J-Day werd onvergetelijke dag voor Spartaanse duiveltjes Sport-info uit Hamme vmh IET KW De Voorpost - 9.6.1989 - 21 Sportkamp De zomer is weer in aantocht en het is weer tijd om eens aan een sportieve ontspan ning te denken. Deze zomer organiseren wij niet minder dan vier zomer sportkampen: - Zomersportkamp 1: van maandag 3 tot vrijdag 7 juli; - Zomersportkamp .2: van maandag 17 tot donderdag 20 juli - Zomersportkamp 3: van maandag 31 juli tot vrijdag 4 augustus; - Zomersportkamp 4: van maandag 21 tot vrijdag 25 augustus. Wens je opnieuw mee te doen aan één of meerdere sport kampen, breng dan je in- schrijvingsstrook (zie achter zijde) naar: - gemeentelijke sportdienst, sporthal Meidenbroek, dit tij dens de werkuren: maandag tot vrijdag van 9 u. tot 12 u. en van 13.30 tot 17 u. (vrijdag 16 u.); - gemeentelijk verwarrad openluchtzwembad, Sport- pleinstraat, dit tijdens de ope ningsuren in juni: woensdag 14-18 u., zaterdag 14-18 u. en zondag 10-12 14-18 u. (Let wel op: het zwembad kan gesloten worden wegens slechte weersomstandig heden). Inschrijven kan van maandag 5 juni t.e.m. vrijdag 23 juni '89. Maximum inschrijvingen per sportkamp: 120. Telefonische inschrijvingen worden niet aanvaard. Er dient contant betaald te worden bij inschrij ving. Prijs per sportkamp: 750 fr. voor sportkamp 1, 3 en 4 (5 dagen); 600 fr. voor sport kamp 2 (4 dagen) (verzeke ring inbegrepen). Gemeentelijk verwarmd openluchtzwembad Hamme Openingsuren: Mei, juni: woensdag 14 tot 18 uur en 18.30 tot 20 uur (enkel 16-jarigen); zaterdag en zondag: 10 tot 12 uur (volwas senen en verenigingen) en 14 tot 18 uur. Juli en augustus: maandag t.e.m. vrijdag: 9 tot 10 (zwemlessen kinderen) en 10 tot 12, 14 tot 18, 18 tot 19 (zwemlessen volwassenen), 18.30 tot 20 uur (enkel 16- jarigen). Zaterdag: 10 tot 12 (volwasse nen en verenigingen), 14 tot 18 uur en 18.30 tot 20 uur (enkel 16-jarigen). Zondag: 10 tot 12 (volwasse nen en verenigingen) en 14 tot 18 uur. Opmerking: de openingsuren kunnen door het bestuur beperkt worden naargelang de weersomstan digheden. Toegangsprijzen: Niet-zwemmers: Zwemmers: - tot 15 jaar - vanaf 16 jr. - groep (min. 15 pers.) 20 fr. - BGJG: enkel 16 op ver toon van kaart 25 fr. - gehandicapten 25 fr. - plus 55 25 fr. - zwemlessen 500 fr. - abonnement 11 beurten: volwassenen 400 fr. kinderen 200 fr. «Derde drie uren van Hamme voor wielertoe risten» Datum: zondag 25 juni 1989. Inschrijvingen: gemeentelijke sporthal «Meulenbroek», vanaf 13.30 uur. Start: gemeentelijke sporthal «Meulenbroek», te 14.30 uur. Aankomst: te 17.30 uur aan «Frank Dingenen's Durme- droom» (V.P.-terrein). Er wordt een parcours ge volgd van 20 kilometer. Er worden dus 3 ronden 15 fr. 20 fr. 40 fr. Frank Dingenen heeft toege zegd om aan deze fietstocht deel te nemen. Deelnameprijs is op 25 fr. bepaald. Hiervoor hebben de deelnemers: - gratis verzekering - herinneringsmedaille - trofee voor de oudste man nelijke en vrouwelijke deel nemers. Deze «3 uren» zijn een orga nisatie van: de wielertoeris tenclubs De Wuitens, For Ever en De Moese Trappers, Bloso en de gemeentelijke sportraad Hamme. Voor meer informatie kan men zich wenden tot: gemeentelijke sportdienst Hamme, Meulen- broekstraat, 9160 Hamme. Tel. 052/47.63.74. ZaalvoetbaJtornooi «4' Zomerbeker» In sporthal Meulenbroek te Hamme op zaterdag 24 en zondag 25 juni 1989. Inschrijven kan tot 12 juni 1989 op volgend adres: Gemeentelijke Sportinstellin gen Hamme v.z.w., Markt plein 1, 9160 Hamme. Info: tel. 052/47.63.74 (sport hal Meulenbroek). Prijs: 2.000 fr. (waaronder 500 fr. borg). Tomooi: in reeksen van 4 ploegen (maximum 16 ploegen) zaterdag: schiftingen (van 9 u. af); zondag: halve finales en fi nales (van 10 u. af). Scheidsrechters: officiëlen van de B.Z.V.B. Zaal: Gemeentelijke sporthal Meulenbroek Hamme. De wedstrijden worden over de lengte van de zaal ge speeld. Ploegen: zowel recreatieve (familie)ploegen als competi- JEUGDVOETBAL tieploegen die eens in een ontspannen sfeer aan zaal voetbal willen doen, zijn welkom! Prijzen: Iedere deelnemende ploeg ontvangt een beker. «Fair-play Beker», voor de sportiefste ploeg. Speciale kampen Je bent tussen 12 en 18 jaar en je weet niet altijd wat je moet aanvangen met je vrije tijd tijdens een zomervakantie. Dan kunnen wij jullie alvast 2 weken voorsteilen waarin je je hart op een sportieve wijze zal kunnen ophalen: - Zomersportkamp 1: van maandag 10 tot vrijdag 14 juli 1989. - Zomersportkamp 2: van maandag 07 tot vrijdag 11 augustus '89. Wat hebben wij te bieden? S.K. 1: Afvaart Amblève (kayak met vertrek aan water val Coo); muurbeklimmen (initiatie alpinisme op klim- muur Bomem); squash en fit nesstraining op computerge stuurd materiaal (sportcen trum «Saint Michel»); tennis (gemeentelijke terreinen Sportpleinstraat); waterpolo (verwarmd openluchtzwem bad Sportpleinstr.); gevechts- sporten (karate, jiu-jitsu, ka rate); balsporten (handbal, volleybal, basketbal) in sport hal; atletiek (atletiekpiste); badminton (sporthal). S.K. 2: Rappel (rostbeklim- men in de Ardennen: Mozet); speleologie (doortocht van een grot: Lustin, Ardennen); alle sporttakken van S.K. 1 vanaf squash fitness (zie boven). Wens je (opnieuw) mee te doen aan één of twee sport kampen, breng dan je in- schrijvingsstrook naar: Gemeentelijke sportdienst, sporthal Meulenbroek, dit tij dens de werkuren: maandag tot vrijdag van 9 u. tot 12 u. en van 13.30 tot 17 u. (vrijdag 16 u.). Jeugdvoetbal. Deze duiveltjes van Erpe-Mere waren present op de Heizei voor de geslaagde "J-Day": Kevin en Thijs Van Impe, Sven Van Pollaert, Jurgen Martens, Robin Janssens, Stein Blanchen, Christof Baeyens, André Gedard, Franky De Schutter, Bart Roelandt, Peter Van Liedekerke en keeper Gianni Verhoeven, samen met hun trainer en begeleiders (sv) twtrp V Op 27 mei was de grote dag eindelijk aangebroken: 10 duiveltjes en 90 supporters van Sparta Appels stapten om 7 uur op de bus, om in het Heizelcomplex deel te nemen aan de tweede editie van J- Day. Deze grootse voetbal- meeting werd georganiseerd door de K.B.V.B. in samen werking met talrijke sponsors mals de N.M.B.S., Sabena, Delhaize en vele andere. In het Heizelstadion aange komen werden de honderd Spartanen door de leden van het jeugdbestuur van Sparta Appels op sleeptouw geno men om de grootste voetbal tempel van België eens van kop tot teen te bekijken. De emoties van de duiveltjes laai den hoog op toen ze als echte voetbalhelden op het prachti ge grasveld van het Heizelsta dion konden ronddartelen. Ook de tribunes, kleedka mers en aanpalende vertrek ken werden vol entoesiasme overrompeld. Jeugdvoetbal. De Appelse duiveltjes zijn deze keer op verdedigen aangewezen. De tegenstanders mogen een hoekschop nemen (xl) Om iets vóór 11 uur dien- schil. De tweede helft kabbel den onze duiveltjes hun eerste de rustig over en weer, en de wedstrijd te spelen tegen het kleine Spartanen slaagden er- Luxemburgse U.S. Vecmont. 'n de netten van de tegenstre- Het syntetisch grasveld onder ver n08 driemaal bol te zet- de 9 welbekende bollen van ten- Aan de overzijde werden het Atomium was de plaats de niet-opgevende spelertjes van het gebeuren. De rust- van Vecmont ook beloond stand van 3-0 in het voordeel me* een doelpunt zodat de van Sparta Appels toonde scheidsrechter bij een 6-1 reeds een zeker klassever- stand de wedstrijd ten einde Jeugdvoetbal. Dat ook vaders, of ze nu klubleider zijn of niet, aan de kookpot hun mannetje kunnen staan, bewijst deze opname. Eigenaardig toch, als mannen een vuurtje zien branden zijn ze in de buurt. Al eens opgemerkt hoe weinig dames aan de barbecue staan? Jeugdvoetbal. Met het atomium op de achtergrond... Het moet een hele belevenis geweest zijn voor de Appelse kleine mannen om op de Heizei te spelen, op kunstgras dan nog wel (xl) Jeugdvoetbal. De duiveltjes van Sparta Appels kregen heelwat supporters mee, maar nu moeten ze zelfs het spandoek vasthouden (xl) floot. Toen de kleine voetbalhel den (althans in de ogen van de 100 joelende. Sparta-suppor- ters) van de inspanningen be komen waren, stapten ze in een speciaal ingelegde stads bus die hen naar een of ander Heizelpaleis bracht. Daar werden ze vergast op een smakelijke lunch, die ver zorgd werd door onze natio nale luchtvaartmaatschappij. Ook de meegereisde suppor ters trokken de stad in om de inwendige mens te verster ken, nieuwe krachten op te doen en de schor geschreeuw de kelen een beetje rust en verfrissing te schenken. Ge ïnteresseerde bestuursleden en supporters vereerden het eer ste veetbalsalon met een be zoekje terwijl de jongere Spartaantjes hun hartje kon den ophalen in een grote "speeltent". Om 15 uur was het dan tijd voor "le moment suprème": de Spartaanse duiveltjes be twistten dan hun groepsfinale tegen de winnaar van de an dere wedstrijd, Tielt SP. Deze wedstrijd zal in de harten van de Sparta-supporters gegrift staan als en duel waarin de zenuwen, harten, kelen en aanverwante organen gedu rende een halfuur aan een zware test onderworpen wer den. Na vijf minuten barstte de wedstrijd echt open: met een prachtig afstandsschot ga ven de Appelse duiveltjes hun supporters reden tot juichen. Nadien kende de wedstrijd een zeer over-en-weer gaand verloop. Supporters, be stuursleden en ook neutrale toeschouwers (die op het vele lawaai dat naast de lijnen ge produceerd werd, afkwamen) waren de wanhoop nabij toen het tweede en wellicht verlos sende doelpunt uitbleef: een bal spatte uiteen op de paal en een uitstekende Tieltse doel man behoedde zijn ploeg- maatjes voor grotere verlies cijfers. Twee minuten voor de rust kregen de Sparta-duivelt- jes dan het deksel op de neus: een klein foutje werd, met de nodige dosis geluk, door de Tieltse spelertjes koelbloedig afgestraft. Na de pauze stelden de "witte duivels" van Sparta Appels echter onmiddellijk weer orde op zaken en de Tieltse verdediging diende al le hens aan dek te roepen. Maar dame fortuna bleef de zijde van de Brabantse spe lertjes kiezen: een geplaatste vrije trapman de Appelse ka pitein vond opnieuw het doel- hout op zijn weg en het Tielt se doelman-duiveltje schudde nog een paar spectaculaire reddingen uit de mouwen. Aan de Spartaanse kant liet de doelman zich evenmin on betuigd en liet zich opmerken Jeugdvoetbal. De knapen van KAV Dendermonde voetbalden tegen een ploeg uit Oost-Voome (NL), tegen Rotterdam. door een paar zeer geslaagde De Nederlandse bezoekers werden eerst ontvangen op het stadhuis (foto p. hermans) tussenkomsten. Vijf minuten voor het einde was het dan toch zover: honderd dolge worden Spartaanse suppor ters wierpen luidkeels twee honderd armen in de lucht toen de Tieltse netten voor de tweede keer trilden. Maar nog bleven de Appelse dui veltjes hun supporters ver wennen met snedig en karak tervol voetbal. Twee minuten later plaatste het jongste dui veltje van Sparta Appels de bal koelbloedig tegen de net ten en toen barstte de hel los: met z'n allen overstroomden de supporters het veld en de scheidsrechter diende een on voorziene pauze in te lassen. Na een kort oponthoud werd de wedstrijd vlug uitgespeeld. Toen het laatste fluitsignaal weerklonk vielen duiveltjes, trainers, afgevaardigden, be stuursleden en supporters el kaar juichend, springend, dansend, huppelend, lachend en wenend in de armen. De duiveltjes werden nogmaals luidruchtig gefeliciteerd waar na iedereen zich opmaakte voor het slotdéfilé in het Hei zelstadion. Nadat 940 geluk kige en vermoeide duiveltjes en preminiemen tijdens de ereronde de spontane en oor verdovende toejuichingen in ontvangst hadden genomen, werd de terugreis aangevat. De autocars brachten alle Spartanen weer in de thuisha ven en aan deze onvergetelij ke dag werd nog een feestelijk eindje gebreid in het plaatse lijke klublokaal. Dank dus aan onze duivel tjes Steve, Jo, Thomas, Bar ry, Timothy, Kristof, Hans, Ken, Franky en Idris, aan de leden van het jeugdbestuur, aan de supporters, aan jeugd trainer Armand De Rover en Theo Mannaert, aan afge vaardigde Michel Steurbaut, en aan alle mensen die deze onvergetelijke gebeurtenis mogelijk gemaakt hebben. Koen Mertens Jeugdvoetbal. De preminiemen van KAVD besloten het seizoen met een barbecue, waarop ook de ouders uitgenodigd waren. Van de gelegenheid werd gebruik gemaakt om de verdienstelijke spelers van het seizoen bekend te maken en een "penalty-bokaal" te betwisten

De Voorpost | 1989 | | pagina 21