Patrick De Wael sneuvelt met de finish in zicht Ster Steels blijft schitteren Frankie De Cauwer in Buggenhout Frankie De Cauwer laat aanleg blijken JU Pascal De Pauw in Waasmunster Johan Claeys in Daknam Chris Van Orden in Verrebroek Hamse sporthal De Wuiten zoekt nog enkele ploegen Peter Moreels toc^naar kavd in tornooi Gemeentelijke Sportraad Dartsclub Red Arrows groeide in zes maanden uit tot een te respekteren klub Rudy Van den Bergh naar SK Aalst Naar boeiende finales De Voorpost - 9.6.1989 - 19 WIELRENNEN Nieuwelingen Frankie De Cauwer toonde zich in Buggenhout duidelijk de snelste in de spurt. Hij was na minder dan tien kilometer in de aanval gegaan en kreeg dadelijk het gezelschap van Bruno Van Saen, Christophe Van Doren en de plaatselijke renner Ronny Maes. De Cau wer (Sint-Gillis-Waas), die re gelmatig het kommando voer de, probeerde een paar keer een solovlucht op te zetten maar kreeg hiertoe geen gele genheid. Iedere poging werd onmiddellijk gecounterd. Vanuit de achtergrond pro beerden Nico Delcart, Luc Wauters en Philip Guillemae- re tevergeefs een tegenaanval op te zetten. De vier leiders bleven onbedreigd in de spits rijden en de spurt werd vrij overtuigend gewonnen door Frankie De Cauwer voor Christophe Van Doren en Bruno Van Saen. Na Delcart, Wauters en Guillemaere, die elk afgescheiden over de streep reden, won Christophe De Backer de spurt van het peloton voor de achtste plaats. (e.g.) Mits een tikkeltje meeval had kersverse prof Patrick De Wael een eerste zege in de wacht gesleept. In Aartrijke fietste hij op drie kilometer van het einde alleen weg. Even leek het erop dat hij zou standhouden. In extremis wipte Lippens de Waaslander achterna. "Ik maakte toen de grote fout door voluit te blijven gaan, stelt Patrick. In feite had ik de gelegen heid moeten aanwenden om in het gezelschap van Lippens even te rekupereren. Dat deed ik niet uit vrees dat het hele peloton mij op de nek zou vallen. Tweehonderd me ter voor de aankomstlijn is Lippens alleen weggereden. De moed zakte mij in de schoenen en op een steen worp van de streep werd ik door het peloton bijgehaald. Jammer toch dat het zo moet verlopen." De drieëntwintigjarige De Wael stelt voorlopig geen ho ge verwachtingen in de prof- wielrennerij. Nieuwelingen Frankie De Cauwer behaal- genhout toonde de nieuweling de zondagnamiddag zijn acht- u|l Sint-Gillis-Waas zich ver ste zege; In een spurt te Bug- de snelste. Hij had noch tans met een flinke weerstand af te rekenen, niet in het minst vanwege de lokale ren- Éner Ronny Maes. "Luc Wauters trok als eer ste in de aanval, vertelt De Cauwer. Ik reed hem achter na en later volgden ook Van Saen en Van Doren. Met vier zijn we voorop gebleven. Ik ondernam enkele pogingen om weg te geraken, maar die vrijheid werd mij niet gegund. Vooral Maes counterde tel kens. Ik wist dat ik hem in de sprint kon kloppen, wat overi gens weinig problemen ople- V^; iJlA In Waasmunster werd De Cauwer vierde. Samen met JÉ 1 Christophe De Wilde over- brugde hij de kloof die zeven ljj /"VC renners hadden geslagen. De ontknoping draaide uit op een y/D massaspurt waarin de Waas- lander vierde werd. Wielrennen. Frankie De (E#G>) Cauwer (arch.) Wielrennen. Jan Gevers aan de aankomst van de ama teurswedstrijd in Kruibeke (dw) "Ik besef dat ik nog veel te leren heb, zegt Patrick onom wonden. Het verschil tussen amateurs en profs is enorm groot. In eerste instantie komt het erop aan om enige ervaring op te doen. Stuur- vaardigheid valt niet te onder schatten en uiteraard moet je voldoende kracht in petto hebben om rap te reageren op een supersnelle demarrage. Op vele terreinen ben ik een groentje en op heuvelende wegen heb ik het moeilijk om mijn streng te trekken. Ik woon nu eenmaal in een om geving waar er nergens te klimmen valt, tenzij hier op de spoorwegviadukt. Een maand geleden onervond ik in de Italiaanse Ronde van Trentino wat klimmen is. Pas toen anderen al onder de dou che stonden, maakte ik mijn opwachting. Als jonge renner van Vlaamse bodem is het moeilijk optornen tegen die rasechte klimmers. Deze week volgt de aanduiding wie in ploegverband mee mag naar de Midi Libre. Ik hoop eerlijk gesproken er niet bij te zijn want ook daar wordt een aardig stukje bergop en berg af gereden. Voor mij zijn voorlopig de regionale koersen van belang. Ze worden nogal eens min achtend kermiswedstrijden genoemd maar mijn inziens is dat een verkeerde opvatting. Op Belgische wegen wordt vaak hard, zeer hard zelfs ge koerst. Voorlopig heb ik nog geen graantje kunnen mee pikken. Ik eindigde nog niet binnen de tien maar misschien komt dat wel eens. Het sei zoen is nog lang en er valt nog veel te koersen, zowel binnen als buiten de grenzen." (e.g.) MINIVOETBAL De Hamse sporthal De Wuiten heeft zopas haar ver schillende kompetities afgesloten, de bekeruitreiking was een echt feest. In de zaalvoetbalkompetitie waren er immers vier reeksen van elf ploegen, een reeks veteranen en een damesreeks. Het was geweldig! Kompetitieleider Eddy Hoffenboom wil voor volgend seizoen het aantal ploegen nog opdrijven. Dat zit er dik in want verschillende nieuwe namen kwamen zich al aanmel den omdat zij beseffen dat in De Wuiten iedereen echt thuis is. Johan Claeys werd zondag namiddag winnaar in Dak- nam-Lokeren. De junior uit Zaffelare toonde zich duide lijk de snelste in de spurt. De latere winnaar was nochtans niet betrokken bij de eerste ontsnapping, die al na tien kilometer tot stand kwam met Alain Baert, Bart Ongena, Gunther De Rechter en Tom Joos. Claeys zou wel de ach tervolging op gang zetten en hij genoot daarbij de mede werking van Ivan Caethoven, Wim De Vos, Jurgen Gode- froot en Frankie Fiers. Laatst genoemde moest afhaken door een lekke band. De vier anderen realiseerden de aan- „F Waiting met de leiders en zou- fflfeb ^JtÊÈÊÈ JLg| den overigens tot de finish VB aiB» Y^H voorop blijven. De ontkno- ping draaide op een spurt uit I \'w| met Johan Gaeys als winnaar, ■mgi gevolgd door Alain Baert, Darts. De spelers van D.C. Grembergen in het lokaal van de Red Arrows uit Lebbeke (dv) Hoewel het er enige tijd MMMHBngaKgHMsaaMMMw 1 IPS 10BI -iirpr' ëeleden op leek dat Peter Mo- reels van Heimis Gent niet bij fifUflW KAVD zou spelen, hoewel er toch onderhandelingen wa- ipfp-— WPBH ren. heeft hij nu toch gete- m kend bij paarsblauw. Moreels is degelijke midden- il towaoaii'!: l^H velder. Wielrennen. Jan Gevers en zijn supporters na zijn overwinning in de liefhebberskoers te Kruibeke (dw) Juniores Pascal De Pauw behaalde mens (Lede) en Benny Pee- manschappen verenigde vong weekeinde zijn eerste ters (Heist o/d Berg). Laatst- Even voorbij halfweg legde seizoenzege. De junior uit genoemde etaleerde zich on- Peeters de basis van de defini- wetteren toonde zich in tegensprekelijk als een abso- tieve ontsnapping. Dadelijk Waasmunster de snelste in lute smaakmaker. Vrijwel bij kreeg hij Guy Lemmens in een spurt. Hij versloeg Bert iedere aktie was hij betrokken zijn gezelschap en kort nadien Persoon uit Stekene, die of was vooraan te vinden in sloten ook Bert Persoon en tweede werd voor Guy Lem- een groep die aanvankelijk 32 Pascal De Pauw aan. In de achtergrond werd tevergeefs geprobeerd een reaktie los te weken. De vier renners ble ven echter buiten schot. Ben ny Peeters probeerde in extre mis een paar keer de spurt te ontlopen, maar telkens staken de anderen daar een stokje voor. Pascal De Pauw zou Juniores ""gvua, Jurgen Gode- u* ta froot en Gunther De Rechter, spurtwinnaar worden. (e.g.) Tom Steels heeft andermaal een lonend weekeinde achter de rug. Op de Gentse Blaarmeersen behaalde hij opmerkelijke resultaten. In de 200 meter kwam hij bij de drie beste tijden terecht. In de finale moest hij het tegen twee Franse beroepsspurters opnemen en die bleken voor de Waaslander net iets te sterk. Later won hij de afvalling en in de puntenkoers veroverde hij twee klassementen. Komend weekeinde staan in Gent de Belgische kam pioenschappen op het programma. Het hoeft niet gezegd dat Tom Steels belust is op een derde titel, nadat hij op de weg zowel provinciaal als nationaal kampioen werd. De Waaslander nam er zondagnamiddag een "doorde weekse" wedstrijd bij in Westmalle waar hij met 40 anderen de start nam. "Na vijftien kilometer werd een eerste schifting doorge voerd, zegt Tom. Ik behoorde tot het gezelschap dat later gereduceerd werd tot zes. Karei Pauwels legde de basis voor de tweede en definitieve schifting. Met zes trokken we de finale in. Op een winderig parcours werd gespurt. Ik won." Tom Steels maakt heuglijke tijden door. In de wielren nerij prijkt hij aan de top. Dezer dagen staan nog belangrijkere dingen op de agenda. Er wenken examens, waarin ernstige knaap die zeventienjarige Tom is, ook zijn ster wil laten schitteren. (e.g.) Op vrijdag 9 en zaterdag 10 juni krijgt het derde zaalvoet- baltomooi, georganizeerd door de Lebbeekse Gemeen telijke Sportraad zijn ontknoping. Dan worden immers de naive finales en de finales om de 3de en 4de en 1ste en 2de plaats betwist. Op vrijdagavond te 19.30 u. treden Den Draver en de ^wamberboys tegen elkaar in het strijdperk, een uur later maken de BP A-Boys en De Doornvogels uit wie van beide ae betere is. Op zaterdag wordt te 19 u. de finale om de aerde en vierde plaats betwist, om 20 u. begint de finale om de 1ste en 2de plaats. J6 u!'30 volgt de Prijsuitreiking. De winnaar ontvangt ae Wisselbeker van de Gemeentelijke Sportraad en een rag van 8.000 fr.van de 2de tot de 4de plaats worden u«tgereikt vergezeld van resp. 5.000, 3.000 en tr. De ploegen die van de 5de tot de 12de plaats inaigen ontvangen een herinneringstrofee. Ook aan de ste doelschutter wordt een herinneringstrofee uitge-" reiKt. (pvr) Op zaterdag 3 en zondag 4 juni bewezen het bestuur en de leden van Red Arrows uit Lebbeke hoe snel hun groei proces wel gegaan is. De man nen van Mare Parret en Rik Roels waren erin geslaagd een spetterende barbecue te orga niseren, waar zowel de orga nisatie als de spijzen die aan de man werden gebracht, van uitzonderlijke kwaliteit wa ren. Wat ooit begon langs Oscar Mertens en Ronny Pa- rewijck (de grondleggers van Red Arrows) uit uitgegroeid tot een homogeen geheel met vele hoogstaande kapaci- teiten. Op de barbecue was het mogelijk om tegen een schap pelijk prijsje heerlijk te eten. Daarvoor zorgde kok van dienst Kurt De Vlieger, die zich meer dan behoorlijk van zijn taal zou kwijten. Hij werd steeds bijgestaan door Ronny Parewijck en het gros van de leden van Red Ar rows. Langs deze weg wenst het bestuur van Red Arrows zijn medewerkers van harte te danken. nU'','ulK?',iYn SK Aalst en FC Dender- Dartsklub Red Arrows leeuw hebben respektieve- Café 't Volkshuis, Dender- lijk Bart De Bruyne ge- mondsesteenweg 7, 9370 mild met Rudy Van Den ^rnS/Ai 17no Bergh. Deze laatste blijft drie jaar bij SK Aalst. Wielrennen. Kris Van Orden werd winnaar van de nieuwelingenkoers in Verrebroek (Iv) Voorzitter: Mare Parret, on dervoorzitters Rik Roels, Oscar Mertens en Ronny Pa rewijck. Nuttige details De aansluiting kost 9.000 fr. maar daarin is de waarborg begrepen van 1.500 fr. Verder heeft men voor dit bedrag gedurende de volledige kompetitie de huur van de zaal, de drank op het terrein, de trofee op het einde van de kompetitie en de volledige verzekering voor de ganse klub! Wie belangstelling heeft kan kontakt opnemen met Sport hal De Wuiten, Damstraat te Hamme, tel.: 052/47.32.74 of met kompetitieleider Eddy Hoffenboom, Biezestraat 142, 9160 Hamme, tel.: 052/47.08.57. Nieuwelingen De wedstrijd voor nieuwe lingen in Verrebroek kreeg slechts vijftien renners aan de start. Tot op minder dan 10 km, van het einde bleef het gezelschap volledig samen en werd er geen enkele ontsnap pingspoging ondernomen. Eén en ander had allicht te Darts. Eerst de inspanning in het Lebbeekse Volkshuis en nadien tijd voor een gezellige maken met de gure weersom- barbecue (dv) standigheden. Het regende ononderbro ken gans de wedstrijd. Bij het ingaan van de laatste ronde plaatste Chris Van Orden (Zwijndrecht) een demarra ge. Hij verwierf snel een kom- fortabele voorsprong en zou tot de finish buiten schot blij ven. Precies 20 sek. na aan komst van de winnaar maakte Luc De Moor (Klinge) zijn opwachting, later gevolgd door Jurgen Van Been, Philip Van Hecke, Nico De Jonghe, Gunther Persoon en Jurgen Van Puyvelde. (e.g.)

De Voorpost | 1989 | | pagina 19