Spionkop K.S.V. wint tornooi van Mini-Ster Drij Boeren winnen tornooi van Fina Boys Mini-Rupel wint de Beker Walivo's nieuwe voetbalploegen Een primeur: Zaalvoetbal in open lucht TEMSE LIGA Vanavond in Sint-Niklaas Walivo's 18e kampioenenbal 32 - 9.6.1989 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL Sinds een paar weken worden de nieuwe voetbalkampioen schappen bij Walivo, al ern stig voorbereid. Een goede gewoonte trouwens bij dit Waas verbond, dat inmiddels ook al tot het belangrijkste in de regio is uitgegroeid. Mis schien ook door de verdere aftakeling van 't Vlaams Sportverbond en een aantal ploegen daarvan, hebben nu eveneens voor Walivo geko zen. Die trend was in het verleden al duidelijk merk baar en deze verschuiving, wordt thans ook bestendigd. Ook een aantal andere ploe gen hebben bij Walivo reeds aangesloten en als primeur, kan het volgen van het lijstje worden doorgespeeld: R.C. Grembergen (Grember- gen), F.C. De Nieuwe Sport vriend (Sint-Niklaas), F.C. Stille Vrienden (Moerzeke), F.C. Luitentuit (Sinaai), F.C. Liliane Boys (Baasrode), F.C. Venco (Sint-Gillis Den- dermonde), F.C. De Witte Molen (Sint-Niklaas) zondag: F.C. Oud Geel (Sint-Ni klaas), Jong K.W.B. Elverse- le (Elversele), Oud K.W.B. Elversele (Elversele), F.C. Zeemeermin (Waasmunster), F.C. Shell Boys (Rupelmon- de), F.C. Klein Sinaai (Si- naai), F.C. De Robijn (Loke ren), F.C. Favo (Belsele), F.C. Gulspor (Sint-Niklaas) Het streefdoel van Walivo, veertien ploegen in één reeks, wordt hierdoor bijna bereikt. Daar zal men het ook bij houden en alleen voor een tweetal zaterdagse en even veel zondagse nieuwe ploe gen, is er nog een startplaats. Indien die worden ingeno men, worden de inschrijvin gen gesloten welke in principe tot 15 juni doorlopen bij Wa livo's sekretariaat: Goudenre genlaan, 72 in Sint-Niklaas met als tel. 03 - 776.71.79. Na die datum en nog voor het jaarlijks verlof in Sint-Ni klaas, worden in deze kolom men de nieuwe voetbalreek sen van Walivo gepubliceerd en waarbij de volgende vier ploegen al hebben afgehaa' zaterdag: J.B. Troch (Sint-Niklaas), F.C.R. Sparta (Sint-Niklaas) F.C.R. Sparta (Sint-Niklaas), F.C. Drie Linden (Belsele) Roger Van Laere Dit tweede zaalvoetbaltor- nooi van Z.V.C. Mini Ster uit Bazel is ongetwijfeld een suk- ses geworden voor de club van organisator Koen Ver- bruggen. Liefst zestien ploe gen schreven zich in voor dit tornooi in openlucht. Alle wedstrijden werden dan ook afgewerkt op het terrein van Pylonen De Kerf te Bazel. Enige weerklank op de orga nisatie was dan ook juist die openlucht want van bij de openingsdag zaterdag stroom de de lang uitgebleven regen druppels met beken uit de lucht. Een bijkomende at- traktie alleszins die zaalvoet ballers zo te zien worstelen in de modder. Doch het spelplein werd hier door geenszins aangetast want met de Spionkop van K.S.V. won de talentrijkste ploeg dit tornooi. kop, met coach van 't jaar Pee Vercauteren kende weinig of geen problemen in de ope ningswedstrijd tegen de Ar- gentaboys die blijkbaar meer verstand hadden van geld wis selen dan van balletje wisse len. Even afdalen tegen de Koolmijn was een moeilijkere wedstrijd, voor de Spionkop maar eens aan de oppervlakte kon toch winst worden geno teerd. De Dry Boeren, voor de gelegenheid met zes, ble ken ook al geen hinderpaal te zijn voor de Spionkoppen van K.S.V. zodat het thuisspelen- de Pylonen De Kerf en de Rupelboys ook triomfantelijk werden geklopt door de snelle jongens uit Temse. Mini Krui- beke van hun kant rekende eerst af met het organiserende mini Ster. Na dit Mini duel werd Sportkring Temse te licht bevonden door Mini Kruibeke en nog een ploeg uit Temse zijnde K.L.J. was een zelfde lot beschoren. Zondag morgen dan een grote steek laten vallen de mannen van Mini Kruibeke want zij verko zen het warme bed in plaats van het natte veld. Gelukkig voor hen dacht Hoger Op langs dezelfde golflengte en kreeg hierdoor geen van bei de punten. Op die manier worstelde Kruibeke zich dan verder door het tornooi want in de namiddag tussen de buien door verschenen zij op nieuw in de Arena om zich te plaatsen, via Mini Rupel voor de finale tegen de Spionkop van K.S.V. De finale Mini Kruibeke 3 Spionkop K.S.V. 4 Het is uiteindelijk nog een mooie finale geworden on danks het feit dat het Pylonen De Kerf stadion er maar mie zerig bijlag. Mini Kruibeke nam de beste start en via Danny Hamerlinck en Jantje Heyrman liepen de Kruibeke- naren vlot uit tot 2-0. Geluk kig voor de Spionkop bleek ook Margino De Kerf in een produktieve bui te zijn want deze kon nog voor de rust zijn ploeg op gelijke hoogte weten te brengen. Spanning om en rond het terrein natuurlijk. Coach Vercauteren was een inzinking nabij toen Mini Ster kort na de rust opnieuw langs Jantje Heyrman doelman Di- dier Aerts kon verslaan van de Spionkop. Doch onder imlpuis van een altijd raak treffende Alain Vernimmen en het doorzicht van een Dan ny Volckerick wisten de jon gens uit Temse in een pran gende slotfase waarbij de modder tot boven de Pylonen van de Kerf vloog om alsnog de zege uit het water te halen en zo zich als verdiend win naar te kronen van dit tweede Mini Ster tornooi dat een Maxi ster als overwinnaar kreeg. Tijdens een geslaagde recep tie na het tornooi werden nog de scheidsrechters De Rech ter en De Roeck onderschei den door de organisatoren en kreeg S.O.S. Veile Jeugd de beker van de fair play toege kend. Mare Stevelinck ZAALVOETBAL Straks om 21 urn dei Sint- een jmr nevenkompetities. meente Stekene, waarvan ge„, werd dit zelfs niet de lauweren ploegen en straks in H?W, Merkwaardig wordt daarbij trouwens meerdere klubs bij perste maal bij Walivo. Ook de stadsfeesten in Sint-bib wordt Walivo s 18e kamptoe- dat geen enkele ploeg uit Sint- Walivo debuteerden. Blijk- F.C. Hof van Grembergen uit klaas, wordt dat bijna een nenbal opgestart De apo- Niklaas, tot de hoogste top baar met zonder sukses voor Dendermonde, heeft wéér het eindeloos défilé. Ook het theose ook van de onlangs heeft kunnen doorstoten. R.S. Bosdorp, V.K. Anker en hoogste schavotje bereikt en hoogtepunt trouwens van Wa' afgesloten kampioenschappen Vroeger was dat evenwel an- F.C. Cado welke elk een dat realiseerde F.C. Milano Hvo's 18e kampioenenbal on- vLhal 1 fe^enwerdener al.tl^c^e- reekstitel namen en voor de uit Sint-Gillis-Waas, nu ook. der de muzikale begeleiding voetbal met F.C. ado uit le kampioenentitels in de Wa- laatstgenoemde ploeg, werd Een suksesvol debuut werd vim het orkest Midnight Team Stekene als eindlaureaat. De- k stede behouden door ou- het ook nog de bijzonder be- het eveneens voor F.C. Van met als gastvedettc de Sint- K ,en n°8 een P?" aaot?1 de™e.er FCJ*' SPa".a ,en Seerde Afdelingskam- De Vootde uit Waasmunster Niklase Ignace Liefhebbersvoetbal. Het jeugdig talent van FC Witte Steen uit Lokeren, samen met ."J Ploe8ei1' zuUe° e'Fc- Avantl- TIm"1* w<jrdt het pioenen uit Hamme werden en daarmee, is het lijstje der voorzitter Ernest De Spiegelaere (polo) reekskampioen gehuldigd grootst aantal kampioenen- F.C. Corner en F.C. Bond- reekskampioenen afgelopen. Booor Van l worden of als de pnmus bij ploegen gesitueerd in de ge- galm en voor deze beide ploe- Echter niet het aantai der te Hoger van Laere Liefhebbersvoetbal. De "oude garde" van FC Witte Steen uit Lokeren (polo) Erevoorzitter Frans Trou- H bleyn mocht reeds voor de 14de maal dit voetbaltornooi "i""»Wl&L &.A van de Fina Boys op gang [V 1 BI trappen. Vier ploegen. F.C. f C.t m Dnj Boeren, Sportief M Af Steendorp en natuurlijk de A m\ POiii Fina Boys zelf waren de gega- HlliBP MKBL digden die onder elkaar moes- iHgKj BBMSBS 1 ten u'tma^en wie zich de bes- Vte k°n kr°neD i" dit tornooi. ||!|kBxvKp Het allezins een sportief tomooi geworden tussen deze r V mm'i'i' 'I vjer pioegen want de Fina Liefhebbersvoetbal. FC Milano werd kampioen in de Bo>^ die door de l3"" heen tweede afdeling van Walivo (Iv) reeds een drie-tal maal de kampioenstitel wisten te ver overen in het vlaams sportver bond, in 79, '82 en '88 ston den ook nu weer onder voor zitterschap van Freddy Van Bogaert in voor een vlekkelo ze organisatie. Zelfs het feit dat de Fina Boys op de slot dag een noodploeg in het veld moesten sturen omdat de be kerfinale van het vlaams sportverbond voorrang kreeg was geen hinderpaal om het eigen tomooi vlot te laten verlopen. Ondervoorzitter Walter Brijs en de bestuurs- ploeg onder andere Michel Oste, Marc Samson, Roger Verheyen en ere-voorzitter Frans Fina Troybleyn hebben genoeg ondervinding hiervoor op dit vlak. Het eerste speelweekend van dit Fina Tomooi was dan ook al meteen een schot in de roos. Sportief Steendorp klopte F.C. Uil met ronkende 4-2 cijfers en het organiseren de F.C. Fina Boys hield zo lang als mogelijk de spanning er in tegen de Drij Boeren. Voor de gelegenheid met elf. De 4-4 eindstand gaf immers recht op strafschoppcr en na een serie die eindigde op 8-9 waren het tenslotte de Drij Boeren die het haalden in het ondertussen al onstoken kunstlicht. Het beloofde voor de drie leidende scheidsrechter Jozef Buytaert, Jos Van Uytvanghe en Roland Windey dus een spannend slotweekend te worden. Hetgeen ook te zien was op het terrein gelegen aan de Hollebeek te Temse. In de wedstrijd om rang 3 en 4 kon de noodploeg van de Fina Boys toch nog brandstof ge noeg putten om die van F.C. Uil achter zich te laten met een mooie score van 5-2. De Finale dan was er een om duimen en vingers af te lik ken. Sportief Steendorp ver trok sterk maar al gauw moest doelman Tony D'Hertefeld in het zand (lees modder) bijten. Rudy Van Landeghem met het hoofd en Danny Pakolet zorgden voor een 0-2 stand half weg deze finale wed strijd. Mede door het goede advies van coach Jef Van Hul en de trefkracht van Benny Van Polfliet en Marcelleke Van Strijdonck bleef de Drij Boeren winst op het bord en kon het feest beginnen voor de Drij Boeren die zoals alge meen verondersteld, met meer dan drie waren. Het was een fiere erevoorzitter Frans Troubleyn die nadien alle tro- fees uitdeelde en aan F.C. Uil die van de fair-play schonk. Mare Stevelinck Liefhebbersvoetbal. FC Raap op het tornooi van FC Samara (dw) In de finale tegen Mini Krui- Liefhebbersvoetbal. FC Anker uit de zondagse tweede afdeling van Walivo tijdens de bekerfinales (Iv) te sneller te zijn dan hun op ponenten uit Kruibeke. Laten we echter de twee fina- In de Temse Liga competitie listen even volgen, hoe zij werden het voorbije weekend zich door dit tomooi ge- de bekeredities afgewerkt, schaatst hebben. De Spion- Voor de grote bekerfinale diende gedoodverfd favoriet Cremerie Chantal de duimen te leggen tegen Mini-Rupel. Toch krijgt de Temse Liga met Mini-Rupel een mooi en waardig winnaar van de beker. De Supercup-kompetitie werd een ware uitputtings slag. Uiteindelijk spelen hier Chantal II en Sloan Gezond- heidskledij de finale. Een strijd die zeker te bekijken waard zal zijn. Ook de Bier bekerfinalisten zijn gekend. De Keyzerboys zullen het moeten opnemen tegen de Palm Boys en indien deze laatsten hun naam eer aan doen zal er voor de Keyzer boys niet veel te rapen zijn. Samen met de diverse kam pioenenvieringen worden de ze finales dus dit weekend in sporthal Tilroda een waardig slot van een mooie kompetitie Liefhebbersvoetbal. Real Margriet uit Eksaarde bestaat twintig jaar en dat moest gevierd worden (polo) '88/'89. Cremerie Chantal I - Mini- Rupel 3-6 Deze bekerfinale van de Tem se Liga bracht twee waardige finalisten tegenover elkaar. Dat was duidelijk van bij de beginfase van deze wedstrijd. Beide teams heten zich niet onbetuigd voor wat het af dwingen van doelkansen be trof en het aanwezige kennerspubliek wreef zich dan ook genoegdoend in de handen. De mannen van Cremerie Chantal alweer goed geleid door coach Moorthamer na men aanvankelijk het initia tief op zich. Een 2-0 voor sprong stavende hun gedachte om zich deze beker toe te eigenen. Rudy De Roeck en Fons De Wolf, speciaal over gekomen uit Italië, zorgden voor deze voorsprong. Mini- Rupel dat langs Adri De Win ter op rechts ook al een resem kansen in de handen van Chantal doelman Albert En gels had gedeponeerd kon dan nog op slag van rust langszij weten te komen toen Rudy Van Landeghem en Mare De Clercq beiden hun gewicht in de strijd wierpen. Terwijl bij de bookmakers de meeste kansen uitgingen naar Cremerie Chantal was het in de tweede helft dan toch Mi ni-Rupel dat gevaarlijk kon uithalen langs Mare Vermincksel en Rudy Van Landeghem. Op enkele minu ten tijd plaatsten zij de hele Cremerie K.O. en zelfs toen Guy De Jonghe wist te milde ren tot 3-5 was dat geen punt voor Adri De Winter om dan toch uiteindelijk zijn doel- puntje te scoren zodat deze bekerfinale die in goede ba nen geleid werd door het duo De Rechter-Vercauteren ein digde met een verdiende en sportieve zege van Mini-Ru pel. Cremerie Chantal II - Real Ter Walle 11-3 In deze halve finale van de Supercup in de Temse Liga bleek de ploeg van ieuedhuis Ter Walle te fel verzwakt te zijn om waardig tegenstand te bieden aan Chantal II. Robert Temmerman nochtans een sleutelfiguur bij de mannen van Ter Walle kon niet ver hinderen dat Guy De Jonghe, Kris De Wolf, Kris Lijssens en Franky Maris een half do zijn doelpunten voorbij een anders uitstekende keepende Martin Vlaeminck in het Ter Walle doel joegen. Peter Wil- lems en Jurgen Verlent pro beerden halfweg deze wed strijd nog wel wat weerwerk te bieden maar tegen de Cre merie pletwals was niet veel in te brengen. De Gendt, Maris en Lijssens zorgden zo op die manier voor een alleszeggen de einduitslag.

De Voorpost | 1989 | | pagina 32