Vijftig overwinningen voor de ploeg Martin Plaatselijk "Javago-team" sant in eigen land k?m *i,mm Zondag aanstaande Kampioenschap van Vlaanderen WAOD-liefhebbers te Burcht B.W.C.L.-Wielrennen WAOD schittert in de Ronde van Oost-Parijs WAOD-Trofee Waasland Derde BMX-Festival te Stekene-Hellestraat Bij de O.V.W.B. in Groot-Bijgaarden Frans Van Eyck, Jos Hemelrijcks en Omer Van Molle op het podium Nederlander Van Antwerpen ontloopt de spurt in Belsele 18 - 16.6.1989 - De Voorpost flRKSPOPT rUCSTKRPTJjl jpRHSP Ml r-EUCVB«r»5 m. ':tocw, WIELRENNEN Organisatie: Burcht Bicycle Club Koersformaliteiten: Café De Schelde, Kaai te Burcht Afstand: 150 km. over 15 ronden Vertrek: aan Café De Schelde om 14.30 uur Prijzen: kampioenentrui aan de eerste van categorie A en B. palmen en 25.000 fr. prijzen 100 fr. van de 36e tot de 50e. Kleedkamers: Café Ons Huis Koersleiding: fotofinish en reportage: Wielerbond WAOD Koersleiders: Verbraecken, Gijselinck, De Paepe, Donie De wedstrijd telt voor de WAOD-Trofee Waasland. deuren. D-reeks: 1. Jean Goossens, 2. O. De Clercq, 3. Dubus, 4. Zaterdag in Moorsel A- en B-reeksen Johan Sergoris en Etienne Van der Helst - - De Schepper, 5. De Boeck, 6. peloton bleef de kat uit de De Van Den Hoe. boom kijken. Toen de voor- ck g Droesbeke, 9. De sprong reeds een minuut be- Mesmaek Huffel droeg en er nog slechts twee ronden moesten afgelegd BWCL-Wielrennen. Al is de foto vrij duister, toch herkennen we Ronny Mettepenningen (A) en Johnny Scheerlinck (B), winnaars in Y/etteren (xl) Deze derde Sterrit, verre- worden, kwam er toch reaktie den over negen ronden, ken- en bij het ingaan van de laat- een spannend verloop. Met 77 deelnemers waren de organisatoren in hun nopjes en al vrij vroeg kregen we de eerste aanvallen. Zeer bedrij- ste ronde bedroeg de achter stand toch nog 45 sekonden. Toen begon men zeer nerveus te fietsen. Désiré Sonck, Van Huffel en nadien Jozef De Na voorafgaande demarrages Deze internationale ritten- Munck 71e. raakten half-wedstrijd acht koers met renners uit Enge- Ten slotte de 145 km. lange renners voorop. Het peloton land, Zwitserland, België, rit over een golvend parcours verloor plots alle agressiviteit Zuid-Afrika en Frankrijk ging met Smith als drager van de en liet maar betijen. De acht over twee ritten in lijn en een gele trui, Marco Smet met de verstonden elkaar goed en rit tijdrijden. roze bergtrui. Na 30 km. meteen was de juiste trein In de eerste rit, over vormde zich een leidersgroep vertrokken. Achteraan stop- 80 km., was Marco Smet (Be- van zes renners waaronder Ju- *en de mannen van Martin veren) de grote uitblinker, hen Rogiers. Slechts de drie goed af want Bruno Heyvaert Hij demarreerde tot hij ge- Zuidafrikanen slaagden erin zat in de kopgroep. In de noeg voorsprong had, gezel- de leiders te vervoegen. De laatste kilometer slaagde schap kreeg van vier andere hitte maakte er een slagveld Etienne Van der Helst er nog renners en met vijf ging het van waarin ook Smet en De in om zijn medevluchters te naar het einde. In de spurt Munck tenonder gingen. Ro- verschalken en alleen binnen bergop was het de Waalse giers werd eervol vierde, Ri- te komen. De spurt van de renner Grifnée die het haalde chards 5e, Stevens 7e en andere zeven, met als inzet de voor de Franse Pivain en Mar- Smith 14e, Antoine Demits zege in de A-reeks, kende een co Smet. De Zuidafrikaan werd zestiende. meer dan verrassend slot. Smith werd 4de. De rest van In de eindstand werd Ri- Bruno Heyvaert, zegezeker, de renners kwam binnen met chards eerste, Benichon (F) werd in de laatste meters ge- het peloton. 2e, Stevens 5e, Smith 6e, Ro- remonteerd door de nobele De tijdrit werd een kolfje giers 9e, vijftiende werd De- onbekende Johan Sergoris. naar de hand van de Zuidafri- mits en Duiker zeventiende. Meteen een lelijke streep kanen. Richards won. Stevens In de ploegenklassering door de rekening van de ploeg werd 2e en Smith 4e, Marco werd WAOD tweede na Martin. Theo Van Handenho- Smet 9e, Demits lie, Duiker Frankrijk op vijftien ploegen, ve regelde de rest in de spurt 15e, Rogiers 41e en De van het peloton met vooraan nog Ronny Mettepenningen. C- en D-reeksen Freddy Van Steerthem en Jean Goossens De 70 deelnemers moesten zeven ronden afleggen. Van Stand na Belsele (12/6): 10. William Despeels, Beveren 103 1. Roger Beelaert, Kieldrecht 11. Kris Heirweg, Burcht 94 215 12. Dimitri De Munck, St.-Gil- 2. Gino De Munck, Melsele 184 lis 91 3. Marco Smet. Beveren 165 13. André Van Paemel. Belsele 89 4. Freddy Oelbrandt. Belsele 159 14. Felicien Claessens, Grember- 5. Patrick Demaere, Nieuwk. gen 84 155 15. Etienne Fleury, Melsele 83 6. Eddy Rombaut, St.-Niklaas 16. Erik Van Tiggel, Zwijndr. 74 122 17. Peter Flach,Zwijndrecht 73 7. Mare Borggraef, Burcht 119 18. Mare Vandermeulen, St.- 8. Fernand De Wael, Belsele 116 Nikl. 72 9. Benny V.Buynder, 19. Erwin Van Sande, St.-Nikl. 67 Nieuwk. 108 20. Freddy Luyckx, Waasm. 62 vig waren o.m. Neves, Pari- Wolf, Van Den Hoecke en daens en Frank Veldeman. <^an De Bruycker en Willy Nuël, naderden aan de meet tot op 30 meter. Voor aan bleef men echter niet bij de pakken zitten en Gino Lucchi trok er vanonder. Een attente Van Steerthem sprong gepast mee en weg waren ze. Ook De Wever en Eli Roels konden nog ontsnappen en de andere vier D-renners maak ten mekaar het leven zuur. Vooraan klopte Van Steer them gemakkelijk Lucchi en De Wever deed daarna het zelfde met Eli Roels. De spurt van de vier D-renners werd gewonnen door Jean Goossens voor Oscar De Clercq en Frans Dubus met direkt daarachter De Bruy- cker en Nuël. Jos De Boeck kwam nog alleen binnen en daarna versloeg Willy Roels het peloton in de spurt. Uitslagen A-reeks: 1. Johan Sergoris, 2. Heyvaert, 3. L. Paridaens, 4. Schoonjans, 5. Van de Wiele, 6. L. Van der Eecken, 7, W. Paridaens, 8 Mettepennin gen, 9. Cornelis, 10. Poel mans. B-reeks: 1. Etienne Van Der Helst, 2. Van Londersele, 3. Zondag in Hekelgem C- en D-reeksen Marcel Van Impe en Willy De Clercq Het werd een zware wed strijd i Hekelgem met 10 ron den en telkens een steile klim met veel heuveltjes. Er kwa men talrijke schermutselingen en ontsnappingen, waarvan de plaatselijke Frans De Mey het grootste deel voor zijn rekening nam. Ettelijke ron den reed hij alleen voorop en werd de grondlegger van de beslissende ontsnapping. Achter hem kwamen stilaan renners aanpikken en zo kre gen we elf leiders die voorop zouden blijven en waarvan Van Impe en De Clercq de bloemen pakten. A- en B-reekse Ronny Mettepenningen en Hubert Loomans De eerste zes van de twaalf ronden werden gekenmerkt door een vlucht van een tien tal renners die tot 40 sekon- BWCL-Wielrennen. In Y/etteren won Willy Roels de C-reeks en Gaston Van Den Hoecke de D-reeks (xl) len, 6. Van Steerthem, 7. Lucchi, 8. Van Den Bossche, 9. Van Ginderdeuren, 10. Colman. D-reeks: 1. Willy De Clercq. 2. Verbraeken, 3. Tanckeré, 4. D. Sonck, 5. De Mey. 6. Van Den Hoecke. 7. Boone. 8. De Wolf, 9. De Boeck, 10. Van Huffel. de twee anderen van h et zestal werden ingelopen, kwa men deze vier samen en be gonnen aande laatste ronde met zo'n hoonderd meter voorsprong. Nog probeerden Loomans en De Vos weg te geraken, maar men liet niet begaan en een zeer frisse en attente Mettepenningen had maar weinig moeite om in de laatste honderd meter zijn wil op te dringen en glansrijk te winnen voor twee renners van de ploeg Schaukens, de bere sterke Loomans en Gino De Vos met daarna een verras- in de start ging Alfons De Nevens, 4. De Bruyn. 5. Van Schepper er al vandoor. Wat Handenhove, 6. De Kuyper, een onnozel uitlopertje leek, 7. Van De Meirssche, 8. De bleek algauw een serieuze on- Coen, 9. Schuyffeleer, 10. derneming want in de schuif- Van Holen, jes kwamen achtereenvolgens C-reeks( 1. Freddy Van Steer- Gino Lucchi, Paul De Wever, them, 2. Lucchi, 3. De We- Eli Roels, Jean Goossens, ver, 4. E. Roels, 5. De Bruy- Oscar De Clercq en Frans cker, 6. Nuël, 7. W. Roels, 8. Dubus aansluiten. Meteen De Bruycker M., 9. Van den waren er acht leiders en het Bossche. 10. Van Ginder- IUJ 1IIV1 uaama tui >uias- den zouden unlopen. Toen send s,erke clemmen echter de grote kanonnen zich gedurende één ronde met de zaak gingen bemoeien werd alles opnieuw gladgestreken, een tiental zwakkere broert jes niet meegerekend die reeds moesten afhaken. Op vallend was de goede konditie van Frank Veldeman die niet uit de kop was weg te bran den. Toen een zestal er van door ging bleek het heelwat ernstiger. Nog drie ronden moesten er toen gereden wor den, maar op twee ronden van het einde dreigden ook deze zes te worden ingelopen. Toen ging Gino De Vos, van week tot week beter, in de aanval. Jozef Clemmen wipte met hem mee en toen gingen ook Hubert Loomans en Ron ny Mettepenningen. Terwijl Van Handenhove, flink af stoppend voor zijn ploegmaat Ronny, klasseerde zich nog knap vijfde en Bruno Hey vaert was zesde. Uitslagen A-reeks: 1. Ronny Mette penningen, 2. De Vos, 3. L. Paridaens, 4. Sergoris, 5. Tummeleer. 6. Heyvaert, 7. Pauwels, 8. De Leeuw, 9. Pa ridaens. 10. Van de Wiele. B-reeks: 1. Hubert Loomans, 2. Clemmen. 3. A. Van der Eecken, 4. Van Londersele, 5. Van Handenhove, 6. Roe- lekens, 7. Van Holen, 8. De Kuyper, 9. De Bruyn, 10. Dierickx. C-reeks: 1. Marcel Van Impe, 2. De Wever. 3. W Roels. 4. De Bruycker, 5. Van Geste- FIETSENCROSS Vorige zaterdag organiseer de het plaatselijke "Javago- team" - en dat staat nog steeds voor Janssens en Van Goethem - voor de derde keer een fietsencross in de Stekense deelgemeente Hel lestraat. Deze keer werd deze Hellestraatse BMX-cross de vierde proef voor het kam pioenschap van België in de verschillende kategorieën in de B.L.F.C.B., de Belgische Liefhebbers Fietscross Bond. En... het werd andermaal een schot in de roos, want onder een stralend weertje kwamen liefst 108 piloten zich laten inschrijven op het terrein "Noortgaever". Bovendien deden de plaatselijke piloten het voortreffelijk: alle leden van het inrichtende "Javago- team" haalden het ere-scha- votje Nieuw shirt Rond 13u30, juist voor het begin vgn de wedstrijden, werden alle geïnteresseerden die zich op en rond het terrein bevonden, samengeroepen voor de jurywagen van de BLFCB voor een kleine "plechtigheid". Gemeenteraadslid Arnoud Heyse opende deze derde or ganisatie met woorden van lof voor en over het organiseren de Javago-team. Hij schetste kort de geschiedenis van het team: van twee piloten in 1988 groeide het snel uit tot 5 leden op dit ogenblik. Het zijn Wesley en Kevin Van Goethem, Jerry Janssens, Thierry Christiaens en Cristi- na Vervaet. Hij noemde de inrichtende klub dan ook te recht een jonge, bloeiende klub met sportieve initiatie ven. Uit de hoek van de spon sors kwam dan een welgeko men verrassing, want de vijf teamleden van Javago kregen uit de handen van de gebroe ders Van Dijck - een trans portbedrijf uit de Stekene- Hellestraat - elk een prachtig nieuw shirt. Voor de inrich ters kon de namiddag niet meer stuk, dus... Sukses Daarbij kwam dan nog het sportief sukses van de plaatse lijke piloten. Inderdaad, alle Javago-renners haaiden het ere-schavotje. Verrassend was hier wel de prestatie van Roel Van Dijck, zoon van één van de sponsors, die in de kategorie "Jongens A" liefst tweemaal een reeks op zijn naam schreef én zich in de A- finale met de besten kon me ten. Hij eindigde uiteindelijk op een zeer verdienstelijke derde plaats! Buiten de leden van het Javago-team lieten ziph nog 14 andere Stekenaren in schrijven én ze klasseerden zich bovendien behoorlijk. Een sukses dus voor deze der de organisatie van het plaatse lijke Javago-team. Dit was trouwens te mer ken aan de grote belangstel ling wanneer rond 17u30 de prijsdeling doorging in de kantine. De beste drie van elke reeks kregen een prachti ge beker, geschonken door de plaatselijke garage Lada van Dirk De Cock, terwijl elke deelnemer een herinnering ontving vanwege de B.L.F.C.B. Wanneer het sportief ge weld én de plechtige prijsuit- Teiking achter de rug waren, werd alles nog eens monde ling overgedaan. Tussen pot en pint aan de tapkast. Voor het Stekense Javago-team, dat langs deze weg iedereen die dit derde BMX-festival mogelijk maakte van harte dankt, werd het andermaal een hoogdag. Tot volgende keer. De uitslagen Meisjes A: 1. Candy Bruylant, 2. Cindy Bruylant, 3. Emilie Van de Putte Meisjes B: 1. Heidy Geluck, 2. Kelly Pannemaeker, 3. Vanessa De Schynkel Meisjes C: 1Miranda De Per- mentier. 2. Sandy De Panne maeker, 3. Sofie Comptaert Meisjes D: Cindy De Beule, 2. Doris Slagmulder, 3. Saskia Braekman Meisjes E: 1. Els Van Overbe- ke, 2. Kelly Dumont, 3. Tania Bradt Meisjes F: 1. Nathalie Dick, 2. Heidi De Smet Veteranen dames: 1Sonia Bataille, 2. Nathalie Maes, 3. Christina Vervaet (Javago) Jongens A 1. Steven De Graaf, 2. Wesley Van Goe them (Javago), 3. Roel Van Dijck (Stekene) Jongens B1Handy De Pan nemaeker, 2. Kevin Van Goe them (Javago), 3. Michiel Van Aken (Stekene) Jongens C: Steven Van Hau- waert, 2. Dave Bataille. 3. Steve Tummeleer Jongens D 1. Donie Birger, 2. Peter Bradt, 3. Tom Braekman Jongens E: 1. Joost Vanmeer- haeghe, 2. Andy Standaert, 3. Danny Engels Jongens F: 1. Ludovic Slag mulder. 2. Filip Dupré, 3. Wesley Van Speybroeck Jongens G: 1. Bart Van Hau- waert, 2. David Standaert, 3. Andy Annaert Jongens H: 1Kristof De Loor, 2. Gert Van Dijck (Ste kene) Jongens I: 1Eddy Coussens, 2. Gunther De Smet, 3. Jerry Janssens (Javago) Jongens J: 1. Didier Bussens, 2. Giovanni Coussens, 3. Thierry Christiaens (Javago) Inters: 1. Jurgen Comptaert, 2. Yves De Coensel, 3. Kurt Dick Seniors: 1Geert Buckens, 2. Francois Borms, 3. Patrick De Bruyne Veteranen: 1. Antoine De Loor, 2. Omer Baetens. 3. Alfred Bradt. d.Broi. 50' zege voor Martin Zondag konden ploegleider Martin en coach Lucien hun vreugde niet op. Ronny Met tepenningen had zopas in zijn bekende flyerstijl aan zijn ploeg de vijftigste zege be zorgd. Toch gaat momenteel niet alles op wieltjes in de ploeg. In de A-reeks rijden de kopmannen Heyvaert en Met tepenningen de pannen van het dak, maar in de B-reeks loopt het wat mank. Antoine De Cabooter sukkelt weer met zijn knie en is voor dit seizoen uitgeschakeld, terwijl kapitein en afwerker August Van Laethem voor minstens drie weken out is. Zo staat Theo Van Handenhove er moederziel alleen voor om voor overwinningen te zor gen. Ook bij de D-renners loopt er wat mank en is men aan reorganisatie toe. On danks deze tegenslagen hoopt Martin de kaap van de 62 overwinningen, behaald in het topjaar 1986, niet alleen te evenaren maar ook voorbij te steken. Hoorden wij op de voorstelling van de ploeg ou derdomsdeken Gaston Van Den Hoecke niet zeggen: "Dit jaar doen we naar hon derd overwinningen!" Volgende wedstrijden Zaterdag en zondag in Bale- gem, Zaal De Kring, Gootje De start en de aankomst hadden plaats in de Van Beveren straat maar het grootste deel van de koers werd verreden in de industriezone. Wie de A-reeks won, is een overbodige vraag. Het was natuurlijk Frans Van Eyck. Hij ging zoals gewoonlijk half-wedstrijd aan de haal en wat de achtervolgers ook ondernamen, alles bleef vruchteloos. Integendeel, elke ronde zou hij zijn voorsprong nog opdrijven onrmet 1T5" bonus te winnen. Nieuwkomer Remi Tydgat werd tweede. De B-reeks liet het opnieuw afweten. In de C-reeks ook een nieuwkomer, Jos Hemelrijcks. Hij toonde zich de snelste, voor Willy De Bruyn, toch had hij maar een half wiel over. Zoals gewoonlijk ging de strijd in de D- reeks tussen Omer Van Molle en Eugeen Beelen Deze laatste had het ongeluk om in de laatste ronde te vallen. Het was geen erg maar toch voldoende om ouderdomsdeken Omer Van Molle de kans te geven om zijn elfde zege van het seizoen te boeken. Uitslagen A-reeks: 1. Frans Van Eyck, 2. Remi Tydgat, 3. Frans Heembeeck, 4. Jos Herremans, 5. Alfons Anneessens. C-reeks: 1. Jos Hemelrijcks, 2. Willy De Bruyn, 3. Hector Van den Broeck, 4. Jean Permentier, 5. August Delaen. D-reeks: 1. Omer Van Molle, 2. Eugeen Beelen, 3. Emiel Serneels, 4. Victor Herck, 5. Nestor De Geyndt, 6. Jean Spenders. De vijf piloten van het Stekense Javago-team kregen uit handen van de Gebroeders Van Dijck uit de Hellestraat een nieuw shirt (d.Broi) De inrichters en organisatoren - samen met de piloten - van het Stekense Javago-team zorgden andermaal voor een voortreffelijke en bijna feilloze organisatie. Het werd inderdaad een suksesvol derde BMX-festival in Stekene-Hellestraat (d.Broi) Met een zonnige zomer avond. 109 deelnemers en veel volk werd het op de "Dekpriem" opnieuw een suksesvolle wielerkoers. Etienne Fleury was de eer ste onruststoker maar dat le verde hem een premie op. De volgende doortocht was het De Loor die met lichte voor sprong doorkwam. Tijdens de derde ronde kregen we een ontsnapping van acht renners die in de volgende ronde ge zelschap kregen van zestien andere. Die liepen tot 25 se konden uit doch in de groep, met nog heel wat goede ren ners, kwam reaktie én na ne gen ronden was alles te her doen. De Nederlander Ver boom ging alleen weg en hield het drie ronden vol. Daarna vormde zich een kopgroep van 15 renners die een ruime kloof konden slagen. Voorop ging de Afrikaan Steven wat premies zoeken en hield het drie ronden vol. Het ging naar het einde met die 15 renners en Marco Smet meende zich spurtwinnaar doch er diende nog een ronde te worden af gelegd en op 1 km. van de finish waagde de Nederlander Van Antwerpen alles of niets en het werd alles met 30 me ter voorsprong. Uitslag 109 deelnemers. 1. Gerard Van Antwerpen (Goes) de 74 km. in 1.48, 2. Eddy Van Daele op 30 meter, 3. Hen drik Koevoets (NL). 4. Ma- rinus Verboom (NL), 5. Rudy Haentjens (Stekene), 6. Mar co Smet (Beveren), 7. Roger Beelaert (Kieldrecht), 8. Wint De Waal, 9. Patrick Demaere (Sint-Niklaas), 10. Wim Dhollander (Stekene), Andrew Richard (Z.A.), 12. Antoine Demits, 13. Eric Ste vens (Z.A.), 14. Rudy Crul, 15. Eddy Rombaut (Sint-Ni klaas), 16. Siegfried Egger- mont, 17. Gino Demunck (Melsele), 18. Peter Flach (Zwijndrecht), 19. Patrick Clauwaert. 20. Freddy Luyckx (Waasmunster).

De Voorpost | 1989 | | pagina 18