Leider Baasrode V.A. vergroot voorsprong Kadettentornooi Kastel Rap en Vlug Kaatsoverzicht Kaatsen in het Hof ten Rode 26 - 9.6.1989 - De Voorpost Hogere III Pupillen Baasrode V.A. KAATSEN Zandbergen Baasrode V.A. Dankzij een knappe overwin ning tegen Zandbergen en het verlies van Kastel telt Baasro de V.A. nu al twee punten voorsprong in de rangschik king op het duo Kastel-Her- ne, de andere ploegen tellen vier punten of meer achter stand. Tegen Zandbergen moesten de leiders nochtans erg diep gaan om de zege te pakken. De thuisploeg speel de verrassend sterk en V.A. kreeg het bij momenten bij zonder moeilijk om het sterk kerende duo Spitaels - Droes- beke te ontwijken. Met het winnen van het eerste spel liet Zandbergen onmiddellijk zijn bedoelingen blijken maar groot-midden P. Willaerts, zorgde voor het antwoord van V.A. en het werd 1-6 voor de sterk spelende leidersploeg. Zandbergen bleef echter kampen en onder impuls van Spitaels bracht het evenwicht in de lutte. Het werd 3-6 maar het offensief van de thuis ploeg werd onderbroken als de scheidsrechter toen door de regen verplicht werd de rust te laten ingaan. Na de rust pakte Baasrode het eer ste spel (3-7) maar dit koelde de thuisploeg zeker niet af want Zandbergen naderde tot 6-7 vooraleer V.A. nog eens kon repliceren. De wedstrijd verliep nu bijzonder span nend met tussenstanden ais 6- 8 en 8-9 en het werd zelfs 9-9. De Baasroodse coach rea geerde toen door Quisquater op het terrein te brengen. De ze zijn gehavende hand hield stand en V.A. vocht opnieuw voor de zege. Langs Koek - Willaerts werd het 9-11 maar nog wou de thuisploeg niet begeven. Het werd 11-12 maar dan keerde St. Koek op 40-40 over en dit brak de veer bij de thuisploeg. Het noch tans sterk spelende Zandber gen werd nu door een collec tief sterk V.A. op afstand ge houden en met een 11-15 ein dresultaat boekte Baasrode V.A. een duurbevochten zege. Tijdens de wedstrijd in Zand bergen werd vernomen dat V.A. kapitein en achterman Johan Verheyen geselecteerd werd voor de nationale ploeg die op. 15 en 16 juli in het Franse Moubeuse uitkomt te gen de nationale selecties van Frankrijk, Italië en Neder land. Meteen een verdiende beloning voor de sterke pres taties die J. Verheyden dit seizoen aan het neerzetten is. Lagere Baasrode 15 Gijzegem 13 Baasrode, zonder zijn wegens legerdienst weerhouden groot-midden Wim Qaes, kende wel enige meeval in de wedstrijd tegen Gijzegem. In derdaad, de bezoekers dien den de wedstrijd te eindigen met vier spelers aangezien twee spelers gekwetst uitvie len. Gijzegem leidde met 11- 12 toen hun tweede gekwetste uitviel en hiervan maakte de thuisploeg handig gebruik om de wedstrijd toch nog naar hun hand te zetten. V.A. ken de nochtans een vlotte start en met een 6-2 stand leek de thuisploeg op weg naar een vlotte zege. Gijzegem, langs Verheyen en Heirweg, slaag de er echter in een 7-3 achter stand vrijwel op te halen (7-6) en met een 8-6 ruststand kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Na de rust bleven de ploe gen sterk aan elkaar gewaagd maar dankzij een naar de groot-midden plaats gescho ven Caekelberg bleef V.A. 10-9 voor. Toen kwetste zich de eerste Gijzegemse speler maar toch raakten de bezoe kers 11-12 voor tot hun twee de speler gekwetst het terrein moest verlagen. Met vier man konden zij het toen niet meer volhouden tegen V.A. dat nog naar een 15-13 zege ste vende. Kadetten Terjoden 4 Baasrode V.A. 13 In de topper tussen de twee resterende titelkandidaten de monstreerde Baasrode V.A. een overmacht die ook op het scorebord duidelijk tot uiting kwam. Het onverslagen Ter joden pakte weliswaar het eerste spel maar een collectief sterk spelend V.A. sloeg dan overtuigend toe. Kapitein Bart Qaes zorgde voor 1-1 en tot 2-4 kon Terjoden aan klampen maar dan werd de zwanengang van de thuis ploeg pas voorgoed merk baar. Het klasrijke V.A. rea geerde met overgekeerde bal len van B. Qaes, J. Nobels en M. Verhulst. Het werd 2-6 en het aangeslagen Terjoden had geen verweer meer tegen de pletwals van V.A. dat met sterke opslagen naar een 2-12 voorsprong stevende. Terjo den kon dan nog even de neus aan het venster steken maar B. Qaes, J. Nobels, M. Ver hulst, J. Verhulst en T. Joos lieten de drie puntenzege niet meer ontglippen en zo komt V.A. meteen alleen op de leidersplaats. Voor dit jeugdtornooi aan de Villa werden VA Baasrode, Terjoden, Idegem, Horreus en Braine uitgenodigd. De in richters hadden het niet ge troffen met het weer. In de voormiddag was de zon wel van de partij, maar in de na middag werd er in een druile rige regen gespeeld. VA Baasrode-Terjoden: 7-3 Terjoden opende het best, want na een zwak begin van VA kwamen de palingboeren met 0-2 achter. Baasrode voelde het gevaar in de nek na een gelijkopgaand begin. Met de sterke opslagen van Johan Nobels, die goed gesteund werd door het puike werk van de aan de koord spelende Verhulst, werd een achter stand van 0-2 omgebogen in een 4-3 voorsprong. Udo Ruysevelt, de betere speler van Terjoden kon niet belet ten, dat een zich losgetrokken Johan Nobels met de overige spelers hun voorsprong ver der uitbouwden tot een 7-3 overwinning. Uitblinkers bij VA Baasrode waren Verhulst en Johan Nobels. Kastel Rap en Vlug-Ide- gem: 7-5 Kastel had een beroep gedaan op Koen De Beer, Mario De Keyser en Jurgen de Bruyn, Peter van Duysen en Peter De Winter. Twee aan elkaar gewaagde ploegen zorgden voor een ge lijkopgaand begin. Onder hun beiden sierden ze de wedstrijd met zeer mooie slagwisselin gen. Uitblinker Peter Van Duysen zorgde bij 4-3 en 40- 40 gelijk, dat de kloof gesla gen werd door een ver ge keerde bal op zijn actief te zetten. Ondanks het sterke verweer van de twee Van Cauwenberghes kon Idegem niet beletten, dat Kastel een ruim verdiende overwinning in de wacht sleepte. Bij Kastel waren Peter De Winter en Peter Van Duysen de uitblin kers. Horrues-Terjoden:7-0 De Walen waren te sterk voor een zwakspelend Terjoden. Tegen de mokerslagen van de spelers van Horrues en het sterk keren van dezelfde ploeg kon Terjoden geen en kel verhaal inbrengen. Onder een stralend zonnetje konden de toeschouwers snoepen van het uitstekend spel van Hor rues. De uitslag van 7-0 zegt genoeg. Het was een goede lutte, maar met teveel een- rich tings kaatsen. Braine-Idegem: 7-3 Een goed gestart Idegem kon een 0-2 voorsprong nemen, doch Braine profiteerde van een falend Idegem, dat teveel ballen begon buiten te leve ren. Braine was over de gehe le lijn de betere. Zowel in de opslag als in het keren diende Idegem zijn meester te erken nen. Op een 4-3 stand nam Braine het initiatief volledig over. Halve finales Kastel Rap en Vlug-Braine: 4- 7 Nadat Kastel tot 2-0 uitgelo pen was, kwamen de Walen Kaatsen. De kadetten van Hamme Sint-Anna (vh) Kaatsen. De kadetten van Rap en Vlug uit Kastel (vh) bij 2-2 en 3-3 op gelijke hoog te. Een goede en gelijkop- gaande start van de wedstrijd en dit ondanks de regen. Het werd een bijzondere boeiende eerste helft. Tijdens het twee de gedeelte was Braine beter in de opslag. Het liet de beste speler van Kastel, Peter Van Duysen, links liggen. De overige spelers van Kastel he ten een minder goede indruk na. Zeker in de opslag waar er in de kritieke momenten vol op gefaald werd. De Kastelse coach Freddy Ringoot kan met zijn ploeg terugblikken op een zeer goed tornooi, waarin de Kastelse uitblinkers Peter De Winter, Peter Van Duysen en Jurgen De Bruyn waren. Horrues-VA Baasrode: 6-7 Een gelijkopgaand begin in de wedstrijd, waar beide ploe gen om beurten het opslag- spel wisten te winnen. In bars lechte weersomstandigheden leverden de spelers van beide ploegen een mooie prestatie. Horrues bracht meestal zijn spel op het bord met een zeer sterke opslag terwijl Baasrode met een sterk kerende Bart Claes en Johan Nobels de sco re telkenmale in evenwicht bracht: 44. Dan liep VA tot 64 uit, maar opnieuw keihar de opslagbeurten van de tegenstander en de stand was bij 6-6 weer eens in even wicht. In het laatste spel Leider Baasrode het niets aan toeval over tegen Brussegem. Via Cassiman en De Maese- neer toonde V.A. zich duide lijk de sterkste en het werd vlug 14. Brussegem kon nog amper één spel aan zijn aktief toevoegen en via 2-6 ging het naar een duidelijke 2-10 zege. Met deze nieuwe drie-punten- zege verstevigt Baasrode nog maar eens zijn leidersplaats. Toch wel een aangename ver rassing voor trainer Verhey den en ploegafgevaardigde B. Van Overstraeten. Miniemen Denderbelle 8 Baasrode V.A. 10 Denderbelle, de onverslagen moest het verdikt vallen; zo dat het spannend bleef tot bij de laatste bal. De Walen ge raakten aan een 40-15 voor deel, maar kapitein Bart Qaes en Co haalden verdiend de zege Finale leider, moest het terrein op zonder zijn «normale» klein- midden en meteen kwam Baasrode het best uit de start blokken. Een opvallend ster ke Timy Joos zorgde voor 24 maar Denderbelle het niet be gaan. Langs Tilburg werd het 44 maar met Joos in grote doen met verschillende over gekeerde ballen bleef V.A. bestendig het wedstrijdver loop kontroleren maar toch kwam Denderbelle op voor sprong (7-6). Een schitteren de T. Joos, die bewees dat zijn selectie voor de nationale ploeg volledig terecht is, bleef beuken en bij 8-9 besloot hij de wedstrijd met nog maar eens over te keren en meteen komt er opnieuw spankracht in de rangschikking. E. Hogere Wieze Sportief-Herne: 6-15 Kaatsen. Hamme-Zogge kon het op eigen terrein niet waarmaken tegen Adec uit Baasrode en verloor met 10-15 (vh) Ruststand 1-8 Wieze, dat wegens de schor sing van Janssens en Verstre pen een beroep moest doen op een paar invallers (Van Steen en Putteman), kwam op het terrein in een onuitgege ven opstelling. Deze twee in vallers konden echter zonder de hulp van de andere drie basisspelers niet optornen te gen de Hernse overmacht. Heme geraakte vrij vlot aan een 0-6 voorsprong. De thuis ploeg kon met moeite een 15 binnenhalen. Na de spel- onderbreking wegens de re gen kon Jurgen Van Steen bij zijn opslagbeurt een 15-40 achterstand met goed keveren de eer redden. Het werd 1-7. De scheidsrechter, die geen rust inlaste wegens de vele regenbuien, noteerde eerst 1- 10 score op zijn blad. De bezoekers verloren de grote voorsprong door concentra tieverlies, en ze lieten de thuisploeg toe terug te komen tot 6-11. Wieze komt met deze nulpun ter in een benarde, hachelijke situatie terecht. Het moet zich onmiddellijk gaan herpakken, wil het zich handhaven in Ho gere III. De Wieze aanhang wil opera tie «redding» inzetten. Met name André De Smedt, - in ternationaal die tot tweemaal toe aantrad in Friesland, wil zich vanaf nu ten dienste stel len van de club en aantreden tegen Denderbelle. Deze krasse veertiger kan de jonge snaken nog een demonstratie te geven... Volgende zondag 11 juli te 15.00 komt Denderbelle op bezoek. Deze derby kan mis schien de massa naar de Ok- toberhallen lokken? Opstal Pelote-Terjoden: 15-14 Ruststand 8-5 Terjoden diende door de schorsing (6 maand) van Mi chel Van der Haegen oudge diende De Vroein te passen. De ploeg had zich via administratieve weg verze kerd van de diensten van De Vroe en Marievoet. Alsof dat nog niet genoeg was, stond bij Terjoden Dierickx langs de lijn met een gebroken pink. Opstal kende een ware off day en het had een zware kluif aan de Aalstenaars, die tot 4- 4 hün nabijheid moesten dul den. Wanneer Dirk Goossens goed leverde kwam Pelote op een 5-4. Robbie Seghers keer de de bal goed terug en de thuisploeg kwam met 6-4 voor. Daelemans verkeek zich twee keer en hij hielp de bezoekers aan een 6-5 Van Kerckhove (ex-Erembode- gem) verbrodde zijn spel en in de terugslag mistastte hij zich, zodat de thuisploeg met 8-5 bij de rust leidde. In de tweede helf mocht Dae lemans, alvorens hij werd ver vangen, aan de koord postvat ten. Wanneer de gastheren met 10-6 leidden, zorgde Ma rievoet met een goede repliek voor 10-8. Discussies op en rond het terrein verpestten de sfeer. Een nooit aflatend Ter- joden kwam steeds dichterbij. Via 12-10 kwam Terjoden via de opslagbeurten van Marie voet en de hulp van de plaat selijk keerder op gelijke hoogte bij 12-12. In een span nende eindfase vochten beide ploegen voor een 15. Bij 13- 13 kantelde de wedstrijd in het voordeel van de thuis ploeg. Een wedstrijd om heel vlug te vergeten. Bevordering Hoke Erembodegem-SV Merchtem:15-2 Ruststand 8-1 De bezoekers openden met 0- 1, maar in de volgende spelen leverde Merchtem niet min der dan 12 ballen af. De leider in bevordering van het gewest Aalst-Dendermonde kwam vrij vlot met 5-1 aan de lei ding. Na een spelonderbre- king wegens de regen, kwam een sterk spelend Hoke, dat men uitblinker Michel Heyn- drickx alles terugsloeg, opzet ten. Het liet zijn tegenstander niet toe zich in de wedstrijd te manifesteren. De gastheren kwamen via 8-1 aan de rust met 11-1 voor. Bij de opslag beurt van Fons Van Kerckho- ven wist Merchtem bij 40-40 het spel te winnen: 12-2. Het volgende spel haalde Hoke bij 40-40 binnen. De thuisploeg speelde een goede taktische wedstrijd, want het betrok de beste spelers van de bezoe kers (Van Kerckhoven) niet in het spel of liet hem afzijdig staan. Franky Van Hoof, niet in goede doen, kon het niet Kaatsen. De mannen van Adec Baasrode wonnen met 10- 15 tegen Hamme-Zogge (vh) speeld. Alles hangt nu af van Kastel - VA Baasrode. Wil spraak maken op de titel de uitslag van de wedstrijd Het Hof Ten Rode nog aan- VA Baasrode-Braine: 7-1 De Kastelse inrichters hadden in de namiddag met regen af te rekenen. De fikse regen buien konden het tempera ment van de Baasroodse spe lers niet temperen. Tijdens het wedstrijdbegin kon VA Baasrode, onder impuls van Johan Nobels en Bart Qaes, zijn tegenstander een 3-0 aan smeren. Dan pas kon Braine wat later een reddend spel binnenhalen. Vanaf dat ogen blik was het alles VA wat de klok sloeg. De uitslag spreekt voor zich zelf. Met een 7-1 eindstand had Baasrode de wedstrijd volledig in handen, zowel in de terugslag als in de opslag. Braine diende werkloos toe te zien hoe een homogeen kaat send Baasrode korte metten maakte met de Walen. Een dikke proficiat voor VA Baas rode, Eindstand 1. VA Baasrode, 2. Braine, 3. Horrues, 4. Kastel, 5. Ide gem, 6. Terjoden Pupillen Hof Ten Rode Baasrode- Brussegem: 10-1 Tegen de Brabanders heeft Baasrode opnieuw grandioos uitgepakt. Het trio Tristan, Peersman David en Jan Die rickx liet niets onverlet om de drie punten binnen te halen. Na het verlies tegen VA Baas rode zetten ze nu de achter volging in op de naaste con current. Van een wedstrijd is er nauwelijks sprake, want er stond maar een ploeg op het terrein. Hof Ten Rode Baasrode-Ter- joden: 10-1 Hof Ten Rode lag er op ge brand om na een onverdiende nederlaag op Terjoden nu weerwraak te nemen op eigen terrein. Van bij het begin van de wedstrijd gingen de Baas roodse spelertjes er keihard tegenaan. De twee Gerloo's speelden op een hoog peil, aardig bijgestaan door David Cayet. Ter joden, de boeman van Hof Ten Rode, werd van Kaatsen. De jeugdspelers van Terjoden waren te gast in het Hof ten Rode te Baasrodt het kastje naar de muur ge- p hermans) Kaatsen. De jeugdige kaatsers van het Hof ten Rode (foto p. hermans)

De Voorpost | 1989 | | pagina 26