Wie ontwerpt volgende karnavalaffiche? De Voorpost - 9.6.1989 -13 Klaarovers In De Werf werden verleden dinsdag in de kleine theaterzaal brevetten uitgereikt aan volgende klaarovers die zich een jaar lang verdienstelijk hebben gemaakt voor de veiligheid van hun medeleerlingen. SMI-Eaplanade Jeroen Anseeuw en Bart Van Acker uit Dendermonde, Q. Van der Steen uit Gent en uit Aalst zelf Davld Brihet, Chrlstof Bruyland, Wim De Meester, Nicholas De Schutter, Kenny D'Haese, Philip Lanckman, Jo Van den Bergh, Peter Van der Fraenen, Koen Van Thienen en Christophe Vereecken. SMI-Moorselbaan Cederic De Bruyckere uit Dendermonde en uit Aalst Pleter Callebaut, Hendrik Cami, Bruno Casslman, Nathalie Cop- pens, Karolien De Neef, Tim De Paepe, Thijs Gunst, Wendy Highway, Yvs Meert, Frederik Nijssens, Line Pannier, Chri stophe Pawlenko, Toon Toelen, Sarah Van de Maele, Steven Van Herreweghe, Fillp Van Llppevelde, Inge Van Inchem en Jeroen Vinck. Sint-Jozefskollege, Pontstraat Bert Van Deenderen uit Borgerhout, en uit Aalst: Guy Bour geois, Iwein De Koninck, Wouter Geldhof, Chris Kinoo, Cedric Moyersoen, Pieter Pollet, Jeroen Saeys en uit Asse Pieter Van Dessel. Gemeenteschool Hofstade Nico Dalschaert en Joris Pieters uit Dendermonde en uit Aalst: Geert Bruyland, Patrick Cuvelier, Peter De Man, Terry De Schutter, David De Smet, David Huylebroeck, Sven Roels, Erwin Schampheleer, Chris Schollaert, Yves Schoof, Joris Schutijzer, David Vaerman, Patrick Van Neck en Andries Veldeman. Aktlvitelten in Jebron In Jebron, Open huis voor vorming en pastoraal, Begijnhof 1 te 9300 Aalst, tel. 053/77.51.16 kan u nog terecht voor volgende aktiviteiten. EGRA: Echtgescheiden gespreksgroep Regio Aalst. Zoals elke maand komen ook deze maand mensen samen die in een echtscheidingsfase terecht kwamen. Er wordt leven gedeeld, problemen daaromtrent besproken, al eens een tema uitgediept. Deze maand komen we samen op donderdag 22 juni van 20 u. tot 23 u. ledereen die geïnteres seerd is, is welkom. Kontaktcentrum: Jebron 053/77.51.16. Woensdag 14 juni om 20 u.: Werkgroep liturgie. Zaterdag 17 juni om 18.30 u.: Begijnhofkerk: Kinderliturgie rond het tema «Zacheus». Zondag 18 juni van 10 tot 12 u.: Denkgroep vanuit de nieuwe gevormde werkgroepen. Eurotrofee A.s. zondag 11 juni hebben te Hofstade onder impuls van Mare Galle twee wielerwedstrijden «Eurotrofee» plaats te Hofstade. Tentoonstellingen In de Belfortkrypte, Grote Markt, van 28 mei tot 11 juni, van maandag tot zaterdag van 14 tot 19 uur; op zondag van 11 tot 12 uur en van 14 tot 19 uur: schilderijen en grafisch werk «Mechnig 60» In Galerij Cotthem, Molenstraat 28 B, van 20 mei tot 15 Juni, elke dag van 10 tot 12.30 u. en van 14 tot 18 u., zondagvoor middag en dinsdag gesloten: schilderijen en akwarellen van Jan Saverys. In Generale Bank, Nieuwstraat 20, van 25 mei tot 15 juni, van maandag tot vrijdag van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur; op zaterdag van 9 tot 11 uur; retrospektieve Wilhelm Mechnig In Vredeshuis, Esplanadestraat 8, van 25 mei tot 15 juni, van dinsdag tot en met vrijdag van 12 tot 17 uur; op zaterdag van 15 tot 24 uur: grafisch werk «Mechnig 60». In Galerij Muylaert-Hofman, Nieuwstraat 36, van 2 tot 24 juni, maandag van 14 tot 18.30 u; dinsdag tot zaterdag van 9.30 u. tot 12.30 u. en van 14 tot 18.30 u.; zon- en feestdag gesloten: juwelen en skulpturen van Thierry Bontridder. In Netwerkgalerij, De Ridderstraat 28, van 29 april tot 9 Juni, van maandag tot en met vrijdag van 13 tot 17 uur: tekeningen van Mare Poleyn. In Galerie Denise Van de Velde, Tragel 7, van 27 mei tot 2 juli, van donderdag tot en met zondag van 14 tot 18 uur; op afspraak tel. 053/78.75.47 of 053/70.04.65; Roger Raveel Recent. In het Oud-Hospitaal, Oude Vismarkt 13, tot en met zondag 11 juni, van maandag tot en met donderdag van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur, op zaterdag van 14 tot 17 uur en op zondag van 10.30 tot 12.30 u. en van 14 tot 18 uur: retrospektieve Stephan Gorus. In de Ridderzaal van het Belfort, Grote Markt, van 2 juni tot en met zondag 11 juni, van maandag tot zaterdag van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur; op zondagen van 14 tot 20 uur: kunstschilder Georges Teugels. In het Kultureel Centrum De Werf, Molenstraat 51van 7 juni tot 2 juli, dagelijks toegankelijk van 13 tot 20 uur, op weekends van 14 tot 18 uur: volkenkundige tentoonstelling «Tradities van Turkijé». Op het programma van de Harmonie «De Oude Garde» Zaterdag 3 juni: te 14.30 u. uitstap met Balbooggilde «De Ware Vrienden» (125 j. bestaan). Zaterdag 17 juni: te 16 uur: kioskkoncert op de Grote Markt. Zaterdag 24 juni: te 20 uur: koncert in zaal «De Eekhoorn, Brusselbaan, Erembodegem. Vrijdag 21 juli: te 9.30 u.: optocht Nationale Feestdag en te 11 uur: kioskconcert op de Grote Markt. Zondag 20 augustus: te 11 uur: koncert te Blankenberge Zaterdag 9 september: te 16 uur: kioskkoncert op de Grote Markt. Maandag 20 november: te 20 uur: Ceciliakoncert In de feestzaal van het Stadhuis. Inf08erml Officieren van het Belgisch leger antwoorden op woensdag 21 juni op al uw vragen In verband met leger, legerdienst en militaire loopbanen. Dit in het stadhuis van 14 tot 16.30 u. Informatie over het statuut van gewetensbezwaarde zijn te bekomen op de stedelijke dienst militie. Kampioenendag Op zaterdag 24 juni wordt een kampioenendag door het stadsbestuur georganiseerd. Kampioenen In om het even welke discipline of op het even welk vlak worden er gehuldigd. Niet meer afzonderlijk doch allen samen. Wie meent ervoor In aanmerking te komen kan zijn aanvraag richten naar de Stedelijke Sportdienst, Kattestraat 33. Brand In woning nr. 66 van de Bergemeersenstraat brak brand uit wellicht tengevolge van een minder goed werkende kachel. In de keuken werd heel wat brandschade aangericht. Massaal Ingebroken In liefst 11 auto's werd op de lilde industriezone te Erembode gem verleden zaterdagmorgen rond 6 u. Ingebroken. Dit op de parking van Amerace. Autoradio's werden meegenomen en bij ontstentenis daarvan moesten spiegels of antennes het bekopen. Bruparck te Brussel a.s. woensdag 14 juni. In het Bruparck kan je Verenigd Europa bewonderen In miniatuur. Meer dan 300 historische gebouwen, bekende plekjes en Juweeltjes van kunstwerken uit de landen van de Europese Gemeenschap zijn er weergegeven. De deelnameprijs voor deze excursie bedraagt 250 fr. per persoon. Dit bedrag dekt de kosten van verplaatsing, de toegangsprijs tot het Bruparck en óón consumatle. Geïnteresseerden verzamelen te 13.30 u. aan het stadhuis (Ingang Grote Markt). Vermoedelijke terugkomst 18.30 uur. U kunt telefonisch voor deze reis reserveren en dit uiterlijk tot vrijdag 9 juni 1989 bij de heer Cl. Muylaert op het nummer 053/77.11.11. binnenpost 311 of 312. Nieuw In stadsdienst Vanaf 10 mei Is Michellne Matthijs In stadsdienst als tijdelijke kinderverzorgster in vervanging van een ziek personeelslid. Ziek stadspersoneel Uit de maandelijkse statistiek In verband met afwezigheid op de stadsdienst wegens ziekte blijkt dat er in april IL 3,39% leden van het politiekorps wegens ziekte afwezig waren. Bij de bedienden was dat 8;53% en bij de werklieden 6,79%. Meest ziektegevallen waren er bij de brandweer. Die kwamen tot 7,11%. Besbopalula Gisteren donderdagavond brachten Olljsterse Muzlekpromo- tles het boni van de jongste Beebopalula uit aan Instellingen voor andersvallden. Meer details volgende week. Euro-barbscus A.K.V. Lotjonslos (LOL) organiseert haar zesde Euro-barbe cue op zondag 18 Juni in «De Conlnck van Spagnlen», Grote Markt vanaf 12 u. Brochette, worsten, kippenvleugels, var kensgebraad voor 300 fr. De jazz-band John Woolley luistert het gebeuren op. Voor wie het nog niet zou weten, «barbecue» komt van «de la barbe jusqu'a la queu» of «van de baard tot het achterwerk». Euro-trophy Wielerklub Slnt-Anna Hofstade organiseert a.s. zondag 11 juni de eerste Euro-Trophy Mare Galle, een wielerwedstrijd voor nieuwelingen BWB over een afstand van 52,8 km. Inschrijving in het parochiaal centrum te Hofstade, Kerkstraat. Vertrek te 14.45 u. In de Hoogstraat te Hofstade. Tevens interklubwedstrljd voor juniores BWB over 113,6 km met Inschrijving in Café Central In de Kerkstraat te Hofstade. Vertrekt eveneens In de Hoogstraat maar dan te 15.30 u. Kleedkamers voor belde kategorleën In het Kasteel van veiligheid in de H. Hartwijk werden eerder geformuleerd. In de buurt die niet alleen gesplitst is door de ring en heeft te maken met het druk verkeer aldaar, werd tevens aangeklaagd dat er gebrek Is aan groen en aan rekreatiemogelijkheden. Het Industrieterrein Wijngaardveld zorgt reeds voor heel wat verkeershlnder en bovenop komt dan ook eerlang de trafiek die de KMO-zone op de terreinen van de vroegere Lion d'or zal meebrengen. De KWB die reeds'eerder op dit terrein aktief was houdt momenteel een bevraging over de geformuleerde voorstellen. Knelpunten kunnen zijn snelheldsmaatregelen in de Brede- straaf, aanleggen van een pleintje met terrasjes ter hoogte Hofstade van het voetbalstadion van Eendracht Aalst en aanbrengen van verkeerslichten ter hoogte van de Verbrandhofstraat. Andere punten gelden het aanleggen van een groene strook tussen Eendrachtstraat en ingang Wijngaardveld en bovenop de al dan niet wenselijkheid van het oprichten van een buurtkomitee. tator Guy Luyten is present met een stripsterrenshow met verzekerde deelname van De Rode Ridder en Suske en Wiske. Show, kwis, spel, amusement, drank en spijs, leder een welkom. Patro Barbecue van Patro Herdersem op 1 juli doorlopend vanaf 17 u. 250 fr. per persoon. Dit ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de klub. Daenswandeling In da regen De openluchtaktivitelten ter gelegenheid van het Daensjaar hebben allerminst de wind in de zeilen. De Daensautozoek- tocht moest de konkurrentie ondergaan van de provinciale wandeling georganiseerd door de Stichting Monumenten- en Landschapszorg en het aantal deelnemers was dan ook beneden de verwachtingen. Verleden zondag was er de Daenswandeling door de stad waarvoor de dienst toerisme reeds eerder een brochure uitgaf. Vermits de regenmaker al te duidelijk present was beperkte het aantal wandelaars zich tot 166 geoefende deelnemers over de afstanden 12 of 20 km. Schelde-Omnlbue REKO Aalst organiseert boottochten tijdens de weekends van juli en augustus door het uniek stuk natuur tussen de monding In de Schelde van de Dender en de Rupel. Een uiterst attraktief rekreatiegebied voor wandelaars, fietsers en niet in het minst voor watertoerisme. Daarmee wordt in de regio een nieuwe stap gezet in de ontwikkeling van het streektoerisme. Elke zaterdag In de vakantiemaanden vertrekt de Reko-boot «Schelde-Omnibus» geheten vanuit Niel, Rupelmonde en Temse naar Dendermonde met tussenstop te Sint-Amands, Baasrode of Vlassenbroek. In de namiddag keert hij dan terug naar Temse, Rupelmonde en Niel. En elke zondag van juli en augustus start een Schelde- Omnlbus in Dendermonde naar Hlngene en Rupelmonde met tussenstop te Sint-Amands, Hamme-Driegoten of Temse. In de late namiddag brengt hij de passagiers naar Dendermonde terug. Meer details volgende week. Auto- en karavan-wijding Op zondag 11 juni organizeert Vakantiegenoegens Hofstade een dag die volledig in het teken staat van het verkeer. Om 10.30 u. is er in de kerk van Hofstade een eucharistievie- nng ter nagedachtenis van de Hofstaadse verkeersslachtof fers. Aansluitend daarop volgt een auto- en caravanwijding, s Namiddag is er gezorgd voor heel wat animatie op en rond de speelplaats van de Vrije Meisjesschool, waar zich een groot verkeerspark zal bevinden. Verscheidene rijkswachters verlenen hun medewerking aan dit initiatief. Info: Karin Ariis tel.: 053/77.74.16. Meldert Wielerwedstrijd Op zondag 11 juni wielerwedstrijd voor liefhebbers met 22.000 fr. prijzen plus 20 fr. van de 21ste tot de 30ste. Afstand: 120 km. Vertrek: 14.30 u. Organisatie De bergkJimmers. Start en aankomst: Café Bij Herman. Hofstade, Zijpstraat. ide klubs zijn Hand In Hand Baal, W.S.C. Flrmln Van Kerrebroeck, de Deelnemendt tlln Evere Kerkhoek Sportlef, W.S.C. Vakantiespeelpleinen Johan Heirman die zich niet meer «de jeugdige wakkere burger» noemt maar nu wel «de jeugdige waker» schreef een brief naar schepen Patrick De Smedt verantwoordelijke o.m. voor Vakantiespeelpleinwerking. Hij klaagt erin andermaal de toestand van Aalsterse vakantiespeelpleinen aan. Om werke lijk te kunnen besparen opteert hij voor regelmatige kontrole gevolgd waar nodig van de passende herstellingen. Hij vraagt bovendien dat het gebouwtje te Gijzegem zou hersteld worden voor vakantiespeelpleinwerking doch tevens te ge bruiken door senioren of andere gegadigden. Stadsgepensioneerden naar Bruparck Niet-meer aktieve stadspersoneelsleden kunnen mee naar Labekensvrlenden, W.S.V. Oostakker-Lokrlsti, W.C. Werkers Bellem, Koninklijke Gentse Velosport, Jette Sportief, W.T.K. Artevelde, Royal Curegem Sportlf, Wielerklub Noord-West Brabant, R.A.B.C. Antwerpen, K.S.C. Denderstreek en W.S.C. Merelbeke-Schelde8treek. Het parkoers loopt over Hofstade, Lede, Schoonaarde, Gijze gem, Wieze, Lebbeke, Moorsel, Aalst, Herdersem, Aalst en Hofstade waar nog vier plaatselijke ronden zijn af te leggen. Jubilarissen Op 3 april 1989 vierden de echtgenoten Comand Jan, geb. 22.5.1901 en Van Aerdebrugge Emilia geb. 14.5.1903, wo nende te Aalst, Naarstigheidstraat 88 hun briljanten bruiloft. Op 20 mei 1989 vierden de echtgenoten De Moor Eduard, geb. 17.10.1911 en De Landsheer Elza, geb. 21.10.1916, wonende te Aalst, H. Hartlaan 111, hun gouden bruiloft. Op 17 mei 1989 vierden de echtgenoten Steenhaut Victor, geb. 26.8.1913 en Temmerman Maria, geb. 23.1.1920, wo nende te Aalst, Bergemeersenstraat 57, hun gouden bruiloft. Mat ds WAK op ksrmlsrsls De traditionele kermlsreis van de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon gaat dit jaar op maandag 3 juli naar de Cité Ardente en omgeving. Start te 7 u. aan het standbeeld van Koningin Astrid op het Keizerlijk Plein en terug te Aalst tussen 21 en 22 u. Bus, fooien aan chauffeur en gidsen, toegang tot museum en kasteel plus middagmaal (zonder drank) kost voor leden 1.200 fr., voor nlet-leden 1.500 fr. Leden hebben uiteraard voorrang bij de Inschrijving bij C. Meert, Stationsstraat tussen 9 en 17 u, U kan ook storten op dienst rekening 393-0331107-38. Tel. 053/21.22.02. WAK-nleuwtjss - 100 jaar terug, op 25.09.1889 overleed te Moorsel Isldoor Verdoodt, beter gekend als Isldoor Van Beugem. Hij was onderwijzer te Gent en bibllothekaris. Tijdens WO I werkte hij In het ministerie van Landbouw. Wegens aktlvisme werd hij tot 2 jaar gevangenis veroordeeld en werd daarna onderwijzer te Wervik. Hij was de auteur van een 6-tal dichtbundels waaron der «Op eigen wegen», was kunstcriticus, schreef essays en monografieën over plaatselijke kunstenaars. «De beeldende kunsten te Aalst» was een zeer belangrijk werk. - In het kultureel jaarboek van de provincie lezen we dat Herman Slagmulder, Dirk Callebaut. Marianne Tourlamaln en Luc Robijn8 zich verdienstelijk maakten In kommissies in verband met kuituur. - In '87 publiceerden een aantal Aalstenaars werken. Patrick Bemauw schreef «De matrakkenmakers», «De witte vrouw» en «Helden, heel even». Paul Coppens publiceerde «De tuinman», Denis De Veylder bracht «Een cadeau voor Lles- beth» en Fred Muylaert «Oom Edward heeft het weer». - De stedelijke openbare bibliotheek heeft 1.000 boeken meer dan het jaar te voren: 267.533 tegenover 258.757. - Door de provincie betoelaagde kulturele verenigingen te Aalst zijn de toneelverenigingen De Catharinisten, Hoger Op, P.A.C.T., Sint-Barbara, Land van Riem, Teater Lanseloet en Vast als Eik Hofstade. En als koorzangverenigingen zijn dat «Halleluia», «Pro Musi- ca», «Cantate Domino, «Hardingkoor» en «Parochiaal Zang koor» Herdersem, «Sint-Jan Berchmans» Hofstade en «Can- tlcorum jubllo» Moorsel. En als muziekmaatschappij «Concor dia et Docilltas» Herdersem. - Vijf jaar na de eerste aanvraag tot slopen Is het neo- klasslcistische pand «Huls De Blleck» gesloopt. Twee liberale verenigingen die het hadden aangekocht, de «Liberale Socia le Werken» (het LSW) en «vzw Maas en Scheide» verkochten het verder aan een vastgoedmaatschappij die er een luxueus appartementenblik wil optrekken. Ondertussen wordt aan de Parklaan het puin geruimd van de monumentale villa Goffaerts waar ook residentiële apparte menten komen. En In de Stationsstraat werd het groot pand dat eerder restaurant Astoria herbergde eveneens gesloopt. - Een halve eeuw terug verliet ons Petrus Van Nuffel (10.07.1871 - 10.08.1939). Een stadsgenoot wiens naam wel vereeuwigd Is in een straatnaam doch wiens verdiensten onvoldoende gewaardeerd werden. Hij was een begenadigd letterkundige en een aktief geschiedschrijver aan wie Aalst heel wat te danken heeft. Hij was verknocht aan zijn moeder stad en kampte voor behoud of herstel van het kwijnend stadsbeeld In meer dan 100 brochures. Stadakernvemleuwlng Aalst Het eerste projekt te Aalst nadert zijn einde. Na de zomer zullen de 11 woningen op de hoek De Keyserstraat - De Ridderstraat en op het Oud-Strijdersplelntje bewoonbaar zijn. Een vernieuwlng8projekt van Veilig Wonen. Wegens de feitelijke bouwstop voor nieuwe sociale woonwijken richten sociale bouwmaatschappijen zich naar Inbreldingswerk en stadskemvernieuwing. Bejaarde bewoners zouden voorrang genieten om een van deze nieuwe woningen te betrekken. De eerste fase bevat 4 ééngezinswoningen, 3 flats voor senioren en 4 duplex-appartementen. Het blnnenpleintie krijgt de naam Oud-Strijdersplein. In september kunnen de bewoners kennismaken met hun nieuwe woning die ze dan in oktober kunnen betrekken. In een tweede fase komen er volgend jaar 14 woongelegenhe- den klaar. En in het najaar start Veilig Wonen ook het projekt aan de Steenstraat te Geraardsbergen met 9 nieuwe wo ningen. Verkeerssituatie H. Hartbuurt Reeds een aantal voorstellen in verband met meer verkeers- Erembodegem Poatzegelkring Dendrla De laatste vergaderingen van het filatelistisch jaar 1988 198' van Postzegelkring Dendria gaan door op zondag 11 en zondag 25 juni 1989, zoals steeds'in de grote zaal van het Parochiehuis van 9.30 u. tot 12 uur. Nog maar pas is de voorverkoop van de Europa» zegels door Postzegelkring Dendria, achter de rug, of er kondigt zich al een nieuwe aan. Door de heer Luc D'Hondt, Ere-voorzitter van Dendria en lid van het Priester Daensfonds, werd Dendria de kans geboden om de voorverkoop te organizeren van de Priester A. Daenspostzegel (9 fr.) die op 11 december 1989 uitgegeven wordt. De data van de voorverkoop wordt dus 9 en 10 december 1989. Deze manifestatie zal doorgaan in het Belfort te Aalst. Bij deze gelegenheid wordt eveneens een herinneringsblad (DIN-A4 formaat) uitgegeven, een pentekening met de beeltenis van Priester Adolf Daens. Eerste eetfestijn van de B.G.J.G.-Erembodegem Op zondag 18 juni 1989 Europese verkiezingen en kermis Erembodegem organlzeert de B.GJ.G.-Erembodegem in het Parochiehuis, tussen 11 en 18 uur, het eerste eetfestijn van de Bond. De opbrengst van deze feestmaaltijd zal het mogelijk maken In het najaar nog een aantal interessante aktiviteiten te Erembodegem te realizeren. Wie bereid Is te helpen, neemt kontakt op met het sekreta- riaat: W. Brems, Nieuwstraat 13, Erembodegem, tel. 053/ 78.49.28. Grootouderfeest B.G.J.G. Samen met «La Esterella» kan je een heerlijke namiddag beleven, gevuld met talrijke herinneringen aan vroeger, op donderdag 22 juni 1989, in het Kultureel Centrum «De Werf» te Aalst. Aanvang 15 uur. Einde: 17 uur. Kaarten aan 150 fr. zijn te bekomen bij Paul Pereboom, IJzerenwegstraat 37, Erembodegem, tel. 053/77.93.44. Koncertenprogramma van de K.F. «Niets zonder Arbeid» 18 juni: verbroedering8fe8tiva! kermis Erembodegem dorp 22 juni: kermls-koncert te Erembodegem-dorp 1 juli: optreden te Herdersem 2 juli: optreden te Meldert. 24 augustus: jaarbeurskoncert te Aalst 3 september: Hogeweg-kermlskonceit te Erembodegem 10 september: optreden te Erembodegem-Terjoden 17 september: optreden te Moorsel 8 oktober: Doggen-kermls-koncert 4 november: Kunstkoncert te Erembodegem 18 november: St. Cecilia viering te Erembodegem. Op het programma van da K.F. Slnte-Cecllla Erem bodegem Donderdag 22 juni 1989 om 21 uur: kermlsdonderdag- koncert op de binnenkoer van de Jongensschool, Dorp, Erembodegem. De K.F. Slnte Cecilia treedt als laatste op. Zaterdag 24 juni om 18 uur: verbroederingsfeesten van de K.F. Ste Cecllia-Erembodegem, in de hovingen naast het lokaal «De Eekhoorn», Brusselbaan 155, Erembodegem. De K.F. Ste-Cecllla speelt eerst, dus om 18 uur. Begin juli (zondag 2 juli?): koncert te Wieze t.g.v. het 150- Jarig bestaan van de Fanfare Wieze. Zondag 27 augustus: te Teralfene, wijk Steenberg, verbroe dering met het korps van Teralfene. In augustus: traditioneel optreden tijdens de Handelsfoor Aalst. Zaterdag 28 oktober 19.30 u.: jaarlijks Ceciliakoncert in het lokaal «De Eekhoorn». Zondag 12 november vanaf 11 uur: Ceel Nafeesten. Repetities: iedere dinsdagavond in het lokaal, Brusselbaan 155, Erembodegem. Voorlopige uitstappen en koncerten 1989 Fanfare «De Terjodenaren» Zondag 11 Juni: uitstap P. Daens Aalst: na de gekoncele- breerde eucharistieviering van 10 uur in de dekanale St. Martlnu8kerk wordt te 11 uur in stoet, onder begeleiding van de fanfare «De Terjodenaren» opgestapt naar het kerkhof, waar hulde wordt gebracht aan Priester Adolf Daens. Zaterdag 17 Juni: uitstap Kermis Terjoden. Zondag 25 Juni: Koncert Levensvreugde Aalst Zondag 2 Juli: Koncert Wieze Zaterdag 29 Juli: Huwelijksmis van Guy Volckaert te Eremb. Terjoden. Zondag 13 augustus: Half Oogst Feesten te Denderhoutem Zondag 20 (of 27) augustus: Jaarbeurs Aalst Zaterdag 9 september: Kermis Terjoden Zondag 17 september: Koncert Politie Aalst" Zaterdag 21 oktober: Eetfestijn S.K. Terjoden Zondag 22 oktober: Eetfestijn S.K. Terjoden Zondag 5 november: Uitstap Scouts St. Maarten Zaterdag 11 november: Uitstap Oudstrijders Terjoden Zaterdag 18 november: Uitstap Ste Cecilia Zaterdag 25 november: Ceciliafeest Maandag 25 december: Kerstmis in de St. Jozefskerk Terjoden In de kerk werden autosleutels gevonden van een wagen van het merk Volvo. Terug te bekomen bij E.H. Pastoor de Grez. Affllgem In de abdij is een nieuwe postulant gekleed. Het betreft een 23-jarige Stroobants uit het Antwerpse. De kommunitert van de Benediktijnen bestaat momenteel uit 23 monniken. Negen onder hen zijn priesters. Dom Breda is er de oudste van. Verkeersdrempels De Moenstraat eiste reeds heel wat verkeersslachtoffers op. Onder hen ook verschillenden die er het leven bij inschoten. Het is inderdaad zo dat deze rechtlijnige, schijnbaar vlotte straat de allure schijnt te hebben van een voorrangsweg, wat ze alleszins niet is. Meer dan een jaar terug besloot de gemeenteraad dan ook in de buurt van de Molenvijver verkeersdrempels aan te brengen. Dat is nu gebeurd. In beide richtingen werden aan het kruispunt met de Molenkouterstraat dergelijke drempels aangebracht. Het zijn lichte verhogingen in de beton baan: telkens een reeks van 5 en een van 2 remmende elementen die alleszins geen beschadigingen aan de wagen, zelfs bij te hoge snelheid kunnen aanbrengen doch wel een verwittigend effekt sorteren. Honderd Jaar Meldert Ter gelegenheid van de viering van eeuweling Oscar De Vis, eigenlijk Franciscus Ludovicus Oscar De Vis geboren te Meldert op 2 oktober 1889 wordt door de Heemkundige Kring De Faluin^es in de lokalen van het Parochiaal centrum van vrijdag 29 september tot en met zondag 1 oktober een tentoonstelling opgezet onder het motto «100 jaar Meldert». Een aantal thema's zullen er uitgebreid aan bod komen met voorwerpen, dokumenten, foto's, publikaties, vlaggen, plan nen e.a.m. Onder andere zal worden gewerkt rond het boerenleven, de huisvlijt, beroepen, verenigings- en amuse mentsleven, industrialisatie, godsdienstig leven en rood en blauw. Een typische rode draad die ook blauw kan worden loopt trouwens doorheen de geplande tentoonstelling. Melder- tenaren die menen iets te bezitten dat in aanmerking kan komen voor deze tentoonstelling worden vriendelijk doch dringend verzocht kontakt op te nemen met Guy De Backer, Huizekensstraat 1 te 9392 Meldert, tel. 052/35.84.09. Tentoonstellingen In Affllgem Nog tot a.s. zondag 11 juni in zalen A werk van kunstschilder Sonja Van Valckenborgh met naturalistische en realistische werken. In de kunstkelder tot zondag 18 juni werk van de Lombeek vrienden Pierre Bomauw, Germaine Van Droogenbroeck, Vita Verheudt en Trijs Moulin. Vandaag vrijdag 9 juni te 20 u. plechtige opening in zalen A van de tentoonstelling van werken van kunstschilder Lieve Van der Weeën tot en met 9 juli. Te verwachten de tentoonstelling «Maria in woord en beeld» die wordt opengesteld op zaterdag 17 juni te 14.30 u. en loopt tot 25 juni op zaterdag en zondag telkens van 14.30 tot 20 u. Parochiecentrum Dit weekend ontvangt Chris Palsterman U. Volgend weekend zijn dat Albertine en Clement Kindermans. Moorsel Muzikale aktiviteiten van de K.F. De Jonge Garde - Moorsel 4 juni: Verbroederingsfeest Moorsel 24 juni: Verbroederingsfeest met de K.F. Sinte Cedlia Erembodegem, in zaal «De Eekhoorn» Brusselbaan. Erembo degem, vanaf 18 uur. 2 juli: Verbroederingsfeest te Meldert 21 juli: Nationale Feestdag. augustus: Optreden Jaarbeurs Aalst. 3 september: Verbroederingsfeest Baardegem oktober: Statie Kermis, Moorsel. 11 november: Doden Herdenking 19 november: St. Cecilia Feest. Lede Brand In een caravan op de markt te Lede werd zaterdagnamiddag een brand vastgesteld. Snel optreden van de Leedse brand weer kon totaal uitbranden van de caravan voorkomen. Wellicht is de oorzaak van de brand een defekt aan de elektriciteitsapparatuur. Botsing Te Oordegem kwam Sandra Valcke uit de Park ten Hovelaan 23 te Melle met zijn bromfiets op de Grote Steenweg terecht op een personenwagen, een rode Escort waarmee de be stuurder echter op de vlucht sloeg. Sandra Valcke en duozits- ter Denise Van Isterdael uit de Steenvoordelaan 6 te Gent werden gewond. Herdersem Schoolfeest In de Kloosterschool schoolfeest georganiseerd door het ouderkomitee op zondag 25 juni vanaf 14.15 u. BRT-presen- Het nieuw reglement voor deelname aan de affiche wedstrijd voor karnaval Aalst 1990 werd zopas door het nieuw feestkomitee onder voorzitterschap van Frans Wauters goedgekeurd. Ieder in België gehuisveste persoon kan eraan deelnemen. Het ontwerp of afgeleiden ervan kun nen gebruikt worden ook voor sluitzegels, zelfkle vers, medailles of postafstempeling. Inzendingen moeten ten laatste op 30 juni afgele verd worden op het sekretariaat, Kattestraat 33 en dit op formaat 40 bij 60 of 20 bij 30 cm met vermelding «Karnaval 25.02.90». Op de rugzijde dient een slagzin voor te komen die verwijst naar een gesloten omslag met de naam van de ontwer per. Ieder ontwerper mag desgewenst diverse ont werpen indienen. Aan de hand van de bruikbaar heid kunnen door de jury prijzen worden toegekend voor een bedrag van 15.000 fr.

De Voorpost | 1989 | | pagina 13