Stekense ploegen "sant in eigen land" Samenstelling der provinciale reeksen Zomersportkampen tennis en gymnastiek in Topspin Zele Individuele uitslagen Zomerstage voor jonge voetballers Derde "Circuit Jonge Voetballer" georganiseerd door KFC Stekene Sportief 22 - 9.6.1989 - De Voorpost Finale preminiemen 1. Van Braeckel Tuur, Stekene Sportief 1'05"40 2. De Roos Wim, W Straatje Stekene 1'06"80 3. Merckx Steven, W Straatje Stekene 1'09'T0 4. Ferket Koen, W Straatje Stekene 1T0"20 5. Ferket Tim, W Straatje Stekene 1'12"40 6. Rysbrack J.Marie, W Straatje Stekene 1T5"00 7. Van Walle Joeri, Stekene Sportief 1'20"20 8. De Bruyne Kenny, Stekene Sportief r23"10 Finale miniemen 1. DeCauwerBert,Herl. St.-Pauwels 1'45'TO 2. Vermeulen Bert, Herl. St.-Pauwels 1'47"40 3. Smet Johan, Herl. St.-Pauwels 1*56"40 4. Slowack Kristof, Herl. St.-Pauwels 1'58"60 5. Geerinck Gunnar, W Straatje Stekene Schift. Finale knapen 1. De Zutter Yves, Stekene Sportief 1'30"90 2. Van Hoeylandt Eric, K.V.V. Kemzeke 1'35"70 3. Hofkens Michel, K.V.V. Kemzeke 1'39"90 4. Van Belleghem Chris, Stekene Sportief 1'40"90 5. De Roos Davy, K.V.V. Kemzeke 1'42"90 Finale scholieren 1. Van Den Berghe Wim, K.V.V. Kemzeke 1'40"50 2. Slezack Michel, K.V.V. Kemzeke 1'40"90 3. Merckx Jo, Stekene Sportief 1'42"20 4. Heyman Kurt, Stekene Sportief 1'42"60 5. Staessens Mario, Stekene Sportief 1'53'TO Finale juniors 1. Thuysbaert Peter, Stekene Sportief 1'23"90 2. Meerschaert Kris, K.V.V. Kemzeke 1'26"80 3. De Bodt Jurgen, K.V.V. Kemzeke 1'30"20 4. Emmaneel Bert, K.V.V. Kemzeke 1'30"90 5. Maes Bert, K.V.V. Kemzeke 1'36"80 Finale Veteranen 1. Audenaerdt Ronny 1'38"80 2. Marin Antoine 1'56"10 3. Emmaneel Etienne 2'01"40 4. Van der Weken Baziel 2T6"10 5. De Vreeze Patrick 2'20'TO 6. Thierens Gilbert 2'24"80 7. Verbruggen Eddy 2'27"80 8. Hofkens Luc 2'31"00 9. De Rudder Raoul 2'46"30 Nog tot 15 juni kan er worden ingeschreven voor de zomervoetbalstage in het projekt van de Antwerpse Voet- balschool, regio Waasland. Het betreft hier een eerste en uitzonderlijke voetbalsessie voor jongens van 8 tot 16 jaar. Het verblijf wordt bepaald in het gekende Sparrenduin aan de Copmanlaan in De Haan. In het natuurkader aan de kust wordt tijdens de periode van zondag 20 tot vrijdag 25 augustus geleefd als een échte profvoetballer onder de leiding van gediplomeerde oefenmeesters van de KB VB. Dagelijks wordt er ook professioneel getraind met tijd eveneens voor rekreatieve ontspanning. Een aantal prominenten uit de voetbalwereld worden tijdens de avonduren dan het gezelschap in een vriendelij ke en gezellige sfeer. Deze zeer aanbevolen zomer voetbalstage wordt eigenlijk al een must voor de jonge voetbalvirtuozen en inschrijven kan nog tot 15 juni bij de Antwerpse Voetbalschool, regio Waasland, Jan Van Rijs- wijklaan 82 in 2018 Antwerpen (tel. 03/237.60.93 met als bankrekening 001-1478243-39). Het totaal bedrag der onkosten is 6.500 fr., waarvan nu al een voorschot van 3.000 fr. kan worden gestort. De overige 3.500 fr. worden dan voor 1 augustus betaald met de vermelding "Zomer voetbalstage der Antwerpse voetbalschool, regio Waas land" en in dit verband kunnen ook nog steeds inlichtingen worden verkregen op de nummers 03/776.25.00 en 03/ 772.43.98. Roger Van Laere De acht finalisten by de preminiemen samen met enkele organisatoren (d.Brol) 1* Provinciale Oudenaarde, KAV Dender- monde, KV Ertvelde, Temse, Olsene, Olsa Brakel, KSV Geraardsbergen, SK Lebbe- ke, E. Meldert, Zultse, FC Denderleeuw, Melsele, Waar schoot, Kallo, Eine, Robur. 2* Provinciale A Destelbergen, Meulestede, Lovendegem, T. Melle, FC Oostakker, Kemzeke, Kruibe- ke, Sint-Kruis-Winkel, SLV Zelzate, Wippelgem, Sint- Amandsberg, Latem, Nevele, De Pinte, Bellem, Klinge. 2' Provinciale B Etikhove, Baasrode, Bevere, Dikkelvenne, SK Ronse, Semmerzake, Borsbeke, Ga vere, Haaltert, FC Brakel, RC Wetteren, Nederename, TK Meldert, SK Aalst, Zotte- gem, Sint-Lievens-Houtem. 3* Provinciale B Edeboys, Sint-Denijs, Dyn. Beervelde, Laame, Masse- men, Heusden, Zaffelare, Scheliebelle, Lochristi, Sers- kamp, Melsen, VC Zwijnaar de, FC Merelbeke, SK Beer velde, Oosterzele, Windeke 3' Provinciale D W. Moorse), Mere, Bambrug- ge, Erpe, Hofstade, Erembo- degem, Doggen, Aalgem, Meerbeke, Heldergem, St. Denderleeuw, Kerksken, Edixvelde, Gijzegem, E. Hou- tem, Herzele. 3* Provinciale E Sombeke, Bazel, Stekene Sp., Lokerse, H. Vrasene, KI. L. Vrasene, Grembergen, Sint- Gillis-W., Buggenhout, Sint- Gillis-W., Wieze, Gerda, Heikant. 4' Provinciale D Oordegem, Ede, Vlierzele, Letterhoutem, Hillegem, Burst, Lebeke, Woubrechte- gem, Iddergem, Nieuwker- ken, FC Aalst, Bavegem, Erondegem, Welle, Terjoden, Westrem. 4' Provinciale G Baardegem. Val. Overmere, Berlare, Oudegem, Wichelen, Herdersem, Schoonaarde, Opdorp, Lutterzele, Boon- wijk, Appels, Smetlede, Op stal, Kalken, H.O. Kalken, S. Moorsel. 4* Provinciale H Daknam, Waasmunster, VK Hamme, Straatje Stekene, Si- naai, SK Lokeren, White Boys, Rupelmonde, Tielrode, Eksaarde, Hoogeinde, FC Moerbeke, Sint-Pauwels, Meerdonk, Kieldrecht, Verre- broek. Sportkampen vormen reeds jaren een aantrekkingspunt voor vele sportieve jongens en meisjes. In het verleden was onze Zeelse jeugd verplicht hiervoor beroep te doen op instanties en sportakkomodaties van buiten de gemeen te. Tijdens het komende zomerverlof wordt hen nu de mogelijkheid geboden om in de eigen gemeente aan hun trekken te komen in de sportdisciplines tennis en olym pische gymnastiek. Het tenniscentrum Topspin start met dit initiatief in het kader van een promotieaktie ten bate van de populaire tennissport en olympische gymnastiek. Wie voor tennis opteert kan kiezen uit vier periodes. Van 3 tot 7 juli en van 7 tot 11 augustus staan de sportkampen open voor jongens en meisjes van 7 tot 10 jaar. De jeugd van 11 tot 14 jaar kan inschrijven voor de periodes 24 tot 28 juli en 21 tot 28 augustus. Het sportkamp tennis beloopt een volledige dag telkens van 10 tot 12 en van 13.30 u. tot 16 u. De deelnemers kunnen tijdens de middag het meegebrachte luchpakket gebruiken. Een tennissport- kamp kost 1.000 fr. Het aanbod van Topspin is uniek vermits de deelnemers onderricht krijgen in een optimale akkomodatie in aanwezigheid van gerenommeerde en geschoolde lesgevers. De deelnemers ontvangen dagelijks een gratis consumptie, krijgen een t-shirt mee en kunnen genieten van een speciaal zomerabonnement in het tenni scentrum. Dit abonnement laat hen toe tijdens de maan den juli en augustus na reservatie één uur per dag te tennissen van maandag tot vrijdag telkens van 9 tot 17 uur. De sportkampen olympische gymnastiek staan open voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar. Zij kunnen kiezen uit de periodes 31 juli tot 4 augustus. 7 tot 11 en 14 tot 18 augustus. De sportkampen beperken zich tot een voormid dag telkens van 9.30 u. tot 12 uur. Bij de eerste les worden de groepen ingedeeld. Een sportkamp gymnastiek kost 650 fr. De deelnemers krijgen hetzelfde aanbod als de tennissers met uitzondering van het speciaal zomerabon nement. Er is aangepaste sportkledij gewenst. Een bro chure en meer informatie is te bekomen in het tenniscen trum Topspin tel. 052/44.73.73 en op de gemeentelijke sportdienst, Gemeentehuis, tel. 052/44.50.21. Inschrijven kan in Topspin. De deelname is definitief na het betalen van het inschrijfgeld. (AJZ) De finale bij de veteranen werd eerder een "toevallige" strijd tussen 9 geïnteresseerde sportievelingen (d.Brol) Bij de knapen werd het een duel tussen 2 deelnemers van KFC Stekene Sportief en 3 deelnemers van K.V.V. Kemzeke (d.Brol) In de kategorie scholieren kwamen 2 Klauwaerts en 3 Sportievelingen aan de beurt (d.Brol) De finalisten in de traditioneel sterkste kategorie, namelijk de juniores. De enige vertegenwoordiger van KFC Stekene haalde het voor 4 Kemzekenaars (d.Brol) De derde uitgave van het "Circuit Jonge Voetballer" in gericht en georganiseerd door en op het B-terrein van KFC Stekene Sportief heeft niet gegeven wat er oorspronke lijk van verwacht werd. Van de zestien uitgenodigde ploe gen kwamen uiteindelijk slechts drie "vreemde" ploe gen deelnemen, nl. Sint-Gil lis, Klauwaerts Kemzeke, Herleving Sint-Pauwels en W Straatje uit eigen ge meente. Dit gebrek aan be langstelling is zeker niet het gevolg van laksheid van de inrichters, want die hebben er alles aan gedaan om deze be hendigheids- en snelheids wedstrijd voor jonge voetbal lers te propageren en/of be kend te maken én andere clubs warm te maken voor deelname. Waaraan dit gebrek aan be langstelling voor dergelijke proeven dan wel ligt? Wie zal het ons verklaren... Natuur lijk is het voor enkele klubs onmogelijk om deel te nemen door omstandigheden zoals eindronden, schiftingswed strijden, enz. Maar niet èlle clubs zijn in die situatie. Ze ker niet. Moeten we veronderstellen dat sommige clubs elkaar het licht in de ogen niet gunnen? Is het écht zo dat de "jonge talentvolle" voetballers nu reeds te zwaar belast zijn? Of... zijn het vooral de jeugd trainers die "een beetje bang zijn" van de konfrontatie? De échte reden zal wel er gens een "samenloop van om standigheden en/of redenen" zijn Het kan verkeren... Maar ook met vijf "plaatse lijke ploegen" ging deze jon- gerenwedstrijd door. Begin mei werden de schiftingen af gewerkt en vorige week zater dag gingen dan de finales door. Aan deze finales moch ten in principe de vijf beste resultaten per kategorie deel' nemen en over 't algemeen was dit ook zo. In de jongste finale streden evenwel acht preminiemetjes voor de eer ste plaats. Dit eenvoudigweg omdat tijdens de schiftingen liefst vier jongetjes met de 5de tijd gelijk eindigden. KFC Stekene Sportief tota liseerde hier met 25'41"50 de beste tijd, doch als thuisploeg kwam Sportief niet in aan merking voor deze kategorie. Als thuisspelers konden de KFC Sportievelinen inder daad het meest en in de beste omstandigheden oefenen én "op eigen terrein" spelen. De uitslag van het ploegen- klassement: 1. W Straatje Stekene: 26'08"70 2. Herleving Sint-Pauwels: 29'03"00 3. K.V.V. Kemzeke 29'07"60 4. Sp. Sint-Gillis: 30'20"80 Een andere uitzondering was de finale van de vetera nen, doch dit is een ander verhaal. Voor deze "heren- ouderlingen" was géén wed strijd voorzien én werd dus ook geen schifting ingericht. Tijdens de finales kregen er enkelen zo erg de kriebels dat de aanwezige geïnteresseerden werden opgeroepen om recht streeks deel te nemen aan de finale... Sommige resultaten bij deze veteranen zijn dan, gezien het gebrek aan voorbe reiding, prachtig. De "échte" resultaten - van de jonge voetballers dus - la gen vér beneden de prestaties tijdens de schiftingen. De weersomstandigheden zullen daar ongetwijfeld voor iets tussenzitten, al denken we dat ook de zenuwen wel een rol zullen hebben gespeeld. Feit is dat het prachtresul- taat van Klauwaertsspeler Bert Emmaneel, namelijk 1 minuut 13 sekonden en 80 honderdsten in de verste verte niet werd benaderd. Het bes te resultaat lag volle 10 sekon den hoger! Opvallend ook dat Bert liefst 17 sekonden min der snel was dan tijdens de schiftingen en met dit resul taat "slechts" vierde werd in de einduitslag bij de juniores. In deze kategorie won FC Stekenaar Peter Thuysbaert in 1 min. 23 sec. en 90 honderdsten en dat was bijna 9 sekonden beter dan zijn prestatie tijdens de schiftin gen, waar hij op de... vierde plaats was geëindigd. De uitslagen Opvallend is wel dat enkel bij de miniemen de winnaar van de schiftingen ook de win naar van de finale werd, na melijk Bert De Cauwer van Herleving Sint-Pauwels. Buiten de individuele uit slagen werd ook een "Alge meen Ploegenklassement" opgemaakt. Hiervoor kwa men de 3 beste tijden uit elke jeugdreeks tijdens de schiftin gen in aanmerking. De win naar kreeg een prachtige tro fee, geschonken door "Ivens Sport" uit de Stekense Kerk straat. Na afloop van de finale poseerden de inrichters en werkers. Zij zorgden er voor dat deze derde uitgave van het "Circuit Jonge Voetballer" een vlot verloop kende én voor de deelnemers een sukses werd... (d.Brol) De eerste vier in de kategorie miniemen waren er allemaal van Herleving Sint-Pauwels (d.Brol)

De Voorpost | 1989 | | pagina 22