde adres. binnen de tien, wat mij trou wens al heel tevreden zou ge steld hebben." Als zeventienjarige knaap kan Tom Steels reeds een aar dig palmares voorleggen. Vo rig jaar won hij 23 wedstrij den bij de nieuwelingen en werd kampioen van Oost- Vlaanderen. De suksessen in de huidige kompetitie zijn niet minder. De kous is echter nog niet af voor Tom. Ko mend weekeinde staat de ti telren op de piste op het pro gramma. Op de Gentse Blaar- meersen neemt hij het op te gen een Franse en een Neder landse selektie en zet aan in het kampioenschap snelheid en puntenkoers. Op wat lan gere termijn wenkt het we reldkampioenschap in de Sov jetunie waarvoor hij onge twijfeld zal geselekteerd worden. (e.g.) Wielrennen. Een kwasi-officiële foto met Tom Steels en zijn ouders (dw) Wielrennen. In Nieuwkerken maken de buren zich klaar om kampioen Tom Steels een waardige ontvangst te bezorgen (Iv) Wielrennen. Hij won wel de Ronde van Frankrijk niet, maar nationaal junioreskampioen Tom Nieuwkerken-Waas uitbundig onthaald (Iv) Wielrennen. Tom Steels moest uiteraard poseren met het bestuur van zijn supportersklub (Iv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 17