Reekskampioen F.C.Cado uit Stekene wint nu ook Walivo's bekerfinale De Voorpost - 9.6.1989 - 31 Tijdens het vorige weekend aan de sporthal in Sint-Ni- klaas, werden de jongste kampioenschappen bij Wali- vo met de bekerfinales afge sloten. Telkens ook het hoog tepunt van het seizoen, dat zich weer bijzonder spannend heeft aangesteld. Vooral in verband met de titelstrijd, werd de beslissing in een aan tal reeksen naar de laatste speeldag geschoven. Alleen F.C. Milano uit Sint-Gillis- Waas, kon in de zaterdagse tweede afdeling B al veel vroeger juichen en dat deden een viertal new-comers bij Walivo, nadien ook. In de zondagse tweede afdeling A werd F.C. Van de Voorde uit Waasmunster de nieuwe reekskampioen en de andere laureaten behoorden tot een trio uit Stekene: FC Cado in de zondagse tweede afdeling B, SK Anker in de zondagse tweede afdeling C en RC Bos- dorp in de zaterdagse derde reeks. Voeg daarbij dan de overige kampioenen van FC Corner uit Hamme in de za terdagse topreeks, FC Hof van Grembergen uit Dender- monde in de zaterdagse twee de afdeling A en FC Bond- galm uit Hamme bij de zon dagse eerste klassers. Een achttal nieuwe kampioenen- ploegen en misschien voor het eerst bij Walivo, geen enkele club uit Sint-Niklaas. Een uni cum trouwens in de reeds 18- jarige geschiedenis van dit verbond en ook bij het jong ste bekervoetbal, werden de Sint-Niklase ploegen al voor tijdig uitgeschakeld. Bij de diverse finales werd thans de gemeente Stekene met een drietal ploegen nog het sterkst vertegenwoordigd en FC Ca do zorgde misschien niet hele maal verrassend, voor dé stunt. rechterstrio's en uitstekend, werd eveneens de organisatie van Walivo. Al een traditie trouwens voor algemeen voorzitter Gilbert Thijs, ver- bondssekretaris Julien Cap en hun groep belangloze mede werkers, welke na iedere match nog voor een stemmige en gezellige receptie inston den. Telkens interessant ook voor een aparte huldiging der ploegen en zoals gewoonlijk, onder de belangstelling van het Sint-Niklase stadsbestuur. Thans vertegenwoordigd door burgemeester Freddy Wil- lockx, sportschepen Urbain Vercauteren, sportraadvoor zitter Gerard Bontinck en 's zondags, ook van Francois De Graef, sportschepen van de gemeente Hamme. Finale trofeeën H.V.W.- R.L.V.W. Troosting FC Paul's Videokl. 0 FC Milano 7 De enige schaduwzijde op de voetbaltweedaagse van Walivo werd de weinige inte resse van FC Paul's Video- klub uit Hamme. Een ploeg die zich zonder voetbaluitru sting en met slechts zes spe lers zou aanbieden. Een ern stige blaam voor de afwezige klubspelers trouwens met Geert Peelman, Frans Wij- meersch en Freddy Bosman als gastspelers geraakte FC Paul's Videoklub tenslotte nog aan negen pionnen en kon de wedstrijd met vertra ging aanvangen. De laatste officiële match van scheids rechter Mark Van Brussel trouwens ook en in dit ver band had de voorzitter van Walivo's scheidsrechtersko- mitee beter verdiend. De man met de nog vele andere aktivi- teiten, heeft immers een niet meer zo jonge leeftijd bereikt Liefliebbersvoetbal. De sympathieke Marc Van Brussel kreeg na de wedstrijd een rode kaart van het Walivobe- stuur, niet voor een overtreding maar omdat hij op zijn zestigste zijn laatste wedstrijd floot als scheidsrechter bij Walivo (dw) De zwartbroeken uit de en blijkbaar gaat Mark Van grensgemeente wonnen ten- Brussel nu een beetje in- slotte nog van het Hamse binden. F.C. Bondgalm, een abonné Destijds stond hij ook nog reeds van Walivo's bekervoet- aan de voetbalwieg van Wali- bal. Thans werden deze ook vo en als spelleider, werd met vooral 's zondags, onder Mark Van Brussel bij zijn een duidelijke belangstelling laatste match nog bij een sym- gespeeld. Voor een uitsteken- patieke huldiging betrokken de begeleiding op een weinig met een bloemstukje van FC ideaal voetbalveld, zorgden Milano er bovenop. Een uit- ook nog een viertal scheids- stekend en technisch vlot spe- Walivo-vooratter Gilbert Thijs heeft nog een woelig seizoeneinde in het vooruitzicht (Iv) lend Milano dat deze wed strijd rustig zou beheersen en de verdediging van FC Paul's Videoklub kon daartegen slechts een tiental minuten stand houden. Toen scoorde Patrick Cappaert uit een sne dige aktie het openingspunt voor de kampioenen van de zaterdagse tweede afdeling B (0-1,10e min.). Daarmee zou het niet op houden en uit een kombinatie tussen Harry Franckaert en Patrick Smet, puurde deze laatste een nieuw sukses voor FC Milano (0-2,16'). Het ne gental van FC Paul's Video klub kon daartegen niet veel inbrengen en mede door een persoonlijke aktie van Arnold De Kerf, werd de stand ook opgedreven (0-3, 25'). Het ontbrak FC Milano alleszins niet aan overtuiging en nadat een schot van Harry Fran ckaert van de lijn werd ge keerd door Dirk Van Der Stock van FC Paul's Video klub, skoorde Erwin Schoen- maekers na een schitterende kollektieve aktie ook (0-4, 27'). Tijdens de rust permit teerde FC Milano zich ook een drietal vervangingen en bij de hervatting, werd het zelfde spelkoncept behouden. Een duidelijk beter FC Mila no en één enkele doelkans voor FC Paul's Videoklub langs gastspeler Freddy Bos man. Nadat Guy De Cauwer voor de ploeg uit Sint-Gillis de deklat raakte, skoorde Ar nold De Kerf een aantal mi nuten nadien weer op een voorzet van Benny Heyn- drickx (0-5, 57'). Het over wicht van FC Milano werd trouwens niet verstoord en langs Franky Marin werd ook een nieuw doelpunt besteld (0-6, 70'). Een uiterst sportief verweer werd nog het enigste pluspunt voor FC Paul's Vi deo, dat nogmaals een doel punt zou inkasseren. Na voor bereidend werk van Arnold De Kerf, scoorde Patrick Cappaert eerder gemakkelijk (0-7, 78'). Meteen ook de eindstand van de minst inte ressante match uit het rijtje van Walivo's bekerfinales... FC Paul's Videoklub: Luk Bonnaerens, Dirk Van Der Stock, Tim Van der Breul, Julien Peelman, Paul Ghij- sels, Frans Wijmeersch, Etienne Mayfroidt, Freddy Bosman en Geert Peelman. FC Milano: Gino Kusé, Fran ky Marin, Dirk Van Guyse, Luk Pierssens, Danny Eeck- houdt, Erwin Schoenmaeker (48' Guy De Cauwer), Patrick Smet, Erwin Janssens (46' Mark Van Cauteren), Patrick Cappaert, Arnold De Kerf en Harry Franckaert (46' Benny stekene zou in deze omstan- Heynderickx). digheden ook moeten afha- Scheidsrechters: Mark Van ken en in een vertroebelde Brussel, Eddy Bals en Marcel sfeer kreeg een protesterende De Corte. doelman ook nog geel. De Finale Hammenaars trokken zich Fr Pnmpr 4 ^aar echter weinig van aan en SK Anker 3 Luk De CLippeleir scoorde met een afstandsschot via de Een sensationele start bij 3.4. Toen kreeg SK An definale tussen FC Corner en ker het ook moeilijker en SK Anker, onderscheidelijk werd FC Comer de meest ook de kampioenen van de aandringende ploeg. De zeld- zaterdagse topreeks en de zame stekense counters wa- zondagse tweede afdeling. ren echter niet altijd onge- Reeds na een tweetal minuten vaarlijk en Marcel Vergau. scoor^iean Keyzer a' wen noopte doelman Van voor FC Comer op een inzen- Foyen tot een attente tussen- den van Guy De Blende (1-0, komst. Naar het einde toe van 2Het antwoord van SK de match zou SK Anker nog Anker kwam er bijna onmid- eens met vojje overtuiging Liefhebbersvoetbal. FC Roeland behaalde de derde plaats in de bekerkompetitie (dw) de^en Patrick De Block aandringen en wisselden de stelde de ploegen terug gelijk, pjoggen, elk nog een- 1-1 na 3'. Meteen ook de inzet maaj j^ter niet voldoende van een bijzonder attraktieve voor een standwijziging en en spektakelrijke match met tenslotte won FC Corner nog twee duidelijk offensief inge- verdiend de finale tegen An- stelde ploegen. Die waren ker dat niet altijd een sportie- vreugde daar echter niet du- nog een wenkende kans naast ren en als een hoekschop door schoot. Nochtzns bleef deze de doelman van Dendermon- puncher altijd gevaarlijk en de onvoldoende werd ge- als de verdediging van FC De weerd, knikte Oswald Van Liefhebbersvoetbal. FC Corner werd kampioen in de eerste zaterdagreeks van Walivo (Iv) trouwens ook meestal aan el kaar gewaagd met snelle en vlotte balwisselingen langs weerszijden. Een wedstrijd dus op een hoog niveau en tevens met een aantal vinnige duels. Daardoor geraakten Freddy Van de Voorde van FC Comer en Danny Saman van Anker ook aan het eerste geel. Omstreeks het halfuur zouden de Hamse Wuitens weer voorsprong nemen. Toen omzeilde Guy De Blen de de verdediging van Anker en scoorde Guy Rooms voor FC Corner (2-1, 25'). Dit ne men de Stekenaars echter niet en op hoekschop ging de cij- ferbalans langs Jean-Pierre Van Damme nogmaals in evenwicht (2-2, 37'). Alleen SK Anker wisselde tijdens de rust met de kleurling Tunde Oduwale in de plaats van Jo ris De Schepper. Het vervolg van de match werd al even emotioneel en op een hoek schop scoorde Donald Ro- giest voor Anker bijna. Het sukses bleef echter niet uit en na een nieuwe hoekschop Ronny De Jonghe knik- FC Comer: Freddy Royen, Guido Van Hese. Eetvelde de gelijke stand op het bord, 1-1. Meteen was de Van finale van de vrije beker hele- maal gelanceerd en schakel- Freddy Van de Voorde, An- den de (>eide ploegen duide- dré Van Couwenberghe, Luk jjjj- naar een hogere versnel- De Malsche, Guy Keymolen jjng jqa een kwartier scoorde (58'Lefèvre), Guido Van He- De Pekton bijna weer: een se, Ronny Van Gucht, Guy misverstand in de Denderver- De Blende, Jean De Keyser dediging kon door Patrick en Guy Rooms (87* Pierre De Werrens toen niet worden af- Pekton andermaal in snelheid werd genomen, faalde Rik Drieghe ditmaal niet, 3-1. En kele minuten later zou die zelfde Rik Drieghe weer het volle profijt puren uit een duel met Mario De Smedt van FC De Pekton, 4-1. Een bepaalde hardnekkig heid bij de vele kontakten zou een verkeerd reagerende Er win Saman van Stekene nog geel kosten en dat inkasseer- de zijn teamgenoot Oswald Van Eetvelde ook, bij het scoren met de hand. Toen probeerde de grensploeg nog om een beter resultaat te be reiken en een schitterende po ging van Danny Saman werd al even schitterend geweerd door de doelman van FC Hof van Grembergen. Deze ploeg zou tenslotte langs Erik De Decker weer scoren als de verdediging van De Pekton nogmaals uit verband werd gespeeld, 5-1. Diezelfde Erik De Decker werd trouwens nog bedankt met een wissel in het voordeel van Pierre De Ridder en met een kopstoot van Danny Saman geraakte Bondgalm geschreven. Toch werden er bij de Hammenaars en FC Pekton volgende in spanningen geleverd en voor deze laatste ploeg doelde Pa trick Dullaert tenslotte toch met een merkwaardig vlucht- schot, 1-0. Hierop zou het routinerijke Bondgalm nogal heftig reageren zonder de ver dediging van FC Cado, voor ernstige problemen te kunnen stellen. De reakties van die ploeg waren trouwens ook niet altijd ongevaarlijk en bij een hoekschop van Hugo Van Overloop, knikte Steven De Leenheer zelfs tegen de dwarsligger. Ook Erwin De Clercq probeerde het voor FC Cado nog eens maar de betere mogelijkheden in deze eerste helft waren toch voor FC Bondgalm. De Hamse ploeg zou de stand echter niet kun nen wijzigen en Ferdi Van Hese, Serge Van den Bossche en Jean-Marie Oreel bereik ten met hun pogingen niet het minste resultaat. Ook na de rust zou FC Bondgalm ge meend naar de gelijkmaker hengelen langs Werner Van den Branden. Een paar maal zou FC Cado ook eerder kansrijk aan de gelijkmaker ontsnappen en later werd dat Donder). SK Anker: Patrick Maurice De Cock, Marcel Vergauwen, Ronny De Jon ghe, J.P. Van Damme, Do nald Rogiest (62' Mark D'Hollander), Danny Saman, Hugo Van der Hallen, Alain De Vos (85' Hugo De Cock), Joris De Schepper (46' Tunde Oduwale) en Patrick De Block. Scheidsrechters: Bernard Van Hoornyck, Frans Van de Voorde en Marcel De Corte Finale vrije beker FC Hof van Grembergen 5 FC De Pekton 2 Voor de finales van de vrije beker geschonken door het Sint-Niklase stadsbestuur gestraft. Rond die periode FC De Pekton toch nog aan v00r FC Bondgalm nog de j r -u een nieuw tegendoelpunt (5- voornaamste oorzaak van het had FC Hof van Grembergen 82'). verlies. Een uitstekende wed- het al enigszins moeilijk met jjof van Grembergen: Fran- SIriid sPeelde «hl" ook de de vlotte aanvalsmaneuvers mi. De Bock, Mark Matthiis, doelman van FC Cado en een der Stekenaars, welke met y r eemDut André afgezonderde doelman Jean- £a"w™ ^Xcter*,! Marie Oreel van FC Bond- Stefan Matthijs, Erik De De- galm »«d "jdtg afgeremd, cker 76' Pierre De Ridder, Toen zouden de Hammenaars Frans Van Hecke. Patrick ook voor het eerst wisselen en Van Damme, Rik Drieghe en Erik Boone kwam in P'aats Erik Raemdonck. van René De Munter. Op een FC De Pekton: Peter Van der kwartier van het einde had FC Haegen, Mario De Smedt, Cado het geluk nogmaals aan Oswalt Baert, Erwin Saman, d« zijde en werden de Wui- Ronny Waegenaer (52' Eddy lens bij een verwarde fase De Coster), Yves Michelet, weer van een doelpunt gehou- Danny Saman, Manuel Va- den: Toch zou de verdiende lent, Patrick Warrens (46' Gi- no Valent), Oswald Van Eet velde en Bert Blommaert. te Tunde Oduwale Anker hadden FC Hof van Grember- voor het eerst op voorsprong, gen uit Dendermonde en FC 2-3, 52'. Hierop replikeerde Corner met een wissel en Ja- cky Lefevre werd de vervan ger van Guy Keymolen. Het werd trouwens nog een wijzi ging met sukses en Lefèvre scoorde nadat Guy Rooms de doelman van SK Anker te vlug af was (3-3, 61'). De Stekenaars appelleerden toen nogal heftig voor buitenspel en Danny Samen keek voor de tweede maal naar geel en kreeg meteen ook de logische uitsluiting. Bijzonder woelige momenten trouwens en SK Anker wisselde Donald Ro giest tenslotte nog voor Mark D'Hollander. Het tiental uit De Pekton uit Stekene zich gekwalificeerd. Vooral voor deze laatste ploeg is het sinds de aansluiting bij Walivo alle maal al gunstig verlojjen. Bij het debuut werd kampioen gespeeld in de zaterdagse der de afdeling en FC Pekton werd toen ook nog bij de finales van Walivo's beker- voetbal betrokken. Nu ook weer trouwens en in deze fi nale opteerden de beide ploe gen voor een voorzichtige aanpak. Voor FC Hof van Grembergen werd het noch tans een ideale start want Rik Drieghe scoorde uit een vrij schop (1-0, 5'). Lang zou de Yves Michelet, Danny Saman en Manuel Valent ook duide lijk het middenveld verover den. Als gevolg daarvan ge raakte FC De Pekton met geel voor Ronny Waegenaer ook aan enkele doelkansen welke echter niet werden be nut. Vooral Yves Michelet schoot een unieke gelegen heid hopeloos naast en een knappe kopstoot van Manuel Valent werd door de doelman van FC Hof van Grembergen in twee tijden gehouden. Dit gebrek aan stootkracht zou de Stekenaars trouwens nog zuur opbreken en toen Yves Mi chelet ongepast terugspeelde, kon Rik Drieghe uit Dender monde daarvan nog niet pro fiteren. Na de rust, waarin FC De Pekton Patrick Warrens wisselde voor Gino Valent, zou FC Hof van Grembergen weer een suksesvolle start ne men. Toen skoorde Rik Drieghe nogmaals op een niet helemaal doelmatig afgeweer de bal (2-1,46'). Het werd het begin van het einde voor FC De Pekton, dat ook nog een rumoerige Ronny Waegenaer verving door Eddy De Coster. Toen kantelde de wedstrijd ook duidelijk in het voordeel van FC Hof van Grembergen, waarvoor Rik Drieghe eerst liefliebbersvoetbal. Deze scheidsrechters bliezen de match voor de derde en de vierde plaats in de bekerfinale. Marc Van Brussel, Eddy Bals en Marcel De Corte (dw) Liefhebbersvoetbal. Het scheidsrechterstrio uit de bekerfinales van Walivo: Frans Van de Voorde, Bernard Van Hoornyck en Marcel De Corte (Iv) Walivo's Bekerfinale FC Cado 3 FC Bondgalm 1 Zonder enige twijfel ook de belangrijkste match tijdens Walivo's bekerweekend en daarin hebben FC Cado uit Stekene en het zondagse FC Bondgalm uit Hamme alles zins niet ontgoocheld. Het werd een bijzonder spannen de en een kwalitatief behoor lijke finale waarbij de Wui tens het vertikten om te sco ren en de winst tenslotte nog aan FC Cado moesten laten. Voor deze ploeg werd het trouwens een opmerkelijk de buut bij Walivo. In de zon dagse tweede reeks B werd zonder één nederlaag kam pioen gespeeld en FC Cado heeft nu ook Walivo's voet balbeker gewonnen. Dezelfde suksessen werden destijds ook in het gemeentetornooi van Stekene behaald en de ploeg van voorzitter Yvan Minnebo heeft de eigen mo gelijkheden thans nogmaals duidelijk onderlijnd. Het werd ook nog een vrij attrak tieve aanvang met de beide ploegen totaal offensief inge steld. Zonder komplexen en met een bepaalde zelfzeker heid langs weerskanten. Goed ook voor de kijkwaarde van de match en in beginsel, ver liep het ook allemaal tamelijk evenwichtig. Zeer goed geor ganiseerde verdedigingen re sulteerden ook naar weinig mogelijkheden voor de aan vallers en het eerste noemens waardig en uitstekend doel- schot werd op de rekening van Jean-Marie Oreal van FC gelijkmaker worden gescoord en een knappe vrijschop van Ferdi Van Hese werd daar voor voldoende, 1-1. Daar mee werd de spanning in deze finale naar een hoogtepunt gedreven en Mark Verhulst van FC Bondgalm pakte het eerste geel. Sensatie echter op een drietal minuten van het einde toen een kopbal van de Stekense Erwin De Clercq onvoldoende werd afgeweerd en Dirk Martens bij de re bound scoorde, 2-1. Onbe schrijfelijke vreugdetaferelen in het kamp van FC Cado dat de winst trouwens nog veiliger zou stellen. Een handgeval van Mare Verhulst werd voor Bondgalm nog fataal en met een strafschop forceerde Er win De Clercq toen definitief de overwinning van FC Cado in Walivo's bekerfinale, 3-1. Een begrijpelijke ontgooche ling bij de mannen van FC Bondgalm en door FC Cado werd sinds de aansluiting bij Walivo ook nog geen enkele nederlaag geleden. FC Cado: Willy Aerens, Willy De Backer, Hugo Van Over loop, Eddy De Clercq, Jimmy Polfliet, Patrick Dullaert, Erik Van Linden, Danny De Clercq, Erwin De Clercq, Ste ven De Leenheer en Dirk Martens. FC Bondgalm: Leo Heir- wegh, Ronny Aubroeck, Jan Malfliet, René De Munter (66' Erik Boone), Eddy D'Hondt, Mark Verhulst, Carlo Verhelen, Werner Van den Branden, Ferdi Van He se, Jean-Marie Oreel en Serge Van den Bossche. Scheidsrechters: André Be niers, Patrick Van Geem en Mark Beniers. Roger Van Laere

De Voorpost | 1989 | | pagina 31