FC Vriendenkring Homogeen sterker Jean-Pierre Pannecoucke «en vedette» ÏSEï£rtS 5S 8"° Vlaams Sportverbond - afdeling Waasland -G.Z.K. Darts Zomerkriterium Beker van Vlaanderen met volgen de finale-wedstrijden: G.Z.K.-nieuws in de marge 30 - 9.6.1989 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL Het terrein van FC Pomp straat, die als inrichters van dienst waren, heeft blijkbaar het geluk niet aan zijn zijde, want ook dit jaar was de weermaker niet van de partij en kregen we enkele fikse regenbuien te verwerken. Het leidend trio Dhr. Julien Ver strepen, Roland De Mey en Jaak Debbaut zagen twee ploegen tegenover mekaar staan die blijkbaar door deze regenbuien verrast waren. We geven U dit beeld omdat we moesten wachten tot in de 20" min. van de wedstrijd om het eerste schot op doel te zien via Jean-Pierre Pannecoucke van Hoop Vreugd. Het zou trouwens deze man zijn die zijn stempel op het verdere verloop van de wedstrijd zou drukken. Blijkbaar brak deze eerste poging de wedstrijd open, want van dan af kregen we een resem van doel kansen. Op de 24e min. komt Franky Pieters in balbezit, legt terug op Chris van Buynder die ech ter mist. Slechts één minuut later trapt Lieven De Pagie een corner tot bij Luc Vereec- ken die zijn kopbal op de dwarsligger ziet wegkaatsen. Fina Troubleyn tracht het tij te doen keren maar ziet al zijn hoge centers voor doel elke juiste bestemming missen. Als er dan toch eens een bal goed aankomt is Danny Ver meulen, de secure libero van de thuisploeg ter plekke om zijn zone van elk gevaar te zuiveren. Op het halfuur is het dan raak. Jean-Pierre Pannecoucke onderschept een aktie van Fina Troubleyn, gaat na enkele mannetjes in de wind gezet te hebben, al leen op doel af, kan zelf be sluiten, maar legt onbaatzuch tig opzij tot bij (schoonzoon) Qiris Van Buynder die deze, op een dienblad gepresenteer de kans niet laat liggen en het staat 1-0 gevolgd door de ge kende rondedansjes. De eerste goede kans voor de bezoekers uit Temse noteren we in de 34e min. Een vrije trap van Lieven Bogaert (broer van wielrenner Jan) vanop 20 meter gaat net naast het doel van Stefaan De Co- ninck, knap in zijn interven ties. Luc Verbeecken bij de thuisploeg heeft ondanks zijn knappe prestatie in de eerste helft blijkbaar zijn dagje niet, want op een center van Chris Van Buynder in de 41c min. treft hij voor de tweede maal het doelhout, deze keer de paal met een laag uitvallende kopbal en weg kans. Bij een geharrewar voor doel is Fina Troubleyn nog even gevaar lijk maar Mare Oste trapt over en afgevaardigde Freddy Van Bogaert trekt zich de haren uit het hoofd. Net voor rust kopt ook Luc Vereecken op corner van Lieven De Pa gie nog eens over het doel en zijn we aan rusten toe. Het supporterskoor van Hoop Vreugd heft de hit «Elke dag een beetje meer» aan en wij zoeken een verfrissing-op. We zijn in de tweede periode net op tijd terug om in de 51' min. een schot van Mare Oste voor de bezoekers net over doel te zien gaan. In de 57' min. gaat Chris Van Buynder, op de limiet van buitenspel alleen op doel af ziet Jean-Pierre Pannecoucke alleen aan het penalty-punt opgesteld maar aarzelt te lang zodat bina Troubleyn in ex tremis nog redding kan bren gen. Uitgesteld is echter nooit verloren want slechts twee mi nuten later is het dan toch raak. Opnieuw is het Chris Van Buynder die, alleen voor doel, teruglegt op Jean-Pierre Pannecoucke (kwestie van de familiebanden te verzorgen) en deze laatste plaatst uiterst kalm de bal in de rechterbe nedenhoek waar doelman Danny De Kimpe volledig machteloos is en 2-0 op het bord. Marc Oste is in de 63' min. nog eens gevaarlijk met een grondscherend schot maar Stefaan De Coninck pakt klemvast. Luc Vereec ken schudt een sublieme pas uit de mouw tot bij Lieven De Pagie die echter de bal ver geet om alleen voor de doel man te komen. Even komt Fina Troubleyn gevaarlijk op zetten en even is het warm voor het Hoop en Vreugd- doel bij een scrimmage die wel even duurt, maar uitein delijk wordt de bal dan toch weggewerkt. In de 72' min. opnieuw spanning in de wed strijd dank zij een tegentref fer van Walter Van de Perre, die suksesvol een kopbal van kapitein Michel Oste over neemt (2-1). Vreugde bij Freddy Van Bogaert, die het weinige haar dat hem nog blijft terug in de goede plooi legt. Niet voor lang echter want daar is de pletwals van Hoop Vreugd terug. Pan necoucke bedient Robin Buy- le die op zijn beurt, na zijn tegenstrever te hebben uitge schakeld Chris Van Buynder tracht te bedienen. In eerste instantie ontzet Kris Mets nog echter terug in de voeten van Liefhebbersvoetbal. R.B.S. Hoger Op, één der bekerfinalisten het Vlaams Sportverbond (Iv) Liefhebbersvoetbal. FC Vriendenkring speelde de finale van de zaterdagploegen voor d Beker van het Sportverbond Waasland (Iv) Liefhebbersvoetbal. Fina Troubleyn uit Temse tijdens de bekerfinale van de zondagploe gen in het Sportverbond Waasland (Iv) Liefhebbersvoetbal. De heren Verstrepen, De Mey en Debbaut leidden de bekerfinale van de zondagsploegen (Iv) Robin Buyle die nu w&l Chris Van Buynder vind en het is 3- 1. In de 78' min. neemt Lieve De Pagie plaats achter de bal en vanop 25 meter knalt hij de vrije trap op de paal. In de 85' min. neemt Manuel De Pagie een corner in één tijd over festiviteiten, het einde heeft hij niet meer meegemaakt. Op tijd naar huis want met mannen als Pannecoucke, Vermeulen Danny en C°, en dan vergeten we nog Erwin Van Wiele (de reserve-doel- CCIl WJIUCI UI CCU U U UVCI tt o j\ maar de doelman pakt. Robin V"ugd) Buyle schiet in de 87" min. 'f °a J? J beker in de finale met al te nog eens uit zijn krammen, ve^jg aan FC Vrienden meesterlijk bediend door Luc p^j^at Vereecken, neemt hij aan met v x. de borst en knalt meteen bin- fnng'°"00P.V™S{v0?r nen 4-1, het feest kan be- uTT™'"8 m de b,e'tde V» u bekerfinale s. De confrontatie guinea. De tegentreffer van va„ deze Wde pa» Lieven Meersman met het ,7 B W&Êm JPBiPuH hoofd in de 89-min. kon hier- 17f° u' „de supercup moet een knaller aan mks meer veranderen. VaTfonLat worden. K Jgfc Kamiel Fierens ging onmid- n-., deliijk te voet door Vlaande- n RBS hS O ei/n: ren met als attributen een bak na Xroublevn Een bewiïs van Liefhebbersvoetbal. Bekerfinale van de zondagploegen in het Sportverbond Waasland püs en een bak palm op weg de rtvjteit in deze 'b jd met Hoop en Vreugd uit Meuwkerken (I,) naar de kleedkamer. fina,£ js spoeutg geregeld door inrich- knaj, h van ee„ ter Roger Vereist die ook een slaaJd 8 pluim verdient voor de knap pe organisatie. Even was on dergetekende getuige van de vengehaald te worden. Een knap hoogtepur slaagd seizoen. Emmanuel Th oen Bekerfinale zaterdagploegen: FC Vriendenkring (Bazel) - RBS Hoger Op (Bazel) 4-1 Liefhebbersvoetbal. De heren Jozef Buytaert, Herwig D'Hollander en Werner Van Daele floten de bekerfinale van de zaterdagploegen in het Sportverbond Waasland (Iv) Voor het inrichten van deze bekerfinale had het Verbond een beroep gedaan op de mensen van VK Woodstock '66. Zij hadden dan ook de nodige inspanningen gedaan want het terrein lag er als een juweeltje bij. Als bijzondere attentie bood Achiel Dullaert aan het leidend trio: Dhr. Jo zef Buytaert, Herwig D'Hol lander en Werner Van Dael een ruiker bloemen aan, wat door deze heren uiteraard in dank werd aanvaard. Blijk baar was dit voor hen de nodi ge stimulans (als die nog no dig was), want ze konden na de wedstrijd terugblikken op een knappe leiding. Naar de wedstrijd zelf nu. De bezoekers legden onmiddel lijk het vuur aan de schenen van FC. Vriendenkring. Niet moeilijk als men weet dat RBS Hoger Op na de winter stop niet meer verloor. Bij een slordig uitverdedigen van keeper Mare Van Mieghem moest deze laatste reeds in de voeten van Dirk Van Haven- bergh. De daaropvolgende tegenaanval werd door Eddy De Smet knap voor doel ge bracht maar niemand was ge volgd om in te tikken. In de 11' min. ging de snelle Franky Vermeulen alleen naar doel maar Alain Voet kon in laat ste instantie nog redding brengen en de bal in corner verwerken. RBS Hoger Op liet zich bij dit alles helemaal niet onbetuigd want een vluchtschot van Mare Van Haevere op corner werd op de doellijn ontzet. Toch bleef FC Vriendenkring gevaarlijk in zijn opgezette aanvaller, en op de 28' min. was het raak. Eddy De Smet zette na een knappe aktie vanop het verlengde van de doellijn voor naar de tweede paal waar Franky Stoop met het hoofd teruglegde op Her man D'Hondt die beheerst binnenknalde 1-0 en dolle vreugde. Reeds in de 34' min. was het 2-0. Glenn Van Cleemput (zoon van vader- trainer Fons) knalde op doel, bal wijkt af op tegenstrever en keeper Patrick Hermans is kansloos. In de 42' min. kan de thuis ploeg de wedstrijd beslissen. Franky Stoop zet voor vanop het verlengde van de doellijn tot bij Herman D'Hondt, maar deze laat de unieke kans liggen om er 3-0 van te ma ken. Op slag van rust krijgt RBS Hoger Op dan «de» kans van de wedstrijd. Kris Fou- bert alleen door op rechts trekt voor doel tot aan de tweede paal langs de grond, waar Pascal Stoop centimers te kort komt om de bal over de doellijn te glijden. Het blijft dus 2-0 bij het rustsig- naal, en het moment om de hele meute supporters van beide ploegen de gelegenheid te geven iets te nuttigen. Nieuw leven komt er in de wedstrijd op de 57' min. wan neer Pascal Stoop zijn tekort koming van de eerste helft kan goedmaken en zich achter de penaltystip plaatst, daar waar even tevoren een hand- spel bestraft werd met de zwaarste sanktie. Zijn strafschop wordt door doelman Marc Van Mieghem wel nog aangeraakt, maar de ze kan niet meer verhinderen, dat de bal tergend traag over de doellijn gaat, waardoor al les opnieuw mogelijk wordt voor de bezoekers met deze 2- 1 stand. In de 691 min. wordt een schuin schot van Franky Stoop knap gestopt door Pa trick Hermans en in de 72' min. benutten Dirk Van Ha- venbergh en Kris Foubert bij een geharrewar niet de kan sen om de stand in evenwicht te brengen, de 28' min. dan opnieuw een kans voor RBS Hoger OP, maar Kris Foubert faalt. Bij een onrechtstreekse vrije trap in dezelfde minuut voor een fout op Gino Van der Meiren trapt Patrick Van Drom op doel, keeper Her mans lost de bal, maar Gino Van der Meiren komt te kort om te scoren. Nog in dezelfde minuut cen tert Herman D'Hondt tot bij Eddy De Smet die echter mist. En in de 77' min. is het dan toch eindelijk raak voor FC Vriendenkring, via een prachtige kombinatie en een al even prachtig doelpunt. Herman D'Hondt (een knap pe speler) rukt op naar doel, geeft aan Eddy De Smet die in één tijd terug legt op die zelfde Herman D'Hondt, die met een magistrale loeier in de rechter-winkelhaak 3-1 scoort. Even krijgt FC Vrien denkring het opnieuw moei lijk. Pascal Stoop trapt en doelman Van Mieghem redt, en deze zelfde doelman moet even later in de voeten om onheil te voorkomen. Dirk Van Haevenbergh neemt in één tijd een inworp over, maar net naast. In de 81' min. viseert Alain Voet de rechter bovenhoek maar doelman Van Mieghem pakt opnieuw uit met waardige save. In de 88' min. is het dan eindelijk beslist en laat RBS Hoger Op het hoofd helemaal hangen. Franky Stoop maakt er 4-1 van en de tranen bij trainer Alfons Van Ceelput kunnen de vrije loop nemen. De champagne wordt boven gehaald en bij het eindsignaal spoed ondergetekende zich van het terrein om niet onder de fonteintjes van deze over heerlijke drank terecht te ko men. Einde van de festivitei ten bij FC Vriendenkring was, zoals wij vernamen uit goed ingelichte bron om 7 u. 's morgens. Ze kunnen dus ook nog wat anders dan sjot ten, die mannen van Julien Verstrepen. Zevende tornooi (D.C. Red Arrows) 31 deelnemers 1/2 finales-heren Rik Roels-Marc Parret Jef Berghman-Peter De Potter Finale heren Jef Berghman-Rik Roels Finale dames Katleen Van Hulle-P. Parewijck Stand Met nog drie tornooien te gaan Dames 1. Katleen Van Hulle (D.C. Grembergen) 2. Patricia Parewijck (Red Arrows) 3. Tamara Van San (Den Beer) 48 4. Linda Van de Castele (Lesley Boys) 33 Emanuelle Haffner (Den Beer) 33 4-1 Heren 4-0 1. Pascal Tonnelier (DC Grembergen) 73 2. Luc Putteman (DC Grembergen) 59 4-1 3. Peter Uyttersprot (Red Arrows) 58 4. Willy De Man (Red Arrows) 55 4-3 5. Peter De Potter (Lesley-Boys) 51 6. Jozef Berghman (Lesley-Boys) 50 7. Oscar Mertens (Red Arrows) 47 8. Kristof De Potter (Den Beer) 45 96 9. Etienne D'Hollander (Den Beer) 43 10. Marc Boeykens (Red Arrows) 42 92 11Rudy Hendrickx (DC Grembergen) 40 Zaterdag 10 juni 1989 op het terrein FC Rima, Past. V. Lierdestraat (tegenover Kerk, Hellestraat te Stekene) 13.30 u.: Finale Veteran tussen: VK Frema (Melsele) en Ancria (Genk-Limburg) 15.15 u.: Finale zaterdagsploegen tussen: FC Vriendenkring (Bazel en FC Baeten (Houthalen- Limburg) 17.15 u.: Finale zondagsploegen tussen Los Amigo's (Burcht) en FC Cracovia (Waterschei-Limburg) Scheidsrechters voor deze wedstrijden worden door Lim burg geleverd Zondag 11 juni 1989 op het terrein VK Frema, Zakdam te Melsele 13.30 u.: Bekerbinale dames tussen VK Sierra Zogge Lady's (Hamme) en FC Clementstraat (Bornem) Scheidsrechter dhr. Boenne Antoine bijgestaan door kol- lega-grensrechters dhrn. Van Boven Marcel en Vanderout Pierre 15.15 u.: Algemeen kampioen tussen: FC Celtic (Kallo) en FC 't Fort (Nieuwkerken). Scheidsrechter Dhr. Van Doorsselaere Omer bijgestaan door kollega-grensrechters dhrn. Van Maercke Leopold en Vervaet Roger. 17.30 u.: Supercup tussen bekerwinnaar zaterdag FC Vriendenkring en bekerwinnaar zondag Hoop Vreugd. Scheidsrechter Dhr. De Hert André bijgestaan door kolle ga-grensrechters dhrn. De Bock Norbert en Perdaens Tom. Peter De Potter (GZK individueel kampioen 88-89) speelt in het seizoen 89-90 niet meer voor D.C. Den Beer, maar voor kampioenenploeg D.C. Lesley-Boys. Luk Van Audenhove (D.C. Grembergen) start volgend seizoen met een eigen team in GZK-Darts, namelijk D.C. Los Flamenco's (Baasrode). Larry De Schrijver, Patrick Engels en Katleen Van Hulle spelen volgend seizoen voor D.C. Grembergen. Vorig seizoen traden zij nog aan voor The Corner. Corner is door het vertrek van dit drietal als ontbonden beschouwd. Dartsklub Den Beer komt volgend seizoen met één samengestelde ploeg op in plaats van twee. DC Grembergen verlaat Grembergen. Ploegen die geïnteresseerd zijn in deelname aan de GZK-Darts Amateurkompetitie 1989-1990 nemen kon- takt op met: - JohanDeWaele 052/22.04.37 - LucPutteman 052/22.27J9 - Larry De Schrijver 052/22!l2!ó0 - Café Den Beer 052/22.27.77 De kompetitie start op de eerste zaterdag van sep tember Bekerfinale zondagsploegen: Hoop Vreugd (Nieuwkerken) - Fina Troubleyn (Temse) 4 - 2

De Voorpost | 1989 | | pagina 30