Het meest schilderachtige trajekt tussen Dender en Rupel leidt langs de Schelde E ION De Voorpost GRATIS TIP Norbert De Batselier: afname industriële betekenis schept kansen voor zachte ekonomische sektor H Schelde-Omnibus ingevaren BfeS Belga 'bekeert' De Batselier Schelde-Omnibus VS I Fl II' VOOR GRATIS NIET-COMMERCIELE ADVERTENTIE IN "GRATIS TIP-MAGAZINE" Oude Vest 34 9330 DENDERMONDE 'K- 10 - 16.6.1989 - De Voorpost DIEREN TE KOOP: splinternieuwe mar meren salontafel, prijs overeen te komen. Tel. 053/77.62.19. TE KOOP: 4 keukenstoelen en tafel, slaapkamer, wasautomaat, droogkast, zwierder. Tel. 053/ 21.70.49. 24T12W3A WENST U: ouderwetse of antieke meubels te verkopen? WENST U: oude of antieke kunst- en sier voorwerpen te verkopen? WENST U: een inboedel te verko pen? Bel dan éérst naar de ande ren en pas dèèma naar ons... WIJ BETALEN MEER WEET U WELI Tel. 053/21.02.69. TE KOOP: eiken slaapkamer, Vlaamse stijl. Bed, kast, lavabo spiegels, 2 nachttafels. Tel. 052/ 21.15.19 na 17 u. DIEREN TE KOOP: Basset Arthesiens, 8 weken, gevacc. en ont wormd. Tel. 054-56.81.13. TE KOOP: Komplete i fineer grenen, 5 j. oud, prijs o.t.k. Tel. 054/50.23.54. TE KOOP: Pracht, antieke slaap kamer in kerselr 4r, omv. muur- bed, commode net spiegel en kleine kleerkast aan 75.000 F. Tel. 054/33.83.95. iMIMI-VS TE KOOP: Moderne eetplaats, prijs overeen te komen. Tel. 054/ 32.41.83. TE KOOP: Slaapkamer salon, 3-zit 2 clubs. Wegens dubbel gebruik. Bevr. Molenstraat 92W1 9100 Lokeren. Tel. 091-48.80.85 TE KOOP: Mini Boomerhondjes langharig. Verschillende kleuren, betaalbare prijs, ook mini York shires en kortharig chihuahuas zeer klein. Tel. 03/755.11.50. JONGE HAANTJES orTveMe vetten bij Jan De Dycker, Heir- straat 1, Bazel. Tel.: 774.24.14. ÏÏTO&DC-VS TE KOOP: Mooie pony, merrie, 120 cm, bruin, bereden en inge spannen, 3 jaar, tel. 773.43.57. 240382-DC KATTENPENSION: Heel het jaar door op afspraak, huiskring en goed verzorgd, als U op vakantie gaat. Na 21 u. 091/48.69.43 TE KOOP: Nest Yorkshires, 7 weken oud. Tel. 053/66.21.01 na 17 uur. Logboek van een zoetwatermatroos en 3 m. br. Hoogte 1,èo. Super- meeneemprijs: 950 F/m. Bij Plas tiek Van Acker, Gentseweg 329, 2750 Beveren-Waas, (viadukt Be- veren) tel. 775.43.53. 4M8SOC TE KOOP: Yorkshire-Terrièr, in geënt, mt. certificaat stam boom, 4 maand oud. Tel. ts. 19 21 uur: 31.23.76 Het zal je maar overkomen... Krgg je eens de kans een 'snoepreisje' mee te pikken en dan stelt de weermaker zich opposiet op. De vorige week woensdagnamiddag georganiseerde promotievaart ter introduktie van de Schelde-(Omnibus -in de loop van de maanden juli en augustus bevaart deze boot-omnibus op de zaterdagen en de zondagen de Schelde tussen Dendermonde en Rupelmonde of Niel- verliep inderdaad bij een temperatuur die allesbehalve aangenaam aanvoelde en een paar fikse regenbuien onderstreepten het wispelturig karakter van dit weertje van ons. En toch gaf het een heerlik gevoel, vanop het dek van 'De Ark' -een spits, voor de insiders kennis te maken met de Schelde en de talrijke plaatsen die reeds meer dan één dichter, schilder of romancier inspireerden. Trouwens, werd het weer al te gortig, kon je binnenin het gezellig ingerichte ruim, nog altijd verpozen bij een natje en een droogje. Bovendien zorgde de 'Onion River Slowboat Jazzband' voor aangepaste klanken tijdens een keuvel met een of andere kollega zoetwatermatroos. TE KOOP: Eiken salon, 3-2-1-zit. Tel. 48.04.48. 24/0876-RL TE KOOP: Prachtige 19e eeuwse linnenkast, volledig eik, goede staat, licht gesculpteerd. Tel. 091- 48.51.37. TE KOOP: Eetplaats, dressoir, bar. bergkast. tafel. 6 stoelen. Z.w Biezeweg 61, Wetteren- Kwatrecht, industriepark na 13 u. Voor modern interieur: ronde tafel, vermessingd met rookglas bijpassende stoelen, als nieuw. Tel. 091/51.58.49. 89419-PG TE KOOP: eetkamer nieuw!! Ko pie antiek, donker eik, nieuwprijs, min. 40.000 fr. Tel. 771.10.96. TE KOOP: Poedeltjes abrikoos, zwart, zilvergrijs, York-Shire Ter riers, keesjes. D'Hooghe Gilbert, Ropstraat 42, Haasdonk. Tel. 03/ 775.99 54 TE KOOP: Boemer, reu, 10 m., zeer lief voor kinderen. 1.500F. Tel. 053/78.92.65. 89297-VS TE KOOP: Berggeitjes, maan dag, donderdag vanaf 18 u„ za terdagnamiddag, Nieuwe Sta tionsstraat 52, 9100 Lokeren (Ou- denbos). 24/0675-RL Zoekt tehuis voor 3 poesjes: 12 wek. oud, gestr, zwarte, 1 poes 3 j. oud 2 katertjes, 8 wek. oud. Gestr. kattin zoekt lief baasje, 3 j. oud. Tel na 21 u. 26.97.49. TE KOOP: Schapen, tel. 052/ 44.40.47, Veldekensstraat 72, 9140 Zele. TWEEDEHANDSZAAK SUPER STOCK KOOPT: uw meubelen, als ze nog in goede staat zijn, Ook ijskasten, diepvriezers, kookfor- nuizen, inboedels en overstocks. Tel. 03/776.93,76. DIEREN Wij zijn trouwens niet al leen aan boord. Tot de gelegenheidspassagiers be horen o.a. ook gemeen schapsminister Norbert De Batselier en diverse burgemeesters, schepenen of vertegenwoordigers van de VW's die aan deze 'Schelde - Omnibus' htm medewerking verlenen. Begeleider bij de trip is Julien Lyssens, auteur van het boek 'Hand in hand in Scheldeland'. De ver tegenwoordigers van de VVV's en de toeristische attrakties die we langsva- ren krijgen echter ruim de kans hun waar aan de man te brengen. Maken daar ook gretig gebruik van. We zijn dan ook pas afge meerd of stadsgids Willy Michiels mag de diverse attraktiepolen van Den dermonde op een rijtje zetten. Later tijdens de tocht zal schepen Patrick Meulebroek deze verbale lofzang 'kulinair' onder strepen via het serveren van 'Ros Beiaard-prali nes'. Ze promoten hun paard vandaag de dag in allerlei vormen en sma ken, de Dendermonde- naars! De daken van de Killeweg steken nog net boven de dijkkruin uit. We varen onder de Vlassenbroek- brug door en Gustaaf Van Gucht van 'Wielewaal', heeft het over de binnen- en buitendijkse schorren en de rijkdom aan flora en fauna in de rietkragen. Het Baasroodse 'Scheep vaartmuseum' krijgt ook zijn beurt. Hiervoor zorgt voorzitter Jean Heuninck, die overigens niet over het hoofd ziet de eeuwenoude vete tussen de Dender- mondenaars en de 'Bos te KOOP: Jonge sprekende papegaaien en mini-poedels (abricot-zwart en grijs) mini Yorkshire gevacc. Z.w. Grij seels Edward, Pamelstraat 249, Nirtove. Tel. 054- 33.25.62. i44)7i»ei TE KOOP: Nest dwergpoedels abrikoos, gevaccineerd en ont wormd. Tel. 02-269.42.34. 24r382-R0 TE KOOP: Prima Dobermann- pups. gefokt op schoonheid en karakter. Stamboom St. Hu- bert, gecoupeerd, getatoeërd, gevaccineerd en ontwormd. Inl. tel. 03/772.26.12. aooooc TE KOOP: hond Labrador 5 m. oud, oude pannen. Tel. 775.16.89. 21/406K5C Vogelnleuws: Opgelet, gele lijn voor klanten om te lossen en te laden Cédé 102 F per karton, schelpenzand 125 F/25 kg., tros- keszaad 100 F/kg, te koop grote beo's, grijze en groene papegaai en, koppel Senegalpapegaaien, muisparkieten, pasionata's, wild kleur, blauw en geel, mozambicq, zilveroor nachtegalen, opkoop van papegaaien en alle soorten vogels, een koppel pruimparkie- ten jaar 1986, te koop: sprekende beo, zangzaad: 160 F/5 kg., par kietmengeling met zonnepitten 155 F/5 kg., voor kleine parkieten 150 F/5 kg., volièrezaad 150 F/5 kg., tropisch 150 F/5 kg. Verlofpe riode vanaf 16 juli tot en met 23 juli. Iedere dag open om 17 u. tot 19.30 u. De zaterdag gans de dag en de zondagmorgen op de klod- demarkt te Lokeren. Bij Van Der Straeten Frans. Koophandelstraat 11, Lokeren. Tel. 091/48.10.49. De Ark die ingezet wordt voor de geregelde bootreizen op de Schelde troeënèèrs' aan te raken. 'De Ark' nadert de Kramp, een bocht van bij na 180 in de Scheldeloop. Langs Moerzeekse kant wordt ons gewezen op een bijna-schiereiland in de stroom: een reservaat be heerd door het CCBV (Coördinatiecomité ter Bescherming van de Vo gels). Een blauwe reiger schrikt op en vliegt sierlijk weg. En verder gaat de tocht. Een gemoedelijke pers- babbel doet ons het voor onder kiezen en de aan trekkelijkheden die St.- Amands (geboortedorp van Emile Verhaeren) en Mariekerke (centrum van paiinghandel) bieden schuiven midderwijl voor- bij In Hamme-Drijgoten wordt even aangemeerd; persmensen durven het aan op de meest onver wachte plaatsen uit de hoek te komen. Bij de monding van de Durme passeren we het monu ment ter nagedachtenis van Filip De Pillecijn. Temse komt in zicht. De hefkranen tekenen duide lijk hun silhouet in de grij ze regenlucht. De stroom wordt hier duidelijk bre der. De 'Onion River Slowboat Jazzband' What's in a name?- verlaat het populaire genre en snijdt een intermezzo hei- matliederen aan. Aanvan kelijk 'zien' we nog 'de lichtjes van de Schelde' - en wijle zien! - maar wel dra zoekt een tenor onder de passagiers het meer in een breed en melodieus 'Laat ons liefste, samen varen..' We varen het 'Buitenland' en 'De Notelaer' voorbij en zonder het eigenlijk te beseffen legt 'De Ark' in Rupelmonde aan. Langs heen een nog duidelijk herkenbare, oude vissers- wijk, bereiken we het dorpsplein van het Merca- tor-dorp, waar de bus wacht die ons langs meer prozaïsche wegen op nieuw naar de Dender- monding zal voeren. Een waaier aan mo gelijkheden Tijdens de persbabbel kwam ook de kwaliteit van het Scheldewater ter spra ke. Vast staat dat dit water biologisch dood is. De geurhinder is, in vergelij king met een paar jaar geleden, wel kwasi geheel verdwenen. Tijdens som mige boottochten wordt aan de passagiers overi gens de gelegenheid gege ven stalen van het Schel dewater te onderzoeken. Dat kadert, aldus Guido Moens, afgevaardigde-be stuurder van Reko, in het edukatieve aspekt dat we onze tochten willen toe meten. Tijdens zo'n boot tocht komen zowel de wa terhuishouding, het ver keer, de waterbevuiling en -zuivering aan bod. We streven er ook naar dat elke toch begidst wordt. Voor bvb. een schoolreis lijkt me dat bijzonder in teressant. Vanzelfsprekend blijft het ontspannende karakter van zo'n boottocht hoofd zaak. In die richting kun nen zelfs voor ekstraatjes - jazz-band, video- gezorgd worden. De meest interessante for mule blijkt het afhuren van een boot te zijn. Reko beschikt momenteel over drie motorspitsen: 'De Ark' (90 plaatsen), 'Wil- mar' (80 plaatsen en de 'Marfik' (40 plaatsen en 20 slaapplaatsen). Met hun typische afmetin gen kunnen deze schepen - ze zijn nooit breder dan 5 m, noch langer dan 39 m- vrijwel alle Belgische ri vieren en kanalen bevaren. Bij het afhuren ervan wordt een totaalpakket af geleverd: varen, kennis maken met de omgeving en bezoeken van wetens waardigheden. Daarnaast worden interstedelijke bootverbindingen ingelegd (groepen en individuele personen), worden in juli en augustus vakantieboot tochten georganiseerd (toeristische dagtrips voor individuele personen) en zijn er ook speciale tijde- Het regionaal toerisme lijkt me in ons land toch nog al te onbekend. Een schat aan mogelijkheden, o.a. voor de horeca, wordt hierdoor onbenut gelaten. Lyssens brak ook een lans voor de opname van de Rupelstreek in dit Schel- depakket -een regio die niet alleen natuurschoon biedt (in de uitgebaggerde In een tijd dat 'kruislievenheren' de gemoederen van sommigen blijkbaar in sterke mate beroeren, zorgde Belga voor een pikant ekstraatje. Ons nationaal persagentschap verspreidde begin van vorige week immers het bericht dat Minister De Batselier de 'Schelde-Omnibus' zou 'inwijden'. Nu hebben we de Dendermondse gemeenschapsminister tijdens de tocht diverse bewegingen zien maken, maar enig wijdingsvol' gebaar behoorde daar geenszins toe. lijke aanbiedingen be schikbaar. Mocht de Schelde-Omni bus' slagen, wordt overi gens overwogen op nog grotere schaal vaste ver bindingen in te leggen. We zijn duidelijk toe aan een heropleving van het Scheldetoerisme, voegde J. Lyssens daaraan toe. Elke zaterdag van juli en augustus 1989: Dagtrips vanuit Niel (9u30), Rupelmonde (10 u) of Temse (10u45) met bestemming Dendermonde (ge leid stadsbezoek met o.a. Begijnhof, Stedelijk Mu seum, stadhuis) of vrij verblijf, met tussenstop te St.-Amands, Baasrode of Vlassenbroek. Korte Scheldetocht te Dendermonde (14 u) Elke zondag van juli en augustus 1989: Dagtrips vanuit Dendermonde (St.-Onollfsdijk) (vertrek 9u30) met bezoek aan de Notelaer en bezoek aan Rupelmonde (Mercatoreiland met Gra- ventoren en Reinaertmuseum) of vrij verblijf te Dendermonde. Tussenstop te St.-Amands of Tem se. Korte Scheldetochten vanuit Hingene, Temse of Rupelmonde. Inlichtingen en reservering (verplich tend) kunnen worden bekomen Dienst Toerisme, Stadhuis Dendermonde Dienst Toerisme Temse, Gemeentehuis 03/771.09.41 De Notelaer, Notelaarsdreef, Hingene 03/889. 69.20 Mercatoreiland Rupelmonde J. Lyssens, Oeverstraat 12, Rupelmonde 03/ 774.19.15 Algemeen boekingskantoor Reko, H. Hartlaan 30, Aalst 053/77.19.89, 053/78.40.27, 053/77.43.65. Fietsen - moto's Auto's Te koop Te koop gevraagd Te huur Te huur gevraagd Allerlei Gezocht Gevraagd Verloren Over te nemen Werkaanbiedingen Relatie Ruilen Vakantie Woonhuizen Bouwgronden Meubelen Dieren Gebruik hoofdletters (1 letter, cijfer, teken of spatie per vakje) Vermeld zeker hoe de lezer u kan bereiken: adres en/of telefoonnummer KENGETAL - elke boodschap verschijnt in twee opeenvolgende nummers - telefonische opdrachten worden niet aanvaard, omdat de uitgever van "gratis tip-magazine" wettelijk verplicht is, de identiteit van de opdrachtgever te kennen. Voor deze redenen zullen onvolledige opdrachten niet gepubliceerd worden. Naam Straat Postnr.Gemeente TelHandtekening AALST: Dr. De Moorstraat 6 DENDERMONDE Oude Vest 34 SINT-NIKLAAS H. Heymanplein 16 (Res. Qaudi) ZELE Drukkerijstraat 11 (Industriepark) of te sturen onder gefrankeerde omslag (13 F) aan MAGAZINE? is een bijvoegsel van het weekblad Weekblad van Dender - Dnrme - en Seheldeitreek elke vrijdag verkrijgbaar bij uw dagbladhandelaar. N.B. Ook handelaars kunnen een publicitaire boodschap In "TIP-MAGAZINE" plaatsen, gedurende 5 weken voor 1.000 fr. (cheque ot betaling M|voegen) In zijn gelegenheidstoespraak prees N. De Batselier het initiatief van Reko en de medewerking van de betrokken gemeentebesturen en VVV's: In meerdere opzichten lag dit initiatief in de lijn van de verwachtingen. Het vormt immers een invullen van iets ontbrekends binnen de toenemende toeristische en rekreatieve ontwikkeling rond en op de Schelde, in het gedeelte dan tussen de Dender- en de Rupelmonding. De gemeenschapsminister had het ook over een aantal belangrijke ontwikkelin gen in het scheepvaartverkeer en de waterhuishouding: De voortschrijdende verruiming van de tonnemaat van de vrachtschepen -zij worden groter, behoeven bredere en diepere vaarwegen en grotere sluizen- heeft ertoe geleid dat dit stuk van de Schelde, dat gekend is voor zijn zandplaten, de te geringe diepgang bij hoogwaterstand en de moeilijke bevaarbaarheid, omwille van de vele en korte bochten, nog maar weinig gebruikt worden door deze grotere schepen. Wanneer zij bvb. van Antwerpen of van Brussel naar Gent moeten varen, of omgekeerd, wordt in principe de omweg van de Westerschelde genomen en vaart men via het kanaal Gent-Terneuzen. Deze evolutie heeft trouwens tot gevolg gehad dat dit deel van de Schelde thans nog slechts een relatief geringe industriële betekenis vertegenwoordigt en diverse kleine havens (o.a. de haven van Dendermonde) werden opgedoekt. Dit ekonomisch kerngegeven doet echter niets af van de opdrachten die de overheid met betrekking tot deze waterweg te vervullen heeft. O.m. wat betreft de beveiliging van de oevers tegen overstroming. In het kader van het Sigmaplan is het daarom eertijds een zeer gunstige beslissing geweest om van de algemene verhoging en versterking van de Scheldedijken gebruik te maken om ook de nodige infrastruktuur te voorzien voor rekreatie langs de Schelde-oevers, nl. door de aanleg van fiets- en wandelpaden, langs de stroom en langsheen de laaggelegen natuurgebieden. Deze afgenomen industriële betekenis heeft ertoe bijgedragen dat de zachte ekonomische sektor van de rekreatie en het toerisme nieuwe kansen kreeg: verschillende gemeentebesturen, VVV's, toeristische overheidsdiensten, maar ook privé-initiatieven zoals Reko, hebben snel inge speeld op deze nieuwe kansen. Ik hoop bovendien dat niet-plaatselijke overhe den, zoals bvb. de provinciale federaties voor Toerisme, het Commissariaat voor Toerisme en last but not least, de Vlaamse Executieve, nog nauwer zouden worden betrokken bij de rekreatieve ontwikkeling van de streek. Er is immers nog veel te doen, onderstreepte De Batselier: de afwerking van de infrastruktuur aan wandel- en fietspaden, bewegwijzeringen, de verbetering van de aanlegmogelijkheden en de uitrusting ten behoeve van het watertoerisme... De Vice-voorzitter van de Vlaamse Executieve besloot zijn toespraak met de hoop dat ook de Rupelstreek bij dit projekt zou worden betrokken. Pierre Van Rossem kleiputten hebben zich een geheel eigen fauna en flora ontwikkeld), maar ook op het vlak van de indus triële archeologie de moeite van een bezoek waard is- en sprak aldus dezelfde taal die minister De Batselier reeds gespro ken had. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1989 | | pagina 10