Prachtige slotdagen V.K. Frema en F.C. Wijnveld winnen de finales... Vlaams Sportverbond - Afdeling Waasland Tornooi van F.C. Wembley in Nieuwkerken: De Voorpost - 16.6.1989 - 29 LIEFHEBBERSVOETBAL Het voorbije weekend werd een punt gezet achter het sei zoen 1988-89 van het Vlaams Sportverbond. Althans op het terrein, want dit weekend heeft dan het allerlaatste evenement plaats, nl. het ein- deseizoensbal met huldiging van kampioenen en laurea ten. Voor de beker van Vlaanderen was FC Rima uit Stekene de uitverkorene en die kunnen terugblikken op een prima organisatie. In het kort het relaas van de wedstrijden. VK Fre ma 0 Ancri 1 De beide kampioenen van de veteranen gaven mekaar geen duimbreed toe. VK Fre- ma moest in de Italiaanse ploeg hun meerdere erken nen. Vlot kombinerend druk ten ze op het Frema-doel en kwamen vlot 0-1 voor. VK Frema organiseerde zich ech ter goed achteraan zodat men geen gaatje meer vond. In de 66' misten de Italianen van Ancri een huizenhoge kans alleen voor doel, maar trap ten onbegrijpelijk in de grond. In de 69' dan kreeg VK Frema een even unieke kans, want na de penalty op Chris Smet werd deze gemist zodat de eindstand 0-1 bleef, met toch een verdiende over winning voor de veteranen- kampioen uit Limburg. FC Celtic 'tFort De wedstrijd voor de alge mene kampioen was de eerste helft gelijkopgaand met een logische 0-0 tussenstand, zon der noemenswaardige akties. In de tweede periode was 't Fort beter en ging uit een ander vaatje tappen. Veel korter op de bal, beletten ze de thuisploeg nog te combine ren. Op de 50' begon men duidelijk het laken naar hun kant toe te halen. Marcel Pau wels wordt weggestuurd door Marc Van de Velde, loopt zijn lijntje af en scoort uit een scherpe hoek. 't Fort blijft aandringen en in de 62' is het 0-2 via Andy Maes, met een knal vanop 25 meter. Op het middenveld blijft Marc Van de Velde gouden passen uit strooien en achteraan is Dirk De Maere niet te verschalken. Als Celtic toch gevaarlijk wordt is Jean-Paul De Ruys- scher paraat om als doelman het gevaar te keren. Zijn uit trappen zorgen regelmatig voor gevaar en als op de 73' Luc De Cauwer Andy Maes aanspeelt, ziet deze laatste Marcel Pauwels vrij lopen. Deze laatste dan op zijn beurt omspeelt de ganse verdedi ging en scoort voor zijn ploeg een derde treffer. Celtic pro beerde nog het tij te doen keren maar slaagde er niet in. de juiste plaats om een terug kaatser van de dwarsligger te hernemen, maar scheidsrech ter André De Hert, gehuldigd voor zijn 15 jaren dienst, had een fout op de doelman ge zien zodat het feest niet door ging- Wachten dus op de tweede periode om nog verder te zien scoren. Heel lang zelfs, want in de 87e minuut werd Jean- Pierre Pannecoucke, die het laatste halfuur van de wed strijd weer zijn stempel op het verloop drukte, foutief gepakt in de 16-meterzone, met een logische penalty als gevolg (ondanks het protest, al zou de bal in de voorafgaande fase de doellijn hebben overschre den). Danny Vermeulen, de "captain" van Hoop Vreugd, nam zijn verant woordelijkheid op en plaatste de doelman van FC Vrienden kring op het verkeerde been met 1-2 op het bord. Een laatste zware fout op de zich vrij dribbelende Jean- Pierre Pannecoucke had tu mult tot gevolg en meteen het einde van de wedstrijd. De officiële speeltijd zat er im mers op. Opnieuw dus feest in Nieuwkerken met twee kam pioenen rechtover mekaar. Hoop Vreugd en 't Fort, en dan zwijgen we nog van Tom Steels met zijn twee supple mentaire tricolores in datzelf de lokaal. Op het eindeseizoensbal worden op die manier volgen de laureaten gehuldigd: - FC Celtic (Kallo) kampioen zaterdag 1 - FC Luitentuit (Sinaai) kampioen zaterdag 2-A - Real Margriet (Eksaarde) kampioen zaterdag 2-B - Portaels Sport '66 (Sint-Ni- klaas) kampioen zondagvoormid dag 1 - SK Bosdorp (Stekene) kampioen zondagvoormid dag 2 - 't Fort (Nieuwkerken) kampioen zondagnamiddag en algemeen kampioen - Rupelladies (Rupelmonde) kampioen damesafdeling - VK Frema (Melsele) kampioen veteranen en fi nalist beker van Vlaan deren - FC Vriendenkring (Bazel) bekerwinaar zaterdagploe- gen en finalist beker van Vlaanderen - VK Siera Zogge Lady's bekerwinnaar dames- ploegen - Hoop Vreugd (Bazel) bekerwinnaar zondagsploe- gen en supercup - Portaels Sport '66 (Sint-Ni- klaas) winnaar trofee HVW voor kombinatie beste aanval/beste verdedi ging - Los Amigo's (Burst) winnaar beker van Vlaan deren zondagsploegen De trofeeën voor Algemene Sportiviteit en Fair-Play wor den op hèt bal bekendge maakt. Einde seizoensbal Zaterdag 17 juni 1989 Vlaams Sportverbond: FC Tuinwijk (Iv) Met prijsuitreiking, inge richt door Vlaams Sportver bond, in feestzaal "Hoogen- donck", Nijverheidslaan 48, Waasmunster met het orkest Refer van Vlaanderen: VK Frema uit Melsele werd kampioen bij de veteranen (Iv) "The Wigs" en gastoptreden van Ruth McKenny. Eerste prijs: wasautomaat. Aanwezigheidstombola om slagen. Trekking tombola tij dens het bal en prijzen af te halen in Wase Flora, Kerk straat 51, Vrasene tot 1 sep tember 1989. Deuren: 20 u. Aanvang: 21 u. FC Vriendenkring AtaSpor Supercup FC Vriendenkring Hoop Vreugd Vlaams Sportverbond. Los Amigo's speelde de finale van de zondagploegen (Iv) De thuisploeg uit Bazel, weliswaar gehandicapt door de afwezigheid van enkele ba sisspelers zoals Pietje Ver meulen en Herman D'Hondt, werden finaal in het verlies gespeeld. Aan de rust was de stand 0-2 en kort na de rust werd het direkt 0-4. Partij verloren en verder zonder kommentaar. Los Amigo's Tuinwijk De enige kans op een eerste plaats werd god zij dank ge red door de mensen van Los Amigo's die verdiend wonnen in een knappe wedstrijd, met op het eind een klein incident over een bal die al dan niet over de doellijn was, maar toch gevalideerd werd door het leidend trio. Drie-één of vier-één, één minuut voor het einde, maakt echter weinig uit. Daags nadien was VK Frema belast met de organisa tie en ook deze was "af, mede door het uitstekend weertje. Ook hier een bondig relaas van de wedstrijden. VK Siera Zogge Lady's 3 FC Clementstraat 2 In deze bekerfinale bij de dames was de thuisploeg dui delijk de betere in de eerste periode van 35 minuten. Op de 16' ging Annick Herwege er op links alleen vandoor, zette netjes haar tegenstrever in de wind en het stond 1-0. Reeds in de 22' was het op nieuw raak via Peggy Van Kaer. Op het halfuur miste diezelfde Peggy Van Kaer nog drie open kansen. Een eerste vergat ze alleen voor doel de bal (die toch essentieel is om te scoren), een tweede keer miste ze op corner van An nick Herwege en de derde kans werd door de bezoeken de doelvrouw gered. De afte kening had dus bij de rust grotere proporties kunnen aannemen, maar het bleef bij 2-0. De tweede helft was pas 4 minuten oud of Peggy Van Kaer zorgde met haar derde treffer voor 3-0 cijfers en dan kwam FC Clementstraat op zetten. Martine Van Borm zorgde in de 52e minuut voor 3-1 en net voor het eindsig naal voor 3-2, te laat dus om nog kans op slagen te hebben, want scheidsrechter Antoine Boenne liet nog net aftrappen door VK Siera Zogge, of daar was het eindsignaal bij die 3-2 stand. Feest dus voor de firls van familie Mettepenningen. Reeds op de 12e minuut van de wedstrijd hadden de bezoekers het geluk aan hun zijde want Jean-Pierre Panne coucke had weerom gescoord. Op pas van Luc Vereecken knalde hij op doel. In eerste instantie nog gered door de doelman, maar bij het herne men dan toch suksesvol. "Not searching for pancake" dus, want hij had reeds gescoord. Vriendenkring liet echter niet begaan en scoorde tegen. Op slag van rust werd een tweede treffer van de bezoe kers afgekeurd. Peter Van Roeyen (Bam-Bam) stond op Vlaams Sportverbond. Ata Spor uit Limburg en het Bazelse FC Vriendenkring (Iv) Sportverbond Waasland: Celtic uit Kallo werd algemeen kampioen (Iv) Vlaams Sportverbond. FC Siera uit Zogge werd winnaar van de damesfinale (Iv) Kaatsen. Het publiek in Herdersem voor de lutte tegen Kastel R.V. in bevordering (gdv) In de schaduw van Walivo's kampioenenbal, werd op de gemeenteterreinen in Nieuw kerken het dubbeltornooi van F.C. Wembley gespeeld. De ze Sint-Niklase amateuristi sche voetbalploeg met voor zitter Gilbert Van Broeck en sekretaris Rudy De Keyzer, heeft met een groep dynami sche vrouwelijke medewer kenden daar ook een perfekte organisatie aangeboden. Een reeks aantrekkelijke en spor tieve wedstrijden trouwens ook en deze werden door Marcel Beeldens, Gery De Ruysscher en Dré Van de Voorde, telkens ook uitste kend geleid. De belangstel ling voor deze voetbaltwee- daagse van F.C. Wembley, lag eerder aan de mindere kant. Echter geen beletsel voor het algemeen sukses van dit dubbeltornooi dat offi cieel, met de uitreiking der prachtige trofeeën werd afge sloten, Veteranentornooi: Hierin waren een aantal Wase gemeenten vertegenwoordigd met P.W. Hemelaer (Temse), V.K. Frema (Melsele), V.S. Meteoor (Zwijndrecht) en F.C. Bondgalm uit Hamme. Deze laatste twee ploegen speelden de openingsmatch en de spanning, bleef er tot op het einde behouden. Tenslot te won F.C. Bondgalm met het oneven doelpunt van drie en in de tweede schiftings wedstrijd, had V.K. Frema het gemakkelijker tegen P.W. Hemelaer. Deze ploeg ver loor trouwens nogal afgete kend en in de troosting met V.S. Meteoor, werd bijna de zelfde afstraffing geïnkasseerd. Veel spannender verliep ech ter de finale tussen F.C. Bondgalm en V.K. Frema. In de cijfertaal waren de beide ploegen ook duidelijk aan el kaar gewaagd en 1-1, werd het eindresultaat. Het toe maatje der strafschoppen heeft toen moeten beslissen en hierin, werden de oudjes van V.K. Frema iets schot- vaardiger dan de Wuitens van F.C. Bondgalm... Voet bal tornooi F.C. Wembley: Bijzonder boeiend en vooral attraktief, werden de matchen met een drietal Sint-Niklase ploegen en F.C. Wijnveld uit Sinaai. Als de algemene favo riet in dit tornooi, werd het team van F.C. Wazoo be schouwd. Ergens nogal lo gisch omdat onlangs in Sint- Niklaas ook het tornooi van F.C. Samara werd gewonnen en R.C. Raap een zaterdagse topklasser van Walivo, was toen de tegenstander in de finale. Thans waren de pronostiekers er echter aan voor de moeite en in de ope ningsmatch, nam F.C. Wem bley al een finaleticket tegen een niet onverdienstelijk F.C. Ons Huis. De grote verrassing stak evenwel nog in de tweede wedstrijd en hierin, skoorde F.C. Wijnveld méér dan F.C. Wazoo. Deze laatste ploeg werd dan ook onverbiddellijk naar de troosting verwezen en de 2-1 winst tegen F.C. Ons Huis, liet ook al niet veel overschot optekenen. Die evenwichtigheid stak eigenlijk ook in de aanhef van de finale met de meest aanvallende at tenties, echter van F.C. Wijn veld. Deze ploeg werd de ge vaarlijkste trouwens ook en Alain Thibaut, werd in eerder verdachte omstandigheden van een doelpunt gehouden. Uitstekende pogingen waren er ook nog van Stefaan Eman- neel en een tweetal van Pa trick Cappaert voor F.C. Wijnveld, maar het mocht al lemaal niet baten. Ook al om dat Jan Van Gijsel de doel man van F.C. Wembley, een sekure finale speelde en bijna ongemerkt nam die ploeg de teugels over. Toen stonden Gert Van Overloop en Guy Van De Sompel meestal aan het kanon van de organisato ren en het grootste probleem daarbij, werd de juiste rich ting. Ook ontbrak veelal de nodige variatie om een goed spelende verdediging van F.C. Wijnveld te omzeilen en tenslotte, werd er met een logische 0-0 skore gedraaid. Na de rust werd het tempo vooral door F.C. Wijnveld opgedreven. Nogal vrij vroeg met sukses trouwens en een Liefhebbersvoetbal. Scheidsrechter Guy De Ruysscher was van dienst tijdens het tornooi van FC Wembley (dw) hoekschop van Patrick Cap paert, werd door Willy De Pauw tot een own-goal omge bogen (0-1, 52* min.). Voor de ploeg van' afgevaardigde Willy Smet probeerde Filip Pieters nog vruchteloos de stand te verdubbelen en na dien, kwam F.C. Wembley nogal sterk opzetten. Toen werd F.C. Wijnveld een beet je in de verdrukking gespeeld en Frank Van Gijsel, dwong Gino Kusé tot een uiterste inspanning. De Sinaaise doel man werd even later toch ver slagen als een inzenden van Gerrit Van Overloop door Frank Van Gijsel suksesvol met het hoofd werd overgeno men (1-1, 63" min.). Na de gelijkmaker zou F.W. Wem bley in een zeer geanimeerde match nog duidelijker aan dringen en Gino Kusé hield de organisatoren toen meer maals van de winning-goal. De gastploeg probeerde met een wissel daar iets aan te veranderen en een niet onver dienstelijke Erwin Lapeire, werd vervangen door speler sponsor Walter Keppens. Nochtans bleef die ploeg op het countervoetbal aangewe zen en vooral het laatste kwartuur in deze uitstekende finale, werd nog bijzonder spannend. Toen viel ook de beslissing in het voordeel van F.C. Wijnveld met een blijk baar ingestudeerd nummer tje. Een inworp van aanvoer der Hans Lapeire werd oor deelkundig verlengd door Ro- maia Cools en ingekopt door een steeds gevaarlijke Patrick Cappaert (1-2, 84'). De voet ballers van F.C. Wembley werden er ook duidelijk door aangeslagen en ondanks de late reakties, heeft F.C. Wijn veld de winst in het tornQoi van F.C. Wembley nog verder kunnen beveiligen... Technische resultaten: Veteranen: VS Meteoor-FC Bondgalm 1-2 PW Hemelaer-VK Frema 2-9 Troosting: VS Meteoor-PW Hemelaer 7-1 Finale: FC Bondgalm-VK Frema 1-1 Fairplaybeker: VS Meteoor Tornooi FC Wembley: FC Ons Huis-FC Wembley 1-3 FC Wazoo-FC Wijnveld 2-4 Troosting: FC Wazoo-FC Ons Huis 2-1 Finale: FC Wembley-FC Wijnveld 1-2 Fairplaybeker: FC Wazoo. Roger Van Laere Liefhebbersvoetbal. FC Wembley behaalde de tweede plaats op het eigen tornooi (dw) Liefhebbersvoetbal. FC Wijnveld won het tornooi van FC Wembley (dwl

De Voorpost | 1989 | | pagina 29