Twee Ledenaars daders van «de karnavalmoord» CVP: «Wijzigen van PMS-akkoord is oorlogsverklaring aan kristelijke gemeenschap»! Thor Meldert huldigde kampioenen if! CVP verlaat ostentatief de raadzaal I OSA De Voorpost Hoofdschotel van de gemeenteraadszitting van verleden dinsdag waren de punten over de vroegtijdige opzegging van het kontrakt met het Vrij Psychisch Medisch Sociaal Centrum uit de Langestraat voor begeleiding van de leerlingen van het stedelijk onderwijs enerzijds en anderzijds de aansluiting bij twee in Aalst gevestigde équipes, nl. het Vry P.M.S.-Centrum, Langestraat 12 en het Rijks-P.M.S.-Centrum, Graanmarkt 3, beide te Aalst. i Twéé soorten begeleiding Burgemeester De Maght zegde dat het stedelijk on- derwijs verondersteld wordt neutraal te zijn en dat het dan ook logisch is dat de twee Aalsterse P.M.S.-Centra, het Vrije en dat van het Rijk, voor de gemeentescholen zou den worden ingeschakeld. De begeleiding van de leerlingen is tweeërlei: de verplichte medische bege leiding (met «medisch schooltoezicht») en de fa- kultatieve psycho-pedago- gische begeleiding. Twee spekten die best hand in hand gaan maar in elk ge val elk hun specifieke taak hebben. Geen rechtsgrond Voor wat betreft de medi sche begeleiding zegde de burgemeester dat moest vastgesteld worden dat die op geen enkele rechtsgel dige overeenkomst steunt. In 1985 werden wel leer lingen gestuurd naar het Vrij P.M.S.doch zoals gezegd zonder enige rechtsgeldigheid. De bur gemeester was dan ook van oordeel dat met het maken van een overeen komst dienaangaande, best niet gewacht moest worden. En om de neutra liteit te waarborgen be sloot het kollege na ellen lange onderlinge bespre kingen waarin men het had over een verhouding Vrij P.M.S.-Rijks P.M.S. van 100 tegen 0, die zou omgekeerd worden tot 0 tegen 100, maar uiteinde lijk, onder invloed van de Vrije Demokraten resul teerde in een fifty-fifty- verhouding. Circa 50% van de leerlingen van de stedelijke scholen (uiter aard ook de gemeen tescholen van de deelge meenten), zouden dan worden toevertrouwd aan het Rijks-P.M.S. en circa 50% aan het Vrij-P.M.S. Kontrakt opzeggen Totaal anders is de situatie in verband met de psy- chisch-pedagogische bege leiding, waarvoor op 14.04.87 wél een rechtsgel dig kontrakt werd afgeslo ten en dat voor de duur van 6 jaar. Tot 1993 dus met dien verstande dat dit kontrakt opzegbaar is ten laatste één jaar vóór het verstrijken ervan. Het stadsbestuur wil voortijdig dit kontrakt opzeggen zo dat ook daar de leerlingen van de stadsscholen kun nen opgesplitst worden en toevertrouwd aan een van beide erkende PMS-centra zodat leerlingen voor bei de soorten begeleiding de kans zouden krijgen bij éénzelfde P.M.S. te wor den ondergebracht voor beide aspekten van de be geleiding: het medisch as- pekt en het psycho-peda- gogische. Uiteindelijk blijft toch, los van wat de gemeenteraad zou beslissen, de vrije keu ze door de ouders behou den. Daartoe zullen bij het begin van het schooljaar de nodige, makkelijk lees bare en niet mis te versta ne formulieren meegege ven worden. Waarom? CVP-fraktieleider Mauri ce De Kerpel vraagt zich af van waar dit voorstel komt. Waren er misschien klachten? Waren er moei lijkheden? En waarom zo'n haast? Met slechts één kommissievergadering amper de avond vóór de raadszitting met een mini male motivering. Voor hem wordt dit voorstel in gediend om 'vanuit de ideologische hoek het Vrij Onderwijs een hak te zet ten». Vier argumenten contra Met vier argumenten be stookte Maurice De Ker pel dit voorstel. - Deze voorstellen zijn voorbarig want komen slechts na één enkel jaar ervaring. Het kontrakt voor medisch schooltoe zicht werd inderdaad pas in april '87 afgesloten en ging in uitvoering in sep tember '87. De ervaring ermee blijft dus beperkt tot één schooljaar. Waar om een beslissing nemen die indruist tegen de konti- nuïteit? Waarom liever niet een grondig onder zoek instellen naar de kwaliteit van de dienstver lening en na besprekingen met schoolhoofden en leerkrachten? En wat met de vrije keuze van de ou ders als voorafgaandelijk reeds procenten werden vastgelegd? - Tweede argument van M. De Kerpel is dat dit op juridisch vlak gewoon niet kan. Equipes voor me disch schooltoezicht moe ten door het Ministerie van Volksgezondheid er kend zijn. Vervolg op blz. 4 Schoensporen en vingerafdrukken, beide slechts gedeel telijk ontwarbaar door samenleggen van scherven van de ingetrapte ruit, werden twee Leedse werklozen fataal. Verleden vrijdagvoormiddag bekenden Guido P. (24) en Ronny D. (25), samenwonende werklozen, dat ze de daders waren van de 'karnavalmoord'. De 63-jarige Simonne Van der Maele, groottante van P., schoot er het leven by in. Haar keel was overgesneden. Het slachtoffer dat moei- het geld, zowat 11.000 fr., lijk te been is en daaren- was verdwenen, boven minder goed ziet, Via een tuin in de Peter werd op karnavalmaan- Benoitstraat zouden de dagmorgen. 6 februari 11., daders over een muurtje door dochter Nadine ge- geklommen zijn om op het vonden met steekwonden achterterras te geraken, in de rug en overgesneden Dat geen enkele buur iets verdachts had gehoord is De weduwe was in het ap- begrijpelijk als men weet partement vanuit de Pieter dat er de hele nacht door, Coeckestraat in de Vilain- tot in de vroege morgen, straat komen wonen om in het gebouw over-en- korter bij haar dochter te weergeloop was van thuis- zijn die haar elke morgen komenden en terug star- kwam opzoeken. tenden en dat in het nabu- Toen Nadine op karnaval- rig café 't Hoeksken luid- maandag aanbelde, werd ruchtig karnaval werd ge niet opengedaan, zodat ze vierd. Bovendien spuiden de eigen huissleutel ge- tal van karnaval wagens or- bruikte en dadelijk moest gieën decibels over de vaststellen dat de ruit in de buurt, buitendeur die toegang Het mes waarmee de verleent naar het balkon, moord gebeurd was, werd stukgeslagen was. Ze werd teruggevonden op een na- dan ook met het levenloze burig paadje waar ook een lichaam van haar moeder beha werd gevonden, zo- gekonfronteerd, die wel- dat aanvankelijk werd ge licht in haar slaap zou ver- dacht aan een sexmoord rast zijn geweest, maar wat zoals achteraf bleek, zich toch nog duchtig had helemaal niet het geval erweerd. was pjet mes bleek ejgen_ a elijk werd vermoed dom te zijn van het slacht- oat het hier om een roof- offer. De BOB kwam ter oord ging, want de ka- plekke met een speur der werd doorzocht en hond, doch die raakte het 2ag er wanordelijk uit en spoor kwijt. Een iet wat gelijkaardig geval had zich in 1983 voorgedaan in de zelfde buurt waar een bediende van de postcheck eveneens met overgesneden keel werd gevonden. In die richting werd echter niets gevonden met het huidige geval. Uit de lijkschouwing zou gebleken zijn dat het slachtoffer zich in bed recht zou hebben gezet doch een messteek moest inkasseren en daarna de keel werd overgesneden. Aanvankelijk werd een re cidivist als de mogelijke dader beschouwd want de omstandigheden waren te gen hem. De BOB zette echter met het zeventien- koppig team een maan denlange uitgekiende speuraktie in, die finaal tot de aanhouding van de da ders kon leiden. De enige indikaties waren de schoensporen en de vingerafdruk, beide zoals gezegd slechts gedeeltelijk zichtbaar. Een mager begin. Alle bekenden van het slachtoffer, de hele fami lie, wie er gewerkt had of enige relatie mee had wer den aan de tand gevoeld. Maandenlang. Van personen die in aan merking zouden kunnen komen werden schoenen meegenomen. Dat werd ook het geval met Guy P., waar een schoen in een vuilniszak werd gevonden die perfekt paste in de ge gevens van het laborato rium van de gerechtelijke politie. Toen men hem wilde ophalen, bleek hij echter reeds te zijn opge nomen als landloper. Ge- konfronteerd met de schoen in kwestie ging hij vlug door de knieën. En via P. kwam men op het spoor van zijn kompaan, Ronny D. Naar we verna men zouden beiden, op de boemel in de kamaval- nacht, in geldverlegenheid zijn gekomen om verder te vieren en herinnerde P. zich te Aalst een «tante» te weten wonen die wellicht «met geld zat». Na niet te zijn binnengela ten geraakten ze langs ach ter in de kamer en konden een geldsom meepikken die ze nog dezelfde nacht grotendeels zouden ver brast hebben. P. die vrees de dat zijn groottante hem zou herkend hebben, zou via een teken aan zijn maat te verstaan hebben gegeven dat de vrouw be ter zou verdwijnen en zou hem een keukenmes heb ben aangereikt om de klus te klaren. Beiden werden te Dender- monde in de gevangenis opgesloten. LH VRIJDAG 2 JUN119 42* JAARGANG NR. 22 - 42 F CcNT Kou Aalst. De oude en de nieuwe terreinverzorger werden met een beker bedacht (a) Aalst. De voorzitter en zijn echtgenote kregen een pracht van een cadeau (a) Thor Meldert heeft alle redenen tot juichen. De eerste ploeg werd kampioen in haar reeks en ook de knapen behaalden de titel. Dat moest gevierd worden natuurlijk en dat deed men dan ook uitgebreid in een feestelijk versierde tent. Van de gelegenheid werd gebruik gemaakt om de voorzitter en zijn echtgenote met een pracht van een geschenk te bedenken. En na zes seizoenen trouwe dienst werd Maurice Goossens in de bloemetjes gezet. Maurice stond in voor de goede staat van het veld en vervulde die funktie nauwgezet. Hij wordt heeft ^eer ^an Hossem die ondertussen het reilen en zeilen van terreinverzorger onder de knie Aalst. Ook de eerste ploeg van Thor Meldert werd kampioen (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 1