Quiévrain in Waas en Dender DUIVENSPORT Halve Fond in Waas en Dender Quiévrain in Waas en Dender Paul Poppe, Daniel Claeys en Coppens - De Schepper Chateaurouxlaureaten 24- 16.6.1989 - De Voorpost MTrrm Louis Janssens, Robert Heirwegh, Albert Van Winkel, Jozef Debbaut, Roger Vispoel, Louis Vanvossel, Lucien Gurickx, Van Erckhove en zoon, Emiel Van Cauteren, Firmin van de Plas, Louis van Rossem Duivensport. Jos D'Hollander had een suksesvoüe vlucht uit Noyon in het Verbond Zele - Appels - Dendermonde (gvw) Petrus Van Hooste. In het Dender - Durme - Scheldeverbond won Roger Merckx de vlucht voor Alfons Van Aelst, Rene Verbeke, Gerard Roels, Roger Ever- aert, Maes - Strobbe, Andre Van Wolvenaer, Van Pelli- com - Havez, Georges Roels, Franqois De Schrijver, Ge rard Roels kreeg zijn deel van de series en Julien Raem- donck won aan de 14' prijs de mieze tot 1000. Bij de jaarlin gen was het de Sinaaise tan dem Maes - Strobbe die zich van zijn beste zijde liet zien door de zege binnen te halen. Kopduiven voor Francois De Schrijver, Georges Roels, Pa trick Annaert, P. en P. Pau wels, Jean Stockman, Lucien Heirman en Rudolf Goossens. Julien Raemdonck was bij de pinken met de 7* en 9* en de mieze tot 500 en samen met Francois De Schrijver, en Georges Roels namen ze het grootste deel van de serie prijzenkoek voor hun rekening. BENO Raes en zoon en Maes-Strob- be, Roger Merckx, De Smedt - De Vuyst In de St-Niklase Verbroede ring werden Raes en zoon niet alleen de winnaars maar ook de uitblinkers met de lc, 5', 15', 22' en 8 prijzen van 12 duiven. Vroege duiven voor Alidoor Plaquet, Maurits Geurts, Antheunis - Van Goethem, Leopold De Cau- wer, Jos Slagmulders (7' en 11'), De Smedt - De Vuyst, Jozef Verschueren, Gebroe ders Van Hille, Roger De Vriese. Bij de jaarlingen een hoofdprijs voor De Smedt - De Vuyst voor Danny Gent- brugge, Andre Van den Hoe- cke, Gustaaf De Wiest, Cyriel Van Hecke, Prosper Cerpen- tier, Julien Raemdonck, Jos Slagmulders, Luc Defrenne, Jozef Verschueren en Andre De Vlieger. Bij de duivinnen haalde Danny Gentbrugge de top voor Andre Van den Hoe- cke (2' en 5'), Jos Slagmul ders, Luc Defrenne (4' en 11'), Jozef Verschueren, Raes en zoon, Jos Van Peteghem, Hubert Temmerman Te Zele-Huivelde bewees Hubert Temmerman dat naast zijn weduwnaars- ploeg die reeds zeer sterk presteerde, nu ook zijn ju niores ploeg boordevol ta lent zit. Met de 1', 2', 5', 10', 11', 13', 17', 21', 23', 26', 28' klokte hij 11 dui ven voor Gilbert D'Heer Gustaaf Baert (4' en 6'), Gebroeders Van Laere, Adolf Heirweg, Bij de oude duiven nog maar eens een zege voor Alois Temmerman voor Philemon Staes (2' en 2'), Remy Geerinck, Danny Van Puyvelde, Albert Haentjens. Bij de jaarlin gen delen 2', 8' voor Hu- bert Temmerman en vroeg duiven voor Gilbert Tem merman, Remy Geerinck, Frans De Beule, Jozef Lauwaert, Eugene Baert. Bij de duivinnen de 1' prijs voor Gregoire Bocklandt, de 2' en 3' voor Hubert Temmerman en ook de 6' prijs. Verder Danny Van Puyvelde en Frans De Beule vooraan. BENO In opdracht van het NCMV werd een brochure «Weezed plan: toekomstplan zelfstandi ge distributieuitgegeven. Weezed staat voor weerbaar heid zelfstandige distributie? De brochure bevat een aantal vernieuwende ideeën en aanbe velingen voor toekomstgerich te zelfstandige distributieon dernemers. Het rapport en de brochure Weezed plan kunnen besteld worden bij het NCMV, Spastraat 8 te 1040 Brussel (02/238,05.11.) en kost 500 fr. Te Melsele presteerde Louis Janssens goed met zijn jonge duiven. Naast de le prijs won hij ook nog de zesde prijs. Albert Maes, Robert Verhelst en Marc Vrieseker waren zijn naast belagers. Met drie dui ven in de top tien presteerde Andre Van Goethem sterk. (5e, 7e, 9e). Vroege vermel dingen noteerden we voor René Van den Roeck, en zn De Block, Petrus Heyram. Bij de oude duiven speelde Albert Maes sterk met de le en 3e prijs.Kopduiven voor Jozef De Clerck, Willy Heyr- man, Leon Cools (5e en 7e), Kurt Van Osselaer, Petrus Heyrman, Armand Vergau- wen, L. en zoon Dhooghe. Petrus Heyrman kreeg de snelste jaarduif op zijn plank. Hij werd het dichtst benaderd door René De Maeyer, René Van den Broeck, André Pica- vet, Albert Maes, Jerome De Bauw (6e en 8e), Leopold Van Goethem. Jozef De Clercq en Mare Vriesacker. Hamme St. Annaspeelde Robert Heirwegh sterk met de le en 3e prijs voor Alfons Ijsewijn met de 2e en 9e prijs. Vroege duiven voor Roger De Poorter, Antoine Van Hoey, Henri De Backer, Paul Van Puyenbroeck en een hele reeks koppen voor Robby Van Uytfanghe met de 7e, 8e, 11e als vroegste meldingen en 10 prijzen van 14 duiven. De le prijs bij de oude duiven werd gewonnen door Gilbert Temmerman voor Jozef Quintelier (2e en lie), Alfred Verschelden, Willy De Maes- schalck, Robby van Uytfan ghe, Paul Van Puyenbroeck (8e en 10 e), Lucien Lauwaert en een knap resultaat voor André Van Avermaet (3e en 4e en de eerste series). Bij de jaarlingen won Eduard Peel- man voor Gilbert Temmer man, Roger De Poorter, Wil ly De Maesschalck, Lucien Lauwaert, Achiel Kockelko- ren, Hubert Temmerman. In die reeks eens te meer Robby Van Uytfanghe als grote slo kop met de 5e', 9e, 10e, 12e, 13e en prijzen van 7 duiven. Te Zele De Snelvliegers pre steerde Albert Van Winkel bijzonder goed. Hij begon met de le prijs en zette 12 duiven van zijn 13 op de uitslag. Met de 2de en 6de prijs won Kamiel De Schoenmaeker de eerste serie. Vroege piepers bij Vercauteren-Moerenhout, Cyriel Van Hecke (4e en 10e), Maurits De Maes schalck (5e, 9e, 11e), Frans Buyse die aan de 13e prijs de eerste aangeduide serie won. Bij de oude duiven ging de meest begeerde prijs naar Bob De Brabander voor Frans en zoon Tackaert (2e en 9e, Gaston en zoon Snoeck, Pierre De Vijlder (4e en 7e) en eerste serie, Schiettecat - Collewaert, André Van Puyenbroeck, Jules Chris- tiaens en Paul Dierickx - Vis- schers. De jaarlingen trofee was voor Cyriel Vanderhae- gen voor Leonard Mariman (2e en 4e en eerste serie), André Van Puyenbroeck, Louis D'Hondt, G. en A. De Maesschalck (7e en 8e), Ro ger Van Driessche. Hetverbond groot Dender- mondewordt gedomineerd door het Hok Jozef Debbaut uit Baasrode. Het wordt haast ieder week hetzelfde refrein tje, maar op hetgeen aan de Schippersdijk door Sabrina, Lisette en Jozef wordt gepres- Duivensport. In Groot-Dendermonde staat er geen maat op het hok Jozef Debbaut uit Baasrode (gvw) teerd grenst aan het onwaar schijnlijke. Men mag ons niet van vooroordelen betichten, als we herhalen dat er geen maat op de Debbaut duiven staat. Even de resultaten van de voorbije week op een rijtje zetten. Bij de jonge duiven, tussen 1285 juniores, begint hij met de le en 2e prijs, klokt aan de zesde prijs reeds vier duiven waaronder een koppel volgers. Van de 38 ingekorfde duiven staan er 27 op de uit slag. Daarmee was voor de concurrentie het leed nog niet geleden bij de oude duiven van 261 duiven de le, 4e, 5e, 6e, 8e, 14e en 13 prijzen op 13 duiven. Bij de jaarlingen is de 2e, 3e,4e, 12e, 18e en 11 prij zen van 14 duiven. Cijfers spreken klare taal over de Debbaut super-kwaliteit. Bij de jonge duiven noteer den we een hoog prijzen per centage voor Dirk Huyck met 18 prijzen van 19 duiven, Voor Dierick-Inze met 12 prijzen van 16 duiven, voor Jozef Baeck met 8 prijzen van 9 duiven, voor Van Lande- ghem-De Proft met 10 prijzen van 12 duiven, Alfons G)ol 12 op 16. Vroege duiven voor Paul Roels, Alfons Buerms, Cyriel Abbeloos, Jules Huyck, Florent De Feyter, Alfons Cool, Felix De Vriendt, Willy Vereecken, Clement D'Hondt. Francois Van Houwe won de vlucht bij de jaarlingen en die duif vliegt ook nog de tweede prijs bij de oude duiven. Vroege duiven voor Louis Van de Wiele, Hugo De Backer, Alfons Cool, Piessens Gerlo, Alois Van Hauwe. Bij de jaarlingen vroege dui ven bij Alfons Cool, (5e en 7e) Frans De Swaef, Alois Van Hauwe, Cyriel Abbeloos en André Dewaele. Een sterk resultaat voor Jozef Baeckx met een 3 op 3 met de 13e, 19e, 34e en de eerste serie van drie aangeduid. TeSinaai werd de vlucht door Roger Vispoel bij de jonge duiven voor Frans en zoon Smet, An toine De Smet, Roger Blom- maert. An Van Belleghem, Armand Van Raemdonck (6e en 8e), J. Van Osselaer, Gary Heuninckx, Gustaaf Parijs en Wilfried Vermeulen. De oude duivenvlucht werd gewonnen door Hugo Van den Bossche met de 7e prijs er bovenop. Alfons Van Aelst legde beslag op de tweede plaats. Met de 3e, 11e, 12e prijs kreeg Ge rard Laureys zijn deel van de prijzenkoek. Vroege duiven voor Gary Heyninck, Van Roeyen, Van Lijsebetten, Wilfried Vermeulen, Alfons De Vos, Marcel D'hooghe, Michel Poppe. Lucien Meer- schaert voerde de jaarlingen- lijst aan en werd op de voet gevolgd door Alfons Van Aelst, Gary Heuninckx, Willy Annaert, Van Vlierberghe, Filip Poppe, Gary Vercaute- ren, Michel Poppe, Poppe- Raes, Alfons De Vos, Alfons De Vlieger. Na twee tweede prijzen met zijn jaarling lukte het Alfons Van Aelst toch om een eerste prijs te klokken. Hij deed dit bij de duivinnen voor Julien Baert, Alfons De Vlieger (3e en 7e), Van Vlier berghe, Smet Frans en zoon, Marc Van Cauteren, Hilaire Smet, Jozef Haecke en Andre Van Belleghem. TeMoerzekemikte Louis Van Vossel bij de jonge duiven in de roos voor William Van Driessche, Thierens-Ost, Hu- bert Ost, Hector Geerinck, Franky Peleman, Remy Ver- helst, Domien Huylebroeck, Paul Peelman, Jozef Quinte lier, Basilius Clincke. Cyriel won de eerste serie aan de 16 de prijs. Franky Peleman klokte de eerste van de drie duiven aan de 34e prijs. Jo seph Quintelier won de eerste van vier aangeduid aan de 75e prijs. De oude duivenvlucht ging naar Frans Van Riet die aan de 16e prijs reeds de serie van drie aangeduid klokte. Willy Vercauteren was met de 10e en 12e prijs de eerste serie. Vroege duiven voor Paul Van Haver, Robert Ro giers, Louis Van Vossel, Wil liam VanDriessche (5e en 7e), Paul Peelman. Maurits Peel man had de snelste jaarling. De uitblinkersrol ging naar Bernard Peelman met de 2e, 6e, 7e, 10e, 14e of 5 op 6. Vroege duiven voor Theo- phiel De Maere, Louis Van Ossel, André van Haute, Frans Willaert. In deSt. NiklaseVerbroede ringhad Lucien Gurickx de eer om de snelste jonge duif te klokken met 1172 kandida ten. Kopduiven voor Marcel Smet, Henri Raes, Van Bo- gaert- De Bakker, Gilbert Kluskens, René Van Royen, Wim Van Landeghem, Benny Van Remortel, August Van Peteghem. Met de 5e en 7e klokte Georges Boeckling de eerste twee afgegeven duiven en dat leverde heel wat series op en ook de eerste waarborg- nummer. René Fierens was de uitblinker bij de oude, jaarlingen en duivinnen met een 'trippel' met zijn jaarling- crack. Bij de oude duiven speelden naast de tandem De Ijcke-Van Damme, Rudolf Adriaenssens, Freddy Van Acker 4e en 6e), Gilbert Kluskens, Marcel Noens zich zeker in de kijker met de 7e en 9e prijs en een aaneenscha keling van series. Ook L. en zoon De Dobbelaer met de 8e, 10e en 11e zaten bij de uitblinkers. Na winnaar Fie rens volgden bij de duivinnen de hokken van De Ijcke-Van Damme, Samson en zonen, Ronny Vermeiren, Marcel Noens, Omer Stuer, die aan de 27e prijs heel wat series won. Ook uit de serie prijsbak wonnen Frans Bodson, en Van den Bossche en zoon hun deel. T eLokeren-Zeveneken Presteerden Van Kerckhove en zoon sterk met hun oude duiven. Ze begonnen met de hoofdprijs en klokten aan de 20e prijs reeds vier duiven en -wonnen 5 op 6. Vroege dui ven voor Leon De Rooze, Piet Mariman (2e en 5e), Ghislain Moyaert, Jacob-Ver- niers, Guido Van Canenberg- he, Etienne De Mulder en Marcel Temmerman. Niet al leen bij de oude duiven maar ook van de jaarlingenploeg was er een Van Kerckhove en zoon klepper die de nummer één werd. Vroege duiven voor Petrus Segers, Jacob- Verniers (3e en 5e), Math. De Maesschalck, Raymond Ma- charis, Willy Poelman, Leon De Rooze, Maurice Ver schueren. De duivinnenspe- cialisten noemden Alfred Mees, Irene Aerens, Etienne Blancquaert, Van de Velde en zn, Geert Vermeulen, Gustaf Tollenaere, Marcel _Pensaert, Petrus De Meyer, Math. De Maesschalck en Hubert Antheunis. TeZele eerlijk duurt het langst was het Emiel Van Cauteren die de snelste duif voor Alois Bracke (2e en 13e), G. en zoon Snoeck, Gerard De Wandel (4e en 7e). Rombaut (5e en 10e), Gilbert De Witte, Eddy D'Hollander 8e en 11e), Jos D'Hollander. Aan de 17e prijs won Gerard De Wandel de eerste serie. Aan de 73e prijs won Jos? D'Hollander de eerste van drie en vier aangeduid. Jaak De Malsche was de geste bij de oude dui ven maar de absolute uitblin ker was Gilbert Temmerman met de 2e, 3e, 4e prijs en daaronder een koppel volg- duiven. Vroege duiven voor Gilbert De Witte, Gerard De Wandel (6e en 9e), Leon Sey- mortier, Georges Van de Wielle, Leonard Christiaens en Marcel Deschoenaecker (11e en 12e). Paul Seymortier maakte een goede beurt bij de jaarlingen met de le en 4e prijs. En dat deden ook Alois Seymortier, Gilbert De Wit te, Gerard De Wandel, Hu- bert Temmerman, Leon Sey mortier, Steenman-Rombout en Marcel De Schoenmaecker met de 8e en 11e prijs won Godfried Steeman de eerste serie. TeLebbeke Verbroedering- werd de jonge duivenvlucht op de naam van Firmin Van de Plas geschreven, die aan de 15e prijs reeds vier piepers op de uitslag had staan. Vroege meldingen voor Jean Pierre Keymolen, Jean Van Biesen, D. en zoon Cooreman, Fran cis Saerens, Jozef Leemans, Paul Wauters, Jozef Tilburgh en Jan Heirbaut. Aan de 27e prijs won A. Van der Straete de eerste serie en de serie van drie was voor winnaar Firmin Van de Plas. De klasbak van een jaarling die op het hok van Pierre Van Nieuwenhuy- se huist lukte weer een dub belslag. Bij de oude duiven vroege prijzen Frans Vereec ken, Firmin Van de Plas, Raf Bijl, Jozef Philips (5e en 8e en de eerste serie), Ronny Ja cobs, Jaak Huygens, Willy Vereecken, Paul Wauters, Jan Heirbaut, Roger Meskens (12e, !3e, 16e). Bij de jaarlin gen was de suprematie van Pierre Van Nieuwenhuyze bijzonder groot met de le, 6e, 11e, 16e, 18e of 5 op 5. Met de 3de en 10e won Jozef Wau ters de eerste serie. Vroege duiven voor Jozef Tilburgh, D. en zoon Cooreman Jozef Philips, Emiel en zn Laurent Jan Heirbaut (10e en 12e). TeLebbeke dorpmikte Louis Van Rossem in de roos voor Francois Vermeiren (2e, 4e, 16e, 17e, 18e, 22e). Patrick Van Weyenbergh, Arthur Bu- cque, Frans Van den Abbeele (7e, 9e, 10e), Jean Ost, Pierre Cooreman en Desire Hey- vaert waren vroeg. Maar de eerste serie ging naar Richard Defeyter met 5e en 8e prijs. Bij de oude duiven stond er geen maat op Emiel Meirte met de le, 8e, 12e, 17e en 18e of 5 op 5. Vroege duiven voor Paul Van Nieuwenhove met de 2e en -e en verder J zelf De Nul, Damiaan Piessens, Jozef Van de Vondel, Francois Ver meiren, Frans Van Langenho- ve, Louis Aeyels. Bij de jaar lingen zorgde Frans van de Abbeele voor een stunt met de le, 5e, 7e en 8e of zijn vier ingekorfde duiven in de eerste en uiterd de twee eerste bon series. Vroege duiven voor Emiel Meirte, Jozef Van de Vondel, Francois Vermeiren, Louis Aeyels en Flor De Vos. Beno De staatssekretaris voor Ge handicaptenbeleid en de mi nister van sociale zaken heb ben een Handigids uitgegeven waarin men een overzicht vindt van de nationale voor zieningen voor gehandicapten. Men kan deze gids bestellen bij de staatssekretaris voor volksgezondheid en gehandi capten, Wetstraat 56 te 1040 Brussel en vanaf 1 juli op hel nieuwe adres Wetstraat 66 te Brussel. Aan de VUB wordt een prak tijk gerichte kursus video gege ven in de loop van de maand september. De kursus zal 5 dagen in beslag nemen. Infor matie en inschrijvingen: VUB, Pleinlaan 2 te 1050 Brussel. 02/641.27.50. Duivensport. Zowel in Zele, Waasmunster als Hamme Sint-A nna was Gilbert Temmerman paraat om eerste prijzen te spelen (gvw) Duivensport. In Sinaai behaalde Alfons Van Aelst de eerste prijs uit Quiévrain met de duivinnen (gvw) In de Reisduif Dendermonde klokte Paul Poppe de snelste Chateauroux duif voor Andre Van Cauwenberghe, Octaaf Brondeel, José De Bruycker, Raf Saeys (5' en 9*), Severin de Busschere (6' en 10), Lau- rette D'Hollander, Frans en zoon Wijnant (8* en 11'). Bij de jaarlingen was Gustaaf Eeckhoudt de uitblinker met de 1', 4', 5' en 19* en 4 op 5 vroege duiven. In de kop no teerden we ook Paul Poppe, Leon en Hubert Decorte, Fr. en G. Van Geert, Henri Van Kerckhove, Asrien Pelsmae- cker, Octaaf Brondeel, Gil bert Galle en Honore Props. In de Lokerse Fondclub ging de hoofdprijs bij de oude dui ven naar Daniel Claeys voor Sylvain en Han Dhondt (2*, 6', 8') Raoul en Xavier Ver- straete, die mieze tot 1000 wonnen en verder Roger Meyvaert, Leon Vermeulen, Missegers en zoon, Leon De Smet, Omer Bogaert. De jaarling van Daniel Claeys die won bij oude was ook de nummer één bij de jaarlingen. Sylvain en Han Dhondt met de 2', 3', 4' speelden sterk en ook Leon De Smet met de 5', 8', 9', Omer Boghaert, Thienpondt, Van Laecke. In de Fondclub St. Gillis- Waas stond er geen maat op de prestatie van Coppens - De Schepper uit Stekene. Met de oude duiven de 1' en 2' prijs en bij de jaarlingen eveneens in de roos. Vroege duiven werden er geklokt door Hul- staert - Van Raemdonck, Jan Alberdienst, Antheunis Van Goethem, Omer Bogaert, Jo zef Van den Bossche, Me vrouw Stroobandt, Petrus Smet, Godaert - Lauresy, Maurice Geerts, Gerard De Bruyn, Roger Van Gulck, Cornelis en zoon. De zetnum- mer was voor Willy De Maeyer en voor de series meldden Gerard De Bruyn, Jan Alberdienst en Antheunis - Van Goethem zich aan. Na winnaar Coppens - De Schep per zette Jan Alberdienst een knappe prestatie neer bij de jaarlingen met de 2", 7', 10* prijs. Lopduiven voor Omer Bogaert, Maurice Geurts, Cornelis en zoon, Mare De Cock, Roger Gulck en Jos Maes. BENO Duivensport. Jan Alberdienst, uitblinker uit Chateauroux in de Fondklub van Sint- Gillis-Waas (gvw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 24