Kaatsen in Kastel Kaatsen in Baasrode zonder overwinning Geemzicht nog Pletwals Van Ingelgem en C° Sxmosswii Kaatsverbond Lebbeke Kaatsverbond van Hamme 20 - 16.6.1989. - De Voorpost CJRRÖSStKiT' OEM"'' V j. CARAK EQYOM '.SRCECK1 f tt.l.'fl'gttff CARACE OE8B «jBROECÏ Kaatsen. Opstal verloor in Hogere lil met 15-7 op V.A. Baasrode (vh) de er dan ook niet in een spel op hun aktief te brengen wat voldoende de overmacht van Baasrode VA demonstreert. Pupillen Baasrode VA 10 Kastel 4 Ook het op de derde plaats gerangschikte Kastel kon geen echte bedreiging vormen voor de Baasroodse leiders- ploeg. Het werd nog maar eens een driepunten zege voor het autoritaire VA dat meteen zijn eerste plaats nog verstevigt. Kastel kon wel het eerste spel winnen maar een puik reagerend Baasrode nam onmiddellijk de leiding over. 2-1. De bezoekers klampten nog aan tot 4-3 maar ais kapi tein Cr. Cassiman dan zijn duivels ging ontbinden werd het vlug 7-3 en met een 8-4 ruststand kon Kastel enkel nog enige hoop koesteren op één punt. Maar met De Mae- seneer puik aan de opslag lie pen de leiders verder uit tot 9- 4 en het laatste spel was een kolfje naar de hand van Cassi man die met zijn harde opsla gen Kastel totaal van de kook bracht. Het werd 10-4 en VA KAATSEN Hogere III Kastel 15 Zandbergen 3 Ruststand: 8-1. Een wedstrijd zonder geschie denis, met slechts een ploeg op het terrein. Zandbergen, opnieuw zonder Spitaels, wou wel maar werd bedolven on der de zware en beter gerichte opslagen van Kastel. Het uit stekende keerderswerk van Vernimmen en Van Duysen, en voeg daarbij nog dat van Wielandt en Van der Stricht aan de koord, liet zich op geen enkele fout betrappen. De rekening was vlug ge maakt: de rust werd met 8-1 ingegaan. Bij 10-1 vierde Kastel even de teugels en Zandbergen maak te hiervan gebruik om twee spelen na elkaar binnen te halen. Maar daarmee was de kous af. Digest: afgeleverd: Kastel 17, Zandbergen 13. Overgekeerd: Kastel 9, Zand bergen 2. Uitblinkers: bij Kastel; Ver nimmen, Van Duysen en Van der Stricht. Bij Zandbergen: geen. Goede leiding van scheids rechter Van Vossole. Zaterdag 17.6 om 15 uur staat de wedstrijd Kastel-Courcel- les op het programma en dit in het kader van de tweede ronde van de Beker van België. Klassement 1. VA Baasrode 2. Kastel Rap en Vlug 3. Herne 4. Opstal Pelote 5. Tollembeek 6. Okegem 7. Idegem 8. Welle 9. Zandbergen 10. Terjoden 11. Wieze 12. Denderbelle Bevordering Kastel Kerksken 8 Ruststand: 8-4. Deze vooruitgeschoven wed strijd werd vlot gewonnen door de thuisploeg. In de aan- vangsfaze speelde Kerksken nochtans goed mee. Bij een 3- 3 stand vond coach De Bock het welletjes en hij wijzigde de opstelling. Hans Baert ver huisde van kleinmidden naar achterman en deze jongeman deed het, samen met Lambert op grootmidden, uitstekend. De rust werd vastgelegd bij 8- 4. Een paar slechte opslagspelen na de rust zouden een mat Kerksken moeten toelaten een punt uit de brand te sle pen. Ronny Leunis, de laatste weken nochtans in goede doen, zat bij Kastel op de bank. Een bleke Verheyden verving hem, maar bakte er bitter weinig van. Verdiende overwinning voor de tweede ploeg van Kastel. Marc Lam bert was de beste speler met acht overgekeerde ballen. Herdersem 15 Kastel 9 Ruststand 8-7. Kastel trad aan zonder Lam bert. Toch heeft het goed zijn plan getrokken tegen een eer der zwak Herdersem. Na de rust drong Kastel zijn spel niet langer op aan de tegen stander. Philip Marcoen bij de thuisploeg en Burill bij de bezoekers waren de beste spe lers op het terrein. Kaatsen. De Kastelse ploeg die in bevordering speelt verloor met 15-9 tegen Herdersem (gdv) Baasrode VA 15 Opstal 7 Leider Baasrode won op een overtuigende manier tegen het goed geklasseerde Opstal en meteen wordt het nu nog duidelijker dat de ploeg van den Broekkant terecht titel- ambities mag gaan koesteren. Toch was men bij Baasrode lichtjes ontgoocheld omdat de driepuntenwinst die zo voor het grijpen lag er dan toch niet kwam. Inderdaad, bij een 14-6 stand leidde VA met 40-0 maar eni ge tegenslag en de sterke op slag van Aubroeck zorgde er voor dat dit spel en meteen de driepuntenwinst nog de mist inging. Sterk aangemoedigd door ruim 400 toeschouwers begon VA schitterend aan dit derby. Op 40-40 keerde achterman Verheyden schitterend over en meteen sloeg het vuur in de pan. Opstal, vooral langs Daelemans, zorgde voor sterk weerwerk en via 2-2 werd het 4-3. Maar een collectief sterke thuisploeg begon beter en be ter te spelen en met de sterke opslagbeurten van Steven Koek en Quisquater werd de eerste kloof geslagen. Via 5-3 ging het op een zeer overtui gende manier naar 8-4 aan de rust. Ook na de rust ging Baasrode bijzonder sterk door en maakte er 9-4 van maar als bij het volgende spel een 40-0 voorsprong verloren ging leek Opstal vleugels te krijgen en naderde tot 9-6. Maar Willaerts begaf niet en onder zijn leiding zette Baas rode orde op zaken. Met goed afstoppingswerk aan de koord van De Clercq werd Opstal opnieuw in de problemen ge bracht en VA leek op weg naar de driepunten zege als achterman Verheyden de be zoekers op 14-6 mepte. In het volgende spel werd het dan 40-0 maar zoals wij reeds schreven, toch pakte Opstal nog het spel en het punt, dit tot grote ontgoocheling van de thuisploeg. Het werd niet temin een overtuigende 15-7 voor een ploeg die blijk gaf van heel wat wilskracht en waarin iedereen voor ieder een wou werken. Lagere Baasrode VA 15 Nieuwerkerken 6 Tegen Nieuwerkerken speel de VA een bijzonder sterke tweede helft en dit verklaart onmiddellijk waarom het via een 8-5 ruststand naar een 15- 6 eindresultaat ging. In de eerste helft konden de bezoe kers voor enig weerwerk zor gen, vooral omdat Baasrode nogal wat ging krasselen in de opslag. VA was nochtans goed gestart want de terugslag verliep vrijwel optimaal door het trio Caekenbergs, Claes, Van Damme. Het werd 5-3 maar daarna kreeg Nieuwer kerken uitzicht op een punt als de rust inging met 8-5. In de tweede helft werden de bezoekers dan toch totaal overspeeld. Met achterman Van Damme en groot-midden Claes gingen de ballen met de regelmaat van een klok «over» wat vlug resulteerde in een 11-5 score. Nog even sta ken de bezoekers de neus aan het venster (11-6) maar Baas rode liet de driepunten zege niet meer ontglippen en erg gedecideerd spelend ging het naar de 15-6 zege. Kadetten Baasrode VA 15 Hamme St. Anna 0 Tegen het kollektief sterke Baasrode VA maakte Ham- me St. Anna geen enkele kans. De leiders akteerden als een echt blok en lieten de bezoekers nooit in de wed strijd komen. St. Anna slaag- Kaatsen. V.A. Baasrode won met 15-7 tegen buur Opstal en staat aan de leiding van het klassement in Hogere lil (vh) Klieksken-Rapide 15-3 Deze derby tussen twee Leb- beekse ploegen werd onder een stralende hemel en voor een talrijk publiek door scheidsrechter De Slinken van start geblazen. Het eerste spel was voor de bezoekers maar Klieksken reageerde gepast. Men was de wedstrijd van vorige week tegen Appels nog niet vergeten. Men wilde voor geen tweede keer een bijna niet te overbruggen 0-6 ach terstand oplopen. Van 0-1 werd het 1-1 en er stond wer kelijk geen maat op het keer- derstrio Francois Van Ey- cken, Jos Van Ingelgem en Jacques Schockaert, goed bij gestaan door de koordman- nen Freddy Van Handenhove en Jean Van den Abbeele. In één ruk ging het naar 8-1 bij de pauze. Na de rust werd Jean Van den Abbeele vervangen door de wederoptredende Erwin Ael- brecht, die twee weken onbe schikbaar was wegens een armkwetsuur. Het bleef vlot ten bij de thuisploeg, waarbij Jos Van Ingelgem een enorme partij speelde op grootmidden en verscheidene ballen over- keerde, vooral van zijn vroe gere klubgenoot Roger Mi- sotten. Het werd 10-1 voor Rapide een einde aan. Vermelden we nog de zeer goede wedstrijd van Francois Van Eycken. Men is nu aan de helft van de kompetitie gekomen en Klieksken staat op de eerste plaats met 12 punten voor sprong op Meubelen De Ba cker, de enige ploeg die Klieksken op de openingsdag in het zand deed bijten met 14-15. Zondag a.s. moet Klieksken daar op bezoek en dat zal zeker geen gemakke lijke klus worden. Men begint in Opstal om 14.30 u. Uitslagen Klieksken-Rapide 15- 3 Mieregem-M.D.B. 1-15 Bolvr -Moerstr. 15- 6 Groendalers-Super Zeven 15- 8 Appels-Backerklub 10-15 Eurika-Wares 9-15 Welkom was vrij. Geemzicht had in stilte ge hoopt om tegen SK Corner, een formatie die nog niet veel potten brak, zijn eerste zege vast te leggen. Het werd ech ter een ontgoocheling, al heeft het er hard voor gestre den. Toch lukte het niet om de ploeg van het Tweebrug- genplein van de wijs te bren gen. 's Anderendaags kreeg Corner van VAG Mijs de vol le lading. Is VAG wel te stoppen? Geemzicht 0 Wembley I 12 Het was te verwachten dat Wembley I geen spek zou zijn voor de bak van de thuis ploeg, maar deze nederlaag is toch wel zwaar. De thuis ploeg, vol moed gesrart met Freddy Raemdonck, Pierre De Schoesitter, Patrick D'Haese, Robert Van Broeck en Frank Windey, kon van bij de start moeilijk de goede plooi vinden. Ze werd steeds in de verdediging gedrukt door een Wembley dat goed samenspeelde en vooral veel trefkracht had in de afwer king. Enkele keren geraakte Geemzicht bij 40-40 dicht bij een spel, maar nooit liep het goed af. Halfweg was het dus Kaatsen. Jacques Scho ckaert, die Klieksken aan de zege hielp (xl) nog een spel kon pakken, maar van 10-2 werd het 12-2 dankzij Jacques Schockaert die als achterman zeer ver terugkeerde. Door drie afge leverde ballen van Erwin Ael- brecht, die nog het goede rit me zocht, werd het 12-3. Dan maakte Klieksken er met 15-3 0-6. Na de verfrissing dacht iedereen dat de thuisploeg uit haar krammen zou schieten en het leek erop. maar toen ze dit spel miste, zakte de moed in de schoenen en Wembley I had geen moeite meer om de forfaitscore vast te leggen. Aendenhof, Van Hecke. Van Buytcn, Van Hemelrijck en De Bus speelden voortreffe lijk. Ons Vermaak 7 Eurotrucks 12 De jongens van de Roden Dries hebben voor felle weer stand gezorgd bij het bezoek van Eurotrucks. De bezoe kers begonnen vrij aarzelend en het duurde een poosje voor Willy Van Broeck, Ro ger De Schrijver, Gerry Van der Stockt, Henri Walschap en De Landtsheer de goede kadans vonden. Eurotrucks kon Ons Vermaak op afstand houden en dankzij een betere opslag was het 3-6 aan de rust. Na de rust wou Ons Vermaak zich niet laten doen. Het kwam meer en meer in de wedstrijd en Eurotrucks moest alle hens aan dek roe pen om stand te houden. Toen waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar de Kaatsen. In bevordering won Herdersem tegen Kastel met 15-9 (gdv) achterstand van Ons Ver maak was té groot. SK Corner 2 VAG Mijs 12 De thuisploeg wilde de neder laag zo miniem mogelijk hou den. Etienne Colman, Eddy D'Hondt, Franky D'Hanis, Luc Verlee en Serafien Schiers probeerden in het eer ste deel van de wedstrijd de bezoekers van de wijs te bren gen. Hoewel Gerrit Vermeir en Eric Moernout bij de Moerzeekse ploeg aan de kant stonden, lukte dat niet. Moed alleen volstond niet: 0- 6 aan de rust. Na de koffie liet VAG Mijs de teugels wat losser en zo kon Corner meer aan bod komen. Toch werd het niet meer dan twee spelen gegund. Voor de leiders was het een rustige namiddag. SK Corner 12 Geemzicht 8 Voor de thuisploeg was Geemzicht een vijftal dat haar lag. Toch kreeg ze heelwat tegenstand te slikken. Eddy Raemdonck. Robert Van Broeck, Patrick D'Haese, Frank Windey en Willy Van Broeck lieten zich niet naar de slachtbank leiden en dank zij een goede opslag eindig den ze aan de rust met een Rangschikking na heenronde 1. Klieksken 12 11 1 179 2. M.D.B. 12 11 1 167 3. Groendalers 12 9 3 166 4. Welkom 12 7' 5 156 5. Wares 12 5 7 151 6. Backerklub 11 9 2 149 7. Appels 12 6 6 145 8. Bolvrienden 12 6 6 140 9 Eunka 12 7 5 139 10. Rapide 12 3 9 98 11. SuperZeven 12 2 1: 93 12. Moerstraat 12 0 12 79 13. Mieregem 11 ,1 10 67 kleine 6-4 achterstand. Alles was nog mogelijk en na de rust bleef Geemzicht aandrin gen, maar doorbreken was er niet bij. SK Corner was altijd nuet iets beter en bleef aan de winnende hand. Rangschikking 1. Eurotrucks 2. VAG Mijs 3. Comer 4 Wembley I 5 Comerboys 6. Toyota 7. Geemzicht 8. Ons Vermaak 9. Wembley II Kaatsen. De ploeg Toyota uit Kastel speelt in de kompetitie voor de Beker van Hammt (vh) kon nog maar eens drie pun ten aan zijn totaal toevoegen. E.

De Voorpost | 1989 | | pagina 20