in titelren Bart Peelman, eerste onruststoker Belsele Sportief gaat er weer hard tegenaan Danny Daelman in Hamme zege toe Frankie De Cauwer toont kracht en snelheid Danny Daelman wil erbij zijn in Sterfinale Guy Van Hese aan zesde 1 (A ,HEOPS Geert De Graeve in Stekene De Voorpost - 2.6.1989 - 25 ÏÏOLÏP' WIELRENNEN Hoewel hij geen ereplaats behaalde, liet Bart Peelman in het nationaal kampioenschap te Merchtem een zeer degelijke indruk. Het bonte gezelschap had zich amper op gang getrokken toen de junior uit Moerzeke het hazepad koos. Het lag voor de hand dat die vroege vlucht weinig kans op slagen had. "Het was niet mijn bedoeling om daar alleen in die straten van Merchtem rond te fietsen, zegt Bart. Ik rekende erop dat ik snel gezelschap zou krijgen. Drie renners maakten hun opwachting. In de hoop dat er nog een aantai collega's zouden volgen werd het tempo niet opgedreven. Op een gegeven ogenblik hadden we 45 sekonden voorsprong verworven. Onder impuls van Glenn Huybrechts begon het ganse peloton aan een tegenaanval. Tegen zo'n overmacht waren we met zijn vieren natuurlijk niet bestand. Binnen de kortste keren werd de vlucht gecounterd." Bart Peelman is later nog eens voorop geweest maar het groepje waar hij toen lid van was, werd al snel tot de orde geroepen. "Van toen af ben ik de kat uit de boom gaan kijken, vervolgt de Moerzekenaar. Enkele renners gingen in de aan, J maar met Glenn Huybrechts, Bert Persoon, Van- haecke, Jan Poppe, Schoonjans en nog een aantal andere kleppers in het gezelschap dacht ik dat die uitval geen lang leven zou beschoren zijn. Later zou blijken dat dit een duchtige misrekening was. Tot de koplopers behoorde Tom Steels, krachtiger, sneller en sterker dan wie ook. Onder zijn impuls werd er vooraan een strak tempo op na gehouden. Vanuit het peloton werd er nog een tegenaktie op het getouw gezet. Ik behoorde overigens tot degenen die vergeefs de kloof poogden te dichten." Bart Peleman is tevreden over de verrichting, minder over het eindresultaat. Het is opmerkelijk dat hij de laatste tijd stukken beter aan het koersen is. "In het begin van de kompetitie verging het mij niet echt goed, zegt Bart. Klubleider Frank Van De Wiele gaf mij de wenk om het anders aan te pakken. Hij schotelde mij een schema voor dat ik strikt moest volgen. Ik trainde voornamelijk op interval. De resultaten zijn navenant. Ik leverde zowel in de provinciale als in de nationale titelren een meer dan degelijke verrichting. De komende weken wordt het uitkijken naar een eerste overwinning." Bart Peelman, nog steeds een eerstejaarsjunior, heeft nu wel andere katten te geselen. Dezer dagen beginnen de examens en die krijgen uiteraard absolute voorrang. Daarna breekt de tijd aan om met serieuze munitie te gaan schieten. 5 (e.g.) Ter gelegenheid van de grote kermis in Belsele heeft de Wielerklub Belsele Sportief opnieuw vier fraaie wieler wedstrijden gepland. Vrijdagavond 9 juni om 19.00 uur 4' Grote Prijs van Belsele voor Juniores Ereprijs Stichter Belsele Sportief Hubert BOELENS, 13.500 fr. 2.000 fr. of 10 bijgevoegde prijzen x 200 fr. van de 21e tot de 30e - talrijke premies beker. Vertrek om 19 uur ter hoogte van erevoorzitter Mevr. Boelens-Lecocq, Belseledorp 93. Aankomst omstreeks 21.30 u. ter hoogte van Belseledorp 20. Inschrijving: Café Oud Belsele, Belseledorp 14 Uitbetaling: Café Spoorzicht, bij Smet Maria, Belseledorp Omloop: 35 ronden x 2,400 km. of 84,000 km. Belsele dorp, Rozenlaan, Gavermolenstraat, Kerkstraat, Belsele dorp. Zaterdag 10 juni te 14.45 uur Grote Prijs Patrik CORNELIS Ereprijs Florent DE ROOS, Internationale liefhebbers, 20.000 fr. voor 30 prijzen en talrijke premies. Palm geschonken door het huis Frigo's De Roos pvba, beker door De Clercq Annie. Afstand 118,800 km. of 14 ronden x 8,300 km. Inschrijving en rugnummers: café De Nieuwe Zwaan, Hof van Belsele 3 bij Annie. Vertrek te 14.45 uur, Belseledorp 60 (aankomstlijn) Omloop: 14 x Belseledorp RW 71 dwarsen, Dubbelhof- straat, Schoonhoudstraat, Donkerstraat, Bergstraat, Wa terschootstraat, Arkestraat, RW dwarsen, Arkestraat. Bookmolenstraat, Arnhoutstraat, Valk, Tuinlaan, Rozen- laan, Belseledorp. Uitbetaling: Staminé De Kroon, Belseledorp 92, 9180 Belsele bij Prosper en Yolange. Dinsdag 13 juni te 14 uur 37e Grote Prijs van het Waasland voor Internationale Beroepsrenners, 140.000 fr. prijzen. Palm, beker en talrijke premies. Inschrijving en rugnummers: Café De Oude Zwaan, bij Eddy, Hof van Belsele 1 Vertrek: 14 uur aan het huis pvba De Vijlder. Aankomst: omstreeks 17.45 uur ter hoogte van pvba De Vijlder, Belseledorp 60. Uitbetaling: café Breughel bij Mej. Thierens Marleen, Belseledorp 171. Afstand: 160,800 km. of 12 ronden x 13,400 km. Belseledorp, dwarsen RW N70, Dubbelhofstraat. Schoon- houdtstraat. Donkerstraat. Bergstraat. Waasmunster overbrugging E17, Groenstraat, Oude Heirweg. L. Reich- lerstraat. Fortenstraat, Nijverheidslaan, Heidestraat. E17 overbrugging, Kuilstraat, Weverstraat, BELSELE: Boo kmolenstraat, RW N70 dwarsen, Bookmolenstraat. Arn houtstraat, Valk, Tuinlaan, Rozenlaan, Belseledorp. Zaterdag 17 juni te 15.00 uur op De Valk 18' Grote Prijs Ward MEUL en Petrus LENSSENS Voor internationale liefhebbers 13.500 fr. prijzen en 10 bijgevoegde prijzen x 200 fr. totaal 15.500 fr.. talrijke premies en beker: totaal 30 prijzen. Inschrijving-vertrek: Café De Witte Staak bij mevr Si- monne De Middelaer, Valk 57 Uitbetaling: café 't Schuttershof, Valk 30, 9180 Belsele Omloop: Valk, Arnhoutstraat, Bookmolenstraat. Arke straat, Rijksweg 71 dwarsen. Arkestraat, Waterschoot straat, Bergstraat, Donkerstraat. Schoon houtstraat. Dub belhofstraat. Rijksweg dwarsen, Belseledorp, Rozenlaan Tuinlaan, Valk. 14 ronden van 8,300 km. 118,800 km Liefhebbers Guy Van Hese is momen teel een goed seizoen aan het realiseren. In Meise behaalde hij zijn zesde seizoenzege. 's Frankie De Cauwer toonde deze keer in Kruishoutem zyn snelle benen. De nieuweling uit Sint-Gillis-Waas was sa men met Steven Verheuen voorop geraakt. Aan de streep hield hij vijf fietsleng- tes voor op zijn opponent. "Na enkele kilometers plaatste Verheuen een demar rage, vertelt Frankie De Cauwer. Ik heb onmiddellijk gerea geerd. Samen hebben we ge bouwd aan een voorsprong die alsmaar groter werd. Ik moet zeggen dat de verstand houding erg goed was. Op het laatst heeft Steven gepro beerd mij te verschalken. Je begrijpt dat ik niet van plan was om mij zomaar in de luren te laten leggen. Een spurt ging ik niet uit de weg. Ik wist vooraf dat ik de snelste zou zijn. We wedijverden trouwens ook al vroeger, tel kens met eenzelfde afloop." Nu zaterdag zet Frankie De Cauwer aan in Verrebroek. Up 23 juli neemt hij een optie °P de titelren, evenals op de I 4 m, Wielrennen. Franky De Cauwer (arch.) Gouden Fiets Eddy Merckx. Anderendaags in Gits legde hij beslag op de zesde plaats. "In Meise waren de teerlin gen snel geworpen, zegt de amateur uit Nieuwkerken- Waas. Dertien renners gingen kort na de start in de spits rijden. Op het laatst bleven er nog tien over. De ene demarrage I volgde de andere op. Toen Alain De Vuyst in de aanval ging, heb ik dadelijk gerea geerd. Ik ben hem voorbij gereden en behield een voor sprong tot aan de streep. I In Gits heb ik te lang een afwachtende houding aange nomen, zet Van Hese het ver haal verder. Vijf renners re den in de spits. Ik behoorde tot een groepje achtervolgers dat naderde tot op 10 sekon den maar de kloof niet kon overbruggen." Met zes overwinningen en een rits ereplaatsen heeft Guy Van Hese alle redenen om tevreden te zijn. Komend weekeinde zet hij in klubver- band aan in Haaltert-Ge- (e.c.) raardsbergen-Haaltert. Het Wielrennen. Guy Van Hese (arch.) zou ons niet verwonderen mocht de Waaslander daar voor de verrassig zorgen. (e.g.) Danny Daelman behaalde zondagnamiddag in Hamme zijn derde seizoenzege. In de laatste kilometers was hij al leen vooropgeraakt in het ge zelschap van de plaatselijke renner Gino Heirewegh. Bij na met de streep in zicht plaatste Daelman een keihar de demarrage, verwierf dade lijk een voorsprong en werd verdienstelijk winnaar. De amateur uit Sint-Gillis-Waas evolueerde vaak in de spits, ook helemaal in het begin toen hij nog lid was van een kompakt peloton dat 61 ren ners verenigde, een opkomst die de organisatoren tevreden stemde. Na zo'n 20 km. viel de ben de in twee stukken en poog den Jan Joos, Peter Van Huf- fel en Walter Ongena op een bepaald ogenblik een bijko mende schifting door te voe ren. Dat lukte niet, trouwens binnen de kortste keren kwam het ganse gezelschap samen, en was alles metéén weer te herdoen. Net voor halfweg lanceerde Gino Hei rewegh samen met Danny Daelman, toevallig het duo dat later voor de dichtste prij zen zou wedijveren, een aan val. Korte tijd bleven de twee ploegmaats voorop maar kre gen toen gezelschap van zo'n zestien renners die zich defini tief zouden afscheiden van de rest. Gert Bijl, Willy Vereec- ken, Johan Malaise, Patrick Van de Voorde en Johan Saey probeerden tevergeefs een tegenaanval op te zetten. Vooraan was de verstandhou ding goed. Bij het ingaan van de laatste van de vijftien af te leggen ronden moesten enke le renners greep lossen. Even later zette Gino Heirewegh het op een lopen. Daelman sprong hem achterna om ten slotte alleen in de aanval te gaan. Zo'n 20 sekonden na Heirewegh maakte Eric Wuy- tack als derde zijn opwach ting, even later gevolgd door Peter Van Huffel. (e.g.) Wielrennen. Ilse Fiers uit Waasmunster werd nationaal algemeen favoriete Christa Claes in de sprint Iv kampioene bij de dames-juniores. Zij klopte in Merchtem Nieuwelingen Wielrennen. In Hamme werd amateur Danny Daelman na zijn zege druk omringd door zijn supporters (vh) Danny Daelman liet zon dagnamiddag in Hamme-Zog- ge een goede indruk. Van in de start evolueerde hij in de voorste gelederen, legde later samen met Gino Heirewegh de basis voor een definitieve ontknoping en plaatste een orgelpunt door afgescheiden winnaar te worden. "Ik reed biezonder makke lijk, zegde de amateur uit Sint-Gillis-Waas achteraf. Een paar weken is het mij wat minder goed vergaan. Dat had te maken met een tekort aan ijzer in het bloed waardoor ik nauwelijks een ultieme inspanning kon leve ren. In het algemeen geno- klagen. De konditie groeit snel en dat kan mij komend weekeinde van pas komen. Ik zet dan aan in de Sterfinale te Aartselaar. Ik stel mij niet als kandidaat-winnaar voorop. Ik reken wel op een gusntig re sultaat en daarmee bedoel ik dat ik zeker bij de beteren wil eindigen. Het is evident dat enige meeval een grote rol speelt. In een wedstrijd kan je immers alles overkomen." Danny Daelman kan zich nu makkelijk op het koersge- beuren voorbereiden. Hij is tewerkgesteld bij Bloso en kan zijn uurrooster enigszins aanpassen, wat voor een ren ner belangrijk is. Geert De Graeve is ver dienstelijk winnaar geworden in Stekene. Bij het ingaan van de finale trok hij in de aanval in het gezelschap van Kurt De Cuyper en Stefan Simonis. Omstreeks halfweg hadden deze renners een afscheiding gerealiseerd samen met Tom Eggermont, Kurt Van Lan- deghem, Peter De Vos, Da niel Jacobs, Ivan Verbiest en Guy Smet. Deze renners zou den voorop blijven tot wan neer De Graeve, De Cuyper en Simonis erop uit trokken. De Cuyper zou tweede orden voor Simonis. Later on Tom Eggermont de spurt )or de vierde plaats, voor ris Van Landeghem en Pe- r De Vos. Wielrennen. Junior Geert De-Graeve won in Stekene (Iv) ™if/retn"en- In Hamme won Danny Daelman uit Sint- Lrilhs- Waas de wedstrijd voor amateurs met lichte voor sprong, voor Gino Heirewegh (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 25