M.T.S.A. VIERDE KAMPIOENE!1 FC Shell Boys Rupelmonde bestaat 20 jaar swüsisiï Klub 65 uit Nieuwkerken Zilveren jubileum voor Vlaams Sportverbond - Waasland Walivo's 18e kampioenenbal Sportieve post in Stekene Gelegenheidsvoetbal Snas, Rode Roos en Zwaanvrienden in de bloemen Leeuwerik A: Fair play De Voorpost - 2.6.1989 - 31 In de mooie stadsfeestzaal was heelwat volk opgekomen om deze schitterende kam pioenenviering bij te wonen. De schepenen Doorns, De Meerleer en De Smedt zaten samen op de eerste rij met een delegatie van de KBLVB, de heren Gobbert, Hasaert en Bambust. Burgemeester De Maght had een kilometer ver der in De werf heelwat min der pret en ook schepen Bourlon, die jaren dé steunpi laar van de MTS A is geweest, liet zich met pijn in het hart verontschuldigen. Alleen de pers was de grote afwezige. Enkel De Voorpost volgde de viering van begin tot einde. Voorzitter De Boitselier die alle genodigden verwelkomde dankte tevens zijn medebe stuursleden, de heren De Leeuw, D'Haese, Roels en Van Campenhout, voor de goede verstandhouding en de bijzondere samenwerking die ze aan de dag legden om ge durende al die jaren het MTSA tot één groot geheel te maken. Na deze inleiding kwam de heer Van Campenhout op het podium. Hij zette de Vrien denkring in het zonnetje. Dit is een onderdeel van het MTSA als vereniging van de scheidsrechters. Die Vrien denkring bestaat tien jaar en hij prees de heren Roels en Van der Veken die zich al jaren volledig inzetten om het de veertig scheidsrechters zo aangenaam mogelijk te ma ken. Ze zijn blijkbaar in dat opzet geslaagd. Onlangs nog werd een wedstrijd gespeeld tussen de mannen in het zwart en een ploeg van oud- MTSA'ers. Het ging er bij zonder gezellig aan toe en alleen het publiek ontbrak wat door de heer Van Cam penhout werd betreurd. «Het zijn immers de scheidsrech ters die het mogelijk maken dat de klubs elke week op nieuw hun geliefde hobby kunnen beoefenen, stelde hij. De ploegen, de klubs en de spelers zijn dat blijkbaar ver geten. Hij brak daarom een lans om het standpunt van de referees te leren begrijpen. Tenslotte zijn het ook maar mensen, zei hij en die kunnen zich altijd vergissen. Ook be stuursleden en afgevaardig den van ploegen laten zich soms van hun smalste zijde zien en schelden de arbiters de huid vol bij de kleinste vergissing. Toch gebeurt dat niet alleen in de MTSA, voeg de hij eraan toe. Ook op TV zien we dat in het «grote voet bal» de scheidsrechters zich kunnen vergissen. Het hoofd bestuur en het scheidsrechter- scomité zijn daarom nog steeds blij en dankbaar dat de refs zich nog elke zaterdag en zondag willen opofferen. Daarom ook zet de Vrienden kring elk jaar opnieuw haar fluiteniers in het zonnetje met een passend aandenken en een mooie trofee. De heer Van Campenhout mocht ook de verdienstelijke scheids- en lijnrechters aan kondigen. Die worden geko zen na drie jaarlijkse kontro- les. Voor de beste grensrech ter werd gekozen uit vier kan didaten: Degrieck, Roelandt, Bossaert en Boterberg. Het was deze laatste die de hoog ste eer kreeg. Scheidsrechter Boterberg borg het fluitje op om de vlag te hanteren en deed dat op sublieme wijze. Als scheidsrechter van het jaar waren de heren L. Van der Veken, F. Van Delsen en F. De Schutter de genomi neerden. De eerste bleef maanden weg van het groene veld nadat hij een hartopera tie moest ondergaan. Het was echter niet het laatste wapen feit van deze bekwame spel leider. Door zijn moed en wilskracht keerde hij terug naar zijn plaats en ontpopte zich tijdens de resterende maanden tot een lid van de top-vijf. De heer Van Delsen kreeg ondanks zijn optreden als eerstejaars de hoogste on derscheiding. Door zijn min zaamheid in de omgang en zijn kennis als spelleider werd hij de vriend van iedereen. Hij doorliep alle afdelingen zonder moeite en was een ware revelatie. Deze postman uit Wetteren heeft nog vele schitterende jaren voor de boeg. De laatste in de rij kreeg de hoogste onder scheiding en is ongetwijfeld de rekordhouder aan de top. Dat kompenseert hij echter door kunde en discipline. Het scheidsrechterscomité heeft met de heer F. De Sutter een goede keuze gemaakt en dat kon men horen aan het spon tane applaus. Voor zijn tien jaren dienst werd aan R. Meert een jubi leumtrofee geschonken en de scheidsrechters onder mekaar kozen A. Garcia als ref van het jaar. Na deze toespraken volgde de ceremonie waarvoor de mees ten waren gekomen. R. Familial, Houtmarkt, Leeuwerik A en Waterval kregen de Fairplay prijzen in hun respektievelijke afdelin gen. De eerste drie kregen minder dan 100 strafpunten over het ganse seizoen en werden beloond met een gra tis herinschrijving voor '89-'90 (3.500 fr.). Leeuwerik A dat de sportiefste ploeg was met het minste strafpunten kreeg uit handen van schepen A. Doorns nog een schitterende trofee bovenop. Cobilas, helaas afwezig, moest in de bloemen gezet worden wegens het tienjarig bestaan van de klub. Dan kwamen de kampioenen aan de beurt. Nieuwkomer- De Zwaanvrienden uit Uit bergen mocht als eerste naar voren komen om de Beker in ontvangst te nemen. Royal Sportief was kampioen in tweede afdeling en Snas her nieuwde zijn titel van vorig seizoen na een nek aan nek race tegen Waterval uit Wi chelen. Snas bleef overeind met één punt voorsprong. In de zondagafdeling ging de titelstrijd tussen Rode Roos en Nieuwe Wijk. Het was ten slotte de ploeg van voorzitter en schepen De Meerleer die de titel binnenhaalde. De begeerde MTSA beker, een fraaie trofee, werd ge wonnen door De Zwaanvrien den tegen een onklopbaar geacht Rode Roos met 2-0. Ter gelegenheid van de sport- maand schonken P. De Smet en D. De Meerleer een prach- Liefhebbersvoetbal. Klub 65 uit Nieuwkerken-Waas bestaat 25 jaar en de zilveren tige trofee aan respektievehjk jubilarissen werden ontvangen op het stadhuis van Sint-Niklaas (Iv) algemeen kampioen VK Snas en bekerwinnaar Zwaanvrien den. Ook schepen Bourlon liet zich niet onbetuigd en schonk een trofee aan perio- 1\7"1 1 1 1 te nog eens iedereen voor de talrijke opkomst en verleende 1° Nieuwkerken heeft André ter werd het toen in Nieuw- het woord aan voorzitter S. De Kinders misschien de eer- kerken nog een aantal andere De Boitselier die op zijn beurt ste voetbalploeg in de ge- ploegen werden geboren. De de stad Aalst bedankte voor meente opgestart. Als kalen- speelgelegenheid werd daar- het gratis ter beschikking stel- derjaar werd 1964 opgete- door veelvuldiger en in die len van de feest- en trouw- kend en de rekrutering van de tijd, werd er zelfs voor de zaal. Hij sprak de hoop uit dat nodige spelers gebeurde toen beker van Nieuwkerken ge- het stadsbestuur en de advies- 'n de katholieke kring. Nogal speeld. Door de stijgende raad voor de sport nog jaren logisch werd dan ook voor de evolutie van het amateuris- mogen samenwerken met het naam K.W.B. Nieuwkerken tisch voetbal, ontstonden er in steeds groeiende MTSA. Hij gekozen en de mannen van het Waasland toen ook enkele nodigde iedereen uit op de het eerste uur waren o.a. An- verbonden en in '73, zou fraaie ontvangst in de trouw- dré Vercauteren en Etienne K.W.B. Nieuwkerken bij Wa- zaal. Het werd een gezellig De Wolf. Er werd toen okka- livo aansluiten, onderonsje waar vriend en sioneel gespeeld op het ter- Daar werd zelfs een aantal tegenstander konden keuve- rein van René Perdaen in de jaren in de zondagse topklas- len over het voorbije seizoen. Heihoekstraat en interessan- se gespeeld en Herman De Bisschop van K.W.B. Nieuw- kerken, werd eens Walivo's tondclub Asse/Asse speler van het jaar. Nochtans hoort Klub 65 nu terug al meerdere jaren tot de subtop. In die afdeling werden de blauwbroeken thans al voor de tweede achtereenvolgende maal, vice-kampioen en die prestatie, werd nadien ook nog goed voor seizoen als top- klasser. De ploeg pleisterde in de periode toen in de Patorij- straat bij Gisela en Jef De Graeve in café Welkom. Thans is het klublokaal in De Kring op Ten Bos gevestigd en de thuiswedstrijden van Klub 65, worden nu ook al meerdere jaren op de terrei nen in de Meesterstraat ge speeld. Daar wordt straks ook het tiende zomertornooi van Klub 65 georganisered en zoals gewoonlijk, met een omvangrijk programma. Dat werd ook samengesteld in Vorig weekend sneden de Shell-Boys uit Rupelmonde bon twintigste verjaardags taart aan. Voorzitter Eddy Gaus en zijn medewerkers hadden daarom een feestelijk programma uitgestippeld. Het begon met een vetera- nentornooi, waarna beide voetbalploegen van de Shell- boys zaterdag de strijd aan bonden tegen elkaar. Met de muziekkapel voorop trokken de feestvierders dan naar het Scheldedomein Scal- diana waar een receptie en een feestmaal volgde. Zondag trokken de ploegen dan met familieleden en sup porters de polder in voor een flinke natuurwandeling. Een brokje geschiedenis De amateurvoetbalploeg werd in 1969 gesticht op de Scheepswerf van Rupelmon de en dat verklaart meteen ook de oorspronkelijke naam, de CNR-Boys. Enkele arbei ders hadden het initiatief ge nomen om onderling aan sport te gaan doen. De direk- tie speelde hierop graag in en schonk meteen de eerste uit rusting. Ze speelden hun wedstrijden op het terrein van FC Olym- pia Rupelmonde. Uit deze be ginperiode zijn er momenteel nog twee mensen aktief: Eddy Claus en Willy Colman. Van 1971 tot '73 werden er 46 wedstrijden gespeeld. Dat le verde 22 overwinningen op, 17 keer won de tegenpartij en 7 maal eindigde de wedstrijd onbeslist. In 1972 trokken de Shell Boys buiten de gemeen tegrenzen. Ze gingen in Luik en Genk voetballen en nadien volgde er tussen de beide ploegen een verbroedering. De ploeg kreeg stilaan vaste vorm en op 3 februari 1973 werd er voor het eerst in kom petitie gestart. Hieraan na men acht ploegen deel. Later groeide hieruit het verbond Stevra, dat intussen werd om gedoopt tot het Vlaams Sport- verbond. Het eerste jaar ver liep voor de Rupelmonde- naars zeer goed. Er moest zelfs een testwedstrijd ge speeld worden om de titel, die nipt met 2-1 verloren werd. In datzelfde jaar nam Robert D'Eer de sponsoring van de ploeg op zich en daardoor veranderde de clubnaam in Shell Boys. Tegelijk werd het terrein van de KAJ, in de Ganzemeerstraat, overgeno men en het daaropvolgend jaar werd hier een eerste Paastornooi ingericht waar aan zes ploegen deelnamen. Shell Boys haalde hier meteen de finale, maar moest het daar afleggen tegen de Barba ra Boys. Het terrein werd met de steun van het toenmalige gemeen tebestuur beter uitgerust en met veel plechtigheden inge huldigd. Sinds 1974 is ook Sinterklaas elk jaar te gast bij de Shell Boys. Meestal werd hij dan te paard afgehaald aan de boot en in stoet, vergezeld van twintig ruiters door de Merca- torstede gevoerd. Maar tien jaar geleden was het wel even anders. Toen werd de Sint op spektakulaire wijze met een helikopter op het terrein van de Shell Boys neergezet. In 1976 speelde de ploeg kam pioen en dit ging gepaard met de nodige festiviteiten. Men ging op zijn élan door en de twee daaropvolgende seizoe nen haalde men weer de top. In 1977 werd gestart met een tweede ploeg, die in de zon dagvoormiddagreeks uit kwam. Deze kroonde zich meteen tot kampioen. Vol ambitie werd er dan zelfs gedacht aan Europees voet bal. Er werden kontakten ge legd met een ploeg uit Gonaix in Frankrijk, die tot een echte verbroedering leidde. Na deze vette jaren kwamen er helaas ook een aantal ma gere jaren. De zaterdagploeg verzeilde in de onderste regio nen en degradeerde in het seizoen 86-87 naar tweede klasse. Het jaar daarop na men ze echter sportief weer wraak door hier kampioen te spelen. De zondagsploeg deed het iets beter in tweede klasse en na drie jaar na el kaar op een tweede plaats te zijn geëindigd triomfeerde zij in 1987. Op het vlak van de akkomo- datie werd er de jongste jaren ook heel wat gepresteerd. Het terrein werd volledig gedrai neerd en de kleedkamers wer den afgebroken en heropge bouwd. Het huidig bestuur bestaat uit voorzitter Eddy Claus, sekre- taris Patrick Brys, schatbe waarder Guido De Laet, on dervoorzitter Marcel Deyaert en de leden Freddy Mallent- jer, Mark en Bob De Laet, Jean Verlent, Kamiel Eecke- laert, Leo Claus, Alain Rob- berecht en Willy Colman. P.V.B. Jaarse 386: 1. Christiaens V., Oude 346: 1. Bosman A., 2. zou de ploeg op het einde van 2. remmerman E., 3. Chris- Christiaens V., 3. Boeman J. de zeventiger jaren, een min- fiaens V. 4. Michiels G., 5. en zn., 4. idem, 5. Mommens der gunstige periode doorma- Boeman J. en zn., 6. Chris- Pierre, 6. Christiaens V., 7. ken. Het verder bestaan WC1U UUIV stmiclIgcsiciu w P?.e"? 'J' ^rijders L., 8. Verhulst Fl., 8. De Schouwer kwam er zelfs in het gedrang verband met de plechtige ont- Mmhiels G.9. Mommens J., 9. Verhulst Fl., 10. Tem- en met Maurice Verbeke toen vangst op het standhuis in rieire, 10. Ucles Gregorio en merman Ed., 116. Van Beer- als voorzitter, werd ernstig Sint-Niklaas, om het 25-jarig zoon, 129. Wnns Leon Sel L. aan een reorganisatie gesleu- bestaan te vieren van Klub 65. teld. Om méér neutraliteit te Een voetbalklub uit Nieuw- verwervan werd de oude be- kerken met ook nog vele an- naming toen ook gewijzigd en dere aktiviteiten en welke sel L. van dan af, werd in Nieuwker ken over klub 65 gesproken. thans uitstekend wordt geleid door Rudy Verbeke (voorzit- Praktisch ook een nieuwe ter), Gabriële Fierens (onder- ploeg met als vernaamste ver antwoordelijken: Verbeke, André voorzitter), Paul Felix (sekre- Maurice taris), Danny Bolsens (pen- Vercaute- ningmeester), Eddy Caluwé ren, Paul Felix en Lucien Ver- (materiaalmeester) en de beke. Centraal stond toen raadsleden Luk en Mark Van ook weer de onderlinge Puyvelde... vriendschap en in d tweede reeks van Walivo, be- Roger Van Laere Bij Walivo zijn de voetbal kampioenschappen afgesloten en tijdens het vorige weekend werden nog een aantal be langrijke bekerfinales ge speeld. Het sportieve gedeel te is daarmee helemaal beke ken en zoals gewoonlijk wordt de apotheose het kam pioenenbal, de huldiging ook van de verschillende laurea ten en de triomferende ploe gen bij het cupvoetbal. Op het lijstje der nieuwe kam pioenen van Walivo wordt thans geen enkele ploeg uit Sint-Niklaas vermeld. Een unicum bij dit Waas verbond, waar de sterkte van de andere ploegen uit de regio nog dui delijker wordt gesteld. De nieuwe trend komt vooral uit Stekene met drie kampioe- nenploegen. Meteen werd het een schitterend debuut bij Walivo voor SK Bosdorp (za terdagse derde afdeling), SK Anker (zondagse tweede af deling C) en in het bijzonder ook van FC Cado, als de kam pioen van de zondagse tweede reeks B, dat tijdens het vorig weekend ook nog Walivo's bekerfinale won. Straks al licht de meest gelauwerde ploeg op het kampioenenbal en daar worden ook nog de volgende ploegen als eindlau- reaten gehuldigd: FC Corner uit Hamme (zaterdagse eerste afdeling), FC Hof van Grem- bergen uit Dendermonde (za terdagse topklasse) en FC Van de Voorde uit Waas munster (zondagse tweede af deling A). Ook een aantal andere ploegen worden dan op het podium uitgenodigd en dat alles is te bekijken op VRIJDAG 9 JUNI om 21 u. in de stadsfeestzalen in Sint- Niklaas tijdens het 18e Wali- vobal met kampioenenhulde. Voor de muzikale begeleiding zorgt het orkest Midnight Team met als gastvedette de Sint-Niklase Ignace... Dat de Stekense «fakteurs» willen opnemen tegen FC (bijna) stuk voor stuk sportie- Postek, kunnen zich steeds in velingen zijn is reeds geweten verbinding stellen met Gilbert in het Waasland. Bij de Ste- Verwilgen, Nieuwstraat 105 kense post zijn er niet alleen te 90% Stekene, tel. 03/ de liefhebbers- en andere vol- 779.83.19. leyballspelers, de atletiek- d. Brol beoefenaars en dergelijke af standslopers, maar er zijn ook de échte en gelegenheidswie lertoeristen om van de ge meentelijke en andere politie kers nog te zwijgen... Natuurlijk spelen de Stekense postmannen ook voetbal. In de plaatselijke minivoetbal kompetitie is de ploeg van de post een vaste waarde én een tijdje geleden waagde een elf tal van de Stekense post zich zowaar aan een partijtje veld- voetbal. Op het terrein van W Straatje nam de gelegen- heidsploeg van «tante Post» het op tegen de geroutineerde plaatselijke veteranenploeg van WS en die gelijkopgaan- de partij werd slechts nipt door de «routiniers» van 't Straatje met 3-2 gewonnen. Het gelegenheidselftal FC Post Stekene - FC POSTEK dus - dat tijdens z'n eerste Gelegenheids/ of liefhebbers- veldwedstrijd slechts nipt de duimen moest leggen voor de geroutineerde WS-veteranen voetbalploegen die het eens én sportieve tegenstrevers zoekt. (d. Brol) Liefhebbersvoetbal. Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan speelde de oude garde van de Shellboys tegen de huidige ploeg (dw) Vanaf het moment dat alle kampioenen gekend zijn, weten we automatisch dat we aan het eind van het seizoen zijn en de apotheose naderen. Voor alle duidelijkheid geven we op een rijtje de kampioenen: Zaterdag 1: FC Celtic (Kallo) Zaterdag 2-A: FC Luitentuit (Sinaai) Zaterdag 2-B: Real Margriet (Eksaarde) Zondagvoormiddag 1: Portaels Sport '66 (Sint-Niklaas) Zondagvoormiddag 2: SK Bosdorp (Stekene) Zondagnamiddag 1: 't Fort (Nieuwkerken) Dames 1: Rupelladies (Rupelmonde) Veteranen: VK Frema (Melsele) Algemeen kampioen zondag: 't Fort (Nieuwkerken) Deze ploegen krijgen op het eindeseizoensbal van zater dag 17.6.1989 in feestzaal Hoogendonck te Waasmunster, alvast een passende hulde. Maar er is nog meer, want vanaf dit week-end staan de finale-wedstrijden op het programma. Wij zullen deze dan ook voor U overlopen. Zaterdag 3 juni 1989 te 15 u. op het terrein VK Wood stock, Kerkstraat te Vrasene. Bekerfinale zaterdagploegen tussen FC Vriendenkring (Bazel) en RBS Hoger Op (Bazel) Scheidsrechter Dhr. Buytaert Jozef bijgestaan door kolle- ga-grensrechter dhr D'Hollander Herwig en Van Dael Werner. Zondag 4 juni 1989 te 15.30 u. op het terrein Pompstraat, Houtvoortstraat te St. Gillis Bekerfinale zondagsploegen tussen Hoop en Vreugd (Nieuwkerken) efi Fina Troubleyn (Temse) Scheidsrechter Dhr. Verstrepen Julien bijgestaan door kollega-grensrechters dhrn De Mey Roland en Debbaut Jaak Zaterdag 10 juni 1989 op het terrein FC Rima, Past. Van Lierdestraat (tegenover kerk Hellestraat te Stekene) Beker van Vlaanderen met volgende finale-wedstrijden: 13.30 u. Finale veteranen tussen VK Frema (Melsele en Ancria (Genk-Limburg) 15.15 u. Finale zaterdagploegen tussen FC Vriendenkring (Bazel) en FC Baeten (Houthalen-Limburg) 17.15 u. Finale zondagploegen tussen Los Amigos (Burcht) en FC Cracovia (Waterschei-Limburg) Scheidsrechters voor deze wedstrijden worden door Lim burg geleverd. Zondag 11 juni 1989 op het terrein VK Frema, Zakdam te Melsele 13.30 u. Bekerfinale dames tussen VK Siera Zogge Lady's (Hamme) en FC Clementstraat (Bornem) Scheidsrechter Dhr Boenne Antoine bijgestaan door kol lega-grensrechters dhrn Van Boven Marcel en Vanderput Pierre. 15.15 u. Algemeen kampioen tussen FC Celtric (Kallo) en FC 't Fort (Nieuwkerken) Scheidsrechter dhr. Van Doorsselaere Omer bijgestaan door kollega-grensrechters dhr Van Maercke Leopold en Vervaet Roger. 17.30 u. Supercup tussen bekerwinnaar zaterdag (FC Vriendenkring of RBS Hoger Op) en bekerwinnaar zon dag (Hoop en Vreugd of Fina Troubleyn) Scheidsrechter dhr. De Hert André bijgestaan door kolle ga-grensrechters dhr De Bock Norbert en Perdaens Tom.

De Voorpost | 1989 | | pagina 31