jf| Bllis f|j|: Afbraak Lion d'Or gebouwen gaat verder Uit de gemeenteraad -Y&J; M Een beroerde raadszitting met drie knelpunten Nieuwe armslag voor regie grond- en bouwbeleid Uit de gemeenteraad «Hét Organigram» -wqmM k\: NEE? - - -m m •*MÉïk*s W ti 6 - 9.6.1989 - De Voorpost De afbraakwerken aan de Lion d'Or gebouwen gaat verder. De vroegere fabriek wordt met de grond gelijk gemaakt en het terrein wordt herschapen tot een KMO zone. Voorbijgangers zien er momenteel alleen verwilderde duiven die van het puin bezit hebben genomen. Een triest maanlandschap van wat ooit een grootheid was in Aalst. da Via een rondvraag wil de gouverneur vernemen of de gemeenten bereid zouden zijn deel te nemen aan het oprichten van een vzw met als doel de interventiehulp bij rampen in de provin cie Oost-Vlaanderen nog meer doeltreffend te maken. Het betreft hier gewoon een princieps beslissing. Dit zou de aanwezigheid van een arts- koördinator ter plekke van de ramp mogelijk maken en bovendien heel wat passende initiatie ven kunnen loswerken. Vooropgesteld dat de Oostvlaamse gemeenten massaal aansluiten zou den de kosten 1 fr per inwoner bedragen. Brandweer en politie staan uiteraard positief ten opzichte van dergelijke oprichting. Aalst doet in elk geval mede. Over de afschaffing van de belasting op het ontbreken van parkeerruimte ontspon zich op de jongste gemeenteraadszitting een uitgebreide diskussie. Vooral dan het schrappen van de gemeentelijke verordening in verband met de parkeermogelmijkheden die er door het stads bestuur aan verbonden werd. Luc Van Lierde (Agalev) heeft er moeite mee dat die bouwverordening zou geschrapt worden. Urbanisten hebben steeds gesteld dat de kandi daat-bouwer, hetzij persoon of bedrijf, oog moet hebben voor de mogelmijkheid de wagen ergens te plaatsen weg van de openbare weg. De stad heeft immers nood aan parkeergelegenhe- den en had de verplichtingen bij nieuwbouw nauwkeurig geregeld. Het is volgens Van Lierde toch niet omdat de belasting wordt afgeschaft op het ontbreken van parkeerplaats(en) de argumenten die in een recente raadszitting werden gebruikt niet meer - valabel zouden zijn. De gemeenteraadsbeslis sing werd inderdaad door de Vlaamse Exekutie- ve goedgekeurd. «Men krijgt de indruk dat het niet uit zorg is voor belang en oog van de stad dat deze bouwverordening wordt afgeschaft doch eerder omdat deze bouwverordening voor projektontwikkelaars eerder hinderlijk voor komt». Het stadsbestuur danst vandaag op het linker en morgen op het rechterbeen. Is het zo dat men vooruit gaat?» Dirk De Meerleer, schepen Ruimtelijke Orde ning zegt dat het doel van deze belasting erin bestond parkeerruimten te doen kreëren. Dat doel werd echter niet bereikt. De stadskas werd er amper anderhalf miljoen mee gespijsd en daarmee kan aan scheppen van enige parkeerge legenheid niet worden begonnen. Verder stelt de schepen dat behoud van deze bouwverorde ning een vorm van diskriminatie zijn tussen bewoners van het stadscentrum en die van de deelgemeenten, waar de problemen zich veel minder nijpend stellen. De schepen waagt zich daarenboven op het esthetisch terrein. «Wat in een bestaande rij huizen als er dan een tussen moet komen met een garagepoort aan de bouw- lijn in plaats van een ingangsdeur en venster(s)? Is dat mooi? Maar de schepen voegt er wel aan toe dat afschaffen van deze bouwverordening niet impli ceert dat de stad niet zou optreden wanneer moest vastgesteld worden dat er misbruiken worden gepleegd. Hoe men dat dan kan wanneer men niet over een rechtsgeldig reglement beschikt is echter voor Van Lierde, en niet voor hem alleen, een raadsel dat heel wat mogelijkheden tot bevoor deling open zet. Burgemeester De Maght ziet mogelijkheden van loskoppeling door het uitkie nen van een nieuwe libellering. Voor Maurice De Kerpel blijft de behoefte aan parkeergelegenheid bestaan om het even of er al dan niet een belasting eme gemoeid is. «En als Aalst de reglementering versoepelt blijven alles zins de ministeriële richtlijnen geldig». Het voorstel krijgt de goedkeuring van de meer derheidspartijen en van de VU. CVP en Agalev stemmen tegen. ajb- •„V 'IV'. Sr-"- v*' iigggji gr PIP *r' y' -T t Aalst. Een desolaat landschap dat in een sciencefiction- Aalst. Oud ijzer, puin, dat is wat rest van de Lion d'Or gebouwen (a) film niet zou misstaan (a) Een gemeenteraadszitting met op de agenda van de openbare vergadering «maar» 31 punten waaron der heel wat zuiver admi nistratieve en zonder enige interpellatie is te Aalst lang geen certitude dat het een korte zitting wordt. Dat was dan ook verleden dinsdag niet het geval want het werd andermaal ruim middernacht. De be sloten vergadering, toen de pers dus weg was, werd dan wel in een paar minu ten afgewerkt. O.m. om dat zowel de CVP als de VD hun heel de avond verkondigde standpunten nog eens in een perskonfe- rentie in «'t Paviljoen» en in «De Borse van Amster dam» nog eens extra in de verf wilden zetten. Drie punten gaven vooral aanleiding tot een ellen lange bespreking. Het was in eerste instantie de goed keuring van de statuten van de nieuwe Jeugdraad die ontworpen waren na heel wat voorbereidingen door een externe organisa tie, in casu de jeugddienst voor Maatschappelijke Participatie (Jemp) van de Stichting Lodewijk De Raedt. De veel geroemde en fel besproken dépoliti- sering van de Jeugdraad werd er immers in twijfel getrokken. Tweede punt des aan stoots vormden de beveili- gingswerken met leveren en plaatsen van 2 buiten trappen aan de zittribunes van het Eendrachtsstadion met de burgemeester als afgevaardigde van het stadsbestuur en tevens als lid van de raad van beheer van voetbalklub Een dracht. Maar hoofdpunt van de avond werd uiteraard de geladen materie van het voorstellen van de opzeg ging van het lopend kon- trakt met het PMS-cen- trum voor wat het betreft de psycho-pedagogische begeleiding van de leerlin gen van het stedelijk on derwijs enerzijds en de keuze van éauiDes voor medisch schooltoezicht in het stedelijk onderwijs. Een punt dat vele gemoe deren raakte en waarbij de CVP, na duidelijk niet- haalbare inspanningen, de zaal ostentatief verliet. Op uitzondering dan van raadslid Vera Van der Borght, uiteraard solidair met haar fraktie doch wil lende tussenkomen bij het volgend punt over de nieu we jeugdraad. Moeizame start Het duurde lang vooraleer de agenda van de zitting kon aangevat worden. Vooraf was er inderdaad een zitting van de Raad van Beheer van de vzw Priester Daens waarbij de belangstellenden zelfs de benedenzaal van het bel fort moesten verlaten. De zitting zelf ging dan wel uitermate vriendelijk van start want op onze lessenaar vonden we een keurig geplooide kraanvo gel. Schepen Patrick De Smedt verduidelijkte daar bij voor wie het nog niet zou weten dat de kraanvo gel het symbool is van de Hibakusha, de slachtoffers van de atoombommen op Hiroshima en Nagasaki. Te Aalst waren inderdaad 4 japanse slachtoffers te gast die zouden deelne men aan een Hibakusha- tribunaal te Leuven. Van Mosselvelde aan bod VU-fraktieleider Willy Van Mossevelde deelde bij ordemotie nog steeds voor het aanvatten van de agenda mede dat buurtbe woners van het stedelijk slachthuis tijdens het voor bije weekeinde moesten leven met heel wat stank- hinder. Een varkensslach terij laat inderdaad een heel wat sterkere geur na dan een slachterij van rundvee. Gewezen werd daarenbo ven andermaal op de on hygiënische toestand van de beek waarvan het water regelmatig bloedrood ge kleurd is. Wonen is in die buurt dan ook verre van ideaal en wie er uit weg wil ziet de verkoopprijs van zijn eigendom zeker niet stijgen. Alluderende op het tijdens vorige zitting gestelde evenwicht tussen ekonomie en ekologie hoopt Van Mossevelde dat in die geest naar een op lossing zal worden ge streefd. Maar Willy Van Mossevelde had ook een meer persoonlijke grief. Hij nam het immers niet dat aan de pers replieken in verband met zijn op merkingen over de wer king van De Werf werden doorgespeeld zonder dat zijn wederwoord daarbij enige kans kreeg. Totaalspektakel werd fiasco In een persmedeling uitte PW-raadslid Johan Stijle mans zijn om genoegen in verband met de viering 130 jaar akademie en 25 jaar Muza verleden vrij dag in De Werf. Namens politieke jongerenorganisaties stel de hij dat zowel organisa torisch als menselijk werd geblunderd. De rol die de direkteur van de akademie meende te moeten spelen noemde hij onaanvaard baar. Wat een totaalspek takel moest worden voor kinderen en ouders, de gradeerde tot een fiasco een stad als Aalst onwaar dig. Uit de reakties van het publiek bleek duidelijk dat het vertrouwen in de akademie zwaar geschokt is. Om dit te herstellen zullen heel wat inspannin gen noodzakelijk zijn. Frustatie en ontgoocheling waren groot en zullen nog lang blijven nazinderen. De Liberale Jongerenraad betreurt dan ook dergelij ke voorvallen. De Regie voor Grond- en Bouwbeleid toont voor 1988 een verlies van 1.071.316 fr. Voor VU- fraktieleider Willy Van Mossevelde minder slecht. «Eerder werden we steeds gekonfronteerd met grote nullen doch nu werd be loofd gronden in te bren gen. Deze regie was steeds de geliefkoosde melkkoe van de stad. Opbrengsten van verkopen gingen naar de stadskas doch voor de lasten moest de Regie op draaien. Van Mossevelde informeerde dan ook naar de huidige visie van het stadsbestuur nu ook de SP die steeds de verdedigster van deze regie is geweest ook in de meerderheid zetelt. «Patrimonium» Schepen Oscar Redant stelde dat in 1988 twee percelen grond uit de be- gininventaris konden ver kocht worden Eén in de Hopstraat te Erembode- gem en één op de hoek Leopoldlaan-Steenweg te Aalst. Na verrekening van de kosten lieten deze verko pen toe een winst uit de gewone bedrijfsuitoefe ning te realiseren van 58.964 fr. min 478 fr. be lastingen. En omdat 1.129.802 fr. aan BTW niet meer hoeft betaald te worden kan de Regie af sluiten met een verlies van 1.071.802 fr. Om deze Regie echter nieuwe armslag te geven besloot het kollege tot in voeren van een kapitaals verhoging van de Regie door verkoop van een aan tal gronden. Tevens zal, na uitzuivering van de ak- tiva en passiva, de Regie opnieuw van start kunnen gaan met een propere lei. Raadslid Roger D'Hondt, in vorige bestuursperiode steeds tussenkomend als het de Regie betrof, deed wel opmerken dat dit ver lies gaat over de dienst jaarrekening van vorig jaar. Dus nog onder het vroegere stadsbestuur. «Er zit weer muziek in de Regie die weer leefbaar wordt gemaakt» zegt het raadslid. Schepen Oscar Redant ziet voor de Regie heel wat mogelijkheden. Deze liggen in de verkoop van de resterende gronden De Biolley, in het zoeken naar woonuitbreidingsgebieden en in de uitbreiding van het industrieterrein Wijn- gaardveld die ook een op dracht wordt van deze Re gie. Wat betreft de ver- Leningen werden aangegaan van 337.000 fr voor vernieuwbouw van het Huis De Bolle in de Kapellestraat, 622.000 fr voor uitbreiding van de openbare verlichting in de André Goffaertstraat te Aalst, van 267.000 fr voor uitbreiding van de openbare verlichting in de Kalfstraat en van 482.000 fr voor uitbreiding van de openbare verlichting te Erembodegem in de Avaanstraat en in de Gaston De Schipperstraat. En 103.000 fr kreeg een herbestemming nu voor renovatie werken aan het sanitair gebouw van de atletie- kpiste in Sportcentrum Osbroek. koopprijs zal men zich be palen tot schatting door ervaren eigen personeel zodat er geen externe kos ten aan verbonden wor den. Bij de stemming wer den onthoudingen geno teerd van VU en Agalev. LH Voor de eerste keer stelt het stadsbestuur een volledig organigram op. Een dokument waarover reeds heel wat werd gepalaverd en waarheen heel wat personeelsleden reikhalzend uitkijken. Hieronder het resultaat van de wellicht vele besprekingen. Men geeft echter tot hiertoe enkel de namen op van de verantwoordelijken. Heel belangrijk wordt de totale invulling van de kaders zodat ieder huidig personeels lid zou weten waaraan zich te houden. Die invulling is allicht nog niet voor morgen. We beschikken alleszins reeds over volgende gegevens wetende dat het hele personeel wordt opgedeeld in drie afdelingen. Eerste afdeling o.l.v. J. De Wolf Algemene administratie: sekretariaat: L. Moereels dokumentatie: R. De Wint Public relations: P. Renders Organisatie van feestelijkheden: J. Doorns Personeel: administratie: W. Liebaut medisch-sociale dienst: P. Van der Veken wedden en pensioenen: W. Schollaert Tewerkstelling: I. Geerinck Automatisatie: G. Lievens Juridische aangelegenheden: L. Carael Financiën: ontvangsten en belastingen: R. Van Geertruy uitgave en boekhouding: D. Cooreman aankopen: M. De Neve vismijn: F. Daeleman Tweede afdeling o.l.v. M. Moortgat Burgerlijke stand: S. Provost Registratie bevolking: bevolking: L. Hooghuys reg. vreemdelingen: L. Hooghuys rijksregister: H. De Luyck verkiezingen: L. Comand militie: M. Simoens Welzijnszorg: gezins- en vreemdelingenzorg:_E. Van Assche jeugd: M. Van der Beken derde leeftijd en soc. zaken: F. Loeman volksgezondheid: W. Beeckman ontwikkelingssamenwerking en vrede: M. De Neve Onderwijs: L. De Troch Kulturele aangelegenheden: K. Baert bibliotheken: E. Buyle kuituur en toerisme: H. Roelandt kuituurcentrum: Y. Verhavert technisch: J. Vertongen administratief: L. De Wael Sport en Vrije tijd: sport: M. Van den Brande vrije tijd: P. Vertongen Ekonomische aktiviteiten: J. Saeys Derde afdeling o.l.v. R. Galle Regie Waterdienst: administratie: H. Lievens technische diensten: L. Lievens Regie grond- en bouwbeleid: A. Van Geem Openbare Werken: gebouwen: J. Buyl wezen en waterzuivering: W. Van Ginderdeuren Techn. uitrusting en openbare verlichting: H. Barrez administratie: G. Meert Patrimonium: verwerving en vervreemding: A. Van Geem soc. huisvesting: A. Van Geem huur en verhuur: A. Van Geem Uitvoering: gebouwen en techn. uitrusting ervan: V. Agten garage, smidsereinigingsdienst, algemeen vervoer: W. Schollaert magazijn: U. Van den Bossche groen: A. De Wael onderhoud gebouwen, onderhouds- en schoonmaakpersoneel: A. Van den Neucker toezicht sport- en speelpleinen: M. Delgouffe wegen en deelgemeenten: S. Van den Berghe feestelijkheden: R. De Neve begraafplaatsen: R. Mortier Ruimtelijke ordening: administratie: W. Calloens techniek en ontwerpen: E. Vereecken stads- en dorpsherwaardering: M. Baeyens Leefmilieu: vergunningen: J. Blindeman land- en tuinbouw: W. Tuypens monumentenzorg: M. De Wolf ekologisch beleid: M. De Wolf In 3 fasen Wat nu gebeurde bij het opstellen van het organigram is dus slechts de eerste fase. Tweede fase is het vastleggen van de verschillende funkties per dienst en in een derde fase worden dan uiteindelijk de namen erbij ingevuld. Alleszins de meest delikate fase. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 6