BON De Voorpost Boottochten op de Schelde vanuit Rupelmonde Sanyo-Heuninck verovert telefoniemarkt Arbeidsovereenkomst eerste en voornaamste eis Johan Verminnen en Tars Lootens te Waasmunster GRATIS TIP Reinaertfietstochten in Sint-Niklaas VOOR GRATIS NIET-COMMERCIELE ADVERTENTIE IN "GRATIS TIP-MAGAZINE" UITGEVERIJ DE CUYPER n.v. Oude Vest 34 9330 DENDERMONDE TE KOOP: Poedertjes abrikoos, zwart, zilvergrijs. York-Shire Ter riers. keesjes. D'Hooghe Gilbert, Ropstraat 42. Haasdonk. Tel. 03/ 775.99.54 TE KOOP: Boemer, reu. 10 m.. zeer lief voor kinderen. 1.500F. Tel. 053/78.92 65. Zoekt tehuis voor 3 poesjes: 12 - wek oud. gestr. zwarte. 1 poes 3 j. oud 2 katertjes, 8 wek. oud. Gestr. kattin zoekt lief baasje. 3 j. oud. Tel. na 21 u. 26 97.49. TE KOOP: Nest Perzische wind honden (Saluki's) stamboom St. Hubertus. Engelse kampioenaf- stamming. inter, prijs. Tel. 03/ 772.42.31 Of 03/772.50.14 TE KOOP: Blauwe en zwarte dobermans, geboren 13 april, prijs o.tk Inl. tel 052 30.26.26. 2&S23-0O-VS TE KOOP: Basset Arthesiens, 8 weken, gevacc. en ont wormd. Tel. 054-56.81.13. Verleden jaar werd door de WV van Rupelmonde opnieuw gestart met boottochten op de Schelde, in navolging van de suKsesr^ke trips met de 'Vliegende Geit' in de zestiger jaren. Het beperkt aantal korte tochten van verleden jaar kende, ondanks het zeer slechte weer in de maand juli, zo'n enorm sukses dat de WV besloot, niet alleen dit toeristisch aanbod te herhalen maar het gevoelig uit te breiden. HONDJES: Mini-Boomerhondjes, langharig, kindvriendelijk en be taalbare prijs. Ook Mini-Yorkshi- res, zilvergrijs en kortharige Chi huahuas. zeer klein! Tel. 03/ 755.11.50 Of 770 75.78. Staat ter dekking: Zeer mooie Shetland pony. hengst, 90 cm. Tel. 054/33.82.29. zwawo-vs MINI-BOOMERHONDJES: van T.V., langharig, kindvnendelijk, betaalbare pnjs - ook Maltezertjes en mini-Yorkshires en zeer kleine Chihuahuas, kortharig. Tel. 03/ 770.75.78 of 03/755.11.50. TE KOOP: hond Labrador 5 m. oud, oude pannen. Tel. 775.16.89. Om de typische sfeer van de binnenvaart te proeven werd besloten, opnieuw met oude binnenschepen te varen die omgebouwd zijn tot komfor- tabele passagiersschepen met een ruim zonneterras en een overdekt panoramadek. Verleden jaar werden er en kele korte Scheldetrips ge maakt van twee uur tussen Rupelmonde en de monding van de Dunne te Hamme. Deze blijven behouden maar worden afgewisseld met toch ten op de Rupel. De voornaamste bezienswaar digheden tussen Rupelmonde en Hamme zijn de gemeente Temse, maar ook de monding Sanyo, een klein bedrijf dat zich aanvankelijk bezig hield met produkten be stemd voor de OEM Busi ness, begon een aantal ja ren geleden met zijn eigen fabrikaten te konkurreren onder eigen naam. De dag van vandaag is Sanyo uit gegroeid tot een wereldcon cern met niet minder dan 70.000 personeelsleden en een gekonsolideerde omzet van meer dan 500 miljard bfr. Daardoor behoort Sa nyo tot een der grootste electronika reuzen. De ge- stadigde research en de op timale kwaliteitskontroles zijn hier zeker niet vreemd aan. Sanyo wordt in België ver tegenwoordigd door de N.V. Sanyo-Heuninck, In dustrieweg 2 te 9330 Den- dermonde. Deze N.V., gegroeid uit de eenmanszaak van de fami lie Heuninck, startte in 1969 met de kommerciali- satie van één enkel pro- dukt, namelijk: de tele- foonbeantwoorder. In 1979 werden op het in dustrieterrein Hoogveld te Dendermonde, de nodi ge gronden aangekocht door de familie Heuninck, waarop onmiddellijk be gonnen werd met de bouw van nieuwe burelen en ma gazijnen. In het jaar 1982 werden de aktiviteiten van Sanyo Bu siness Machines volledig overgenomen. Het produktaanbod werd intussen sterk uitgebreid met een groot gamma van copiers, telefaxen, monito ren voor computers en vei ligheidssystemen, papier vernietigers en telefoon- randapparatuur. In 1986 werd de toenmalige P.V.B.A. omgevormd tot een naamloze vennoot schap. De sterk toenemende groei, met een bijna vertienvoudi ging van omzet en perso neel, is de resultante van de ijver, de goede kommercië- le faam, de perfekte dienst na verkoop en de grote voorraden waardoor de le veringstermijnen strikt ge respecteerd worden. De gevolgen bleven na tuurlijk niet uit: de ruimte werd weer te klein en nieu we plannen waren in aan tocht voor de bouw van meer dan 1500 m? maga zijn- en bureelakkomoda- tie waarbij de werken half 1988 werden voltooid. Re denen genoeg dus om de toekomst met optimisme te gemoet te zien. Geen wonder dat Sanyo met zijn FAX-produkten reeds 10% van de Belgi sche markt heeft. In de toekomst zal Sanyo een doorbraak maken in telefonie. Alle produkten zijn al klaar om een be langrijk marktaandeel te halen. (meegedeeld) van de Durme met het monu ment van Filip De Pillecijn en de prachtige groene oevers van Klein Brabajit. Op de Rupel vaart men langs de elektriciteitscentrale van Schelle, de sluis van Wint- ham, de nieuwe zeesluis, in aanbouw, op het kanaal naar Brussel en de oude steenbak kerijen van Niel en Boom. De afvaarten zijn voorzien op de zondagen 2,9,16, 23 en 30 juli en 13, 20 en 27 augustus telkens om 15 u 45 aan de steiger in de Gelaagstraat. Er zal afwisselend gevaren wor den naar Hamme en op de Rupel. De prijs blijft behou den op 100 fr. per persoon. Als bijkomende service zal er telkens een gids meevaren. Dagtrips Daarnaast richt de WV van Rupelmonde ook verschillen de dagtochten in tussen de Mercatorstede en Dender monde. Onderweg zal een be zoek gebracht worden hetzij aan Sint-Amands en Marie- kerke, het zij aan Baasrode en Vlassenbroek. Rond de middag wordt een verblijf vantwee uur voorzien in Den dermonde. Het is een unieke vaartocht door het prachtige natuurpark van het Scheldeland dat be hoort tot de mooiste streken van Vlaanderen. De afvaar ten zijn voorzien op de zater dagen 8, 15, 22, en 29 juli en 5, 12 en 26 augustus aan de steiger in de Gelaagstraat om 10 u. De reizigers worden te rug verwacht in Rupelmonde omstreeks 18 u 15. Er mag een piknik meegeno men worden, maar er is ook mogelijkheid het middagmaal te nemen in Dendermonde en het avondmaal te Rupelmon de. Alle tochten zullen bege leid worden door Julien Lijs- sens. De prijs bedraagt 350 fr. Kinderen tot twaalf jaar beta len slechts 275 fr. Gedurende, de week van 11 tot 14 juli worden dagtochten ingericht met verschillende bestem mingen op de Schelde en haar bijrivieren. Dinsdag 11 juli vaart men naar Brussel langs de Rupel en het kanaal van Willebroek: woensdag 12 juli gaat de tocht naar Aalst langs de Schelde en de Dender; donderdag 13 juli vaart men naar Lier langs de Rupel en de Nete en vrijdag 14 juli naar Mechelen langs de Rupel en de Dijle. Het vertrek is telkens voor zien om 9 u 30, zoals steeds aan de steiger in de Gelaag straat te Rupelmonde. De tochten zullen eveneens bege leid worden door een gids. De prijs bedraagt 350 fr. per per soon of 275 fr. voor kinderen. Voor dagtochten is het nood zakelijk op voorhand te reser veren; voor de korte tochten is het aan te raden. Het aantal plaatsen is immers beperkt tot 90 personen. Voor reservatie en inlichtin gen kan men terecht in het infokantoor op het Mercato- reiland of bij de WV van Rupelmonde, tel. 031 774.19.15. P.V.B. Personeel revalidatiecentra In staking Logopedisten, kinesitherapeuten, psychologen, maat schappelijke werkers en administratief personeel ver bonden aan de revalidatiecentra hebben maandagoch tend in Buggenhout met een staking hun eisen kenbaar gemaakt. Mensen uit de Wende van Sint-Gillis Dendermonde, uit Buggenhout, Zele en Sint-Niklaas vonden elkaar in Buggenhout voor een gemeenschappelijke aktie van het vakbondsfront ACV-ABW en reisden nadien naar Gent voor manifestatie. De stakingsaktie die in Ze le algemeen zou zijn,werd ook in Buggenhout en Sint-Gillis gevoerd, in Be- veren voorlopig nog niet. De hele syndikale aktie is een rechtstreeks gevolg van het niet tegemoet ko men van de overkoepelen de Raad van Beheer van de Revalidatiecentra aan de vraag om een kollektie- ve arbeidsovereenkomst te ondertekenen. In die over eenkomst, die zo zeggen de aktievoerders ook noodzakelijk is voor het bekomen van overheids- betoelaging, moet de 38- urige werkweek ingeschre ven staan, met de anciën niteit voor part-timers en personeelsleden met een kontrakt van bepaalde duur vervat liggen, moet een loonbarema toege kend worden dat aan de opvoeders werd toege kend inbegrepen de eis voor 1.000 fr. premie, een loonsverhoging met 2 pro cent, een eindejaarspre mie en een syndikale dele gatie. .Het aktiekomitee zegt dat al sedert 1983 door de per soneelsleden geijverd wordt voor betere loons- en arbeidsvoorwaarden. De eerste akties waren ge richt aan de overheid. De personeelsleden van de re validatiecentra wilden hiermee een verandering bekomen van het subsidië ringssysteem zodat de werkgever financieel in staat zou zijn om tegemoet te komen aan de wensen van het personeel. Sedert april 1988 werd dit verbe terd subsidiëringssysteem ook bekomen. Sinds mei van vorig jaar liggen de kollektieve arbeidsover eenkomsten ter bespre king. Maar ondanks de ve le onderhandelingen is er geen bereidheid tot het ondertekenen ervan door de werkgevers, aldus de aktievoerders van de reva lidatiecentra. Dendermonde. Heel wat vooraanstaanden op de Sanyo-vestiging. 10 juni aanstaande z(jn Johan Verminnen en Tars scheppende kunstenaar in Muzikaal-technisch gaat Lootens te gast op de SP-Euroshow te Waasmunster met een slingerbeweging hou- de groep evenzeer de hun programma "Brieven uit Latem". Onder deze den, waar de uitersten akoestische als elektrische hoofding gaat Johan andermaal scheep met Tars Loo- - vrede en onvrede - voor toer °P- De grote vreugde tens, in een nieuw avondvullend liedjesprogramma. Na de soms gevaarlijke, soms van het samenspel word het sukses van de twee vorige produkties "Zanger geniale gensters zorgen. de stuwende kracht achtei zonder Meer" en "Zeilers ver van Huis" kon een derde de zanger/verteller Johan teaterproduktie niet uitblijven. in dit nieuwe program- Verminnen ma komen al deze thema's Zaterdag 10 juni om In "Brieven uit Latem" zanger centraal gesteld: de in verschillende vormen 19u30 in het CC Hogen- put Johan uit zijn laatste nieuwe ervaringen van het om de hoek kijken, ver- donck te Waasmunster. Er elpee "Gezongen Land- platteland versus het ge- woord in mooie nummers is ook een optreden voor schap", eerste d?el van de kende, gezellige broeinest als het titellied "Brieven zien van de Kollektief In- show, om daarna een keu- van zijn geliefde stad; de uit Latem", "Gezongen ternationaal Nieuwe Scène ze uit de twee voorgaande nieuwe muzikale vriend- Landschap", "Schilders- alsook diverse toespraken. LP's te presenteren. schappen die onverhoopte verdriet", "Zingen tot Eens te meer wordt het perspektieven openen; de Morgenvroeg" en andere wankel evenwicht van de eeuwige twijfels die elke nummers. Gebruik hoofdletters (1 letter, cijfer, teken of spatie per vakje) Vermeld zeker hoe de lezer u kan bereiken: adres en/of telefoonnummer elke boodschap verschijnt in twee opeenvolgende nummers man„,n«" WOH«|ijk telefonische opdrachten worden niet aanvaard, omdat de uitgever van grabs verplicht is. de identiteit van de opdrachtgever te kennen. Voor deze redenen zullen onvolledige opdrachten niet gepubliceerd worden. Postn Tel Te bezorgen aan onze lokale kantoren: AALST: Dr. De Moorstraat 6 DENDERMONDE Oude Vest 34 SINT-NIKLAAS H. Heymanplein 16 (Res. Gaudi) ZELE Drukkerijstraat 11 (Industriepark) of te sturen onder gefrankeerde omslag (13 F) aan GRATIS TIP-MAGAZINE \MAQAZINEf is een bijvoegsel van het weekblad Weekblad van Deader - Darme- en Seheldeitreek elke vrijdag verkrijgbaar bij uw dagbladhandelaar. N.B. Ook handelaars kunnen een publicitaire boodschap In "TIP-MAGAZINE" plaatsen, gedurende 5 weken voor 1.000 tr. (cheque of beuling bi|vo«g«n) Het regende volop tijdens de vijfde Reinaertfietstochten in Sint-Niklaas, waaraan ruim driehonderd mensen deelnamen. Op de bovenste foto ziet u de organisatoren van dezt happening. Onderaan leden van de Hamse wielerklub Forever (foto's Iv) Fietsen - moto's Auto's Te koop Te koop gevraagd Te huur Te huur gevraagd Allerlei Gezocht Gevraagd Verloren Over te nemen Werkaanbiedingen Relatie Ruilen Vakantie Woonhuizen Bouwgronden Meubelen Dieren

De Voorpost | 1989 | | pagina 10