Toyota uit de 'beker' gewipt Gilbert Vergauwen koning bij Sint-Sebastiaan - De Eendracht in Stekene Boogschieten op de hoge wip Beker van Hamme 20 - 2.6.1989 - De Voorpost in Sint-Niklaas zijn de bekend. 1. Kettermuit, 2. BOOGSCHIETEN Gilbert Vergauwen mag zich voor (minstens) één jaar schutterskoning noemen van de «aloude» hoge wipschut- tersgilde «Koninklijke Maat schappij Sint-Sebastiaan - De Eendracht» uit Stekene. In die funktie volgt hij «derde leeftijder» Theofiel Inghels op die z'n titel niet kwam verdedigen. Deze koningschieting was an dermaal het hoogtepunt en de bekroning van een feestelijke dag voor de hoge wipschut- ters, die in de voormiddag - zoals de eeuwenoude tradi tie dat voorschrijft - werden afgehaald door muziekmaat schappij «De Ware Vrien den». In stoet ging het naar de hoogmis in de H. Kruiskerk. Na deze eucharistieviering be zochten de feestende schut ters dan - eveneens volgens de traditie - de cafébazen die lid zijn van en/of om één of andere reden banden hebben met de stekense Gilden van hoge wipschutters. Voor een uitgebreid middagmaal scho ven de «feestelingen» de be nen onder tafel in hun lokaal «Het Zomerhuis» waar dan om 15 uur de koningschieting van start ging. Daarna volgde nog een gewone prijsjesschie- ting en de «koninklijke» dag werd afgerond met een stevig avondmaal. Blokschieting De feestelijkheden waren in feite reeds daags voordien be gonnen met de jaarlijkse «blokschieting», de «Grote Prijs van Stekene», waarvoor liefst 246 hoge wipschutters uit zowat héél het Vlaamse land naar Stekene kwamen afgezakt. Er werd op 3 afzonderlijke wippen geschoten voor 3 ver schillende «Grote Prijzen», stuk voor stuk begiftigd met vele en waardevolle prijzen. KAATSEN Boogschieten. In hel schutterskampioenschap von hel Verbond Nieuwkerken-Wtms hooide Smt-Jpm het tegen Den Engel met 24 punten. De uitslag: Roger Van Bossche 4, Frans Van Landegem en Albenc, Dirk, Luc en Amedé Van nrïessche elk 3 nunten. Kris Apers 3 en Doelman 2 (dw) Deze week «el de beste,ng over welke ploegen de finale van de Hamse Kaatsbeker zullen betwisten. Dat Wem- "bley I erbij ging zijn was dui delijk. Het kwam immers toe vallig uit tegen de eigen eerste ploeg. Ook Eurotrucks was een zekerheid want Ons Ver maak was geen partij. De meeste belangstelling ging dus uit naar VAG Mijs-Toyota. Na een harde strijd was VAG Mijs zeker van een plaatsje in de finale. Ons Vermaak 2 Eurotrucks 12 De lokale ploeg met Leo Rooms, Gerrit Boon, Geert Van Havermaet, Freddy Van Kerckhoven en Bart Peelman heeft niet veel weerwerk kun nen bieden, wat in de lijn der verwachtingen lag. Reeds van Boogschieten. In Uitbergen werd er geschoten voor de titel van "koning der koningen". Het was Ronny Van de Velde bij de eerste spelen gebruikte van "Strijpwegel" die het haalde (gvdbw) Eurotrucks het grote verzet en aan de rust was het 1-6. Ook na de rust bleef het zich volledig inzetten. Roger De Schrijver, Henry Walschap, Willy Van Broeck, Mare De Landsheer en Gerry Van der Stockt deden het zo goed dat de jongens van Ons Vermaak ook toen maar één spel kon den ophalen. VAG Mys 12 Toyota 11 Heelwat belangstelling voor dit treffen dat voor beide ploegen een 'alles of niets' was. Van bij de start werd er nerveus gespeeld zodat heel wat ballen op de verkeerde plaats terechtkwamen. Beide ploegen gaven elkaar geen vin toe. De VAG-jongens, Dirk Boon, Patrick Moortgat, Raoul Kockelkoren, Gerrit Vermeir en Walter Beeckman konden halfweg-wedstrijd toch voor een klein voordeel zorgen: 6-5. Ook na de rust bleef het evenwicht bewaard. De keerders konden hun hart ophalen en vaak werd er zeer mooi en goed gespeeld, Het werd dus een dubbeltje op zijn kant bij 11-11. Uiteinde lijk kon de thuisploeg onder groot gejuich het laatste spel binnenrijven. Wembley II Wembley I Ondanks het vrij grote ver schil in de eindscore was het toch een boeiende wedstrijd. Vooral in het eerste gedeelte waren beide formaties fel aan elkaar gewaagd. René en Ga ry Pletinck, Eddy Willaert, Paul De Bonte en Frank D'Hauwe slaagden erin de be zoekende furie in te dijken. Bij een 3-6 stand aan de rust was alles nog niet gezegd. De thuisploeg, nochtans hoopvol aan de tweede helft begonnen werd overklast door Wembley I dat er steeds in slaagde het eigen spel met winst af te ronden. De lokale ploeg kreeg nog wat kruimels en kreeg dus een vrij grote ne derlaag aan het been. Cornerboys 12 SK Corner 7 I In het derby op het Twee- j bruggenplein werd er fel ge- I streden tussen twee ploegen I uit eenzelfde lokaal. Dat werd l al duidelijk in de eerste helft. 1 Het beter geklasseerde Cor- nerboys met Jacques Cool, I Jozef Meskens, Dirk Van I Den Abbeele, Georges Wal schap en André Tilley, had I heelwat last om Corner op I afstand te houden. Toen de J eerste helft werd afgesloten 1 met 6-4 was de strijd nog niet J gestreden. Toch werd het na een tijdje duidelijk dat SK j Corner zijn beste pijlen had verschoten. Cornerboys ste-5 vende dus langzaam maar ze- I ker op een vrij afgetekende zege af. HVC Boogschieten. De Keizerlijke Gilde uit Sint-Gillis-Waas en hun collega's uit Beveren werden ontvangen door het gemeentebestuur (Iv) Boogschieten. Schuttersmaatschappij "De Kruisboog" werd op het stadhuis van Sint-Niklaas ontvang zilveren jubileum te vieren (Iv) Gens sans Peur, 3. Herleving, 4. Bastionen, 5. Hondenclub, 6. Oud Gelaag, 7. Volksvrienden. De winnende ploeg bestond uit Cyriel De Cauwer, Rudy Van Huffel, André Smet, Jean-Pierre Ivens en Freddy Van Britsom. De individuele kampioenen zijn Cyriel De Cauwer, Marie-Jeanne Van Pellecom, A. Engels en Cindy Pyl (dw) gen. Zonder noemenswaardi ge tegenstand dus werd de 55- jarige schoonzoon van de ge kende Cyriel Van Camp ko ning van Sint-Sebastiaan - De Eendracht. Gilbert Vergau wen is gehuwd met Marcella Van Camp en samen wonen ze aan de Stekense Bormte- straat. Gilbert is reeds 27 jaar aktief als lid van de hoge wipschuttersmaatschappij Sint-Sebastiaan - De Een dracht en precies 21 jaar gele den schoot hij zich al eens tot koning, zij het dan in de Nova-toren. De nieuwe Stekense sire is een goede hoge wipschutter die geregeld «zijn prijsje» af schiet. Hij is trouwens een regelmatig schutter: elk week end is hij wel ergens aan de slag en tijdens z'n verlof staat hij elke dag onder de hoge wip! De regelmaat beloont dus. d.Brol Boogschieten. Tijdens de schieting voor de 22e Zilveren Pijl van het Waasland overhandigde voorzitter Van der Vreken van Sint-Sebastiaan uit Beveren een kunstscho tel aan voorzitter Jean Praat van de organiserende vereniging Sint-Sebastiaan uit Sint- Gillis-Waas (Iv) Op wip I won Robert Persijn uit Heist de «Grote Prijs Sint- Sebastiaan» én meteen een video-recorder, op wip II won Michel van Puyenbroeck uit Schriek met de «Grote Prijs Van Camp» een CD-player plus een tinnen schotel en op wip III tenslotte werd de prachtige tinnen schaal van de «Grote Prijs Vydt» gewonnen door Karei Schuddinck uit Wichelen. Na de middag spanden dan nog eens 121 schutters de pees aan voor een grote beschrijfschieting. Zonder tegenstand De eigenlijke koningschieting van «Sint-Sebastiaan - De Eendracht» uit Stekene kende evenwel geen echt boeiend verloop. Dit ondanks een gro te opkomst, want een 45-tal schutters boden zich aan als kandidaat-koning voor de ge bruikelijke 3 ronden. De eer ste ronde was voor iedereen blijkbaar niets meer dan een bijkomende «inschietronde», want er werden zelfs geen pluimen geraakt. In de twee de ronde keilde Gilbert Ver gauwen dan de zo beheerde koningsvogel naar beneden Bovenaan zien we de nieu- van Steen (links) samen met en het bleek hét «konings- we sire Gilbert Vergauwen een aantal bestuursleden schot», want ook in de derde in gezelschap van o.m. z'n van de hoge wipschutter- ronde lukte het niemand meer echtgenote Marcella Van sgilde Koninklijke Maat- om de heer Vergauwen het Camp (midden) en de eeu- schappij Sint-Sebastiaan - vuur aan de schenen te leg- wigjonge voorzitter Etienne De Eendrachtuit Stekene. Onderaan de traditionele groepsfoto van de deelne mende hoge wipschutters aan de koningsschieting te Stekene. (D.Brol)

De Voorpost | 1989 | | pagina 20