In het kielzog van Frankie De Feyter (AC Lebbeke) Dromen over later Autorodeo in groot-Beveren Bronzen medaillewinnaar tijdens Vlaanderen Tienkamp ttVBANfj Bordui naar Melsele Alex Van Boxlaer trainer bij SK Lokeren ATLETIEK Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 Het weer zette het vorige za terdag en zondag door de Vlaamse Atletiekliga, in sa menwerking met AC Lebbe ke, op het Lebbeekse Sport- Een keeper mag natuurlijk niet staan dromen maar heelwat jonge kereltjes dromen van een mooie voetbalcarrière. Vooral in deze periode kijken velen uit naar een ploeg die hen mis schien beter kan omringen, beter kan begelei den, betere toekomstkansen kan geven. Voor velen onder hen wordt het dikwijls een grote desillusie. Ze moeten dan een heel eind van huis gaan spelen, komen in een vreemde omgeving terecht en missen hun vriendjes van thuis. Voor de ouders wordt het ook dikwijls een zware last om verscheidene keren per week de grote verplaatsingen te ondernemen en uiteindelijk is niemand meer gelukkig. Toch liggen de ouders dikwijls zelf aan de basis van overhaaste beslissingen. Eerst even nadenken voor men een jong boompje ver plant... (sv) kompleks georganiseerde 'Kampioenschap van Vlaan deren Meerkampen', een le lijke pad in de korf. Was het weer zaterdagvoor middag kwasi ideaal, dan kre gen de heren-tienkampers en de dames-zevenkampers van af zaterdagmiddag flink wat buien over het hoofd, zakte de temperatuur tegelijk met een paar graden, zodat de aangenaamsgrens overschre den werd en gingen de presta ties overduidelijk onder die ongunstige weersomstandig heden lijden. Het eerder schaars opgeko men publiek - jammere vast stelling eigenlijk, want in de meerkampen zie je de atleten niet alleen strijden tegen hun konkurrenten, maar in hoofd zaak tegen zichzelf - kon al tijd terecht in de AC Lebbe- ke-kantine voor een of ander warm drankje, maar een speer in de kletsende regen zover mogelijk van je weg werpen, is geen sinekure. En vanop een hoogte van kwasi vier meter neerploffen op een kletsnatte valmat... er zijn aangenamer dingen in het leven. Onze aandacht ging vooral uit naar de regionale deelnemers aan dit kampioenschap. Bij de dames was dit eigenlijk verloren moeite, want onder de deelneemsters bevond zich, noch bij de juniores, noch bij de seniores, iemand uit het 'De Voorpost'-gebied. Bij de heren zouden we meer verwend worden, vermits Frankie De Feyter en Antoi- ne Van Gucht, beiden lid van AC Lebbeke, tot de geselek- teerden behoorden. Laatstge noemde moest echter ingevol ge een aanslepende kniepees ontsteking noodgedwongen forfait geven. Met spijt in het hart volgde hij de diverse nummers van (zeer) dichtbij... Bleef dus nog Frankie De Feyter over, die ons vrijdaga vond echter ook al minder positieve klanken liet horen... Maar laten we hem zelf aan het woord. Voor Doodjammer eigenlijk dat ik net voor zo'n belangrijke konfrontatie een kwetsuur moest oplopen. Vorige week vrijdag ben ik tijdens een polsstoktraining ongelukkig op de mat terechtgekomen en liep ik een serieuze kneuzing aan de kuit op. Vorige zondag heb ik nog deelgenomen aan het provin ciaal kampioenschap diskus- werpen te Ninove - ik eindig de er tweede - maar van deel name aan het kogelstoten heb Atletiek. Frankie De Feyter (arch.) Atletiek. Franky De Feyter tijdens het hoogspringnummer (dv) Na enkele weken zonneschijn regent het weer. Goed voor de boeren en voor de crossers al over België en vooral in Doel. Het zand lag de voorbije we ken zo poeierdroog dat er zelfs geen serieuze rodeo meer gereden kon worden. Door het mulle stuifzand zag men geen hand voor ogen. Zo werden de reeksen telkens maar met enkele wagens tege lijk gereden om minder zand te doen opwaaien en voor meer veiligheid. Nadat het weer wat vochtiger ligt is dat probleem ver holpen. Er waren zeven wagens aan de start: Eldorado nr 2 en 3, De Roos 9 en 11, De Glattes m 13, De Mulder nr 20 en Sint-Gillis motor nr 16. De eerste reeks wordt gewon nen door Van de Velde Mare nr 13 uit Meerdonk. Na hem kwam De Mulder Emiel. De ze ging als eerste al over de kop tijdens de eerste reeks. Tijdens de tweede reeks staan de mannen van Eldorado wel hun mannetje. Ze zijn nu maar met zijn tweeën in plaats van met vijf. Maar Er- win Reyns met wagen 3 en teamgenoot Eldorado 2 (Za- man Christiaan) gingen res- pektievelijk als eerste en tweede over de finish. Rom- bout Jean-Pierre rolt in de eerste ronde al over de kop. Dat over de kop gaan doet hem goed, zo blijkt uit de derde reeks waar hij en zijn wagen 16 als overwinnaar toekomt. De volgende reeks wordt weer gewonnen door Reyns Erwin met wagen 3. Na hem komt Van Cauteren Eric met, wagen 9 voor De Roos. Bij de finale staan er maar drie wagens meer aan de start, de rest heeft het opge geven. De strijd werd gestre den tussen Eldorado 2 en 3, en De Roos 9. Het blijft span nend tot Eldorado 3 uitvalt. Van Cauteren Eric neemt de trofee van de finale mee naar huis. Deze zelfde zondag was het ook rodeocross in Temat voor de Vlaamse Rodeo Cross van België (VRCB). Daarom kon Van Goethem Mare niet in Doel rijden. Daar was hij an ders een graaggeziene cros ser. Voor de tweede maal dit seizoen rijdt hij nu mee met de toerismewagens (wagens volledig langs de binnenkant verstevigd met rollkooi). De eerste keer was op 14 mei in Essen. Dat was proefrij den. Toch behaalde hij nog een zesde plaats in de tweede reeks. Nu heeft hij zijn schoonheidsfoutjes hersteld en de wagen uit zijn kinder ziekten geholpen. Dat extra werk leverde hem een vierde plaats op in de eerste reeks en een tweede plaats in de twee de reeks. Beide reeksen ver trokken met 17 wagens aan de start. In de finale ging hij als derde over de meet. Bij de VRCB worden maar twee reeksen per categorie plus een finale gereden. Er zijn ver schillende categorieën: De Toerismewagens, de Specials, de Crosswagens en de Balken. Volgende zondag 11 juni '89 vanaf 13 uur organiseert VRCB een rodeocross in Ste- kene. Ook gelegenheidspilo ten zijn welkom met een dag- verzekering (ter plaatse in schrijven, inlichtingen bij Meersman M., Keten 48, 2688 Sint-Amands. Tel. 052/ 33.08.75). Het weekend daarop, 18 juni, kan men weer naar Doel ko men (ARGB). Dat belooft weer enkele zondagen sport, spanning en sensatie. Vanderveken Nadine Theo Bordui, tot voor twee jaar aktief bij KAVD, ver huist van Ertvelde naar Mel sele. Deze speler, die eigen lijk bij E. Zele aangesloten is, verandert dus van ploeg in eerste provinciale. Als mid denvelder bij KAVD was hij toch topschutter van de ploeg. In Melsele krijgt hij steun van Michelet. Erwin Reyns met wagen 3 behaalde twee overwinningen in Doel. Afscheid by "De Hebbers" Sinds jaar en dag is Alois Van Moortel voorzitter, stu wende kracht én duivel- doet-al van de Stekense Gaaibolklub De Hebbers. De heer Van Moortel, in Stekene en omstreken beter gekend als "Wies", besloot na rijp beraad om zijn ont slag te geven bij de klub. Hij wenst het bestuur, de nieuwe voorzitter én alle le den veel geluk toe én dankt De Hebbers voor het ver trouwen dat zij in hem stel den. Ze zullen hem missen, De Hebbers, want Wies heeft zich inderdaad steeds voor honderd procent inge zet voor "zijn" gaaibolklub. Hij was het die de punten noteerde tijdens het bollen, hij verzorgde de avonden en bracht de vrolijke noot, hij organiseerde de teerfeesten en huldigingen. Kortom, Wies was voor zitter en werkpaard tegelijk. Het ga je verder goed, Wies en in naam van De Hebbers het allerbeste en... bedankt voor alles! (d.Brol) ik afgezien. Vorige woensdag was de kuit nog danig gezwol len - we spraken Frankie op vrijdagavond - maar gisteren heb ik lichtjes de looptrainin gen hervat. Afwachten nu wat het morgen wordt. Stel dat ik na één of twee proeven wer kelijk hinder ondervind, geef ik er de brui aan. Ik ben daarin wel een harde, maar ik kan de rest van mijn seizoen niet hypothekeren. De pro vinciale en de Belgische kam pioenschappen tienkamp lig gen immers ook nog in het verschiet... Tjjdens In het 100 m-nummer - Fran kie De Feyter start in een reeks waarin ook Bert Van Opstal, Piet Van Vaeren- bergh en Dirk De Busser aan zetten - is Piet Van Vaeren- bergh duidelijk een fraktie van een sekonde vroeger uit de startblokken dan zijn tegenstanders. De starter met dienst reageert echter niet. Bert Van Opstal is meteen met de 'voorloper' mee, zal even later de beste tijd neer zetten, maar onze Lebbeke- naar reageert niet meteen en moet zich met een tijd van 12.17 (618 punten) tevreden stellen. In het verspringen doet De Feyter het eerder kalmpjes aan. Je merkt duidelijk dat hij 'op veilig' springt. Technisch schiet hij overigens ook te kort: hij haalt o.a. onvoldoen de snelheid en slaagt er niet in af te stoten op een gunstige plek; tussen hem en de 'dead line' liggen nog een flink aan tal centimeters (5 m 99-584 punten). In de stand na twee proeven bengelt De Feyter op de voor laatste plaats. Tijdens het kogelstotennum- mer regent het. De Feyter - blijkbaar eeuwig optimist en niet van een kwinkslag ver vaard; hij houdt er onder de kollega's overigens duidelijk de stemming in - haalt llm70 (588 punten). In het hoog springen overschrijdt hij lm87. Net tevoren had hij drie pogingen nodig gehad om over lm84 te wippen. Im87, goed voor 687 punten, haalt hij bij de eerste sprong. De grilligheid in de prestaties van een atleet geïllustreerd. Op lm90 faalt hij driemaal. Hoorden we daar een kracht woord? De eerste dag wordt besloten met de 400 m. De Feyter loopt 55.33, goed voor 586 punten. De Lebbekenaar lijkt tevreden over zijn prestatie. Hij sluit de eerste dag af op een derde plaats. Mede een gevolg, beseft hij ook, van de opgave van Bert Van Opstal die totaal faalde in het hoog springen. Erwin Van Nieu- wenhove, die de rangschik king aanvoert en Piet Van Vaerenbergh blijken reeds onbereikbaar. In de 110 m. horden, het eerste nummer van de eerste dag, „blijkt dat Frankie zijn techniek op de hoge horden nog moet bijschaven. De Bus ser en de Nederlander Schneydenberg wippen over hem in de rangschikking. En toch zit er nog brons in, be sluit hij. De Busser kan ik wel aan en die Nederlander moet ik ook achter mij kunnen la ten. Hoewel hij niet in aan merking komt voor een me daille. De wil om derde te eindigen zet Frankie direkt kracht bij door de diskus 39m88 ver van zich af te gooien (662 pun ten). Een sprong van 3m70 met de polsstok, goed voor 535 punten laat hem op die begeerde derde plaats post vatten. Via een worp van 52m80 met de speer (630 pun ten) verstevigt hij zijn kans op brons. Meer nog, die medaille kan hem niet meer ontglip pen. Toch ligt hij erop ge brand zijn prestatie meer glans te schenken door de Nederlander achter zich te houden. De 1.500 m zal dit duel 'Noord-Zuid' moeten be slechten. Frankie, ervan op de hoogte dat de Nederlander Schneydenberg een betere 1.500 m in zijn body heeft dan hijzelf, kijkt er de pun ten ta bel op na, zet zich aan het rekenen en komt tot de vast stelling dat het verdikt zal afhangen van een paar se- konden. Hij heeft het trouwens bij het rechte eind want Schneyden berg zet 4.41.76 over de 1.500 (670), Frankie 4.54.64 (591). Net genoeg echter om onze Noorderbuur met 24 punten voorsprong in de eindrang schikking vooraf te gaan. De Feyter glundert en grapt. Ook wanneer hij uit handen van VAL-voorzitter Guy Van Diest de bronzen medaille in dit 'Kampioenschap van Vlaanderen' in ontvangst mag nemen. Na Normaal gezien kon ik beter. Ik heb de 6.000 punten niet gehaald (vorig jaar tijdens het Belgisch Kampioenschap overschreed hij dat aantal wel), maar daarin hebben de weersomstandigheden een be palende rol gespeeld. Ook mijn kollega's leverden, o.a. in het kogelstoten, duidelijk mindere prestaties af. De eer ste dag ben ik bovendien - mijn kwetsuur, weet je wel - niet voluit gegaan. Ach teraf bekeken had ik het trou wens in bepaalde nummers anders moeten aanpakken. In de 1.500 m bvb. heb ik mijn wedstrijd volledig afgestemd op die van Erwin Van Nieu- wenhove. Had ik niet mogen doen, vermits ik een te trage eerste ronde liep en Van Nieuwenhove beduidend min der presteerde dan verwacht in dat nummer. De meeste schrik? Van schrik kan je niet spreken, maar toch keek ik het sterkst op tegen de 110 m horden en kijk, ik benader daarin mijn persoonlijke bestrijd tot op 7/ 100ste sekonde. De toekomst? Het zal er nu op aankomen progressief te gaan opbouwen naar de pro vinciale kampioenschappen van volgende maand in Gent- brugge en de Belgische kam pioenschappen die in de loop van augustus hun verloop krijgen. Mijn streven is tij dens die Belgische 6.400 a 6.500 punten te halen. Ik wil in elk geval mijn persoonlijk rekord verbeteren. Ik heb nog een paar vakantiedagen en die wil ik aan de voorberei ding ervan spenderen... Pierre Van Rossem Alex Van Boxlaer, speler van achtereenvolgens SC Loke ren, SK Wachtebeke, SV Zaf- felare, SV Lokerse en FC Eksaarde heeft een verbinte nis ondertekend als hoofdtrai ner bij SK Lokeren, waar hij afgelopen seizoen sukses boekte als jeugdtrainer. De verbintenis beloopt één jaar.

De Voorpost | 1989 | | pagina 17