Rust-Roest internationaal en met brevettendag... De Decker wint zevende DBC-tornooi Zesde "Tennistornooi van Groot-Stekene" draait op volle toeren De Sint-Niklase Watersportvereniging voelt zich thuis op «De Ster» Opendeurdag klassiek ballet bij Kracht en Geduld in Sint- Niklaas... Sportklub voor anders-validen D.I.W.I. uit Sint-Niklaas viert 5-jarig bestaan... De Voorpost - 2.6.1989 - 29 TURNEN Turnen. Deze twee jeugdige turners van Rust Roest uit Sint-Niklaas kregen de beker Dr. Van Roey omdat zij de meeste vorderingen maakten (dw) Turnkring Rust-Roest uit Sint-Niklaas heeft tijdens de jongste weken aan een aantal belangrijke manifestaties deelgenomen. In Engeland werd het de retour van de interstedenontmoeting Hun- ckely-Sint-Niklaas en de turn sters van Rust-Roest, hebben daar uitstekend gepresteerd. In de reeks van minder dan 12 jaar won de Engelse Donna Ascon met voor de Wase gymnasten de volgende klas sering: 2. Cindy De Boes, 3. Dina Braem en 8. Katrien Vandenberghe. Ook een tweetal turnsters van W.B.K. uit Dendermonde hebben aan deze nationale meeting deel genomen en in diezelfde reeks, werd het ook een acht ste plaats voor Nadia Osselaer en Leslie Vermeulen als tien de. Ook in de kategorie bo ven de 12 jaar, stond de plaat selijke Claire George op het hoogste schavotje. De turn sters van Rust-Roest eindig den evenwel in de onmiddel lijke nabijheid met Christel Tinck als tweede en Ann De Grave, met een derde plaats. In de rangschikking werden ook nog achtste: Isabelle Van Landeghem, 9. Nathalie De Smedt en Kim Vervaet, als tiende afgedrukt. De jongste interstedenontmoeting van Rust-Roest, werd de eigen or ganisatie in Sint-Niklaas met Geldermalsen uit Nederland als gastploeg. Tijdens deze meeting werd het overwicht van Rust-Roest duidelijk en werden de volgende klasserin gen opgetekend: Turnsters minder dan 12 jaar: 1. Cindy De Boes, 2. Katrien Vandenberghe, 3. Dina Braem, 4. Jutta Van Hove, 8. Ines Van Hove, 12. Els Ver- heyden. Turnsters méér dan 12 jaar: 1. Christel Tinck, 4. Ann De Grave, 5. Isabelle Van Lan deghem, 7. Nathalie De Smedt, 10. Kim Vervaet. Kategorie der turners: 1. Kris Muyldermans, 2. Bart Van de Vieren, 3. Bert Ver- heyden, 6. Tom Vervaet, 10. Toni De Bosschere, 11. Wim Van Haver, 12. Filip Delport. Interessant was vorige zondag ook de brevettendag van Rust-Roest. Nu al voor de zesde maal en in de sporthal De Witte Molen in Sint-Ni- klaas, werd het turnpeil bij de jeugd ook al duidelijk opge trokken. Alleszins bemoedi gend voor de turnverantwoor- delijken trouwens en dat werd ook de publieke belangstel ling bij de vlotte organisatie van Rust-Roest... Technische resultaten: Meisjes ('82-'85): 1. D'Hondt 31.95,2. Van den Henden 30.15, 3. De Bos schere 16.10, Van Damme, 5. Turnen. De jeugdige deelnemers aan de turntest van Rust Roest in Sint-Niklaas (dw) Uyttenhove 16.00, 6. Van Eynde 15.00. Selektieploeg: 1. Ann De Grave 35.70, 2. Cindy De Boes 34.90,3. Dina Braem 34.50, 4. Jutta Van Hove 32.30, 5. Nathalie De Smedt 32.20, 6. Kim Vervaet 32.00, 7. Ines Van Hove 17.00, 8. Van Landeghem 16.60, 9. Inge Roggeman 15.70. Meisjes ('79-'81) 1. Debbie Janssens 34.90 (be ker dokter Van Roey), Els Verheyden, 3. Inneken Del- port 34.20, 4. Sofie Van Hove 33.60, 5. Ellen Van de Perre 32.80, 6. Nathalie Wauters 32.00, 7. Inge De Coster 31.70, 8. Van den Branden 30.85, 9. Kelly Rombaut 18.00, 10. Leen Koppen 17.50, Rena Schelfhout, 12. Vicky Cornet 17.10,13. Ellen Raes 16.80, 14. Kirsten Raes 15.80, 15. Hilde Goossens 15.70, 16. Sabine Minutillo 15.60, Van Meersche, 18. Ann Laureys 15.50,19. Joëlle De Souter 15.45, 20. Uytten-. hove 15.10, 21. Evie De Beel- de 15.00, Katrien Willockx, 23. Marijke Verheyen 14.60, 24. Elke Heirbaut 14.30, 25. Schoenmaekers 7.60. Meisjes ('75-'87): I. Els Roelandt 35,30,2. Nele Peirsman 34,25, 3. Mieke Martens 34.15, 4. Eva Wee- maes 30.30, 5. Wendy Ketels 17.40, 6. Riet Van de Putte 16.60, Ellen Pauwels, Sabine De-Beule, 9. Els Van Damme 16.30, 10. Inge Raes 16.00, II. Vanessa De Wolf 15.80, 12. Hilde Van den Bossche 15.70, 13. Eefje Palmkoek 15.60, 14. Van der Vloet 15.10. Jongens: 1. Bart Verheyden 49.40 (be ker dokter Van Roey), 2. Ken Yzewijn 45.60, 3. Tom Ver vaet 45.30, 4. Sven Ferket 45.20, 5. Wim Van Haver 45.10, 6. Tom De Bosschere 44.60, 7. Wuytack 44.10, 8. Filip Delport 44.00, 9. Schoenmaekers 43.10, 10. Leo Braem 40.70,11. Van der Vieren 32.00, 12. Koen Van Haver 27.10, 13. Roggeman 18.30. Roger Van Laere JEUGDBADMINTON BADMINTON Zowat zes jaar geleden ging men in Stekene van start met een "Tennistornooi van Groot-Stekene" tussen de toen volop groeiende en bloeiende tennisklubs. Dit tennistornooi op uitnodiging, zowel voor heren als dames, wordt sindsdien - zij het met wisselend sukses - om beurten georganiseerd door de Stekense tennisklubs. Momenteel loopt de zesde uitgave van dit "Tennistornooi van Groot-Stekene" tussen de drie nog resterende Stekense tennisklubs, namelijk TC De Zilverberk (achter de Wal), TC Stekene (aan de Bormte) en TC Het Zomerhuis (aan de Brugstraat). De finale van dit zesde tornooi is voorzien voor zondag 20 augustus 1989. Iedereen De bedoeling van 'n dergelijk tennistornooi is en blijft dat de tennisspelers en -speelsters uit verschillende klubs, die elkaar nauwelijks of nooit ontmoeten en zich dus nooit met elkaar kunnen meten dit nu wel kunnen. Inschrijven is dus in feite een must voor alle Stekense tennisbeoefenaar(ster)s. En... alle inwoners van Groot-Stekene kunnen deelnemen: zowel jeugdspelers als jonge volwassenen, gevorderden en veteranen. Voor de dames zijn er afzonderlijke reeksen. Ook de spelers en speelsters die géén lid zijn van een Stekense club worden verwacht, terwijl ook èlle leden van de Stekense klubs kunnen deelnemen. Ook de ieden die géén Stekenaar zijn dus. Inschrijven kan bij de drie verantwoordelijken: Jean Vijdt (TC Het Zomerhuis) op tel. 03/779.98.01 of bij Theo De Witte (TC Stekene) op tel. 03/779.60.21 of bij Filip Heireman (TC De Zilverpoort) op tel. 03/779.69.74. De inschrijvingen moeten wel Uitsluitend gebeuren via één van de drie klubs. Dit omdat de wedstrijden worden gespeeld op de terreinen van de klubs én de bovenste speler/speelster op de wedstrijdtabel "thuis" speelt. Dus op het terrein van de klub waarlangs hij/zij zich liet inschrijven. De "thuisploeg" garandeert trouwens de nodige akkomoda- tie om de wedstrijden in de best mogelijke omstandigheden te laten afwerken op het afgesproken uur. Deelnemen Wie wil deelnemen betaalt daarvoor per reeks 100 fr. indien hij/zij lid is van een Stekense tennisklub. De Stekenaars die géén lid zijn betalen per reeks 200 fr. inschrijvingsgeld. Bij de dames kan men deelnemen in de reeksen: niet- geklasseerd en C+30/4 samen met C+30/2 Bij de heren kan men deelnemen in de reeksen: niet- geklasseerd en C+30/4 en C+30/2 samen met C+30 Bij de dubbels (max. 15 punten per ploeg) zijn volgende reeksen voorzien: dames dubbel, heren dubbel, dubbel gemengd. Het tornooi ging officieel van start op zaterdag 20 mei 1989 en wordt georganiseerd in verschillende ronden met recht streekse uitschakeling. Er wordt telkens gespeeld naar twee winnende sets met telkens een "tie-break" indien dat nodig zou blijken. De voorrondes moeten zijn afgewerkt tegen 20 juli '89, de kwartfinales tegen 7 augustus '89 en de halve finales moeten achter de rug zijn tegen 15 augustus 1989, want de finales worden gespeeld op zondag 20 augustus op de terreinen van TC De Zilverberk aan de Sint-Jansteenstraat. d.Brol Na de oprichting op 1 augus tus 1987 van het DRIVE jeugdteam zijn we nu reeds toe aan de zevende uitgave van het DBC-tornooi of in tern jeugdtornooi. Aan dat tornooi nemen alle niveaus deel. Maar natuurlijk wordt er onderscheid ge maakt tussen niveau 1 en 2-3. Met dien verstande dat wan neer een niveau 2 iemand van het hogere niveau ontmoet die per set 5 punten voor sprong kreeg. Hetzelfde gold voor de meis jes wanneer ze op weg naar de top een jongen tegen kwamen. Deze uitgave van het DBC- tornooi werd door iedereen vol spanning afgewacht. Peter Hermans was immers op 30 april Cl geworden te Bornem. Hoe zou zijn eeuwige rivaal en winnaar van de «Gouden raket» Thierry De Decker daarop reageren. Omdat in de winnaarsronde niveau 2 en 3 drie spelers niet waren komen opdagen, werd beslist drie jonge talenten een kans te geven. Alleen de 18- jarige Bart De Smedt slaagde er in één ronde verder te komen door overtuigend te winnen van de 14-jarige belof te en nieuw lid Elke Van d?n Dungen. In de andere l/8ste finale won de tot de provinciale jeugdse- lektie behorende Kristof Ver- bruggen met 15-9 en 15-11 van Serge De Blieck die met een naar de verliezersronde verdween. Hermans gaf in kwartfinale slechts twee punten cadeau aan Sven Van Nuffel en De Decker haalde het met 15-9 en 15-6 van niveau 1 Nico Cool. Vierde reekshoofd Ive De Ruysscher liet met 15-0 en 15- 7 geen spaander heel van Kri stof Verbruggen en Alain Be- rckmoes was dan weer twee niveaus te sterk voor Bart De Smedt. Die Bart De Smedt speelt trouwens zijn laatste seizoen bij het DJT. Eens 18 jaar moet hij immers muteren naar de senioren. Ondertussen waren de niveau 1 spelers aan slag in twee poules. Doordat tornooileider Eddy Mannaert had geopteerd om drie niveau 1 spelers een kans te geven in de hoofdtabel ble ven er nog vier meisjes en vijf jongens over. Die werden dan ook prompt in twee verschil lende poules onderverdeeld. Poulewinnares van de zesde uitgave Ann Roggeman start te sterk tegen Vicky Segers. Maar ondanks haar inspan ningen moest Roggeman het toch met 0-11 en 6-11 afleggen tegen Kate De Smedt. Door het opstellen van Bart De Smedt in de hogere reeks, werd de jongenspoule minder interessant. De Smedt en Car- don speelden hier trouwens in februari de finale op leven en dood. Die beruchte finale werd toen in drie sets gewon nen door De Smedt. Peter Cardon had hier dus, mede door de afwezigheid van Davy Van Vossole, geen tegenstand. Achter Cardon eindigde nieuw lid Jurgen Van Praet op de tweede plaats. Maar positief was hier zeker de prestatie van miniem Mare Roggeman die er in slaagde twee van de vier wedstrijden te winnen. In de hoofdtabel had Peter Hermans ondertussen Alain Berckmoes geklopt met 15-6 en 15-12. Thierry De Decker maakte er tegen Ives De Ruysscher een showpartijtje van en won met de onlogische cijfers 15-14 en 15-7. De grote konfrontatie tussen Hermans en De Decker was dus nu onvermijdelijk. In de eerste set van de finale tasten beide spelers voortdu rend eikaars zwakke punten af. De Decker vreesde de kei harde smashes van Hermans en wist dat hij de shuttle snel moest laten circuleren en ze ker zijn tegenstander zenuw achtig te maken door veel op de rughad te spelen. Wat Her mans ook smashte, telkens wist De Decker vlot de shuttle op te vangen en die in drive terug te geven zodat Hermans daar onmogelijk kon mee aanvallen. Hermans op zijn beurt speel de voortdurend op de rug- hand van De Decker maar bracht veel te weinig variatie in zijn spelopbouw. In de tweede set raakte Her mans op een 7-1 achterstand even het noorden kwijt. Door enkele gelukte cross-drops won hij zijn vertrouwen terug terwijl De Decker even door de scheidsrechter uit concen tratie werd gebracht. De spanning steeg ten top toen Peter Hermans tot 13-10 terug kwam. Maar na twee matchpunten ging de overwinning toch naar Thierry De Decker. Die winst leverde De Decker 5 extra punten op voor de jeugdranking. Want ook daar is de strijd zeer hevig tussen beide spelers. (L.C.) In de Belgische voetbalwereld, wordt de aandacht nu toegespitst op de bekerfinale tussen S.C. Anderlecht-F.C. Standard en het ophefmakende transfertbeleid wordt ook nog dagelijks aan de media doorgespeeld. De wielerfana ten houden het momenteel bij de povere Belgische prestaties in de Ronde van Italië en voor de boksliefheb- bers is er in Namen vanavond de kamp om het wereldkam pioenschap bij de pluimgewichten tussen Jean-Marc Re- nard en titelverdediger Esparragoza. Sportmanifestaties welke duidelijk ook de massa lokken en voor de organisa ties van de amateuristische sporters, is dat al iets minder. De sympathie beperkt zich dan meestal tot de eigen regio en bijna helemaal onbekend, zijn de sportklubs voor minder-validen. In de huidige maatschappij worden deze echter noodzakelijk en de drang om te presteren met de eigen bewustwording der anders-validen, wordt er duide lijk door opgevangen. Bij die groepen worden telkens ook uitzonderlijke inspanningen geleverd en bij D.I.W.I.een zwemklub voor motorisch gehandikapten in Sint-Niklaas, gebeurt dat al vijf jaar. Een lustrum trouwens dat voorzit ter Hugo Casteleyn, sekretaris Filip Schelfaut en hun talrijke onbaatzuchtige medewerkenden, niet zomaar on gemerkt laten voorbijgaan. In dit verband wordt op zaterdag 3 juni om 16.30 u. in het stedelijk zwembad in Sint-Niklaas, door D.I.W.I. een zwemmeeting georgani seerd... Roger Van Laere Nog vóór het rekreatie-oord goed en wel zijn definitieve vormen begon aan te nemen hadden waterminnende Vla mingen reeds hun boten en planken op één of andere ma nier bij de hand genomen om hun liefde voor water te uiten op de «Ster». Van het een kwam het ander en enkelen kregen op een dag de idee om een klub op te richten. Na enig over en weer gepraat werd er tenslotte in jüni 1977 een feitelijke vere niging opgericht. Deze vere niging telde toen een 20-tal mensen (waarvan de meesten Een der belangrijkste turn kringen in Sint-Niklaas, is al leszins Kracht en Geduld. Misschien ook al met het grootste aantal leden en daar van zijn de turnsters duidelijk in de meerderheid. Een ruime waaier van verschillende afde lingen staat daarvoor ter be schikking en een deskundige begeleiding, is ook één der voornaamste pluspunten bij Kracht en Geduld. Door di verse aktiviteiten wordt gere geld ook de belangstelling ge trokken en ditmaal, is het de beurt aan de afdeling klassiek ballet met Annette Bogaert als verantwoordelijke. Op za terdag 3 juni van 10 tot 14.30 u. wordt in de eigen akkomo- daties op 't Klein Hulst in Sint-Niklaas, een opendeur dag gehouden. Alle geïnteres seerden zijn daar trouwens welkom in de speciaal voor ballet ingerichte oefenzaal en bij het eventueel nuttigen van een verfrissend drankje, kan het ook allemaal eens van nabij bekeken worden. Het klassiek ballet met Frank rijk en de periode van Louis XIV als oorsprong, wordt door Kracht en Geduld al aangeleerd vanaf de leeftijd van vijf jaar. Eerder op een speelse manier om o.a. de houding te verzorgen, de jui ste ontwikkeling der spieren te bevorderen en een klassie ke dansopleiding, wordt dan telkens ook de ideale aanloop naar de verdere aspekten van de ritmische bewegingsleer. Bij Kracht en Geduld wordt de afdeling van het klassiek ballet, dan ook als een be langrijke schakel beschouwd en vandaar die opendeurdag onder de leiding van Roland Heiven, een danspedagoog. Inlichtingen in verband met Kracht en Geduld of de afde ling klassiek ballet, kunnen altijd verkregen worden bij het kringsekretariaat: Simon- ne Brijssinck, Ankerstraat 51 in Sint-Niklaas (tel. 03/ 776.74.89) of bij de balletver- antwoordelijke: Annette Bo gaert, Kon. Elisabethlaan 106 in Sint-Niklaas met als tel. 03/ 776.87.06... Roger Van Laere Liefhebbersvoetbal. Scheidsrechter Van Remoortel, altijd even jong, ook op het tornooi van FC Samara nog steeds lid zijn). Momen teel telt de klub ongeveer 125 leden. De feitelijke vereni ging werd in september 1982 een vzw waarvan de statuten verschenen in het Staatsblad van 16.09.82. Aangezien de klub zich geves tigd heeft op het «Rekrea- tieoord De Ster» richt ze zich vooral tot surfers en kleinzei- lerij. Zelfs iemand die nog peterselie achter de oren heeft op gebied van deze tak van watersport zal zien dat het wateroppervlak, vooral voor kleinzeilerij. vrij klein is. Alsof dat euvel nog niet ge noeg zou zijn. komt er nog bij dat het een moeilijk te bezei len water is. Dat is te wijten aan het feit dat de wind voort durend veranderende omstan digheden brengt (in relatie tot die beplanting op het rekrea- tieoord). Het zal wel een pa radox lijken als ik zeg dat vooraf genoemde punten hun goede kanten hebben. Want zij die deze moeilijkheden overwinnen, worden zulke rotten in het vak dat zij niet beschaamd dienen te zijn om zich te meten met andere klubs. Het is zelfs zo dat we het genoegen mochten heb ben verschillende nationale kampioenen surfen in onze gelederen te mogen tellen, van wie Peter Wauters de be kendste is. We mochten reeds verschil lende malen de LBWB (Lan delijke Bond voor Waterspor ters van België) surfcup voor België winnen. De aktiviteiten van onze klub zijn gespreid over het gehele jaar. Onder deze aktiviteiten zijn er verschillende klubkam- pioenschappen. Het hoogte punt hiervan is de nationale zeil- en surfwedstrijd die tel kens doorgaat op tweede pinksterdag. Op die dag is het water volledig voorbehouden voor de wedstrijd. Het is tel kens weer een fantastisch ge beuren als al die gekleurde surfzeilen wedijveren om het eerst over de aankomstlijn te komen. Aangezien we derge lijke wedstrijden inrichten, beschikken we zelf over een wedstrijdorganisatie en zoals het hoort bij een zeilklub die zich klub durft te noemen be schikken we over een degelijk protestcomité. Tenslotte wou ik u nog graag de data doorgeven van de vol gende wedstrijden. Op 3 en 25 september: klub- wedstrijd. Op 8 oktober: interregionale wedstrijd onder patronage van het LBWB voor de LBWB-surfcup. We zien er naar uit om deze wedstrijd te winnen daar dan de wisselbe ker definitief de onze is (we hebben reeds 2 maal in 3 jaar gewonnen).

De Voorpost | 1989 | | pagina 29