H.K. Waasmunster vierde zeven titels Handbalsprokkels Nopri Lebbeke pakt de Beker Ajax verovert Beker in het slotkwartier G.Z.K.-Zomerkriterium Finale Beker van Oost-Vlaanderen-dames ^tfdo„d,UN^odS SSjii <DC R*d A"°-> °p Finale Beker van Oost-Vlaanderen-Heren De Voorpost - 2.6.1989 - 27 HANDBAL De Bekerfinale tussen Beker houder Lokeren en 2e natio- naler Ajax Lebbeke kende een verrassend wedstrijdver loop. Inderdaad, lange tijd zag het er naar uit dat de ploeg van de afscheidnemen de trainer-coach J. De Proft de Oost-Vlaamse Beker in zijn bezit zou houden maar zowat een kwartier voor het einde kon Ajax plots de ba kens verleggen en een leeg- gespeeld Lokeren kwam er plots niet meer aan te pas. De taak van lebbeke werd niet temin vergemakkelijkt door het feit dat Bocklandt, voor een ongelukkige ingreep, na 42' naar een rode kaart dien de op te kijken en de al erg beperkte Lokerse kern kon die situatie duidelijk niet meer aan. Wij zullen dus nooit weten of Lokeren zon der dit voorval Ajax van zich af had kunnen houden maar ons gevoel zegt ons toch dat de Lebbeekse Pletwals tijdens het wedstrijdslot ook in ande re omstandigheden het zou gehaald hebben. Ajax had in elk geval de verdienste ook in een moeilijke eerste helf nooit de armen te laten zak ken en voor de dienstdoende voorzitter-coach Van Biesen moet het een welgekomen be loning geweest zijn de Beker in ontvangst te mogen nemen. Meteen eindigt Ajax een tur bulent seizoen in schoonheid en wellicht brengt deze over winning enige rust in de men taal zwaar op de proef gestel de spelersgroep. De wedstrijd startte vrij ze nuwachtig met als resultaat dat Lokeren in de aanvan- gsminuten driemaal balverlies leed en na 4' viel de eerste treffer langs de opportune Verlinden zodat Ajax aan de 0-5 vlug iets leek te zullen doen. Blijkbaar had Ajax echter een voorliefde voor de doelpalen en meteen was het de beurt aan Lokeren om langs Versele -knappe af- werker- de score te openen voor de Waaslanders. Lat en palen bleef in die eerste helft een belangrijke rol spelen in het wedstrijdverloop en het was Lokeren dat zich het best profileerde in de afwerking. Ajax slaagde er niet in iets af te knabbelen van de 0-5 voor gift van Lokeren integendeel, Versele zorgde ervoor dat zijn ploeg regelmatig een 6 doel punten voorsprong telde (2-8, 4-10 en zelfs 5-12), ook al omdat doelman Van Vaeren- bergh schitterende dingen deed in het Lokerse doel. Via 5-12 na 25' kon Ajax langs Van Ransbeeck de achter stand beperken tot die bewu ste 5 doelepunten aan de rust (7-12). Ook in oe tweede helft bleef Lokeren nog een tiental minuten Ajax in een hand greep houden (9-15) maar vanaf de 40e minuut was het duidelijk dat de Lokerse weerstand ging afbrokkelen. Toch bleef het nog 12-16 na 42' maar dan moest Boc klandt eruit en samen met het feit dat in de beperkte Loker se spelerskern Lenaerts en Van Cauwenberghe ontbra ken werd de ineenstorting van de Waaslanders hierdoor nog versneld. Het was de krachti ge Verlinden die Ajax op voorsprong bracht na 52' en aangezien ook doelman De Bruyn sterk stond te «kee pen» in het Lebbeekse doel was er van een Lokerse terug keer geen sprake meer. De lokerse ploeg werd nu totaal overspeeld door een krachtige Ajax dat bestendig zijn voor sprong opdreef en via 21-17 nog naar een duidelijke 23-19 bekerwinst ging. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Ransbeeck 6, Luypaert 1, Van Biesen, De Handbal. Ajax Lebbeke won de Oostvlaamse Beker na een finale tegen HC Lokeren (dv) Ridder 3, De Man 3, Verlin den 6, Cristiaens 3, Bosman, Vlassenroot 1, Vercammen. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, Bock landt, Verhofstadt 1, Versele 7, Verguit 3, Van Hille 2, Van Den Bergh, De Bruyne. Kadetten: Kampioen van Oost-Vlaande ren Kampioen van Vlaanderen 2' plaats in het Belgisch kam pioenschap hoger dienen gesteld, leder een krijgt nochtans zijn kans maar er moet nu nog harder voor gewerkt. Het 12-jaren plan dat H.K.W. in eerste nationale moest brengen lijkt achterhaald maar wellicht wordt het nu «de» moeilijkste Handbal. Ondanks een voorgift kon HC Lokeren het seizoen niet goed maken door de Oostvlaamse Beker te winnen (dv) Kampioen van Oost-Vlaande- perjode ren 3C plaats in het Vlaams kam- Samenstelling tweede natio- pioenschap nale: Reeks A: Ajax Lebbeke, E.V. Pupillen: Aalst, Kraainem, Kapek, Ey- Kampioen van Oost-Vlaande- natten, Houthalen, Hechtel, ren Montegnée, J.S. Herstal, 2' plaats in het Vlaams kam- Ransart. pioenschap Reeks B: H.K. Waasmunster, Seizoen 1989-90: H.C. Mechelen, Heusden, H.K.W. Kadetten: G. Maes, St. Vermeulen, K. Ternest, Buyle, Cr. Desseaux, St. De Meerschman, W. De Groote, óp de foto: N. Verhelst en K. Loier. Dat H.K. Waasmunster nog altijd de wind in de zeilen heeft was zaterdag duidelijk te merken. Ter gelegenheid van de bijzonder statutaire al gemene vergadering ging men over tot een kampioenenvie ring die jong en oud in de goede stemming bracht. Het begon al om 18 uur met een «triomfstoet» door de ge meente. Om de 7 «nieuwe» titels te vieren had de suppor tersclub in nauwe samenwer king met de club een hulde gepland die gepaard ging met een tentje na de gebruikelijke aperitief. Het was A. Schelfaut, als voorzitter van de supporters club, die de aanwezigen ver welkomde en als eerste van een hele rij sprekers het woord nam. In de toespraken viel een rode draad te mer ken, namelijk de dringende behoefte van een sporthal in Waasmunster, het te vroeg wegvallen van een man als voorzitter C. Verhelst en de vaste wil om verder de weg van het succes te volgen. Maar ook de waarschuwing niet te vervallen in een eufo- Als afsluiting van het seizoen Tongeren> Angleür, A. Mom neemt H.K.W. deel aan het tegnée, Eupen, Verviers, handbaltornooi in Teramo Hoei, Jemeppe. T. De Groeve, W. Roels, M. (Italië). Voor het komende De eerste training voor de G. Goossens, T. Boert - niet seizoen wordt als objectief ge- senjoren js voorzien op maan- steld: «rustig» meedraaien in d 31 juli De jeugdploegen 2/ nationale. Trainer-coach oefenen Voor de eerste maal rie klonk duidelijk. Alleen De Vlieger wees erop dat het 0p woensdag 16 augustus. J voor de jeugd nu weer moei- r FVa met hard werken en totale i-.. j tVA li ker wordt om een plaats te inzet kan de succesreeks wor- v'erven in de eersL nloee den verder gezet. Alle spelers 1Sn Bé a-. a ook al omdat de eisen steeds die hielpen om dit seizoen de 7 titels de winnen werden met een herinnering bedacht. Op zaterdag 24 juni worden de H.K.W.-kampioenenploegen nog gehuldigd door het ge meentebestuur en de sport raad. Handbal. Ajaxkeeper De Bruyne is hier toch verslagen bij deze Lokerse aanval (dv) - Terwijl de kontakten tussen klubs en «gewenste» spelers welig tieren heeft er een opvallende verschuiving plaats gehad in het «trainerskorps». Zaterdagnamiddag, ter gelegenheid van de Oost-Vlaamse Bekerfinale, waren de eerste tekenen hiervan zichtbaar. Bij Lokeren zat J. De Proft voor de laatste maal op de bank maar dat klub en trainer in alle vriendschap van elkaar afscheid nemen bleek uit het feit dat De Proft door Lokeren letterlijk in de bloemetjes werd gezet. Zijn opvolger, J; Princen, was een aandachtig toeschouwer en zal wel geconstateerd hebben dat zijn toekomstige spelerskern dringend dient uitge breid. Ook bij Ajax Lebbeke was er nieuws te rapen over wie volgend seizoen de sportieve verantwoordelijkheid op zich zal nemen. Voorzitter E. Van Biesen was weliswaar dienstdoende» coach maar Mare Multael bleek erg nieuwsgierig naar de mogelijkheden van zijn nieuwe ploeg. Multael, dus volgend seizoen trainer-coach bij Ajax Lebbeke, ging tijdens de rust van de Bekerfinale zelfs kennismaken met zijn spelersgroep en het gesprek moet interessant zijn geweest want de Ajax-:pelers kwamen te laat uit de kleedkamers zodat de tweede helft met enkele minuten vertraging werd aangevat. - Ondertussen is het bekend dat J. De Proft de opvolger wordt van S. Buelens bij H.B.C. Dendermonde. - Wat het lot van T. Noteboom betreft is er nog geen duidelijkheid. De Avanti trainer-coach vond blijkbaar nog geen nieuwe werkkring. De «verkoop» van het Avanti- stamnummer is nog altijd niet rond zodat de Buggenhout- se le nationaler zijn inschrijving voor het volgende seizoen naar de bond opstuurde. - Het blijkt dat E.V. Aalst volgend seizoen stopt met zijn damesafdeling wat meteen tot gevolg zou hebben dat Robuco Buggenhout zijn spelerskern aanzienlijk zal zien uitbreiden. - In Aalst werd er een «nieuwe» ploeg gesticht onder de veelzeggende naam KOSA (Keiberg Old Stars Aalst). Het gaat hier over een aantal Eendracht spelers die het wat rustiger aan willen gaan doen en hun spelerscarrière willen afsluiten in de provinciale reeksen. - H.C. Lokeren is overgegaan tot een naamwijziging en zal in de toekomst H.C. I.T.B. Lokeren noemen. Dit heeft uiteraard te maken met de financiële inbreng van sponsor I.T.B. die voor volgend seizoen het ter beschik king gestelde budget aanzienlijk opdreef. - Om deze handbalsprokkels af te sluiten: «Overal waar men komt op onze Vlaamse wegen komt men de zoge- noemdg transfer-bereide spelers tegen». Wij zullen wel zien zei de blinde De sportieve prestaties in een notedop Senioren: eerste ploeg. Eindigden op de eerste plaats met 34 punten en promoveren voor de derde opeenvolgende maal. Het seizoen 1989-1990 wordt betwist in 's lands op één na hoogte reeks: 2' natio nale. Reserven: eindigden op een achtste plaats met 13 punten. Scholieren: Kampioen van Oost-Vlaande ren Kampioen van Vlaanderen 2' plaats in het Belgisch kam pioenschap Zesde tornooi 1/4 finales heren: Jef Berghman-Luc Putteman Peter De Potter-Larry De Schrijver Rudy De Brandt-Peter Uyttersprot Etienne D'Hollander-Marc Moonen 1/2 finales heren: Etienne D'Hollander-Jef Berghman Peter De Potter-Rudy De Brandt Finale heren: Peter De Potter-Etienne D'Hollander Finale Dames: Katleen Van Hulle-Patricia Parewijck Klassement dames 1. Katleen Van Hulle (DC Grembergen) 2. Patricia Parewijck (DC Red Arrows) H.K.W. Senioren: Kampioen 3' afdeling: J.P. De Bode, W. De Groeve, H. Borgers, P. 4[ LhJdaV^Tde^as^ele flïskv-Bovs) De Clercq, W. Roels, K. Van Renterghem, R. Gijsels, E. Van Mele, T. De Groeve, K. 5 Rmanueile Haffner /Den FWA Sanders, St. De Meerschman, P. Van Damme, E. De Vlieger - niet op de foto: W. v. K Leunis, Fl. D'Hanis, J. Du Tré, I. WUlaerts, L. Berckmoes. Klassement heren EVA Nopri Lebbeke-Squadra Lebbeke (+4): 18-10 Na een matig kompetitiere- naties opgezet en in die perio- langszij raakte na 25' (7-7). Beker na een wedstrijd die sultaat heeft Nopri Lebbeke de had Nopri zelfs meeval als Van Boxelaer en Bleyaert toch de verwachtingen had in- Gaston HenrWk* rstinnvh™^ met het veroveren van de Squadra de uitgespeelde kan- zorgden er dan voor dat de gelost. nu u Oostvlaamse Beker een ge- sen niet kon benutten. Vooral rust aanbrak met een 10-7 NoDri Lebbeke- BuII-master-hoogste score schonden blazoen toch enig- tijdens het eerste kwartier score. In de tweede helft Van Laneenhove 1 De D" P® Hendrickx 12, Pascal Tonneher 12, Oscar zins opgefleurd. Zoals ver- verraste Squadra in aangena- c„..„ 6 - _l wacht toonde de ploeg van me zin en met doelpunten van 1. Pascal Tonnelier (DC Grembergen) 2. Peter Uyttersprot (Red Arrows) 3. Luc Putteman (DC Grembergen) Willy De Man (Red Arrows) 5. Etienne D'Hollander (Den Beer) Oscar Mertens (Red Arrows) 7. Peter De Potter (Lesley-Boys) 8. Kristof De Potter (Den Beer) 9. Rudy Hendrickx (Stinnyboys) 10. Jef Berghman (Lesley-Boys) 11. Larry de Schrijver (DC Grembergen) Marc Boeykens (Red Arrows) 13. René Van Rossem (De Corner) 14. Mare Moonen (Den Beer) 15. Patrick Claessens (Red Arrows) Dirk Maes (Den Beer) la" Mertens 12. uHsculull- van uamme 2, Van Handen- jun; om k nn trainer-coach Van Ransbeeck Luypaert en Bijl werd de 0-4 gen tempo niel meer aankon, hove 1 Anné 1 De Croock 1 zich duidelijk sterker dan het voorgift uitgebouwd naar een Vermoeidheid zorgde voor Hermans Van Rnvelaer 6 r.' één reeks lager spelende 1-6 voorsprong en na een heel wat balverlies en het Lissens Squadra waaruil nogmaals kwartier leidde Van Boven en werd 13-7 vooraleer Van Bo- Squadra Quarin Van Boven blijkt dat het niveau tussen Co nog steeds met 2-7. Bij ven nog eens kon scoren voor j Bijl 2 Luvoaert 1 Stetroé beide reeksen toch wel opval- Nopri vond men het nu duide- de «bezoekers». Na 45'zorg- f a Van Hen Rrnerk Van lend groot is. Niettemin had lijk welletjes, H. Bleyaert de Steppe ervoor een 13-9 Hove Bosteels GunsVan Squadra de verdienste zich in werd van de bank gehaald en score maar in hel laatste Cauwenberghe deze finale tot het uiterste te mede door het feit dat de kwartier kon enkel Luypaert verzetten tegen de overmacht aktie-radius van «motor» nog eens een doelpunt aan- maar naar het wedstrijdeinde VanBoven opvallend ver- brengen. Nopri demonstreer- toe bleek duidelijk dat de kleinde keerde het wedstrijd- de nu op een overtuigende ploeg van Fl. D'Hanis het beeld. Nopri ging ook agres- wijze zijn suprematie en het tempo niet meer aankon. In siever spelen en vlug bleek waren vooral Terroir en Van het wedstrijdbegin boonde dat Squadra hiertegen niet Boxelaer die de voorsprong Squadra zich verrassend opgewassen was en als Van van Nopri bestendig opdre- sterk. Knap geleid door H. Boven moest gaan uitblazen ven. Nopri veroverde met een Van Boven werden enkele op de bank zorgde kapitein voor zichzelf sprekende 18-10 voortreffelijke aanvalskombi- Van Damme ervoor dat Nopri overwinning de Oost-vlaamse Ajax Lebbeke - ITB Lokeren 5): 23-19

De Voorpost | 1989 | | pagina 27