Baasrode V.A. leider Kaatsen in Kastel Klieksken toont wie de baas is Ijzingwekkend derby in Baasrode Er zat meer in! Kaatsverbond Lebbeke De Voorpost - 2.6.1989 - 23 n. In Hogere III wo, rangschikking vh) O'Ot KAATSEN Hogere III Kastel Rap en Vlug 15 Tollembeek 9 Ruststand: 8-7. Een prachtig zomerweertje op de Kastelse villa, maar met een nijdige zijdelingse wind over het terrein. Het was we liswaar ideaal verkoelend voor de toeschouwers, maar zeer onaangenaam en lastig voor de keerders van beide kampen. Dat ondervonden reeds zeer snel Van Duysen en Vernimmen, beiden ge start op de keerdersposten bij Kastel. Het knappe keerder- werk, dat we van beide spe lers gewoon zijn, kwam maar niet op de proppen en alle iets te hoog gekeerde ballen waai den doodgewoon uit het spel. Ook het Tollembeekse duo Bellemans-Cardon had heel wat problemen om een voor treffelijke bal terug te keren. Voor de echte liefhebber was er dan ook, behalve verre op slagen, maar weinig te bele ven. De weersomstandighe den lieten kaatsen niet toe. Cardon van Tollembeek keer de alle ballen gewoon met «de bots», maar hij slaagde er maar zelden in een goed bal letje te slaan. Kastel miste daarenboven opnieuw op doktersbevel en weer voor twee weken zijn sterkste, maar aan de hand gekwetste Rudy De Clercq! Met dit weer betekende dit een reuze tegenvaller voor Kastel. Zelfs al kwam Hugo Steels hem op voortreffelijke wijze vervan gen. Toch begon de thuis ploeg zeer sterk aan de wed strijd en weldra kwam het 5-1 voor. Een paar zwakke op- slagspelen en een paar onge- koncentreerde tussenkom sten, lieten het jonge Tollem beek toe om terug te keren tot 5-5. Het bleef spannend tot aan de rust: 8-7. Op dat ogen blik was Danny Van Duysen van achterman naar de koord verhuisd. Een ervaren Hugo Steels ging dan maar eens to nen hoe het moest: in de grond keren. Niet leuk om zien, maar wel efficiënt. Na de rust liep Kastel onmid dellijk uit via hetzelfde spel- patroon. Het werd 9-7. Bij deze stand en een 0-40 voor de bezoekers en ook een gunstige kaats voor Tollem beek (10 cm voor de achter lijn) leverde Van der Stricht een zodanig moeilijke bal tot op de achterlijn, zodat Car don er alleen zijn hand kon tegenzetten. Wielandt was er als de kippen bij om de bal over de lijn te trekken: 15-40. Dezelfde opslager leverde dan nog drie ballen af, binnen de lijnen, waarmee een duide lijk aangeslagen Cardon geen raad wist en ze allen buiten- keerde. Vanaf dat ogenblik stond er enkel nog één ploeg op het terrein. Kastel liep vlot uit tot 12-7. Bij deze stand en 40-40 keerde Vernimmen een van de weinige ballen rechts reeks over. Bij 13-7 vierde Kastel even de teugels en Tol lembeek pakte nog twee spe len. Toen maakte Kastel uit. Uitblinkers bij Kastel waren: Steels en Wielandt. Bij Tollembeek: Ronny Bel lemans. Afgeleverde ballen: Kastel 16, Tollembeek 16. Overgekeerde ballen: Kastel 3, Tollembeek 4. Goede leiding van scheids rechter Pol Van Roy. wachtte met een eerder bang hart het verloop af en startte bijgevolg zeer voorzichtig. Dit resulteerde in een gelijk- opgaande wedstrijd: van 2-2 ging het naar 5-4 voor Kastel. Toen verschoof coach De Bock zijn pionnen. Een mak kerende Burill op grootmid den werd naar achterman ver schoven, zodat een sterk ke rende Lambert op de post van grootmidden het gros van de opslagen te verwerken kreeg. Met veel brio kwaat hij zich van die taak. Ook Hans Baert op kleinmidden keerde in de keiharde zijdelingse wind haast alle ballen die op hem werden afgevuurd, feilloos te rug. Moorsel werd zo ver plicht Burill te gaan opzoe ken. Dit brak hen zuur op. Een reeks slechte en buiten- gekeerde opslagen waren hiervan het gevolg. De rust werd bij 8-4 ingegaan. Na de pauze stond er geen maat meer op een herboren Kastel. Nu trof men echter een paniekerig Moorsel tus sen de lijnen. Niets scheen er nog te lukken. Hans Baert was sterk in het binnenspel en hij won daar alles. En aan de koord speelden de heroptre- dende Hermans en Leunis een vlekkeloze partij. Burill speelde zoals altijd met een tomeloze inzet, leverde zeer sterk, maar hij bracht er ke rend niet veel van terecht. Dit zorgde voor een zeer span nend matcheinde. Bij een 13- 6 op het bord had Moorsel het winstpunt in zijn bereik. Maar Leunis in het veertiende en Burill in het vijftiende spel leverden de illusies van Moor sel aan diggelen. Titelpreten- dent Moorsel moest zonder punten huiswaarts keren. De hele ploeg speelde mat en geheel zonder inzet. Bij Kas tel daarentegen mag de hele ploeg geloofd worden om haar inzet en slagvaardigheid. De onverhoopte driepunten zege zorgde bij het bestuur en de spelers tot laat in de avond voor geestrijk nakaarten. Pro ficiat coach De Bock en spe lers. Doe zo voort! Kaatsei van de 'I won Kastel met 15-9 tegen Tollembeek en staat nu aan de leiding Kaatsen. In Kastel heerst er nog steeds veel belangstelling voor het kaatsen. De ploegen halen er dan ook zeer goede resultaten (vh) Kaatsen. In Bevordering won Kastel met 15-6 tegen Steven Moorsel (vh) Klassement na 8 speeldagen 1. Baasrode VA 2. Kastel 3. Heme 4. Opstal 5. Zandbergen 6. Okegem 7. Welle 8. Idegem 9. Terjoden 10. Tollembeek 11. Wieze 12. Denderbelle Bevordering Kastel Rap en Vlug 15 Moorsel Steven 6 Ruststand 8-4. Het wedstrijdverloop gaf een heel ander beeld van wat er in feite kon worden verwacht. Immers, spelers, supporters en bestuur van Moorsel ver kondigden voor de wedstrijd dat ze met overtuiging drie punten in de wacht kwamen slepen. Kastel daarentegen Welkom - Klieksken 7-15 Klieksken uit Lebbeke heeft bij de leiders uit Sint-Gillis- Dendermonde weer een top- match tot een goed einde ge bracht ondanks fel verweer van de thuisploeg. Er was weer een enorme be langstelling voor deze topper want Welkom en Klieksken beschikken beiden over een ruime supporterskern. De spanning bij spelers en sup porters was te snijden, mede door de komst van Freddy Van Handenhove en Jos Van Ingelghem, die vorig jaar nog met Welkom de titel behaal den en ondertussen verhuisd zijn naar Klieksken. Het was trouwens langs Jos Van Ingelghem dat Klieksken het eerste spel binnenhaalde. Welkom reageerde gevat, ook al met de hulp van Fred, die drie ballen buitenkeerde. Het derde spel was weer voor Klieksken maar dan werd het 2-2 met de hulp van de bezoe kers, waarbij Jacques Scho- ckaert vier ballen buiten le verde. Toen kwam Welkom nog eens gelukkig aan een spel. Bij 40-40 kreeg Jean van den Abbeele een ongelukkige bal tegen het been en meteen was het 3-2 voor de thuis ploeg. Het werd 3-3 en 4-3, maar Klieksken begon op vol le toeren te draaien door het schitterende spel van Scho- ckaert en Van Ingelgem, die op revanche uit was en som mige supporters van Welkom de mond wilde snoeren. Langs 4-6 werd het nog 5-6, maar bij de rust was het 5-8 in het voordeel van Klieksken. Na de pauze werd Welkom gewoon weggespeeld en Klieksken kon in één ruk doorgaan naar 5-11. Door het goede keerwerk van Herman De Kinder kwam de stand op 6-11 maar de bezoekers lieten niet begaan en ze gingen naar 6-14. Opnieuw probeerde Welkom terug te komen en al werd het 7-14, het was toch boter aan de galg want Freddy Van Handenhove maakte er rustig een einde aan: 7-15. Door deze zege is Klieksken nu leider geworden met 10 punten voorsprong dankzij de hulp van Groendalers, die Meubelen De Backer een eer ste nederlaag toedienden: 2- 15. maar ook Freddy Van Han denhove, Jean Van den Ab beele, Francois Van der Ey- cken en kapitein Jacques Schockaert verdienden een pluim. Bij Welkom waren en kel Jean De Batselier en Her man De Kinder een vermel ding waard. Zondag a.s. speelt Klieksken thuis tegen zesde gerangschik Stand te Appels, aanvang om 14.30 1. Klieksken 10 149 u. 2. Welkom 11 143 Uitslagen 3. Groendalers 10 139 4. M.D.B. 10 137 M.D.B.-Groendal 2-15 5. Wares 10 123 Welkom-Klieksken 7-15 6. Appels 10 122 Backercl.-Mieregem 15-11 7. Backerklub 9 119 Moerstr.-Super7 0-15 8. Eurika 10 115 Rapide-Wares 2-15 9. Bolvrienden 10 110 Vrij: Appels 10. Rapide 11 95 11. Super Zeven 10 72 12. Moerstraat 10 63 13, Mieregem 9 51 Denderbelle - Zandbergen 15-10 De vorige zondag op het Den- derbellese dorp betwiste wed strijd tussen Denderbelle en Zandbergen - beide klubs fungeren in de rangschikking in Hogere III-Liga Vlaande ren in de onderste regionen - had voor de thuisploeg een keerpunt moeten betekenen. Het is lang geleden dat Club XV nog een thuiswedstrijd mag betwisten, aldus sport- schepen Germain De Ridder voor de wedstrijd. De kalen der heeft ons met enorm veel uitwedstrijden in de heenron de geenszins verwend. We ho pen dan ook dat onze spelers - Denderbelle verscheen vo rige zondag tussen de lijnen met Frank De Ridder (achter man), Yvan de Kinder (groot midden), Peter De Smedt (kleinmidden), Kris Van der Jeugt (lange koord) en Fred dy Marissen (korte koord); Wim Caudron fungeerde als reserve - tijdens de terugron de de situatie zullen recht zetten. Makkelijk zal dat geenszins zijn want volgende zondag kunnen we tijdens het treffen met Tollembeek o.a. geen be roep doen op Peter De Smedt (werkomstandigheden). De verhoopte heropstanding is vorige zondagnamiddag slechts ten dele geslaagd. Klubdirigent Eddy D'Haese over het verloop van de wed strijd: bij de rust stonden we met 8-4 in het krijtg en hoe wel onze mannen een goede tweede helft gespeeld hebben slaagden ze er niet in Zand- Baasrode V.A. - Okegem; 15-3 Met een overtuigende drie puntenoverwinning tegen 'Okegem heeft Baasrode zijn leidersplaats nog meer in de verf gezet. De ploeg van de «Broekkant» kon nochtans opnieuw geen beroep doen op de aan de hand gekwetste Quisquater maar met een sterk spelende invaller Van Damme betekende dit geen probleem tegen Okegem. De thuisploeg startte bijzonder overtuigend en vooral Ver- heyen en Koek lieten zich in die periode opmerken. Even nog konden de bezoekers langs Putteman en Coppens aanklampen (3-2) maar dan startte de Baasroodse demon stratie definitief. Met de keerders Willaerts, Koek, Verheyen in grote doen en de koordspelers De Clercq en Van Damme bij zonder attent, ging het in een ruk naar een 8-2 ruststand. Okegem kon onmiddellijk na de rust zijn derde spel scoren maar dat was dan ook het enige wapenfeit waartoe de bezoekers nog in staat waren. Een collectief bijzonder sterk akterend Baasrode ging recht naar een overdonderend 15-3 eindresultaat dat hen, zoals gezegd, nog steviger op de leidingsplaats brengt. Lagere Baasrode V.A. 8 Aalst 15 Het jeugdige V.A. heeft zoals verwacht de duimen moeten leggen tegen topfavoriet Aalst. Maar Baasrode mag in elk geval de verdienste opei sen de autoritaire leiders een punt te hebben ontfutseld, iets waarin men nog maar éénmaal was geslaagd dit sei zoen. Aalst liet vanaf het wedstrijdbegin zijn bedoelin gen blijken langs Van Den Broeck. V.A. kon aanklam pen tot 3-5 maar dan kwam de routine van Bauters en co pas goed een woordje meespre ken en het werd 3-8 aan de rust. V.A. liet echter de ar men niet zakken en onmiddel lijk na de rust kreeg men een schitterende thuisploeg te zien die onder impuls van W. Claes en Van Damme zowaar tot 6-9 naderde. De thuis ploeg verloor echter het vol gende spel op een ongelukki ge manier en Aalst kon op nieuw het gebeuren gaan be heersen (6-12). Baasrode bleef echter voor een puntje vechten en met 7-12 was het verhoopte punt binnen. Nu was de wedstrijd duidelijk ge speeld, V.A. pakte nog een 8' spel maar verder geraakte een verdienstelijk Baasrode niet meer. een de bezoekers de zege op leverde. Meteen blijft V.A. onverslagen en zet een heel grote stap in de richting van de titel. Miniemen Baasrode V.A. 10 Pupillen Baasrode V.A. Hamme-Zogge Zogge was duidelijk niet op gewassen tegen een sterke lei- dersploeg die met het duo De Maeseneer-Cassiman als keerders sterk uit de verf kwam. Coach Verheyen kon zich zelfs de weelde veroorlo ven te starten met een paar piepjonge spelertjes. Hof ten Rode 9 Baasrode V.A. 10 Dat de kaatssport leeft in Baasrode was duidelijk te merken aan de talrijke toe schouwers die het treffen tus sen de nr. 1 en 2 bijwoonden. Hof ten Rode kwam het best uit de startblokken (1-0) maar werd toen gecounterd door een knap spelend V.A. dat met 2-4 ging leiden. Toch was het Hof ten Rode dat met 5-4 leidde aan de rust na een bijzonder knappe periode. Het werd zelfs 7-4 maar V.A. gaf zich niet gewonnen, begon beter te spelen maar moest toch een 9-6 voorsprong toe staan aan Hof ten Rode. De wedstrijd leek gespeeld maar met heel wat inzet raakte V.A. toch nog langszij (9-9) en als het beslissende spel beslecht werd op 40-40 was de spanning om te snijden. Hof ten Rode had een zeer goede kaats liggen maar V.A. kapi tein Cassiman leverde de bal tot op de achterlijn en Hof ten Rode keerde buiten wat met- 10 8 De thuisploeg kreeg het nog verrassend moeilijk ondanks een riante 6-0 voorsprong. De gekwetste De Kimpe diende echter vervangen te worden en plots vlotte het niet meer bij V.A. Toch werd het nog 7- 3 maar Brussegem had de kans begrepen en haalde een punt als het 7-5 werd. V.A. kreeg het toen nog be paald moeilijk en de bezoe kers naderden nog tot 9-8, alvorens een sterke Joos de zege kon veilig stellen. Zele Dunnen 3 Baasrode V.A. 10 Nadat de thuisploeg het eer ste spel in de wacht had ge sleept sloegen Van Cauwen- berghe en Joos terug (1-3). De thuisploeg klampte nog even aan (2-3) maar het duo Van Cauwenberghe-Joos werd dan goed bijgestaan door Peelman en Dooms en het werd 2-7. Zele raakte nog aan een 3-8 spel via De Rijcke maar de driepuntenzege van Baasrode werd nooit echt in vraag gesteld. Kadetten Baasrode V.A. 13 Hamme Zogge 1 Rode lantaarn Hamme-Zogge bleek geen partij voor het onverslagen Baasrode. In een minimum van tijd werd het 7- 0 en de Baasroodse coach kon zich zowaar de wedde veroor loven groot-midden B. Claes te vervangen door miniem De Kimpe. Bij 11-0 konden de bezoekers hun eerste en enige spel scoren. Vrijdag moet Baasrode V.A. naar co-leider Terjoden en dat wordt beslist een treffen op het scherp van de snee. E. Pupillen Hof Ten Rode Baasrode - VA Baasrode; 9-10 Ruststand 5-4. Ondanks het verleggen van de wedstrijd van donderdaga vond naar zaterdagvoormid dag was er een schare suppor ters naar het Hof Ten Rode afgezakt om deze topper tus sen de twee Baasroodse ploe gen bij te wonen. De num mers jen en twee in de huidi ge kompetitie stonden tegen over elkaar. Sommige senio- resploegen zouden jaloers worden bij het zien van zo'n menigte toeschouwers. VA Baasrode, dat in zijn kern een meisje telt (Brenda Brouillard), opende het best. In het eerste spel keerde de kleinmidden van de «bezoe kers» reeds een balletje over, zodat VA Baasrode met 0-1 aan de leiding kwam. Toen Steven De Maeseneer en Christof Cassiman een handje kwamen toesteken konden de gasten tot 1-3 afstand nemen. De jongens van Guido De Valck zagen het gevaar in. Onder impuls van Tristan Peersman (weer uitstekend) werd de achterstand wegge werkt. Hij keerde zijn ploeg zelfs op voorsprong bij de rust. Na de pauze ontpopte de wedstrijd zich tot een echte thriller. Peersman keerde twee keer over en de thuis ploeg kwam aan een 6-4. Da vid Gerlo liet ook van zich horen bij een 40-40 stand in het volgende spel en de bord jes wezen 7-4. De VA-aan- hang had maar weinig hoop op winst, maar toen Johan Verheyden zijn spelers wissel de en Cassiman op grootmid den plaatste kwam er meer evenwicht in de wedstrijd. Bijna alle spelen werden bij 40-40 beslecht. Voor elke bal werd er gestreden en alle spe lers gaven het beste van zich zelf. De bal ging meermaals heen en weer, tot jolijt van de kenners. De stand kwam op 9-9 gelijk. Het laatste spel was zenuwslopend voor de jonge spelertjes. De thuisploeg had de beste kansen, maar VA slaagde erin 40-40 gelijk te maken met een gemakkelijk te winnen kaats voor Hof Ten Rode in het achterveld. De ster van de wedstrijd. Tristan Peersman, tastte mis en zijn ploeg viste achter het net... Het is enorm spijtig dat er in dergelijk treffen een winnaar moet zijn. De toeschouwers vergastten de spelers op een gul applaus voor de geleverde prestaties in de opslag van Brenda Brouillard en Christof Cassiman, Steven De Maes- schalk (VA). David Gerlo en Tristan Peersman (Hof Ten Rode) en het werk in de te rugslag van bovengenoemde spelers. bergen te remonteren. De be zoekers beschikten overigens over een degelijk uitgebalan ceerd vijftal, dat zowel in het leveren als bij het terugslaan geen mindere schakels ver toont. Dat Club XV in de tweede speelhelft eigenlijk niet onder lag bewijst ook het feit dat ettelijke spellen een 40-40 stand vertoonden. Op deze ogenblikken ontbrak ons dan meestal dat tikkeltje meeval om het spel in ons voordeel te laten kantelen. De tweede helft heeft ons echter hoopvol gestemd. Wordt ook in de toekomst dergelijk spelpeil gehaald, eindigt Club XV ongetwijfeld binnen de eerste vijf. (pvr) Kaatsen. Club XV uit Denderbelle verloor met 10-15 de belangrijke ontmoeting tegen Zandbergen (dv) Hogere 3

De Voorpost | 1989 | | pagina 23