Kaatshoogdag in Zele-Durmen Kaatsoverzicht Het zwaard van Damocles boven Wieze Sportief Tiende rekreatieve fietsdag in Kruibeke Kaatstornooi in Lebbeke Gino De Munck met lichte voorsprong in Burcht Kaatskalender Van Lierop, Verbeke en De Boeck winnen bij de WAOD-veteranen in Waasmunster Halve fond in Waas en Dender 22 - 2.6.1989 - De Voorpost WIELRENNEN Traditiegetrouw richt de Gezinssportfederatie jaarlijks een nationale fietsdag in voor rekreatiesportbeoefenaars. De gemeente Kruibeke is dit jaar reeds aan zijn tiende uitgave toe. Iedereen, van 1 tot 99 jaar, wordt van harte uitgenodigd om samen met ons deze fietstocht te doen, en dit langsheen landelijke wegen. Datum: zondag 4 juni Start: om 13.30 uur aan de kerk van Bazel, 14.00 uur aan de kerk van Kruibeke. Rustplaats: Haasdonkse bossen, scoutslokaal AKABE Aankomst: gemeenteüjke jongensschool van Kruibeke Begeleiding: door ervaren wielertoeristenklubs, Rode Kruispost en bezemwagen zijn voorzien. Prijs: 30 fr. per persoon, 100 fr. per gezin. In de prijs is begrepen: Een verzekering Recht op tombola fietstocht, de gezinssportfederatie schenkt 10 fietsen en 10 vakanties per provincie Daarnaast gaat één van onze deelnemers vast en zeker met een prachtige fiets naar huis, net zoals voorgaande jaren geschonken door Chris Meersman, fietshandelaar in Kruibeke "10 jaar sportpromotie" bij elke aktie waar de sportraad zijn medewerking aan verleent, krijgt elke deelnemer een gratis tombolalot aangeboden en de trekking hiervan gebeurt later op het sportseizoen 1989-1990. Tot slot ontvangt elke deelnemer van de fietstocht een wimpeltje, uitgereikt door de Gezinssportfederatie. De kaatsklub van Zele-Durmen is aangeduid als organisa tor van de nationale dag Henri Lempereur op zaterdag 3 juni om 14.30 u. Op deze nationale dag komen de vier beste junioresploe- gen van België uit tegen mekaar. Van elke liga worden de eerstgeplaatste ploegen in de klassering afgevaardigd. Een kleine voorstelling van de ploegen maakt meteen duidelijk welke kleppers in het trapezium zullen komen. Voor de Liga Brabant: A.R. Buizingen Voor iedere kaatsliefhebber spreekt de naam Buizingen voor zichzelf. De supporters van Durmen zullen zich deze ploeg zeker herinneren uit de finale van het kampioen schap van België voor kadetten, twee jaar geleden, toen Buizingen deze titel won. Het is diezelfde ploeg met de gebroeders Van Hemelrijck als uitblinkers, die nu naar Durmen komt! Voor de Liga Henegouwen: Tourpes Dit is de huidige nationale juniores-kampioenenploeg. Ze versloeg vorig jaar in de finale voor het kampioenschap het superteam van Buggenhout De Toekomst (met o.m. Cardon, Coeck en Marivoet) met klinkende cijfers. Als dat geen referentie is voor het goede spel van deze jongelui... Zij zullen zich met alle middelen die nationale titel willen waardig maken. Voor de Liga Namen: Flawinne Hoewel de naam Flawinne bij ons niet zo bekend is, staat ook deze ploeg eerste in het kampioenschap. Deze ploeg heeft haar faam opgebouwd in alle jeugdreeksen van de provincie Namen en is veruit de beste junioresploeg van de provincie. Voor de Liga Vlaanderen: Zele-Durmen Inderdaad. Zele-Durmen werd afgevaardigd voor de Liga Vlaanderen, niet omdat het organisator is van deze nationale dag, maar omdat de ploeg de eerste plaats bezet in het kampioenschap. Na de heenronde staat de ploeg van coach Luc Schiettecat ongeslagen aan de leiding. Als we erbij vertellen dat de ploeg tegen de naaste konkurrenten telkens nipt één punt verloor (tweemaal 13-7 en éénmaal 13-6) dan mogen we stellen dat ook deze junioresploeg de beste van haar reeks is. Deze vier geselekteerde ploegen zijn dus alleszins het kruim van de Belgische jeugdkaatsers en ze zullen dan ook zorgen voor een onvergetelijke kaatsnamiddag. De orga nisatoren hopen op een massale belangstelling van de kaatsliefhebbers en van de eigen supporters, hun spelers zullen enige aanmoediging zeker nodig hebben. Wedstrijdschema Alle wedstrijden worden gespeeld naar zeven winnende spelen. De eerste lutte begint om 14.30 u. Buizingen-Tourpes Zele-Durmen-Flawinne Finale tussen de twee winnaars. KAATSEN Halve finale en finale van de Beker van de Liga van Vlaanderen Op zondag 10 juni a.s. worden op het kaatsterrein van het gemeentelijke sportkompleks te Lebbeke (Albert I-straat) de halve finale en de finale van de Beker van de Liga van Vlaanderen betwist. De deelnemende ploegen zijn: Ka stel, Wieze, Welle en Zandbergen. De wedstrijden vangen aan te 14.30 u. Ook in de voormiddag wordt echter reeds gekaatst. De miniemen van Denderbelle Club XV, Buggenhout 'De Toekomst', Baasrode V.A. en Rap en Vlug Kastel nemen het dan tegen elkaar op. De finale van dit tornooi begint te 13 u. De organisatie van dit kaatsevenement ligt in handen van de Gemeentelijke Sportraad en de commissie Pers en Propaganda, in samenwerking met het Lebbeekse ge meentebestuur en de Liga Vlaanderen. Vermelden we nog dat de toegang tot alle wedstrijden gratis is. (pvr) O. V.W.B.-Wielrennen Frans Van Eyck, Pierrot Dewit en Omer Van Molle: voorsprongwinnaars Voor de vierde maal van dit seizoen reden onze wielrenners-veteranen hun wekelijkse rit op de Pondbeeklaan in Zellik. De C-reeks was er niet bij door gebrek aan deelnemers, dan maar met drie reeksen van start. In de A-reeks ging Frans Van Eyck van bij de start demarreren en kon spoedig een kloof slaan van 50 meter. Bij de achtervolgers bleven Antonio Cecchinato, Frans Vinck en Claude Dewit niet bij de pakken zitten. Zij joegen fel achter de vluchteling maar tevergeefs want Frans Van Eyck vergrootte nog zijn voorsprong elke ronde om met drie minuten voorsprong te winnen! In de B-reeks was het nogmaals Pierrot Dewit, die spijts een bandbreuk zijn tiende zege van het seizoen mocht boeken. Hij won met één minuut vooruit. In de D-reeks was het nogmaals ouderdomsdeken Omer Van Molle die er in de laatste ronde vanonder muisde om met een dertigtal sekonden bonus zijn tiende palm van deze zomer te bemachtigen. A-reeks: 1. Frans Van Eyck, 2. Antonio Cecchinato, 3. Jean-Claude Dewit. B-reeks: 1. Pierrot Dewit, 2. Giuseppe Salesse, 3. Frans Van Camp D-reeks: 1. Omer Van Molle, 2. Nestor De Geynd, 3. Eugeen Beelen, 4. Jean Spenders, 5. Jaak Goossens. Lagere I en II Vliegende Bal Nieuwerker- ken 5 Wieze Sportief 15 Ruststand 3-8. Wieze maakte met geen ge rust gemoed de verplaatsing naar het Aalsterse. Niet min der dan drie ex-Wieze spelers treden aan bij Vliegende Bal. Toch is Wieze erin geslaagd de zenuwen de baas te blijven. Bij de thuisploeg was de in verlof zijnde Filip Van der Veken zeer slecht, kompleet overmand door zenuwen. Hij stak echter niet zozeer af bij zijn medemaats, die eveneens beneden alle peil akteerden. Het aantal afgeleverde en af gekeerde ballen van beide ploegen bedraagt respektieve- lijk 15 en 19 ballen. De uit blinkers van de wedstrijd en de beste speler op het terrein was ongetwijfeld Wiezenaar Freddy Putteman. Als groot- midden keerde hij vijf ballen over. De bezoekers plaatsten de tegenstander gemakkelijk op een 0-5 achterstand. Bij 2-5 slaagde Van der Veken erin bij een 40-40 stand zijn spel te winnen, zodat de bordjes op 3-5 kwamen.Wieze ging on der impuls van een goed leve rende Duquet en een goed spelende koordman Peter Rimbaut naar een vlotte 3-8 ruststand. Voor de tweede helft kwam Yves De Moor Bert Pauwels vervangen bij de gastheren. Johny Borremans zorgde voor 4-9. Daarna ging Wieze op zijn elan verder naar een ver diende driepuntenzege. Juniores Wieze Sportief 13 Kokejane 9 Ruststand 2-7. Wieze, dat sinds de wedstrijd tegen Zele Durmen nood heeft aan spelers bij de junio res, dient vanaf nu een beroep te doen op twee kadetten: Duquet en Willems. Guy Van der Veken stuurt sinds de be wuste wedstrijd zijn kat. Ko kejane was tevreden met een punt en het had bij een 2-7 ruststand hoop op een drie puntenzege. Na de rust maak ten de bezoekers er 2-8 van. Voor de tweede helft wijzigde coach Etienne De Smet zijn opstelling. De Poorter, die als kleinmidden geen bal vooruit kreeg, kwam postvatten aan de koord, terwijl het keer- dersduo Kris De Smet, Jurgen Van Steen respektievelijk als kleinmidden en grootmidden uitgespeeld werden. Gunther Willems werd achterman. Een grandioze zet van de lo kale coach, want er kwam vaart in de ploeg. Wieze kwam steeds maar dichter en dichter en bij 6-8 waren de punten reeds verdeeld. Via 6- 9 ging Wieze in een ruk door naar 13-9. Het betere spelen de Wieze tijdens de opslag- beurten en in de terugslag deden de bezoekers wanke len. Jurgen Van Steen was de beste man op het terrein en hij behoedde zijn ploeg van de nederlaag. Pupillen Wieze Sportief 1 Hof Ten Rode Baasrode 10 Ruststand 1-5. Hof ten Rode dat op zaterdag een onverdiende nederlaag heeft opgelopen, was de ont goocheling vlug vergeten. Vo rig jaar kon Wieze nog win nen tegen Hof ten Rode en nu was het de beurt aan Baasro de om uit te pakken met een glansprestatie. Een te zwak Wieze kon geen vuist maken. De Proft heeft aan de koord de ballen goed genomen en Dierickx was eveneens uitste kend. Peersman sloeg de ballen met de glimlach terug en hij was meteen zijn misser van de vorige dag vergeten. Adec Baasrode 15 Merchtem 2 Ruststand: 8-0. Adec opende op een grandio ze wijze, wanneer Walter De Rijck de eerste twee ballen over de hoofden van de be zoekers over de achterlijn keerde. De gasten moesten deze speler links laten liggen, maar sloegen de eerste helft 11 ballen af. Via 5-0 ging Adec vlot naar 8-0. In de tweede helft geraakte Merch tem pas aan het eerste tegen spel bij 9-1. Plaatswisselingen leverden niets op, want de bezoekers verkeerden in een ware off-day. Drie spelen bij 40-40 bleven onbenut. Staf Meeus was de slokop in de overgekeerde ballen. Via 12-2 ging het naar 15-2. De volgende wedstrijd voor Merchtem heeft plaats op Ho ke Erembodegem, waar de Brabanders zullen proberen een puntje te sprokkelen. Hogere m 4.6 15.00 Idegem-Welle Tollembeek-Denderbelle Wieze-Herne Okegem-Kastel Opstal-Terjoden Zandbergen-Baasrode Bevordering 4,6 15.00 Baardegem-Denderzonen Kastel-Duvel Kerksken-Herdersem Erembodegem-Merchtem Moorsel-Zele Dunnen Hamme Zogge-Adec Baasrode Lagere I en II 4.6 15.00 Brussegem-Baasrode Opwijk-Buggenhout Vliegende Bal-Puurs Aalst-Merchtem Haaltert-Gijzegem Hamme St.-Anna-VBR Opwijk Wieze is vrij. Pupillen 2.6 18.30 Brussegem A-Baasrode Zele A-De Toekomst Buggenhout Hof ten Rode Baasrode-Brusse- gem B Kastel Rap en Vlug-Wieze Terjoden-Denderbelle Hamme Zogge-Hamme St.-Anna Moorsel-Zele B 4.6 10.00 Zele A-Baasrode 10.00 Brussegem B-Hamme Zogge 09.00 Kastel Rap en Vlug-Ham- me St.-Anna 10.00 Brussegem B-Zele B Hof ten Rode Baasrode-Terjoden Buggenhout De Toekomst-Den derbelle 9.6 18.30 Moorsel-Wieze. Miniemen 4.6 10.30 Denderbelle-Baasrode Kastel-Zele Buggenhout-Brussegem 10.00 Hamme St.-Anna-Hoke Erembodegem 9.6 19.30 Brussegem-Hamme St.-Anna Kadetten 2.6 18.30 Denderbelle-Buggen- hout De Toekomst Wieze-Hamme Zogge Hamme St.-Anna-Kastel Rap en Vlug Terjoden-Baasrode 9.6 18.30 Hamme Zogge-Dender- belle Terjoden-Wieze Baasrode-Hamme St.-Anna Kastel-Buggenhout De Toekomst Junioren 2.6 18.30 Zele Durmen-St.-Anni Hamme Kerksken-Kokejane Okegem-Wieze Sportief. 71 WAOD-liefbebbers aan de start te Burcht. In de eerste ronde ontsnappen Eddy Rombaut en Marco Smet doch meer dan 200 meter lie pen ze niet uit en na een ronde was het herbeginnen. Een nieuwe vlucht met Ver- eecken, De Waal, Debruyn en de lokale Borggraef had meer armslag doch na 2 ron den was het weer te herdoen. Vechtjas Borggraef ging er opnieuw vandoor ditmaal kreeg hij Rombaut, Modest Smet, Gino Demunck, Be- canne in zijn wiel. Op één kilometer van de eindstreep werden ze gegrepen door het peleton, doch De Munck deed een laatste demarage die hem 50 meter opleverde maar dit was genoeg om zegevie rend deze wedstrijd te winnen. Uitslag: 1. Gino De Munck de 71 km in 1.33 uur. 2. Patrick Debeu- kelaer op 50 meter; 3. Patrick Demaere; 4. Roger Beelaert; 5. Peter Lemaire; 6. Marco Smet; 7. Freddy Oelbrandt; 8. Fernand Dewael; 9. Silfried Eggermont; 10. Eddy Vereec- ken; 11. Freddy Luyckx; 12. Benny Van Buynder; 13. Eric Demoor, 14. Philippe Del- camp; 15. Rudy Haentjens; 16. Lucien Pieters; 17. Feli- cien Claessens; 18. Julien Ro- giers; 19. Dimitri Demunck; 20. André Van Paemel. Hogere III WeUe-Wieze Sportief: 15-7 Wieze Sportief dat vrijdag avond met Janssens en Ver strepen voor het Sportcomité diende te verschijnen, werd door de tuchtraad bedacht met een schorsing voor beide spelers, respectievelijk voor 1 en 2 weken. De bezoekers zijn tot op he den nog nooit in goede doen geweest. Ze vertrokken in volle euforie naar Welle om er de drie punten binnen te halen. Uiteindelijk hebben ze De wedstrijden van de cate- gorien D en E leverden maar een matig vertoon, ingevolge de hoge snelheid. Er werd wel hevig gespurt voor de premiën en hier toonde Romain Baert zich als de snelle man. In de eindspurt was het echter Louis De Boeck die het haal de voor Verhelle bij de cat. D en Maurice Verbeke toonde zich een lengte sneller dan Kesteloot bij de E-categorie. In de wedstrijd voor de jong ste verteranen kregen wij een ander beeld te zien. In de 'eerste ronde gingen Van Lie rop en De Decker aan de Haal en wat men achteraan ook probeerde de vluchters werden niet meer bijgehaald en Van Lierop de sterkste man vooraan won meer dan verdiend. De spurt voor de derde plaats werde een milli meterprobleem waarin Jozef <«5- i alles uit de kast moeten halen om een schamper puntje vei lig te stellen. Het begon nochtans goed voor Wieze, dat in het begin van de wedstrijd tot 1-3 af stand kon nemen. De twee volgende spelen konden niet op naam van de bezoekers gebracht worden, hoewel ze met 0-40 en 15-40 voorston den. Het werd 3-3. Toen Ver speet erin slaagde tijdens zijn opslagbeurt vier ballen buiten te leveren, geraakte de thuis ploeg aan een riante voor sprong. Het begon te dagen bij het bezoekende bestuur en door de regel 'de beste speelt' werd Verspeet vervangen door Jurgen Van Steen. Ver speet vertrok met de noorder zon. Vol nieuwsgierigheid wacht men nu op de gevolgen van een vorige beslissing: wat voor de ene geldt, moet ook bij de ander toegepast wor den! Of ziet het klubbestuur ten lange lesten nu in, dat een dure aankoop niet meteen kan renderen? Wieze pro beerde een punt uit de brand te slepen. Bij 13-6 slaagde het er dan toch nog in een punt veilig te stellen. Maar wat voor de volgende wedstrijden? Tegen Heme, Denderbelle, Opstal... Op wie zal het bestuur beroep kunnen doen om een ploeg samen te stellen? En vooral wat later op het seizoen, als Janssens zijn zopas afgesloten kontrakt met voetbalklub Ra pid Lebbeke moet nakomen? Datzelfde geldt voor Ver speet, die nog een kontrakt lopen heeft met Denderhou- tem. De moeite waard om volgen. De prioriteiten heb ben zich in een tijdspanne van 2 maand duidelijk verplaatst naar het voetbal in plaats van naar het kaatsen. Duivensport. Georges Roels was de Etampes-laureaal in het Dender-Durme-Scheldeverbond (gvw) Kloeck het haalde voor Be- kaert en Brouwers, uitslagen: Cat. C: 1. Ghislain Van Lie rop de 62 km in 1.24; 2. Paul De Decker; 3. Jozef Kloeck op 50 sekonden; 4. Marcel Bekaert; 5. Frans Brouwers. Cat. D: 1. Louis De Boeck (Dendermonde) de 62 km in 1.26; 2. Roger Verhelle; 3. Gerard Niemegeers; 4. Adrien Vandemoortele; 5. Marcel Mortier; 8. Emiel Van Hul (Temse), 12. Willy Ruys (Hamme); 18. Romain Baert (Sint-Niklaas) Cat. E: 1. Maurice Verbeke (Meulebeke) de 62 km in 1.29; 2. Albert Kesteloot; 3. André Van Oost; 4. Daniël Depauw; 5. René Truyens; 9. Alfons Quintelier (St.-Ni klaas); 15. Gilbert Pieters (St.-Niklaas). Duivensport. De Aalsterse duivenliefhebbers Jan Van de Perre en Antoon Wauters onderweg naar hun lokaal (da) PET AN QUE PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Duivensport. Patrick Vander Cruyssen uit Mespelare is in Aalst blijkbaar niet gerust in de goede afloop van de vlucht (da) Het lokaal van AiosU is gelegen in het domein Beukenhof. Lange- straat 16 te Aalst. Verant woordelijke is Van Damme Louis, Geraardsbcrgscstraat 116, Aalst. Tel. 053/21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Ter linden). Tel. 053/77,77,40. Ver antwoordelijke is Barrcz Wilfried. Anjerstraat 4. 9308 Hofstade- Aalst. Tel. 053/70.18.88. De terreinen van Reynaert Loke ren zijn gelegen in de Oude Brug- laan 35 te Lokcren. Tel. 091/ 48.07.47. Verantwoordelijke is Guy De Maesschalck, H. Geest molenstraat 131. Lokeren. Tel. 091/48.12.24. Nederkouter Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen. Margote 93. Verantwoordelijke is De Bruyne Julien. Heuvel 121 bus 5. 9440 Erembodegem. Tel. 053/ 77.11.62. De pleinen van Petanqueclub Leb beke «Hof Ter Burst» zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, tel. 052/35.59.29. Verantwoordelijke is Germain Rottiers, Baasrode straat 3, 9330 Dendermonde, Tel. 052/33.60.19. 's Woensdags vanaf 14 u.. 's vrijdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelge- legenheid. Pétanqueclub 't Klaverke, gelegen op de hoek van de Dendermondse Steenweg en de Kapellekensbaan. Verantwoordelijke Alfons Coore- man. café 't Klaverke. Kapelle kensbaan 2 te Lebbeke. Het lokaal en de speelvelden van Pétanqueclub «de vier Heemers» zijn gelegen op de Brusselsesteen weg 199 te Lebbeke. Tel. 052- 21.43.77. Verantwoordelijke is Marcel Van Den Steen. Baasrode- straat 134 te Lebbeke. Maurits Geurts en Georges Roels In de St.-Nlklase Verbroede ring zette Maurits Geurts zijn lc en 2' getekende duif op de 1' en 10* plaats en dat was goed voor heel wat gewin. Voor de ereprijs haalde hij het zeer nipt op Gilbert Van Miegroet die aan de 74c prijs reeds 6 van zijn 8 duiven op de uitslag had staan. Kopprij- zen voor Emiel Boffé, Raes en zoon, Theophiel Apers, Mare De Cock, Jos Van Pe- teghem, Alfons Van Remoor- tel, Victor Audenaert. Een uitblinkersrol kwam van Mare De Cock bij de oude duiven: de 6% Uc en 20 prijs of drie op drie. Francois Van Driessche speelde sterk bij de jaarlingen met de lc en 6C prijs. Marc De Cock had twee duiven ingekorfd en die ston den op de 3' en 14' plaats en meteen waren de zetnummers en series gewonnen. Vroege duiven voor Hugo Van Acker, Norbert Van der Lin den, Missegeers en zn.. Jos Van Peteghem, Maurits Kus- se, Marcel Van Nieuwenhuy- ze, Quintelier en zoon. Met zijn jaarlingen gedubbeld, bij de duivinnen won Mare De Cock de lc en 6' prijs. Vroege duiven voor Jos Van Pete ghem, Alfons Van Remoor- tel. Danny Genbrugge. Van Bogaert-De Backer. Raes en zoon (7e, 9C en llc). Gerard Van de Wielle en Piet Mariman. In het Schelde-Durme en Den- derverbond speelde Georges Roels bijzonder sterk met de lc, 4C, 6° als vroegste duiven en vijf duiven tot 29c prijs. Hij haalde daarmee een belang rijk deel van de prijzentafel mee. Met de 2C. 7C en maakt ook Paul Poppe eer goede beurt. Vroege duiver voor Gerard Roels. Var Vlierberghe en zoon. Eric Van Hauwermeiren, F. er zoon Buyst. Mare De Cock. Verbraecken-Bauwens, Jean Stockman, Serrarens-Florens, Maes-Strobbe en Francois Df Schrijver. Met de 1' en P kwam Désiré De Wael goec uit de verf en dat kan ooi geschreven worden van Geor ges Roels. die met de 7C. 11 27' de meestbegeerde serie won. Kopduiven voor Fran cois De Schrijver, Paul pe. Mare De Cock. Lauren] De Maesschalck. Achid Smet. Emiel Pletinck, Roge Everaert. Eric Van Hauwen meiren. BENC

De Voorpost | 1989 | | pagina 22