Ongelooflijk, wat we met TV-Ekspies gewonnen hebben Opnieuw met Teledienst de lucht in Schelde - Omnibus Bezoek Chinese gouverneur aan Oost-Vlaanderen afgelasten r$J £kspres De Voorpost Fraterniteit Dendermonde Vlaamse bouworde Mandaten bij Intergem Nieuws uit het Dendermonds k 16 - 9.6.1989 - De Voorpost Op zaterdag 24 juni e.k. organiseert Teledienst Dendermonde voor de zestiende keer helikopter- luchtdopen met vertrek op een weide in het Indus trieterrein Hoogveld te Dendermonde en dit vanaf 14 u. tot 18 u. Dit jaarlijks initiatief van Teledienst kent een blijvend sukses. Het is echt de moeite waard om de stad en de streek eens vanuit de lucht te bewonderen. Het is trouwens niet moeilijk om de startplaats te vinden. Een ganse namiddag zal het hefschroefvlie- gtuig er stijgen en landen, zodat je hem van verre kunt volgen. Momenteel verkoopt men lotjes, die een kans geven een luchtdoop te winnen. Ben je niet bij de gelukkige winnaars, dan kan je als betalend passa gier nog meevliegen. Een hele belevenis, zo'n vlucht met een helikopter waarin zes personen tegelijk kunnen plaatsnemen. Kom alvast op 24 juni en vlieg mee! Inlichtingen: Teledienst (Centrum voor Maatschap pelijk Werk Vrijwilligershulp), O.L.V. Kerk plein 31, 9330 Dendermonde. Tel. 052-21.51.35. «•«kblttf nu Dtiëtr - Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie M De Backer Redaktie Waasland: W Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Je bent 2Q, 23 jaar of ouder. Je zoekt steun in je ge loofsleven bij moedige geestesgenoten? Ga je licht dan eens opsteken bij de Fraterniteit van «Jonge kerk». Om de 14 dagen bijeen komst met gesprek, eigen tijds gebed, liturgie en le vensherziening. «Kom, en zie!» Begijnhof 1 te 9330 Den dermonde. Tel. 052-21.93.37. Elke zaterdag van juli - augustus kan U met de Reko- boot «Schelde-Omnibus» vanuit Niel, Rupelmonde en Temse naar Dendermonde meevaren met stops te Sint- Amands, Baasrode of Vlassenbroek. In de late namid dag dan terug naar Temse, Rupelmonde en Niel. En iedere zondag van beide vakantiemaanden kan u mee uit Dendermonde naar Hingene en Rupelmonde met stops te Sint-Amands, Hamme-Driegoten of Tem se. In de late namiddag terug naar Dendermonde. Elke zaterdag van juli en augustus 1989: Dagtrips vanuit: Niel (Rupelstraat), vertrek: 9.30 u., aankomst: 19 u. Rupelmonde (Gelaagstr.), vertrek: 10 u., aankomst: 18.15 u. Temse (Wilfordkaai), vertrek: 10.45 u., aankomst: 17.30 u. met geleid stadsbezoek aan Dendermonde (Begijnhof, sted. museum, stadhuis, e.a.) of vrij verblijf te Dender monde met tussenstop te St. Amands, Baasrode of Vlassenbroek. Korte Scheldetocht te Dendermonde (St. Onolfsdijk). Vertrek 14 u., aankomst 15.30 u. Elke zondag van juli en augustus 1989. Dagtrips vanuit Dendermonde (St.-Onolfsdijk). Ver trek: 9.30 u., aankomst 20 u. met bezoek aan 'De Notelaer', het toeristisch onthaalcentrum van de Schel de te Hingene en bezoek aan Rupelmonde (Mercatorei- land met Graventoren en Reinaertmuseum) of vrij verblijf te Rupelmonde. Met tussenstop te St-Amands of Temse Korte Scheldetochten vanuit Hingene V: 13.00 u., A: 15.05 u. Temse, V: 13.50 u., A: 14.50 u. Rupelmonde, V: 15.45 u., A: 17.15 u. Tarief dagtrips: 350 fr., kinderen tot 12 j.: 275 fr. groepen: 10% reduktie. Korte Scheldetochten: 100 fr. Maaltijden (koude schotel): 250 fr. (vooraf bes tellen) Men mag ook eigen pick-nick meebrengen) Voor alle tochten is reservering nodig Inlichtingen en reservering: Dienst Toerisme Dendermonde, Stadhuis, Grote Markt te 9330 Dendermonde, tel. 052/21.39.56. Dienst Toerisme Temse, Gemeentehuis, Markt te 2690 Temse, tel. 03/771.09.41. De Notelaer, Notelaarsdreef 2 te 2680 Hingene tel.: 03/889.69.20. Mercatoreiland Rupelmonde J. Lyssens, Oeverstraat 12 te 2628 te Rupelmonde tel.: 03/7749.15. Algemeen Boekingskantoor Reko, Heilig Hartlaan 30 te 9300 Aalst, tel.: 053/77.19.89 - 053/78.40.27 - 053/ 77.43.65. Storten op rekening van Reko c.v. 293-0594696-44. Op eenvoudige aanvraag wordt het volledige vaarpro- gramma van de Reko-Boottochten toegestuurd. Het Centrum voor Huwelijks kontakten wil alleenstaanden die met vakantie willen gaan en daarmee problemen hebben van psychische aard helpen. Voor meer informatie kan men terecht in het Info-Punt, Visserij 153 te Gent (091/ 23.66.55 of23.81.37). HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 05378.99.36 en na 18 u. 053 62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. De Vlaamse Bouworde kan deze zomer nog steeds moedige en onbaatzuchtige mensen plaatsen op bouwkampen in binnen- en buitenland. Voorwaarden: Voor het binnenland minstens 17 jaar, voor het buitenland minstens 18 jaar. In groep en vanuit gelovige bewogenheid hard willen werken aan noodsituaties, vaak voor en met vierde-wereld- mensen. In principe werkt men gratis. Men betaalt boven dien zijn reis en 500 fr. voor administratie en verzekering. Men krijgt de vreugde van de dienst baarheid en van het groepsleven. Voor Oost-Europa moet men extra-religieus bewo gen zijn, en bereid om zich 3 weken in te zetten voor kerkelijke en sociale noden. Regionaal sekretariaat: Begijnhof 1, 9330 Dender monde. Tel. 052-21.93.37. Nationaal secretariaat: Tiensesteenweg 145, 3200 Kessel-Lo. Tel. 016-25.91.44. In september e.k. staat het bezoek van de gouverneur van de Chinese provincie Hebei en zijn delegatie aan de provincie Oost- Vlaanderen op het pro gramma. Zoals men weet heeft het Oostvlaams pro vinciebestuur met deze Chinese provincie een ver broedering aangegaan en bracht een delegatie van het Oostvlaams provincie bestuur samen met enkele bedrijfsleiders eerder dit jaar een bezoek aan de Chinese provincie. In het licht van de gebeur tenissen in China vraagt de VU-fraktie van de Oost- vlaamse provincieraad zich af of men er niet beter aan doet het bezoek van de gouverneur van Hebei af te gelasten. In een brief aan de gouverneur, de be stendige deputatie en de voorzitter van de Oost- vlaamse provincieraad eist VU-fraktieleider Herman Burghgrave de onmiddel lijke-opschorting van de officiële relaties met de huidige machthebbers in China. «Met afschuw en grote verontwaardiging reageert de VU-fraktie van de Oostvlaamse pro vincieraad op het wrede bloedbad dat door de hui dige Chinese leiders op het plein van de Hemelse Vre de werd aangericht», zo staat in de brief die scherp aanklaagt dat het volksle ger met tanks en wapenge weld wellicht meer dan duizend weerloze en voor al jonge mensen heeft ver moord. «Hun roep om meer demokratie en vrij heid werd beestachtig on derdrukt.» In de brief staat ook dat de VU-fraktie er bij de voor zitter van de provincieraad zal op aandringen om ten spoedigste de provincie raad samen te roepen «om een debat te houden over de weerslag van de ge beurtenissen op de huidige afgesloten akkoorden tus sen onze provincie en de Chinese provincie Hebei en onze verdere houding te bepalen in verband met het al of niet verderzetten van onze relaties met de provincie Hebei». Zele. Het zilveren BLO Pius X instituut werd op het gemeentehuis ontvangen (vh) Tijdens de statutaire algemene vergadering van Intergem te Aalst in het stadhuis werden de nieuwe voorzitters en ondervoorzitters van de regionale bestuurskomitees verkozen samen met die van de raad van beheer. Raad van bestuur: Voorzitter: de heer Marcel Van der Aa, burgemees ter van Beveren. Ondervoorzitter: de heer Georges De leenheer, raadslid van Haaltert Voorzitter van de Regionale bestuurskomitees: Regio Aalst: de heer Edgard Hooghuys, Schepen van Aalst. Regio Beveren: de heer Marcel Van der Aa, Burgemeester van Beveren. Regio Dendermonde: de heer Paul Van de Cas- teele, Schepen van Hamme. Regio Geraardsbergen: de heer Remi De Troyer, Schepen van Geraardsbergen. Regio Ninove: de heer Georges Deleenheer, Raadslid te Haaltert. Regio Sint-Niklaas: Mevrouw Diane Van der Po ten, Raadslid te Sint-Niklaas. LH Het begijnhof van Dendermonde beschikt over twee konventen met ruime lokalen en even ruime woongelegenheid Deze panden zijn zeer geschikt om in een oase van rust, aan kleine gemeenschappen gelegenheid te bieden tot engagement en levensverdieping. Gezinnen met brugpensioen, leden van een Seku- lier Instituut, groepjes met evangelische inspiratie, een fraterniteit, kleine kloosterkommuniteiten, ook evangelisch-bewogen enkelingen kunnen schrifte lijk kontakt opnemen met het Begijnhofbestuur, Begijnhof nr. 1 te 9330 Dendermonde. Telefoon liefst tussen 8 en 9 uur onder nummer 052- 21.93.37. Elke religieuze droom of suggestie is bespreekbaar! S. m Jules Bastiaenssens (Plantin Moretuslei 127, 2200 Borgerhout) is in het Antwerpse een bekend gezicht: jarenlang was deze winnaar van een gratis droomvakantie op TEN-BEL kelner m de Be lliard-Palace aan het Astndplein Anna Aerts (Stippelberg 163, 3180 Westerlo) kijkt elke week vol spanning uit naar wat de wedstnjd haar te bieden heeft. Eén keer moest het raak zijn, hoopte ze En ja hoor: onlangs won ook zij een gratis droomvakantie op TEN-BEL! i.inrfa Claerman (Vennebos 4. 9820 St.-Demjs) is 2 maanden geleden TV-EKSPRES beginnen lezen. Ze hoorde van haar vriendin vertellen hoe de winnaars op TEN-BEL verwend worden. Kon ze toen al vermoeden dat ze zelf zo snel bij de winnaars zou zijn? De ouders van Marc Van Orshaegen (Stenebos 68, 2420 Noorderwijk) zijn trouwe lezers van TV-EKSPRES. Nu hij getrouwd is, neemt hij die traditie graag over. Hoewel hij een druk leven leidt, merkte hij meteen dat hij een droomvakantie gewonnen had! Joseph Vandrepol (Gemeentestraat 149, 3000 Leuven) is postbode van beroep. Alleen op reis is niets voor hem. maar hij neemt graag zijn echtgenote mee. 'Gezellig op vakantie met z'n tweetjes Dat is dubbele pret!' meent hij. Alweer een lezeres (Cecile De Langhe, Weldenstraat 144, 9700 Oudenaerde) die straks een weekje kan feestvieren op het zonnige Tenenfe, m het gezelschap van haar favoriete Vlaamse vedettea die 'toevallig1 ook van de partij zijn... Eddy Smeyers (Broekstraat 15, j 2370 Arendonk) oefent het beroep uit van bewaker in een beveiligingsfirma. Hoewel zijn vrouw een echte fan van TV- EKSPRES is, had hij toch zelf zijn winnend nummer opgemerkt. Maar reizen doet hij liever met alleen... Carine Secelle (S. de Richellelaan 34, 9220 Merelbeke) kocht amper twee maanden geleden haar eerste eksemplaar van TV-EKSPRES. Ze droomde er echt van die gratis vakantie op Tenenfe te winnen. En ja hoor, bij de eerste beurt was het meteen raak! Net zoals honderden anderen wisten deze lezers van TV-EKSPRES eenvoudig niet wat hen overkwam. Ook JIJ kan méér winnen dan je ooit hebt durven dromen. Deze week gaat er weer eens een kluis open van 100.000 fr cash! Grijp de kansen die je zomaar in de schoot vallen, en doe mee aan die unieke wedstrijd van TV-EKSPRES. TV-EKSPRES geeft je niet alleen de meest volledige programma's en de beste ontspanrungslektuur. Maar voegt er ook nog een massa schitterende prijzen aan toe. Elke week opnieuw! 'Wie had dat ooit gedacht!' Zo reageerde de dolgelukkige echtgenote van Willy Pynseel (Schepen Domstraat 3, 8160 Diksmuide) toen ze haar prijs, een droomvakanne op TEN-BEL, kwam ophalen. Het geluk schuilt soms in een klein hoekje' Maria Feyi (St. Annawijk 19. 8250 Eemegem) heeft een zware tijd achter de rug, na het recente overlijden van haar echtgenoot. Maar met de zopas gewonnen droomvakantie op TEN-BEL, breekt er eindelijk toch een zonnestraaltje door de wolken Hoewel Daniël Van den Rym (St. Bartolomeusstraat 168, 2060 Merksem) zelf een grote fan van de wedstnjd van TV-EKSPRES is, was het toch zijn echtgenote die ontdekte dat ze bij de winnaars van een droomvakantie op TEN-BEL waren Joseph Proven (Van Bergenstraat 11. 1860 Meise) een oud-njkswachter op de Generale Stat had tot hiertoe nog nooit wat gewonnen Maar toen het tij keerde, won hij meteen een gratis droomvakantie op TEN-BEL! 'Mijn neef heeft twee jaar geleden reeds een droomvakantie gewonnen, en hij raakt er maar met over uitgepraat!1 vertelde ons Marleen Roland (Stationsstraat 33, 9070 Wachtebeke) Zelf had ze al die tijd in stilte gehoopt ooit bij de winnaars te zijn! Sonja en Freddy Philips (Leeuwenkenlaan 45, 9160 Hamme) kijken beslist uit naar het veelbelovende weekje op Tenenfe 'Geweldig, om eens een paar dagen alle zorgen van je af te kunnen schudden, en je een eregast te voelen!' meent Sonja. Luc Wijnants (Veerlepad 13, 3170 Herselt), aannemer van beroep, woont in de gemeente met de jongste burgemeester van het land, zo wist hij ons te vertellen. Die gratis droomvakantie op TEN-BEL had hij voor geen geld willen missen! Deze sympatieke winnares, Maria Janssen* (Schutterswijk 30, 8978 Watou), kan door omstandigheden zélf helaas niet op reis. Gelukkig was er snel een familielid gevonden om haar plaats in het vliegtuig naar Tenenfe in te nemen!

De Voorpost | 1989 | | pagina 16