Ploeg Martin slaat weer toe Omer Van Molle schreef een stuk geschiedenis van de Ronde van Vlaanderen BWCL- Wielrennen 26 - 2.6.1989 - De Voorpost emycOj. **ir, iiEffff, 'nrniElfl omftno< <RiR'nn< OMWil WIELRENNEN en D-reeksen stonden de ver wachtingen hoog bij de A- en B-renners. Terwijl deze jon gens aan de start stonden wer- dendoor voorzitter Eric Van de Sompele bloemen over handigd aan mevrouw Bou- chez. Op haar beurt overhan digde zij de fraaie bloemstuk ken aan de winnaars van de C- en D-reeksen, terwijl de burgemeester en enkele sche penen de trofeeën overhan digden aan de tweede en de derde van elke reeks. Na deze ceremonie werden de jonge ren de baan op gestuurd. Guy Bloem wipte al meteen weg, maar een ronde later was alles opnieuw samen. Bij het in gaan van de derde der zestien af te leggen ronden, waren er vier renners ontsnapt: Mette- penningen, Tummeleer, De Kuyper en Ballet. Deze vier legden de basis van een vlucht, die voor één renner van het groepje tot het einde zou duren: Mettepenningen. Toen het kwartet reeds gedu rende twee ronden voorop fietste ging Roelekens de alarmklok luiden en meteen werd het peloton aan Darden gegroken. De posities wissel den voortdurend en nadat de vier waren ingelopen door een vijftiental renners, dacht iedereen dat het gebeurd was. Toch bleef men achteraan ja gen en nog meer renners slo ten aan. Toen het leek dat alles zich zou hergroeperen gingen vooraan tien renners aan de haal. Daarbij waren de Martin-renners Mettepennin- rijk, Harelbeke, Deerlijk en Tiegem. Op de Tiegemberg moest Van Molle lossen, sa men met vele andere renners, maar in de afdeling geraakte hij weer bij. Tot aan de Kwa- remont waren er nog 51 ren ners. In Ronse moest Omer echter voor goed afhaken en samen met de andere gelosten trok hij over de Kluisberg naar Oudenaarde waar ook nog de Edelareberg moest be klommen worden. Het tiental gelosten bereikte dan Zotte- gem, waar de koers vooraan haar ontknoping kende. Romain Ghijssels en Fons Deloor lieten de anderen in de steek en in Hillegem had den de beide vluchters een honderdtal meter voorsprong. Aan het station van Erpe moest Fons Deloor Ghijssels laten gaan en die zou met drie minuten voorsprong de Ron de van Vlaanderen 1932 win nen. Hij reed de 227 km. in 6u59, wat een gemiddelde be tekende van 32,5 km./u. Omer Van Molle eindigde 25e en onze streekgenoot Frans Bonduel was 8e. De Ronde van Vlaanderen 1947 In deze Ronde was Omer nu eens de oudste deelnemer. Er kwamen 225 renners aan de start voor een tocht door Vlaanderen van 255 km. Het was Emiel Faignaert uit Sint- Maria-Lierde die won. Deze Faignaert stierf op 10 mei 1980 op de leeftijd van Wielrennen. Omer Van Molle reed in 1947 in de B-reeks, als oudste prof in de Ronde van Vlaanderen (xl) Wielrennen. Tijdens de Ronde van Vlaanderen 1932 moest Omer Van Molle zelf ergens tussen Gent en Waarschoot zijn ketting repareren. We zien dat de fietsen uit die tijd nog een "vaste pion" hadden (xl) 61 jaar. Omer was toen 51e op de 60 aangekomen renners. Nooit gaf hij op. Enkele be langrijke deelnemers waren Thiétard (5e), Piot (7e), 8e Georges Claeys (tweemaal winnaar van Parijs-Roubaix), Sylveer Maes, Impanis. Al- bert Sercu, Staf Van Over loop enz. Ook deze koers begon slecht. Omer startte achter de groep van 225 man en had al direkt 600 meter achterstand aan zijn been. Dat was echter nog hele maal niet het einde van Omers loopbaan. Hij was toen reeds 36, maar zoals ge zegd. hij gaf nooit op... Nog steeds niet De ons ondertussen ver trouwd geworden Omer Van De Ronde van Vlaanderen 1932 Omer Van Molle was in het jaar 1932 de jongste beroeps renner van het land en tevens de jongste deelnemer aan de Ronde van Vlaanderen. Aan het Sint-Pietersstation van Gent stonden toen 121 deel nemers klaar om een wed strijd over een afstand van 227 km. aan te pakken met een 'vaste pion'. De bestem ming was Wetteren. Het begon al zeer slecht voor de benjamin uit het pelo ton want tussen Waarschoot af. I)af moest hijzelf" he'2 ft'""'"' T M°"e a's{°n«M 4rot"ire""w| len en toen de klus geklaard d' Ronde Vlaanderen 1932 (xl) was, kreeg hij lokomotief gewonnen. In Brugge hadden De tocht ging verder: 0# Gaston Rebry in het vizier, ze nog 1'45" achterstand, tende. Torhout, Gistel, Eet Deze renner was een flyer die maar in Blankenberge zaten negem, Ichtegem. Wijne» driemaal Parijs-Roubaix heeft ze al in het grote peloton. daele, Roeselare, Gits, Kotf Zaterdag in Wetteren A- en B-reeksen Bruno Heyvaert en Freddy Roelekens De 73 deelnemers moesten Willy Roels, de plaatselijke tien ronden afleggen over een vedette, had weer voor een prachtige omloop. De wind mooie omloop gezorgd en dat speelde vele renners parten de renners graag naar Wette en mede door het hoge tempo ren komen, bewezen de 65 viel het peloton meermaals in deelnemers. Al waren de ont- verschillende stukken uiteen, snappingen legio, toch bleef Vooraan gingen al vlug negen alles gesloten want het pelo- renners aan de haal: Pauwels, ton kwam telkens terug. Het De Cabooter, Van der Helst, draaide dan ook op een mas- Clemmen, De Kuyper, Van saspurt uit. Reeds van ver de Meirssche, De Winne, hielden Paul De Wever en Sterckx en Nevens. Met twee Marcel Van Impe het tempo man vooraan hadden de Mar- strak en ook Goossens ging tinboys te weinig kans en toen nog eens geweldig door. Toen de negen bijna een minuut 'ontplofte' Willy Roels. Als hadden gingen Bruno Hey- een raket vloog hij naar de vaert, Ronny Mettepennin- kop en de tweede, Francois gen, August Van Laethem en Van den Bossche, lag direkt Theo Van Handenhove, allen drie lengten achter. Bij de B- van de Martinploeg, in de renners won Georges Mi- tegenaanval. Met hen gingen chiels, gevolgd door zijn bei- ook Roelekens en De Reke- neire mee. De rest lag over de omloop verspreid en mocht het vergeten. Amper twee ronden verder kregen we vijf de ploegmaats. Alweer een Martinrecital. A-feeks: 1. Bruno Heyvaert, tien leiders en hieruit ging 2 ^penningen, 3 Pau- Brano Heyvaert weg. 4 BokBend 5. De Roelekens sprong mee en on- ab 6 Van de wje, 7 der hun beiden sloegen ze de Van Eesbeeck g Van Gjjze. Hoof. Roelekens won bij de 9 Van H 'w B s en Heyvaert won als twee- crhai|ijp de de A-reeks. Een later won B.ree|[s.' j Frcdd Rode. Mettepenningen de spurt kenS! 2. Van Laethem, 3. Van voor Lue Pauwels. De ploeg HandenhoTCi 4, Van der Martin had weer toegeslagen. Hfc 5 c,e 6 De Van Laethem was knap mee- K J, Va„ de Meirssche, de in de B-reeks. Van Han- 8 wi sterckj 10 denhove was derde, De Ca booter vijfde en Sterckx negende. C- en D-reeksen Willy Roels en Georges Michiels Na het sukses van de jongeren Jansegers. konden de senioren niet ach- D-reeks: 1. Georges Michiels, terblijven. Met slechts drie D- 2. De Clercq, 3. Van Den renners aan de start, slaagden Hoecke, 4. De Wolf, 5. De de Martinboys erin om de Paepe, 6. Boone, 7. Van Ren- eerste drie plaatsen te bezet- terghem, 8. Becké, 9. Van de ten. Ge moet het maar doen! Velde, 10. Schoukens. Nevens. C-reeks: 1. Willy Roels, 2. Van den Bossche, 3. De Bruycker, 4. Van Laer, Van Steerthem, 6. Van Gin- derdeuren, 7. De Man, 8. De Backer, 9. De Bruycker, 10. BWCL-Wielrennen. De Liga is een nieuwe ploeg rijker met Roger Van Wesemael, Frans De Mey, Fred Neyts, Paul De Wever en Pierre De Watines. We zien ze samen met Lucien De Gusseme en voorzitter Eric Van de Sompele (xl) Zondag in St.-Lievens-Houtem 3' Memorial Francois Bouchez C- en D-reeksen Roger Beelaert en Roger Seghers Een zonovergoten Houtem, een massa toeschouwers, 82 deelnemers en dus de Leo nard en zijn helpers met een brede glimlach. Na twee ron den in een gesloten peloton, kwamen de eerste aanvallen los. Roger Van Huffel en Oscar De Clercq gingen er vandoor en meteen brak de koers open. Er werd fel ge jaagd en het peloton brak in drie stukken. Vooraan wer den de twee leiders ingelopen door dertien anderen, meteen waren er vijftien leiders en wat de anderen ook probeer den, de vogels waren gaan vliegen. Achteraan viel alles verder uiteen en de vijftien mochten vechten voor de prij zen. Naar het einde toe ont snapten er nog vier, maar Beelaert liet zijn drie mede vluchters nogmaals in de steek om als beste man de koers te winnen. Tweede werd Planckaert, voor De Mits en Van Gelderen De spurt voor de vijfde plaats werd met glans gewonnen door Willy Roels, die er nie mand minder dan Roger Se ghers oplegde. Als derde bij de D-renners kwam 'bompa' Roger Van Huffel, na een puike prestatie. A- en B-reeksen Erwin De Rekeneire en Patrick Van Renterghem Na de prachtkoers van de C- BWCL-Wielrennen. In Balegem was Freddy Van Steerthem de snelste van de C-reeks, terwijl Raoul Verbraeken de D-reeks won (xl) BWCL-Wielrennen. Bruno Heyvaert was in Wetteren de beste van de A-reeks, terwijl Freddy Roelekens de B-reeks won (xl) BWCL-Wielrennen. In Wetteren won Georges Michiels de D-reeks en Willy Roels de C- reeks (xl) BWCL-Wielrennen. André Van der Eecken won in Balegem de B-reeks en Robert De Milde de A-reeks. André Tummeleer kreeg een trofee als eerste renner uit Zwalm (xl) gen en Heyvaert. Achter deze vaert geplaagd werd door C-reeks: 1. Roger Beelaert, 2. krampen. In het tweede pelo- tonnetje werd Van Handen hove nog knap achtste na een denderende wedstrijd. We za- tien een groepje met een ver bazend sterke Van Handen hove, die heel wat werk ver zette. Vooraan verstonden de tien elkaar zeer goed en met gen ook enkele mooie flitsen een voorsprong die steeds van Frank Veldeman en José rond de 55 sekonden schom melde bleven ze vooruit, In de laatste ronde ging een be resterke Mettepenningen er alleen vandoor, maar de rest Sterckx. Uitslagen A-reeks: 1. Erwin De Reke neire, 2. Grifnez, 3. Mette- kende zijn waarde en liet hem penningen, 4. De Candt, 5. geen ruimte. Zo stevende Heyvaert, j6. Ligneej, 7. Fla- men recht op een spurt af. De razendsnelle Van Renter ghem haalde het, voor De Rekeneire, die het verrassend terghem, 2. Van Daele, 3. haalde bij de A-renners. Met- Roelekens, 4. Kerremans, 5. tepenningen werd door het Verplancke, 6. Loomans, 7. Waaltje Grifnez gekwakt en Scheerlinck, 8. Van Handen- rinck, 8. Renaud, 9. Baele, 10. L. Van der Eecken. B-reeks: 1. Patrick Van Ren- Planckaert, 3. De Mits, Van Gestelen, 5. W. Roels, 6. De Moor, 7. Van Impe, 8. Pieters, 9. Webb, 10. De Bruycker D-reeks: 1. Roger Segers, 2. Smet, 3. Van Huffel, 4. O. De Clercq, 5. Van Crayenest, 6. De Mey, 7. Tanckeré, 8. D. Sonck, 9. W. De Clercq, 10. Verpaelst. Volgende wedstrijden Zaterdag: tweede Sterrit in Schaarbeek, Helmetsesteen weg 65, café Au Sapeur. Zondag in Wetteren, minckstraat, café Ready. Ee- kon zich niet meer mengen voor de zege, terwijl Hey- hove, 9. Chapion, 10. Bruyn. Molle, die nog wekelijks bij W de OVWB-veteranen in het lij fietszadel zit, wordt binnen afzienbare tijd tachtig jaar. j Hij is zo gezond als een beer ,A en bloost gelijk een kriek, tó Niet alleen rijdt hij elke week IP mee, ook tijdens het crosssei- W zoen, hij wint nog geregeld ook, uiteraard in zijn leef- tijdsreeks. Het zou best kun- g nen dat Omer de oudste nog L:;:" aktieve wielrenner van het land is. Wielrennen. Een foto uit 1947, voor de start van de Ronde van Vlaanderen. We herkennen Omer Van Molle met het witte petje, het rugzakje en de reserveband rond de schouders. We zien ook nog Paul Deryck, Emiel Rogiers en Jef Meert (xl) Al 64 jaar zit hij op de fiets. Het was dus 1925 toen hij j voor de eerste keer - in het I geniep want zijn ouders mochten het niet weten - aan een wedstrijd meedeed, j Reeds verschillende keren hebben wij onze lezers verteld over zijn wedervaren. Onder- meer over zijn prestaties op de lange afstand, waarvan hij nog steeds een vrijwel niet te evenaren wereldrekord bezit over de 1.000 km. Het huidige materiaal is immers heel wal meer gesofistikeerd dan vroe ger en de wegen zijn oneindig I veel beter geworden...

De Voorpost | 1989 | | pagina 26