Gemeentebestuur Beveren wint minitornooi Wase Persklub Beker van Oost-Vlaanderen in Sint-Niklaas BPA-Boys laureaten van derde tornooi Lebbeekse gemeentelijke sportraad Scholenzwemfeest in zwembad Beveren Pierre Van De Voorpost - 16.6.1989 - 25 TURNEN Door de turnkring Rust- reeks turnsters minder dan Roest uit Sint-Niklaas, werd tien jaar, behaalde Els Ver- onlangs nog een suksesvolle heyden van Rust-Roest Sint- brevettendag gehouden. Al Niklaas de hoogste skore. Bij- ieder jaar trouwens, en de na anderhalf punt méér dan bedoeling daarbij, wordt dan Katrien Verbeiren uit Den telkens het verbeterde imago dermonde, welke op haar van de jonge gymnasten aan beurt vlot afstand nam van een deskundige jury voor te Deborah Janssens van Rust- stellen. Meteen ook zowat Roest Sint-Niklaas, als derde. Turnen. In kategorie 1 bij de jongens won Michel Mertens van Werken Baart Kracht uit Sint-Gillis-Dendermonde. De tweede plaats werd verdeeld tussen L. Ysewyn en Filip Delporte, beiden van Rust Roest. Derde was Gregory Van Seghbroeck van WBK (rvl) sters uit Sint-Niklaas eindig- een groot aantal gymnasten den trouwens gelijk met Len werd bereikt en voor de deel- Yzewijn als de topper in twee nemende klubs, was dat ook disciplines en door Filip Del- nog één der belangrijkste port, werd dit toemaatje pluspunten en tevens een vei- eveneens bereikt. De katego- lige wissel in verband met de rie tot dertien jaar, heeft bij klubtoekomst... de Beker van Oost-Vlaande- Technische resultaten: ren het meest aantal deelne- Reeks turnsters minder dan mers aangetrokken. Hierbij io jaar: won Bart Verheyden van i. Els Verheyden Rust-Roest Rust-Roest Sint-Niklaas nog- 24.95, 2. Katrien Verbeiren al vrij afgetekend voor zijn Dendermonde 23.50, 3. De- teamgenoot Sven Ferket en borah Janssens Rust-Roest Kristof Van der Heyden van 21.95. 4. Sofïe Van Hove W.B.K. Dendermonde. In de Rust-Roest 21.45, 5. Nicky overige reeksen met een ta- Van Eetvelde Dendermonde melijk beperkte deelname, 20.80, 6. Ellen Van de Perre stonden meestal de turners uit Rust-Roest 20.10, 7. Naoussa Gent op het voorplan met Wauters Rust-Roest 19.55, 8. en een turnkring uit Gent de eerste plaats meestal even- daar tussenin, nog een knap- Inneke Delport Rust-Roest hadden hiervoor belangstel- wichtiger. In de kategorie tot pe tweede plaats van Tom 18.60, 9. Inge De Coster ling en tijdens de eerste zater- acht jaar. behaalde Michel Bruylandt uit Dendermonde. Rust-Roest 18.45, 10. Karine een speurtocht naar nieuwe tumtalenten en voor de mees te deelnemers, wordt het ook het eerste optreden in een geïntroduceerde kompetitie- sfeer. Steeds belangrijk ook in verband met de verdere doorstroming naar de eigen klubtop en bij Rust-Roest in Sint-Niklaas, heeft men dat duidelijk begrepen. Om de gunstige evolutie van de nieu we turnbeloften nog méér te stimuleren, werd door de kringverantwoordelijken ook een nieuw initiatief genomen met de organisatie van de Be ker van Oost-Vlaandercn. Ook W.B.K. Dendermonde Bij de turnsters minder dan dertien jaar, werd de lokale Ines Van Hove helemaal niet bedreigd. Bij elk van de vier disciplines won zij nogal afge tekend en het nieuwe turnta- lent van Rust-Roest Sint-Ni klaas, skoorde dan ook een indrukwekkende 33.50 als puntentotaal. Tweede in die reeks werd Ellen Van Eetvel de een beloftevolle turnster uit Dendermonde, op méér dan vijf punten en derde werd Nele Peirsman van Rust- Roest Sint-Niklaas. In de reeksen der jongens met ook een negental turners van G.V. Gent, was de strijd om 14.00. Reeks turnsters minder dan 13 Jaar: Rust-Roest 40.25, Filip Del- 1. Ines Van Hove Rust-Roest pon Rust-Roest 40.25 4. Turnen. In de kategorie 2 bij de meisjes won Ines Van Hove (Rust Roestde beker van Oost-Vlaanderen. Ellen Van Eetvelde (Werken Baart Kracht) was tweede en Nele Peersman (R.R.) derde (rvl) 33.50, 2. Ellen Van Eetvelde Gregory Van Seghbroek Den- Dendermonde 28.40 3. Nele dermonde 39.15, 5. Pieter Peirsman Rust-Roest 23.65, Schoenmaekers 4. Els Roelandt Rust-Roest 37.85. 23.30, 5. Mieke Martens Reeks turners minder dan 13 Rust-Roest 22.85 6. Eva Weemaes Rust-Roest 21.75. Reeks turners minder dan 8 jaar: 1. Michel Mertens Dender- jaar: 1. Bart Verheyden Rust- Roest 45.10, 2. Sven Ferket Rust-Roest 41.85, 3. Kristof Van der Heyden Dendermon- monde 40.50, 2. Len Yzewijn de 41.45,4. Wim Van Hoecke G.V. Gent 41 10 en Wim Van Dendermonde 39.05, 14. Tim Haver Rust-Roest 41.10, 6. Van der Heyden Dendermon- Stijn Huyghe Dendermonde de 38.35. d .d 41.00, Steven Janssens G.V. Turners méér dan 15 jaar: Rust-Roest Gent 41.00, 8. Danny Wuy- j. j0 Van Hoecke G.V. Gent tack Rust-Roest 40.95, 9. 46.70 en 2. Tom Bruvlandt «ert G V" Gent Dendermonde 43.70. 40.70, 10. Pietro Van Segh- Roger Van Laere broek Dendermonde 39.90, 11. Floris Van Maele Dender monde 39.75, 12. Ward De Vleeshouwer G.V. Gent 39.65, 13. Toon Bruylandt dag van jüniTwerd in de Sint- Mertens van W.B.K. Dender- Merkwaardig bij deze eerste Schoenmaekers Niklase sporthal bij een vlotte "tonde een schitterende over- organisatie de nieuwe turnge- winning voor^ een duo van neratie voorgesteld. In de Rust-Roest. De beide turn- Rust-Roest organisatie van de Beker van 17.10, 11. Stefanie D'Hondt Oost-Vlaanderen, werd het Rust-Roest 14.25, 12. Aliki vrij hoge turnpeil dat door yan den Henden Rust-Roest ZAALVOETBAL Vorige week zaterdag wer den in de sporthal van het Lebbeekse gemeentelijk sportkomplex de finalewed strijden betwist van het zaal- voetbaltornooi, georgani seerd door de Gemeentelijke Sportraad. De ruim honderd aanwezigen hebben overigens een spannende finalewed strijd beleefd, gekruid door bij momenten vloeiende aan- valsbewegingen, een paar technische hoogstandjes, ech te scrimages voor de beide doelmonden en "kastenn'n" van schoten die op het doel- hout te pletter vlogen. Wat wil je dan als zaalvoetballief hebber nog meer? Twee ver lengingen van elk 5 minuten? Kregen de toeschouwers ook... Even de ploegen voorstel len... De BPA-Boys (Lebbe- ke) - in de wandelgangen ook de 'miljoenenploeg' genoemd en je zal meteen merken waarom - traden tussen de lijnen met Marc Van der Jeugt (kapitein), Danny D'Hondt, Didier Verheuge, Wilfried Maes, Pascal De Man, Herman Van Langen- hove en Jan Van Campen- hout. Reservedoelman, maar die moest niet aantreden, was Richard De Wilde. Coach was Lode "Bistro" De Lathouwer. Den Draver Berlare, dat volgend seizoen in tweede na tionale van de Belgische zaal voetbalbond uitkomt, liet vol gende spelers het terrein op draven: Piet Abbeel (kapi tein), Danny Verstrepen, Jean-Louis Vilain, Guy Goossens, Guy Tassenoy, Ka- Zaalvoetbal. De 'miljoenenploeg' BPA-Boys won het tornooi van de Lebbeekse Sportraad (gdv) rel De Jaegher en Werner Uyttersprot. Begeleiders wa ren Eric Van Extergem en Adolf Vergaiiwen. De wedstrijd werd geleid door scheidsrechter Louis Aendenhof en lijnrechter De Landtsheer. Gelijkopgaande wedstrijd De BPA-Boys toonden zich tijdens de beginfase het meest aktief. Didier Verheuge zette meteen Danny Verstrepen aan het werk en in amper acht minuten tijd besloten de boys driemaal op het doelhout, o.a. Pascal De Man kende, tweemaal zelfs, geen meeval. Het was echter Guy Goossens (Den Draver) die de score zou openen (1-0). BPA wilde meteen terugslaan maar vond een uitstekend keepende Danny Verstrepen in het Berlaarse doel. Bijna stak Werner Uyttersprot de BPA-Boys een handje toe door een own-doelpunt aan te tekenen, maar de bal beland de naast. In een periode dat Den Draver zich herstelde en zich meer en meer dreigend ging aanstellen, scoorde Jan Van Campenhout, na een voorzet van Didier Verheuge, de ge lijkmaker (1-1). De klok wees toen aan dat er nog zeven minuten te spelen vielen in de eerste helft. Net voor rust zou Mare Van der Jeugt een open kans mis sen en even later besloot de zelfde speler keihard op doel, maar Danny Verstrepen red de prachtig. Zaalvoetbal. Den Draver uit Berlare speelde de finale van het zaalvoetbaltornooi, georganiseerd door de sportraad van Lebbeke (gdv) minuten voor het einde de score in evenwicht te bren gen. Herman Van Langenho- ve mocht juichen. Verlengingen Tijdens de tweemaal vijf minuten verlenging zouden de BPA-Boys zich fysisch de de sterksten tonen. Nadat Mare Van der Jeugt reeds na één minuut de stand op 3-4 bracht, besloot Den Draver risiko's te nemen, ging het systeem 'vliegende keeper' spelen maar kreeg via een doelpunt van Mare Van der Jeugt het deksel op de neus (3-5). Even ging het er in de twee de verlenging nog op lijken dat Den Draver in staat was om terug te keren - Karei De Jaegher bracht de stand op 4- 5 - maar het was tenslotte Didier Verheuge die in de laatste sekonden van de wed strijd de eindcijfers, 4-6, vast legde. Het was dan ook BPA-ka- pitein Marc Van der Jeugt, die uit handen van sport raadvoorzitter Willy Elskens de beker van de eindoverwin ning in ontvangst mocht nemen. Een goed uurtje tevoren hadden De Doornvogels (Op- stal-Buggenhout) zich, via een 3-5 overwinning op de Zwamberboys, de derde plaats toegeëigend. Peter Van Wambeke werd topscorer van het tornooi (22 doelpunten). Omer De Mey in het doel, eveneens onder de verwach tingen bleef. Nog even leek het erop dat de finaleplaatsen in het gedrang zouden komen toen Temse steeds maar aan spelers won en nu met stormram Gaston Hoskens aan de gemeentelij ke bel trok om alsnog in die finale te geraken. Het doelsal do was echter in het nadeel van de Temsenaars zodat de finale op een haar na gemist werd door o.m. Ronny De Keyzer. De finale tussen Beveren en De Wase Persklub II werd met de vingers in de neusga ten gewonnen door de jon gens uit Beveren. Als men weet dat Bo Vlegels al zijn gewicht in de weegschaal wierp en dat bij de Persklub doelman Gerard Lyssens we gens beroepsbezigheden een speelhelft moest missen dan begrijpt men... Hubert Wils- sens werd voor het derde ach tereenvolgende jaar gekwetst en overweegt nu om in afzon dering te gaan vóór aanvang van de volgende editie. Om kort te gaan, Beveren won die finale met 5-1 en mocht uit de handen van de inmiddels ook aanwezige sportschepen van Temse, Mare Cordeel, de mooie trofee in ontvangst ne men. Schepen Maes van Tem se en de Wase Persklub be dachten dan de verliezers met een mooi aandenken en om alles af te ronden, was hel gemeentebestuur van Temse zo vrij om via sekretaris Luc Verhulst aan alle deelnemers een mooie asbak kado te doen. Een gift om nooit meer te vergeten. En dat is maar best ook, want ondanks het feit dat de schepen van sport en schepen Maes beloofden de bewegwijzering zo vlug mogelijk in orde te laten ma ken, komt men graag terug naar de plaats waar men iets gekregen heeft... Voor volgend tornooi zal uit geweken worden, aldus Mare Van Brussel, de voorzitter van de Wase Persklub, naar Sporthal De Gavers in St.- Gillis-Waas. Voor hen die ook deze sporthal niet weten te vinden geven we alvast mee dat men best tot aan de Sta tionsstraat rijdt en het daar nog eens vraagt... Mare Stevelinck De tweede speelhelft zou een bijna analoog verloop kennen: Den Draver kwam nu zelfs tweemaal op voor sprong, maar telkens slaagden de BPA-Boys erin gelijk te maken. De eerste Berlaarse goal viel reeds na twee minu- jj" oiT'zi 1 n'C re kerb n g ^Mark Minivoetbal. De Wase Persclub organiseerde een minivoetbaltornooi in de sporthal van Van der Jeugt zou echter vier Steendorp. De kapitein van de winnende Beverse ploeg ontving de wisseltrofee uit handen J* no „r van voorzitter Mark Van Brussel. De schepenen Mare Cordeel en Hugo Maes zijn er ook minuien laier, na een misver- stand in de Berlaarse defen- w' sie, gelijkstellen. Volgde toen Het inmiddels al elfde of neur. De deelnemende ge- dienst Wauters en De Weert, een periode van BPA-over- twaalfde, de organiserende meentebesturen van Beveren, pjet thuisspelende gemeen- wicht - Wilfried Maes en Pas- persklub is blijkbaar de tel Lokeren, St.-Gillis-Waas, tebestuur, van Temse dus, cal Van Damm* reiw.- ^eif kwijtgeraakt. Naar een Waasmunster (voor de eerste werd er dan ook ten stelligste kansen- .~ar uen uraver ai(voorbeeld van het S.K. keer) en St.-Niklaas hadden van verdacht deze strategie te replikeerc'111' le met een schot van uit Klapperstraat, speelden meer last dan hun lief was om gebruiken om het tornooi Werner l. Jyttersprot, een bij- ze le finale het team van de de gloednieuwe sporthal «Het winnend af te sluiten, zonder 111 c balvaardig speler W Persklub II op een Gelaag» te Steendorp aan de j)och toen [,et zelf met te overigensase. op het doelhout. In hoe en mochten ze uit de Schelde te vinden. De slechte weinig manschappen aan de de 16e mi°PJmuut zouden de Be- han van voorzitter Mare bewegwijzering (lees: geen) eerste wedstrijd begon en Hu- rlarenaars11' overigens opnieuw Brussel, van de Wase naar de letterlijke «Zand- g0 Maes als provincieraadslid de leidinj"1 nemen: Karei De Pdub de beker in ont- »straat in Steendorp, waar de en schepen van openbare vei- Jaegher fe&atófe na-KQflpeJ-iat nemen. sporthal gelegen is, werd het ,igheid de gem0ederen wist te van Piet Abeel. Jan Van Het anders feilloze tornooi gespreksonderwerp nummer bedaren, kon het minivoet- Campenhout (BPA) werd nog dat door tomooileider Ivan één nog voor het tornooi goed baltornooi een rustige aan- van het veld gestuurd, maar Elegeert in goede banen werd en wel op gang werd gefloten vang krijgen en viel de strate- dat bleek voor zijn teamgeno- geleid begon evenwel in mi- door scheidsrechters met gje ;n bet aanpalende Schei- ten geen handicap om twee ZWEMMEN Alle lagere scholen die regelmatig gebruik maken van de gemeentelijke zwembaden Beveren en Kriekeputte (Kiel- drecht) worden uitgenodigd op het interscolair zwemfeest. De organisatoren, de direktie en het personeel van vzw Gemeentelijke Sportcentra Beveren hebben het scholen zwemfeest 1989 gepland op zaterdag 17 juni. Dit jaar heeft men besloten, een swimmathon te organise ren ten voordele van de aktie «Ik kom op tegen kanker». Het motto luidt: «Kinderen zwemmen voor kinderen». De opbrengst gaat integraal naar het kinderkankerfonds. Elk kind betaalt slechts 20 Bfr. deelnemingsprijs en ontvangt de officiële badge «Ik kom op tegen kanker». Deze badge kost 50 fr. en de totale som (50 bfr) wordt gestort op vermeld fonds. De zwemproef van het eerste en tweede leerjaar gaat als volgt. Op signaal vertrekt de leerling met startsprong in het ondiepe gedeelte en zwemt 50 m in zwemstijl naar keuze. De leerlingen vanaf het derde leerjaar zwemmen 2 x 4 min. 1*30" rust. Elke ploeg bestaat uit max. 6 leerlingen en start aan de diepe kant van het wedstrijdbassin. Op het startsignaal vertrekt de (hele) ploeg met startsprong of startduik en zwemt zoveel mogelijk lengtes. Na 4 min. wordt het eindsignaal gegeven van het eerste deel en volgt 1 min. 30 sek. rust. Het tweede deel (duurtijd eveneens 4 min.) verloopt zoals het eerste deel met start vanaf het diepe gedeelte. Alle volle lengtes van 25 m. over de twee delen worden samengeteld. Er wordt een gemid delde gemaakt per deelnemer. Naast de badge die iedere deelnemer ontvangt wordt er nog een klassement opgemaakt en de drie best geklasseer de scholen ontvangen een trofee. Vanaf de vierde plaats ontvangen de scholen een herinneringsschaal. De school- beker is voor de school die het best gepresteerd heeft over de vier leerjaren. Het eerste en tweede leerjaar vallen buiten het klassement voor de schoolbeker, maar ontvan gen wel de trofeeën en herinnerinasschalen. dewater. Beveren en W.P.-klub II naar de finale Van bij de aanvang werd dui delijk dat twee ploegen er omzeggens met kop en schou ders bovenstaken. Beveren in de ene reeks en de Wase pen- neridders in de andere reeks. Opvallend bij deze laatste ploeg was wel dat het de «ou dere» schrijvers waren die be ter uit de verf kwamen dan hun jongere collega's van Persklub I. Toch alvast één verdienste had de Persklub. Zij schreef in met twee ploe gen om dit tornooi mooi groepsgewijs te kunnen orga niseren. Al even opmerkelijk was dat St.-Niklaas met Fred dy Willockx en sportschepen Urbain Vercauteren vroegtij dig moest afhaken en dat St.- Gillis-Waas, dé gemeente der minivoetbal met zelfs een In het Vierverbond Sinaai - Waasmunster - St.-Niklaas was het Albert Dhooghe die bij de jonge duiven op het hoogste podium mocht voor Andre Van Wolvenaer, Jules Vanhese, Van de Voorde en zoon, Armand Van Raem- donck (5e, 6e, 7e). Albert De Wolf, Lucien Van Bosch (9e, 10e. 13e. 14e), Jozef De Weirdt. Bij de oude duiven waren de bloemen voor Uy- tenhouwen-Zaman voor Hu- go Van den Bossche (2e. 9e, 10e). Andre De Baere. Petrus Van Hoecke, Julien De Wit te. Lucien Steenweghe, L. en zn. De Witte, Freddy Maes, Rene Rollier. De jaarlingen- palm ging naar Michel Poppe voor Julien De Witte, Deer- Waegeman. A. De Maes- schalck (4e en 6e), Van Roeyen - Van Lijsebetten. De Smet - Van Puvmbroeck. Re ne Rollier, Patrick Annaert. Romain De Rudder.

De Voorpost | 1989 | | pagina 25