De Fondblikvanger uit het Waasland! Noyon in Waas en Dender Quiévrain in Waas en Dender Marc De Cock uit St-Niklaas Hamse judotrainer kreeg vierde Dan 24 - 9.6.1989 - De Voorpost Een nieuw geluid in het dui- venspel is Mare De Cock uit de Brandstraat te St.-Niklaas. In een zeer korte tijdspanne is hij opgeklommen tot één der vaandeldragers in zijn streek. De afstandsvluchten intri geerden hem en sedert 1988 klom hij daar zich hoog op de kampioenenladder. Hij mikte zelfs hoger dan de 300 m vluchten. De zware halve fond interesseerde hem en een le prijs op een Blois vlucht stelde hem in het gelijk. De «goeden ouden», een zoon uit de paradedui en te- vers de stamkweker de «167» van Nederlandse herkomst Marien - Pieterse, presteerde het in 1988 om dertien vluch ten zonder missen, af te wer ken: van Dourdan tot Tulle. Een betekenisvol palm ar as, dat de verpersoonlijking is van de ambitie die Mare uit straalt. Hij wil namelijk op alle afstanden uitblinken en hij is op goede weg. Het vorige seizoen was de aanloop naar een knappe dui- vencarrière. Dit blijkt uit de eerste twee maanden van het duivensport jaar 1989. Mo menteel pronkt Mare De Cock als leider in de zege stand van de afstandsvluchten met acht eerste prijzen. Het bewijs dat hij op het goede spoor zit. De beste ingesteld heid om plaats te nemen in de galerij der grote kampioenen, zijn de twee provinciale over winningen die hij in evenveel weken boekte. Het begon met de nationale vlucht uit Bourges. De eerste confrontatie waar het kruim van de nationale duivensport naar uitkijkt. Mare had hier voor jaarlingen uitgekozen om te kampen met de elite. Het werd een schot in de roos. Mare stond in de belangstel ling in de Fondclub te St. Gillis Waas. Hij won met een straat voorsprong. De jaarling deed zelfs beter en werd de nummer één in Oost-Vlaan deren van alle ingekorfde dui ven. Hij kreeg daarbij assis tentie van heel wat liefheb bers uit het inkorvingslokaal St. Gillis-Waas, dat sterk presteerde op Bourges, met Mare De Cock als ontegen sprekelijk kapitein. De winnaar '520/88' is een zomerjong dat aan de Brand straat de laatste ring van het jaar 1988 aan de poot werd gestoken. De opleiding als pieper bleef beperkt tot één Quiévrain- en één Noyon- vlucht. Dit jaar werd het op twee halvefondvluchten inge zet alvorens de Bourges stunt uit te halen. Het is een produkt uit een echte kampioenen bloedstro- ming. De Duiver komt van Etienne De Vos Deerlijk, de Rode Schele, die zelf twee maal provinciaal laureaat was, en de moeder is een dochter uit de beroemde «167» van Marien Pieters ge- koppelo aan een Dokus dui- vin van Karei Schellens. De week daarop een zwaarde re test. De nationale vlucht uit Brive. Ook hier was Mare een ambitieus deelnemer. En opnieuw werd de goede_kon- ditie met een opmerkelijk succes verzilverd. De 167/86, de magische cijfers zitten bij deze crack in het ringnum- mer, was de nummer één in de Fondclub St.-Gillis Waas. Deze vereniging dubbelt ook met de Antwerpse fondclub en nu was het in die provincie dat Mare als de nummer 1 op de hitlijsten stond. De afstam ming liegt niet over de kwali teit van de duif. De vader is een Antheunis - Van Goe- them St. Gillis-Waas en de moeder is een kleindochter (346/85) van de beroemde '167' Marien - Pieterse. Goed bloed liegt niet, is ook hier weer van toepassing. Een stervlieger die voorheen reeds goede prestaties behaal de. Als jaar ling de 47565 d. uit Etampes; de 47545 d. Etampes; de 237355 d. Dour dan; de 317344 d. Etampes en de 127836 d. Orleans. Als twee jaarse uit Noyon de 117 115 d., de 97>62 d., uit Dour dan en de 397137 d. uit Limo ges. Alvorens de nummer uit Brive te woroen vloog de '167/86' de 7' van 400 duiven uit Dourdan en de 193 op 2107 d. uit Vierzon. Met lijsttrekkers als de 'Bour ges' en de 'Brive' is de dertig- koppige vliegploeg goed ge stoffeerd. Naast de Marien - Pieterse en de Karei Schellens duiven en het Antheunis - Van Goe- them ras en de Etienne De Vos duiven heeft Mare in zijn kweekren nog genoeg mate riaal zitten, waarin hij reeds goede duiven kweekte. De af stammingen van Jan Boeckx - Oud Turnhout, Sylvain D'Hondt - Vurste, Lou Wou ters 's Gravenwezel hebben hun verdienste in de felle op gang van Mare De Cock. Aan de kweekstam niet wijzi gen, is ter plaatse blijven trap pelen, oordeelt Mare. Om die reden wordt reeds toekomst gericht gewerkt. De lijn van de Olympic Bol van Raoul en Xavier Verstraete - Oostak- Duivensport. Mare De Cock, samen met schoonvader Willy Van Haver, die de kolonie De Cock begeleiden (gvw) ker en de zuivere Janssens afstamming via Boy Peters Veno (NI) zijn opties die wor den ingeënt op de toekomst. Uiteindelijk heeft kampioen De Cock de intentie om naar de fond over te schakelen. Het is om die reden dat hij zijn vliegploeg steeds tegen de sterkste concurrentie laat uit komen: Fondclub St-Gillis- Waas, Fondclub Lokeren, de St-Niklase Verbroedering, het Dender-Durme-Schelde Verbond en het Centraal half Verbond zijn waardemeters die veel te betekenen hebben. Marc DeCock is een lefgozer die zijn ambitie niet onder stoelen of banken steekt. Zijn stoute voorspellingen heeft hij tot hiertoe steeds in daden omgezet. De goede coördinatie bij de verzorging, die hij samen met zijn schoonvader Willy Van Haver doet, wordt in resulta ten omgezet. Mare regelt zijn beroepsbe zigheid zo, dat hij vanuit de veranda van zijn riante villa, zijn weduwnaars tijdens hun anderhalve uur training 's morgens en 's avonds besten dig kan observeren. Hij han teert daarvoor zelfs een verre kijker. Zoals de situatie momenteel evolueert is de opgang van de kolonie Mare De Cock niet af te remmen. Provinciale overwinningen, nationale ereplaatsen, eerste prijzen in de sterkste verbon den een zeer hoog prijzenper- centage zijn conclusie uit een knap palmares dat op een zeer korte tijd kan worden voorgelegd. BENO Roger Meskens, Rene Van Puymbroeck, De Maesschakk-Dhondt Marcel Van Nieuwenhuyse, Maurice Callaert Te Buggenbout-Lebbeke blijft aangeduid. De jonge duiven- Roger Meskens de plak vlucht ging naar Basiel Pop- zwaaien. Dit keer deed hij het pe. Alfons Verlee begon aan met de le, 9e, 29e prijs. Vroe- de 2e prijs maar kreeg zijn ge duiven voor Jozef De jonge duiven goed naar huis Schouwer, P. Verschueren, met 32 prijzen van 40 duiven Gauchez-Van Damme, Alois en 7e, 8e, 9e, 12e, 13e als Weymans met de 5e en 25e de vroegste prijzen. Vroege dui- eerste bonserie. Kopduiven ven ook voor Leon Smekens, voor Alfons Buys, Obys-Ver- Vercauteren-Moerenhout, gauwen (7e, 11e, 26e), Emiel Freddy Troch, Gilbert De Van den Abbeele, Amandus Vijlder (4e en 10e). Heymans. in de St. Niklase Verbroede- Obus-Vergauwen zorgde voor ring kwam Rene Van Puym- een nieuwe zege bij de jaar- broeck bij de oude duiven lingen en ook nog een vroege goed aan zijn trekken met de duif aan de 8e prijs en aan de ie, 7e, 9e prijs als vroegste 33e prijs de eerste serie van duiven op de uitslag. Vroege drie aangeduid. Van Israel- duiven voor Freddy Brokken, Coppens met de 5e, 6e, 17e, Albert Pijl, Robert Van de eerste bonserie. Kopdui- Boxelaer, Mare Tinck, ven voor Frans Maes, Gaston Eduard Van de Vijver, Albert Van Biesen, Roger Meskens, Van Mieghem, Desire Gauchez-Van Damme, Rene Bogaert. De Batselier. Met de le en 9e pe jaarlingen van Freddy kwam Frederik Verdonck bij Brookeo presteerden sterk de jonge duiven goed aan zijn met de le, 11e, 15e, 42e of 4 trekken. R. en zn. De Man, 0p 4. De Rijcke-Van Damme Albert Hermans (3e en 4e), met de 2e en 4e presteerden Emiel Stallaert (5e en 6e), sterk. Vroege prijzen voor Pierre Van der Schrieck, Jo- Mare Tinck, Smet-Huyghen han Lievens, Omer De Eduard Van de Vijver, Rene Geyter. Van Puymbroeck, Albert Van In het vierverbond Appels- Mieghem, W. en zoon Klus- Dendermonde - Zele speelde kens, Luc Cordeei. Freddy de tandem De Maesschalck- Brokken won bij de duivin- Dhondt met de oude duiven nen en verder Derijcke-Van zeer sterk met de le en 3e en Damme (2e en 3e). Eduard de eerste series. Leon Sey- Van de Vijver, Rene Van mortier was goed voor de 2e Puymbroeck, Albert Van en 4e prijs. Vader Petrus Sey- Mieghem, W. en zoon Klus- mortier met zes duiven in de kens. De jonge duivenvlucht manden klokte de 7e, lie, was voor Van Bogaert-De 12e, 15e, 19e. Kopduiven Bakker voor Guido Cleyman, voor Emiel Boffé, David Ar- Jozef Van Raemdonck, Leon bijn, Dierickx-Visschers, Gil- Fierens, Samson en zonen, bert Van den Hof en Gilbert Francois Bauwens (5e en 8e), De Vijlder. Basiel Goossens Van de Vijver-Van Haver, klokte de hoofdprijs bij de Hector Van Driessche, Wil- jaarlingen voor De Maes- liam Van Poucke. schalck-Dhondt, Basiel Pop- Te Lokeren-Zeveneken stond pe, David Arbijn, Leonard Marcel Van Nieuwenhuyze Manman, Richard Lldens, op het hoogste schavotje bij Dierickx-Vissers, Petrus Sey- de oude duiven met naast zich mortier (8e, 12e en eerste se- philips en zoon, Robert Ro- rie), Gilbert De Vijlder, Fre- giers, Aimé en Paul Van de derik Christiaens. Luc De Putte, Roger De Pauw, Maesschalck won aan de 33e Gebrs. Van Hille (6e en 8e), prijs de eerste serie van drie Imer Baete. Charles Colle- Rene Van Puymbroeck, waert, Leonard Dewaele (10e en 11e). Georges Smet liet bij de jaar lingen de concurrentie achter zich en dat waren in eerste instantie gebroeders Van Hil le, Aimé en Paul Van de Put te, Math. De Maesschalck, Jozef Van de Voorde, Victor Audenaert, Leonard De Waele, Van Kerkhove en zoon, Charles Collewaert. Rene Willemans nam de eer ste Noyonvlucht voor jonge duiven voor zijn rekening. Vroege juniores voor Patrick Goossens, Marcel Baete, Marcel Van Bastelaere, Ja- cob-Verniers, Hubert An theunis (6e en 7e), Pascal Ro giers, Remi Van de Putte. In het Verbond Baasrode - Moerzeke - St. Gillils-Lebbeke werd de oude duivenvlucht gewonnen door Alfons Van Opstael voor J. en A. Spit- tael. De uitblinker was Pieter Van Cleempoel met de 3e, 9e en 12e van drie duiven en de eerste serie van twee en drie aangeduid. Kopduiven voor Andre Schelkens, Louis Beernaert (5e en 6e), Petrus Van Walle, Xaverius Jacobs, Joseph De Cuyper. De jaar lingenconcours ging naar Frans Van Hoeck voor Karei Pissens, Andre Schelkens, Frans De Bondt, Henri De Keersmaecker, Frans Van Geet, Sylvain Verstraete, Louis Sarens, Emiel Van den Abbeele. Met de 9e en 11e prijs de eerste serie voor Jean De Clercq. Bij de jonge dui ven klokte Maurice Callaert de snelste duif voor Jopzef Van den Berghe, Jozef Van Aken, Frans Pauwels, Pierre De Man, Etienne De Backer (5e en 6e) en eerste bonserie, Maurice Thierens, Karei De Bleser, Armand Mestdagh. Etienne De Backer won ook de tweede bonserie. Beno Jaak Huygens, Firmin Van de Plas, Henri Verdoodt (6e en 7e) Petrus Van Huyghen, Alfons Cool, Franky Pelentan, Robby Van Uytfangfae, Jozef Leemans, Albert Maes, Andre Van Nieuwenhove, Adolf Aeyels, Emiel Haentjens, Maurits De Maesschalck. In Groot Dendermonde speel- 21e, als vroegste aangiften. de 8e prijs voor Jozef Van de Alfons Cool zich in de Vroeger piepers voor Benoit Belle. Kopduiven voor Pierre kijker bij de jonge duiven. Desager, Frank Van Haute, Van Nieuwenhuyze, Louis Hij had niet alleen de snelste Jean Van der Kelen, Andre Beeckmans, Ronny Jacops, duif van 905 kandidaten maar Van Haute, Hubert Ost, Jozef Uyttersprot (5e en 7e), klokte aan de 22e prijs reeds Louis Van Vossel, Remy Ver- Jozef Tilburgh, Firmin Van een koppel volgduiven goed helst, Leon De Clippeleir. de Pals en Rudolf Cool, die voor de eerste serie. Louis Met een dubbele jaarling aan de 26e prijs de serie van Van Keer van Vlassenbroek, triomfeerde Tierens-Ost zo- drie won. Bij de jaarlingen die met de tweede prijs begon wel in eigen kategorie als bij speelde Jozef Uyttersprot zich won ook de tweede serie van de oude duiven. William Van *o.de kijker met de le en 2e twee duiven Vroege duiven Driessche won de 2e en 9e, prijs en de eerste serie. Kop- voor Dirk Huyck, Alfons Andre Van Haute, Maurits duiven voor Joos-Verdoodt, Buenns, Clement Blindeman Peelman, Henri Delcart wa- (5e en 11e), Johan Peersman, ren vroeg. Alex De Decker, Aug. en De uitblinker was zonder zoon Peersman, Henri Rin- twijfel Frans Van Riet met de Jean Van Heyghem, Jan goet (9e en 12e), Jan De De- 6e, 8e, 10e, 11e en de meest Heirbaut. cker, Alberic Pieters (13e en begeerde series achter zijn Te Mebele pikte Albert Maes 16e), Elisa De Beule en Jan naam. De jaarlingen vroege in de roos voor Oscar De Verhaegen. duiven waren voor Andre Ben, Armand Van Hoorick, Aan de 18e prijs klokken Van Van Haute, Bernard Vercau- Troch-Kiekens (4e en 5e), Keer-Erpels reeds van hun 8 teren (3e,n 9e, 11e, 12e en Louis Van Raemdonck, And duiven en zijn goed voor de heel wat series). Met de 3e en re Van Goethem (7e, 8e, eerste serie van vier aange- 4e prijs won Maurits Peelman 12e), Leon Cools, duid. Gustaaf Sterck wint aan de eerste serie. Louis Van Bij de oude duiven trok Willy de 240e prijs nog heel wat Vossel (6e en 8e) en Frans Heyrman de hoofdrol naar series en hetzelfde geldt voor Van Riet kregen hun deel. zich toe met de le, 2e, 7e prijs E. en J. Dierickx aan de 250e Te Hamme St. Anna stak jon- als vroegste duiven van vijf. prijs. ge duiven specialist Robby Koppnjzen voor Rene Van Bij de oude duiven gaat de Van Uytfanghe reeds de Heus den Broeck, Kurt Van Osse- overwinning naar Christian aan het venster met de le, 2e, laer (4e en 8e), Lucien Van Uytvank voor Patrick De 6e, 13e als vroegste prijzen. Proost, Trogh-Weekers, Ed- Backer. Jozef Debbaut begint Vroege duiven voor Roger mond Van Nieuwenhove en aan de derde prijs en heeft De Poorter (3e en 9e), Antoi- L. en zn. Dhooghe. aan de 72e prijs met o.a. de ne Van Hoey (4e en 10e), AnA" 3e, 12e, 13e, 14e reeds zijn Robert Heirwegh. zes duiven op de uitslag. Met Bij de oude duiven kwamen voor Remy Eeckelaert, Gu- de 6e en 10e prijs wint Eden- de Temmermans goed aan staaf Martens, Luc Van Ber ne De Backer de eerste bon- hun trekken. Gilbert de le en gen (4e en 6e), Troch-Kie- serie. Een knappe uitslag met lie, Hubert de 2e, 4e, 8e. kens, Willy Heyrman, Andre twee duiven in de manden. Lucien Peelman met de 3e en Van Goethem, Armand Ver- Vroege duiven voor Karei 9e was goed voor de serie, gauwen en Rene Van den Ost, Jozef Claessens, Frans Vroege duiven voor Jozef Broeck. en zoon Van Haut, Louis Van Quintelier, Alfred Verschel de Wiele, Wilfried Costers, den, Robby Van Uytfanghe. De jaarlingenvlucht werd een Bij de jaarlingen de le en 8e nieuwe parel aan de Debbaut voor Gilbert Temmerman, kroon, die ook nog de 6e prijs Een goede prestatie voor wenhove, die ook nog de 9e won. Andre De Waele werd Robby Van Uytfanghe met de prijs won. Vroege duiven tweede. Een sterk resultaat 2e, 3e, 5e, 7e. Goede resulta- voor Wilfried Costers met de ten voor Henri De Backer, 3e, 4e, 12e en de eerste bon- Hubert Temmerman, Eduard serie. De eerste van drie aan Peelman en Willy De Maes- de 49e prijs voor Cyriel Abbe- schalck. loos, die aan de 85e prijs ook je Lebbeke Verbroedering De Rudder, Marcel Noens, de eerste van vier won. Kop- speelde Jozef Leemans zich in duiven van Eduard Van dc ]cijker me, de le, 3e, 12e Meervenne, Jef Van Haesen- en de eerste bonserie. M. en donck, Julien Cool, Alex De Van Heughel (2e en 6e), Decker en Louis Van de jozef Hofman, August Van naar Albert Van Mieghem Wielle. der Straeten, Firmin Van de J!' J~ 1 Te Moerzeke heeft Franky Pe- Plas (7e en 8e), Jean Pierre leman de smaak van winnen Keymolen (aan de 40e prijs en uitblinken te pakken. Hij reeds 8 van de 15 duiven) en deed dit bij de jonge duiven Arthur De Lauw stonden mee met de le, 2e, 4e, 15e, 18e, vooraan. Bij de oude duiven get Van Hove, Freddy Van Acker en Rene Fierens. Aan de 28e prijs wonnen L. en zn. De Dobbelaer met hun vierde geklokte duif heel wat series. Van den Bossche en zoon kre gen aan de 33e prijs ook hun deel. Bij de jaarlingen stond Rene Fierens op het hoogste schavotje voor Van den Bos sche en zoon (2e en 6e), Sam son en zonen, Benny Van Bo gaert, Roger De Roeck, Leon De Kraey, Vereecken en zo nen, Willy Van Bogaert, Ro ger De Roeck, Leon De Kraey, Vereecken en zonen, Willy Van Broeck, Roger Van Hove. Bij de duivinnen werd Rene Fierens ook de winnaar voor Van den Bos sche en zoon (2e en 5e), Sam son en zonen, Benny Van Bo gaert, Leon De Kraye, Ver eecken en zonen, Willy Van Broeck, Roger Van Hove, Vereecken en zonen. In Lebbeke Centrum kwam de snelste junior van de kolonie schap-Mannaert (6e en 8e), Francois Vermeiren, Maurice Callaert. Jozef De Vlieger was de lau reaat in de categorie oude duiven. Francois Vermeiren kreeg ze met de 2e, 6e, 9e, 10e, 12e, 13e, 17e, 20e, 26e of 9 op 12 goed naar huis. Het zelfde mag worden geschre ven van Paul Van Nieuwen hove met de 3e, 4e, en 8 duiven van de 10 op de uit slag. Vroege prijzen voor Francois Boeykens, Frans Van Langenhove, P. Van Nieuwenhuyze. Edward Moens was elkeen te vlug af bij de jaarlingen voor Paul Quintelier (2e en 14e en eer ste serie), Adolf Aeyels, Georges Verheyen, Paul Van Nieuwenhove, Frans Van den Abbeele, Goedgezelschap- Mannaert, Maurice Van Mal- deren, Willy Saeys, Georges Berghmans. Te Zele Eertyjk duurt Langst Andre Picavet was de num mer één bij de jaarduiven van Adolf Aeyels die ook nog ging de kopduif bij de piepers op de 4e en 18e plaats stond naar Emiel Haentjens voor van twee aangeduid. De tan- en Kamiel De Schoemaecker dem Robeyns-Rombout won stonden ook vooraan. Bij de de eerste van drie aangeduid, oude duiven ging de zege naar Gustaaf Ongena was de pri- Bob De Brabander voor Mau- mus bij de oude duiven voor rits De Maesschalck, Kamiel Francois De Brandt, Jos De Schoemaecker, Vercaute- D'Hollander (3e en 9e, 20e en ren-Moerenhout, Willy De 28e of 4 op 4). Gilbert Tem- Maesschalck, Baziel Poppe, merman, Gerard De Wandel, Kamiel Heirman, Andre Van Paul Seymortier, Marcel Puyenbroeck, Jules Chris- Wauters, Georges Bosteels en tiaens, Pierre De Vijlder. De Jaak De Malsche. Met de 14e eerste serie ook hier voor en 15e prijs ging de eerste Vercauteren - Moerenhout, serie naar Leon Seymortier. Bij de jaarlingen speelde Pier- Met de le en 3e prijs bij de re De Vijlder zich in de kijker jaarlingen maakte Alois Sey- met de le en 9e en de eerste mortier een goede beurt. Gil- serie. Vroege duiven voor Jo- bert De Witte klokte de 2e en zef Van de Wiele, Kamiel 9e prijs. Vroege duiven voor Heirman, Gaston en zoon Haentjens - Gijsens, Maurits Snoeck (4e en 10e), Leonard Van de Velde, Marcel Wau- Mariman, Andre Van Puyen- ters (6e en 15e en eerste se- broeck, Gustaaf Van Hespen rie), Godfried Steeman, Mar- (7e en ge) cel De Schoemaecker, Paul Te Lokeren-Zexenekeu was Seymortier. het Gaston De Waele die het Te Zele De Snelvliegers was Maurits De Maesschalck niet haalde voor Leonard Van den Bergen (2e en 8e), Roger De Pauw, Armand De Maes schalck, Aimé Consérière, Leon Plaetinck, Leon De Rooze, Georges Van de Wie le en Francois Van de Voor de. Roger De Pauw met de le en 6e deed het goed bij de jaarlingen. Vroege duiven voor Ghislain Moyaert, Etienne Van Kerckhove, Georges Van de Wiele, Etien ne Van Migerode, Aimé Con sérière, Piet Mariman, Willy Waegemans, Irene Arens. Met de le en le prijs speelde Math. De Maesschalck goed bij de duivinnen. Hetzelfde kunnen we getuigen van Irene Arens (2e n 8e), Hubert An theunis, Remi De Cock, Pe trus Engels (5e en 7e), Willy Waegemans en Gilbert Wa terschoot. Beno als vroegste aangiften. Desire Claes legde beslag op een ver- Gilbert De Block, Wilfried Neus, Gerard De Wandel, Inde St. Niklase Verbroede ring een zeer knappe over winning van 1132 jonge dui ven voor Andre Van Nieu- dienstelijke tweede plaats. Gilbert De Witte, Achiel De Frans Van den Abbeele lever- Caluwe, Aime Fiers, Eddy de met de 3e, 7e, 9e, 13en 15e Van de Velde, Jos Vercaute- 21e prijs dat zijn piepers de reD) Petrus Steeman. Gilbert goede konditie te pakken De Witte won de eerste van hebben. Vroege duiven voor vijf onaangeduid. Arthur Bucque, Goedgezel- Gerard De Wandel de eerste alleen goed voor de eerste Te Zele - Huivelde won Aimé prijs maar hij won daarenbo- Fiers de vlucht bij de jonge ven een hele rits vroege prij- duiven, met daarenboven op zen met de le, 4e, 8e, 14e, ook nog de 10* prijs. Vroege 17e, 19e als vroegste aandui- duiven voor Emiel Verheg- dingen. Met de 2e, 3e, 10e gen, Willy Van Moorter, won de tandem Vercauteren - Schiettecat - Collewaert (4* en Moerenhout de eerste serie. Gustaaf Van Holewin- Gaston en zoon Snoeck, Lucckel, Vercauteren - Moeren- De Maesschalck (6e, 7e 11e), hout, Alfons Moens, Leo Smekens. De jaarlingenvlucht ging naar Emiel Verheggen voor Roger Van Garsse, Fir min Roels, Schiettecat - Col lewaert, Odilon Van Minge- roet, Gilbert Van den Hof (6', 10", 13* tweede aangeduide serie en de fietsserie), Henri De Backer, Van den Branden - Blommaert (8* en 9* en eer ste serie). Deze week werden de proeven afgenomen van de judoka's die zich aanboden voor een hogere graad. Van Jitsu Kwai uit Hamme boden zich drie Dan-dragers aan voor de examenjury. Twee 1* Dans gingen naar een examen voor 2' Dan in gezelschap van hun trainer, René Vanderhaeghe (3' Dan), die zelf opgeroepen was om 4' Dan te worden. Zenuwachtig maar vol vertrouwen boden Ludo Van Handen- hove en Carl Van Hese zich aan bij de jury van de Vlaamse De Kraey (5e, 8e, 19e), Peter Judofederatie. Wat iedereen verwachtte gebeurde: zij slaag- Joos, Van der Miere, Andre den glansrijk in de proeven en kregen later hun diploma als De Rudder, Marcel Noens, tweede Dan. Filip Van Goethem, Jozef Dan kwam het grote ogenblik voor trainer René Vanderhae- Van Raemdonck, Smet-Van ghe. Ook hij leverde een puik examen af en behoort nu tot het kleine korps van de hogere graden, de elite van 4e, 5e en 6e Dandragers. Een mooie beloning voor René, die reeds menig in het oog die kort op de hielen werd springende prestatie leverde in zijn zestienjarige loopbaan als gezeten door L. en zoon De judoka. Hijzelf vormde in zijn Hamse klub een achttal zwarte Dobbelaer (2e, 3e, 4e), Joris gordels, waarvan de twee laatsten, Raoul Blindeman en Peter Placide (5e, 9e 12e), Jozef Van Hese ongeveer twee maand terug slaagden in hun Wittock, Marcel Noens, Ro- proeven. "u ""JJ" HVC voor Luc Audenaert (2e, 6e, 24e), Benny Van Bogaert, Wim Van Landeghem, Leon Acker. De oude duivenvlucht ging Omnisport. Hoofdtrainer Robby Braem van Omnisport De Klinge, een gediplomeerd BLOSO-trainer, was blij met zijn kampioenen Vermeulen en Hoste (Iv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 24