SK Lebbeke jeugdkampioenenploegen gehuldigd Rupelladies gevierd in Rupelmonde Kadettenploeg van het H.-Maagdcollege kampioen van België Wase Voetbalschool met zomervoetbalstage Eric Raemdonck kijkt uit naar ploeg De Voorpc 2.6.1989 - 19 VOETBAL De Antwerpse en de Wase voetbalschool hebben tot samenwerking besloten. Daardoor wordt de kundige be geleiding van de jonge voetballer nog meer uitgebreid en wordt het aantal projekten tot vervolmaking verder opge dreven. Twee hiervan worden zelfs speciaal in de kijker gesteld en door de Antwerpse voetbalschool - regio Waasland - wordt voor de eerste maal een zomervoetbalstage georga niseerd voor jongeren van 8 tot 16 jaar. Als verblijfplaats werd het gekende Sparrenduin aan de Copmanlaan in De Haan uitgekozen tijdens de periode van zondag 20 tot vrijdag 25 augustus. Voor de geïnteresseerde jonge voetbal ler wordt het dus een week doorbrengen in een natuurka- der aan de kust. Als een echte profvoetballer trouwens ook onder de leiding van gediplomeerde oefenmeesters van de K.B.V.B. Dagelijks worden er ook professionele trainingen gegeven, wordt er tijd uitgetrokken voor aller hande recreatieaktiviteiten en de ontspannende avond uren worden doorgebracht in een gezellige en vriend schappelijke sfeer in gezelschap van prominenten uit de voetbalwereld. De kostprijs van deze uitzonderlijke zo- mer-voetbalstage werd bepaald op 6.580 fr. en er kan tot 15 juni worden ingeschreven bij de Antwerpse Voetbal school - regio Waasland, Jan Van Rijswijklaan 82 in 2018 Antwerpen (tel. 03/237.60.93 - bankrekening 001- 1478243-39). Daar kan ook een voorschot worden gestort van 3.000 fr. en het saldo van 3.500 fr. wordt voor 1 augustus betaald met de vermelding zomer-voetbalstage. Door de Antwerpse voetbalschool, regio Waasland, wor den ook de inspanningen ter bevordering van de opleiding der voetballende jeugd, ook verder doorgetrokken. In samenwerking met de klubs trouwens en in dit verband wordt ook de "Omloop van de Jonge Voetballer in ploegverband" georganiseerd. Deze kompetitie voor mi niemen en knapen, start in september '89, wordt ander maal georganiseerd in het rekreatieoord De Ster in Sint- Niklaas en alle inlichtingen hieromtrent kunnen verkregen worden bij de Antwerpse Voetbalschool, regio Waasland, Van Landeghemstraat 94 in 2700 Sint-Niklaas, tel. 03/ 776.25.00 of 03/772.43.98. Roger Van Laere Jeugdvoetbal. De scholieren van SK Lebbeke (dv) Jeugdvoetbal. De knapen van SK Lebbeke (dv) Afgelopen zaterdag kreeg lieve mensen burgemeester Denert op het Gemeentehuis van Rupelmonde het bezoek van de Rupelladies. De spor tieve voetballende dames uit lokaal De Rupel werden die eer aangedaan naar aanlei ding van de behaalde kam pioenstitel afgelopen seizoen in hun reeks van het Vlaams Sportverbond. Nadat coach Roger Meers man een aantal jaren met "zijn" dames uitkwam in het Vlaams Dames Verbond maar deze organisatie het vo rig seizoen voor bekeken hield, zetten de Rupelladies dus met sukses aan in de kom petitie van het Vlaams Sport verbond. Als beste van acht ploegen en met enkele punten voorsprong op nummer twee zijnde Lutterzele werd het met 51 gemaakte doelpunten en slechts 20 tegentreffers meteen een schot in de roos. Linda Mortelmans, Monique Catthoir, Tania Meersman, Kristine Verhulst, Nicole Rietveld, Jenny Van Cleem- put, Conny Vonck, Marleen Jones, Bernadette Van Noo- ten, Gracielle Driessen, Ni cky Vercauteren, Diane Van Herck en Tilly Van Steerte- ghem mochten dan ook met de fiere voorzitster Liliane Verbruggen na de plechtige ontvangst ten gemeentehuize zich de spanning van een heel seizoen wegdansen bij een ge zellig samenzijn dat eindigde met een heuse kroegentocht voor dames. En of er wat gedanst werd! De Rupelladies hopen vol gend seizoen op hun thuister- rein in de Barbierstraat te Bazel (Pylonen De Kerf) het minstens even goed te doen. Wij kijken mét coach Meers man alvast belangstellend uit. Marc Stevelinck Damesvoetbal. De damesploeg van Rupelmonde werd kampioen (dw) Jeugdvoetbal. De miniemen van SK Lebbeke (dv) Eric Raemdonck, een 28- van een provincialer te jarige voetballer, oorspronke- worden, lijk afkomstig van Robur Raemdonck is een spits, Moerzeke, kon afgelopen sei- woont in Grembergen en is zoen niet aktief aantreden in officieel nog lid van eerste- kompetitieverband. Hij zocht provincialer Temse maar geregeld zijn toevlucht tot een kreeg toestemming om uit te amateursploeg. Het is thans kijken naar een andere ploeg, zijn bedoeling om opnieuw lid (EiG<) Jeugdvoetbal. De kadetten van het H.Maagdcollege werden kampioen van België in de schoolsportkompetitie (xl) Vorige zaterdagmorgen werd de raadszaal van het Lebbeekse gemeentehuis in genomen door jeugdig voet balgeweld. Het gemeentebe stuur mocht immers niet min der dan vier jeugdploegen van SK Lebbeke, teams die in het voorbije seizoen een kam pioenstitel in de wacht ge sleept hadden, in de bloeme tjes zetten. Alfons Abbeloos stelde de kampioenen voor. Zei de sportfunktionaris o.a.: Toen de SK-preminiemen vorig jaar gehuldigd werden als vi- ce-kampioen van België en de vraag gesteld werd wie tijdens het seizoen 1988-89 een kam pioenstitel in de wacht zou slepen, werd minder aan de preminiemen gedacht. En toch zijn ze er weer. Met veel belangstelling wordt dan ook uitgekeken naar de prestaties van trainer Eric De Geyter en zijn poulains tijdens het vol gend seizoen. De tweede in de reeks van kampioenstitels ging naar de miniemen. Ook al wonnen ze de titel met slechts een "mi niem" verschil, toch mogen de negen eerstejaars en de twee tweedejaars, die bege leid worden door trainer Ri chard Van der Straeten, op een 100% geslaagd seizoen terugblikken. De talrijke overwinningen die zij recent tijdens tornooien her en der in de wacht sleepten, beves tigt hun waarde en belooft voor de toekomst. De kampioenstitel bij de knapen, de vroegere kadet ten, is het resultaat van het talent van de spelers en de inzet en bekwaamheid van trainer Roger Pannecouck. Ook de scholieren sleepten de kampioenstitel in de wacht. Zij wonnen de titel overigens met overtuigend ge mak. De motivering en inzet die trainer Ludo Pissens zijn spelers wist aan te kweken bleek bovendien uit de over winning die de Lebbeekse scholieren haalden in het tor nooi "Het Volk". De over winning halen in dergelijk prestigieus tornooi getuigt van werkelijk meesterschap en houdt een wissel in voor de toekomst. Herstel en aktie "Straatvoetbal" Alfons Abbeloos raakte ook even de moeilijkheden aan waarmee SK in het recen te verleden te kampen had en het herstel dat de klub gerea liseerd heeft. SK Lebbeke is immers niet kapot te krijgen en hij citeerde daarbij nieuw bakken voorzitter Rudy Jan- segers. Van de gelegenheid maakte de sportfunktionaris ook ge bruik om de aktiq "Straat voetbal", een initiatief van de KBVB en de Koning Boude- wijnstichting toe te lichten. Te Lebbeke zal de gemeen telijke sportdienst, in samen werking met het gemeentebe stuur, de organisatie van deze aktie op zich nemen. Tussen de verschillende wijken - Centrum, H.Kruis, Heizijde, Denderbelle en Wieze - zullen van 15 septem ber tot 30 oktober a.s. wed strijden worden georgani seerd. Van elke gemeente zal een ploeg afgevaardigd wor den naar de finaledag, die georganiseerd wordt tijdens de Allerheiligenvakantie. Wie Jeugdvoetbal. De preminiemen van SK Lebbeke (dv) Woensdag 24 mei speelde de Kadettenploeg van het Heilige-Maagdcollege zich opnieuw in de kijker door met 0-1 te gaan winnen in Soig- nies, op de terreinen van en tegen het Collége St.-Vin- cent, een gerenommeerd col lege met een heuse sportafde- ling dat kampioen van Wallo nië werd en de jongste twee jaar nog geen enkele neder laag had geleden. Na een spannende en uiterst sportie ve wedstrijd werd deze sterke ploeg door de jongens uit Dendermonde verslagen met nipte cijfers. De opmars van deze homo gene kadettenschoolploeg is eigenlijk al een paar jaar be zig. In hun 'miniementijd' was het duidelijk dat een paar jaar samenspelen tot nationale prestaties zou kunnen leiden. Twee jaar lang speelden een aantal technisch erg begaafde en bezielde jongeren, gebo ren in '73 en '74 góed samen en het eerste hartverwarmen de hoogtepunt beleefden ze op 1 mei toen ze de Kardi naalsbeker (kampioen van het Vlaamse land) in de wacht sleepten na een wedstrijd in Mechelen die geen twijfel liet over hun meesterschap. De ploeg van VTI-Kortrijk (Westvlaams kampioen) werd toen verslagen en het uitkij ken naar de kampioen van Wallonië begon. En dan kre gen ze de uitnodiging van de Waalse kampioen: het Collé ge St.-Vincent in Soignies. Deze prestigieuze school, ge leid door een verbazingwek kende, dynamische en spor tieve direktie en bovendien een school met een heuse sportafdeling, heeft twee jaar lang AL de wedstrijden van de Fédération Nationale Sportive de l'Enseignement Catholique gewonnen, uitslui tend met afgetekende cijfers. En onder een loden hemel - temperatuur 30°C! - speel de de witte kadettenploeg van het college een moedige match. Tot grote verbazing van de kampioenen van het Waalse gedeelte van ons land kregen de mannen van Den dermonde de wedstrijd snel onder kontrole. Uit één van de vele snelle en technisch haast perfekte aanvallen re sulteerde het enige doelpunt van de wedstrijd. In de flit sende slotfase van één van deze aanvallen was spits Raf Vermeir er opnieuw zijn be wakers te snel af en zette de eindscore op de borden met een meesterlijke kopbal. Tijdens de tweede helft echter en dan vooral naar het einde toe hadden de mannen van het College het wel erg lastig. Vele aanvallen werden opgezet en konden maar met de grootste moeite worden gekeerd. Spanning dus tot de allerlaatste sekonde. Coach Paul Van Cauteren, algemeen coördinator E.H. J. Lefèvre en begeleider H. Aeyels glunderden. De eind meet werd bereikt: een eerste landstitel. Voor het eerst in de annalen van het Heilige- Maagdcollege (voor het ka- dettenvoetbal dan). De ontvangst en de kam- pioenenhulde (én de beker) waren navenant: een voor beeld van hartelijkheid, orga nisatietalent, overvloed (mét taart en drank en ijs...) en... sportiviteit. Het College keerde terug met een landstitel en zielsge lukkige kadetten: kapitein Fi- lip Joos, Raf Vermeir, Peter Criel, Tom De Pauw, Tom Rijdant, Gunther Huyghens, Filip Matthijs, Kurt Franqois, Serge V.D. Eycken, Yves Heynderickx, Frank Van Landuyt, Bart Tonnelier, Ste ve Vercauteren mét Kris Mes- kens, Johan Van Geet en J. VLaeminck die samen deze schitterende prestatie hebben geleverd. wil deelnemen aan de inter- wijken-wedstrijden moet uiteraard de wijk bewonen en 6 tot 12 jaar oud zijn. Einde juni zal een vergadering wor den georganiseerd tijdens de welke de modaliteiten van dit wijkentornooi zullen worden uiteengezet. Alvorens een receptie aan gericht werd, dankte de h. Van Troost namens het SK- Jeugdkomitee, niet alleen de gemeente voor de ontvangst, maar ook de trainers voor hun inzet. We komen volgend jaar terug, besloot hij. En hij zou het nog bij het rechte eind kunnen hebben ook. Lebbeke heeft immers altijd jong voet baltalent geproduceerd. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1989 | | pagina 19