Eerste zege voor Herman De Mesmaecker Omer Van Molle schreef een stuk geschiedenis van de Ronde van Vlaanderen WAOD-liefhebbers BWCL-wielrennen Ploeg WAOD-renners naar driedaagse in Parijs op kermismaandag in Belsele-Dekpriem Bij de OVWB-Veteranen Frans Van Eyck, Julien Logier en Eugeen Beelen ÊÊ0 TËP^lfU L I 'es weer P'ekfyn 'n or(^e was: 18 - 9.6.1989 - De Voorpost WIELRENNEN spel zat onmid- Aandacht! Op zaterdag 1 juli in Wette- ren is er na de wedstrijd een BWCL-Wielrennen. De B-reeks van het Memorial Franqois Bouchez kende deze grat'S barbecue voor de ren- koplopers: 1. Patrick Van Renterghem, 2. Van Daele, 3. Freddy Roelekens (xl) ners- Vo?r,de supporters zijn er vooraf kaarten te verknj- en een bliksemstart van Tum- gen tegen 150 fr. Ter plaatse meieer, Paridaens en De Re- kost het 200 fr. Te verkrijgen Vrijdag a.s. vertrekken volgende renners naar deze jaar lijkse rittenkoers in Parijs: Marco Smet (Beveren), Gino De Munck (Melsele), Julien Rogiers (Overmere), Antoi- ne Demits (Waarschoot) en Rudy Bertier (leper). Ze hebben ginder af te werken: le rit in lijn over 85 km, 2e rit tijdrijden individueel: 12 km, 3e rit in lijn over 142 km. Er is een algemeen klassement, een puntenklassering, een bergprijs en de ploegen klassering. Vanuit Waasmunster vertrekken samen met deze WAOD- ploeg ook de gastrenners bij WAOD, de Zuidafrikanen Stevens, Richards, Smits, Sanders en Dycker voor dezelf de ronde. De begeleiding is in handen van Fons Verbraecken en Walter Smet (St.-Niklaas). In deze krant verschijnt volgende week een verslag over BWCL-Wielrennen. De C-winnaars tijdens het deze trip. Memorial Francois Bouchez in Sint- Lievens-Houtem: M/S Roger Beelaert, 2. Eddy Planckaert, 3. Antoine De Milt Voor de derde keer treden de WAOD-renners op in de jaar lijkse kermisprijs op de Dek- priem. De le uitgave was een tegenvaller met de godganse avond watergieten en toch nog 51 renners aan de start. De inrichters konden de afwe zigen geen ongelijk geven. Maar vorig jaar met een war me zomeravond waren de thuisblijvers er wel bij. Liefst 101 vertrekkers voor een tal rijk publiek. Het werd dan nog een spannende koers ook en met De Mits als voor- sprongwinnaar kregen we nog een massaspurt van jewelste met alle rappe mannen. Dat Fons Verbraecken en zijn comité, samen met de uitba ters van café Dekpriem best tevreden zouden zijn met een zelfde uitgave wet weer, ren ners en sfeer betreft, geven wij u op een briefje. Technische inlichtingen: Derde Grote Prijs Dekpriem op maandag 12 juni om 18.30 uur. Ereprijs hot-dogs De- wegheleire Belsele. Wielerkoers voor liefhebbers WAOD over 74 km of 20 ronden. Omloop: Tuinlaan, Bookmo- lenstraat, Amhoutstraat, Valk en Tuinlaan. Palm ge schonken door Gaspard Van Peteghem Belsele. 8.000 fr prijzen en elke ronde premiën. Alle koersfonnaliteiten: café Dekpriem. Organisatie: sportkomitee WAOD Sint-Niklaas. Koersleiding: reportage en fo tofinish: wielerbond WAOD. Medewerking van het stads bestuur, garage AGM, haar- kapper Cyrano, rookwaren Geerinck, Esso-Vandenbran- den, Green Center, Fietsen Dewael, garage Dewitte en bakkerijen Heirwegh en Ver meulen en café Dekpriem. De koers telt voor de WAOD Trofee Waasland! Erelijs: 1987: 1. Marco Smet (Beveren), 1988: 1. Antoine Demits (Waarschoot). zege van noteren. het seizoen liet Toen de renners van start gin gen op zaterdag begon het zachtjes te regenen maar half- wedstrijd viel het water met bakken uit de lucht en ver schillende renners gaven op. Frans Van Eyck van de A- reeks muisde er in dat hon denweer vanonder en bereik te kletsnat de aankomst met 40 sekonden voorsprong. In de B-reeks waren er amper zeven deelnemers aan de start gekomen. Door dit gure weer Zaterdag in Schaarbeek dit duo sloten zich nog twaalf Van Impe kon nog ontspan- anderen aan met daaronder nen en eindigde knap tweede. A- en B-reeksen de Martinrenners Heyvaert In de spurt met de derde en Laureys. Het peloton ver- plaats en de overwinning in de Theo Van Handenhove j00r zienderogen veld maar D-reeks als inzet, was het en Robert De Milde Mettepenningen vond de Herman De Mesmaeker die groep nog te groot en op de grote favoriet Jean Goossens Voorzitter Eric Van de Som- hellingen, zijn geliefkoosde in de pan hakte en zijn eerste pele had geen geluk met zijn plaats, ging hij nogmaals stei- organisatie. Het was bitter geren. Van Handenhove stak koud en de regen geselde de hem een gretig handje toe en renners. Ondanks alles maak- slechts De Milde, De Vos en ten ze er toch een genietbare Dierickx konden hun wagen wedstrijd van. Op de zeer tje aanpikken. De anderen zware omloop losten al gauw waren gezien. Op twee ron de zwakkere broertjes en den van het einde sprong De vaert, 6. Laureys, 7. L. Van vooraan bleef men maar Milde weg en Van Handenho- der Eecken, 8. Ryde, 9. doorhameren. Halfweg-wed- ve ging mee. Iedereen keek Bloem, 10. Poelmans. strijd gingen Ronny Mette- naar Mettepenningen, maar B-reeks: 1. Theo Van Han- penningen en zijn spitsbroe- die bleef zitten en liet bloeds- denhove, 2. Dierickx, 3. De der Theo Van Handenhove broeder Theo de vrije ruimte. Bruyn, 4. A. Van der Eecken, aan de boom schudden. Bij De anderen zagen te laat het 5. Van de Meirssche, 6. Uitslagen A-reeks: 1. Robert De Milde, 2. Mettepenningen, 3. De Vos, 4. Paridaens, 5. Hey- BWCL-Wielrennen. Bij het Memorial Franqois Bouchez bloemen gezet. We zien tevens de burgemeester en de Houtem (xl) mj Ginderdeuren D-reeks: 1. Henri De Mes- maeker, 2. Goossens, 3. pr Sonck, 4. De Boeck, 5. Be- OHnP 6- Verbraeken, 7. Van mBVV. Huffel, 8. Droesbeke, 9. De ^chePPer' 10- De Paepe. jjBjf JMr Zondag in Wetteren w C"enD-reeksen lÊÊKÊf Willy Roels en ^aston ^an ^en Hoecke I Kampioen en gastheer Willy Roels had er samen met zijn ^Sw 'Uz/fi/' L vrouwtje voor gezorgd dat al- JPP* lÈKft zeven ronclen van km en 65 renners aan de start. Met een WÊÈÈÊÊt1^ nHHHHHI bliksemstart van Nuël en De BWCL-Wielrennen. Erwin De Rekeneire won de A-reeks in het Memorial, terwijl Grifnez tweed, werd en Ronny Mettepenningen derde (xl) 2M£ieeer" maneuver in en in de spurt, Scheerlinck, 7. Van der Helst, les terug te samen was. Na gaven ze allemaal de pijp aan die er geen was, fietste Theo 8. De Kuyper, 9. Crabbé, 10. deze uitval kregen we heelwat maarten en dus is er geen zo weg van De Milde. On- De Sutter. pogingen, maar een sterke en uitslag voor deze reeks. danks een coalitie waren de C-reeks: 1. Willy Roels, 2. waakzame Roels liet niets aan In de C-reeks was het Julien Martinboys alweer met de ze- Van Impe, 3. Lucchi, 4. Van het toeval over. Het leek er Logier die zich best aan de êe weg- Mettepenningen Steerthem, 5. De Man, 6. De dus op dat het een massaspurt kon rondde het sukses af door de Wever, 7. Christiaens, 8. De zou worden, maar toen ging Backer, 9. Neyts, 10. Van Alois De Schepper in de aan- 6e. C- en D-reeksen OVWB-Wielrennen. Even voor de geweldige regenbui losbarstte waagde Omer Van Molle een ontsnappingspo ging, maar hij liet zich later wijselijk inlopen in dit helse weer (xl) aanpassen en hij mocht met- rest 'n de sprint te kloppen, een zijn zesde palm in ont- Heyvaert werd 5e en Laureys vangst nemen. Bij de nestors van de D-reeks was het deze keer Eugeen Beelen die in de springt een Willy Roek en wiel rapper was dan onze ou- Herman De Mesmaeker we taaie Omer Van Molle, die Hier werd het nog meer een wel in het begin van de wed- afvallingskoers dan bij de jon- strijd een ontsnappingspoging geren. Uiteindelijk zouden had gewaagd. Derde was Jean slechts 13 renners de koers Spenders die er na zijn val van uitrijden. Reeds van in de vorige maand stilaan begint eerste ronde losten de renners door te komen. bij trosjes. Vooraan bleef Door het plaatselijk publiek men echter doorgaan, de tal- werd hulde gebracht aan alle rijke premies waren daaraan renners die de moed hadden zeker niet vreemd. Naar het om deze wedstrijd uit te einde toe poogde Marcel Van rijden. Impe er alleen vandoor te Uitslagen gaan. Toen hij reeds enkele A-reeks: 1. Frans Van Eyck, ronden alleen voorop lag en 2. Frans Van Camp, 3. Jozef de zege wenkte, reed hij lek Heymans. en kon nog net bij het kop- C-reeks: 1. Julien Logier, 2. groepje aanpikken. Toen op Willy De Bruyn, 3. August een viertal ronden van het Delaan. einde, kampioen Willy Roels D-reeks: 1. Eugeen Beelen, zijn jump plaatste, was de 2. Omer Van MoUe, 3. Jean wedstrijd beslist. Als een Spenders, 4. Nestor De waardig titelhouder won hij Geynd, 5. Jean Merella. de wedstrijd. Ook spelmaker val. Na een krachtige demar rage bij het ingaan van de laatste ronde, nam hij ge zwind een 150-tal meter voor sprong. Toen het leek dat hij buiten schot was, begonnen de grote kanonnen zich te roeren. Nuël, De Bruycker en Van Steerthem joegen het tempo de hoogte in en de voorsprong van Alois slonk zienderogen. Op een kilome ter van de meet werd hij ge grepen en meteen werd de eindfase ingezet. Eerst Nuël, dan Van Steerthem, Willy Roels en ook De Bruy cker schudden aan de boom. Willy Roels won onbedreigd de sprint voor eigen volk, ter wijl achter hem, Martinboy Gaston Van den Hoecke het vlot haalde in de D-reeks, meteen de 47e palm voor de ploeg Martin in dit seizoen! A- en B-reeksen Ronny Mettepenningen en Johnny Scheerlinck Acht ronden van 10 kilometer BWCL-Wielrennen. De eerste drie van de D-reeks in Sint-Lievens: 1. Roger Segers, 2. Modest Smet, 3. Roger Van Hujfel (xl) werd mevrouw Bouchez in de schepenen van Sint-Lievens- dellijk op de wagen. Het werd keihard fietsen om deze on ruststokers tot de orde te roe pen. Pas was alles hersteld of er kwamen nieuwe ontspan ningen en na amper drie ron den reden twaalf renners aan de leiding met 25 sekonden voorsprong op een groepje van zeven en dan volgde de rest van het peloton. Vooraan bleven de twaalf mekaar ver staan en de kloof bleef schom melen boven de minuut. Ach teraan probeerden Tumme- leer, De Winne en Bercken- bosch er nog wat aan te doen, maar tevergeefs. Met vier mannen van Martin vooraan ging men de laatste ronde in. De ene demarrage volgde op de andere en toen Bruno Heyvaert ging, wipte Jozef De Bruyn erachter. Toen ze tot op 40 meter waren gena derd keek hij achterom en zag dat Mettepenningen in zijn wiel zat, terwijl De Bruyne afhield wipte Ronny naar zijn ploegmaker en onder hun bei den diepten ze de kloof nog uit. Achteraan probeerden De Rekeneire en Luc Pauwels de situatie nog recht te zetten, maar het was boter aan de galg. In de spurt won Ronny voor Bruno en Luc Pauwels klopte De Rekeneire. Scheer linck kon de rest nog verras sen en Theo Van Handenho ve gaf nog eens spurtles. Al weer een triomfdag voor de ploeg Martin met overwinnin gen van Van den Hoecke en Mettepenningen en tweede plaatsen voor Heyvaert en Van Handenhove, terwijl Laureys knap zevende werd. Uitslagen A-reeks: 1. Ronny Mettepen ningen, 2. Heyvaert, 3. Pau wels, 4. De Rekeneire, 5. Pa ridaens W., 6. Paridaens L., 7. Laureys, 8. Tummereer, 9. De Milde, 10. De Bruyn. B-reeks: 1. Johnny Scheer linck, 2. Van Handenhove, 3. De Kuyper, 4. De Bruyn, 5. Comelis, 6. De Winne, 7. Berkenbosch, 8. Sterckx, 9. Tuypens, 10. Kerremans. C-reeks: 1. Willy Roels, 2. De Wever, 3. De Bruycker, 4. De Man, 5. De Bruycker M., 6. Boone, 7. Van Huffel, 8. Ver- braeken, 9. Sonck D., 10. De Rijbel. Volgende wedstrijden Zaterdag in Moorsel, Center Sneeken, Statiestraat. Zondag in Hekelgem, Kerk straat, café Onder den Toren. De ons ondertussen ver trouwd geworden Omer Van Molle, die nog wekelijks bij de OVWB-veteranen in het fietszadel zit, wordt binnen afzienbare tijd tachtig jaar. Hij is zo gezond als een beer en bloost gelijk een kriek. Niet alleen rijdt hij elke week mee, ook tijdens het crosssei zoen, hij wint nog geregeld ook, uiteraard in zijn leef tijdsreeks. Het zou best kun nen dat Omer de oudste nog aktieve wielrenner van het land is. Al 64 jaar zit hij op de fiets. Het was dus 1925 toen hij voor de eerste keer - in het geniep want zijn ouders mochten het niet weten - aan een wedstrijd meedeed. Reeds verschillende keren hebben wij onze lezers verteld over zijn wedervaren. Onder meer over zijn prestaties op de lange afstand, waarvan hij nog steeds een vrijwel niet te evenaren wereldrekord bezit over de 1.000 km. Het huidige materiaal is immers heel wat meer gesofistikeerd dan vroe ger en de wegen zijn oneindig veel beter geworden... De Ronde van Vlaanderen 1932 Omer Van Molle was in het jaar 1932 de jongste beroeps renner van het land en tevens de jongste deelnemer aan de Ronde van Vlaanderen. Aan het Sint-Pietersstation van Gent stonden toen 121 deel nemers klaar om een wed strijd over een afstand van 227 km. aan te pakken met een 'vaste pion'. De bestem ming was Wetteren. Het begon al zeer slecht voor de benjamin uit het pelo ton want tussen Waarschoot en Brugge liep er zijn ketting af. Dat moest hijzelf herstel len en toen de klus geklaard was, kreeg hij lokomotief Gaston Rebry in het vizier. Deze renner was een flyer die driemaal Parijs-Roubaix heeft gewonnen. In Brugge hadden ze nog 1'45" achterstand, maar in Blankenberge zaten ze al in het grote peloton. De tocht ging verder: Oos tende, Torhout, Gistel, Eer- negem, Ichtegem, Wijnen- daele, Roeselare, Gits, Kort- rijk, Harelbeke, Deerlijk en Tiegem. Op de Tiegemberg moest Van Molle lossen, sa men met vele andere renners, maar in de afdeling geraakte hij weer bij. Tot aan de Kwa- remont waren er nog 51 ren ners. In Ronse moest Omer echter voor goed afhaken en samen met de andere gelosten trok hij over de Kluisberg naar Oudenaarde waar ook nog de Edelareberg moest be klommen worden. Het tiental gelosten bereikte dan Zotte- gem, waar de koers vooraan haar ontknoping kende. Romain Ghijssels en Fons Deloor lieten de anderen in de steek en in Hillegem had den de beide vluchters een honderdtal meter voorsprong. Aan het station van Erpe moest Fons Deloor Ghijssels laten gaan en die zou met drie minuten voorsprong de Ron de van Vlaanderen 1932 win nen. Hij reed de 227 km. in 6u59, wat een gemiddelde be tekende van 32,5 km./u. Omer Van Molle eindigde 25e en onze streekgenoot Frans Bonduel was 8e. De Ronde van Vlaanderen 1947 In deze Ronde was Omer nu eens de oudste deelnemer. Er kwamen 225 renners aan de start voor een tocht door Vlaanderen van 255 km. Het was Emiel Faignaert uit Sint- Maria-Lierde die won. Deze Faignaert stierf op 10 mei 1980 op de leeftijd van 61 jaar. Omer was toen 51e op de 60 aangekomen renners. Nooit gaf hij op. Enkele be langrijke deelnemers waren Thiétard (5e), Piot (7e), 8e Georges Claeys (tweemaal winnaar van Parijs-Roubaix) Ook deze koers begon slecht. Omer startte achter de groep van 225 man en had al direkt 600 meter achterstand aan zijn been. Dat was echter nog hele maal niet het einde van Omers loopbaan. Hij was toen reeds 36, maar zoals ge zegd. hij gaf nooit op... Nog steeds niet

De Voorpost | 1989 | | pagina 18