KC Appels eigent zich Beker van Vlaanderen toe 't Ros hield eerste open tornooi Klubfeest TTC Stekene met barbecue rt Schaken De Voorpost - 2.6.1989 - 21 KORFBAL Het Vlaamse korfbal, meer bepaald dan het Oostvlaamse, beleefde vorig weekend in de Aalsterse sporthal 'Ter Ro zen' een hoogdag. Ago Aalst organiseerde er immers, voor de derde maal overigens, de 'Beker van Vlaanderen', een kompetitie voorbehouden voor klubs uit de provincies Oost- en West-Vlaanderen. Van de twaalf in de provincie Oost-Vlaanderen aktieve klubs (West-Vlaanderen telt geen korfbalklubs) hadden er tien ingeschreven. Neerlandia en Ganda bleken niet geïnte resseerd, maar 'les absents...' KC Appels, dat net als Rapid Gent, pas zondag moest aan treden - het 'kleinere grut' moest zaterdag al uitmaken wie het 's anderendaags tegen de 'bonzen' moest opnemen - sleepte uiteindelijk de 'Beker van Vlaanderen' in de wacht. En vermits de Dendermonde- naars ook de twee overige edities wonnen - wie over een periode van vijf jaar er drie maal in slaagt te zegevieren, krijgt de beker in zijn bezit - mochten ze de beker mee naar huis nemen. Deze derde overwinning heeft internationale Ann Schud- dinck en haar kollega's echter 'blood, sweat and tears' ge kost. In de wedstrijd met At lantis Lebbeke als tegenstan der moest tot diep in de twee de speelhelft gewacht worden alvorens de eersteklassers de vierdeklassers uit Lebbeke, die met een 4-korven voorgift gestart waren, konden passe ren. De eindcijfers 8-7 zeggen op dit vlak genoeg. Ook de finalewedstrijd tussen Gentse en Appels kende een zeer spannend verloop, met een wisselende skore en een uiteindelijk nipte, maar ver diende 16-14-overwinning voor Appels. Ago Aalst en Atlantis Lebbeke zaterdagwinnaars Inderdaad, aldus Steven Daelman, voorzitter van de organiserende klub Ago Aalst, de datum van deze 'Be ker van Vlaanderen' ligt voor de klubs misschien wat onge lukkig. Achter het veldkorf- balseizoen werd al een paar weken tevoren een punt gezet en het zaalkorfbal ligt in een nog verder verleden. Wij opteren echter voor de meimaand vermits deze maand in Aalst de 'sport- maand' is en wij dan gratis over de akkomodaties van Ter Rozen' kunnen beschik ken. Bovendien, meen ik, dat elke klub dezelfde moeilijk heden ondervindt om over al zijn basisspelers te kunnen beschikken. Wie erop ge brand ligt de 'beker' in de wacht te slepen verschijnt trouwens in zijn kwasi sterk ste opstelling aan de opgooi. Appels bvb. trad met zijn fanionteam aan. Wie er duidelijk ook op ge brand lag om sterk te preste ren was het organiserende Ago, dat zaterdag winnaar werd van groep II en klubs als Floriant, Vos Reinaert St.- Niklaas en Zingem achter zich liet. Ook Atlantis Lebbeke kwam als overwinnaar uit zijn reeks en versloeg Gentse en Temse, Rapid Eeklo had for fait gegeven. Net als tijdens de vorige jaren hadden de organisatoren een beroep gedaan op Antwerpse scheidsrechters om de wed strijden in goede banen te leiden. De heren J. Rochtus, J. Van Staey, A. Caluwaerts, W. Peskens en Van Meekren leidden trouwens, globaal ge zien, tot eenieders voldoe ning. Appels-Lebbeke (8-7): Over suspens gesproken Het treffen, op zondag, tus sen KC Appels en KC Atlan tis, werd een wedstrijd die allesbehalve sierlijk korfbal toonde - daarvoor versche nen beide ploegen te gespan nen aan de start - maar die daarentegen uitgroeide tot een meer dan spannend ge beuren. Appels, dat in zijn sterkste opstelling aan de wedstrijd begon, maar achteraf Dirk Duym en Annette Verstrae- ten ingevolge kwetsuren moest vervangen, bakte er te gen een Lebbeekse nood- Korjbal. Ago Aalst organiseerde een tornooi (dv) Korfbal. Korfbalclub Appels speelde de finale tegen Gent se tijdens het tornooi van Ago Aalst (dv) ploeg eigenlijk niets van. De Dendermondenaars legden weliswaar een konstant over wicht aan de dag, maar kwa afwerking haalden ze geen 10%. Lebbeke slaagde er, via een afstandsworp van Piet Maes- schalck, zelfs in de voorgift (0-4) tot vijf korven aan te dikken. Dirk Duym skoorde vanop de penaltystip, maar Damien De Rouck - de Leb beekse trainer moest inder daad, bij gebrek aan spelers, zelf het terrein op - sloeg op nieuw een vijfpuntenkloof. Appels gaf toen even de in druk de achterstand, via kor ven van Dirk Van Royen en Dirk Duym, vrij vlug te kun nen ophalen, maar net voor rust skoorde Cindy Meersman voor Lebbeke (3-7). Na de rust kregen de toe schouwers een zelfde spel- beeld: Appels dat koeien van kansen liet liggen en een aan tal Lebbeekse spelers die dui delijk geotimideerd op het ter rein evolueerden. Met nog vijf minuten tie spelen slaagde TAFELTENNIS Het bestuur van TTC Ste- tjes, want Discobar E.T. uit Voor dit eetfestijn dient na- niemand het laten, want een kene nodigt alle leden, sym- Sint-Pauwels zorgt voor aan- tuurlijk op voorhand te wor- volwassene betaalt slechts patisanten en hun vrienden, gepaste muziek. Het Tennis- den ingeschreven: bij Mare 375 fr. terwijl een kinderme- familie en kennissen uit voor centrum blijft zelfs geopend Vermeulen, Kiekenhaag 75 te nu (normale menu zonder ko- het jaarlijks klubfeest dat dit tot in de vroege ochtenduur- 9090 Stekene, tel. 03/ telet) slechts 300 fr. kost. jaar zal doorgaan op zaterdag tjes van zondag... 779.96.80. Voor de prijs moet n nRn, 3 juni 1987 vanaf 20 uur in het lokaal, het Tafeltenniscen- trum Stekene, aan de Sta dionstraat 90. Dit jaar wordt een grote barbecue georganiseerd met vooraf een pittig aperitiefje en als voorgerecht gekookte hesp met seldersalade. De barbecue bestaat uit een uit gebreid vleesassortiment (kip- pefilet, saté en varkenskote let), met bijpassende sausjes en koude groenten. Na deze smakelijke maal tijd mèg men het Tenniscen- trum verlaten, doch er wordt verwacht dat men nog een of ander drankje nuttigt. TTC Stekene zal er trouwens voor zorgen dat de sfeer uitnodigt tot het strekken van de been- 'afe"ennts- De halve finalisten van de heren-A tijdens het tornooi voor minder-validen in Sint-Niklaas: Nico Vergeylen, G. Verlinden, Eric D'Hollander en Jef De Vriese (Iv) AFELTëNNIS FRAN Appels er uiteindelijk in de stand gelijk te brengen; dit via korven van Wim De Wilde (strafworp), Dirk Van Royen (afstand) en Dirk Duym. Het was tenslotte Marion Arbijn die de winninggoal kon skoren. Lebbeke kon echter met op geheven hoofd het terrein verlaten, Appels moest duide lijk uit een ander vaatje korf bal gaan tappen, wilde het de 'Beker van Vlaanderen' in de wacht slepen. En wij kenden iemand die aan een lynchpar tij ontsnapt is! Aalst wint het van Lebbeke voor de derde plaats In de wedstrijd met de derde en de viérde plaats als inzet, won Ago Aalst het met 2-4 van Atlantis Lebbeke. Een duidelijk minder gekoncen- treerd en moe gestreden Leb beke, dat bovendien niet min der dan tweemaal een straf worp verzuimde om te zetten. Bij de rust was de stand 1-2. Voor Aalst skoorden: Koen Uytterhaeghen (2), Jan De Rouck en Mare De Mil. De Lebbeekse korven waren van de hand van Frankie Cornelis en Cindy De Volder. Aalst verdiende om zijn hogere in zet overigens de zege. Finale: Appels-Gentse (16-14): Snel en potig korfbal Dat stielkennis en ervaring ook in het korfbal belangrijke pluspunten zijn, bewees inter nationale Ann Schuddinck al in de eerste minuut van de finalewedstrijd met Gentse als tegenstander: Ann lokte een strafworp uit die door Wim De Wilde omgezet Korfbal. K.C. Appels veroverde definitief de Beker van Vlaanderen. Het won driemaal deze beker op vijfjaar tijd. Meteen was dit het afscheid van Hector Theuns, uiterst rechts (dv) werd. Diezelfde Wim De Wil- pen die vanuit het Gentse Gentse zou vanaf dat ogen de zou een minuut later de kamp vertrokken, was geen blik nog slechts één keer sko- vieipuntenvoorgift waarvan kruit gewassen. De rust werd ren (uit strafworp), net nadat Gentse, ingevolge het reek- dan ook ingegaan met een 8- Dirk Van Royen Appels op senverschd genoot, herleiden 11-stand. voorsprong had gebracht, tot twee. Dirk Van Royen van Werd er voor de rust bij mo- Dankzij korven van Annette zijn kant illustreerde de Ap- menten reeds met een potig Verstraeten en Ann Schud- pelse blitzstart met een ge- korfbal uitgepakt, na de pau- dinck en het rondspelen van slaagde doorloopbal. ze zou daarin geen verande- de bal tijdens de laatste minu- Gentse, duidelijk eventjes ring komen. Na zeven minu- ten van de wedstrijd, haalde van de kaart, sloeg echter te- ten spel was de stand trou- Appels de 'Beker van Vlaan- rug en liep dankzij twee wens gelijk. Resp. Edwin deren'binnen prachtige afstandsworpen op- Borms, Wim De Wilde en De finalewedstrijd was, op nieuw uit. Annette Verstraeten zorgden een paar harde kontakten en Wim De Wilde trof, vanop voor aansluitingstreffers, onsportieve gedragingen na, halve afstand, raak en kollega Appels zou zelfs, dankzij een uitgegroeid tot een propagan- Dirk Van Royen liet het elek- afstandsworp van Dirk Van dagebeuren voor het korfbal, tronisch skorebord, na een ^°y?n> °P voorsprong ko- Ago Aalst van zijn kant mag omgezette strafworp, een 5-7- {"en' maar w'e dacht dat bet andermaal terugblikken op stand oplichten. bek voor Appels toen van de een geslaagde organisatie. Toch zou Appels er niet in dam W2S' bad bet bij het ver- Vermelden we nog in de rand slagen reeds in de eerste helft ^eer(^e e'nd- Gentse zette een dat KC Appels op 17 (jeugd) zijn tegenstander bij te be- strafworp om (12-12), Ann en 18 (rekreanten) juni a.s. nen. Wim De Wilde, Edwin Schuddinck zette haar klub op langs de Rijkelstraat tornooi- Borms en Ann Schuddinck voorsprong, maar met nog 12 en organiseert, zouden nog wel raak treffen, m'nuten voor de boeg was Pierre Van Rossem maar tegen de afstandswor- a"es te berdoen (13-13). Tafeltennis. De ploeg van Sint-Niklaas tijdens het tornooi voor anders-validen (Iv) Schaken. Volledige aandacht 't Ros heet de klub en 't Peirt is haar lokaal. Misschien denk je daarbij willekeurig aan de paardensport. En dat is nog niet eens helemaal fout, want het paard is een van de kleurrijkste stukken van het schaakspel. Ook hij kon zijn wispelturige sprongen volgen op 26 mei, toen 't Ros haar eerste open tornooi voor be ginnende schaakliefhebbers organiseerde. Een veertigtal strijdlustigen voerden die avond een boeiende kamp voor de over winning, of zomaar voor de pret. Hier bleek nog maar eens hoe vlug iemand het schaakspel kan aanleren. Ve le deelnemers hadden nog maar enkele weken tevoren met schaken kennisgemaakt (op de Sportbeurs te Sint- Gillis, waar 't Ros een druk bezochte stand had). Daarom verraste het vele toeschou wers dat die mensen nu reeds in staat waren mooie partijen te spelen. Prille jeugd, junioren en se nioren, dames en heren, allen werden zij ter plaatse begroet met een welkomstdronk. Daarna ontbrandde de ruim 2 uur durende strijd, waarin el ke deelnemer een vijftal par tijen speelde. In zijn gelegen heidstoespraak achteraf toon de Jan Van Damme, schepen in de bovenzaal van 't Peirt tijdens het schaaktornooi van 't Ros (foto p. hermans) van Sport en Recreatie, zich opgetogen over de grote be langstelling. Hij deelde dan ook met genoegen de tro feeën uit aan de finalisten. Maar ook de andere deelne mers bleven niet in de kou staan. Allen ontvingen zij een stevige prijs en een herinne ringsmedaille. Wil jij ook eens een zetje speciaal voor de jeugd en be- wagen op het schaakbord? ginners. Uiteraard gaan ze Dan kun je elke vrijdagavond dan een uurtje vroeger van vanaf 20 uur terecht bij 't start zodat ook de allerjongs- Ros, lokaal 't Peirt. Kas- ten kunnen meedoen, teelstraat 1 te Dendermonde. v Je vindt er altijd wel iemand die je wegwijs maakt. Maar er is meer! Vanaf september zal 't Ros initiatielessen geven Schaken. Ook de allerkleinsten en beginnelingen kunnen terecht in Schaakklub 't Ros ti Dendermonde. De oefeningen en kompetities worden gehouden in zaal 't Peird (foto p hermans)

De Voorpost | 1989 | | pagina 21