Scholenzangfeest in drie schuifjes Steinerschool fusioneert en wil verder uitbreiden Zomerfeest rijksbasisschool Arend Uit de gemeenteraad Geslaagd schoolfeest in Gijzegem Marnixring Iwein van Aalst 4 - 9.6.1989 - De Voorpost De Steinerschool aan de Brusselbaan 300 bij de grens scheiding van de twee provincies organiseert op zaterdag 10 juni van 14.30 u. tot 15.30 u. en op zondag 11 juni van 10 tot 12 u. opendeurdagen in de Michaëlischool te Erembodegem-Hekelgem. Ook deze school worstelt met problemen qua betoe laging en wil, om het noodzakelijk aantal leer lingen te bekomen, fusio neren met collega's uit Roeselare en Overijse. Steinerscholen zijn niet prestatiegericht doch wil len de leerlingen interesses aankweken en zo de leer stof benaderen met daar enboven heel wat klemto nen op kunstzinnige as- pekten ervan. Een peda gogiek die steunt op de ideeën van de Hongaar Rudolf Steiner wiens naam dan ook gedragen wordt. De leerlingen moe ten de leerstof niet onder gaan maar die leerstof wordt aangepast aan de mogelijkheden van de leerlingen. De Michaëlischool ont stond te Aalst in 1985 en vestigde zich te Aalst aan de Hertshage doch ver huisde in de zomer van 86 naar de huidige vestiging. Momenteel zijn er twee klassen: een kleuterklas die drie jaren omvat en een eerstegraadklas voor twee leerjaren. Volgend jaar wordt ge hoopt de tweedegraadklas op te richten zodat er een derde leerkracht aan de slag kan. Het ligt inder daad in de bedoeling te komen tot een komplete basisschool met kleuter en lager onderwijs vol ledig. Mits te fusioneren met Overijse en Roeselare wordt betoelaging beko men zo er 50 leerlingen gehaald worden. Na 4 jaar moeten er dat dan wel 150 worden. Dat impliceert dan ook dat reeds nu wordt uitgekeken naar rui mere huisvestiging wat dan weer supplementaire financiële eisen stelt. Via geschenkenbeurzen, etentjes en feestjes aller hande wordt getracht de schoolkas enigszins te spij zen. In afwachting van be toelaging wordt het geld gestort door vijftien ou derparen, elk 2.000 fr per maand. LH Aalst. Oma's muziekdoos deed de aanwezigen denken aan de sprookjeswereld van vroeger, (a) De basisschool van het Sint-Vincentiusinstituut te Gijzegem organizeerde haar traditioneel schoolfeest. Dat stond helemaal in het teken van «Ei, een gnokkel op zolder», tema dat aan de hand van 18 verschillende nummertjes werd uitgewerkt. De kleuterklasjes zorgden voor een toneelstukje rond een muis en brachten natuurlijk ook Mini en Mickey Mouse. De leerlingen van de basisschool dan zorgden voor uiteenlopende nummertjes, gaande van kabouters tot Flanders' Technology. Aalst. Op de prondelmarkt konden de kinderen van Aalst. Een demonstratie met telegeleide autootjes of alles en nog wat kwijt, (a) speelgoed voor grote kinderen, (a) Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden was men bij de rijksbasisschool Arend zeer tevreden met de nog talrijke opkomst voor het zomerfeest. Op het programma uiteenlopende aktiviteiten zoals volksspelen, een video over het kinderkamaval, een kinderprondelmarkt, een demonstratie met telegeleide autootjes. DA Aalst. Er was heel wat belangstelling voor het zomerfeest in de Arendschool. (a) Aalst. Op het programma ook allerlei spelletjes voor de kinderen, (a) In een periode waarin we zowat alom worden overspoeld door Angelsaksische muziek en waarin de plaatselijke akademie een avond lang liederen brengt van Franse, Duitse, Britse of Italiaanse makelij zonder énig woord Nederlands is een scholentor- nooi als dat georganizeerd door de plaatselijke Marnixring onder voorzitterschap van Michael Van Lierde niet alleen op zijn plaats, doch echt een noodzaak. Als deze trend zich doorzet en er niet aktief en kreatief wordt ingegrepen gaat onze Vlaamse liederenschat, hoe waardevol dan ook, volledig teloor. worden opgelegd door het Mamixringfonds; zij ko men tevens in de üeder- bundel voor. De Marnixring wil dan teksten van de aangeleer- ook met zijn scholenzang- de liederen (gedrukt of ge feest beginnen van bij de schreven) in zijn/haar be- sis. Onze kinderen ken- zit. Bij het verlaten van de nen tegenwoordig vaak school mag hij/zij deze meer (gebroken) Engelse verzameling meenemen, liedteksten dan Vlaamse. «Van elke Vlaamse klas 5. in de maand mei wordt een zingende klas» maken, a]s bekroning van deze met een typisch Vlaams zangaktie «De dag der zin- repertoire, is dan ook een gende klassen» ingericht zinvolle bedoening. door de deelnemende Gingen de eerste twee edi- klassen van eenzelfde ties door in de Keizershal- school. Vanzelfsprekend len, deze keer werd o.m. nemen de kleuters deel wegens de verbouwmgs- aan dit zangtreffen. Hier- werken aan een deel van Qp worden door de school deze Hallen, geopteerd een afgevaardigde van de voor De Werf. De zowat Marnixring en van de 1600 kinderen zouden er sponsors, en zoveel moge- gekonfronteerd worden lijk ouders uitgenodigd, met eigentijdse, komforta- bele akkomodatie. Een Het programma zal vooral pluspunt. Minder pluspunt bestaan uit het zingen van was het wel voor de orga- nizatie, want de grote schouwburgzaal telt opti maal 596 zitplaatsen, wat impliceert dat het zang feest in drie namiddagen moest verlopen. Niet al leen een driedubbele taak voor de organizatoren, maar tevens het ontbreken van het massa-effekt. Dat wordt dan over twee jaar bij de volgende editie wel weer rechtgetrokken. Opvallend was ook de deelname van de scholen. Zeer veel vrije scholen na men eraan deel. Ook en kele gemeentescholen uit de deelgemeenten en één uit de Binnenstraat, doch opvallend weinig rijks scholen. De leiding was duidelijk in passende handen want ik hoorde zijn buur terecht zeggen «die dame op het podium doet met de kin deren kompleet wat ze wil». Er was duidelijk heel wat meer te beleven dan gewoon het afdreunen van een dozijn liederen. Er kwamen inderdaad voor stellingen, oefeningen, danspassen en heel wat verrassende wendingen aan te pas die de namiddag opvrolijkten. De «Dag der zingende klassen» kan vervangen worden door een «Scho- Vlaamse liederen. DRIE lenzangfeest», samen met liederen per leergraad andere scholen. Aan een huisvuilophaalwagen moeten herstel lingen worden verricht. Het betreft een wagen van het bouwjaar 80 en de voorziene prijs van de herstelling van 300.000 fr lijkt gemotiveerd in funktie van de prijs van een nieuwe wagen die 2,5 miljoen zou bedragen. Onderhoudswerken aan gemeentewegen wor den goedgekeurd. Het betreft gewone onder houdsdienst en winterdienst voor de dienstjaren 1990 tot en met 1992. Het betreft drie loten van circa 27, 4 en 5 miljoen. Op ministerieel verzoek wordt een globaal inve steringsprogramma voor de stedelijke brand weerdienst voor de periode 1990 - 1995 opge steld dat nog deze maand moet worden overge maakt aan de minister. Aalst. Hun optreden is achter de rug en zowel de leerlingen als de juf zijn tevreden, (a) Elke Vlaamse klas een zingende klas De Marnixring startte in derdaad reeds tijdens het schooljaar '81-'82 met vol gend vijfpuntenprogram ma. Dat dit reeds heel wat vruchten heeft opgeleverd zal door wie aan een van de drie namiddagen deel nam alleszins niet betwist kunnen worden. 1. Ik leer in mijn klas tij dens het schooljaar mini mum TIEN liederen aan, waarvan er minstens VIJF in de liederbundel van de Marnixring voorkomen. 2. In mijn klas zingen de leerlingen elke dag, hetzij in de les(sen) muziekop- voeding, hetzij in of tussen de andere lessen, de zg. zangmomenten, die twee tot drie minuten in beslag nemen. 3. Een lied aanleren bete kent dat de leerlingen MEER DAN EEN STROFE kunnen zingen. Het betekent ook dat ze het lied invididueel, groepsgewijs en klassikaal kunnen zingen. (Deze eis geldt niet voor het buiten gewoon onderwijs.) 4. Elke leerling heeft de Aalst. Een beeld van het schoolfeest van de basisschool van het Sint- Vincentiusinstituut te Gijzegem. (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 4